40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 14

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 14

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Słowo Boże na dziś

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza
  Jezus powiedział do faryzeuszów: «Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”. Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!” „Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”».

  https://ewangeliadlanas-stronakatolicka.com/

 3. wobroniewiary pisze:

  A tu w innym, dość „ciekawym” temacie

 4. Monika pisze:

  Stańmy w obronie Jana Pawła II!
  https://obronmyjp2.pl/

 5. teresa/magda pisze:

  Niestety, o. Marcin Ciechanowski wychowal sie i propaguje Neoekumenat, ato wiadomo, ze sekta. Dziwie sie jak moze bp czestochowski Depo zdezwolic, aby taki ojciec byl egzorcysta.

  • wobroniewiary pisze:

   Ja i Czytelnicy słuchamy rekolekcji o św. Józefie!

   • Dana pisze:

    Jutro jadę na dwa dni do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, zawiozę tam wszystkie intencje czytelników tej strony a szczególnie pomodlę się za Ewę. Jeśli ktoś chce indywidualne intencje podać, to piszcie. Będę

    • wobroniewiary pisze:

     Bóg zapłać

    • Victor pisze:

     Proszę zanieś moją intencję abym znalazł prace.
     Dziękuje

    • Lucyna pisze:

     Proszę zawieź moją intencję by mój syn Piotr otrzymał stypendium.Bóg zapłać.

    • Kasia pisze:

     Ja również proszę o wzięcie mojej intecji ze wszystkimi sprawami rodzinnymi.

    • Anna-Asia pisze:

     O szczególną opiekę Świętej Rodziny nad moją rodziną.

    • Monika0603 pisze:

     Proszę o zaniesienie intencji które noszę w sercu św.Józefowi.Bóg zapłać.

    • eska pisze:

     Proszę o powierzenie św. Józefowi Dariusza i Konrada oraz intencji głośno nie wypowiedzianych…
     Bóg zapłać.

    • Aga pisze:

     Prosze o stala i dobra prace dla Beaty i laski do wypelnienia powolania i zbawenia dla calej Rodziny i dobra smierc . Obrone w uciski i poprowadzenie wg Bozego planu. Bog zaplac

    • Monika pisze:

     Gorąca prośba o modlitwę za wstawiennictwem Św. Józefa: o żywą wiarę dla Macieja i Danuty oraz o kroczenie Bożymi ścieżkami dla Nich i Ich dzieci: Julii, Wojciecha i Zuzanny. O pomoc Św. Józefa dla tej Rodziny. Wielkie Bóg zapłać!

 6. wobroniewiary pisze:

  Bp Thomas Paprocki ze Springfield w Illinois z USA oskarżył kardynała Roberta McElroya, biskupa diecezji San Diego w Kalifornii o herezję. Hierarcha zacytował jego twierdzenia z głośnego artykułu publikowanego w styczniu, dowodząc, że są heretyckie, a każdy, kto je głosi, zaciąga automatyczną ekskomunikę.

  W styczniu tego roku kardynał Robert McElroy opublikował artykuł o synodalności na łamach jezuickiego magazynu America. Stwierdził w nim, że należy odejść od teologii „spójności eucharystycznej”, która „mnoży przeszkody” w dostępie do Komunii świętej. Konkretnie należałoby według kardynała dopuszczać do Komunii rozwodników w nowych związkach – oraz homoseksualistów. Według kardynała nie należy uważać, że akty homoseksualne są grzechem ciężkim.

  Artykuł kardynała był szeroko komentowany, ale po raz pierwszy jakiś hierarcha uznał go wprost za heretycki.

  Zrobił to bp Thomas Paprocki z diecezji Springfield w stanie Illinois. Hierarcha opublikował artykuł na łamach magazynu „First Things”, w którym bez wymieniania nazwiska kardynała McElroya zacytowała stosowne passusy z jego artykułu

 7. Monika pisze:

  Dokładnie 3 lata temu słuchaliśmy takiego oto nagrania:
  Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński – Ocalenie!

  • wobroniewiary pisze:

   Ja nie mam i nie mam jak obejrzeć

  • Monika pisze:

   Można było zobaczyć film z 2019 r. „Zorza II nad Gdańskiem”
   i zdanie wypowiedziane wtedy przez Papieża JPII: „To milczenie jest krzykiem.”
   W tym poniższym krótkim filmiku Dariusza Kowalczyka, zamieszczonym niżej przez Ewę, od minuty 2:25 do 2:35, są pokazane migawki właśnie z tego filmu „Zorza II nad Gdańskiem” i pokazana przez chwilę ta pseudo manifestacja służb bezpieczeństwa, które odwróciły się tyłem do Papieża w milczeniu, dając Mu odczuć pogardę, nieprzychylność, wręcz wrogość, pokazując ile dla władz oznacza Papież.
   Papież Jan Paweł II był w 135 krajach i nigdzie w ten sposób nie był witany jak wtedy, to była akcja nigdzie na świecie nie widziana, ani wcześniej ani potem.

 8. er pisze:

  Profesor Jan Talar
  ,, W naszym kraju zaczęto rozpoznawać śmierć mózgu po to, aby pobierać organy do przeszczepu”

 9. wobroniewiary pisze:

  Dziwna ciekawostka
  Chiny. Spadł „deszcz robaków” w Pekinie. Władze apelują o użycie parasoli

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-09/chiny-wydano-zalecenie-o-uzyciu-parasoli-poniewaz-wystepuje-silny-opad-robaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s