Ks. Dominik Chmielewski: Będzie jeszcze gorzej. I nie mówię, kochani, żeby was straszyć. Mówię, żeby was przygotować!

Będzie jeszcze gorzej. I nie mówię, kochani, żeby was straszyć. Mówię, żeby was przygotować, żebyście podjęli decyzję.

Ks. Dominik Chmielewski: Nie mam najmniejszych wątpliwości, że żyjemy w czasach, które będą zdeterminowane zupełnie nowym podejście do wiary, do relacji z Jezusem, i to, co działało wcześniej, nie zadziała dzisiaj. Nie zadziała na to, co ma przyjść.

1917 rok, objawienia Matki Bożej w Fatimie, i mamy sytuację, w której Maryja prosi o jedną część Różańca każdego dnia, bo szatan jest silny. W dzisiejszych objawieniach Matki Bożej – tych, które zostały zatwierdzone przez Kościół – Maryja prosi o trzy części Różańca każdego dnia. Prosi o codzienną Eucharystię, prosi o post o chlebie i wodzie, prosi o minimalizację mass mediów w naszym życiu. Mówi – po kilkugodzinnym wieczornym oglądaniu telewizji – dzieci, nie jesteście w stanie się modlić. Prosi o całkowite skoncentrowanie na to, aby Słowo Boga zaczęło w nas się zakorzeniać. Żebyśmy żyli każdym Słowem, które pochodzi z ust Boga, nie każdym słowem, które pochodzi z telewizji, internetu, portali informacyjnych i gazet.

(…) Zło, ciemność, diaboliczny plan zaczyna osaczać tą planetę. Coraz bardziej zaciskać swoją pętlę na szyi też dzieci Bożych. I chcę wam powiedzieć bardzo bardzo konkretnie: to, co działało kiedyś, to co działało jeszcze 5, 10, 15 lat wstecz – chodzi mi o twoją modlitwę, o twoją relację z Bogiem – dzisiaj już nie zadziała. To, że dzisiaj pomodlisz się rano czy wieczorem, odmówisz jedną czy kilka dziesiątek Różańca, pójdziesz na Mszę Świętą w niedzielę – to jest minimum, które w wielu wypadkach nie będzie stanowić silnej obrony przed złem, które wzrosło dzisiaj do naprawdę monstrualnych wymiarów. A to dopiero początek boleści. Co będzie, jeśli dzisiaj nie zdecydujesz się na nowy poziom relacji, intymności z Bogiem?

(…) Będzie jeszcze gorzej. I nie mówię, kochani, żeby was straszyć. Mówię, żeby was przygotować, żebyście podjęli decyzję. –„Proszę księdza, ja słucham wszystkie księdza konferencje. Błagam o spotkanie”. –„Dlaczego?”. „Nie radzę sobie z moim lękiem, nie radzę sobie z tym, co się dzieje w moim życiu”. – „Jak słuchałaś wszystkich moich konferencji, to wiesz o tym, że bez postawienia Jezusa na pierwszym miejscu w twoim życiu nie ma szans, żebyś weszła w pokój serca, żebyś uspokoiła swoje emocje. Albo dzisiaj przylgniesz całym sercem do Jezusa i postawisz Go na pierwszym miejscu w swoim życiu, albo przegrasz swoje życie. Przyjdzie złodziej aby wykraść to, co najpiękniejsze w twoim życiu, zabić cię i zniszczyć”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Będzie jeszcze gorzej. I nie mówię, kochani, żeby was straszyć. Mówię, żeby was przygotować!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. MarekSz615 pisze:

  Przepraszam jeśli ktoś już o to pytał i ja pytam poraz kolejny. Dostałem taki filmik od znajomego z pytaniem co o tym sądzę. Posłuchałem kilka minut i nie dałem rady więcej. Jakaś koronka zaopatrzenia na czasy głodu i upadku gospodarki jest podana w pierwszym komentarzu pod tym filmikiem. Generalnie czuję niepokój jak to oglądam. Według mnie lepiej tego nie dotykać ale może wiecie coś więcej na ten temat. Z góry dziękuję za pomoc. Z Panem Bogiem.

  • wobroniewiary pisze:

   Taaak, mój syn też to dostał. Ręce mi opadały, ale powiedziałam krótko:
   Najlepsza prośba o zaopatrzenie:
   „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj…” a potem Ave Maria gratia plena = Różaniec ❤

   • Paweł pisze:

    A jako ewentualne „trzecie” ośmielam się zaproponować Litanię do Wszystkich Świętych – ponieważ akurat jeszcze dziś i jutro przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dawna, przedsoborowa „Litania mniejsza”, zawsze obejmująca poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego („Litaniae minores seu Rogationes, per se, assignatur feriis II, III et IV ante festum Ascensionis Domini. (…) Litaniae Sanctorum cum suis precibus, his diebus, dicuntur tantum in processione aut aliis supplicationibus (…)” – jak podaje norma 87 i 90 dawnych ‚Rubricae generales Breviarii et Missalis’ zamieszczonych na początku przedsoborowego łacińskiego „Brewiarza Rzymskiego” z 1961 roku, już tu nieraz przeze mnie na stronie cytowanego).

 3. AGA pisze:

  Jakby ktoś szukał wolnych terminów Mszy Św. na najbliższy czas to są np. w parafii Lublewo Gdańskie. http://www.parafia-lublewo.pl/aktualnosci/intencje-mszalne/
  e-mail: lublewo@diecezjagdansk.pl

  lub parafia Debrzno https://debrzno.salezjanie.pl/intencje-mszalne/

 4. wobroniewiary pisze:

  Proszę zwrócić uwagę na nowy adres strony i przekazać komu się da – tamten adres nie istnieje, dobrze, że choć taki udało się zarejestrować

  • Ola pisze:

   Aaaa, jednak samo nie przekierowuje na nowy adres strony, mam otwartą starą stronę z linkiem do nowenny pompejańskiej i po prostu normalnie mi się to otwiera na starej stronie . Ale niestety nie przekierowuje na nową .

  • Longin pisze:

   Witam wszystkich na naszej nowej/starej stronie 🙂
   Pewnie trochę czasu upłynie zanim poszczególne rybki…a może nawet jakieś rekiny dołączą.
   Mamy nowy adres strony wskazujący na WIARĘ, a zatem może to właśnie ci, którzy mają wiarę i nie tracą ufności – mają tu trwać aby umacniać się i dawać świadectwo. Pewnie na początku będzie nas mniej, choć z drugiej strony nic nie jest wieczne i może za niedługo ta strona jak i wiele innych po prostu zniknie.
   Nie zniknie jednak dobro, które wokół niej powstało i wciąż powstaje…a jeśli Pan zechce wielu piszących tu spotka się ze sobą nie tylko w niebie, ale również tu na ziemi : )

   Niech to będzie taka pozytywna refleksja dla ożywienia naszej gorliwości 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Jestem całym sercem za Tradycją, ale już nie mogłam tego przywrócić po zablokowaniu – trzeba było coś zmienić w nazwie….

    Ps. To jest ta sama strona, tylko nazwa inna (skrócona)
    Jak macie jakieś linki w zakładkach – to wystarczy tylko „wyciąć” „itradycji”

    • Krzysztof pisze:

     Szczęść Boże, kilka dni pod ukieslem strony , tamtej nie było pod adresem, jakiś udało mi się odnaleźć przez fb , ktoś zostawił adres. Cóż czasu mamy trudne, niepewne , zawsze pozostaje nam modlitwa , to wielka pomoc

 5. Ola pisze:

  Chciałam podzielić się świadectwem działania Jezusa w mojej parafii. Kilka miesięcy temu żaliłam się na WOWiT ,że w mojej parafii nie ma Mszy św.w tygodniu ,a nasz kapłan dał się ponieść życiu towarzyskiemu . Modlitwy wielu osób zostały wysłuchane ,gdyż nasz kapłan zaczął otwierać się na Pana , zorganizował całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca ,a od kwietnia do jesieni nasz wiejski kościółek jest otwarty 24h na dobę i z grupką ludzi jeździmy 2 razy w tygodniu na nocne adoracje Jezusa w Tabernakulum w naszym kościele ,leżymy przed Panem w uniżeniu wynagradzając za grzechy własne i całej parafii. Nasz kapłan jest tym poruszony ,zaczęły spływać na naszą parafię liczne łaski ,nagle zostały przydzielone 2 dotacje finansowe na renowację zabytkowych obrazów z naszego kościoła ,a za 2 lata nasza parafia będzie świętować 100
  lecie istnienia .
  Jezus jest Panem ! ❤️

  • eska pisze:

   Wspaniała wiadomość! Chwała Panu! ❤

  • m-gosia pisze:

   Ola. Bogu niech będą dzięki. Jak wielki jest nasz Pan. Była posucha duchowa , a tu takie owoce modlitw. W takich świadectwach widać jak Pan Bóg działa, gdy się do Niego zwracamy z ufnością.
   Święty Boże. Święty Mocny. Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami, nad naszą Ojczyzną i nad całym światem.

 6. Iwona pisze:

  Prosiłabym o podanie na nowej stronie intencji w których modlimy się w Nowennie Pompejańskiej,
  ponieważ nie ma przekierowania a modląc się zawsze otwierałam zakładkę z intencjami. Teraz jest to niemożliwe.

 7. Weronika pisze:

  Serdecznie pozdrawiam chciałam zapytać czy koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej odmawia się o siódmej wieczorem czy można w innym czasie

 8. Monika pisze:

  Katastrofa? Ostrzeżenie? Koniec czasów? Cierpienia milionów? Czego chce od nas Matka Boża – Radęcin

 9. Monika pisze:

  Padnijmy na kolana, bo tylko to może uratować świat! Maryja mówi, że już wszystko jest przygotowane.

 10. Miyabi pisze:

  Chciałabym zwrócić się z taką inicjatywą. Ostatnio dużo jest pompejańskiej modlitwy różańcem na stronie, gdzie na jedną osobę przypada jedna tajemnica. Dla mnie, a może jest więcej takich osób, jest to, nie ukrywam, dużo. Mam kilka intencji, w których modlę się przez cały rok. Chciałabym włączyć się w Wowitowe intencje także, ale stać mnie bardziej na „dziesiątki” różańca. Czy można by wziąć pod uwagę też takie osoby jak ja następnym razem?

 11. Marta 3 pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji dzieci z pobliskiej podstawówki i przedszkola. Dwukrotnie dzieci były zaczepiane z propozycją podwózki przez nieznanego mężczyznę. Sprawa zgłoszona policji. W pobliżu są jeszcze 2 duże szkoły podstswowe.

  • Alutka pisze:

   Straszne. To podstępnie biorą się i za małe dzieci . Niech Pan Bóg ma je w swojej opiece . Oczywiście, że będziemy się modlić za te nie , ale i za te z innych przedszkoli i podstawówek. Trzeba ostrzegać rodziców, żeby byli świadomi zagrożeń jakie czyhają na ich dzieci.

 12. eska pisze:

  Petycja „Stop segregacji”
  „Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Ministrze!
  Nie ma mojej zgody na segregację Polaków i wprowadzenie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej “paszportów szczepionkowych” oraz projektów, które byłyby niejako preludium do stworzenia takiego rozwiązania. Byłaby to skandaliczna ingerencja w naszą wolność, przymuszanie do robienia czegoś wbrew własnej woli, a także utrudnianie życia osobom, które ze względów medycznych nie mogą przyjąć szczepionki.
  (…)
  Proces szczepienia w kraju zamieszkanym przez tak wielu obywateli będzie długotrwały, a wprowadzenie segregacji na podstawie tego, kto się zaszczepił, a kto nie, będzie niezgodną z Konstytucją dyskryminacją. Co więcej, to również uderzenie w tych, którzy postanowili zaszczepić się, jednak znajdują się na samym końcu kolejki chętnych.
  (…)”
  https://stopsegregacji.pl/?qval_i=InNpZD0yMTc5NjU4NjMmbGluay00PSZrd290YT0maWR0eXR1bD1Ecm9nYSZpbWllPVN5bHdpYSZuYXp3aXNrbz1EXHUwMTA1YnJvd2EmZW1haWw9c2RkYWJyb3dhQHBvY3p0YS5vbmV0LnBsJiI%3D&ka=540097#petition

  • Paweł pisze:

   Podpisane! Ażeby rządzący byli bardziej świadomi, CZEGO CHCE SUWEREN tego Kraju! {Gdyż to nie jest Kraj TAKI SAM, jak wszystkie inne: przynajmniej na razie – jako że to ZŁO to wciąż, i oby na zawsze, jest „niedoczekanie” masonów, liberałów i neokomunistów…}

 13. Magdalena pisze:

  Dzień dobry, mam taką wątpliwość dotyczącą Pierwszej Komunii Świętej w mojej parafii. Na wczorajszej próbie okazało się, że dzieci będą przyjmować Pierwszą Komunię Świętą do ust, ale na stojąco (chociaż jest też wybór czy do ust czy na rękę). Chciałabym aby córka przyjęła Pierwszą Komunię na klęcząco, ale ksiądz raczej się nie zgodzi – motywuje to tym, że gdyby podchodziły dzieci w parach to byłoby na klęcząco, a pojedynczo będzie lepiej organizacyjnie – będą mieć zdjęcia (nie ma kamerzysty). Dla mnie przykra sytuacja. Pozdrawiam Czytelników tej strony 🙂

  • Monika pisze:

   W naszej Parafii ksiądz zawsze o takich sytuacjach, jak zdjęcia na ślubach czy pierwszych Komuniach, powtarza, że to Pan Jezus jest tutaj w centrum i to Pan Jezus jest ważniejszy niż zdjęcie. On jest w centrum. Tylko On.
   Ludzie zapominają, że On Jest, że Żyje i nie jest jakimś tłem, jakąś rzeczą poboczną, jakby często wskazywały na to ludzkie zachowania w tym dniu. I wskazują na to kim On jest dla nich takim swoim sposobem przeżywania tej wielkiej Łaski, tego Świętego Sakramentu. To w końcu po co były te całe przygotowania: dla zdjęć czy dla Pana Jezusa?
   Nie, oni nie rozumieją. Bo to zdjęcia są ważniejsze – dla nich.
   Kiedyś i wcale nie tak dawno, jeszcze za naszego życia albo za życia naszych rodziców była taka tradycja, zwłaszcza w miastach, że w tym dniu albo nawet i kilka dni po, szło się do fotografa, do zakładu, by uwiecznić ten dzień, ten czas i zatrzymać w kadrze wygląd dziecka po pierwszym w życiu przyjęciu Pana Jezusa ale przecież kto był biedny czy mieszkał na wsi, gdzie nie było fotografa, to i tego nie miał, i wcale to nie było takie rzadkie, nawet zdjęcia z tego dnia były robione tylko jedynie wspólne, przed kościołem, zrobione grupowo razem z wszystkimi i z księdzem. Ewentualnie jak miało się pieniądze i opłaciło fotografa, to były indywidualne, ewentualnie z rodzicami i chrzestnymi. Teraz ludzie mają wszystko i nie rozumieją spraw duchowych, nie czują nawet jakim Majestatem jest sam Bóg. Nawet prezenty są ważniejsze niż Bóg i Jego Łaska. Brak symbolicznych, skromnych prezentów. O skromności już prawie wszyscy zapomnieli. A tym sposobem nie uczy się skromności i nie doceniania tego co naprawdę cenne i drogie. A samo przyjęcie, poczęstunek, to już nie wygląda tak jak dawniej ale często przypomina to nie jak dawniej skromny poczęstunek ale rozpasane wesele na kilkadziesiąt albo i więcej osób (przed pandemią) i wtedy prezenty się liczą a nie czas spędzony razem z najbliższymi w jedności z Chrystusem.
   Ostatnio ksiądz zwrócił uwagę, że jak są teraz chrzty, to szuka się kogoś po całej Parafii wśród wiernych, kto może zostać chrzestnym, kto spełniałby warunek podstawowy, być wierzącym praktykującym tu i teraz, bo z rodziny dziecka często bywa, że nikt nie może być dopuszczony jako chrzestny z racji tego, że nie ma osoby w rodzinie, która by mogła być w tym dniu w stanie łaski i będzie mogła przyjąć Pana Jezusa. Mimo, że są „wierzący” wg papierów, czyli ochrzczeni, po bierzmowaniu i nawet po ślubie ale niepraktykujący i bywa, że niema nikogo, kto jednak w tym dniu mógłby przyjąć Pana Jezusa, bo są jakieś przeszkody. Nawet z tym jest teraz problem, by znaleźć takie osoby, które mogą przyjąć Pana Jezusa. Aż nie chce się wierzyć jakich czasów dożyliśmy. A jednak ksiądz bez ogródek o tym mówi.
   Po pandemii ilu z wierzących praktykujących wróci do Kościoła? Zwłaszcza po praniu mózgów przez miłościwie nam panujący rząd-nierząd i media jemu poddane i wykonujące rozkazy (rozporządzenia) rządzonej przez lewaków Unii?
   Przyznam, że ostatnio włączyłam te media i trafiłam na program z dyskusją polityczną, czego staram się z mężem unikać i nie mogłam wyjść z podziwu jak pięknie się rząd i politycy obecnie dogadują i to prawica z najprawdziwszą lewicą – i to dla pieniędzy, bo dla czego innego? Nie dla Boga i nie w imię Boga przecież to robili. To jasne. Pieniądz ich połączył – pięknie. Wprost przecierałam oczy ze zdumienia jak im pięknie i gładko szła rozmowa i wymiana poglądów, zmiana o 180 stopni w tym całym ich cyrku, tak im ta rozmowa gładko szła w publicznej TV i tak bardzo jedli sobie z dzióbków, tak słodko sobie gaworzyli i kadzili, jakby nie byli po przeciwnych stronach barykady, w tej ich jak do tej pory zawsze nienawistnej wojnie, widocznej w odnoszeniu się jedni do drugich i jakbym nie wiedziała kto jest kto, to mogłabym pomyśleć, że to chyba lewica rządzi teraz w kraju i z całym przyzwoleniem została dopuszczona do głosu, że przejęła stery w tej dyskusji i w całym rządzeniu państwem, tak po prostu, znienacka albo inaczej, że ludzie z lewicy są prawicowi, tylko ja o tym nie wiem i coś przeoczyłam. A może jakieś nawrócenie nagłe o czym nie wiem? Że nastąpiła jakaś jedna wielka sielanka i zgoda już na zawsze, połączenie wspólnych poglądów i sił: prawicy i lewicy – taki ostatnio przykład w tych programujących społeczeństwo głównych mediach zobaczyłam na własne oczy.
   Jakby mi to ktoś opowiadał jeszcze niedawno, to bym nie uwierzyła, że do tego może dojść. Oczy ze zdumienia przecierałam. Wprost zamurowało mnie i nie wierzyłam własnym uszom a mąż też to widząc, ten moment jak dobrze się teraz dogadują, ci co niedawno chętnie wzajemnie by się mordowali i z wielką przyjemnością pluli jedni na drugich, schodząc do najniższego z poziomów, na to wszystko zaczął się tylko śmiać, bo wie jak bardzo to fałszywe i obłudne, i krótkotrwałe, bo przecież zaraz, za chwilę zapomną, że pieniądz ich zjednoczył, ta ukochana przez nich mamona.
   Zresztą zdradzili się już nieraz komu służą i czy Boga pytają o zdanie. Nawet w sprawach finansowych, tak jak i w każdej innej sprawie.

  • robb pisze:

   Warto posłuchać nt przyjmowania Komunii Świętej
   https://www.youtube.com/watch?v=smB6CjbCckE

 14. Malgozata pisze:

  A co robic jesli nie ma mozliwosci przebywania w kosciele codziennie? jest mozliwosc bycia tylko w niedziele…;(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s