Abp. Andrzej Dzięga: gdy imigranci szli na Kuźnicę – Matka Boża Łaskawa już tam była i chroniła!

Abp. Andrzej Dzięga o „nowym Cudzie nad Wisłą” czyli o interwencji Matki Bożej Łaskawej na wschodniej granicy

W wigilię Marszu Niepodległości, gdy główna fala imigrantów szła na Kuźnicę – Matka Boża Łaskawa już tam była i nas chroniła Swym Macierzyńskim Płaszczem Opieki!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Abp. Andrzej Dzięga: gdy imigranci szli na Kuźnicę – Matka Boża Łaskawa już tam była i chroniła!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  3.12.2020 do Domu Ojca odszedł Cipriano de Meo, wielki kapłan, kapucyn, uczeń i przyjaciel o. Pio (od którego pobierał nauki jako egzorcysta), bohater dwóch filmów Michała Kondrata: „Jak pokonać Szatana” i „Matteo”, wieloletni Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

  +++ Odpoczywaj Padre w pokoju wiecznym. Amen ❤ +++

 3. Ufająca Bogu pisze:

  Prośba o radę. Słyszałam, że chrześcijanin nie powinien przyjmować leków homeopatycznych.
  Dziś dostałam lek mastodynon. Lekarz stwierdził, że to lek ziołowy i bezpieczny w stosowaniu przy dolegliwościach związanych z torbielami piersi.
  Dopiero , kiedy kupiłam i przeczytałam ulotkę, zobaczyłam, że to lek honeopatyczny. Mam silne bóle w związku z torbielami. Czy mogę go bezpiecznie brać? Czuję jednak niepokój jeśli chodzi o kwestie duchowe.

 4. Ufająca Bogu pisze:

  Właśnie dowiedziałam się o śkierci bliskiej osoby. Była już starsza , trafiła do szpitala. Niestety nie żyła od wielu lat sakramentami. Proszę o modlitwę za jej duszę.

 5. beatkaa pisze:

  Za zmarłych, za ich dusze w czyśćcu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen +++

 6. Bożena pisze:

  +++❤
  We wszystkich intencjach

 7. eska pisze:

  Kobiety w polskich kościołach będą mogły rozdawać Komunię Świętą. Episkopat wydał dekret w tej sprawie
  https://m.pch24.pl/wchodzi-w-zycie-dekret-episkopatu-dotyczacy-stalego-lektoratu-i-akolitatu-udzielanego-takze-kobietom/
  😦

  • zorza pisze:

   to co teraz sie dzieje w kosciele woła o pomste do nieba, teraz od wiernych zalezy czy wezma taka komunie,jezeli wszyscy odmowia to dekret umrze smiercia naturalna

   • eska pisze:

    I jeszcze zatwierdzono dla Polski ten dekret 3 grudnia czyli w Pierwszy Piątek miesiąca. A wchodzi 12 grudnia, w MB z Guadelupe – podczas gdy Matka Boża zawsze pozostawała pokornie w cieniu, nie pchając się do zadań nie przeznaczonych dla Niej.

   • babula pisze:

    Tak zorzo -to jedyne wyjście. Napisałam komentarz i mi go skasowało co odbieram jako napomnienie by nie mówić źle o biskupach. Ale myślę o nich Bardzo Źle i nie mogę przestać. Przebacz mi Jezu !

    • Aga pisze:

     Kiedy widzi się i słyszy coś co jest sprzeczne z doktryną i tradycją, to budzi się sprzeciw i smutek. Nam pozostaje modlitwa. Ksiądz Glass mówi, że duża część kapłanów, biskupów po prostu się boi. Gdzieś też czytałam, że od kondycji stanu kapłańskiego zależy to jak długo i jak bardzo będziemy cierpieć.

  • Autka pisze:

   „Ta zmiana to efekt decyzji papieża Franciszka z 11 stycznia 2021 roku. Postanowił on zmodyfikować prawo kanoniczne i zezwolił kobietom na tzw. posługę akolity, a także lektora. Decyzja została ogłoszona w „Spiritus Domini”.
   https://www.o2.pl/informacje/rewolucja-w-polskich-kosciolach-nowa-funkcja-dla-kobiet-6711468475947712a

 8. Alutka pisze:

  Dowcip śmiecho echo :
  Wchodzi facet do księgarni: – gdzie mogę znaleźć znaleźć książkę „Mężczyzna głową domu „?
  –Proszę szukać w dziale ” legendy i baśnie „. 😁

  Wraca mąż do domu, patrzy a wszystkie drzwi i okna pootwierane. Pyta żonę blondynkę, co robi. Ona na to, że gotuje kisiel – A czemu wszystkie okna i drzwi są pootwierane? – bo na opakowaniu napisany jest : „gotować w przeciągu 10 minut „😁

 9. Daga pisze:

  Cierpienie przyjdzie ze Wschodu – wizja Gizeli Cardia w czasie majowej wizyty w Polsce

  Drogie, ukochane dzieci, dziękuję, że jesteście tutaj na modlitwie i że usłuchaliście Mego Wezwania w waszym sercu. Dzieci umiłowane, proszę was usilnie o modlitwę za Europę Wschodnią, ponieważ [to] stamtąd przyjdą wasze cierpienia; proszę całą ludzkość i wszystkie narody, by często klękały [przed Bogiem] i czyniły ofiary, to będzie waszym jedynym ocaleniem. Proszę was, dzieci umiłowane: w ogóle nie musicie się bać, jak długo będziecie niezachwiani w wierze. Ja będę wysyłać tę Moją córkę, tam, gdzie będzie [to] możliwe, by otworzyć wasze serca i dla waszego nawrócenia, bo nie ma już czasu. Wszystko jest dla was gotowe. Dzieci Moje, pamiętajcie, że jesteście na świecie, ale nie jesteście ze świata. Teraz was zostawiam z Moim matczynym błogosławieństwem: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Liczne będą łaski, jakie dziś na was zstąpią.

  To chodzi o kryzys na granicy z Białorusią. Ale Putin szykuje swoje wojsko. Może atak na Ukrainę?

 10. eska pisze:

  Cenne kazanie na dzisiejsze czasy:

 11. Małgorzata pisze:

  W naszym kościele byłam świadkiem wydarzenia – profanacji związanej z przyjmowaniem Komunii Św. na rękę.
  Do Komunii Św. podeszła kobieta w maseczce i wyciągnęła ręce po Komunię Św.
  I odchodzi ….. Ksiądz zwrócił jej uwagę by wzięła Hostię do ust. Ona zaczęła zdejmować maseczkę i wtedy … Hostia poleciała na posadzkę jakieś ok. 1 m w bok .
  Jestem tym tak wzburzona, że zostawię to bez komentarza.

 12. Maggie pisze:

  Ks.prof.T.Guz nt św.Andrzeja Boboli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s