40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 12

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 12

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  7 marca – wspomnienie świętych męczennic Perpetui i Felicyty

  Czytanie z Księgi proroka Izajasza
  Słuchajcie słowa Pańskiego, wodzowie sodomscy, daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory! «Obmyjcie się i oczyśćcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! – mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna. Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni, dóbr ziemskich będziecie zażywać. Ale jeśli się zatniecie w oporze, miecz was wytępi». Albowiem usta Pańskie to wyrzekły

  Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
  Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».
  https://ewangeliadlanas-stronakatolicka.com/

 3. wobroniewiary pisze:

  komentarz z maila (mogłabym go nie wklejać, ale jest do i o Czytelnikach), może trzeba coś przemyśleć i do czegoś się odnieść co poniektórym…

  Hehe ależ się uśmiałem, chyba też zaczne pisać „objawienia” prywatne i to koniecznie z jakimiś teoriami spiskowymi a co mi tam jedno więcej jedno mniej w zasadzie bez większej różnicy.
  A nuż się któreś sprawdzi ale bedzie jazda. Tylko na razie nie wiem jeszcze co, no bo tak, pandemia była kościołów nie zamknęli można chodzić zamachu na Eucharystię nie było i nie ma, nikt się nie musi ukrywać. Po szczepionkach jakoś nie ma masowych zgonów a wszyscy mieliśmy umrzeć i to już. Czipów nie mamy powszczepianych (na rezonansie by mi go magnesy wyrwały) a miały być już dawno. Chemtrailsami jakoś nas jeszcze nie wytruli a trują i trują tonami sypią co dzień. Nadajniki 5G jak stały tak stoją i nie widziałem żeby kimkolwiek sterowały ba teraz mam nawet komórke z 5G internet śmiga że hoho. Aha głowa mnie boli to pewno przez to 5G chociaż tak samo boli mnie od 3 klasy podstawówki to chyba ta głowa przewidziała wtedy to 5G czy jak i już zaczęła wiele lat przed nawet powstaniem pierwszych komórek boleć. A może to ten grafen tak szkodzi że ciągle biegacie za orędziami i durnymi teoriami spiskowymi.
  Ja się tak nabijam no bo jestem na pewno szefem wszystkich szefów wszystkich masonów.
  Kochajcie sobie te wasze teorie spiskowe ale beze mnie, mnie jeszcze dzięki Bogu nie odbiło i nie wdepnąłem w to.

  A tak zapytam nieco poważniej do czego mogą być potrzebne te wszystkie objawienia prywatne, rozumiem te oficjalnie zatwierdzone przez Kościół OK ale po co zajmować się czymś co i tak w zdecydowanej większości okaże się fałszywe. Mało to jest pięknych rzeczy do czytania i studiowania, przecież za każdym czytaniem Pisma Świętego odkrywa się coś nowego a jest nie tylko Biblia do czytania. Nie rozumiem po co się zatruwać czymś co nie ma żadnego głębszego sensu a żeruje tylko na emocjach, na strachu i na wyczekiwaniu czegoś nie wiadomo nawet czego. Jak Kościół zatwierdzi Luz Maria, Trevigniano i inne to można w wolnej chwili przeczytać ale raczej żadne z nich uznane nie będzie. Jedyne poważne z niezatwierdzonych objawienia jakie spotkałem to Medziugorie reszta to pochodzi albo wprost z dołu albo jest po prostu wymyślona przez ludzi i tu jeżeli nawet są zgodne z Nauczaniem Kościoła to uznane za nadprzyrodzone nigdy nie będą no bo pochodzą od człowieka i można je traktować jedynie jako ludzką fantazję choćby pisali to nawet najbardziej pobożni katolicy.
  Jak widzę coś w rodzaju „Przekaz Maryi nr 680…” to mogę tylko powiedzieć nie bluźnij kobieto/chłopie i nie zmyślaj tych przekazów.

  A co tam u pana Piecha odciął się już od tych szarlatanów czy wciąż studiuje i zapoznaje się z tematem, coś długo to zapoznawanie trwa bo mnie niewykształconemu prostaczkowi ze wsi zajęło to dosłownie kilkanaście minut a tu taki pan z miasta i wciąż nic, no coś to jakoś tak cieniutko.
  Spieszcie się kochać teorie spiskowe bo wciąż powstają nowe,
  trzeba ogarnąć co raz to więcej głupoty.

  Wybacz że sobie pozwalam na tego typu żarty, no ale na prawdę bądźcie poważni na tym wowicie.

  PS. jutro skorzystam ze „zrównoważonego rozwoju” i pojadę do pracy piękną nową drogą asfaltową której początek jest tuż przy moim domu, wiele lat czekaliśmy na tę drogę aż w końcu ten wstrętny PiSowski reżim nam tę drogę zrobił bo reszta drani to myśli tylko o wielkich biznesach o miastach a wieś niech sobie zdycha.

  • m-gosia pisze:

   Pozdrawiam autora tego emaila i na 99%jestem pewna kto nim jest. Odnośnie objawień prywatnych mam podobne zdanie. Nie czytam, chyba ,że mi coś wpadnie.Z teoriami spiskowymi to już jest inaczej, ponieważ co rusz to coś nowego i nie ma się z czego cieszyć.Do każdego poruszonego hasła trzeba by się osobno odnieść, a ja nie jestem ekspertem od wszystkiego, a w zasadzie od niczego. Słucham i czytam mądrzejszych od siebie i naprawdę nie ma się z czego śmiać.Nie oglądam żadnej telewizji i nie wierzę naszym rządzącym, że chcą dobrze dla biednego ludu. Uważam, że są sterowani od zewnątrz.

  • Monika pisze:

   Skoro ta pisząca w ten sposób osoba popiera partię PIS (i coś mi tu wygląda na to, że stała się ona dla niej bożkiem) a kpi z teorii spiskowych, to czy też uważa ze Patryk Jaki również snuje teorie spiskowe?

   Dla tych co wierzą jakiejkolwiek partii za bardzo, zbyt mocno, pokładając w niej wielką ufność i wielką nadzieję, może wkleję tu taki wywiad, wg mnie bardzo mądry i otwierający oczy w wielu kwestiach, nawet jeśli z niektórymi ich poglądami się nie zgadzamy i mamy może trochę inne podejście, to trudno nie przyznać im racji w tym wywiadzie, że kierują się umysłem, rozumem danym od Boga, biorąc pod uwagę lejącą się z mediów strumieniami jedną wielką propagandę, której już dawno przestali wierzyć.
   Mają odwagę szukać innych źródeł informacji, poza mediami głównego ścieku. Jeśli wysłucha się tych foliarzy, szurów, zwolenników teorii spiskowych, to teraz już każdy kto odważył się włączyć myślenie i przynajmniej ograniczył ten nieustanny przepływ gładkiej gadki propagandzistów, mistrzów zwodzenia i manipulacji, nie może dziś powiedzieć, że to nieprawda, to co jest w tym wywiadzie i że to na dzień dzisiejszy teorie spiskowe. Warto nie zamykać się na prawdę.
   Naprawdę warto wysłuchać ten wywiad, nawet jeśli nie mamy z nimi identycznych poglądów. Przepływ informacji w dzisiejszym świecie jest błyskawiczny i nie da się pewnym rzeczom zaprzeczyć, no chyba, że ktoś świadomie zamyka się na to co nas otacza i siedzi w jakimś bunkrze z telewizorem, słuchając tylko jednej propagandy konkretnej jednej jedynej partii i mając dzięki temu ją za guru i swojego życiowego osobistego przewodnika.
   Tu jest ten wywiad:

   • Monika pisze:

    Jak toś nie ma tyle czasu i chęci,
    to o teoriach spiskowych pytania tak od min. 27:15.
    Warto wiedzieć jak świat jest skonstruowany.

    • Monika pisze:

     I zauważcie, że Oni wiedząc o tych tzw.”spiskowych teoriach”, będąc świadomymi, otwartymi, bynajmniej nie rozpaczają z tego powodu, nie boją się ani trochę, nie panikują, nie zarażają strachem i nie po to mówią, uświadamiają, by kogoś przestraszyć mówiąc o tych tematach, które już teoriami spiskowymi de facto nie są ale ukazują właściwe podejście, właściwe reakcje jak do tego podchodzić, czyli bez lęku, odważnie, nawet z humorem i śmiechem, bo jak widać to, bardziej niż cokolwiek innego, przynosi efekt.

     I jeszcze najważniejsze – od min. 34:15 do 34:55, mówią dokładnie to, na co wskazuje przy wielu okazjach prof. Mirosław Piotrowski i dokładnie tak jest a Oni też to zauważają, bo okazuje się, że wiele razy już to się sprawdziło. Piotrowski dokładnie mówi w wywiadach z czego się wycofano, kiedy i dlaczego. Choćby z tego powodu, że coś zostało wyśmiane na większą skalę i ten śmiech nagłośniony – wówczas dany jakiś obłędny pomysł, który budził u niektórych grozę i panikę, a w zasadzie był tak kuriozalny i niedorzeczny, że wywołał u większości spontaniczny śmiech – ostatecznie został porzucony – profesor wskazuje konkretne przykłady. To informacja na uspokojenie dla tych, którzy panicznie boją się wszystkiego i wszechogarniający lęk o przyszłość paraliżuje, przejmując dominację w ich życiu. Wierzcie, że śmiechem można – okazuje się – wiele spraw załatwić i rozbroić totalnie przeciwnika, któremu nie pozostaje nic innego niż się wycofać.
     Ale czy nie znamy tego z życia prywatnego? Czy nie zauważyliśmy w życiu osobistym, choćby w drobnych sprawach i konfliktach, że śmiechem, humorem, dowcipem można daną groźną czy niebezpieczną sytuację rozbroić a przeciwnika rozwalić totalnie? I wtedy sytuacja staje się zgoła odmienna niż ta na jaką się szykowało czy na jaką burzę zanosiło.

  • Kaśka pisze:

   Jak dobrze, że ktoś to wyartykułował, sama nosiłam się z zamiarem takiego maila…

  • Jasiek pisze:

   Np. gromadzenie zapasów na „trzy dni ciemności” jest jawnie sprzeczne z Pismem Świętym. Mamy iść ewangelizować i głosić Dobrą Nowinę a nie zajmować się spichlerzami bo to i tak na marne pójdzie. Dlatego każde orędzie w którym jest coś takiego odrzucam. Jak ktoś w orędziu mówi o katastrofach o rzeczach materialnych, przyziemnych a nie duchowych odrzucam i to nie tylko te zdania ale całość.

   • k pisze:

    Mamy duszę, ale także i ciała, nie ma nic głupiego w tym, żeby w granicach zdrowego rozsądku zabezpieczyć rodzinę na różne sytuacje. Kilkadziesiąt lat temu to było dla ludzi oczywiste. Dzisiaj mamy za granicą wojnę i nawet ludzie niewierzący w Boga tak robią.

  • Antonina pisze:

   Ja również pozdrawiam Autora tego anonimowego maila ( imienia nie wymienię skoro ma być anonimowy :)) i proszę Go , aby nie uogólniał… Czytelnicy są różni. Ja na przykład orędzi nigdy nie czytałam, z objawień współczesnych tylko A. Lenczewską i pomaga mi ona tak samo , jak św. Teresa Wielka czy Jan od Krzyża…Natomiast Autor pisze: ” pandemia była kościołów nie zamknęli można chodzić zamachu na Eucharystię nie było i nie ma” – czy aby na pewno ? Osoba, która napisała te słowa powinna chyba trochę pojeździć po Polsce, pomyśleć , poczytać… bynajmniej nie jakiś orędzi rzecz jasna ale np. dokumentów podpisanych przez papieża Franciszka przez ostatnie trzy lata, choćby tych dotyczących Mszy Wszechczasów , niestety wszystko wskazuje na to, że zostanie ona wkrótce jeszcze bardziej ograniczona /zakazana. Ja sama mam łaskę przyjmować Jezusa Chrystusa na kolanach i do ust w mojej parafii, ale są kościoły gdzie od momentu pandemii można tylko na rękę… a ile osób do kościoła po pandemii nie wróciło… wielu innych odeszło do sekt tradycjonalistycznych ( tak są takie) działających poza kościołem, to często wrażliwi ludzie, którzy nie mogli poradzić sobie z ogromną ilością profanacji , jakie od czasu pandemii mają miejsce w Kościele… Liczba wiernych szybko się zmniejsza, za to rośnie liczba tzw. szafarzy i diakonów stałych… Drogi Autorze, warto więc pewne sprawy głębiej przemyśleć… Eucharystia ( Msza Święta ) jest Skarbem Największym i Sercem Kościoła, niszcząc ją niszczy się Kościół Święty. Bramy piekielne go nie przemogą ale czas nadchodzący będzie czasem ogromnej walki o Mszę Św i Kościół…

   • MB pisze:

    Pani Antonino
    Kiedy wybuchła pandemia i wprowadzano ograniczenia co do ilości osób w kościołach niektóre osoby pisały tutaj że jest ona po to aby dokonać zamachu na Eucharystię abyśmy musieli schodzić do katakumb lub tworzyć tajne kaplice na strychach, tak właśnie wprost to stwierdzano (może ktoś sobie przypomni co wtedy pisał/ła). Moja reakcja była wtedy jedna, Boże co oni tu wypisują, znowu jakieś bezsensowne teorie spiskowe.
    Po czasie okazało się, że jednak nie był to żaden zamach na Eucharystię ale próby ograniczania kontaktów międzyludzkich w celu zapobiegania roznoszenia się wirusa, w myśl zasady, że zawsze lepiej jest zapobiegać chorobie niż ją później leczyć w przepełnionych szpitalach. Miałem wtedy kontakt z chorymi w tymczasowym szpitalu zorganizowanym na hali sportowej i dobrze widziałem co to jest i czym się kończy nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ograniczenia stopniowo wycofano i do kościołów nikt nikomu chodzić nie zabrania. W mojej okolicy od razu wszyscy wrócili i dalej są kościoły pełne, rozumieliśmy wtedy potrzebę ograniczeń bo też wiele osób u nas ciężko wtedy chorowało, nie wszystkich niestety dało się uratować. I właśnie do tego tematu odnosił się mój mail do Ewy.
    Tak więc kolejna teoria spiskowa legła w gruzach, czasem tu zaglądam ale niestety nie widziałem, może przeoczyłem aby ktoś z osób piszących wtedy o zamachu na Eucharystię napisał później coś w rodzaju
    „Przepraszam myliłam/łem się to jednak nie był zamach”
    „byłam/łem w błędzie, oszukano mnie”
    Nie widziałem tu nic takiego a zaznaczam, że publiczne oskarżenie kogoś że dokonuje tak strasznego czynu jak pod pozorem pandemii przemyślany i celowy zakaz sprawowania Eucharystii a w zasadzie nawet miała by to być likwidacja Kościoła Katolickiego w Polsce jest oskarżeniem natury bardzo ciężkiej i wymaga również publicznego odwołanie tego oskarżenia.
    Niektórzy myślą, że to tylko taka pisanina w internetach i napisać można w zasadzie wszystko, i tak wszyscy zaraz zapomną. Otóż nie, za każde słowo trzeba ponosić odpowiedzialność za to w intarnecie również i naprawdę lepiej jest się 100 razy zastanowić i 200 razy sprawdzić czy napewno chcę to napisać i co z tego może wyniknąć.
    Odpowiedzialności przed ludźmi można jakoś uniknąć ale przed Bogiem nigdy.

    • Alutka pisze:

     @MB
     Jednak wobec marketów nie było takich obostrzeń, chociaż są o wiele mniej przestrzenne wysokościowo i jakoś to nikomu nie przeszkadzało, że kilkadziesiąt osób ocierało się o siebie, a nawet i więcej, bo w końcu przestali to kontrolować.. jakoś rozeszło się to po kościach Dzięki Ukraińcom.

    • Monika pisze:

     „Za każde słowo trzeba ponosić odpowiedzialność.”
     „W mojej okolicy od razu wszyscy wrócili”
     – czy aby na pewno to jest prawda? Szczerze wątpię. Czy faktycznie ani jedna osoba nie odeszła? To chyba jedyny taki kościół w Polsce. Wszędzie jest inaczej. Ale jeśli to prawda, to gratuluję, jesteście wyjątkiem. W naszych stronach kapłani mówią co innego, nawet biskupi.
     Od kapłanów wiem, że ludzie odeszli od kościoła i wielu już nie wróciło, i to widać, i taka jest prawda, tragiczna prawda, dużo gorsza niż cała ta akcja z plandemią. Odeszli, po tym jak niektórzy zaczęli usprawiedliwiać swoją nieobecność w kościele, wtedy z powodu pandemii, aż to do tej pory, choć mogliby chodzić teraz i żadnych przeszkód już nie ma, to po prostu nie wrócili i nie chodzą i dalej mają się za takich samych katolików wiernych, tyle, ze nie chodzą. No bo po co? Skoro zarazić się tam można? – to tylko jedno z tłumaczeń (jak tłumaczą sami przed sobą).
     Taki jest skutek. Prawdziwy skutek. Czy można było tego nie przewidzieć?
     Dla mnie to wprost niewyobrażalne, że w ogóle można było tego nie przewidzieć. Jeśli chodzi o mnie, to nie tylko, że pomyślałam wtedy, na samym początku, że tak może się stać, zwłaszcza jak dostatecznie długo to potrwa, ale wprost byłam pewna, że tak się najpewniej stanie, dla mnie to było oczywiste, choć nie zajmuję się wróżeniem i z daleka trzymam się od wszelkich przepowiadaczy. Objawień też nie czytam, podobnie jak M-gosia, chyba, że coś mi wpadnie (czyli najczęściej są to treści z Medjugorje).
     Owszem część wróciła – a tylko jakaś mała część nie odeszła nawet na tydzień od chodzenia do kościoła a część już odeszła na stałe i ta część nie chodzi wcale do dziś do kościoła, gdy większość życia chodzili. I nie trzeba wcale daleko szukać. Moja mama chodziła większość życia do kościoła, przed plandemią a teraz już „po”, nie chodzi i nie wiem czy wróci. Tego akurat nie przewidziałam i byłam pewna, że mama do kościoła będzie chodzić jak przed. Myliłam się. W czasie tej (moim zdaniem) spreparowanej akcji z niechodzeniem, z tym jak najbardziej PLANOWANYM zatrzymaniem wszystkiego na wszystkich możliwych poziomach, ludzie tłumaczą sobie po dziś dzień, że po co chodzić, skoro transmisje dalej są w TV i owszem bardzo im się podobają te transmisje, są piękne, wzruszające itd. I tu nie chodzi o to, że to źle, że te transmisje są, bo wiele osób jest przykutych do łóżka ale chodzi o osoby, które są aktywne na co dzień, wszędzie jeżdżą, załatwiają, do lekarzy, urzędów, sklepów i nie boją się przebywać wszędzie, poza kościołem a w kościele nadal się boją, wolą nie chodzić, tak profilaktycznie, bo przecież uczestniczą w Mszach, tyle że w telewizji. I tak sobie to tłumaczą, że przecież nie odeszli od Kościoła. To o czym to świadczy? Czy o tym, że to nie było celowe działanie? Czy skutków nikt z góry nie mógł przewidzieć?
     Ba! Nie pytał o to Pana Boga?! Co za szkoda, że tak mało wyobraźni mieli ci, co co te zarządzenia odgórne wprowadzali. Obawiam się, że pisząc te słowa tak naprawdę nie masz rozeznania ile takich osób jest. Przyzwyczaili się do sytuacji z kościołami (ograniczeniami) i z propozycją transmisji w TV i to im pasuje, długie przyzwyczajenie i „dobre” tłumaczenie robi robotę, bo skoro sama hierarchia Kościoła tak to tłumaczyła i do tego zachęcała, mówiąc, że to jest OK a nawet, ze to jest w trosce o bliźniego i że nie ma innego wyjścia niż władzom świeckim się podporządkować. To co dyskutować z księżmi? Co musi się teraz stać, żeby ci co odeszli wrócili? A może taki Roblox jest świetnym rozwiązaniem? No w mediach już się słyszy pochlebne zdania ze strony Kościoła, księży, zakonników w wywiadach. Zwłaszcza młodym to pasuje ale i tysiące dorosłych tam po prostu jest i z tego nie rezygnuje – mają chyba dobrą zabawę? – w końcu to gra i nie widzą w tym nic złego. Roblox rośnie w siłę, tylko dlaczego Żywy i Prawdziwy Pan Jezus musi na każdego czekać w Tabernakulum do dziś i jakoś nikogo to nie wzrusza?
     Obawiam się, że nie tylko o brak wyobraźni tu chodzi ani też o brak wiedzy w zakresie czym jest pandemia czy w ogóle wiedzy szeroko pojętych nauk biologicznych (medycyny, mikrobiologii, genetyki, epidemiologii itd.).
     Kto miał dobrą wolę mógł sobie wyszukać jaka jest prawda. Skutki widać czy się będzie temu zaprzeczać czy nie.

    • k pisze:

     Czy przyjęcie, że przez kontakt z Ciałem Chrystusa można się czymś zarazić nie jest zamachem na Eucharystię? Czy to nie jest sprzeczne z Ewangelią?

    • Antonina pisze:

     @MB – niestety nie odniósł się Pan do opisanych przeze mnie faktów… Pisze Pan o jakiś ” niektórych”, ja nie jestem ” niektórzy” i o żadnych strychach nigdy nie pisałam. Nie interesują mnie teorie spiskowe, które Pan najwidoczniej zgłębia, skoro z taką pewnością, twierdzi Pan, że się nie sprawdzają. Mi na owe teorie spiskowe czy różnorakie orędzia, szkoda czasu. Staram się być wierna i wypełniać przesłanie NMP z Fatimy i jak na mnie nędzną, to wystarczy. Pan Bóg prowadzi nas przez swoje Słowo, które Kościół daje nam na każdy dzień i jestem wdzięczna Ewie, że ostatnio postanowiła zamieszczać na stronie Ewangelię. Wypowiadałam się tutaj i to dość stanowczo, aby skupić swoją uwagę na Słowie Bożym, zamiast na jakiś przekazach… Nie pisałam do Pana o tematach medycznych, interesuje mnie obrona Mszy Świętej. Cieszę się, że w Pana okolicy” wszyscy wrócili” , ale jeśli wypowiada się Pan szerzej niż o własnej wsi, to aby, jak Pan apeluje, być odpowiedzialnym za słowa, trzeba trochę pojeździć po Polsce, po świecie, poczytać i pomyśleć…. Mamy wolność wyznania i ja szanuję każdego człowieka. Dla Pana może nie ma znaczenia, że gdy Komunia Św. jest udzielana na łapę dochodzi do profanacji, do tego, że depczę się po okruchach Ciała Pańskiego…. ale dla mnie to ma znaczenie! I mam prawo bronić tego, co dla mnie jest Skarbem Największym! Dokładnie tak samo , Pan ma prawo być nawet ateistą i czcić co tylko uważa za stosowne… W jakim więc celu pisze Pan takie maile, zajmując czas Ewie? Co chce Pan uzyskać tym straszeniem, drwiną, ironią i wyśmiewaniem katolików ? Rozumiem, że Pana odpowiedzialność za słowo pisane nie dotyczy

   • Alutka pisze:

    Odnośnie szafarzy i pana Piecha:
    https://www.slazag.pl/rafal-piech-matka-boska-i-koronasceptyzm-na-czym-polega-fenomen-prezydenta-siemianowic-slaskich
    Według powyższego artykułu, do którego podałam link, Rafał Piech był szafarzem Komunii Świętej, należał do PO , średnio się uczył, kombinował, ściągał do czego sam się przyznał. Co nie znaczy oczywiście, że należy go przekreślić, ale zachować dużą dozą ostrożności i obserwować; żeby to nie było tylko obliczone na osłabienie zjednoczonej prawicy i umożliwienia przejęcia sterów rządu przez opozycję, która wszelkie zło dla Polski i Kościoła przyspieszy.

  • Alutka pisze:

   Patryk Jaki – co Unia 9 maja Unia chce uczynić z Polską , Niemcy, Francja i nasza Opozycja szykują nam IV Rozbiór Polski .
   Nie jestem pewna czy film dał się skopiować ale wklejam.

   • wobroniewiary pisze:

    Nie mam w komentarzu żadnego linku do filmu

    • Alutka pisze:

     Nic na to nie poradzę, jedynie przez udostępnienie, ale tutaj nie mam takiej możliwości, a przynajmniej nie potrafię . Ten filmik jest tak zrobiony, że można go oglądać bez internetu na WhatsAppie.

  • k pisze:

   To dziwne, że ludzie tacy jak P. Wincenty Łaszewski tracili czas na pisanie wielostronicowych książek na temat objawień Maryjnych? Po co ludzi stresować? Ale kto był wyluzowany kiedy zaczęła się pandemia, wybuchła wojna na Ukrainie, czy zatrzęsła się ziemia w Turcji? Czy to koniec takich wydarzeń? Może jak mówił kiedyś ks. Robert Skrzypczak czytamy znaki czasu w jednej ręce trzymając Biblię, a w drugiej gazetę. Jeśli tego nie zrobimy możemy nie zauważyć że został odwrócony do góry nogami elementarny Boży porządek co do pojęcia płci, małżeństwa, miłości, podmiotowości i godności ludzkiego życia. W świecie który został stworzony przez Boga dla człowieka, człowiek staje się intruzem. Nie mam wątpliwości że żyjemy w czasie przełomu. Być może to koniec cywilizacji która odrzuciła Boga. Być może bardziej trzeba się stresować tym, że co roku unicestwia się dziesiątki milionów nienarodzonych ludzkich istnień niż tym że zatrzymalo się jądro ziemi i mogą być wstrząsy tektoniczne, lub że nastąpi eskalacja wojny.

  • cav pisze:

   ja to sie ogolnie zgadzam ale wrzucanie wszystkich teorii spiskowych do jednego worka jest manipulacja. chemitrialsy plaska ziemia reptalianie ufo i wiele innych teorii spiskowych jest tworzona po to by odwrocic uwage od tej najbardziej oczywistej teorii spiskowej: Ci ktorzy maja wladze chca miec wiecej wladzy i bogactw a Ci ktorzy maja bogactwa chca miec ich wiecej i wladze do tego. i cale to NWO wokol tego sie kreci ze biedni maja byc biedniejsi i pozbawieni praw a bogaci maja byc pozbawieni ograniczen chociazby prawnych czy moralnych.

   • Monika pisze:

    Do tego wg ich założeń 50 % populacji trzeba krótko mówiąc „wykasować”, by nie powiedzieć „zutylizować”, nieważne jakimi sposobami i środkami, w myśl zasady cel uświęca środki. Wszystko jest „dobre” co prowadzi do tego celu i z wszystkiego korzystają co im zły podsunie. Nawet chcą doprowadzić do takiego powszechnego myślenia, by ludzie sami chcieli się eutanować, gdy uważają się za już niepotrzebnych, gdy czują się niepotrzebni, mało użyteczni. Zaczyna się od wprowadzania legalnej eutanazji w wielu krajach a docelowo wszędzie. Takie prawo prowadzić będzie rzecz oczywista do jego przekraczania, nadużyć i nie potrzeba już, by samemu chcieć, by taki był koniec. No w telewizji tego nie powiedzą ale są tacy co mówią głośno, obserwują, wyciągają wnioski i mają odwagę mówić. Są uciszani, choćby PCh24, gdzie od lat studiują ich założenia, dokumenty, wypowiedzi oficjalne i te mniej oficjalne. To nie są ich gdybania, domysły ale fakty. Więc nie ma co zaprzeczać albo wyśmiewać tych faktów, tego co ma miejsce ale na poważnie zastanowić się, do czego prowadzą takie zmiany prawa i inne ruchy, kierunki działań, bo widzimy komu to służy i kto ma z tego największą radochę.
    Ich założenia i działania są błędne bo są z dala od zgłębiania Woli Bożej – zdecydowanie tym się nie kierują. Choćby to przymusowe odciąganie ludzi od Boga, robienie wszystkiego by ludziom Kościół obrzydzić, zamykanie na masową skalę kościołów, pierwszy raz w historii, nie służy ani ludziom ani tym bardziej Panu Bogu. Jak można uważać, że to nie był zamach na Eucharystię? Zrobiliby wszystko i już duzo zrobili, by ludziom nawet przez głowę nie przeszło, by iść do kościoła, by trwać w Kościele, bo tylko Kościół tak naprawdę stoi na drodze ich planów.

 4. Victor pisze:

  1. Mam mieszane uczucia, czy odpowiadać temu człowiekowi. Ma swoje zdanie, drwi z naszej strony (a mało jest takich osób?) i nawet jakbyśmy nie wiem co napisali to tego człowieka i jego myślenia nie zmienimy.
  2. Odnośnie objawień uznanych i nie uznanych. Ja już dawno zwróciłem uwagę, że więcej czasu powinniśmy poświęcać na czytanie Pisma Świętego, co Ewa to w piękny sposób wprowadziła. Nie czytam tzw. przekazów i objawień no chyba że są polecane przez Kapłana Katolickiego.
  3. Teorie spiskowe, kiedy wiadomo, że one są – wiadomo jak się sprawdzą i zostaną udowodnione.

 5. wobroniewiary pisze:

  Wiedzieliście o tym?
  6 marca w Fatimie wspominamy 101 rocznice wybuchu kaplicy objawień i uratowanie cudem Figury Matki Bożej …..1922 rok – wybuch w Cova da Iria i zniszczenie Kaplicy Objawień.
  Kaplica Objawień to serce Sanktuarium Fatimskiego.
  Kaplica Objawień stoi dokładnie w miejscu, w którym Matka Boska objawiała się trojgu pastuszkom. Tu wydarzyło się pięć z sześciu objawień Maryi (w maju, czerwcu, lipcu, wrześniu i październiku 1917 r.). Powstającą na prośbę Maryi kaplicę, budowano od 28 kwietnia do 15 czerwca 1919 r. 13 października 1921 r. odprawiono w niej pierwszą Mszę św.
  Rankiem 6 marca 1922 r. Kaplica Objawień została wysadzona przy użyciu dynamitu; odbudowano ją i ponownie zainaugurowano 13 stycznia 1923 r.

 6. Victor pisze:

  Pragnę jeszcze odpisać na maila tego Człowieka, posta którego umieściła Ewa:

  -„Hehe ależ się uśmiałem, chyba też zaczne pisać „objawienia”.

  Proszę Cię nie drwij. Tak to prawda objawiania prywatne są opisane w Kościele Katolickim, ale Ty też nie wiesz które są prawdziwe i nie wiesz też czy czasami nie drwisz z Woli Bożej. A jeżeli tak, to wyśmiewasz się Pana Boga.
  Lepiej by było napisać, że ich nie uznajesz. Tu też wiele osób nie czysta objawień prywatnych, a strona jest i tak moderowana.

  -„Po szczepionkach jakoś nie ma masowych zgonów a wszyscy mieliśmy umrzeć i to już”.

  Polecam jeden artykuł, aczkolwiek preferencji odnośnie mediów mogą się różnić, ale dane statystyczne to dane twarde:
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29399249,fala-nadmiarowych-zgonow-znow-przechodzi-przez-polske-zatrwazajace.html

  Tylko jedno pytanie: dlaczego wśród lekarzy nie ma dyskusji na temat szczepionki, c19? jak zawsze było, tylko Izba Lekarska pozbawiła prawa wykonywania zawodu kilkudziesięciu lekarzom w Polsce?

  -„Chemtrailsami jakoś nas jeszcze nie wytruli”.

  Tego nie wiesz. Robiłeś badania? Ale jakbyśmy żyli w świecie prawa, to rządy poszczególnych państw udzieliłby rzetelnej informacji co i kto rozpyla w powietrzu?
  Oczywiście możesz zapytać; A ty robiłeś badania? Nie ja też ich nie robiłem, alę też nie otrzymałem informacji z oficjalnych źródeł co na nas sypią?

  -„Aha głowa mnie boli to pewno przez to 5G”.

  Zadam tylko 2 pytania: Dlaczego rządy wszystkich krajów ukrywają badania na temat negatywnych skutków, wszystkich źródeł, o wysokim polu promieniowania magnetycznego, linii wysokiego napięcia? Czy mierzyłeś kiedyś pole magnetyczne mikrofalówek, albo płyt indukcyjnych?

  -„A co tam u pana Piecha?”

  Nie popieram żadnej opcji politycznej. Uważam że wszystkie partie i politycy odzwierciedlają społeczeństwo lub przekręty nad urną?

  Są ludzie którzy szanują Pana Piecha, ale są też ludzie którzy szanują wszystkich ludzi i w drwiący sposób nie wypowiadają się na temat żadnego człowieka. Bo człowieka i jego intencje zna tylko Bóg. Ty też nie możesz drwić z innych ludzi.

  _”wiele lat czekaliśmy na tę drogę aż w końcu ten wstrętny PiSowski reżim nam tę drogę zrobił bo reszta drani to myśli tylko o wielkich biznesach”.

  Pamiętaj wszędzie są tylko ludzie. Każdy ma jeszcze wolną wolę. Bezkrytyczne popieranie tej partii świadczy o wybiórczym podejściu do tematu. Nie ma ludzi całkowicie dobrych, ale i nie ma ludzi całkowicie złych. Podobnie jest z partiami politycznym. Najlepszą jednak formą oceny sytuacji jest historia. Czas pokaże.
  Jak to mówią poddani nie mają głosu. Myślisz, że Polska to taki naród który wolny jest od wpływu szatana?
  Myślisz, że wśród polityków, bankierów, osób decyzyjnych, mediów, wpływy szatana w Polsce nie istnieją?
  Nie bądź utopistą, a może się nie rozczarujesz.

  Moją wypowiedzią nie staram się zmienić Twojego myślenia, ale proszę Cię abyś nie patrzył na życie tylko w okularach głównego nurtu, przekazu?

  To tylko słowa. Można je mnożyć. Ale na początku było słowo….

  Staraj się nie drwić i nie ironizuj. To nie jest język miłości.

  Ta strona jest potrzebna ludziom, a że są to ludzie to też mają prawo do błędu, ale uwierz mi potrafią się też do błędu przyznać.

  Ludzie na tej stronie mają poczucie wspólnoty> Wspólnoty modlitwy. A tej modlitwy nam wszystkim jest dzisiaj najbardziej potrzeba.
  Ta strona też dba o czystość wiary i trwanie w prawdziwym Magisterium Kościoła.
  Ewa wykonuje tytaniczną pracę, dzięki której ludzie mogą się modlić za siebie nawzajem i w swoich potrzebach.
  Popularność ta strona zawdzięcza też swojej wiarygodności.
  A wiarygodność zdobywa się przez lata.

  Jestem na tej stronie i jestem bardzo wdzięczny Bogu, że dał nam tą stronę. Stronę modlitwy. Stronę Wspólnoty.

  Mówisz że jesteś ze wsi. To pewnie wiesz, że to co posiejesz to zbierzesz.

  Jak posiejesz drwinę, ironię i wyśmiewanie się z innych co co zbierzesz?

  Tym zdaniem zakończę.

  • kris pisze:

   „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”
   To staropolskie przysłowie pochodzi ze Średniowiecza, gdy Jan Długosz zarzucił królowi Jagielle oddawanie się praktykom pogańskim. W swojej Kronice opisał zdarzenie, jakie miało podobno miejsce podczas misteriów wielkopostnych, gdy figurce diabła, którego zrzucono na podłogę Kościoła, król kazał postawić dwa ogarki.
   Znaczenie przysłowia ” Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek” – Jednemu ofiaruję coś by pomagał ,a drugiemu by nie szkodził. Współcześnie to powiedzenie stało się jakby lustrzanym odbiciem bieżącej sytuacji , charakteryzuje rzeczywistość i nagminny protekcjonizm. Często piszący lub mówiący ludzie zachowują się tak jak nakazuje im lojalność wobec protektora, któremu coś zawdzięczają. Wiara, którą się podpierają jest tylko fasadą i zasłoną dymną dla własnych korzyści.
   Niestety, bezkompromisowość stała się anachronizmem, która jest dodatkowo dyskredytowana przez środowisko, także często przez środowisko ludzi wierzących. Prawda stała się nieistotna. Prawo jest egzekwowane w sposób wybiórczy…etc.
   Ważna jest i istotna tylko koloryzowana fasada rzeczywistości w mediach.
   Bezkompromisowe osoby na tym blogu , które próbują postawić wszystko na swoje miejsce – zrzucić przysłowiowe ogarki razem z figurą diabła z powrotem, na podłogę Kościoła, są nie akceptowane przez środowisko i pozostaje im tylko rola współczesnych Don Kichotów z powieści Cervantesa.
   Ale w Bogu nadzieja. „A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5,5).
   P.S. drogę asfaltową w mojej rodzinnej wsi – wybudowano za Jaruzelskiego, obok w gminie, piękną szkołę z bogatą infrastrukturą – wybudowano za Mazowieckiego, a obecnie wybudowano ogródek rekreacyjny dla rolników, z przyrządami do ćwiczeń i piękną piaskownicę dla dzieci. Co to ma wspólnego z polityką?

 7. Ania pisze:

  Abp Ryś o zarzutach przeciwko Janowi Pawłowi II i Kard. Sapieże

 8. Małgosia pisze:

  https://m.pch24.pl/wanda-poltawska-pyta-zamaskowanych-kto-wierzy-ze-to-chroni-przed-wirusami/
  Dr. Wanda Połtawska więźniarka obozu w Ravensbruck, gdzie robiono na niej eksperymenty medyczne. Zachowała człowieczeństwo.

  • m-gosia pisze:

   „101-letnia Półtawska osobiście wzięła udział w uroczystości i wprawiała gości w konsternację wypowiadając się na temat noszenia maseczek.„Patrzę na was i nie posiadam się ze zdumienia, że macie te szmaty, bo kto wierzy, że one nas chronią przed wirusami? Medycyna nas okłamuje” – stwierdziła.
   Chwilę później dyrektor szpitala Antoni Marcinek przeprosił za tę wypowiedź patronki oddziału dla noworodków. „Pani Półtawska ze względu na swój wiek żyje w innej epoce, w innej rzeczywistości” – stwierdził.”

   Dziękuję pani doktor za tę wypowiedź i to prawie prosto w twarz tym wszystkim decydentom , a szczególnie panu ministrowi. Brawo pani doktor.

   Za co dyrektor przepraszał i kogo przepraszał i wogóle jak miał czelność.Pani doktor powiedziała to co wielu mówi i ma jak widać trzeźwy umysł.

   Głosowałam na obecnie rządzących odkąd pamiętam, ale od mniej więcej 2017 r.mam ich dość jak i całej tej pożal się Boże klasy politycznej.
   Władza,kasa deprawuje jak widać i nikt mnie nie przekona , że jest inaczej.

 9. Kasia pisze:

  Może pouwielbiajmy Jezusa Króla… 😊

 10. m-gosia pisze:

  https://pch24.pl/lista-hanby-falszywej-prawicy-ci-poslowie-glosowali-za-odrzuceniem-projektu-aborcja-to-zabojstwo/

  We wtorek wieczorem Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt „Aborcja to zabójstwo”, penalizujący promocję zabijania nienarodzonych w przestrzeni publicznej w postaci m.in. kolportowania ulotek, rozwieszania plakatów, publikacji numerów telefonów w mediach społecznościowych i forach internetowych. Odrzucenie propozycji było możliwe dzięki licznym głosom polityków partii rządzącej.

  Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było 300 posłów, 99 było przeciwnego zdania, a 27 wstrzymało się od głosu. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosiły Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska i Polska2050.

  Przeciwko odrzuceniu projektu, a co za tym idzie, za procedowaniem antyaborcyjnego prawa opowiedzieli się niemal wszyscy członkowie Konfederacji (8), od głosu wstrzymał się jeden z nich. Przeciw odrzuceniu projektu głosowali m.in. politycy Solidarnej Polski, szef ugrupowania, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceszef MS Sebastian Kaleta, wiceszef MS Marcin Warchoł, wiceszef MS Michał Woś, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, minister w KPRM Michał Wójcik, Anna Maria Siarkowska, Jan Kanthak.
  Podobnie za życiem zagłosowało 88 polityków Prawa i Sprawiedliwości.

  Z kolei 21 członków formacji wstrzymało się od głosu, a za odrzuceniem projektu zagłosowało 100 polityków PiS.

  We wpisie lista posłów, którzy głosowali za odrzuceniem projektu.

 11. m-gosia pisze:

  Ja jeszcze w sprawie emaila.
  Co tu odwoływać, że to nie był zamach na Eucharystię i dlaczego Ci tak na tym zależy i że nie ma prześladowania Kościoła.Cośmy wszyscy przeżyli to wiemy.Od dawna wiemy co to ohyda spustoszenia, a że to tak wyglądało ,że to się zbliża. Tym razem się nie udało, ale będą próbować. Nie ma walki z KościołemKatolickim?, a np.nagonka na naszego świętego Ojca Świętego.
  Siedzą ludzie przed telewizorami i słuchają co im ktoś więcej obieca. W 2016 r. rządzący mówili,nie będziemy likwidować kopalni, a już w 2019 im się odmieniło. Obecnie emeryci dostali podwyżki, ale jaka jest inflacja.
  Na początku 2022 r.w styczniu procedowana była ustawa posła Hoca o segregacji sanitarnej, ale nie pamiętam dlaczego to odroczono i nadszedł 24 luty i pyk nie ma mowy o segregacji i szczepieniach, gdy zaczęliśmy przyjmować uchodźców, ale szczepienia medyków, wojskowych czy nauczycieli dalej obowiązują.
  Za pieniądze z Unii czego to nie zrobili, ale że płacimy składki to nikt o tym nie mówi.
  Unia sama z siebie nie ma pieniędzy , podobnie jak każdy rząd, ponieważ pieniądze pochodzą głównie od podatników.

  Co nas jeszcze czeka to tylko Pan Bóg wie.A te zmiany klimatyczne, 15-minutowe miasta, a dla wsi też coś wymyślą bo musi być zrównoważenie.
  Jaki jest zamordyzm w Kanadzie to często informuje nas Maggie.
  Ewa nie chce tu polityki, ale to się samo nasuwa.Tyle tak w skrócie co mi się nasunęło.Tyle wątków i tematów, a my tu mamy bronić wiary i tradycji i tego się trzymajmy.Z Panem Bogiem i Maryją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s