Ks. Dominik Chmielewski: Czy umiesz cierpieć z Bogiem?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

101 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Czy umiesz cierpieć z Bogiem?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ania pisze:

  Mój mąż znęca się nade mną psychicznie. Jest osobą uzależnioną, a między nami jest bardzo źle. Proszę o modlitwę, bo jest mi już ciężko.

 3. wobroniewiary pisze:

  W środku uroczystości eucharystycznej 11 grudnia 2020 r. w Sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Brazylii w konsekrowanej hostii pojawił się krzyż krwi.
  Niech Król, ukrytej, Prawdziwej Miłości, aż do krzyża – będzie uwielbiony!

  • Ania G. pisze:

   Zapowiedź męczeństwa? Tak mi przyszło nam głowy.

  • babula pisze:

   Tak wstrząsające wydarzenie a my przechodzimy obok, dalej, obojętni, ze skamieniałymi sercami. Boże Miłosierdzie wysila się do granic wytrzymałości …
   Jak wielkie cierpienia jeszcze są potrzebne by nas wyrwać z tego odrętwienia w jakim tkwimy – my, ludzie 21 wieku

 4. Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=TNNhqzP0QB4
  Ks. Piotr Glas – Ocalić wiarę w godzinie próby

  • eska pisze:

   Zapraszam w najbliższy wtorek o 6:30 do łączności duchowej – Msza św. w int. wszystkich wiernych o heroiczną i czystą wiarę oraz dary Ducha Świętego na czas próby.

   • m-gosia pisze:

    Piękna intencja.W poniedziałek spotkanie państw Unii w sprawie nowej odmiany wirusa.
    Już tam coś znowu wymyślą,aby nas pognębić.

   • Ania G. pisze:

    Dziękuję esko. +++

    • eska pisze:

     Podziękowania dla kogoś, kto ofiarował fundusze na te Msze, o których tutaj piszę. Mnie nie bardzo byłoby stać; ja tutaj tylko podaję te intencje (za zgodą ofiarodawcy), aby się więcej osób modliło.

    • babula pisze:

     Dziękuję z całego serca Ofiarodawcy a Tobie tez Esko, że nas zawiadamiasz 🙂

    • eska pisze:

     Zawiadamiałam dotychczas o intencjach, które na spółkę za znajomym formułowaliśmy (ale on sponsorował), a teraz zawiadamiam o takiej, którą zauważyłam na tablicy ogłoszeń a też warto się połączyć: w Wigilię o 6:30 rano – za grzeszników, którzy potrzebują najwięcej Bożego Miłosierdzia.

   • Anna pisze:

    w sensie o 6.30 rano?

 5. Witek pisze:

  Gdy będę jej głównym patronem, Polska będzie w pełnym rozkwicie.
  Św. Andrzej Bobola został nam dany, żeby ocalić tę resztę, która jest wierząca.
  Ma nas przeprowadzić przez trudne „dziś”.
  Dla pokrzepienia ducha….
  https://www.przymierzezmaryja.pl/co-nam-chce-powiedziec-sw-andrzej-bobola,12887,a.html

  • olga pisze:

   7-16 XII ogłoszona była nowenna do św. Andrzeja Boboli.

  • Renata Anna pisze:


   Homilia ks. Leszka Gęsiaka | Andrzej Bobola patronem EWTN Polska

   • Maggie pisze:

    TVTRWAM: św.Andrzej Bobola nadzieją dla Polski

    Objawienia św.Andrzeja Boboli w Strachocinie

    Ks.Niżnik: cz#1 św.Andrzej Bobola

    Ks.Niżnik: cz#2 św.Andrzej Bobola

    Ks.Niźnik: cz#3 św.Andrzej Bobola

  • Longin pisze:

   Dzięki Witku za te być może prorocze słowa, że (…) „św.Andrzej Bobola został nam dany, żeby ocalić resztę”.
   Myślę, że aby mieć siłę do przeżycia tego co ma nadejść potrzebujemy Jego odwagi do działania wspartej wielką modlitwą. I wcale nie chodzi tu o wielki heroizm, ale zwykłą wytrwałość, gorliwość i ufność tak aby zawsze być przebudzonym.
   Szkoda, że kult tego wielkiego patrona Polski pozostaje dalej w cieniu…ale przecież nawet miejsca wielkich znaków Bożych jak Legnica też nie są jakoś szczególnie oblegane przez pielgrzymów i wiernych.

   • AnnaSawa pisze:

    Tu część b. ważnych materiałów o św Andrzeju Boboli i Jego przesłaniu.

    ….i bardzo ważny wywiad !!! :
    Ks. Józef Niżnik o św Andrzeju Boboli, któremu się objawił. (już kiedyś przesyłałam te materiały).

  • Anula pisze:

   Ludzie, przeczytajcie artykuł przesłany przez Witka!!!

   Czy Administratorzy strony WOWiT mogliby umieścić link do artykułu na stronie głównej? I czy można by było zorganizować nowennę do św Andrzeja Boboli wraz z takimi kanałami jak Ku Bogu, Kecharitomene, Teobańkologia i in. z prośbą o opiekę św Andrzeja Boboli nad naszym krajem i ochronę? Lub coś podobnego?
   Z Panem Bogiem!
   Anula

 6. Magda Kotowska pisze:

  MATKO BOZA! Rozlej na cala ludzkosc dzialanie Twojego Plomienia Milosci teraz i w godzine smierci naszej .AMEN.

 7. Witek pisze:

  Watykan, Radio Watykańskie, Akceptacja Papieża Franciszka
  Czyli jak kiedyś mordowali, przepraszam abortowanych dzieci i wyprodukowali szczepionki w latach 60 to takie szczepionki można przyjąć, Oczywiście nie oznacza to legitymowania aborcji .
  Brawo ja oddaje swoja szczepionkę, podkreślam za darmo, Papieżowi lub pierwszej osobie która popiera takie stanowisko….
  https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-12/watykan-szczepionki-przeciw-covid-19-moralnie-akceptowalne.html

  • Robert pisze:

   Wielu „wierzących” odetchnęło z ulgą – prezenty się nie zmarnują. Wrogowie ludu wymrą tak czy siak.

  • Sylwek pisze:

   witaj w klubie to ze watykan albo coś na jego kształt pozwala mało mnie obchodzi mi nie pozwala moje sumienie tyle w temacie a jak Papa Franczesko chce niech przyjmuje razem z tymi c tak uważają. Jak dla mnie to przyzwolenie na aborcje jak by nie było bo można robić szczepionki z dzieci/ludzi no i na pewno sa skuteczne ba żadna inna tak nie działa co zatem trzeba więcej mordować bo materiału na szczepionkę nie ma. Ja dziękuję.

   • Robert pisze:

    Prezes i zarząd Pfizer Inc. nie zaszczepią się, bo oddadzą swoje działki bliźnim. : )))))

   • Maggie pisze:

    Sylwku, ciągle „chodzi mi po głowie myśl”, że papież o wielu sprawach nie wie (lub nie rozumie ze względu na interpretacje), bo inaczej „ktoś” mu je przedstawia i do tego postępuje niejako jak św.Franciszek z Asyżu, któremu nawet przypisywano „problemy z głową”, kiedy on darzył szaloną miłością Boga i wszelkie stworzenie. Kiedyś czytałam „Kwiatki św.Franciszka” i stąd mam takie skojarzenia.
    Jedno pewne: tak jak prosił w 2013 tak i teraz potrzebuje MODLITWY, MODLITWY, MODLITWY. Nie bez powodu Matka Boża w Medjugorie nawołuje do modlitwy za kapłanów.
    Kiedy mówię, o użyciu dzieciątek, tych nienarodzonych, do szczepionek, wierz mi … NIE WIERZĄ mi nawet bliscy … tak, że kółeczko wokół czoła w mym kierunku jest kierowane etc.
    Jezu,Ty się tym zajmij❣️

    • eska pisze:

     Papież Franciszek to Jezuita, a to są ludzie wykształceni. Trudno wszystko zrzucać na podpowiadających „ktosiów” i brak zrozumienia u wykształconego człowieka. Zachodzi pytanie: czy bałwochwalstwa w Watykanie też nie rozumiał?

    • Longin pisze:

     Bardziej potrzeba modlitwy która zastopuje ten bezmiar głoszenia Ewangelii na opak, natomiast sugerowanie naiwności, że ktoś podejmuje decyzje z podpowiedzi lub interpretacji innych zwodzicieli jest dużym uproszczeniem…bowiem my wiemy kto jest ojcem kłamstwa…

 8. mcc2 pisze:

  Dzisiaj po godz 15.00 umarł mój Ojciec po trzech tygodniach walki z covidem w szpitalu.
  Proszę nie piszcie że to niegroźniejsza choroba niż grypa.

 9. Paweł pisze:

  Ciekawostka: O tym, jak „Rzeczpospolita” KŁAMIE/tworzy FALSYFIKATY. Cytat z ich strony:
  „(…) SZCZEPIENIE nie jest (…) obowiązkiem moralnym i POWINNO być dobrowolne” http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/watykan-szczepionki-przeciw-covid-19-moralnie-akceptowalne/ar-BB1c6KkB
  A tutaj TO SAMO ze strony kościelnej:
  „(…) SZCZEPIENIE nie jest obowiązkiem moralnym, stąd też MUSI być dobrowolne” [a jest to wypowiedź Kongregacji Nauki Wiary] https://info.wiara.pl/doc/6661467.Watykan-Szczepionki-przeciw-COVID-19-sa-moralnie-akceptowalne
  Dla mnie różnica tych dwóch sformułowań ma znaczenie FUNDAMENTALNE! (A był taki czas, kilkanaście lat temu, że co rano kupowałem sobie w kiosku „Rzeczpospolitą” do poczytania, ale potem nagle przestałem, bo – jak nawet z powyższego widać – można w końcu dojść do takiego wniosku, że jest to „medium”, które i Panu Bogu chciałoby „stawiać świeczkę”, i diabłu „ogarek”! To nie jest niestety gazeta/strona internetowa w klarowny sposób „prawa” i „konserwatywna”, lecz ideowo „mętna” i w specyficzny sposób „manipulancka”.)

 10. Maria pisze:

  Oświadczenie Fundacji Solo Dios Basta w sprawie komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski:

  20 grudnia 2020 roku, Warszawa

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

  w dniu 18 grudnia Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie, w którym zaleca zachowanie dystansu odnośnie działań Fundacji Solo Dios Basta.

  Z pokorą i niesłabnącą miłością do Kościoła Chrystusowego przyjmujemy stanowisko Rady.

  Jesteśmy wdzięczni dobremu Bogu za wszystkie dzieła, które pozwolił zrealizować w ostatnich latach.

  W 2016 roku miała miejsce Wielka Pokuta, która zgromadziła około 150 tysięcy osób. Przybyliśmy pod mury Jasnej Góry, by paść na kolana, błagać Boga i Królową Polski o wybaczenie grzechów popełnionych przez nasz Naród.

  Rok później ponad milion rodaków brał udział w Różańcu Do Granic. Jednocząc się na modlitwie różańcowej, prosiliśmy Matkę Najświętszą, by otoczyła naszą Ojczyznę swoim płaszczem i chroniła od wszelkiego zła, wołaliśmy też o ratunek dla świata. Wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie i stanowiło wzór dla podobnych działań w wielu krajach.

  Rok później, rozważając wezwanie płynące z Objawień Matki Bożej w Fatimie podjęliśmy dzieło propagowania Nabożeństwa Pierwszej Soboty Miesiąca, Wynagradzanie za grzechy jest dzisiaj jednym z fundamentalnych działań duchowych, do którego wzywa Bóg, a które my katolicy powinniśmy czynić z wielkim zaangażowaniem.

  W 2019 roku była „Polska pod Krzyżem”, wynikająca z głębokiego przekonania, że Matka Boża prowadzi nas pod krzyż, byśmy tam towarzyszyli Jezusowi w godzinie Jego męki. Staraliśmy się zaprzeć samych siebie i wziąć swój krzyż. W modlitwie mówiliśmy Jezusowi, że w naszej Ojczyźnie zawsze jest dla niego miejsce, że jest naszym Królem.

  Jesienią 2020 roku, zorganizowaliśmy Różaniec Do Granic Nieba, którego celem była pokuta i przebłaganie Boga za wszystkie grzechy aborcji popełnione w historii Polski, prosiliśmy naszego Ojca w Niebie, o uzdrowienie nas ze skutków, jakie niesie ze sobą to wielkie zło.

  Jako katolicy, chcąc być posłuszni słowom naszego Pana, który mówił: „szukajcie najpierw Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane” (Mt 6,33), jesteśmy zobowiązani szukać w życiu Woli Bożej, modląc się, czytając Pismo Święte, prowadząc życie sakramentalne, pytając Boga oraz odczytując znaki czasu.
  Prosimy Ducha Świętego o światło, aby uczył nas patrzeć na nasze życie i aktualną sytuację na świecie poprzez pryzmat Bożego wezwania kierowanego do nas. Wszystkie zdarzenia, jakie mają teraz miejsce odczytujemy, jako wezwanie do nawrócenia. Pragniemy wrócić do Boga Ojca i nawet nie iść, ale biec w Jego stronę. Przez Serce Jezusa i Matki Bożej chcemy, jako biedni grzesznicy oddać się naszemu Ojcu.

  Znajdujemy się w sytuacji dramatycznie trudnej i nie zmieni się ona, jeśli sami będziemy próbowali ją zrozumieć i rozwiązać. Świat bez Boga Ojca sam skazuje się na porażkę. Zawsze tak było, jest i będzie!

  Podążając za treścią komunikatu Rady Stałej KEP, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach dziękczynno-przebłagalnych na zakończenie Starego Roku, a także do rozpoczęcia Nowego Roku 2021 Mszą św. 1-go stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

  Zmieniliśmy program Różańca Do Granic Czasu.

  Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej http://www.rozaniecdogranic.pl.

  Zachęcamy, by o północy, w pierwszych minutach Nowego Roku modlić się w domach. Niech będą poświęcone i oddane Bogu.

  Czuwajmy i zawsze bądźmy gotowi, przez stan łaski uświęcającej, modlitwę na różańcu, pokutę i poświęcenie domów.

  Wiele dróg się zamyka, jednak nigdy nie zamknie się droga do Serca Jezusa i Maryi. Razem z nimi, prowadzeni przez św. Józefa, w Duchu Świętym idziemy do Boga Ojca. Na krawędzi czasu, z różańcem w rękach składamy cały nasz los we Wszechmogące, Kochające i Czułe ręce naszego Stworzyciela.

  Prosimy o łaskę wiary, o pokój w sercach i Mądrość Ducha Świętego.

  Prosimy wszystkich Was o wielki duchowy wysiłek. Wiemy, jak jest ciężko, ale im trudniej, tym więcej wysiłku powinniśmy podjąć.

  Prosimy o przyjęcie stanowiska księży biskupów z pokojem i pokorą. Wszystkie myśli, uczucia i cierpienia ofiarowujemy Jezusowi. Kościół, którego Głową jest Chrystus, mamy kochać bezwarunkowo, taka postawa wyda dobre owoce.

  Niech św. Józef nas prowadzi!

  Maciej Bodasiński

  Lech Dokowicz

  Rada Fundacji „Solo Dios Basta”

  https://rozaniecdogranic.pl/

  • Longin pisze:

   Bardzo rzeczowa odpowiedź fundacji utrzymana w duchu posłuszeństwa i łagodności (swoisty majstersztyk poprawności)… chociaż ja odczytuję to trochę inaczej.
   Otóż dzielni robotnicy w Winnicy Pana (wojownicy) nie poddają się mimo, że działania akcji modlitewnej zostają poważnie ograniczone – liczą bowiem, że znajdą się „nieobojętni” na to zaproszenie, którzy wierzą że podtrzymać mury naszej wiary może teraz tylko modlitwa, skrucha i pokuta, uwieńczeniem których jest zawierzenie wszystkiego Bogu, który jest naszym OJCEM, ABBA.
   Jak piszą: (…) „świat bez Boga Ojca skazuje się na porażkę” – a zatem tylko ten, kto przyjdzie do Niego z ufnością będzie miał poczucie bezpieczeństwa…a nie tylko samozadowolenie, że wystarczą nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne.

   • eska pisze:

    Odbieram to dokładnie tak samo i mam zamiar spędzić Sylwestra na pokucie.
    Opowiem o własnym doświadczeniu, które jest moim udziałem co roku od około dekady. Jestem osobą, która zawsze lubiła imprezy taneczne. Ale od lat na okoliczność „sylwestra” doznawałam jakby głębokiej depresji i niechęci do takiego świętowania, że „na trzy cztery strat” trzeba się cieszyć. Z czego? Że cały świat jest coraz bardziej paskudny i wywrócony na głowie? Owszem, zabawy karnawałowe czemu nie, ale ten „sylwester” na zawołanie i bez żadnej refleksji nad życiem to jakiś dance macabre. Takie miałam wrażenia. Ta sylwestrowa depresja była nadzwyczaj silna. Potem trafiłam na „Świętych obcowanie” Fulii Horak i przeczytałam:
    „I tak np. – w ostatni dzień roku zjawił się św. Sylwester – papież. Był smutny i rozżalony, że jego święto tak opacznie obchodzi się na świecie. Świętość zdobył wyrzeczeniem i umartwieniami podjętymi z miłości do Boga. Dziś imię jego jest poniewierane po barach i lokalach! Mało już nawet kto wie, że jest to imię świętego sługi Bożego i Namiestnika Chrystusa. Prosił mnie, abym się w tym dniu przez jego przyczynę modliła zawsze o dobrych kapłanów i o to, aby ludzie na tym przełomie roku kalendarzowego zamiast szaleństw i beztroskiej zabawy, robili raczej sumienny rachunek z tego, co uczynili w ubiegłym roku dla Boga i dla dobra własnej duszy. Aby się poważnie zastanowili, czy nie czas odmienić życie. Żeby sobie uświadomili, że mogą przyszłego „Sylwestra” nie doczekać. Prosił mnie, żebym wpływała na ludzi, aby poważniej i bardziej po Bożemu żegnali każdy Stary, a witali każdy Nowy Rok. Pragnie wysłuchiwać zawsze modlitwy o dobrych kapłanów. Ubrany był w białą szatę, głowę miał odkrytą.”
    Zrozumiałam – to święty Sylwester miał swój udział w moim corocznym dołku. Pokazałam to mężowi, który do tego czasu zawsze przewracał oczami na moje nastroje i uważał mnie za co najmniej dziwną. I do niego trafiło. Tego roku całą rodziną mamy zamiar słuchać Świętego Papieża Sylwestra, a nie obecnego episkopatu. Zaś ów episkopat będziemy polecać św. Sylwestrowi, który pragnie wysłuchiwać modlitw o dobrych kapłanów.

    • Witek pisze:

     Eska – przepiękny teks. Od lat tak mam z żoną. Msza, modlitwa, Niepokalanów 24.00 choć w tym roku zobaczymy jak będzie. Może to bedzie np. 14.00😀😀😀

    • eska pisze:

     Witku, co roku gdy o tym pisałeś, marzyłam o takiej jedności serc i możliwości u mnie w domu. A nie jest tajemnicą, że moje małżeństwo wisiało na włosku i zrozumienia w sprawach (nie tylko) wiary nie było za wiele…
     Cieszę się, że w tym roku dołączymy do Was wspólnie z moim mężem, który 2 miesiące temu odbył rekolekcje Oddanie33 i oddał się uroczyście Panu Jezusowi przez Maryję. 🙂
     Łączmy się wszyscy duchowo na modlitwie czyniąc zadość pragnieniom św. Sylwestra – pokutując i wynagradzając. ❤
     .
     (Przy okazji 31.12. jest też wspomnienie św. Katarzyny Laboure, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik. O niej jako wstawienniczce też nie zapominajmy.)

 11. Maggie pisze:

  ‼️ PILNE, BO NIE MOŻNA MILCZEĆ – ZGODNIE Z PRAWEM ORZECZENIE TK MUSI BYĆ OGŁOSZONE.
  Copia z listu jaki otrzymałam:

  Dzwonimy do Premiera Morawieckiego 
  
  Ponad 122.000 spośród wszystkich sympatyków CitizenGO podpisało się pod apelem do Premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o natychmiastową publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.


  Jak dotąd orzeczenia nie opublikowano, a żadna z tych osób nie otrzymała od Premiera jakiejkolwiek odpowiedzi.


  Nie pozostaje nam nic innego jak poprosić Państwa, byśmy wspólnie przekonali Premiera, że na publikację orzeczenia oczekuje rzesza Polaków, a przede wszystkim rzesza jego potencjalnych wyborców.


  Nie będzie to trudne, jeśli każdy z nas zaangażuje się w tę akcję osobiście.  Prosimy Państwa o wykonanie dwóch telefonów do:

  Biura Prezesa Rady Ministrów w Kancelarii Premiera

  tel. (+48) 22 694 75 70 oraz

  do Departamentu Koordynacji Procesu Legislacyjnego w Kancelarii Premiera

  tel. (+48) 22 694 75 00

  Wcześniej dobrze jest przygotować się chwilę do rozmowy.

  Jak zwykle proponujemy w takich sprawach prosty schemat:  1. Po wybraniu numeru, w pierwszej kolejności, prosimy upewnić się, że dodzwoniliśmy się do Kancelarii Premiera i poprosić o informację z kim rozmawiamy (stanowisko, imię i nazwisko pracownika KPRM).  2. W kolejnym zdaniu informujemy, że podpisaliśmy petycję z prośbą o natychmiastową publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej na stronie CitizenGO. Tekst petycji z Państwa podpisem został mailowo przesłany na adres mailowy KPRM.

  3.Następnie pytamy, czy Premier został poinformowany o treści tej petycji i czy podjął już decyzję o terminie publikacji orzeczenia, a jeżeli tak to kiedy to nastąpi.  4. Jeśli osoba, z którą rozmawiamy nie wie, lub nie chce nam udzielić takich informacji prosimy o połączenie z osobą odpowiedzialną za ten obszar w KPRM.  Naszym celem nie jest nękanie pracowników KPRM, bo decyzja o publikacji rzeczywiście nie należy do nich, ale spowodowanie, że powiadomią oni o ogromnym zainteresowaniu sprawą Premiera i jego doradców.

  Doświadczenia z innych krajów, ale także z kontaktów z polskimi politykami pokazują, że takie akcje telefoniczne są często skuteczne, o ile uda się do udziału w nich zmobilizować wystarczająco dużą liczbę osób.

  Dlatego bardzo prosimy nie odkładać na potem wykonania telefonu do Premiera i zrobić to teraz. 12. Maggie pisze:

  Warte wysłuchania i refleksji: „W Medjugorie dzieje się coś niesamowitego”.
  24 czerwca 2021 r (tj w dniu, który kojarzę ze św.Janem Chrzcicielem!) będzie 40-ta rocznica Objawień.

  • wobroniewiary pisze:

   Ten pan kolejny raz mija się z prawdą, zrobię wpis z Echa Medziugorja.
   Już raz prosił o pilną modlitwę o rychłe przejście na druga stronę ks. Pęzioła – a ten dzięki Bogu nadal żyje i omadla ludzi. Mimo próśb o sprostowanie, informacji od ks. proboszcza Jerzego z Wąwolnicy nie uczynił tego.
   Teraz też pomieszał fakty, bo chodzi owszem o Medziugorje, ale o modlitwę za kapłanów o 5.00 nad ranem pod niebieskim krzyżem, która trwa o wiele dłużej niż on mówi (dostałam materiały od Ewy Jurasz i zrobię wieczorem)
   Ja uważam na tego pana i na to co on mówi, bo jest wiele nadinterpretacji w jego wypowiedziach

   • Anuszka pisze:

    To jest wojownik Maryji bedscy w stalym kontakcie z ks. Chmielewskim

    • wobroniewiary pisze:

     A jednak popełnia błędy!

    • Damian_31 pisze:

     Informacje o tym, ze rozaniec jest w intencji wynagradzajacej za objawienia Matki Bozej otrzymal, jak mowil, od Wojownikow Maryi, ktorzy byli tam na miejscu w Mediugorie. Czasami ogladam filmy z kanalu mocwslabosci i to, co czesto rzuca sie w oczy to m.in obrona wiary, wskazywanie ludziom Maryi jako tej, ktora prowadzi nas do Jezusa, nawolywanie do pokuty, do codziennego odmwiania rozanca, dobra znajomosc pisma swietego i interpretowanie go w zgodzie z tradycyjnym nauczaniem Kosciola, wstrzymywanie sie od zbyt pochopnego oceniania inych i temu podobne.

    • wobroniewiary pisze:

     Różaniec jest odmawiany za kapłanów od maja a nie od czerwca, i to jest w Echu Medziugorja.
     Ja dostałam info, że pan ów powołał się na Echo a w Echu jest co innego.
     To samo przekazałam ks Dominikowi.
     Ja z tym nie mam nic wspólnego, poinformowałam was, że raz się zawiodłam na informacji o ks. Pęziole, a teraz mi przekazano, że podano informację inną niż ma miejsce
     Tylko i aż tyle

   • Bozena pisze:

    Tez to zauwazylam i dziekuje Pani Ewo za roztropnosc

 13. Maggie pisze:

  To jakby uzupełnienie tematu sprzed paru dni na tut.forum, bo z 20.XII.2020. Kapłan mówi o kwitnących drzewach, na na mrozie od 8 do 29 grudnia i powiązaniu tego Cudu z Całunem Turyńskim – ciekawe i poruszające serce i wyobraźnię

 14. Witek pisze:

  Ewo jeżeli możesz daj na główną. Ot taka prośba…..
  Jego Świątobliwość Papież Benedykt XVII to Katechon, który powstrzymuje przyjście antychrysta…
  Ks, Bliżniak….z posłuchajcie…
  https://youtu.be/LZUkIqQOMEo
  Wielokrotnie o tym mówiłem. Osoby, które mnie znają mogą to potwierdzić….

 15. Damian pisze:

  Może to kogoś uspokoi choć trochę – Amantadyna dopuszczona do leczenia Covid-19

  https://nowiny24.pl/triumf-lekarza-z-przemysla-amantadyna-wraca-do-aptek-znow-mozna-leczyc-nia-covid19/ar/c1-15357199

  • Damian pisze:

   Profesor potwierdza co normalni wiedzą, że wirus jest ale nie ma pandemii. Zresztą kilka miesięcy temu na adoracji to samo w sercu mi wybrzmiało. Niestety lekarze przestali leczyć choroby i ludzie umierają bo nie są leczeni ( mój tata tak zmarł). Morawiecki „i kompania” za to co wyczyniają sam stanie, kiedyś przed Bożym Sądem – oby zdążył się nawrócić! O co się modlę…

 16. wobroniewiary pisze:

  Nie będę robić wpisu na ten temat, bo nie mam czasu dzisiaj, ale wklejam od Ewy Jurasz (szefowej Echa Medziugoria) fragment wywiadu z 25 kwietnia (jest i u nas na stronie). Tak więc każdy niech czyta czy słucha co i kogo chce. Ja daję wiarę informacjom z Echa i prostuję wypowiedzi pana Przemka, bo mnie o to poproszono

  „W tych dniach od Mario, męża Vicki, który każdego ranka idzie na Podbrdo, odbieram wiadomości i filmy, na których widzę Madonninę, która codziennie wokół siebie ma nowe kwiaty. Przez koronawirusa nie ma pielgrzymów, ale mieszkańcy Medziugorja idą i modlą się. My z Włoch nie możemy udać się na Wzgórze, ale możemy znaleźć w naszym domu, w naszym pokoju, te odosobnione chwile, w których możemy modlić się, na przykład po południu modlitwą różańcową. Albo rano, budząc się wcześniej zanim wstanie cała rodzina, albo późnym wieczorem, modląc się w jakimś kącie. Stwórzmy kąt w naszych domach, o którym Matka Boża już od początku nam mówiła, w którym na poczesnym miejscu umieścisz Pismo Święte. Następnie możemy postawić figurkę Maryi. Następnie możemy postawić figurkę Maryi, Krucyfiks, Różaniec … św. Michała Archanioła, św. Józefa i innych świętych”.

  http://wobroniewiaryitradycji.com/2020/04/27/z-rozancem-w-reku-wywiad-o-livio-w-radio-maryja-z-widzaca-maria-pavlovic-lunetti-z-25-kwietnia-2020r/

  2) Międzynarodowe rekolekcje kapłańskie, które miały odbyć się w dniach 6 – 11.07.2020 r. miały w tym roku inny przebieg i wymiar. Każdego ranka grupa parafian modliła się za kapłanów na Wzgórzu Objawień od godziny 5.00, zapraszając wszystkich parafian i tych, którzy mogli, aby dołączyli do modlitwy. We środę i piątek pościli za kapłanów, a od czwartku do soboty (9-11.07.2020 r.) przed programem modlitewnym były trzy wirtualne katechezy dla kapłanów, wygłoszone przez o. Marinko Šakotę ofm, o. Ljubo Kurtovicia ofm i o. Stanko Ćosicia ofm.

  • Witek pisze:

   ŚWIĄTECZNE NUMEROWANIE

   Jedynym powodem, dla którego Józef i Maria udali się do Betlejem, nie był fakt urodzenia dziecka, ale przymusowy spis ludności.

   Dlatego historia Bożego Narodzenia zaczyna się, gdy uciskający reżim Imperium Rzymskiego dalej rozszerza swoje macki. W rzeczywistości dowiadujemy się ze Starego Testamentu, że Bóg jest niezadowolony ze spisu, ale dopuszcza to jako karę dla swojego ludu.

   Jak się okazuje, w tym tygodniu rozpoczął się coś w rodzaju „spisu ludności” planety. W jaki sposób? Tych, którzy są szczepieni.
   Drodzy Pasterze… Gdzie jesteście? , Wkrótce każdy, kto się nie zaszczepi nie będą mogł uczestniczyć w sektorze prywatnym – to według ministrów zdrowia na całym świecie:

   Ktokolwiek zostanie zaszczepiony, automatycznie otrzyma „zielony status”.

   W listopadzie 2019 r., Wkrótce po tym, jak wyglądało to na bałwochwalstwo mające miejsce w Ogrodach Watykańskich, na które patrzył Papież. Mniej więcej w tym samym czasie wybuchła „pandemia”.
   A Świat Wielkanocnych też nie było.

   Teolog kardynał Jean Daniélou zauważa, że bałwochwalstwo może otworzyć drzwi szatanowi – tak jak to miało miejsce w czasach króla Dawida, zmuszając w ten sposób do spisu ludności i znosząc powstrzymywanie Bożej ochrony:

   W rezultacie Anioł Stróż jest prawie bezsilny nad [Szatanem], tak jak nad narodami. —Anioły i ich misje, Jean Daniélou, SJ, str. 71

   Podczas gdy kartki bożonarodzeniowe przedstawiają spokojne sceny żłóbka i spokojne wiejskie krajobrazy w noc Narodzenia Świętego, tak naprawdę biedni ludzie z tamtej ziemi nie zdawali sobie sprawy, że szykuje się ludobójstwo.

   Herod, wykorzystując wygląd gwiazdy bożonarodzeniowej , nakazał „mędrcom” wyjawienie mu miejsca pobytu Zbawiciela. Jednak ostrzeżeni we śnie o zamiarach Heroda, wybrali inną drogę do domu. Herod z kolei zmasakrował wszystkich chłopców w wieku poniżej dwóch lat.

   Tak jak Józef, Maryja i Jezus nie zostali porzuceni, kiedy Herod uwolnił swoje oddziały, tak i Kościół-Kobieta, który teraz pracuje nad zrodzeniem całego Ludu Bożego, nie zostanie opuszczony. Tak jak Józef został ostrzeżony we śnie, aby uciekł do Egiptu, aby uniknąć gniewu Heroda, tak też Pan uchroni „resztkę” przed pójściem drogą Heroda.

   Więc dziś wieczorem, jeśli zdarzy ci się dostrzec połączenie „gwiazdy bożonarodzeniowej” Jowisza i Saturna, podnieś dwa skrzydła wiary i modlitwy i powierz się św. Józefowi w tym roku, który właśnie został mu poświęcony. Tak, kto lepiej poprowadzi nas przez Dolinę Kultury Śmierci niż ten, któremu Bóg Ojciec powierzył Swojego własnego Boskiego Syna.

   Konieczne jest, aby małe stadko przetrwało , bez względu na to, jak małe mogłoby być. —POPE PAWEŁ VI, Sekret Paweł VI , Jean Guitton, s. 152-153, Odniesienie (7), s. IX.

   Święty Józefie, módl się za nami.

   https://images.app.goo.gl/6vqr557Qxb85WmQK7

   Czy nie dostrzegacie podobieństwa spisu ludności za czasów Heroda i ogólnoświatowych szczepień rozpoczętych przed Bożym Narodzeniem?!

   To, co zrobili Anglicy w Oksfordzie, ponieważ skutki uboczne były tak poważne, od tego momentu wszystkim kolejnym pacjentom poddawanym testom szczepionki podano dużą dawkę paracetamolu [acetaminofenu]. To środek przeciwbólowy zmniejszający gorączkę. Wiesz? Przeciwgorączkowy środek przeciwbólowy. Paracetamol w dużych dawkach… W odpowiedzi na szczepienie? -Nie. Aby zapobiec reakcji . Oznacza to, że najpierw otrzymali środek przeciwbólowy, a następnie szczepienie. Nie do wiary. —Wywiad, wrzesień 2020 r .;
   rairfoundation.com

   • Kasia pisze:

    tak się robi w wielu miejscach na świecie przed różnymi szczepionkami, nic nowego…

    • eska pisze:

     To, że to nie jest „nic nowego” nie znaczy, że to jest dobre. Pamiętajmy, że wiele rzeczy jest wprowadzanych metodą „podgrzewania żaby”, przez bardzo powolutkie (nawet przez pokolenia) przyzwyczajanie ludzi do czegoś, aby potem właśnie im się nie zapalała lampka alarmowa i aby uważali, że skoro taki element występował już wcześniej, to nie trzeba na niego zwracać uwagi.
     O NOP-ach po różnych szczepionkach też informuje się od lat, oczywiście na tyle, na ile nie zamyka się ludziom ust. Te NOP-y istnieją, odszkodowania od koncernów były wypłacane. Więc i podawanie dodatkowego zabezpieczenia, żeby ukryć jeszcze inne reakcje może być zasadne nie od dziś.

    • Kasia pisze:

     To trzeba by było powracać do tematów tu już bardzo wałkowanych czym wogóle są szczepionki i jakie są ich skutki.
     Już jutro mamy święta, dobrze byłoby odwiesić na trochę tematy ,eksperckie’ czy z serii tzw teorii spiskowych 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Taaak… i tylko na koniec:

     Piękny komentarz internauty:
     Chińskie laboratorium w Wuhan należy właściwie do Glaxo, które przypadkowo należy do Pfizera, który zarządza finansami Black Rock, które przypadkowo zarządza finansami Open Foundation Society (Soros), które przypadkowo jest zainteresowane francuskim AXA, który przypadkiem jest chińskim warsztatem z niemieckim firmą Winterthur, został przypadkowo kupiony przez sojusz Niemiec i przypadkowo jako wielki akcjonariusz ma Avantgarde, który jest akcjonariuszem Black Rock, który kontroluje banki centralne i zarządza 1/3 światowego kapitału inwestycyjnego, który przypadkowo jest wielkim akcjonariuszem.
     Microsoft i Gates, który przypadkowo jest akcjonariuszem Pfizer i obecnie pierwszym sponsorem WHO. Jeśli to nie jest wystarczająco jasne….
     Waldemar Polak Banowany
     Pożyczone od Pa Vel

    • Longin pisze:

     @Kasia
     …nic nowego dla tych, którym wydaje się, że wszystko lepiej wiedzą niczym niewidomi twierdzący, że widzą…

   • Paweł pisze:

    Papież stwierdził przedwczoraj: „(…) Tegoroczne Święta – to Boże Narodzenie pandemii, kryzysu sanitarnego, gospodarczego, społecznego, a nawet kościelnego, który NA OŚLEP ZADAŁ CIOS całemu światu.”
    Moim zdaniem to powyższe określenie „NA OŚLEP” świadczy o tym, że ów wielostronny/ wieloaspektowy „CIOS” zadany w br. ŚWIATU [i Kościołowi] pochodził głównie od szatana (oraz – że tak powiem – od jego „adherentów”, czyli innych ewentualnie demonów tudzież dwóch pozostałych wrogów naszego zbawienia, zwanych w Biblii „światem” i „ciałem” [a o tym pierwszym mówi zwłaszcza Pierwszy List św. Jana, natomiast o tym drugim – Listy św. Pawła]), nie zaś bezpośrednio od Boga, gdyż Bóg w gruncie rzeczy jest PRZECIWNY tzw. „ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ”, w tym także np. jakiejś „DZIEDZICZNEJ” – oto cytaty z Biblii Tysiąclecia:
    „Odpowiedzialność OSOBISTA, nie ZBIOROWA” [tu przypis: W najstarszych tekstach ST nagroda i kara spadała na POSZCZEGÓLNEGO osobnika jako członka danej grupy społecznej, pokolenia czy rodziny. (…) U proroków da się zauważyć pogłębienie poprzednich przekonań: każdy odpowiada przed Bogiem SAM za SWOJE czyny. Wśród proroków Ezechiel jest głównym przedstawicielem tej myśli.]:
    _______Ez 14, 12 Pan skierował do mnie te słowa: 13 «Synu człowieczy, gdyby jakiś kraj zgrzeszył przeciwko Mnie niewiernością i gdybym wówczas wyciągnął rękę przeciwko niemu, i złamał mu podporę chleba, zesłał głód, wyniszczył ludzi i zwierzęta 14 i gdyby tam byli owi trzej mężowie: Noe, Danel i Hiob, to TYLKO ONI, dzięki, sprawiedliwości swej, ocaliliby życie swoje – wyrocznia Pana Boga. 15 Albo gdybym na ten kraj zesłał dzikie zwierzęta, aby go wyludnić i uczynić z niego pustynię, tak by nikt z powodu dzikich zwierząt nie mógł tamtędy przechodzić, 16 i gdyby w jego środku byli owi trzej mężowie, na moje życie – wyrocznia Pana Boga – NIE MOGLIBY uratować ani synów, ani córek; oni SAMI TYLKO by się ocalili, kraj zaś zamieniłby się w pustynię. 17 Albo gdybym na kraj ten sprowadził miecz i gdybym powiedział: Niech miecz przejdzie przez ten kraj, i wyniszczyłbym w nim ludzi i zwierzęta, 18 i gdyby owi trzej mężowie znajdowali się w tym kraju, na moje życie – wyrocznia Pana Boga – NIE MOGLIBY ocalić ani synów, ani córek, ocaliliby TYLKO SAMYCH siebie. 19 Albo gdybym na kraj ten zesłał zarazę i we krwi utopiłbym gniew mój na niego, aby wytracić stamtąd ludzi i zwierzęta, 20 i gdyby Noe, Danel i Hiob w tym kraju się znajdowali, na moje życie – wyrocznia Pana Boga – ani synów, ani córek by nie ocalili, ale ONI SAMI TYLKO dzięki swej sprawiedliwości ocaliliby WŁASNE życie. (…)» – wyrocznia Pana Boga. – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=718
    _______Ez 18, 1 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej: ‚Ojcowie jedli zielone winogrona, a zęby ścierpły synom’? 3 Na moje życie – wyrocznia Pana Boga. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu. 4 Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. UMRZE TYLKO tylko ta osoba, która ZGRZESZYŁA.
    5 Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, 6 kto nie jada mięsa z krwią i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, 7 nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie popełnia rozboju, łaknącemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szatą, 8 nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym człowiekiem a drugim, 9 stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie – ten NA PEWNO ŻYĆ BĘDZIE [tu przypis: „żyć będzie” pod szczególną opieką Bożą] – wyrocznia Pana Boga.
    10 Lecz jeśliby zrodził syna gwałtownika i rozlewającego krew, winnego jednej z tych [zbrodni] – 11 choć sam żadnej z nich nie popełnił – syna, który jadł mięso z krwią, syna, który bezcześcił żonę swego bliźniego, 12 uciskał biednego i potrzebującego, popełniał rozboje, nie oddawał zastawu, podnosił oczy ku bożkom, dopuszczał się obrzydliwości, 13 uprawiał lichwę i żądał odsetek – ten nie będzie żył, bo popełnił wszystkie te bezeceństwa. Ten na pewno umrze, a [odpowiedzialność] za krew jego spadnie na NIEGO SAMEGO.
    14 Natomiast gdyby zrodził syna, który by widział wszystkie grzechy popełniane przez swego ojca i uląkł się, a nie naśladował go w nich, 15 a więc nie jadał mięsa z krwią, nie podnosił oczu ku bożkom izraelskim, nie bezcześcił żony bliźniego, 16 nie uciskał nikogo, nie zwlekał z płaceniem długów, nie popełniał gwałtów, łaknącemu udzielał chleba, przyodziewał nagiego, 17 odwracał rękę od zła, nie uprawiał lichwy, nie żądał odsetek, wypełniał moje nakazy i postępował według moich ustaw: ten NIE UMRZE skutkiem WYKROCZEŃ SWEGO OJCA, ale żyć będzie. 18 A ponieważ ojciec jego był gwałtownikiem, dopuszczał się grabieży i nie postępował dobrze pośród mego ludu, dlatego ON SAM umrze z powodu SWOJEJ nieprawości. 19 Wy zaś mówicie: „Dlaczego syn nie odpowiada za winy swego ojca?” Ależ syn postępował według prawa i sprawiedliwości, zachowywał wszystkie moje ustawy i postępował według nich, a więc powinien żyć. 20 Umrze TYLKO TA osoba, która GRZESZY. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec – za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie.
    21 A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: 22 nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. 23 Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego – wyrocznia Pana Boga – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył?
    24 A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu poczytany, ale umrze z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. 25 Wy mówicie: „Sposób postępowania Pana nie jest słuszny”. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? 26 Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. 27 A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. 28 Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze.
    29 A jednak Izraelici mówią: ‚Sposób postępowania Pana nie jest słuszny’. Czy mój sposób postępowania nie jest słuszny, domu Izraela, czy to nie wasze postępowanie jest przewrotne? 30 Dlatego, domu Izraela, będę was sądził, KAŻDEGO według JEGO postępowania – wyrocznia Pana Boga. Nawróćcie się! Odstąpcie od wszystkich waszych grzechów, aby wam już więcej nie były sposobnością do przewiny. 31 Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy, któreście popełniali przeciwko Mnie, i utwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha. Dlaczego mielibyście umrzeć, domu Izraela? 32 Ja nie mam żadnego UPODOBANIA w ŚMIERCI – wyrocznia Pana Boga. Zatem nawróćcie się, a żyć będziecie. – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=722
    __________A zatem trzeba chyba zawsze modlić się, mając w bardzo szczególny sposób na myśli TAKĄ intencję, ażeby Pan Bóg DOKŁADNIE przeprowadzał SWOJĄ WŁASNĄ WOLĘ: według SWOICH autentycznych pragnień [i nam DOPOMAGAŁ – Swoimi łaskami i natchnieniami – do współdziałania w jej roztropnej realizacji: bez naszych pochopnych działań samowolnych czy też chybionych „przez niedopatrzenie”], natomiast by NIE DOPUSZCZAŁ z kolei do zbyt „niedokładnego działania stworzeń” (czyli ludzi lub szatanów), gdyż to właśnie TO jest źródłem wszelkiej „NĘDZY” i wszelkiej „ZAGŁADY” na tym świecie… (Czyli chodzi o to, by tzw. „odpowiedzialność zbiorowa” nigdy nie była przez Boga dopuszczana… A o to jest – tak naprawdę – bardzo trudno, jak wiemy już z całej historii ludzkości.)

 17. Paweł pisze:

  Wymowne zestawienie trzech cytatów [bez komentarza…]:
  _______”Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. (…) Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień – powiedział premier w wywiadzie opublikowanym na łamach «Gazety Polskiej».” – https://www.pch24.pl/premier-mateusz-morawiecki–szczepienie-przeciwko-covid-jest-patriotycznym-obowiazkiem,80793,i.html#ixzz6hNGP8XZUhttps://www.pch24.pl/premier-mateusz-morawiecki–szczepienie-przeciwko-covid-jest-patriotycznym-obowiazkiem,80793,i.html#ixzz6hNDjKX5T
  _______”Kongregacja Nauki Wiary przypomina (…), że szczepienie NIE JEST obowiązkiem moralnym, stąd też MUSI być dobrowolne.” – https://ekai.pl/czy-szczepionki-przeciw-covid-19-sa-moralnie-akceptowalne-znamy-stanowisko-watykanu/https://info.wiara.pl/doc/6661467.Watykan-Szczepionki-przeciw-COVID-19-sa-moralnie-akceptowalne
  ______Ewangelia wg św. MATEUSZA 18, 17: „(…) Jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak POGANIN i CELNIK!” – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=261

  • klasv pisze:

   „An autonomous molecular computer for logical control of gene expression”
   Yaakov Benenson, Binyamin Gil, Uri Ben-Dor, Rivka Adar, Ehud Shapiro

   ‘‘Wczesne biomolekularne badania komputerowe skupiały się na komputerach obsługiwanych przez człowieka w skali laboratoryjnej do rozwiązywania złożonych problemów obliczeniowych. Niedawno zademonstrowano proste autonomiczne programowalne komputery w skali molekularnej, zezwalające na to, by informacje wejściowe i wyjściowe miały formę molekularną. Takie komputery, wykorzystując cząsteczki biologiczne jako dane wejściowe i cząsteczki aktywne biologicznie jako dane wyjściowe, mogą stworzyć system ‘’logicznej’’ kontroli procesów biologicznych. Tutaj opisujemy autonomiczny komputer biomolekularny, który przynajmniej in vitro analizuje logicznie poziomy rodzajów informacyjnego RNA i w odpowiedzi produkuje cząsteczkę zdolną do wpływania na poziomy ekspresji genów. Komputer działa przy stężeniu bliskim biliona komputerów na mikrolitr i składa się z trzech programowalnych modułów: modułu obliczeniowego, czyli stochastycznego automatu molekularnego; modułu wejściowego, za pomocą którego określone poziomy mRNA lub mutacje punktowe regulują stężenia cząsteczek oprogramowania, a tym samym prawdopodobieństwa przejścia automatu; oraz moduł wyjściowy, zdolny do kontrolowanego uwalniania krótkiej jednoniciowej cząsteczki DNA. Podejście to można zastosować in vivo do wykrywania biochemicznego, inżynierii genetycznej, a nawet diagnostyki i leczenia medycznego. Na dowód zasady zaprogramowaliśmy komputer do identyfikacji i analizy mRNA genów związanych z chorobą, związaną z modelami drobnokomórkowego raka płuca i raka prostaty oraz do produkcji jednoniciowej cząsteczki DNA wzorowanej na leku przeciwnowotworowym.’’
   https://www.nature.com/articles/nature02551

   Tutaj tytuły innych prac naukowych:
   A Programmable Biomolecular Computing Machine with Bacterial Phenotype Output.
   Synthetic circuits integrating logic and memory in living cells.
   Logic integration of mRNA signals by an RNAi-based molecular computer.
   Molecular implementation of simple logic programs.
   Synthetic biology: new engineering rules for an emerging discipline.
   Programming cells with computer-like logic.
   A DNA based implementation of an evolutionary search for good encodings for DNA computation.
   DNA computations: A potential ‘’killer’’ app.
   Synthesizing biomolecule-based Boolean logic gates.
   Digital logic with molecular reactions.
   CRN-based design methodology for synchronous sequential logic.
   Dynamic DNA nanotechnology using strand-displacement reactions.
   A programming language for composable DNA circuits.
   Analog versus digital: extrapolating from electronics to neurobiology.
   Genetic circuit building blocks for cellular computation, communications, and signal processing.
   Programmable and autonomous computing machine made of biomolecules.

   Mam nadzieję, że dobrzy ludzie dobrze wykorzystaliby te możliwości do diagnozowania i leczenia chorób, może jednak lepiej byłoby dla człowieka nie mieć tej wiedzy.

   • Paweł pisze:

    Cytat z poniższej strony:
    http://www.objawienia.pl/anna/anna/sbm-3.html
    (…) Złem jest np. rozwój nauki kierowany tak, aby jej osiągnięcia mogły szkodzić ludzkości. A więc złem jest na pewno istnienie broni jądrowej, aczkolwiek sama bomba A czy H nie może być „zła” lub „dobra”. Jest po prostu wytworem ludzi, którzy dar twórczości rozwinęli w kierunku niszczenia, a więc wykorzystali dar otrzymany od Boga dla wyprodukowania narzędzi śmierci służących po to, aby niszczyć życia ludzkie, największy dar Boży. Czy rozumiesz ten nonsens?
    Jeżeli rozważysz ten przykład i pod tym kątem będziesz rozpatrywała inne, zawsze zauważysz sprzeczność, błąd logiczny. I z reguły pojawia się on tam, gdzie nadużyta zostaje przez człowieka dana mu wolność. Gdyby ludzkość (w poszczególnych ludziach) stale pamiętała o tym, że wszystko otrzymała, i umiała odnosić się do Dawcy z wdzięcznością i zrozumieniem – stawiano by tylko jedno pytanie: „Jak mogę najlepiej wykorzystać dany mi talent, aby przyniósł jak najwięcej pożytku, a nigdy nie wyrządził szkody?” Trzeba by słowo „mam” zamienić na „otrzymałem”, a skoro „otrzymałem”, to na to, aby rozwijać, powiększać, ulepszać, pomagać, mnożyć – skoro to, co otrzymałem jest dla mnie „dobrem” – więc, aby mnożyć dobro, a nie niszczyć. Bóg czyni nas swoimi pomocnikami, udziela nam ze swojej Pełni tyle, ile każdy z nas zdolny jest udźwignąć – po to, aby dać nam szczęście pomnażania dobra. Każdy, kto choćby podświadomie stosuje się do Jego woli, jest szczęśliwy. Cieszy się i umie się posługiwać darem tworzenia rolnik, ogrodnik, hodowca, artysta… (…)
    Nawet dar leczenia zużytkowano na okaleczanie i mordowanie ludzi (weź Ravensbruck), tak jak odkrycia Pasteura obraca się obecnie na produkowanie broni bakteriologicznej. Nie potrzeba wojny, w razie trzęsienia ziemi na przykład nie można zabezpieczyć dobrze takich hodowli, tym bardziej że nikomu to na myśl nie przychodzi. Jak zawsze, ludzie produkujący śmierć myślą najpierw, jak ją najlepiej rozszerzyć, a później – jak przed nią ochronić chociażby własną ludność.
    Wracając do sedna sprawy. Prawdziwym „złem” jest zła wola ludzka wykorzystująca otrzymane dary w celach destrukcyjnych. Wszystko jedno, czy darem będzie zdolność logicznego myślenia, przewidywania, talent twórczy, jasność i precyzyjność w obserwowaniu zjawisk i wysnuwaniu prawidłowych wniosków, zdolności organizacyjne, pedagogiczne, umiejętność leczenia, kierowania, gospodarowania itd. Najwięksi święci i najwięksi zbrodniarze operowali tymi samymi darami, odmienny był tylko kierunek ich używania. Jeżeli wykorzystywali je zgodnie z planami Bożymi – których celem jest zawsze rozwój miłości, a więc powolny wzrost zrozumienia, współpracy i miłości społecznej wewnątrz ludzkości – wynikiem było pomnażanie wspólnego dobra: rozwój sztuki, wiedzy, filozofii, higieny, stosunków społecznych: więcej szczęścia, więcej dobroci, miłosierdzia i miłości, a także więcej mądrości.
    Praca zgodna z planami Bożymi dla ludzkości rzadko jest aż tak świadoma celu, ale jeżeli człowiek kieruje się pobudkami bezinteresownymi, służy Im – sobą, i wtedy przynosi korzyść wszystkim. Zarówno uczciwy naukowiec poszukujący odpowiedzi na pytanie „jak powstaje?” lub „dlaczego tak?”, jak i myśliciel pytający „dlaczego istnieję?”, „skąd się wziąłem?”, „jaki jest cel mojego życia?” czy artysta po prostu sławiący Twórcę pod postacią piękna – pracują prawidłowo, a ich praca służy poszerzeniu wiedzy, ulepszeniu życia i spotęgowaniu zdolności odbioru piękna całej reszcie ludzkości obdarzonej mniej bogato lub innymi darami.
    Teraz weź pod uwagę, że wielu bogato obdarowanych handluje swoimi darami: sprzedają to, co otrzymali, za cenę sławy, korzyści materialnych, władzy itp. – jednym słowem brak im bezinteresowności, ich pobudką działania jest miłość własna. Jakże łatwo stają się wtedy narzędziem mocy zła i nienawiści, które istnieją, ale bez przyzwolenia człowieka nie mogą nic. Są niematerialne, mogą działać jedynie na umysł ludzki, a ten dopiero kieruje wolą, wolnym wyborem.
    – Więc możemy zaprzeczyć planom Bożym?
    – Żaden człowiek na świecie nie jest dość silny aby móc przeciwstawić się planom Bożym, ale Bóg pozostawił nam samym kształtowanie losów ziemi.
    Nie jesteście tylko ciałem. Jesteście istotami duchowymi, nieśmiertelnymi, stworzonymi do życia w wieczności; możecie odwoływać się do innych istot duchowych, do całego ogromnego, niezmierzonego świata istniejącego poza zasięgiem pięciu zmysłów ciała ludzkiego. Sam Bóg współpracuje z wami, o ile Go pragniecie prosić o pomoc, o ile zechcecie służyć Mu swoją wolą. (…)

    • M. pisze:

     Kilka dni temu czytałam artykuł o zjawisku astronomicznym jaki wydarzył się w poniedziałek bodajże (tj. planeta jowisz była blisko planety saturn) i była też interpretacja astrologiczna nawiązująca do tego zjawiska – że nadeszła era, która oznacza wejscie w świat wirtualny, ograniczenie kontaktów z ludźmi oraz że wiara i religia zmieni się w wiedzę i naukę, i to dzięki „światowemu przywódcy”. Co jak co, ale to nie jest przepowiednia, bo to się niestety akurat dzieje na naszych oczach…
     W fatalnych czasach żyjemy 😦

    • klasv pisze:

     Jesteśmy ograniczeni. Sam Bóg postawił mam granice poznania dobrego i złego. Powinniśmy te granice zaakceptować a nawet pokochać, gdyż są ustanowione dla naszego dobra.
     Każdy człowiek obserwuje świat zwracając uwagę w szczególny sposób na różne aspekty. Całe życie zajmowałem się oprogramowaniem. Dlatego patrzę trochę na stworzony świat jak wielki programistyczny projekt. Wiem ile pracy trzeba włożyć by coś dobrze działało i służyło ludziom, by nie denerwowali się obsługą interfejsu, by wykonali zadanie i wracali do domu mając jeszcze siły, by pobawić się z dziećmi.
     Dzięki temu pewny jestem, że nie było żadnej ewolucji, bo jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by przez jakiś błąd podczas kopiowania programu cokolwiek zaczęło w nim lepiej działać. Wiem też, że jeżeli ktoś nie ogarnia całości nie powinien wprowadzać do projektu zmian, bo nawet jeżeli będzie się starał zrobić coś dobrze, może popsuć funkcjonalność, nie zdając sobie w tego sprawy.
     Już raz człowiek popsuł stworzenie. W raju nie było chorób, przyroda była przyjazna, ludzie długo żyli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s