Mary’s Land. Ziemia Maryi

Film oparty jest na faktach. Agent M.J. otrzymuje nową misję: odnaleźć kobietę, która wywiera wpływ na kolejne osoby i przez to dokonuje wielkich zmian w świecie. Czy możliwe jest oszustwo na skalę globalną? Czy jesteśmy elementami układanki, którą M.J. rozwiązuje?
Ten film to śledztwo – poszukiwanie kobiety, która ma władzę.

Adwokat Diabła (Agent M.J.) jeździ po całym świecie i rozmawia ze specjalnie wybranymi ludźmi. Początkowo nie wierzy im, gdy opowiadają, co przeżyli. To samo mówi top modelka i prostytutka, polityk i człowiek z marginesu. Wszystkich palił ogień w sercu. Wszyscy chcieli porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć na nowo. Ale zacząć na nowo nie jest tak łatwo. Nie mieli siły. Wołali o pomoc. Coś skierowało ich do domu kobiety mającej moc, by zmieniać życie. Weszli.
Rozpoczęła się lawina zmian. Jedna kobieta wywierała wpływ na pojedyncze osoby, a te na kolejne. Ludzie wyszli na ulice. W końcu były ich miliony. Świat nie był już taki sam.

A co, jeśli to nie bajka?
Mary’s Land to fabularna historia najskromniejszej z córek. Tej, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj.
Ziemia Maryi” w polskich kinach będzie wyświetlana od 5 września. Film był jedną z największych premier kina religijnego w Hiszpanii, w ciągu trzech miesięcy obejrzało go 60 tys. widzów, trafił do 100 miast na życzenie publiczności. Film łączy w sobie kilka wątków: biblijny, fabularny i dokumentalny (świadectwa). W Polsce planowana jest wydłużona dystrybucja, początkowo kopie trafią do kilkudziesięciu kin.

JUAN MANUEL COTELO – REŻYSER
Mając 16 lat, odkryłem, czym chciałbym się zajmować: chciałbym opowiadać historie, które zasługują na to, żeby zostać opowiedziane. Dlatego też pracuję od 1987 r. w telewizji i kinie. Początkowo jako dziennikarz „Szybko, biegnij szybciej!”. Ta sentencja często mi przyświecała podczas tych pięciu lat, aż pewnego dnia, jak Forrest Gump, zmęczyłem się tym ciągłym biegiem. Wówczas zająłem się rozśmieszaniem widzów  jako scenarzysta, prezenter i aktor: musicale (Ikimilikiliklip, ETB), reality shows („Takie jest życie” na Kanale Południowym, TVE Telemadrid); teleturnieje („Audacia” TVE; „Mój portfel”, TeleCinco), seriale (7 żyć, TVE; Aida, Internowany, Szpital centralny, Policjanci…), filmy fabularne (Torremolinos 73), teatr  (Historia żołnierza)… Bawiłem się świetnie! Planowałem tak dobrze się bawić do końca życia. Ale podróż do Rumunii w 1991 r. całkowicie zmieniła moje spojrzenie. Tam poznałem osoby, które nie żyły tak jak ja, ani nawet nie myślały podobnie. Nie miały też tylu rzeczy, co ja… a mimo to zazdrościłem im. Chciałem zrozumieć, dlaczego tacy ludzie, takie przeciwieństwa „ludzi sukcesu”, tak bardzo mnie fascynują. To niewygodne pytanie, zmusiło mnie do myślenia i pisania. Artykuł, książka, scenariusz. Niespodzianie stałem się reżyserem filmowym: Słowiczy pot (1998), Ostatni szczyt (2010).

Kilka słów o Mary’s LandZiemia Maryi
Obecnie najczęściej przepisywanym lekiem są antydepresanty. Jeżeli nie wystarczą nam dane statystyczne, zajrzyjmy do gazet, aby zrozumieć że nie jest dobrze. Jak to możliwe, że współczesne przepisy na szczęście, które powszechnie znamy i stosujemy, nie działają? Co jest nie tak?
Istnieją ludzie, którzy twierdzą, że znają uniwersalny przepis na szczęście. Co więcej, są przekonani, że jest on skuteczny. Dodatkowo jest on za darmo! Nie jest to opinia, ale fakt, którzy możemy poddać testom. To właśnie Jezus Chrystus dał nam ten przepis, ale wielu uznało Go za szaleńca. Przez dwadzieścia wieków nie zdarzyło się jednak, aby osoba podążająca za Nim, stwierdziła, że to nie działa. Osoby te nie są może inteligentniejsze, zdrowsze czy bogatsze, ale na pewno są o wiele szczęśliwsze albo bardzo dobrze udają. I nie chodzi o to, że wierzą w Boga, tak jak się wierzy w istnienie jakiejś dalekiej planety, bez szczególnego zaangażowania, tylko o to, że umieścili Boga w centrum swojego serca: przestrzegają przykazań i kochają bezwarunkową miłością, której nauczyli się od Jezusa Chrystusa. Wielu może porównać, jakie było ich życie bez Boga i jakie jest z Bogiem…
Jeśli wiara jest bajką dla dzieci, to ja już jestem dorosły. Ale jeśli przykazania Boże stosowane w praktyce polepszą moje życie, nie chcę przestać ich stosować, nawet jeżeli wyjdę na głupca.
Jeśli prawdą jest, że mam Ojca, Brata lub Matkę, których nie znam, to chcę ich odszukać. Z tego osobistego niepokoju narodziło się poszukiwanie zawarte w Mary’s land Ziemia Maryi. Więcej informacji na oficjalnej stronie filmu: www.marysland.pl
Źródło: Gość Niedzielny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Mary’s Land. Ziemia Maryi

 1. Alicja „POUCZENIA” Niedz. 3.11.1991, godz. 5.45
  † Miłość Czysta to miłość uwolniona od miłości własnej. Cała tragedia ludzkości i każdego człowieka jest owocem miłości własnej. Wy całym sercem, całym umysłem i ze wszystkich sił kochacie samych siebie i to was zaślepia tak dalece, że wyrządzacie krzywdę sobie. Największą krzywdę sobie samym i wskutek tego innym.
  Wszystko chcecie czynić w imię swoje i dla swego imienia. Jesteście niewolnikami samych siebie – to święty Paweł nazywa cielesnością waszą. I nie chodzi mu o ciało, ale o zniewolenie ducha, który wskutek tego jest tak ślepy, tak głuchy, że nie dostrzega Prawdy i nie przyjmuje Dobra. Okłamuje samego siebie i przyjmuje Zło.
  Źródłem waszych emocji jest miłość własna i one są tym łańcuchem, którym pęta was szatan.
  W Miłosierdziu swoim ciągle objawiam wam tą samą Prawdę, bo Prawda jest jedna. Pokazuję ją wam i uczę was wieloma sposobami z nieskończoną cierpliwością i Miłością, bo ciągle oddajecie się tej samej ślepocie miłości własnej, która was zabija, i dla której zabijacie innych.
  Módl się o zdolność przejrzenia i życia w Prawdzie, o uwolnienie od siebie samej, byś mogła przyjąć Moje Prawo Miłości i żyć według pierwszego przykazania, bo z niego wynikają pozostałe i wszystko dobro. Módl się o to za innych i nie żałuj trudu i ofiar, by im pomóc uwalniać się od ślepoty, jaką daje zapatrzenie w siebie. Ono jest, jak krzywe zwierciadło zniekształcające wszystko, co w człowieku i w świecie uczyniłem dobre i piękne.
  Módl się o to i błagaj, i pragnij stale, albowiem tylko Ja mogę cię uwolnić, gdy na to pozwolisz. Sama nie uczynisz nic i Ja nie uczynię nic, jeśli brak będzie twojego przyzwolenia. A uczynię tym więcej i tym prędzej, im gorętsze będą twoje wołania i twoje pragnienie Mnie samego, albowiem Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. We Mnie jest twoje uwolnienie i uwolnienie tych, za których się wstawiasz.
  Pwt 6, 1-9 „Takie są polecenia, prawa i nakazy, których nauczyć was polecił mi Pan, Bóg wasz, abyście je pełnili w ziemi, do której idziecie, by ją posiąść. Będziesz się bał Pana, Boga swego, zachowując wszystkie Jego nakazy i prawa, które ja tobie rozkazuję wypełniać, tobie, twym synom i wnukom po wszystkie dni życia twego, byś długo mógł żyć. Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód. Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach”.
  Pwt 6, 5 „Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił”.

 2. Maria S pisze:

  Byłam dzisiaj na filmie, jest piękny pokazuje jak Matka Boża Królowa Pokoju przemienia ludzkie serca. Zdążyłam obejrzeć w ostatnim dniu wyświetlania w małym miasteczku, choć musiałam pojechać prawie 40 km. ponieważ wcześniejsze zaproszenie do obejrzenia filmu zlekceważyłam.
  Nie chcę za dużo zdradzać, ale tęskni za poruszającymi serce wieczornymi Adoracjami przed Najświętszym Sakramentem. Na pocieszenie słucham pieśni z płyty i duchowo się przenoszę do Ziemi Maryi

 3. Asia 2 pisze:

  Byłam i polecam, bo choć fabuła cukierkowa, to jednak widok ludzi siedzących jak zaczarowani w pełnym skupieniu po końcu seansu – bezcenny. Dobry, wart polecenia, film.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s