Prof. Grzegorz Kucharczyk: Rzeź Ormian – zapomniane ludobójstwo XX wieku

W 2015 roku obchodzimy setną rocznicę ludobójstwa, którego ofiarą padli chrześcijanie – przede wszystkim Ormianie.
Od kwietnia 1915 roku w Turcji zginęło do 2 mln Ormian i niemal milion chrześcijan innych narodowości. Ludobójstwo zorganizował rząd turecki. Zginęli, bo wytrwali w wierności Chrystusowi.
Dlaczego historia nie chce pamiętać o tej tragedii?
Czy dzisiejsze mordy chrześcijan na Bliskim Wschodzie nie są kontynuacją tej tragedii?
Na te i inne pytania odpowiada prof. Grzegorz Kucharzyk.

Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Prof. Grzegorz Kucharczyk: Rzeź Ormian – zapomniane ludobójstwo XX wieku

 1. Ola pisze:

  Piękna inicjatywa,warta poparcia,jeśli ktoś może:

  https://www.youtube.com/user/bractwomalychstopek

 2. Sebro pisze:

  Turcja od samego początku zaprzecza jako by było to masowe ludobójstwo. Najwyraźniej mordy na chrześcijanach to nie ludobójstwo. Dlatego świat teraz w obliczu masakr dokonywanych na chrześcijanach również milczy. Chrześcijanie są dla świata niewygodni, są solą w oku dlatego jest ciche przyzwolenie na eksterminację.

 3. Ania pisze:

  „Szatańskie wersety” wydane w Czechach. Arabia protestuje.
  Arabia Saudyjska zaprotestowała przeciwko wydaniu w Czechach słynnej już książki Salmana Rushdiego „Szatańskie wersety”, która 27 lat temu wywołała gwałtowne demonstracje w świecie muzułmańskim a na autora wydano wyrok śmierci.
  http://gosc.pl/doc/2752399.Szatanskie-wersety-wydane-w-Czechach-Arabia-protestuje

 4. wobroniewiary pisze:

  Zamachy w stolicy Turcji: Dziesiątki zabitych
  Co najmniej 30 osób zginęło w zamachu bombowym, do jakiego doszło przed największym dworcem kolejowym w stolicy Turcji, Ankarze – poinformowało MSW. Do wybuchów doszło w miejscu, gdzie miała się rozpocząć demonstracja przeciwników walk rządu z Kurdami.

  Tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych dodało, że w wyniku eksplozji bomb rannych zostało 126 osób. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, a poszkodowani zostali przewiezieni do lokalnych szpitali – podkreśliło ministerstwo spraw wewnętrznych w komunikacie.

  Resort spraw wewnętrznych potępił zamach i ocenił, że celem jego autorów był atak „na turecką demokrację i pokój”.

  Władze w Ankarze poinformowały, że był to zamach, niedługo po tym jak tureckie media podały, że przed dworcem doszło do dwóch eksplozji. Przedstawiciele tureckiego rządu powiedzieli agencji Reutera, że badane są doniesienia, iż atak przeprowadzili zamachowcy samobójcy.

  http://gosc.pl/doc/2752601.Zamachy-w-stolicy-Turcji-Dziesiatki-zabitych

 5. wobroniewiary pisze:

  Bunkier oprawców

  Już w listopadzie 1984 r. polski anatomopatolog odkrył, że ksiądz Jerzy Popiełuszko był przez kilka dni bestialsko katowany. Tropy odkryte po roku 1990 prowadzą do nieużywanego bunkra wojskowego w Kazuniu, trzech oficerów WSW i grupy ich wspólników z warszawskiej SB.

  „Tak zmasakrowanego ciała nie widziałem nigdy w życiu” – te słowa wypowiedział 2 listopada 1984 r. profesor Edmund Chróścielewski do Józefa Popiełuszki – brata księdza Jerzego. Chróścielewski – światowej sławy anatomopatolog – na prośbę Episkopatu przyjechał do Białegostoku, aby wziąć udział w oględzinach zwłok. Profesor nie został przesłuchany przed sądem w Toruniu, który wydawał wyrok na trzech esbeków oskarżonych o zabójstwo księdza. To o tyle zaskakujące, że był ważnym świadkiem w sprawie i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami popartymi fachową wiedzą. Chróścielewski (zmarł w 1998 r.) nie zdążył złożyć zeznań w śledztwie prokuratora Andrzeja Witkowskiego. O tym, co zobaczył wówczas w prosektorium w Białymstoku, opowiedział rodzinie Popiełuszków, która doskonale to zapamiętała. I wtedy zaczęły się jej wątpliwości co do tego, czy oficjalna wersja zbrodni była taka, jak przedstawiały ją władze.
  http://www.warszawskagazeta.pl/historia/item/140-bunkier-oprawcow

 6. Pingback: Rzeź Ormian – zapomniane ludobójstwo XX | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s