Ks. Piotr Glas – Szatan ma tylko jedno przykazanie: „Róbcie co chcecie”

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas – Szatan ma tylko jedno przykazanie: „Róbcie co chcecie”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Em pisze:

  Umiera kuzyn mojego Taty
  Tadeusz. Wojskowy daleko od Boga,prosba o Koronke za Jego Dusze
  Z tego co wiem nie pozwolil wpuscic ksiedza, byc moze syn zawola ksiedza ale wujek juz nikogo nie rozpoznaje i raczej nie ma szans na spowiedz..ale cuda sie zdarzaja..

  • Anna-Asia pisze:

   Niech Bóg miłosierny, uczyni dla Tadeusza to co dla nas ludzi było i jest nie możliwym, skruszy Jego serce i obdarzy swym miłosierdziem. Amen.

  • babula pisze:

   @Em kuzyn Twojego taty to Twój krewny. Jeśli ofiarowałaś się Panu Jezusowi zgodnie z treścią modlitwy zamieszczonej przez Ewę powyżej (daną s. Natalii przez Matkę Bożą) to nie martw się, Maryja go uratuje. Przeczytaj sobie jeszcze raz obietnice, które są związane z tą modlitwą.
   +++
   O mój Jezu przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich Świętych Ran

  • Małgorzata pisze:

   Święty Józefie, Patronie odchodzących dusz módl się za Tadeuszem.

  • duszyczka pisze:

   MODLITWA ZA KONAJĄCYCH W GRZECHU CIĘŻKIM
   WYRWANIE DUSZY SZATANOWI W OSTATNIEJ CHWILI

   Ojcze Niebieski, wejrzyj w Twe Boskie Serce przepełnione bólem i tęsknotą za tymi, którzy idą na wieczne potępienie. Racz usłyszeć jęk Twoich wiernych wznoszący się za nimi. O Panie, Ty stworzyłeś te dzieci, Ty karmiłeś je łaską, a Twój Syn, Jezus Chrystus własną odkupił je Krwią. Zmiłuj się nad nimi w tej godzinie gdy będą konali. Usłysz słodki jęk, pełen nadziei i miłości, który wydał z siebie Twój umiłowany Syn, a nasz Zbawiciel, kiedy cierpiał ogromnie za te właśnie dusze.

   Ojcze, jak wielka jest Twoja miłość do tego umęczonego Syna, jak nieskończona Jego zasługa. Przyjmij więc tę modlitwę w połączeniu z ofiarą mojego życia przez Mękę Twojego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa i mieczem przebite Serce Najświętszej Maryi Panny, krew męczenników, wiarę wyznawców, łzy i cierpienia wszystkich Twoich sprawiedliwych, na przebłaganie za te ogarnięte mrokiem dusze. Spuść na nie w godzinie śmierci jasny promień Twojego światła, światła Ducha Świętego, aby ujrzeli swoje dusze w prawdzie i poruszeni łaską upadli przed Tobą szczerze swoje grzechy wyznając. Wierzę, że Twoje nieskończone Miłosierdzie wyjedna im tę łaskę. Łączę te błagania z błaganiami Matki Najświętszej i składam je w Twoim świętym Sercu na ukojenie Jego boleści. Kocham Cię Ojcze teraz i na wieki wieków. Amen.

   Ofiaruję również Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji umierającego pani Taty kuzyna.

 3. wobroniewiary pisze:

  Kuria częstochowska: informacja o zawieszeniu kar nałożonych na ks. Galusa jest nieprawdą

  W oświadczeniu ks. Mariusz Bakalarz pisze, że ks. Daniel Galus został suspendowany, a powodem nałożenia kary suspensy nie są wypowiedzi ks. Galusa na temat szczepień, używania maseczek czy wody święconej oraz nieprzestrzeganie państwowych i kościelnych przepisów dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii – za te wypowiedzi i zachowania został ukarany naganą kanoniczną.

  Uzasadnieniem do wymierzenia suspensy oraz pozostałych decyzji jest nieposłuszeństwo ks. Galusa wobec jego biskupa, a także wobec Ojca Świętego, prowadzenie działalności bez zgody swego przełożonego, fałszywe oskarżenia wobec swych przełożonych i wzbudzanie tym samym niechęci wiernych wobec hierarchów.

  https://info.wiara.pl/doc/7862885.Kuria-czestochowska-informacja-o-zawieszeniu-kar-nalozonych-na

 4. Monika pisze:

  Myślę, że to ważne, dlatego przytaczam cały artykuł:
  https://pch24.pl/tiktok-i-dzieci-czyli-przepis-na-katastrofe-wychowawcza/?fbclid=IwAR3qJUUDEaFBDiFEeFy0Xc_KgAVbtSwZhGB7wpdROwBgl6k_fxthtPTqN3A

  Modny ostatnio TikTok przyciągnął już prawie dwa miliardy ludzi, angażując ich w wymyślanie i rozpowszechnianie przeróżnych wyzwań ograniczonych jedynie wyobraźnią użytkowników. I jak z każdą modą bywa, tak i w tym przypadku jeden trend zastępują po chwili kolejne, często coraz głupsze i groźniejsze nie tylko dla życia i zdrowia, ale też dla duszy.

  Boom na chińską platformę społecznościową rozpoczął się wraz z pandemią Covid-19, kiedy większa część ludzkości w związku z globalną kwarantanną zyskała nagle sporo wolnego czasu i postanowiła spożytkować go na różne formy rozrywki dostępne w internecie. TikTok przyciągnął rzesze użytkowników filmikami trwającymi od kilkunastu sekund do kilku minut, a przedstawiającymi głównie tak zwane trendy i challenge wymyślane przez zwykłych internautów, celebrytów albo marki promujące swoje produkty w tym serwisie.

  Liczba tiktokerów wraz z kolejnymi lockdownami rosła w zawrotnym tempie. Już w roku 2020 aplikacja pobiła rekord pobrań, wyprzedzając w swoim segmencie nawet Facebooka. Szacuje się, że w roku 2022 aktywnie korzysta z niej ponad półtora miliarda osób, w tym dziesięć milionów z samej Polski. Prawie połowa użytkowników to młodzi ludzie w wieku do osiemnastu lat.

  Największym sukcesem TikToka jest nie tylko krótka forma prezentowanych tam treści, ale przede wszystkim algorytm rekomendacji. Dzięki analizie dotychczasowych wyborów każdego z widzów jest on w stanie z dużą precyzją przefiltrować profil osobowości użytkownika i odpowiednio dobrać materiały, które trafią w jego gusta oraz zachęcą do dalszego przeglądania coraz to nowszych klipów wideo.

  Według specjalistów, spośród wszystkich portali społecznościowych to właśnie chińska aplikacja może poszczycić się najlepszym algorytmem odpowiedzialnym za rekomendację treści, gdyż śledzi ona nie tylko wybory (czyli każde wideo wybierane oraz pomijane), zapętlenia i czas wyświetlania danej treści, ale także analizuje konkretne dźwięki, motywy, efekty i hasztagi przeglądanych klipów.

  Rolki z tak precyzyjnie dobranym kontentem, przewijane w nieskończoność, nie tylko silnie uzależniają, lecz co gorsza… ogłupiają. A gdy widzem okaże się dziecko, już tylko krok do tragedii.

  Niebezpieczne wyzwania

  W ostatnich miesiącach głośno było o tiktokowym trendzie Blackout Challenge za sprawą serii fatalnych wydarzeń. Popularna głównie wśród niepełnoletnich użytkowników „zabawa” polegać miała na filmowaniu siebie podczas wstrzymywania oddechu lub podduszania się (na przykład sznurówką lub paskiem) aż do utraty przytomności. Tylko w zeszłym roku śmierć poniosło w ten sposób siedmioro dzieci w wieku od ośmiu do czternastu lat – wszystkie z nich dowiedziały się o wyzwaniu podczas korzystania z aplikacji.

  Zrozpaczeni rodzice ofiar oskarżyli platformę o promowanie szkodliwych treści, które pojawiają się na tablicy w sposób niekontrolowany przez moderatorów. Prawnicy reprezentujący rodziców jednej ze zmarłych dziewczynek twierdzą nawet, że algorytm celowo i wielokrotnie proponował dziecku treści zachęcające do wzięcia udziału w tym wyzwaniu. TikTok po pierwszym głośnym przypadku ponoć zablokował możliwość oglądania filmów oznaczonych hasztagiem Blackout, mimo to kolejne ofiary wciąż trafiały w swojej pętli na zakazane materiały.

  Psikusy anioła śmierci

  Przed kolejnym niebezpiecznym trendem rozpowszechnianym w tej aplikacji przestrzegali w zeszłym roku łódzcy i krakowscy lekarze, do których zgłaszali się nastolatkowie i dzieci po połknięciu małych magnetycznych kulek. Tym razem challengem był udawany piercing poprzez umieszczanie magnetycznych łożysk kulkowych po obu stronach języka. Trzynastolatce z Anglii chirurdzy usunęli z narządów wewnętrznych piętnaście takich kulek, a wraz z nimi wyrostek robaczkowy i część jelita. W sumie w Anglii odnotowano w tym samym tygodniu przynajmniej pięć podobnych przypadków.

  Inna trzynastolatka ze Stanów Zjednoczonych próbowała podpalić na lustrze w łazience kształt uformowany z łatwopalnej cieczy. W wyniku zapalenia oparów alkoholu w pomieszczeniu wybuchł pożar, a nastolatka trafiła do szpitala z poparzeniami trzeciego stopnia. Wszystko oczywiście zarejestrował smartfon dziewczyny, która chciała odtworzyć modny na TikToku trend i zyskać dzięki temu lajki i sławę.

  W tym roku w Indonezji trendem TikToka stała się transmisja z wskakiwania pod rozpędzone samochody, czyli tak zwany psikus anioła śmierci. W mieście Tangeran stracił w ten sposób życie osiemnastolatek, a co może jeszcze bardziej zatrważające – tego samego dnia tamtejsza policja zatrzymała czternastu nieletnich, którzy prawdopodobnie mieli zamiar wykonać ten sam challenge.

  We wcześniejszych latach znane były także inne trendy: Skull Breaker (podkładanie dla żartu nogi osobie przechodzącej obok), Dry Scooping (jedzenie sproszkowanej odżywki białkowej) albo Sleepy Chicken (jedzenie kurczaka upieczonego w lekach na przeziębienie). A to tylko wybrane przykłady licznych, śmiertelnie niebezpiecznych wyzwań popularnych na TikToku.

  Okultystyczne zabawy

  Co więcej, oprócz trendów narażających dzieci i młodzież na utratę życia, aplikacja pełna jest także zagrożeń duchowych.

  Obecnie wielką popularnością wśród tiktokerów cieszy się manifestacja, czyli powiązany z numerologią i okultyzmem sposób na zapewnienie sobie bogactwa lub sławy albo osiągnięcie wymarzonego celu za pomocą metody 369. Polega ona na manifestacji pragnienia i zapisywaniu konkretnego marzenia trzy razy rano, sześć razy po południu i dziewięć razy wieczorem przez czterdzieści pięć dni. Ten rytuał promują także aktywne w aplikacji czarownice. Pod hasztagiem 369method (był on do tej pory wyświetlany już ponad 217 milionów razy) przybywa coraz więcej filmików z historiami nastolatków, którym udało się wymanifestować swój upragniony cel.

  Dwa lata wcześniej w lwowskich szkołach dzieci zainspirowane podobnym trendem TikToka rysowały pentagramy i wypowiadały magiczne formuły i zaklęcia. Marzenia uczniów były zgoła błahe. Zaklinanie życzeń miało sprawić, żeby zajęcia się nie odbyły lub aby nauczyciel nie dotarł na lekcję.

  Nieodpowiedzialni rodzice

  Pomimo wielu makabrycznych „zabaw” rozpowszechnianych na TikToku, z aplikacji coraz częściej korzystają dzieci i nastolatkowie pozostawieni w sieci bez kontroli rodzicielskiej.

  Choć oficjalnie serwis zabrania zakładania konta osobom poniżej trzynastego roku życia, najmłodsi użytkownicy bez problemu potrafią obejść ograniczenia wiekowe. A często wręcz korzystają z TikToka za zgodą rodziców, nieświadomych niebezpieczeństwa i szkodliwości publikowanych na tej platformie treści. Ci zaś, gdy tylko dojdzie do tragedii, odpowiedzialnością obarczają twórców platformy. Niedawno holenderska fundacja SOMI wniosła zbiorowy pozew (podpisany przez ponad sześćdziesiąt tysięcy rodziców!) przeciwko chińskiej aplikacji, żądając od niej miliarda euro za to, że nie chroni wystarczająco bezpieczeństwa i prywatności ich dzieci.

  Jednak problemem nie jest internet czy konkretna aplikacja, ale błędy rodziców, którzy nie nadzorują kont swoich pociech i często nawet nie mają pojęcia, co ich dzieci przeglądają długimi godzinami w sieci.

  • Mateusz PWWM pisze:

   Pozwolę się wypowiedzieć, tik toka mam od miesiąca, pod tym samym nickiem co na YouTube czyli Celnik Mateusz. Wrzuciłem tam swoje filmiki które nabiły dużo odsłon i komentarzy, ale to co mi się rzuciło w oczy, to fakt jak bardzo ludzie są pokaleczeni w życiu. Nie mają tożsamości, nie wiedzą czy wierzą itp itd. Prowadzę live codziennie od 20:30 i każdego dnia ktoś prosi o modlitwę w przeróżnych intencjach. Zdarzyło się również komentarze że jestem odważny skoro promuje modlitwę i religię katolicką na tik toku, gdzie jakieś 98% filmów to poprostu dramat… Niestety są również różni ewangelizatorzy którzy mówią dużo o Bogu itp. a jednocześnie spędzają na śmiesznych „bitewkach” po kilka godzin dziennie aby otrzymywać „prezenty” które można wymienić na pieniądze… Nie mówię że zarabianie jest złe ale wszystko musi być z umiarem…
   Pozdrawiam całą rodzinę wowitową 😇🙏

  • cav pisze:

   jak patrze na dzisiejszych 16latkow to sie zastanawiam czy oni jeszcze sa homo sapiens lub czy maja dusze. wszystkie generacje pokolenia po 68 sa mocno pokrecone. moje rowniez . niestety kazde kolejne coraz bardziej. wydaje sie ze ta aplikacja to juz jest ostateczne i najdoskonalsze narzedzie szatana to demoralizowania i zezwierzecania mlodych ludzi. jest jeszcze OF ktore wbrew pozorom z tiktokiem ma bardzo wiele wspolnego.

   mateusz szacun ze probujesz tam ewangelizowac oby tylko ten syf Cie nie przerosl.

 5. wobroniewiary pisze:

  Dziś w całej Polsce obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. To doskonała okazja, aby zakończyć naszą wspólną nowennę modlitwą tego Świętego.

  O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
  Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
  Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
  Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
  Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
  Światło tam, gdzie panuje mrok;
  Radość tam, gdzie panuje smutek.

  Spraw abyśmy mogli,
  Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
  Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
  Nie tyle szukać miłości, co kochać;

  Albowiem dając, otrzymujemy;
  Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
  A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

  Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 6. babula pisze:

  Wyobraź sobie:
  ten moment kiedy Bóg Cię stworzył. Pismo Św. uczy nas, że mamy ciało, duszę i ducha. Stworzeni jesteśmy na obraz i podobieństwo Boże. Może gdy patrzysz do lustra to nie jesteś zachwycony/a ale faktem jest, że jesteś nieskończenie piękny/piękna.
  Wyobrażam sobie, ze w moim sercu jest przecudowny ogród. Sama go uprawiam, sadzę kwiaty, zapraszam ptaki by śpiewały, wietrzyk by łagodnie kołysał trawami, zapachy zieleni i kwiatów by orzeźwiały … i proszę Matkę Bożą by przyszła i przyprowadziła Jezusa do ogrodu mojego serca. Wypatruję Ich, niech już wreszcie nadejdą!
  Idą, Są już ! Całuję na powitanie rąbek Ich szat i prowadzę w głąb ogrodu, do altanki obrośniętej krzewami pnących róż gdzie jest zwykła ławeczka. Zapraszam by usiedli a sama siadam na ziemi u Ich stóp. I tak sobie siedzimy, nic nie mówię, jest cicho tylko ogród szeleści…

  To na odtrutkę po różnych wiadomościach.

 7. Ewa pisze:

  Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny, proszę błogosław Księdza Piotra Glasa. Ojcze, bądź uwielbiony za dar życia i posługi Księdza Piotra.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s