Ks. bp Zawitkowski w stanie krytycznym. Kapłani proszą o modlitwę

Ks. bp Józef Zawitkowski w stanie krytycznym przebywa w klinice w Międzylesiu. Biskup senior diecezji łowickiej został przewieziony do szpitala 25 lipca. Poinformował o tym Radio Maryja, ks. Krzysztof Borucki, proboszcz parafii MB Królowej Polski z Iłowa.

Ksiądz biskup od 25 lipca jest w szpitalu w Międzylesiu, gdzie leczył poprzednio zapalenie płuc. Jest w stanie krytycznym, ma niewydolność serca i zapalenie płuc. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Miałem telefon od kierowcy biskupa, który powiedział, że stan jeszcze się pogorszył. Lekarz powiedział, że teraz jest jak jest, ale wszystko może w ciągu godziny ulec poprawie. Proszę o to, aby Rodzina Radia Maryja otoczyła księdza biskupa modlitwą
– wyjaśnił ks. Krzysztof Borucki na antenie Radia Maryja.
Źródło: wPolityce.pl

*****
Niezwykle ważna homilia bpa Józefa Zawitkowskiego w Gietrzwałdzie
– musisz jej wysłuchać!

Pan Bóg powiedział do nas „Nie cudzołóż”. Byliby ludzie piękni urodą czystego serca i czystych oczu, i czystą miłością, ale myśmy poplątali miłość z łajdactwem, małżeństwo z partnerstwem i tym grzechem zgnije współczesny świat.
[…] Przysięgałem z Konopnicką: „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”, teraz sami sobie naplujemy. Nie będzie uchodźca rządził w moim domu, bo przysięgałem, że: „Twierdzą nam będzie każdy próg, tak nam dopomóż Bóg!” więc przysięgi nie zmienię. A gdyby ktoś w moim domu krzyż zdjąć usiłował i dzieci nam germanił, to ten nie jest z ojczyzny mojej. Niech wróci do siebie. Dajcie nam żyć, pracować i modlić się spokojnie w rodzinnym domu, gdzie Panem jest Jezus, a Królową Jego Matka
[…]Boga trzeba słuchać, a nie ludzi. Wtedy zbyteczną będzie ustawa o aborcji, o eutanazji. Wystarczy Nie zabijaj. Nikogo i nigdy. Reszta jest od diabła….
Więcej: WOWiT

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Homilia, Modlitwa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Ks. bp Zawitkowski w stanie krytycznym. Kapłani proszą o modlitwę

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. babula pisze:

  Dziękuję za modlitwę. Dotarłam do kościoła w czwartek pomimo przeszkód. Ofiarowałam we wszystkich intencjach WOWIT-owych Komunię Św. i koronkę do Miłosierdzia Bożego przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia. W adoracji Najśw. Sakramentu oddalam Jezusowi naszych pielgrzymów oraz wszystkich czytelników strony nękanych przez złego ducha, chorujących i tych, którzy zmagają się z trudnościami materialnymi.
  Niech Maryja czuwa nad nami uczy nas przyjmować codzienne łaski.

 3. Barbara pisze:

  Tak nam dopomóż Bóg,dziękuję za ofiarowanie intencji w Komuni Sw. i Koronce do Miłosierdzia Bożego przed obrazem Naszej Mateczki Pocieszenia.Bóg zapłać,Barbara

 4. Robert pisze:

  W intencji Biskupa oraz w podziękowaniu za jego odważne słowa
  +++

 5. Helena pisze:

  Za wszystkich proszących o modlitwę
  +++

 6. Marian pisze:

  Za ks Biskupa . Zawitkowskiego , Panie Jezu, spraw , aby wrócił do Służby ( tak traktuje swoje powołanie ) aby dalej służył Tobie Panie Jezu i nam .

 7. tu MariaPietrzak pisze:

  „A mieliśmy być „solą ziemi i światłem świata” (por. Mt 5, 13-14). Zwietrzeliśmy, więc gnije ten świat. Zamiast świecić, zaczęliśmy kopcić. Dlatego nazywają nas ciemnotą.
  To nie Europa staje się pogańska. To ludzie ochrzczeni żyją tak, jakby Boga nie było. Staliśmy się zgorszeniem dla świata. Gandhi był w myśleniu i w postępowaniu chrześcijaninem, a jednak patrząc na życie europejskich chrześcijan, nie przyjął chrztu.”
  http://m.niedziela.pl/artykul/133629/nd/Europa-bedzie-Chrystusowa-gdy-ludzie-w

  To słowa Proroka ! Wskazują nam powód, dla ktorego Europa zaczyna przypominac trupa !
  Ale co to daje ?
  Nic !!
  Homilia pochodzi z października 2017 roku .
  Nie ma żadnych oznak metanoi , do której nas wzywa !
  „Christiani sunt?”

  „Posłuchamy cię innym razem” ….
  ………..
  💙+++💙

 8. tu MariaPietrzak pisze:

  Amsterdam /
  Matka Boża podyktowała krótką modlitwę i usilnie prosiła o jej rozpowszechnienie i codzienne odmawianie.
  Została ona przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i, wraz z obrazkami „Pani Wszystkich Narodów”, rozeszła się już po wszystkich kontynentach.
  Świat tak uległ zepsuciu i pogrążył się w materializmie, że jest najwyższy czas ku temu, aby zanieść znowu ludziom prostą wiarę.
  I to jest wszystko, czego oni potrzebują:
  Krzyż z Synem Człowieczym.
  Wy, starsi tego świata, uczcie wreszcie wasze dzieci powrotu do Krzyża.
  Pomogę wam, jako Pani Wszystkich Narodów.
  Wszystkie narody powinny prosić o prawdziwego i Świętego Ducha. Dlatego właśnie dałam tę krótką i pełną mocy modlitwę. Cały świat chyli się ku upadkowi. Niech ludzie dobrej woli modlą się każdego dnia o przyjście Ducha Świętego następującą modlitwą:

  Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, ześlij TERAZ Ducha Twego na ziemię. Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach WSZYSTKICH narodów i chronił je od upadku, katastrofy i wojny. Niechaj PANI WSZYSTKICH NARODÓW, która niegdyś była Maryją, stanie się naszą Orędowniczką. AMEN.

  „Pani Wszystkich Narodów” obiecuje tym samym, że ci, którzy modlić się będą słowami tej modlitwy, będą wysłuchani – zgodnie z wolą Ojca, Syna i Ducha Świętego.

  Modlitwa ta jest dana dla Odkupienia świata. Służy ona nawróceniu świata. Odmawiajcie ją w każdym waszym działaniu.
  Będziecie rozpowszechniać tę modlitwę w kościołach i za pośrednictwem współczesnych środków przekazu.

  Niech ludzie tego świata nauczą się prosić „Panią Wszystkich Narodów”, która kiedyś była Maryją, aby była ich Orędowniczką, ażeby świat mógł zostać uwolniony od upadku, katastrofy i wojny.

  Oto moje orędzie, jakie przynoszę właśnie dzisiaj, bo przychodzę teraz, by powiedzieć, że chcę RATOWAĆ DUSZE. Współpracujcie ze mną w tym wielkim dziele ratowania świata!

  ks. Andrzej Trojanowski TChr

  Zrodlo: adonai.pl/maryja

  ◽◽◽◽
  Mam ogromne zaufanie do tych słów i do tej modlitwy . Jestem jakby przynaglona do jej odmawiania . Czynię to wiele razy . Włączam w nią prócz narodów , również Kapłanów , rodziny i dzieci nasze …
  Niebo łaknie tego westchnienia … i chroni przed wojną , burzami , katastrofami , upadkiem i wszelką niedolą .
  Panie Jezu Chryste, ześlij teraz …..

  • Robert pisze:

   Co to znaczy: „która niegdyś była Maryją”?

   • tu MariaPietrzak pisze:

    WYJASNIENIE
    @@@@@@

    1 / Pani Wszystkich Narodów, Kongregacja Doktryny Wiary
    i „która kiedyś była Maryją”
    Dr Mark Miravalle , Catholic Online
    http://www.p-w-n.de/Oswiadczenie%20M.M.htm

    2/ PANI WSZYSTKICH NARODÓW, która kiedyś była Maryją
    Odpowiedź na list Kongregacji ds. Doktryny Wiary
    http://www.p-w-n.de/List%20kaplana2.htm

    • Robert pisze:

     Dziękuję. Trudne, ale intrygujące. A wie Pani może, czy jakiś polski biskup dał imprimatur tej modlitwie?

    • Monika pisze:

     Z tekstu przytoczonego przez Marię Pietrzak:
     Klauzulę „która kiedyś była Maryją” można wytłumaczyć w prosty i bezpośredni sposób. „Pani Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją” nawiązuje do historycznych początków duchowej Matki wszystkich narodów i ludów, która była najpierw pokorną Dziewicą z Nazaretu. Maryi „tak”, wypowiedziane w Nazarecie, prowadziło do Jej ostatecznej roli przy Jezusie na Kalwarii, gdzie Jej Ukrzyżowany Syn podarował Ją wszystkim narodom i ludom jako duchową Matkę, co wyrażone zostało w słowach: „Niewiasto, oto Twój syn… oto Matka twoja” (J 19, 25-27). Zwrot ten odnosi się zatem do nowej godności, jaka przysługuje obecnie Maryi w świetle Jej roli współodkupienia z Jezusem, Boskim Odkupicielem i pod Jego przewodem, co ukazuje tytuł „Pani Wszystkich Narodów”, lecz również przypomina o Jej pokornym początku historycznym jako Maryi z Nazaretu, która została powołana do codziennej współpracy w zbawczym dziele Swego Syna.

     Możemy wykorzystać prostą analogię: „Papież Jan Paweł II, który kiedyś był Karolem” lub „Papież Benedykt XVI, który kiedyś był Józefem”, czy chociażby przykłady z Pisma świętego: „Św. Piotr, który kiedyś był Szymonem”, lub „Św. Paweł, który kiedyś był Szawłem”. Inny analogiczny przykład mógłby być następujący: Anna, młoda niewiasta, poślubia Jana Smitha i staje się żoną oraz matką wielu dzieci z nowym tytułem „Pani Smith”. W tym przypadku mamy nowy tytuł wynikający z nowej roli żony i matki wielu dzieci, ale jednocześnie chodzi wciąż o tę samą kobietę. Podobnie i z „Panią Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją” – nowy tytuł, nowa rola, ta sama niewiasta.

     Nawiązanie do wcześniejszego imienia identyfikuje historyczne początki indywidualności, ale drugie imię we właściwy sposób uznaje nowy szacunek i godność, jakie przysługują osobie w świetle jej współpracy z łaską Bożą. Znaczenie klauzuli może być także wyjaśnione przy pomocy dodatkowego słowa: „Pani Wszystkich Narodów, która niegdyś była [znana] jako Maryja”

    • Ada pisze:

     a ja czytałam książkę z objawieniami, i coś do końca nie wygląda tak różowo, nie wiem czy te objawienia są od Boga, np są tam słowa, że dziś już nie trzeba być tak konserwatywnym, że trzeba iść z duchem czasu, dokładnie nie przytaczam, ale taki sens. i te słowa która kiedyś była Maryją. no nie, ta modlitwa nie przechodzi mi przez gardło. w tej książce może z 5 razy jest użyte Maryja czy Matka Boża, a tak tylko Pani….

    • Maggie pisze:

     Ado, znalazłam nt
     https://voxdomini.pl/prorocy/amsterdam/amsterdam-stanowisko-kosciola/
     Jeśli to „dziwny blog” to proszę wykasować ten wpis.

     Jezus jest Panem❣️

    • wobroniewiary pisze:

     Spoko Maggie, to dobra strona znam redaktorkę p. Ewę 🙂

     Pozdrawiam Cię gorąco i dziękuję za olejek za wszystko. Za koronkę do św. Tereski najbardziej ❤

    • Maggie pisze:

     💕🙏🏻❣️

 9. Ewa pisze:

  Jezu Ty się tym zajmij .

 10. AnnaSawa pisze:

  ….wcześniej pisałam ale utknęło w „moderacji”…

  Panie Jezu, potrzebujemy teraz właśnie najbardziej Twoich wiernych kapłanów. Obdarz nas łaską aby właśnie Ci, którzy słuchają Twojego głosu byli z nami na co dzień, jak dobrzy ojcowie i bracia, przy których czujemy się bezpieczni i silni…….dzięki Twoim natchnieniom. Amen. ❤

 11. Martyna pisze:

  Drodzy, chciałabym Was poprosić o modlitwę za mnie. Ciężko mi już leczyć się, znosić to wszystko. Jestem w złym stanie fizycznym, ale jeszcze gorszym psychicznym. Chodzę tylko i płaczę albo krzyczę.
  Westchnijcie za mną. Proszę.

 12. Katarzyna pisze:

  +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s