Zapraszamy do miesięcznego nabożeństwa ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 6

 Medytacje ze Służebnicą Bożą Luizą Piccarretą wg
„Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej”

Modlitwa do Niebieskiej Królowej
na ka
żdy dzień miesiąca maja

Niepokalana Królowo, moja Niebieska Matko, przychodzę na Twoje matczyne kolana, aby się wtulić w Twoje ramiona jako Twoja ukochana córka i aby prosić Cię z najgorętszym westchnieniem – w tym miesiącu poświęconym Tobie – o największą z łask: ażebyś mi dozwoliła żyć w Królestwie Woli Bożej. Święta Mamo, Ty, która jesteś Królową tego Królestwa, pozwól mi żyć w Nim jako Twoja córka, ażeby Ono już więcej nie było bezludnym, ale zamieszkałym przez Twoje dzieci. Dlatego też Wszechwładna Królowo, ja powierzam się Tobie, abyś mogła pokierować moimi krokami do Królestwa Woli Bożej, a trzymając mnie mocno za rękę, pokierujesz całą moją istotę ku nieskończonemu życiu w Woli Bożej. Będziesz moją Mamą, i Tobie jako mojej Mamie, zawierzam moją wolę, abyś mogła wymienić ją na Wolę Bożą i tym sposobem będę mogła być pewna, że nie opuszczę Jej Królestwa. Dlatego też proszę Cię, oświeć mnie, abym mogła zrozumieć, co to znaczy Wola Boga.

Zdrowaś Maryjo…

Ofiara miesiąca: Rano, w południe i wieczorem (to znaczy trzy razy w ciągu dnia) przyjść na kolana naszej Niebieskiej Mamy i powiedzieć do Niej: „Moja Mamo, kocham Cię, i Ty kochaj mnie też i daj łyk Woli Bożej mojej duszy. Daj mi swoje błogosławieństwo, ażebym wykonywała wszystkie moje czynności pod Twoim matczynym spojrzeniem.”

Dzień szósty
Szósty krok Woli Bożej w Królowej Nieba
Po triumfie w próbie wejście w posiadanie

Dusza do Dziewicy: Królowo Mamo, widzę, że ponownie mnie oczekujesz i wyciągając do mnie swoje ręce, bierzesz mnie na swoje kolana i przytulasz do swojego Serca, aby dać mi poczuć życie tego Bożego Fiat, które Ty posiadasz. Och, jak orzeźwiające jest Jego ciepło! Jak przenikające jest Jego światło! Och, Święta Mamo, jeśli kochasz mnie tak bardzo, zatop maleńki atom mojej duszy w tym Słońcu Woli Bożej, które w sobie ukrywasz, abym ja także mogła powiedzieć: „Moja wola skończyła się, już nie będzie miała życia, ale moim życiem będzie Wola Boża.”

Lekcja Królowej Nieba:
Najdroższa córko, zaufaj swojej Mamie i zwróć baczną uwagę na moje lekcje. One będą ci przydatne, abyś mogła poczuć odrazę do swojej woli i zapragnąć w sobie tego świętego Fiat, który tak bardzo pragnie utworzyć w tobie swoje życie. Córko moja, musisz wiedzieć, że Boskość uzyskała pewność wobec Mnie dzięki próbie, jakiej pragnęła, podczas gdy wszyscy uważają, że Ja nie przechodziłam żadnej próby i że wystarczającym dla Boga było dokonanie we Mnie wielkiego cudu poczęcia Mnie bez zmazy pierworodnej. Och, jakże oni się oszukują! Wprost przeciwnie, zażądał ode Mnie próby, jakiej nie zażądał od nikogo, i uczynił to sprawiedliwie i z najwyższą mądrością, ponieważ jeśli miało we Mnie zstąpić Odwieczne Słowo, to nie tylko byłoby niegodnym, gdyby znalazł we Mnie zmazę pierworodną, ale również byłoby niegodnym, gdyby znalazł działającą we Mnie ludzką wolę. Byłoby to zbyt niestosownym dla Boga zstąpienie w stworzenie, w którym panowałaby ludzka wola. Oto dlaczego chciał ode Mnie, jako próby, i to na całe moje życie, mojej woli, ażeby zabezpieczyć w mojej duszy Królestwo Woli Bożej. Gdy już to we Mnie zabezpieczył, Bóg mógł uczynić ze Mną cokolwiek chciał, mógł dać Mi wszystko, a Ja mogę powiedzieć, że nie mógł odmówić Mi niczego. A teraz powróćmy do punktu, w którym się zatrzymałyśmy. Mam zamiar opowiedzieć ci, w trakcie trwania moich lekcji, o tym, co ta Wola Boża we Mnie uczyniła.

Otóż posłuchaj córko moja. Po moim triumfie w próbie, Boży Fiat poczynił szósty krok w mojej duszy, pozwalając Mi wejść w posiadanie wszystkich bożych dóbr w takim stopniu, w jakim jest to możliwe i wyobrażalne dla stworzenia. Wszystko było moim, Niebo i ziemia, a nawet sam Bóg, którego Wolę posiadałam. Czułam się posiadaczem bożej świętości, miłości, piękna, mocy, mądrości i bożej dobroci. Czułam się Królową wszystkiego i nie czułam się obco w domu mojego Niebieskiego Ojca. Na żywo czułam Jego Ojcostwo i najwyższe szczęście, będąc Jego wierną córką. Mogę powiedzieć, że wzrastałam na ojcowskich kolanach Boga i że nie znałam innej miłości ani innej nauki poza tą, którą Mi dał mój Stwórca. Któż mógłby opowiedzieć ci o tym wszystkim, co ta Wola Boża uczyniła we Mnie? Wyniosła Mnie tak wysoko, upiększyła Mnie tak bardzo, że sami Aniołowie oniemieli, nie wiedząc, jak zacząć o Mnie mówić.

Otóż, moja najdroższa córko, musisz wiedzieć, że gdy Boży Fiat pozwolił Mi wejść w posiadanie wszystkiego, poczułam się posiadaczem wszystkiego i wszystkich. Wola Boża swoją mocą, ogromem i wszechwidzeniem zamknęła w mojej duszy wszystkie stworzenia i dla każdego z nich poczułam mały kącik w moim matczynym Sercu. Od chwili mojego poczęcia nosiłam cię w moim Sercu. I och, jak bardzo cię kochałam i jak bardzo cię kocham! Kochałam cię tak bardzo, że byłam twoją Matką przed Bogiem. Moje modlitwy, moje westchnienia były dla ciebie, i w omdleniu radości i w sile miłości Matki, mówiłam: „Och, jakże chciałabym widzieć moją córkę w posiadaniu wszystkiego, tak jak Ja jestem w posiadaniu wszystkiego.”

Dlatego też posłuchaj swojej Mamy. Nie chciej już dłużej uznawać swojej ludzkiej woli. Jeśli tak uczynisz, wszystko będziemy miały wspólne, Ja i ty. Będziesz miała w swojej mocy bożą siłę, wszystko przemieni się w świętość, miłość i boże piękno. I w ogniu mojej miłości, tak jak Najwyższy wyniósł Mnie, mówiąc: „Wszystka piękna, wszystka święta, wszystka czysta jesteś, o Maryjo”, tak i Ja powiem: „Piękna, czysta i święta jest moja córka, ponieważ posiada Wolę Bożą.”

Dusza: Królowo Nieba, ja również pozdrawiam Ciebie: „Wszystka piękna, czysta i święta jest moja Niebieska Mama.” Och, proszę Cię, jeśli masz dla mnie miejsce w swoim matczynym Sercu, och, zamknij mnie w nim, a w ten sposób będę pewna, że już więcej nie będę czyniła swojej woli, ale zawsze Wolę Boga, a wtedy będziemy obydwie szczęśliwe – Mama i córka.

Ofiara: Dzisiaj, aby Mi oddać cześć, odmówisz trzy razy „Chwała Ojcu” w akcie dziękczynienia Trójcy Przenajświętszej za Królestwo Woli Bożej, które we Mnie ustanowiła, oddając Mi wszystko w posiadanie. I czyniąc swoimi własnymi słowa Najwyższej Istoty, przy każdym „Chwała Ojcu” powiesz do Mnie: „Wszystka piękna, czysta i święta jest moja Mama.”

Wezwanie: Królowo Nieba spraw, abym weszła w posiadanie Woli Bożej

Pobierz pdf: Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Zapraszamy do miesięcznego nabożeństwa ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 6

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dzień 3. nowenny fatimskiej
  W czasie okrutnej wojny, zstępuje na ziemię Królowa Pokoju – z różańcem w ręku i proponuje światu najprostszy sposób na zakończenie wojen i utrwalenie pokoju: odmawiajcie różaniec… Dlaczego różaniec? Różaniec zaczyna się wspaniałym wyznaniem wiary – Składem Apostolskim, po którym następuje modlitwa Pańska – Ojcze nasz, najwspanialsza modlitwa, której nauczył nas sam Pan Jezus, a która to jest ogniwem łączącym niebo i ziemię. Każda zaś dziesiątka zakończona jest wyrazem szacunku dla Osób Trójcy Świętej – pozdrowieniem trzech Osób w Jednym Bogu – Gloria. Główną zaś modlitwą, powtarzaną w pięknym poetyckim rytmie jest Zdrowaś Maryjo, która zawiera 3 części:
  – Pozdrowienie Anioła Gabriela,
  – Błogosławieństwo Elżbiety dla Maryi,
  – i część ułożoną przez Kościół a wyrażającą miłość do Maryi – Matki Boga.

  Odmierzanie paciorków i rytmiczna modlitwa jest powiązana z ukrytą medytacją, – rozważaniem tajemnic z życia Jezusa Chrystusa i Maryi. I tak w poszczególnych tajemnicach: Podążamy za Aniołem Gabrielem do Nazaretu, z Chrystusem, Słowem Wcielonym zstępujemy z nieba do Betlejem, Towarzyszymy Świętej Rodzinie w czasach dziecięctwa Jezusa, łączymy się z Chrystusem Odkupicielem, Zbawicielem i z Maryją, poprzez Zmartwychwstanie do koronacji i Chwały.

  Módlmy się do Matki Boskiej, Fatimskiej

  Modlitwa Królowej Różańca Świętego.
  Panie, Boże Wszechmogący, przez wzgląd na Syna Twojego Jednorodzonego, który swoim życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem, odkupił nas dla wiecznego zbawienia, błagamy Ciebie, udziel nam łaski abyśmy rozważając tajemnice Różańca Świętego, Błogosławionej Dziewicy Maryi, umieli godnie naśladować to co one zawierają” a otrzymali to co one obiecują. Przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje z Bogiem Ojcem w jedności z Duchem Świętym, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 3. Ania pisze:

  Majowa modlitwa ❤

  Matko Boża Różańcowa, Matko Boża z grot na egipskiej pustyni, gdzie wielcy asceci trwali na nieustannej modlitwie, jak Ty –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża bizantyjskich mnichów, którzy przyjmowani do klasztoru, otrzymywali różaniec, jako miecz ducha do walki z szatanem –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża spod Lepanto, gdzie wyprosiłaś cud i Europa nie stała się islamskim kalifatem –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża spod Temesváru, Chocimia i Wiednia, gdzie miecz złączony z różańcem pokonał muzułmańskie armie
  – MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża z Lourdes, naszego Gietrzwałdu i Fatimy, gdzie uparcie powtarzałaś "Odmawaiajcie różaniec"
  – MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża z Niepokalanowa, gdzie św. Maksymilian widział Cię trymfującą nad zarazą komunizmu i siłami masonerii –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża z Dachau, Treblinki, Ravensbrück, z Oświęcimia, gdzie Twoje dzieci zamiast jeść chleb, robiły z niego różaniec –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża, któraś uratowała Austrię z czerwonej niewoli, bo naród odmawiał pokutny różaniec –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża, któraś mistyków i wizjonerów zapewniała "cała jestem w różańcu" –
  MÓDL SIĘ ZA NAMI

  Matko Boża, której różańca diabeł boi się, nienawidzi i lęka
  – MÓDL SIĘ ZA NAMI.

  Wincenty Łaszewski odmówił tę modlitwę podczas spotkania w Niepokalanowie w sobotę, 02 września 2017

  Fot. Madonna w altanie różanej, obraz namalowany przez Stefana Lochner

 4. Ania pisze:

  Nowenna do św. Andrzeja Boboli: 7 maja – 15 maja

  16 maja przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów Polski. Mając na uwadze nieustanną troskę o nasz Naród, który zalewany jest „wartościami”, niezgodnymi z wiarą katolicką, zachęcamy do podjęcia nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji Polski.

  Nowenna do św. Andrzeja Boboli: 7 maja – 15 maja

  Dzień 1

  MODLITWA O ROZSZERZENIE I JEDNOŚĆ KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO

  Boski Założycielu Kościoła świętego, któryś go uczynił „kolumną i utwierdzeniem prawdy”, bo poza nim niepewność i zwątpienie; któryś chciał wszystkich ludzi, Krwią Twoją Najświętszą odkupionych jako Dobry Pasterz w jednej zgromadzić owczarni, bo poza nią tyle niebezpieczeństw czyhających na dusze ludzkie, któryś Kościół Święty w Ciało swe mistyczne ukształtował, by wszyscy z Tobą, Głową tego ciała, złączeni, owoc przynosili na żywot wieczny.

  Spójrz: oto tak wiele dusz nie zna jeszcze nawet Imienia Twego, żyjąc w niewiedzy, że jest Ewangelia. Spójrz: oto miliony oderwanych od „krzewu winnego”, którym Ty sam jesteś, więdnie i schnie, jak „winne latorośle” odcięte.

  Spójrz: oto fale przeciwności uderzają gwałtownie na opokę Piotrową, jak nigdy dotąd.

  Nie darmo jednak przelałeś Krew swoją Najświętszą na krzyżu, aby użyźnić tę rolę i swą winnicę uprawić. Nie darmo z Krwią Twą Boską zmieszała się rzeka krwi męczeńskiej, płynąca od pierwszych wieków chrześcijaństwa, aż po dzień dzisiejszy; od tej krwi, która wsiąkła w piasek rzymskich aren,aż do tej, która skropiła ziemie Rosji, Meksyku, Hiszpanii, Polski i krajów misyjnych. Obficie przelał swą krew za Twój Kościół nieustraszony w wierze bojownik, Święty Andrzej Bobola. Ubogaciłeś go, wywyższyłeś, uwielbiłeś. Niechże ta krew męczeńska stanie się nasieniem chrześcijan! Niech narody świata tchnieniem Twojej łaski, Mocą Twego Słowa ze wschodu i zachodu zgromadzą się w Twoim królestwie! Niech na dźwięk Twego świętego Imienia zegnie się każde kolano. Niech się spełni jak najprędzej Twoje gorące pragnienie: by wszyscy, którzy wierzą w Ciebie, byli jedno, jako Ty w Ojcu, a Ojciec w Tobie, tak i oni w Ojcu i Synu stali się jedno. Niech ci, „którzy stanęli razem z władcami i panującymi tak licznie przeciw Panu i przeciw Chrystusowi”, będą pokonani, a „pyszniący się zamysłami serc swoich” niech będą rozproszeni!

  Święty Andrzeju, za Oblubienicę Chrystusową Kościół katolicki wstawiaj się nieustannie u tronu Bożego. Amen.

  Litania do św. Andrzeja Boboli

  Kyrie eleison, Chryste eleison. Kyrie eleison
  Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas
  Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami
  Synu, Odkupicielu świata, Boże
  Duchu Święty, Boże
  Święta Trójco, jedyny Boże

  Święta Maryjo, módl się za nami

  Św. Andrzeju Bobolo – módl się za nami
  Św. Andrzeju, wierny naśladowco Dobrego Pasterza
  Św. Andrzeju, pobożny czcicielu niepokalanie poczętej Maryi Panny
  Św. Andrzeju, prawdziwy synu świętego Ignacego
  Św. Andrzeju, Ducha Bożego pełny
  Św. Andrzeju, miłością Boga i bliźnich pałający
  Św. Andrzeju, w cichości i pokorze Bogu oddany
  Św. Andrzeju; z Bogiem przez nieustanną modlitwę złączony
  Św. Andrzeju, wzorze doskonałości chrześcijańskiej
  Św. Andrzeju, apostole Polesia
  Św. Andrzeju, naczynie wybrane przez Boga ku nawróceniu odszczepieńców
  Św. Andrzeju, nauczycielu dziatek i prostaczków
  Św. Andrzeju, groźbami i katuszami w wierze niezachwiany
  Św. Andrzeju, wśród mąk najokropniejszych cierpliwy
  Św. Andrzeju, krwawa ofiaro za jedność wiary
  Św. Andrzeju, palmą męczeństwa i apostolską koroną zdobny
  Św. Andrzeju, po zgonie nieskazitelnością ciała uwielbiony
  Św: Andrzeju, wielkimi cudami przez Boga wsławiony
  Św. Andrzeju, chlubo narodu naszego
  Św. Andrzeju, ozdobo Towarzystwa Jezusowego
  Św: Andrzeju, proroku zmartwychwstania Polski
  Św. Andrzeju, wielki Patronie odrodzonej Ojczyzny

  Abyśmy się wszyscy w jedności świętej katolickiej wiary połączyli – uproś nam u Boga
  Abyśmy od tej jedynie zbawiennej wiary niczym się oderwać nie dali
  Abyśmy każdego grzechu ciężkiego mężnie unikali
  Abyśmy popełnione winy szczerą pokutą zgładzili
  Abyśmy około zbawienia duszy gorliwie pracowali
  Abyśmy Bogu wiernie służyli
  Abyśmy Najświętszą Pannę Maryję jako Matkę miłowali
  Abyśmy wszystkie przeciwności zbawiennie znosili
  Abyśmy Boga z Tobą na wieki chwalili

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami

  Módl się za nami święty Andrzeju
  Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

  Módlmy się:
  Boże, któryś dla wyznania prawdziwej wiary św. Andrzeja, rozlicznymi mękami utrapionego, świetnym uwieńczył męczeństwem: spraw prosimy, abyśmy w tejże wierze niezachwiani, wszystkie raczej przeciwności, niż szkodę na duszy naszej ponieśli. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  http://radioniepokalanow.pl/nowenna-do-sw-andrzeja-boboli-7-maja-15-maja/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s