Medjugorie przykładem dla całego świata – kościół pęka w szwach, wierni przyjmują Komunię św. do ust!

💞 Z dzisiejszej homilii z Medjugorie (własnie trwa Msza św.):

Dziś świat boi się koronawirusa – czyż Bóg nie jest Panem koronawirusa?

Kościół pw. św. Jakuba pęka w szwach, jest wypełniony po brzegi. W homilii, która później pojawi się na nagraniu i którą tu zamieszczę, kapłan mówi o diable, który próbuje zawładnąć całym światem. Mówi też o lęku z powodu koronawirusa, ale to przecież Bóg jest Panem tego świata – Bóg jest Wszechmogący i panuje nad wszystkim. 
Komunia św. jest udzielana jak należy – do ust i każdy kto chce, klęka i przyjmuje Jezusa Sakramentalnego na kolanach 🙂

„Jam zwyciężył zło” – pamiętacie? Czytajcie Pismo Święte i ufajcie Bogu do końca. Nie lękajcie się, lecz przylgnijcie do Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi

Kto chce, może jeszcze dołączyć duchowo – program na dzisiejszy wieczór

19.00-20.00 Koronka Pokoju, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, różaniec: tajemnice chwalebne
21.00-22.00 Adoracja eucharystyczna

kliknij i oglądaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Medjugorie przykładem dla całego świata – kościół pęka w szwach, wierni przyjmują Komunię św. do ust!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Sylwek pisze:

  A tam to trzeba do kurii wysyłac każdej z osobna i każdego biskupa, czytałem wczoraj w nocy że pozwolono na czas koronowirusa czy cos tam podobnego komunie do rak przyjmować , a teraz czytam że i wody św to trochę strach ale żeby nie było rąk w czasie znaku pokoju to juz nie to nie przeszkadza -to są jakieś KPINY, ale żeby nie było płakać mi się chce już o samej mysli i Komunii do rąk na sam widok tego mnie wzdryga a w nocy będąc na adoracji 24h wchodząc do kościoła zawsze była woda św wczoraj nie ma no myślę sobie pewnie sie skończyła wychodzac ide do drugiej kropielnicy i sucho jak w afryce. Sobie tak myślę wracając kiedys były też jakieś epidemie średniowieczne i inne czerwonki , nie było szpitali tak dostępnych lub wcale, nie było leków a na medycynie znano się … , nie było mydła, proszków i innych środków czystości, Ale zawsze był kościół do którego można było pójść zawsze była modlitwa szczególnie w czasie tych epidemii, i nikt na PEWNO nie wylewał wody święconej nie przyjmował komunii do rąk a bym stwierdził że i na stojąco, a w kropielnicach nie stawiano butelek z środkiem dezynfekcyjnym (czy jak to się tam nazywa). Co to się robi no już mam nadzieje że chociaż kościołów nie zamkną (choć po wczorajszej drodze krzyżowej i w to zaczynam wątpić), przepraszam jeśli kogoś uraziłem naprawdę w takim czasie myślę że właśnie powinno otwierać się kościoły wodę święcona lać i kropić każdego wchodzącego i wychodzącego z kościoła i nawoływać do pokuty za grzechy nie tylko swoje. Nawet sobie nie wyobrażam jak to jest wejść do kościoła i palców ręki w wodzie św nie zanurzyć od skąd pamiętam tak robiłem tak mnie uczono.

  • wobroniewiary pisze:

   U mnie Komunia św. na klęcząco i do ust a w kropielnicach wody po brzegi 🙂

   • Sylwek pisze:

    Tylko się cieszyć i Bogu dziękować, to się chyba juz do zachodu chce strasznie a te wirusy świrusy z darma racji nie przyszły szkoda tylko że biskupi nie widzą epidemi zabijania nienarodzonych (przypominam że i w naszym kraju/ a może już nie naszym ale nie o tym tutaj) że nie ma tak szybkiej decyzji w sprawie wyśmiewania Matki Bożej w różnoraki sposób i innych profanacji, które się nasilają, nie ma organizacji i wzywania do pokuty, wynagradzania Bogu szczególnie w tym czasie Wielkiego Postu, niech ktoś mi powie kiedy w kościele na kazaniu słyszał o piekle (tylko nie z internetu tak na zywo bo ja już tak z 10 lat na pewno nic

    • wobroniewiary pisze:

     Często słyszę na kazaniach o piekle, no ale ja mieszkam w Polsce B – Bożej 🙂

    • Bozena pisze:

     Nie wszyscy kapłani w Polsce mówią o piekle a poza tym w innych krajach są jeszcze księża którzy mówią i ludzie pobożnie być może co niektórzy bardziej niż niestety w mojej kochanej Ojczyźnie Polsce

    • Blanka pisze:

     Byłam na wakacjach w polsce B 🙂 i muszę przyznać, że bardzo mnie zaskoczyła różnica w Kościele. Mam nadzieję się tam w niedługim czasie przenieść, jak Bóg da oczywiście.
     Potwierdzam, ksiądz na kazaniu wyraźnie wspominał o sprawach ostatecznych i że piekło puste nie jest. Cudo! Jakbym się do dzieciństwa cofnęła.

    • Blanka pisze:

     Miało być „w Polsce”, dużą literą.

   • Gosik pisze:

    A u nas Ewo kościół zamknięty na Mszę wpuszcza się przez zakrystię bocznym wejściem i tylko ci, którzy mają Mszę zamówioną a potem reszta do 50 osób. Tylko tak zniechęceni są ludzie i wystraszeni, że na Mszy jest kilkanaście osób.Kropielnice suche.Serce się ściska.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale nie mogą księża inaczej, bo inaczej wszystkich, gdy liczba przekroczy 50 osób, mogą zamknąć w szpitalu na przymusowej kwarantannie (za złamanie przepisów z ustawy, którą rząd ogłosił)

   • Jurek pisze:

    Do ust to weź w tych dniach coś innego…pozdrawiam.

  • Ilona pisze:

   No i przyszły smutne czasy. Pasterz zamiast przygarniać owce do kościoła stoi przy zamkniętych na klucz drzwiach i mówi odejdź. Msza tylko dla tych którzy wykupili intencję. Boże ratuj nas przed takim kościołem i takimi pasterzami.

 3. wobroniewiary pisze:

  Ksiądz Mateusz Szewczyk w punkt!

  „Bakterie E. coli, gronkowca złocistego, salmonelli, enterokoki i gamę wirusów grypy, to wszystko znajdujemy na banknotach i monetach, które przynosimy w ramach swojej ofiary do kościoła. Bez wątpienia najniebezpieczniejszym miejscem w całej świątyni jest koszyk, do którego zbierana jest taca. Nikt jednak nie wydał oświadczenia, aby na czas koronawirusa powstrzymać się od przynoszenia pieniędzy do kościoła

  • Danka pisze:

   Ksiądz Mateusz wspaniały ksiądz, Msze Święte po łacinie odprawia

  • Ilona pisze:

   Ja przed poranną Mszą Świętą w tygodniu przed wejściem do świątyni jechałam windą, dotykałam klamek, wyrzucałam śmieci i potem na te ręce mam złożyć Chrystusa?

 4. Antonina pisze:

  Drodzy, bardzo proszę o modlitwę za mojego Przyjaciela,
  Marka z Lublina, jest w ciężkim stanie na Oiomie, potrzeba cudu uzdrowienia…W domu czeka na Niego sześcioro dzieci… proszę, wesprzyjcie też Je i Jego żonę modlitwą…
  Bóg zapłać za każde westchnienie

 5. wobroniewiary pisze:

  Nie zapominajmy o Włoszech – dzisiejszy (teraz) Różaniec św. ze św. O. Pio

 6. wobroniewiary pisze:

  Teraz trwa przepiękna Adoracja w Medjugorie -przekaż na żywo
  Wśród modlących się jest abp H. Hoser ❤

  http://www.divinemercy.pl/PL-H47/video.html

 7. wobroniewiary pisze:

  Zgodnie z obietnicą św. Michała, nie tylko miasto, ale i wszyscy ci, którzy posiadali poświęcone kamyki, w krótkim czasie zostali uwolnieni od zarazy.
  Był rok 1656, na terenie dzisiejszych Włoch szalała dżuma.

  Miejscowy biskup Alfonso Puccinelli, zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie groziło miastu, zwrócił się z prośbą o pomoc do św. Michała.
  Pasterz chciał wręcz wymóc wolę Bożą wkładając w rękę figury św. Michała tekst modlitwy sformułowanej w imieniu wszystkich mieszkańców miasta. I oto 22 września o świcie, podczas modlitwy w pokoju pałacu biskupiego w Monte Sant’ Angelo, usłyszał jakby trzęsienie ziemi. W olśniewającym blasku ukazał mu się św. Michał, polecając mu poświęcić kamyki pochodzące z groty, na których ma być wyżłobiony znak krzyża i dwie litery M. A. (Michał Archanioł). Według słów Archanioła, ktokolwiek będzie posiadał i ze czcią przechowywał taki kamyk, uchroni się od choroby. Biskup z wiarą przyjął polecenie Zwiastuna Bożych Wyroków.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/08/08/sw-michale-archaniele-bron-nas-slow-kilka-o-kamykach-z-groty-sw-michala-archaniola/

  • Magdalena pisze:

   Mam te kamyki, które zakupiłam podczas Peregynacji św Michała 😊

   • wobroniewiary pisze:

    Ktoś pytał o to, gdzie nabyć kamyki czy szkaplerz św. Michała Archanioła
    oto odpowiedź 😉

    Centrala Rycerstwa św. Michała Archanioła
    konto do zapłaty: PKO BP 91 1020 1042 0000 8502 0014 7595 – al.J. Piłsudskiego 248/252
    05-261 Marki,
    należy podać tytuł wpłaty – Sekretariat Peregrynacji i napisać czy za kamyki, czy szkaplerz (płócienny czy metalowy)
    TELEFON 513288993 tylko od pon. do piątku w godz. dziennych

 8. Bożena pisze:

  Chciałaby podzielić się rozważaniami Drogi Krzyżowej.Może ktoś skorzysta.
  I. WYBÓR.
  Kogo wybieracie: Jezusa zwanego Chrystusem – Syna Ojca Przedwiecznego, czy Jezusa Barabasza – syna, który nie zna swego ojca.
  II. DROGA.
  To jest mój Syn Umiłowany w którym mam upodobanie.
  III. NA ZIEMI.
  Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jedynego da,ł aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął …
  IV. MATKA.
  A Twoją duszę miecz przeniknie aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.
  V. Z JEZUSEM.
  Jeżeli chcesz Mnie naśladować … . Kto nie bierze swego krzyża a chce iść / idzie/ za Mną nie jest mnie godzien.
  VI. CHUSTA WERONIKI
  Żyję ja, już nie ja, żyje we mnie Chrystus.
  VII. Z GŁĘBOKOŚCI.
  Zmiłuj się nade mną Boże, w ogromie swej litości zgładź nieprawość moją … .
  VIII. ŻYĆ W PRAWDZIE.
  Obłudniku, czemu widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie widzisz. Usuń wpierw belkę ze swego oka … .
  IX. BEZSILNOŚĆ.
  On się obarczył naszymi grzechami, dźwigał nasze słabości.
  X. OGOŁOCONY.
  Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć. Pośmiewisko ludzi i wzgarda pospólstwa.
  XI. ŹRÓDŁO.
  W Jego ranach jest nasze zdrowie a strumienie Wody Żywej popłyną z Jego wnętrza.
  XII. ŚMIERĆ.
  Jeśli ziarno, wpadłszy w ziemię, obumrze – wyda plon obfity.
  XIII. PIELUSZKI I CAŁUN.
  Owinąwszy Go w pieluszki, położyła w żłobie. … zabrał ciało, owinął je w czyste płótna i złożył w grobie wykutym w skale.
  XIV. GRÓB I ŻYCIE.
  Gdzie jest, o śmierci, twój oścień? Gdzie jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Ja Jestem – Zmartwychwstanie i Życie – kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki!

  Jeszcze słowo wyjaśnienia do pierwszej stacji: w Biblii edycji św. Pawła Mt 27, 16-17 jest tłumaczenie Jezus Barabasz – co znaczy Jezus syn ojca bezimiennego, nieznanego. Jest to tłumaczenie zgodne z oryginalnym tekstem, pomijane w dotychczasowych przekładach.

 9. HaniaLwl pisze:

  A ja jestem na granicy załamania. Mieszkam w Niemczech i lokalny biskup wydał dwa dni temu zakaz przyjmowania Komunii do ust. Dzięki objawieniom Maryi w Trevigano Romano i zaleceniami Bp. A.Schneidera przygotowałam już lniane chustki dla naszej rodziny do przyjęcia Komunii na rękę (dziś je nawet obszywałam na maszynie, mimo, że marna ze mnie krawcowa), ale b.się boję, czy przyjmę Pana właściwie (czy materiał się mi z ręki nie zsunie itp.) i sama nie wiem, czy duchowa komunia nie jest lepszą opcją. Najgorsze, że wtedy czekają mnie tygodnie, a może nawet miesiące bez Komunii Świętej…Straszne to czasy nastały. Jeśli można, to proszę o modlitwę o światło Ducha Świętego i odwagę.

  • Quis ut Deus pisze:

   Nie martw się, nic się nie zsunie.
   Najważniejsze, że przyjmiecie Pana Jezusa godnie.
   Za drugim razem będze już lżej, a od trzeciego zupełnie naturalne.
   Obawy zawierz Maryi, Ona pomoże.
   Musimy to przetrwać.

 10. wobroniewiary pisze:

  Medjugorie nie ma na tej mapie ani w tym komunikacie 🙂

 11. Bea pisze:

  PRAWDZIWE ZYCIE W BOGU
  ORĘDZIE JEZUSA ❤
  WYLOSOWANE NA DZIŚ:
  27.06.91

  – Pójdź, popracujmy. Wierz we Mnie.

  Zostało powiedziane, że przed Moim Wielkim Powrotem będą wam dane znaki. Powinniście śledzić znaki poprzedzające Mój Wielki Dzień Chwały. Wszystkie te prawdy można odkryć czytając uważnie Pisma. Jak to się dzieje, że wasze umysły nie są otwarte, by zrozumieć Pisma? Przyjdźcie teraz i porównajcie.

  Słuchaj Mnie, Moje dziecko: rozkwita bunt twojego pokolenia. Jakiego dopuściło się odstępstwa! Ja zaś ze Swej strony pomnożyłem Moje wezwania, Moje ostrzeżenia. Dawałem wam znaki dzień po dniu, mnożyłem Moje Błogosławieństwa, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Mówiłem: „Czy znajdę choć jednego, gdy przyjdę?” Dlaczego nikt nie odpowiada, kiedy wołam? Zamiast odpowiedzieć na Moje błaganie, odwróciliście się do Mnie plecami. Wszystko, co słyszę to: „Do kogo, Jego zdaniem, kieruje On Swoje Orędzie?” Jakże oni się buntują i jak bluźnią Mojej Boskości! Nikt jednak nie może opóźnić Oznaczonego Czasu ani Godziny. Ona spadnie na nich nagle jak błyskawica.

  Dziś, córko, Antychryst to duch Buntu, rozbudzony przez szatana, Niegodziwiec– jak go określa Pismo – będący ohydą spustoszenia, która przeniknęła do Mojej Świątyni, o której mówił prorok Daniel. Każdy z was jest Moją Świątynią…

  Ten, którego Pisma nazywają Niegodziwcem i który określony został jako ohyda spustoszenia jest jednym z dwóch znaków poprzedzających koniec Czasów. Drugim znakiem jest wasze wielkie odstępstwo.

  Twoja epoka, Moje dziecko, odrzuciła oddawanie Mi czci, będące waszą powinnością wobec Mnie i również waszym Życiem. Plan szatana polegał na zdobyciu waszej epoki przez doprowadzenie was do uwierzenia, że możecie się obejść beze Mnie. I tak duch Buntu, będący Antychrystem, wszedł do Mojej Posiadłości. Ten duch Bezprawia – aby nie powiedzieć więcej – wniknął dziś nawet do samego serca Mego Sanktuarium.375 Duch Buntu jest tym, który doprowadza owładniętych nim do wołania: „Ja jestem bogiem!”

  Ludzie dopuścili się odstępstwa i w ich odstępstwie otwarła się droga, aby szatan wniknął w nich i doprowadził ich wszystkich do gwałtownej śmierci. Ten duch Buntu niszczący duszę, ducha i serce jest Nieprzyjacielem, o którym mówił apostoł Paweł. Jest on tym, który uważa się za znacznie większego od wszystkiego, co ludzie nazywają „bogiem”; za znacznie większego niż wszystko, co odbiera cześć; jest tym, który mówi: „Stanę do walki z Władzą.”

  W ten sposób zajęli Moje miejsce i ogłosili swe własne prawo, aby wydać wojnę Mojemu Prawu i wszystkiemu, co pochodzi od Mojego Ducha. Dzień za dniem, godzina za godziną, ciągle Mnie zasmucają i znieważają Mojego Świętego Ducha. O, prochu i popiele, wy, którzy usunęliście spośród was Moją Stałą Ofiarę, pragniecie więc umrzeć? Dlaczego ze Mną rywalizujecie? Dlaczego zapieracie się Mojego Świętego Ducha Łaski?

  Kto się Mnie wypiera jest Antychrystem, wypiera się bowiem Ojca, Syna i Ducha Świętego, którzy są Jednym i Tym Samym, My jesteśmy wszyscy Trzej zgodni. Wielu z was zaprzecza dziś wylaniu Mojego Świętego Ducha. Łaski i dary, które Mój Święty Duch daje wam dziś z Mojej Nieskończonej Hojności, są lekceważone i niszczone. Ci ludzie zaprzeczają wszystkim darom Mojego Ducha i odrzucają je. Wielu zachowuje zewnętrzne pozory pobożności, lecz odrzuca wewnętrzną moc Mojego Kościoła, wewnętrzną moc, którą jest Mój Święty Duch. Mówią oni: „Dochowałem wiary, wszystko, co teraz powinno nadejść, to nagroda za moją prawość.”

  Pytam was: czy uczyniliście wszystko, co mogliście, aby stanąć przede Mną? Próbowałem was przebudzić, aby wam powiedzieć, że jesteście jak wyschła rzeka i że wszystko, co mówicie, jest puste. A kiedy grzesznik nawraca się dzięki Mojemu Świętemu Duchowi, kiedy zaledwie wchodzi do Mego Domu, kiedy zaledwie odkrywa Skarby Mego Serca zachowane dla was wszystkich, rzucacie się na niego wszyscy jak burza, aby skłonić go do powrotu do nieprawości. Kusicie tego, kto właśnie umknął przed buntem, aby ponownie się zbuntował.

  W Dniu Sądu powiem wam: nie wierzyliście Mi, uważaliście Mnie za kłamcę, bo nie uwierzyliście danemu przeze Mnie świadectwu o Pocieszycielu, Przypomnieniu Mojego Słowa, tak, o Świętym Duchu Prawdy, Tym, którego nigdy nie przestaliście lekceważyć i prześladować, któremu nigdy nie przestaliście zaprzeczać i niszczyć Go. Zamiast przyłączyć się do świętych – którzy wołali i wychwalali Mojego Świętego Ducha błogosławieństwami i okrzykami radości – wy bez przerwy wyganialiście ich i prześladowaliście, przywiązani do waszego pozoru pobożności.

  Prowokujecie Mnie waszym nieustannym zaprzeczaniem… Jakże więc mógłbym nie pozwolić na to, by kamienie ujawniły Mój smutek? Zakazujecie Moim pierwocinom głoszenia Mojego Świętego Ducha. Dlatego właśnie mówię wam: „Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą” o Moim smutku.

  To, co powiedziałem niegdyś Jerozolimie386 mówię wam teraz z bólem: „O, gdybyście tylko zrozumieli Wspaniałość Mojego Orędzia Pokoju! Ale niestety! Ukryta jest ona przed waszymi oczami!” Gdyby tylko porwała was Wspaniałość Mojego Świętego Ducha wylewającego błogosławieństwo za błogosławieństwem na was wszystkich… Ale niestety! Wy ani nie ujrzeliście, ani nie usłyszeliście Pocieszyciela, Ducha Świętego – posyłanego przez Mojego Ojca w Moim Imieniu, pouczającego was i przypominającego wszystkie prawdy, które wam dałem – ponieważ książę tego świata posługuje się waszą wolnością, aby doprowadzić was do upadku.

  – Panie, okaż im również Swoje Miłosierdzie i jak sprawiłeś, że ja Cię usłyszałam, spraw, aby i oni Cię usłyszeli. Jak mi ukazałeś Swoje Piękno, pozostawiając mnie w zachwycie, tak ukaż również im Swoją Doskonałość.

  – Oni nie słuchają. Słuchają jedynie własnego głosu. Nawet jeśli płyną przed nimi Moje Łzy, nie ma odpowiedzi. Szedłem we wszystkie strony, szukając sposobu przełamania ich głuchoty i wezwania ich, by powrócili do Mnie i zbudowali swą siłę na Mnie, abym Ja mógł z kolei doprowadzić ich do świętości pozwalając im stać się dziedzicami Mojej Światłości.

  Ja jestem Najwyższym, którego tak niegodziwie zdradzają i jestem pierwszym, który im wybaczy, jeśli przez chwilę będą żałować… Lecz dopóki trwają w postawie samowystarczalności, dopóty nie usłyszą Mnie ani nie będą mogli zobaczyć, jak objawiam dziś całemu światu całkowicie i jak nigdy dotąd Moje Święte Oblicze.

  Ja, Pan, będę nadal świecił nad tobą, stworzenie, i rozleję Moją Światłość na całej powierzchni tej ziemi. W waszej epoce słońce się zaćmiło i księżyc stracił swój blask, doprowadzając was do odstępstwa w waszej ciemności. Powiadam wam, że wkrótce wasz smutek się skończy. Pragnę przemienić wasze bagno w ogród, noc – w dzień, wasze miasta będące jedynie rumowiskami – w miasta Światłości. Wasze zburzone ołtarze zostaną odbudowane i Ja, Moją Własną Ręką, wzniosę fundamenty waszych świątyń. Całe stworzenie uczynię nowe. Odnowię was wszystkich Moim Świętym Duchem.

  Pójdź, Vassulo, Mój baranku, wszystko zostanie zapisane; jakże pragnę, aby wszystko zostało zapisane. Miłość jest u twego boku.

 12. pozdrawiam pisze:

  Kto by pół życia pościł o chlebie i wodzie, kto by boso do Rzymu poszedł i biczował się w dzień i w nocy, to nie miałoby to tak cennego znaczenia jak to:
  …KTO DOBRZE ROZWAŻA MĘKĘ I ŚMIERĆ PANA JEZUSA W CZASIE MSZY ŚWIĘTEJ. – Słowa Pana Jezusa do mistyczki Błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich.

  ROZMYŚLANIA MĘKI PAŃSKIEJ PODCZAS MSZY ŚWIĘTEJ

  1.Gdy kapłan idzie do Ołtarza-
  Chrystus idzie do Ogrójca na modlitwę.

  2.Gdy kapłan zaczyna Mszę świętą-
  Chrystus modli się w Ogrójcu.

  3.Gdy kapłan mówi:Spowiedź powszechną-
  Chrystus Krwią się poci i upada na twarz w Ogrójcu.

  4.Gdy kapłan całuje Ołtarz-
  Judasz-zdrajca,pocałunkiem wydaje Chrystusa Żydom.

  5.Gdy kapłan idzie na koniec Ołtarza-
  Chrystusa prowadzą do Annasza.

  6.Gdy kapłan czyta:Introit-antyfonę na wejście-
  Policzkują Chrystusa w domu Annasza

  7.Gdy kapłan mówi:”Panie zmiłuj się nad nami…”-
  Chrystusa prowadzą od Kajfasza ,a Piotr się Go wypiera.

  8.Gdy kapłan mówi:”Pan z wami”-
  Piotr za wejrzeniem nań Chrystusa-nawraca się.

  9.Gdy kapłan czyta Kolektę -modlitwę przed czytaniem Słowa Bożego-
  Chrystusa prowadzą do Piłata -Starosty Rzymskiego.

  10.Gdy kapłan idzie na środek Ołtarza-
  Chrystusa od Piłata prowadzą do Heroda.

  11.Gdy kapłan czyta Ewangelię-
  Chrystusa od Heroda prowadzą do Piłata-Sąd nad Jezusem.

  12.Gdy kapłan rozbiera kielich-
  Obnażenie Chrystusa do Biczowania.

  13.Gdy kielich rozebrany na Ołtarzu stoi-
  Chrystusa u słupa biczują.

  14.Gdy kapłan palką nakrywa kielich-
  Chrystusa cierniową koroną koronują.

  15.Gdy kapłan obmywa palce u rąk-
  Piłat umywa ręce,tym sposobem niewinność swoją oświadcza i wydaje wyrok na niewinnego Jezusa.

  16.Gdy kapłan mówi do ludu ”Módlcie się,aby moją…” –
  Piłat pokazuje ludowi Chrystusa, mówiąc: ”Oto człowiek”.

  17.Gdy kapłan mówi modlitwę: ”Święty,święty”przed przeistoczeniem-
  Chrystusa na śmierć krzyżową deklarują.

  18.Gdy kapłan czyni (modli się) pamiątkę za żywych-
  Chrystus wychodzi z krzyżem z miasta.

  19.Gdy kapłan trzyma ręce nad kielichem-
  Weronika zastępuje drogę Chrystusowi i ociera Jego twarz.

  20.Gdy kapłan czyni znak krzyża na ofiarę –
  Chrystusa do krzyża przybijają.

  21.Gdy kapłan podnosi Hostię-
  Chrystusa z krzyżem podnoszą.

  22.Gdy kapłan podnosi Kielich-
  Krew z Ran Chrystusa płynie.

  23.Gdy kapłan czyni pamiątkę za zmarłych-
  Chrystus na krzyżu modli się cicho za naród ludzki.

  24.Gdy kapłan mówi: ”Ojcze nasz…” –
  Siedem słów Chrystusa na krzyżu.

  25.Gdy kapłan łamie Hostię na dwie części-
  Chrystus na krzyżu umiera.

  26.Gdy kapłan komunikuje-
  Pogrzeb Chrystus.

  27.Gdy kapłan po Komunii świętej umywa ręce-
  Ciało Chrystusa drogimi maściami namaszczają.

  28.Gdy kapłan po Komunii świętej idzie na koniec Ołtarza-
  Chrystus Zmartwychwstaje.

  29.Gdy kapłan mówi: ”Pan z wami” –
  Chrystus pokazuje się uczniom.

  30.Gdy kapłan czyta ostatnia modlitwę.Postcomunio –
  Chrystus przez 40 dni zostaje z uczniami swymi.

  31.Gdy kapłan mówi ostatnie ”Pan z wami” –
  Chrystus wstępuje do Nieba.

  32.Gdy kapłan błogosławi lud-
  Chrystus posyła na uczniów Ducha Świętego.

  Proszę, udostępnij to dalej aby i inni mogli korzystać z łask, jakie Pan daje nam przez rozmyślanie Jego Męki.

 13. wobroniewiary pisze:

  WIELKI POST Z OJCEM PIO
  Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu
  Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Czterdzieści dni przebywał na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali. Po uwięzieniu Jana przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. (Mk 1, 12-15)

  Nie chciejmy zaprzeczać, że cierpienie jest koniecznie potrzebne naszej duszy, a krzyż powinien być naszym codziennym chlebem. Jak ciało potrzebuje pokarmu, tak dusza potrzebuje krzyża – dzień po dniu – aby oczyszczać się i odrywać od stworzeń. Chciejmy zrozumieć, że Bóg nie chce i nie może nas zbawić ani uświęcić bez krzyża; im bardziej pociąga do siebie jakąś duszę, tym bardziej ją oczyszcza przez krzyż. (Ojciec Pio pSp, S. 123)

  • Bożena pisze:

   Przesyłam przepis na chleb z Medjugorie podany przed laty przez siostrę Emmanuel. Chleb, który jest w sklepach najczęściej nie nadaje się na post o chlebie i wodzie z braku właściwych składników odżywczych.( ciekawe ile tam jest chleba w chlebie?).

   S. Emmanuel pisała: „Post jest łaską i jeśli poprosimy o nią Boga, poszczenie stanie się łatwiejsze. Gdy prosimy Ojca o nasz chleb powszedni, prośmy Go pokornie o dar postu o chlebie i wodzie.”

   Do 1 kg mąki ( można wymieszać mąkę z grubego przemiału tzw razową z białą mąką) dodaj w następującej kolejności:
   3/4 l cieplej wody ( w temp ok 37 C)
   1 łyżeczkę cukru
   1 łyżeczkę drożdży do pieczenia
   2 łyżki oliwy
   1 łyżkę soli
   25 dkg płatków owsianych lub innych
   można dodać 1 szkl otrąb pszennych, ale trzeba je wcześniej namoczyć w 1/2 szkl letniej wody na 1,5 -2 godz.a nawet poprzedniego dnia
   Wszystko wyrobić. Można dodać trochę mąki jeśli ciasto jest za rzadkie. Przykryć wilgotną ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce ze stałą temperaturą nie niższą niż 25 C, aby rosło przynajmniej przez 2 godz.( można je zostawić nawet na całą noc). Wyłożyć do dobrze wysmarowanej formy , napełni ją najwyżej do 4 cm wysokości. Znowu przykryć mokrą ściereczką i zostawić na 2 godz, by dalej rosło. Piec przez godzinę w temp 160 C. Można upiec więcej chleba i zamrozić albo podzielić się z kimś.
   Dodam od siebie , że lepiej kupić mąkę na rynku, niż w sklepie bo ta ma dodawane różne konserwanty, choć nie ma o tym słowa na opakowaniu.

 14. Karolina pisze:

  U mnie w parafii jeszcze Komunia św. do ust choc ksiądz w ogłoszeniach zapowiedział, że gdy w Polsce będzie potwierdzony przypadek koronawirusa to wtedy Komunia św. do ręki i pokazywał jak należy ułożyć ręce. Na koniec Mszy św. była odśpiewana suplikacja i ksiądz przeszedł sie po kościele i wszystkich okadzał jako ochronę, mówił że św. Ojciec Pio okadzał ogrody gdy była jakaś zaraza.

  • Marta 3 pisze:

   A w Krakowie dzieki naszemu arcybuskupowi Jędrawszewskiemu, jak mniemam, Komunię Św przyjmujemy do ust i ani słowa o tym aby przyjmować na rękę w razie epidemii:)
   Panie Boże dziękuję Ci za Arcybiskupa i proszę o potrzebne łaski dla niego w tym trudnym czasie+++

 15. Jerzy pisze:

  mysle ze to bez znaczenia czy do ust czy do rak…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s