Proroctwo kardynała Josepha Ratzingera z 1969 roku: Kościół czeka poważny kryzys, Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą …

Proroctwo Nadziei

Kościół czeka poważny kryzys, który drastycznie ograniczy liczbę wiernych i jego wpływy. Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą – brzmi proroctwo Josepha Ratzingera, dziś papieża Benedykta XVI, które przypomina Vatican Insider, prestiżowy portal związany z turyńskim dziennikiem “La Stampa”.

Wizja przyszłości Kościoła zamykała cykl wypowiedzi, jakie ksiądz Ratzinger wygłosił w rozgłośni Hesji jeszcze w 1969 roku. W ostatnim odcinku, wyemitowanym na Boże Narodzenie, znany już wówczas teolog, mówił, że wspólnotę kościelną czeka poważny wstrząs, w wyniku którego Kościół odzyska bardziej duchowy wymiar, nie będzie flirtować – jak się wyraził prelegent – z żadną opcją polityczną; będzie ubogi i stanie się Kościołem najbiedniejszych.

W tym momencie, przestrzegał przyszły papież, ludzie uświadomią sobie, ze ich egzystencja oznacza “nieopisaną samotność”, a zdając sobie sprawę z utraty z pola widzenia Boga, odczują grozę własnej nędzy”. Wtedy – i dopiero wtedy – “w małej owczarni wierzących odkryją coś zupełnie nowego: nadzieję dla siebie, odpowiedź, której zawsze szukali”, prorokował ponad czterdzieści lat temu Joseph Ratzinger.

Módlmy się za Ojca Świętego Benedykta XVI oraz o światło Ducha Świętego dla wszystkich kardynałów przy wyborze kolejnego papieża

BXVI i krzyż

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Proroctwo kardynała Josepha Ratzingera z 1969 roku: Kościół czeka poważny kryzys, Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą …

 1. Magda pisze:

  Kryzys Kościoła i wiary został zapowiedziany przez Matkę Bożą w Fatimie.
  Objawienia uznane przez Kościół. Maryja prosiła dlatego o modlitwę aby wytrwać do końca, bo jak uczy Jej Syn, kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony
  Módlmy się abyśmy byli w tej małej trzódce, wiernej Panu..

  • Sebro pisze:

   Ale możemy też modlić się o to by ta trzódka nie była zbyt mała. Niech będzie jak największa 😉

  • wobroniewiary pisze:

   To prawda co piszesz, trwajmy więc.
   MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
   O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
   O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.

 2. AA pisze:

  Wg mnie kard. Ratzinger już dawno wiedział podobnie jak ks. Adam, jak bł Jan Paweł II, że czeka nas Nowa Pięćdziesiątnica i odnowiony świat, który ks. Adam nazywa Nowym Światem
  Ten odnowiony bardziej uduchowiony Kościół wg mnie będzie właśnie po Ostrzeżeniu, gdy poznamy w Duchu Św. swoje grzechy i ci, co przeżyją, i kochają naprawdę Boga, będą żyć bardziej duchowo niż materialnie.
  Oby to już nastało 😉

  • Franek pisze:

   Czekamy na ten Nowy Świat choć wielu postrzegać by go chciało jako jakieś królestwo pełne bogactw i przepychu bardzo zawiodą się na swoich przyziemnych marzeniach, to nie tak panowie nie tak 😉

  • uważny czytelnik pisze:

   Według wielu ten nowy świat będzie nie bezpośrednio po ostrzeżeniu ale kilka lat po tym i po Wielkim ucisku który zakończą Trzy dni Ciemności , kiedy świat będzie odnowiony i zmieniony .
   Obyśmy doczekali tego czasu .

   • Terra pisze:

    Z tego, co pamiętam z książek ks. Adama, po Trzech Dniach Ciemności świat będzie wyglądał jak po wielkiej bitwie – ziemia porozstąpywana, miasta w zgliszczach, rzeki pozmieniają koryta, wody wystąpią z brzegów, wszystko przygotowane do odnowienia, a przyroda będzie cudownie współpracować z Resztą, która przetrwa; będzie się odradzać niesłychanie szybko i intensywnie, ziemia będzie wydawać stokrotny plon uprawiana rękami ludzi wciąż wysławiającymi dobroć Bożą. Obyśmy doczekali tego czasu. Czuję w duszy ogromną tęsknotę za tym światem, za taką bliskością Boga już tu, na ziemi i za takim życiem, w którym wszystko jest skierowane ku Niemu, ludzie są dobrzy i sobie ufają, nie ma polityki, a modlitwa jest jak oddychanie – wszechobecna. No i latanie „plambukami” musi być super 😉

   • sara pisze:

    Terra – jak cudownie napisalas! …MODLITWA JAK ODDYCHANIE!!…..

 3. Sebro pisze:

  Jestem podobnego zdania, że Benedykt wie dużo, może nawet zna już cały scenariusz nadchodzących wydarzeń. Dlatego rezygnując z funkcji oświadczył, że zamierza zamknąć się w klauzurze. Niejednokrotnie historia wykazała jaką moc mają tacy cisi bohaterowie oddający się modlitwie wstawienniczej i wynagradzającej.

  • sara pisze:

   a ks.Natanek wzywa Papieza, zeby nie tchorzyl i nie uciekal z Rzymu…jak sw. Piotr kiedys…..Piotr jednak opamietal sie i zawrocil…. po spotkaniu z Jezusem i Jego pytaniu: Piotrze, dokad idziesz?!…..Piotr wrocil….i przyjal meczenstwo krzyza…..
   Ks.Natanek twiedzi, ze TYLKO taka postawa jest BOZA LOGIKA a nie ludzka…..TYLKO taka postawa ma szanse uratowac Kosciol i wypelnic WOLE BOGA…..
   wiec my myslimy po ludzku?….jak Piotr,ktory nie chcial slyszec o mece Jezusa?…wiec uslyszal od Niego: „Idz precz ode mnie szatanie, bo myslisz po ludzku a nie po Bozemu!”….
   Bije sie z myslami…..moze kocham Benedykta XVI za bardzo „po ludzku” tylko?!……
   i znow wojna miedzy sercem i rozumem….HELP!!!

   • Sebro pisze:

    NIE MA TAKIEJ OPCJI, by człowiek wielkiej i żarliwej modlitwy jakim jest Benedykt XVI nie „przedyskutował” tej sprawy z Duchem Świętym. W każdym jego działaniu można zobaczyć pieczątkę Ducha Świętego – dlaczego w tym działaniu miałoby być inaczej? O wiele łatwiej było mu powiedzieć wiernym „jestem coraz słabszy na ciele i duchu a obecne czasy wymagają wzmożonej pracy” niż „otrzymałem natchnienie/wizję od Ducha Świętego, kościół za chwilę stanie przed ciężkim prześladowaniem, moim zadaniem jest oddać się modlitwie by ratować jak najwięcej dusz” – ja osobiście w ten sposób odbieram jego decyzję. Zostaw ks. Natanka jego własnym, tudzież Agnieszkowym urojeniom. W tej chwili nie stanowi on żadnego autorytetu w kwestii duchowej i moralnej. Sam przecież uciekł spod władzy zwierzchniej Kościoła Katolickiego co skończyło się suspendowaniem. Teraz zaczyna grac w ton Mieci i Mery, co dokładnie obrazuje skąd i jego Agnieszka otrzymuje przekazy.
    Saro ufaj, nie bój się, wypłyń na głębię 😉

   • Anonim pisze:

    Ale to nie papież a ks. Piotr jest suspendowany i poza Kościołem
    Rezygnacja z urzędu biskupa Rzymu jak podkreśla abp Dzięga jest wpisana w prawie kanonicznym i nie ma tu mowy o ucieczce
    przestańcie słuchać tych co sieją zamęt.

   • Misia pisze:

    A macie jakiś konkretny dowód na fałszywość przekazów Agnieszki?

    • wobroniewiary pisze:

     Misia z całym szacunkiem, u nas dyskusji na temat ks. Piotra N oraz wizji jego podopiecznej Agnieszki z Ostrołęki nie ma i nie będzie dopóki trwa suspensa

     Modlimy się i tylko i aż tyle.

     Uprzedzamy wszystkich Czytelników, że wszelkie komentarze na ten temat będą usuwane.
     Pozdrawiamy w Panu 🙂

   • Misia pisze:

    Przepraszam tylko pytałam. Myślałam że może czegoś się dowiem skoro tak wiele już było powiedziane na temat Mery i Mieci. Ale rozumiem. Również pozdrawiam w Panu 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     My osobiście Misia nie czytamy ale i nie polecamy dopóki trwa suspensa.
     Nie powiemy ci nic bo ich sami osobiście nie znamy (tych przekazów) a tych co mamy wystarczy nam na razie. Za chwilę wpis o Glorii Polo i szacunku do Kapłanów, którego domaga się sam Chrystus

     Po tej lekturze chyba łatwiej będzie Czytelnikom zdecydować, którą powinni iść drogą….
     Zresztą o to samo prosi Maryja w Fatimie, w Medziugorje, tylko taka Maria i Mieczysława wciąż na przekór (- im więcej dokopią, tym lepiej

  • sara pisze:

   Dzieki Sebro!!! Ja tez tak w sercu czuje! I UFAM! UFAM! UFAM!….ze decyzja Benedykta jest Boza decyzja i nie ma NIC wspolnego z tchorzostwem!!!!…..i mam pewnosc, ze Benedykt XVI przezyl duchowo cale meczenstwo i ukrzyzowanie…..
   czemu wciaz jest tyle podzialow wsrod nas ?….czemu nie mozemy byc „jednego ducha”?….

   • Magdalena-Zofia pisze:

    Sebro, zgadzam się z tym co napisałeś w 100%
    Jak to niektórzy potrafią drzazgę w oku brata zobaczyć, a belki we własnym nie.

 4. miciumpka pisze:

  Już kolejny Wieli Post upływa u nas na rozważaniach „24 godzin Męki Jezusa Chrystusa”
  http://www.duchprawdy.com/luisa_piccarreta_24godziny_meki.htm

  Jezus obiecał:
  „A Jezus dając mi słyszeć Swój łagodny i słodki głos, powiedział do mnie, ”Moja córko, w podzięce za napisanie ‘Godzin Męki’, za każde napisane słowo dam ci duszę, pocałunek.” A ja, “ Moja Miłości, to dla mnie, a co dasz tym, którzy je będą czytali?”
  A Jezus, ”Oni również otrzymają jedną duszę za każde słowo, jakie przeczytają, jeśli będą to robili wspólnie ze Mną i w Mojej Woli, ponieważ większy lub mniejszy efekt tych Godzin Męki wynika z większego lub mniejszego zjednoczenia ze Mną. A czyniąc je zgodnie z Moją Wolą, stworzenie chowa się w Mojej Woli. Przy działaniu zaś Mojej Woli, mogę czynić całe dobro, jakiego chcę, nawet za pomocą jednego pojedynczego słowa. I będę to czynił za każdym razem, gdy to będzie czytane.”

  Rozważajmy więc Mękę naszego Jezusa i walczmy o każdą duszę.

 5. malina pisze:

  Ja to proroctwo odbieram nie jako straszenie czymś katastrofalnym ale właśnie jako dające nadzieję na Nowy Świat jak jakieś światełko w ciemnym długim pełnym brudów tunelu i zachętę do pracy nad sobą by się w tym Nowym Świecie znaleźć.

 6. Sebro pisze:

  A czasy mamy takie,że przestaje się człowiek liczyć z nauczaniem Kościoła i z Biblią, natomiast liczy się z tym co mu się przyśni. No ale jeśli przykład idzie z góry? Otóż niejaki ks. Puzewicz na podstawie swojego snu kwestionuje nauczanie KK w sprawie homoseksualizmu.
  Więcej na fronda.pl

  • Maximus Decimus pisze:

   Przecież, to nie sen, tylko gejowska prowokacja. Sednem homoseksualizmu nie jest inna „orientacja”, ale współżycie i często promiskuityzm. Taki ksiądz po takiej publicznej wypowiedzi zaciąga na siebie ekskomunikę, podobnie, jak politycy popierający aborcję, środki antykoncepcyjne, czy in vitro. Jeżeli inny ksiądz udziela mu Komunii Świętej, współdziała w świętokradztwie. Jeżeli pasterze naszego Kościoła nie grzmią, jak Natanek, to pozwalają pożerać bestii swoje dzieci. Dzisiaj już nie można milczeć, bo to oznacza zgodę. Obejrzyjcie film sprzed paru lat postęp po szwedzku i zobaczycie „wzorcowe” społeczeństwo – http://www.youtube.com/watch?v=CUyZjY0Kjo8 . To jest świat terroru tolerancji, w którym do niedawna była zalegalizowana zoofilia, zniesiona po protestach obrońców praw zwierząt ! Uważam, że BXVI decyzji nie cofnie, bo jest poddany szantażowi, nie sądzę, że Papież obawia się o swoje życie, ale raczej o życie milionów chrześcijan, którzy po jego decyzji będą mieli do wyboru – powoli wycofać się z życia publicznego, gospodarczego i zejść do katakumb, albo zostać szybko męczennikami. Tylko to usprawiedliwia abdykację.

   • Sebro pisze:

    Czemu nie użyjesz innego przykładu „dlaczego pasterze naszego Kościoła nie grzmią jak abp Dzięga, Hosner czy Depo” tylko używasz nazwiska suspendowanego księdza zniewolonego wątpliwymi objawieniami? Który przyczynia się do rozłamu w Kościele polskim? Jest zakaz to jest i nie wolno nam wiernym go ignorować. Apeluję do Adminów by nie przepuszczać kolejnych odniesień do ks. Natanka. Dopóki się nie pojedna i nie wróci na drogę Kościoła to nie powinniśmy go traktowac jak jakikolwiek autorytet.

   • wobroniewiary pisze:

    Sebro
    Słuszna uwaga, już kilkakrotnie apelowaliśmy o modlitwę za ks. Piotra Natanka, nie wklejanie filmów z Nim i nie dyskutowanie na Jego temat myślę że następnym krokiem będzie usuwanie komentarzy zawierających treści związanie z ks. P. Natankiem.
    Admin.

   • Maximus Decimus pisze:

    lefebryści też byli ekskomunikowani, nic nie zmienili ze swojego stanowiska i nie są , a mają wiele racji, sedewakantyści też mają wspaniały zbiór oryginalnych dziel doktorów Kościoła, suspendowany wspomniany ksiądz też zwraca uwagę na tytuły wspaniałych książek, o których słyszę pierwszy raz w życiu, a których czytanie jest bardzo budujące dla własnej wiary. Z kolei widzę czynnych biskupów i kardynałów i ich liturgie i wypowiedzi, za które się wstydzę i przepraszam Najwyższego. I nie chodzi tutaj o jakieś indywidualne wady, czy łamanie prawa, bo to mnie nie interesuje, chodzi mi o czystość wiary i spójność nauki Kościoła, która jest niszczona przez agnostyków, nowinkarzy i wesołków. Przytoczony przykład nieposłusznego księdza był z tego powodu, że sposób jego kazań jest dosadny, ponieważ nie musi dbać o poprawność. A jeśli się nie mylę posłuszeństwo i nie tylko w sprawach wiary, liturgii, ale także z mocy prawa kanonicznego, dotyczy również biskupów i kardynałów wobec papieża. Abdykacja pokazuje coś przeciwnego.

 7. Sebro pisze:

  Nieznany sprawca włamał się do kaplicy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu, wyłamał drzwiczki Tabernakulum i znieważył Hostię. Uciekając ze skradzionym kielichem podpalił kapliczkę. Spłonął ołtarzyk i mszał. Policja szuka sprawcy.

 8. Lolek pisze:

  Witajcie dzieci Pana, a to coś dla wszystkich 🙂
  niech radość was nie opuszcza…

  miłego słuchania 🙂 Króluj nam Chryste !

 9. Światowy skandal! Benedykt XVI abdykował, bo był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej! http[ Proszę nie promować u nas swego bloga, link usunięty ze względu na treści w nim zawarte. Admin ]

  • Sebro pisze:

   A Tyś się chłopie skąd urwał?

   • Opinia wygłoszona w radio przez x Ratzingera nie jest proroctwem – jest chłodną analizą tego, co stało się po SVII. Mój wpis ma tę samą wartość, co wasze „proroctwa”.

   • Sebro pisze:

    Sęk w tym, że to nie są nasze „proroctwa” to po pierwsze. Po drugie – ta wypowiedź miała miejsce w 1969r więc kilka lat po SVII zatem nie ma mowy, by już wtedy widoczne były negatywne skutki owego soboru zatem trafiłeś kula w płot. To że Ty nie wierzysz w mistyczne przesłanie, tudzież w natchnione wypowiedzi duchownych (JPII tez był mistykiem) to już Twój problem, ale nie znaczy to, że my też będziemy myśleć podobnie.

 10. wobroniewiary pisze:

  Mamy pewność – Chrystus zwycięży

  Idziemy naprzód z Panem, mając pewność, że On zwycięży – podkreślił Benedykt XVI w czasie tradycyjnego, corocznego spotkania z duchowieństwem diecezji rzymskiej na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Ojciec Święty wezwał posługujących w Rzymie do wiernej realizacji Vaticanum II i zapewnił o swej modlitwie.

  W tym roku spotkanie było wyjątkowe i niezwykle wzruszające, ponieważ 28 lutego br. Benedykt XVI o godz. 20.00 przestanie pełnić posługę Piotrową.

  – Dziękuję za waszą sympatię, za waszą miłość do Kościoła i Papieża – powiedział na wstępie Ojciec Święty do zgromadzonych kapłanów, którzy wchodzącego do Auli Pawła VI Papieża przywitali na stojąco gromkimi brawami i zaintonowali pieśń „Tu es Petrus” („Ty jesteś Piotrem”). Uczestnicy spotkania krzyczeli także: „Viva il Papa!”.

  Zanim kapłani dotarli do Auli Pawła VI, pielgrzymowali z placu św. Piotra, by przy grobie Apostoła złożyć wyznanie wiary. Na centralnym placu w Watykanie księża i seminarzyści diecezji Rzymu odmówili Litanię do Wszystkich Świętych.

  Potrzeba pójść za Jezusem

  – Dzisiaj przy Grobie św. Piotra kapłani wyznali swoją wiarę w Roku Wiary. To było konieczne, aby się spotkać przy Piotrze, aby usłyszeć słowa: „Tobie powierzam mój Kościół”. Przed Bogiem razem z Chrystusem wyznaliście swoją wiarę. Wyznaliście, że trzeba iść za Chrystusem. Czyńmy to zawsze – zaakcentował Papież.

  Zgromadzeni w Auli Pawła VI kardynałowie, biskupi, proboszczowie wszystkich rzymskich parafii oraz całe duchowieństwo nie kryli wzruszenia w czasie całego spotkania. Ojciec Święty podkreślił w swoim wystąpieniu: wycofawszy się, z moją modlitwą będę zawsze z wami i razem pójdziemy naprzód z Panem, będąc pewnymi, że Pan zwycięży.

  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/24046,mamy-pewnosc-chrystus-zwyciezy.html

 11. ula pisze:

  oto wpis z fejsbukowej grupy oredzi mery: „Tak myślę że Klucze Watykanu zostały zwrócone Bogu to czemu modlimy się o wybór dobrego następcy …papieża,skoro to ma być FP.” (falszywy papiez). bardzo smutne 😦

  • Sebro pisze:

   Ula – to ich ewidentnie definiuje i stawia w kącie wraz z innymi wrogami Kościoła. Oni już wiedzą więc niedługo zaprzestaną modlitw o wybór dobrego papieża, oraz za Kościół, który wg ich mniemania będzie prowadzony przez FP – co za tym idzie – cały Kościół będzie służył szatanowi. Ważniejsze są dla nich wypociny M z UE niż Pismo Święte, które mówi wyraźnie, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła Świętego.

 12. Michał pisze:

  Nasz Pan dawał pouczenia dot czasów ostatecznych Marii Valtorcie swojej wybranej duszy na grubo przed SVII. A przyszły papież, jak sądzę, musiał je czytać i znać. Zresztą O. Pio tak bardzo zachęcał wiernych, aby czytali Poemat Boga Człowieka.
  Więc nie przesadzałbym z używaniem słów „proroctwo” kardynała Ratzingera, gdyż jest to po prostu przypomnienie słów Pana Jezusa z objawienia danego Marii Valtorcie.

 13. uważny czytelnik pisze:

  Ciekawy link dla tych co interesują się objawieniami w Garabandal i znają trochę angielski .
  To jest forum dyskusyjne anglojęzyczne gdzie dyskutują na temat objawień w Garabandal i cudu jaki ma się wkrótce zdarzyć tam po Ostrzeżeniu. Jeden z członków tego forum jest przyjacielem jednej z widzących z Garabandal i orędownikiem tych objawień. Można się tam dowiedzieć coś nowego na temat tych objawień .

  http://motheofgod.com/threads/garabandal-news.2443/page-51

  • wobroniewiary pisze:

   A my też chcemy -może jakieś zbiorowe tłumaczenia tych co „spikają” 🙂

   • uważny czytelnik pisze:

    Tam nie ma całych artykułów do tłumaczenia a jedynie dyskusja i wyjaśnienia odnośnie Garabandal . Ta strona wydaje mi się o tyle ciekawa jeden z członków forum jest znajomym Conchita Gonzales ( widzacej z Gradbandal ) i jednocześnie głosicielem tych orędzi. Jak będzie coś ciekawego postaram się napisać .

 14. Pingback: Wieczór uwielbienia Boga ze Świętymi w Chełmie | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 15. Pingback: Ks. Santiago Martin: o kryzysie w Kościele i o zagrożeniach Synodu, jakie grożą Kościołowi | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 16. Pingback: Bramy piekielne go nie przemogą! Zapraszam do nowej akcji w obronie Polski i Kościoła, w obronie naszej wieczności! | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s