40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 11

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 11

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ania pisze:

  Idzie wielki atak na świętość Jana Pawła II. Dziś w tvn ma być film przeciwko papieżowi, niektórzy domagają się odwołania beatyfikacji i kanonizacji papieża, bo rzekomo tuszował pedofilię. Jednym słowem trwa wielki atak na Kościół

  • wobroniewiary pisze:

   „Wszystkie pomniki JPII powinny być dyskretnie usunięte. Fakty, jakie są i jeszcze będą ujawniane, świadczą, że papież po prostu krył pedofilów. I właściwie powoli trzeba zapominać o tej postaci” – to ostatni “rzyg” – oczywiście na łamach GW – Stefana Niesiołowskiego, kiedyś współzałożyciela Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, potem członka Platformy Obywatelskiej. No cóż! Jan Paweł II jest i pozostanie świętym KK i jednym z największych Polaków. A degradacja Niesiołowskiego jest porażająca.

 3. wobroniewiary pisze:

  Leżał krzyżem w tęczowej szacie podczas niedzielnej Mszy św. „Kościół z rządem robią cały czas nagonkę na osoby LGBTQ+, a tak naprawdę my jesteśmy ofiarami” – przekonywał Franek Broda i Wiktoria Magnuszewska, którzy w ramach protestu położyli się przed ołtarzem w Kościele św. Krzyża w Warszawie.

  • Marta pisze:

   Zastanawiałam się jak się zachować w takiej sytuacji… Gdyby ich siłą wyciągać , byłaby afera na całą Polskę. Wymyśliłam taki sposób… Ksiądz wychodzi na ambonę i zaczyna się modlić, szczerze i z głębi serca, modlitwą przebłagalną za grzechy przeciw czystości. Obok tęczowych mogliby się położyć krzyżem wierni i za tych ludzi głośno się modlić aby poznali miłość Boga i mogli doznać Bożego miłosierdzia. Wspólne, głośne zmówienie różańca za ludzi, którzy tam leżeli w intencji ich nawrócenia. Co myślicie…?

   • wobroniewiary pisze:

    Swoją drogą – zawsze powtarzam, że diabeł to „małpus Dei”,
    jak zły już małpuje modlitwę leżenia krzyżem, to znaczy, że naprawdę zbliża się „koniec świata”

   • Daisy pisze:

    Miałam podobny pomysł, jak zobaczyłam zdjęcie. Wydaje mi się , że to dobra droga 💕. To jest ich krzyk o Miłość i Miłosierdzie Boże. Nikt ich nie nauczył inaczej wołać albo już nie mają siły, tak się pogubili z własnej lub cudzej winy. Trzeba im pokazać Prawdziwą Miłość. Po to przyszli. Źle by się stało, gdyby odeszli z pustymi rękami.

 4. wobroniewiary pisze:

  Pora na… przypominanie naszej drugiej strony

  Codzienna porcja Słowa Bożego (to Objawienie Boże przez wielkie „O” – pewne i zatwierdzone). Będę wklejać ewangelię z danego dnia oraz link do naszej drugiej strony, gdzie są wszystkie czytania i informacje o Patronie dnia

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza
  Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie»

  https://ewangeliadlanas-stronakatolicka.com/

  • Antonina pisze:

   https://wnet.fm/2023/03/01/ardanowski-rolnicy-nie-wiedza-z-jakich-form-pomocy-moga-korzystac-przepisy-unijne-sa-coraz-bardziej-skomplikowane/ Ardanowski: już niedługo rolnictwo może przestać być potrzebne. Chodzi o alternatywne formy żywienia….

   • Monika pisze:

    O tym te się nie mówi – nagłaśniajcie!
    WAŻNE! ZMIANA RZECZYWISTEGO SKŁADU PRODUKTÓW BEZ INFORMACJI NA ETYKIECIE

    • Maggie pisze:

     W żywności i kosmetykach poza Polską, bywa, że opakowanie wygląda bez zmian, ale składniki malutkim drukiem inne lub zakodowane pod jakąś nazwą z numerem.
     Ostatnio np trafiłam na promocyjny tonik do twarzy, zabarwiony farbą na ten sam co kiedyś kolor ale wodę różaną usunięto i dlatego nie wymieniono.
     Żywność zaś zeszprycowana chemią, której się nie podaje. Jabłko np po umyciu zostawione na stole… miało rodzaj filmu/osadu na skórce – myję i obieram oczywiście. Niektórzy podpowiadają aby trzymać przez 15 minut we wodzie z octem z małym dodatkiem sody oczyszczonej (takiej do pieczenia tj baking powder).
     Mydlenie oczu … wojną na Ukrainie … to np z braku cytryny wprowadzą może zamiennie ocet ? Upiekłam tydzień temu 12 drożdżówek z jabłkami z internetowego przepisu i na maśle, która powinna pachnieć i smakować masłem (wszyscy zachwalali ten smak) a moje ciasto ładnie wyrosło ale zero smaku i zapachu maślanego … czyżby ? „uzdatnione masło”

    • Maggie pisze:

     Jeszcze dodam, że już przed laty Health Canada dozwolił w „małych ilościach” promienie rtg dla … 😳 konserwacji produktów szybko się psujących takich np jak mięso czy mleko i warzywa. „Niewielkie ilości” przez lata to może być, że się okazać jakby do Fukushima na zdrowy urlop latać … a więc jaka oszczędność bez wyjazdu, pozostając w domu i korzystać z „benefitów napromiennych” po kryjomu: bo kto wie czy i ile „minerałów wzbogaca” żywność (tych „dodatków” dozwolonych przez pajaca).

     Dygresja:
     Na rynku np nie dopuszcza się (w kraju klonowego liścia), bo wycofali mieszankę z przypraw w kapsułkach (wg receptury lekarza), którą przez lata używałam na utrzymywanie na jednym poziomie ciśnienia (bez skoków „up & down”) … ale za to „napromieniowanki”ze sklepów, konserwanty w żywności (w tym wycofane w Europie) i „marycha” oraz znana szpryca to O’K.
     Stąd tylko przez internet, od południowego sąsiada, możliwość zakupu … ale tylko jeśli nie mają kanadyjskiej listy tych niedozwolonych.

 5. Ania pisze:

  Przy całym szacunku dla zwierząt

  Określająca samą siebie jako „działającą w imieniu zwierząt” Fundacja Centaurus postuluje wprowadzenie do Kodeksu Pracy możliwość otrzymania płatnego urlopu na opiekę nad psem czy kotem. Czy następnym krokiem będzie domaganie się zasiłku 500 plus dla posiadanych zwierząt domowych?
  „Jesteśmy międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty na dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach” – definiuje się na swojej oficjalnej stronie internetowej Fundacja Centaurus
  https://www.fronda.pl/a/Bedzie-platny-urlop-na-chorego-psa-lub-kota,212391.html

  • Małgorzata pisze:

   „Świetnie” !!!
   Ja ( jak wiele innych osób) miałam problem z opieką nad mamą dziesięć lat temu.
   Podejrzewam, że dni na opiekę nad psem będą a nad osobą starszą nie, będzie proponowana eutanazja .
   Kiedyś usłyszałam że psy krótko żyją, bo nauczyły się kochać a człowiek długo się uczy.
   Ale żeby dostawać wolne na psa???!!! / kota/itp….
   Żeby nie było że jestem przeciw psom: wychowałam się na psim posłaniu.

  • Krzys pisze:

   Szacunek należy się człowiekowi nie zwierzętom, to jest takie samo pomieszanie pojęć jak „adopcja zwierząt”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s