Czy o to chodzi? – promocja uniwersalnych wartości poprzez łamanie zasad własnej religii? Panie Boże, przebacz!

Promocja uniwersalnych wartości czy łamanie zasad własnej religii? 

Ks. Wojciech Drozdowicz, wieloletni proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa na Bielanach w Warszawie znowu budzi kontrowersje – i to nie małe! 

Gość z Indii

– „Żaden człowiek nie może być lekceważony”. Niby wiemy, ale rzadko stosujemy. Nasz gość Swami Jaataveda nam o tym przypomniał – czytamy na stronie facebookowej Las Bielański, opisującej życie parafii.

„Swami” to honorowy tytuł, nadawany przez wyznawców hinduizmu szczególnie cenionych mnichom. Jaataveda ma oficjalne strony na portalach społecznościowych, ale niewiele można się z nich dowiedzieć. Indyjski nauczyciel jest częstym gościem w Polsce, gdzie prowadzi kursy medytacji i jogi. Obecność hinduisty w kościele na Bielanach nie wszystkim się spodobała.

Spór o zasady

– Co ten człowiek szuka w prezbiterium, najświętszym miejscu w kościele, w którym nie powinno być miejsca dla innowierców? – pyta jedna z parafianek.

Zgodnie z katolicką tradycją do prezbiterium nie mogą wchodzić m.in. kobiety, ateiści i wyznawcy innych religii. Od czasów ostatniego soboru (lata 60.) zasady tego typu stopniowo odchodzą w zapomnienie, ale konserwatywnie nastawiona część wiernych wciąż domaga się ich przestrzegania.
Za:
kliknij

Najpierw  szafarki-misjonarki, teraz jogin.
Nie zgadzajmy się na to – nie idźmy z „duchem świata”
I na to nakładanie łap na głowę też się nie zgadzajmy!

Więcej takich „kfiatków” czyli zdjęć na profilu fb: „Las Bielański” – stamtąd tez pochodzą zdjęcia umieszczone we wpisie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Czy o to chodzi? – promocja uniwersalnych wartości poprzez łamanie zasad własnej religii? Panie Boże, przebacz!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  A tu link do fb tego kościoła, chwalą się na całego spotkaniem z joginem
  Data nieprzypadkowa – 13 maja, kiedy obchodzimy wspomnienie MB Fatimskiej

 3. wobroniewiary pisze:

  Przypominam, że dziś o 21.30 poświęcenie wody przez ks. Adama

 4. Martyna pisze:

  Chciałam Was bardzo prosić o modlitwę za Agatę. Młoda kobieta, mama, żona, w zeszłym tygodniu miała zawał, zapadła w śpiączkę, nie wybudziła się do tej pory.

 5. Wiesiek pisze:

  MaranaTha, Jezu, przyjdź , oni sobie kpią z Ciebie w żywe oczy.
  Ksiądz jest przedstawicielem Boga a składa pokłon przedstawicielowi demona?
  Ludzie, to wy nie wiecie, że Pan Jezus założył tylko jeden Kościół(?) Katolicki Święty Rzymski Apostolski? Wszyscy którzy twierdzą inaczej są antychrystami (pierwszy i drugi list Świętego Jana)
  Co do prezbiterium, tam oprócz księdza i obsługi ołtarza nie ma prawa wchodzić nikt.
  I proszę niech mi nikt nie mówi o duchu czasu albo, że jestem złośliwy, niepostępowy itd.
  Pan Bóg jest niezmienny, zawsze ten sam, wczoraj i dziś i na wieki, to nie chorągiewka która powiewa w zależności od wiatru. Pan Bóg przyjdzie to pokaże wszystkim swoje miejsce.

  Mojżeszowi nakazał wyznaczyć linię oddzielającą Przybytek od reszty obozu, poza którą osoby świeckie nie miały prawa wstępu, kto ten zakaz przekroczył padał martwy.
  Do niedawna w Kościele linię tę wyznaczała barierka do prezbiterium. Boże, komu to przeszkadzało?
  Ksiądz jako Alterchristi zapomniał komu służy. Albo, powinien służyć. Może precyzyjniej, kim jest jego Pan?
  I jeszcze jedno. Żal mi tych ludzi, którzy nie wiedzą, że tylko Ksiądz Katolicki ma prawo nakładać ręce bo taką otrzymał misję od samego Pana Jezusa. Amen
  Pan Jezus ma do nas katolików pretensje, że jesteśmy największymi ignorantami pośród wszystkich religii.
  No cóż, smutne, ale mówi całą PRAWDĘ.

  • Monika pisze:

   Ten ich „duchowny”, nakładając ręce na ludzi nie robi tego ot tak sobie, bez powodu, on służy diabłu i przekazuje tzw. „energie”, które są od demona, na pewno nie od Boga.
   Jean Marie Verlaine czy też siostra Michaela Pawlik może o tym bardzo dużo powiedzieć, w tym akurat temacie.

 6. AnnaSawa pisze:

  Kyrie eleison!

 7. AnnaSawa pisze:

  Kto mu na to pozwolił????!!!!

  • Sylwek pisze:

   pewno przełożeni zważając że to nie pierwszy raz podobne akcje, ja się pytam czemu wierni dopuścili temu ba co po niektórzy dali się błogosławić

 8. Monika pisze:

  Ks. prof. Oko: Film Sekielskich, to jak pokazać kilku zbirów i powiedzieć, że wszyscy Polacy tacy są

 9. danka R-St pisze:

  Przerażają mnie te zdjęcia.Boże zmiłuj się nad nami. Czy to czas żeby wierni mieli odwagę wyrzucić ich z Mszy Świętej

  • Sylwek pisze:

   sądząc po fotorelacji zamieszonej wyżej nie mieli odwagi ALI chęci nastroje stosunkowo radosne (sam chciałbym się tak śmiać bo od świąt nie potrafię i wcale mi nie do śmiechu) a nawet bardzo, usmiech na twarzach ksiądz sie cieszy parafianie również no i główny zaproszony ubaw ma po pachy. Wątpię tylko czy Gospodarzowi jest tak wesoło bo zarządcy bardzo. Miejmy odwagę reagować wiem że jest bardzo ciężko szczególnie po jakimś czasie ale reagujcie

 10. wobroniewiary pisze:

  Po tym wpisie zaczęła się „jazda”
  Najpierw ściana deszczu, jakby koniec świata, grzmoty, błyskawice – nie byłam na majowym ale na Mszę św. mogłam już pojechać, tym bardziej, że u mnie w każdą sobotę jest Litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.
  Przyjeżdżam do domu – kabel do ładowarki tel. uszkodzony, leży z pękniętą obudową na podłodze, internetu nie ma – patrzę, a na listwie przeciwprzepięciowej leży wtyczka od netu (jakby kto ją wyjął specjalnie i położył na tej listwie. Kabel kupię sobie w pon. i tel. da się naładować ale nijak nie mogę zrozumieć jak wtyczka od neta „sama się wyjęła” i położyła na listwie…..

  Komuś bardzo się ten wpis nie podoba, ale spoko, zadzwoniłam do księdza Adama i przypomniałam, że ma poświęcić wodę po Apelu o 21.30, dowiedziałam się, że dziś maks. jutro przyśle nowy wpis – orędzie od Boga Ojca otrzymane w święto św. Andrzeja Boboli do Polaków no i jeszcze ta wiadomość:

  Ile razy słyszeliście, że odmowa przyjęcia imigrantów jest wbrew nauce Kościoła? Przeczytajcie słowa kard. Burke’a.

  Kard. Burke: odmowa przyjęcia imigrantów nie jest grzechem
  http://www.pch24.pl/kard–burke–odmowa-przyjecia-imigrantow-nie-jest-grzechem-,68349,i.html

 11. the_cure pisze:

  jak juz kogos z IndiI zapraszac to Ojca Manjackala, btw tego co sie wydarzylo na pogrzebie Adamowicza s.p. i tak to nie przebije. obawiam sie ze niestety bedzie wiecej takich rzeczy w PL w najblizszym czasie. brakuje jeszcze w ramach dialogu miedzyreligijnego zaprosic do kosciola Merlina Mansona

  • Ania pisze:

   piszesz „btw tego co sie wydarzylo na pogrzebie Adamowicza s.p. i tak to nie przebije”
   Co masz na myśli?

   • the_cure pisze:

    wlasciwie chodzilo mi o Msze pogrzebowa gdzie rowniez wyznawcy innych religii pokoju odmawiali jakies swoje modlitwy … chociaz przedstawiciela hinduizmu akurat chyba nie bylo tam

 12. Ania pisze:

  Ewo, czy te niżej słowa mogą pochodzić od prawdziwego Pana Jezusa?

  „Zapisz dziecko
  – Co do tej dziewczyny i jej problemu z czystością.
  Lepsza nieczystość i zgrzeszenie od czasu do czasu niż konkubinat, jeśli, zwłaszcza, pragnie wziąć ślub i to nawet zaraz, lub najpóźniej po roku, z tym młodym człowiekiem, którego poznała niedawno. Nie jestem Bogiem surowym lecz moje wymagania są niezmienne. Ja okazuję miłość i oczekuję tego”.

  • wobroniewiary pisze:

   „Lepsza nieczystość i zgrzeszenie od czasu do czasu”
   Chyba tylko sam diabeł może tłumaczyć i pochwalać nieczystość – jakąkolwiek!!!

   Ps. Dostałam całość na maila a tam lepszy inny fragment. „Bidny prorok” żali się, że nie jest nad morzem i „Pan Jezus” odpowiada mu „Obszedłeś się smakiem dziecko-:)”

   Jak to jest Pan Jezus, to ja jestem Katarzyna Sieneńska 😀
   Czy Pan Jezus kpi, że ktoś nie pojechał nad morze, i jest taki „kumpelski”
   Litości, litości, litości!!!

  • Sylwek pisze:

   mmmmm jakaś nowość Pan Jezus nakłania do grzechu? może to ten Protestancki co wszystko już wybaczone jest, czytając ten komentarz pierwsze przyszło mi do głowy , jeśli twoje oko jest powodem do grzechu wyłup je…

  • kropka pisze:

   Co za bzdury. Jakie fałszywe miłosierdzie, że jak do roku weźmie ślub, to można grzeszyć nieczystością raz na jakiś czas.
   Diabeł nie ukrywa się już wcale tylko coraz mocniej wystawia swoje rogi i kopyta. A ludzie to łykają i przyjmują za słowa z Nieba 😦

 13. mcc2 pisze:

  No po prostu szok , jeśli to prawda …
  W Pakistanie porywane są młode chrześcijanki, a częsć kupowana od żyjących w nędzy rodziców a następnie przemycana do Chin . Tam rodzą Chińczykom dzieci, gdyż rodowite młode chinki nie chcą już rodzić dzieci . Po wielokrotnym zgwałceniu i urodzeniu dziecka często są sprzedawane dalej jako prostytutki aby pieniążki się nie zmarnowały , a część jest sprzedawana jako dawcy organów.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/chi%C5%84czycy-porywaj%C4%85-chrze%C5%9Bcija%C5%84skie-kobiety-maj%C4%85-rodzi%C4%87-dzieci-chi%C5%84skim-bogaczom/ar-AABxqpF?li=BBr5MK7&ocid=UP94DHP
  Rząd Chin temu zaprzecza i twierdzi że to plotka.

 14. Eva pisze:

  Boże widzisz, a nie grzmisz chciałoby się wykrzyknąć. Co się dzieje? Coraz większe zamieszanie wewnątrz Kościoła. Nie rozumiem takich kapłanów jak ten ze zdjęć. Pasterz ma prowadzić swoje owce do Chrystusowej owczarni, a nie pchać w paszcze wilków. Przez ten uniwersalizm i nakładanie rąk przez jogina zagrożenie duchowe dla tej parafii bardzo prawdopodobne i to jeszcze 13 maja! Evo, czy mogę prosić o prywatny kontakt na @. Mam kilka ważnych spraw.

 15. AnnaSawa pisze:

  W związku z potężnym szturmem szatana i jego demonów na Naszą Ojczyznę…Kochani widzimy co dzieje się wokół nas,widzimy w jak perfidny,bezwzględny i różnoraki sposób szatan uderza w Polskę,walka ta toczy się na wiele frontów. Nie możemy trwać w bezczynności !!! Nadeszły czasy największej walki pomiędzy dobrem a złem,Ewangelią i antyewangelią,cywilizacją miłości z cywilizacją śmierci.Różańce w ręce!!! Pamiętajmy,że Różaniec Święty to najpotężniejsza broń jaką możemy bronić się NA TYM PRAWDZIWYM I NAJWAŻNIEJSZYM polu walki !!! Bo wszystko wydarza się najpierw na poziomie duchowym, dopiero później urzeczywistniając się na tej ziemi. Są tylko dwa królestwa duchowe. Ducha Świętego i ducha demonicznego,demon wkracza w życie pod różnymi postaciami: polityki, religii, kultury.. i ma jedno źródło inspiracji: diabła. Jako chrześcijanie powinniśmy z całych sił walczyć duchowo bo od tego bardzo,bardzo wiele zależy! Ku pokrzepieniu serc: Pamiętajmy,że zwycięstwo mamy gwarantowane „bramy piekielne Kościoła Świętego nie przemogą” lecz od nas również zależy by godzinę Tryumfu przyspieszyć.
  ———————————————————————————-
  Słowa Pana Jezusa do Służebnicy Bożej Świętego Kościoła Katolickiego-Mistyczki Rozalii Celakówny :

  “Koronka, którą wam dałem jest łaską i ratunkiem dla waszej Ojczyzny, ma wielką moc. Szatan odejdzie z waszej Ojczyzny, gdy będziecie odmawiać tą koronkę. Córko moja, widzisz te czarne plamy zakrywające twoją Ojczyznę? To grzech rozlał się po całej twojej Ojczyźnie, staczacie się w przepaść, coraz szybciej idziecie w otchłań. Chcę, aby w każdy piątek we wszystkich kościołach, przed Moim Obliczem, była odmawiana ta koronka, przed Mszą św. Codziennie w domach przed apelem o 21.00.”

  Koronka do Miłosierdzia Bożego za Ojczyznę
  Pan Jezus wzywa do modlitwy o nawrócenie Ojczyzny i podaje koronkę, którą odmawia się na Różańcu.
  “Twoją Ojczyznę wybrałem na ponowne moje przyjście. Tu Niepokalane Serce Matki Mojej ma zatryumfować. Tu ma przyjść zbawienie.”
  Czas jest krótki, módlmy się więc i namawiajmy innych.
  ————————————————————————————
  Oto treść tej modlitwy:

  Krzyż-Wierzę w Boga, 1 Paciorek-Ojcze nasz, Kolejne 3 Paciorki-Zdrowaś Maryjo 3 razy, Chwała Ojcu.

  Na dużym paciorku: Przez Niepokalane Serce Matki Twojej, dla cierpiącego Serca Twego, miej miłosierdzie dla nas i dla naszej Ojczyzny.

  Na małych paciorkach: Przez cierpiące Serce twoje, miej miłosierdzie dla nas i dla naszej Ojczyzny.

  Na koniec koronki: Przez Niepokalane Serce Matki Twojej, dla cierpiącego Serca Twego, miej miłosierdzie dla nas i dla naszej Ojczyzny (3 razy). Panie zmiłuj się nad nami i nad naszą Ojczyzną.

  https://www.facebook.com/groups/160807390997833/permalink/653707141707853/

 16. Krystyna pisze:

  Szok! Gdzie jest biskup odpowiedzialny za tą parafię?Wydał zgodę na to?To nie mieści mi się w głowie i brakuje słów…Jezu ratuj,bo ślepi pasterze prowadzą owce..

  • wobroniewiary pisze:

   To prawda – szok.
   Ale dla mnie szokiem jest też twój mail. Ty nie jesteś Maryją!
   Możesz być Marią, Marianną ale nie Maryją!
   Przepraszam za dosłowność, ale w psychiatryku to jest dużo takich co mówią o sobie „jestem św. Józefem jestem Maryją”
   Imię Maryi to nie imię do zakładania maila – pora otrzeźwieć!

 17. Adamo pisze:

  trzeba powiedzieć temu księdzu że tylko Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz a nie innym bożkom

  • Jadwiga pisze:

   Parafianie powinni mieć więcej śmiałości i upomnieć księdza, że nie życza sobie przedstawicieli Hinduizmu w swojej światyni. Natomiast podchodzenie do niego aby kładł na nich swoje ręce świadczy o kompletnej ignorancji parafian.

   • wobroniewiary pisze:

    Sęk w tym, że większość sobie tego życzy – widać komentarze. Maja dość ‚średniowiecza i zaściankowości, ponadto cieszą się, że idą z duchem czasu”. Byleby do mnie nie przyszli – o to się teraz modlę!

 18. Elżbieta11 pisze:

  Na tej stronie pojawiała się reklama nt. mszy św. O uzdrowienie w Łodzi prowadzonej przez ks. Łukasza (jak dobrze pamiętam imię). Taka reklama – dałam się namówić i pojechałam razem z innymi busem. Muzyka za głośna. Zagłuszała myśli i skupienie. Poprosiłam żeby ją przyciszyli. Nie posłuchali. Ławki są pozajmowane chociaż ludzi jeszcze nie ma, bo nie przyjechali. Ksiądz na początku mówi już o kolejnym spotkaniu i że myślą o większym pomieszczeniu (tak jakby to było najważniejsze). Przepraszam, ale pomyślałam, że to jest chyba nastawione na zysk. Po mszy wystawiony Najświętszy Sakrament. Dziecko przy ołtarzu chodzi i biega wokół NS. Nie reaguje kapłan i nikt z obsługi. Mnie to przeszkadzało, bo przecież Pan Jezus powinien być w centrum uwagi. Nagle hasło bijemy brawo dla Pani ładnie grającej na gitarze. Zamiast uwielbiać Pana Jezusa, uwielbiamy …, No właśnie. Jakby tego było mało mamy ustawić się w trójki, położyć rękę na ramieniu drugiej osoby, albo wziąć się za ręce i modlić się nad tą osobą, odwracając się bokiem lub tyłem od ołtarza. Pomyślałam gdzie ja jestem, przecież to jest lekceważenie Pana Jezusa w NS, chaos w kościele. Skąd mamy wiedzieć czy nie dotyka nas jakiś satanista i może nas przeklina. Przecież Pan Jezus uzdrawia w każdej parafii na każdej mszy św. Ks. Łukasz ma ciepły głos, ładne kazania. Piszę o tym dlatego byśmy się zastanowili od kogo to naprawdę pochodzi. Nie wiem czy moje przemyślenia są słuszne, ale wiem na pewno, że ja tam więcej nie pojadę.

 19. Jacek pisze:

  Obawiam się że gdybym ja tę profanację napotkał to złapałbym tego hindusa za kołnierz i wyprowadził. Ale czy nie byłoby nowym złem wielkie zamieszanie z tego powodu? To chociażbym wezwał głośno proboszcza do opamiętania..

 20. Ada pisze:

  jeszcze jedno, „znowu budzi kontrowersje” – toż to ZŁO i grzech w najczystszej postaci, samo zło!!! powinien zostać przykładnie ukarany, i zdjęty z funkcji proboszcza. zaraz wchodzę na stronę parafii i sprawdzę kto jest jego przełożonym, na zło trzeba reagować

  • Monika pisze:

   Modne we współczesności słowo: „budzi kontrowersje” – nowomowa, by nie nazwać zła po imieniu. Bo czyż nie gładko i nie ładniej brzmi słowo kontrowersja? Więc tak nie do końca określone to zachowanie – ni to źle ni dobrze. A można by dosadniej – np. zdrada Boga.

   • Monika pisze:

    Żeby nie było wątpliwość, to napisałam nie do Ewy, bo Ona wie jakie to zło i tylko przytoczyła tu sformułowanie czyli cytowała za artykułem.
    To sformułowanie „budzi kontrowersje” jest takie łagodne i niejednoznaczne – a właśnie tak się dziś mówi i tak jest przyjęte, by było grzecznie i nikogo broń Boże nie urazić.

 21. wobroniewiary pisze:

  Ja tylko cytowałam za artykułem z tym „budzi kontrowersje”
  Dla mnie to zło, ale cóż – skoro nie zrozumiano, że piszę za: … i podaję link do artykułu – to lecą oskarżenia o nowomowę

  • Ada pisze:

   ale nie bierz tego do siebie Ewo, wiemy że cytowałaś artykuł. odniosłam się właśnie do tych cytowanych słów jedynie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s