Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej – dzień III

Dzień III Nowenny
TAK

Maryjo, uboga Dziewczyno z Nazaretu zanurzona w codzienności: w praniu, w gotowaniu, sprzątaniu. Czy wiedziałaś, że w tej zwyczajności nawiedzi Cię sam Bóg? I zapyta: czy chcesz być Matką Jego Syna? Od Twojego „tak” – zależały losy świata. Dobrze rozumiesz każde moje wahanie, każdą moją niepewność, każdy lęk przed podjęciem kolejnego kroku, przed stawieniem czoła wyzwaniom, które niesie dzień. Relacjom, w które trzeba będzie wejść, sytuacjom nie przewidzianym, nie zaplanowanym, zaskakującym, które pokrzyżują moje plany.

Oddaję Ci moją bezradność i lęk, często ukryte za maską pewności siebie i siły. Bądź blisko. Weź mnie za rękę i przeprowadź przez kolejne próby. Od mojego codziennego „tak” również zależą losy świata. Pozwól zawierzyć Bogu, jak Ty. Uwierzyć, że przeprowadzi przez ciemną dolinę. A gdy nie będę wiedzieć, co wybrać naucz mnie ryzykować. Nie bać się pomyłek, potknięć i upadków. O, Ty Która jesteś gotowe zawsze mnie podnosić

Prowadzenie: Karmelitanki Bose – Kraków – Łobzów

Za: https://www.karmel.pl/wielka-nowenna-szkaplerzna/

LITANIA DO MARYI, KRÓLOWEJ KARMELU

Kyrie elejson. Chryste, elejson, Kyrie, elejson
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże,
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,
Dziewicza Boża Rodzicielko, módl się za nami.
Zapowiedziana proroczo przez Eliasza,
Patronko i Pani Karmelu,
Matko i Siostro nasza,
Opiekunko Karmelu,
Chroniąca nas Szkaplerzem świętym,
W historii Karmelu zawsze obecna,
Błogosławiona Dziewico z Góry Karmel, mód się za nami.
Chwało Góry Karmel,
Kwiecie karmelu,
Gwiazdo morza,
Bramo nieba,
Życie i nasza nadziejo,
Matko najsłodsza,
Matko miłosierdzia,
Matko pięknej miłości,
Matko łaski Bożej,
Matko dziewico,
Dziewico czystego serca,
Dziewico Niepokalana,
Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami.
Mieszkanie Trójcy Świętej,
Przeczysty obrazie Kościoła,
Mistrzyni życia duchowego,
Nosząca słowo Boga,
Dziewico zasłuchano w Słowo,
Dziewico czuwająca,
Dziewico cicha i ukryta,
Zachowująca w sercu wszystkie Boże sprawy,
Trwająca na modlitwie,
Trwająca mężnie w mroku wiary,
Zawsze uległa Duchowi Świętemu,
Posłuszna woli Ojca,
Idąca za Chrystusem aż do stóp krzyża, módl się za nami.
Oczekująca ufnie na zmartwychwstanie Pana,
Zjednoczona z Jezusem w bólu i radości,
Doskonała uczennico swojego Syna,
Pierwsza pośród ubogich Pana,
Pokorna służebnico Pańska,
Wzorze modlitwy i wyrzeczenia,
Wzorze kontemplacji i wstawiennictwa,
Wzorze naszego oddania się Bogu,
Maryjo, miłująca obecności,
Towarzysząca nam w pielgrzymce wiary, módl się za nami.
Przewodniczko na Górę Karmel,
Królowo Szkaplerza świętego,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K. Nasza Matko i Królowo z Góry Karmel.
W. Daj nam znak opieki Twojej.

Módlmy się: Boże, z Twojej dobroci otrzymaliśmy Niepokalaną Dziewicę Maryję za Matkę i Królową Karmelu, spraw, abyśmy będąc na świecie Jej wiernym obrazem, tak jak Ona ustawicznie rozważali twoje słowo, Jej sercem miłowali braci i pociągali ich do Chrystusa, życie za nich oddając. Przez Chrystusa Pana naszego.

Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Ta ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad Pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

K. Królowo i Ozdobo Karmelu.
W. Módl się za nami

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej – dzień III

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Irena pisze:

  Szczęść Boże
  Proszę Was o modlitwę za moją synowa Katarzynę i jej poczęte dziecko. Serduszko już bije ale grozi poronienie.
  Dziękuję Wam wszystkim za choćby westchnienie.

 3. Witek pisze:

  Dziś wspominamy św. Weronikę Giuliani, Doktora Kościoła. Dodam moją najukochańszą Świętą.
  Polecam szczególnie nowennę, jeszcze takiej nie odmawialiście.
  Święta, która naprawdę cierpiała wraz z Chrystusem.
  Już jako małe dziecko w piątek niech chciała ssać matczynej piersi ponieważ był to dzień postu….
  Jako małe dziecko prosiła Maryję, aby dała jej potrzymać Dzieciątko i tak się działo. Dzieciątko nawet z Weroniką jadło posiłki.
  1. Otrzymała wszystkie stygmaty od Pana Jezusa.
  2. Jej serce zostało połączone w mistyczny sposób z sercem Jezusa i Maryi.
  3. Pierwszy raz w dziejach w jej sercu wyryte były Krzyż i wszystkie narzędzia tortur Pana Jezusa.
  4. Przeżywa agonię taką samą jak Pan Jezus w Ogrójcu i niewyobrażalne lęki..
  5. Jako mała dziewczynka bardzo często widziała Pana Jezusa w Świętej Hostii.
  6. Jej wrogiem który z nią walczył cieleśnie i duchowo był diabeł, którego nazywała parszywcem z piekła.
  7. Niejeden raz ten parszywiec z piekła złamał jej kość udową lub rękę. Wystarczyło, aby jej spowiednik nakazał jej wyzdrowieć i w momencie przyjęcia Komunii Świętej była natychmiast uzdrowiona.
  8.Wymyślała sobie niesamowite tortury: wypalała krzyżyki na piersi, chodziła w włosiennicy, kamieniem przycinała sobie język, w nocy odprawiała Drogę Krzyżową niosąc ławkę na plecach w ogrodzie.
  9. Chodziła w sukni/habicie który nazywała haftowana, od spodu miała wszyte ostre końce.
  10. Przez ostatnie 12 lat po każdej Komunii Świętej była przenoszona w mistyczny sposób do innej rzeczywistości do NIEBA. Była wtedy całkowicie zatopiona w Bogu.
  11. 7 razy była przenoszona do piekła.
  Opis:
  -„W mgnieniu oka znalazłam się w miejscu niskim, czarnym i cuchnącym, pełnym ryku byków, wycia lwów, syku węży i huku grzmotów. Widziałem złowrogie światła błyskawic, wijące się w gęstym dymie, wysoka góra wznosiła się przede mną spowita z posplatanymi ze sobą ropuchami i bazyliszkami. Potwory wiły się i szarpały lecz nie mogły się uwolnić. Z tej żywej góry wydobywały się straszliwe przekleństwa. Widziałam ogromną rzeszę dusz i demonów posplatanych łańcuchami ognia. demony jak rozjuszone byki ziały ogniem z nozdrzy, oczu i pysków. Ich zęby niczym stalowe sztylety, gryzły dusze wśród przeraźliwych krzyków rozpaczy. Na dnie czeluści ujrzałam monstrualny tron zbudowany przez demony. szatan siedział na wysokości w całej swej nieopisanej grozie. Widział wszystkich potępionych a oni widzieli szatana”. Zapytałam moich Aniołów jak długo będą trwać ich męki? Jeden odpowiedział: Na zawsze. Całą wieczność. A dusze spadały spadały jak deszcz.

  Zakładała ją w piątki i w inne dni pokuty.
  5 razy dał jej do picia Płyn, który sączył się z Jego Świętego Boku.
  12 razy wyjął z piersi jej serce by oczyścić je z plamek.
  60 razy pozwolił jej przeżyć na nowo ceremonię mistycznych zaślubin.
  Lista ta dotyczy 26 ostatnich lat jej życia.

  Wystarczy wspomnieć, że inni wielcy mistycy kościoła doznawali tych czy innych przeżyć zaledwie dwa lub trzy razy……

  Papież Leon XIII powiedział, że Święta Weronika została ubogacona nadzwyczajnymi łaskami tak bardzo, że tylko Matka Boża była nimi bardziej OZDOBIONA.

  Kulminacją tych wszystkich zjawisk była STYGMATYZACJA. Święta ubłagała, aby Pan Jezus ukrył dowody Męki dla zbawienia dusz.
  Przez 50 dni była zamknięta w infirmerii i poddana bardzo wielu przykrościom spowodowanych przez badania ze strony kościoła.
  Na rozkaz spowiednika spisywała dziennik. Lęk budziła nie tylko długość dziennika, jedyny tak długa w całej hagiografii chrześcijańskiej ale i Jego zawartość(wciągu 25 lat sporządziła zapiski liczące 22 tyś. stron). Dziennik nazywany jest UKRYTYM SKARBEM.

  A teraz PEREŁKI:

  500 razy Pan Jezus odnawiał w jej sercu ból spowodowany przebiciem włócznią!
  33 razy kazał jej przezywać w całości MĘKĘ jaka była Jego udziałem.
  20 razy ukazał się jej zakrwawiony, pokryty ranami.
  9 razy pozwolił jej przybliżyć jej usta do Rany w Jego Najświętszym Sercu.

  33 dni przed śmiercią cierpiała agonię z Panem Jezusem dla zbawienia wielu dusz.

  Dlaczego tak wielka Święta jest dzisiaj tak mało znana?
  Ponieważ jej misja i jej prorocze przesłanie ma się dopiero zacząć.

  o. Pio uważał św. Weronikę za swoją nauczycielkę i opiekunkę. św. Weronika jawi się jako ta Weronika, która ociera Twarz Chrystusowi podczas Drogi Krzyżowej.

  15.08.1701 otrzymała Łaskę doznała jednej z NAJWIĘKSZYCH ŁASK otrzymanych od Pan.
  Przeżyła swój osobisty SĄD. (chcę zwrócić szczególną uwagę na to zdanie w kontekście zbliżającego się tzw. OŚWIECENIA SUMIEŃ).
  NAJWIĘKSZA ŁASKA!!! ….

  Nowenna
  Nowenna do świętej Weroniki Giuliani
  Dzień I
  Mój Panie, który jesteś Królem nieba i ziemi, jak możesz znieść, że w Twoim królestwie jest stworzenie tak przygnębione jak ja, gdy nie mogę Cię odnaleźć? Już nie mogę. Przyjdź, przyjdź, moje największe Dobro i jako Król pokoju daj pokój mojemu sercu. (Dz 5, 763)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień II
  Mój Panie, który jesteś Władcą nieba i ziemi, jak możesz znieść, że w Twoim królestwie zamieszkuje dusza tak udręczona jak ja, gdy nie chcesz wysłuchać mnie w moich prośbach ani usłyszeć moich modlitw? Nie męcz mnie już. Przyjdź, przyjdź, ponieważ to moje serce już nie może żyć bez Ciebie. (Dz 5, 763)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień III
  Mój Boże, który jesteś Monarchą, wysłuchaj moich modlitw, moich jęków i westchnień. Wszystkich posyłam do Ciebie, aby zobaczyć, czy można Cię odnaleźć. Ale wydaje mi się, że przede mną się wciąż ukrywasz. Zakończ już to Twoje ukrywanie się. Przyjdź, przyjdź, moje Dobro. (Dz 5, 763)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień IV
  Mój Panie, który jesteś Władcą wszystkich, jak możesz znieść, że pod Twoim panowaniem znajduje się stworzenie tak niepocieszone jak ja? Wiesz, że nie mam innej przykrości niż wtedy, gdy nie mogę Cię odnaleźć. Ach! Zlituj się. Powróć Ty, którego pragnę, oczekuję, chcę. Przyjdź do mego serca! (Dz 5,763)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień V
  Ty, który jesteś Obrońcą, Adwokatem, Pocieszycielem i całym naszym dobrem, nie dopuszczaj, abym żyła z takim utrapieniem, jak to, że nie mogę Cię odnaleźć. Ale jeśli podoba Ci się, abym tak cierpiała, niech się dzieje Twoja wola, ponieważ to w niej znajduję całe moje zadowolenie i pokój. (Dz 5,763)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień VI
  O mój obrońco, także Ty doświadczasz tych naszych udręk, kiedy jesteś tutaj, pomiędzy nami; wiesz, czym jest żyć daleko od Boga w tych strapieniach; dlaczego nie zmiłujesz się nade mną? Powiedzcie mojemu Panu, mojemu Oblubieńcowi, że Go oczekuję: nie opóźniaj się już! (Dz 1,57)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień VII
  Mój Boże, spraw, aby wszystkie męki i utrapienia spadły na mnie. Oto ja, stoję jako pośredniczka między Tobą, a tymi grzesznikami. Proszę Cię o cierpienie. Daj mi też to wszystko, co Ci się podoba, wszystko uczynię. (Dz 1, 195)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień VIII
  O Boże, mój Boże, jak długo jeszcze będziesz się ukrywał, nigdzie nie mogę Cię odnaleźć. Powróć, moje Dobro; uczyń to szybko, ponieważ nie mogę dłużej żyć bez Ciebie! (Dz 1,257)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Dzień IX
  Mój Panie, teraz zapewniam, że chcę wypełniać Twoją świętą wolę; i obiecuję Ci że, z Twoją łaską, czynię wszystko, do czego mnie, w tych dniach, natchniesz i iść za tym. Nie chcę już uporu, ale jestem gotowa iść za wolą Twoją i tego, kto jest na Twoim miejscu. (Dz 2,559)

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna; dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Święta Weroniko – módl się za nami.

  Życie i przesłanie świętej Weroniki Giuliani
  http://kapucynki.pl/zycie-i-przeslanie-swietej-weroniki-giuliani/

  LITANIA DO ŚW. WERONIKI GIULIANI
  Wspomnienie liturgiczne św Weroniki Guliani przypada na 9 lipca

  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna;
  dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem,
  byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały. Amen.

  Chryste, eleison. – Kyrie, eleison. Chryste, eleison.
  Chryste, usłysz nas – Chryste wysłuchaj nas.

  Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami,
  Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami,
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami,
  Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami,

  Święta Maryjo, Dziewico i Matko – módl się za nami,
  Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy módl się za nami,
  Święty Franciszku, bracie Chrystusa ubogiego módl się za nami,
  Święta Klaro, oblubienico Chrystusa Ukrzyżowanego módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w gorącej miłości módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w przylgnięciu do Ojca módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w posłuszeństwie Duchowi módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w wytrwałej modlitwie módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w przeżywaniu Pasji módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w noszeniu krzyża módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w darze stygmatów módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w trosce o zbawienie dusz módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w pragnieniu nawracania grzeszników módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w gorliwej służbie módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w codziennej pracy módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w heroicznej pokorze módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w znoszeniu niesprawiedliwości módl się za nami,
  Święta Weroniko, prawdziwy obrazie Jezusa w oddaniu Maryi módl się za nami,

  Baranku Boże, który gładzisz grzechy świata –przepuść nam Panie.
  Baranku Boże, który gładzisz grzechy świata –wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boże, który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami.

  Módl się za nami, święta Weroniko.
  Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się.
  Boże, Ty wsławiłeś świętą Weronikę dziewicę znamionami męki Twojego Syna;
  dozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem,
  byśmy upodobnili się do Chrystusa w pokornym przyjęciu krzyża i cieszyli się w dniu Jego chwały.
  Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s