Ks. Piotr Glas: Kompromis ze złem

Tego nagrania powinien wysłuchać każdy bez wyjątku!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Kompromis ze złem

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Victor pisze:

  Pisałem pod postem z Patrykiem Jakim odnośnie zmian w traktacie UE, powtarzam ten komentarz

  Kolejny rozbiór Polski…głosowanie w maju miesiącu Maryjnym….

  Dobrze, że jest kolejna Nowenna Pompejańska o przyspieszenie triumfu Niepokalanego Serca Maryi, która zakończy się 23 kwietnia to jest chociaż pewność, że Matka Boża wysłucha modlitw tej małej reszty, która się zapisała, aby walczy o naszą przyszłość…

  Oczywiście nie mówię tutaj o zapracowanych i nie mających czasu. Bo ten dziesiątek to można odmówić jadąc samochodem, idąc do sklepu, idąc na spacer, myjąc gary lub wkładając je do zmywary, przygotowując pranie, obierając ziemniaki, wyrabiając ciasto na naleśniki, no chyba, że ktoś nie ma podzielnej uwagi i nie wykonuje tych, czy innych czynności, no bo nie ma czasu! Tak to to rozumiem. To jest jakieś usprawiedliwienie.

  Ale to nie do tych co nie mają czasu. Do Was nie!!!!

  Tyle osób wchodzi na forum. A tak mało Nowenn Pompejańskich. Żeby nie dobić do 100 NP?
  Ale to nie do tych co są zapracowani i nie mają czasu!

  Mam nadzieję, że jemioły też zadbają o naszą wspólnotę WOWIT.

  A dla tych co nie mogą znaleźć linka do zapisów, specjalnie dla Was wklejam linka:

  https://wobroniewiary.com/2023/02/16/nowenna-pompejanska-w-intencji-o-przyspieszenie-tryumfu-niepokalanego-serca-najswietszej-maryi-panny/

  • kris pisze:

   @ Viktor
   Nie bardzo rozumiem, jeżeli europoseł ma informacje, że jest zagrożona suwerenność kraju to zgłasza to odpowiednim organom państwa. Tym bardziej, że organy władzy są z tego samego ugrupowania politycznego. Nawet jeżeli będzie takie głosowanie, to o ile mi wiadomo obowiązuje jeszcze w UE prawo veta, czyli sprzeciwu. Na dodatek, każda taka zmiana wymaga ratyfikacji przez Sejm i Prezydenta.
   Więc nie wiem po co ten alarm ? Czyżby kolejny performance dla popularności ?
   Co do Nowenny Pompejańskiej, to moim skromnym zdaniem ważna jest jakość modlitwy – modlitwa serca, a nie ilość. Na przykład mnisi z góry Atos mieli zasadę, że powtarzali przez cały dzień krótką modlitwę Jezusową ” Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem”. I to im wystarczyło aby wznieść się na szczyty ascezy i kontemplacji duchowej.
   Niech każdy wybiera taką modlitwę jaka najbardziej mu odpowiada, a także porę i sposób odmawiania. Fakt, że osoba będzie się modlić, jest już ogromnym krokiem pójścia naprzód, we właściwym kierunku. Co na pewno raduje Boga.
   Jeżeli zaś chodzi o intencję, to też skromnie uważam, że każdy ma najlepsze rozeznanie w jakiej intencji powinien się modlić. Narzucanie komuś jakieś intencji, która w danej chwili nie jest dla niego najważniejsza, mija się z celem i tylko zniechęca.
   Oczywiście są to tylko moje subiektywne spostrzeżenia, a każdy ma prawo mieć własne , przeciwstawne.

   • Mateusz PWWM pisze:

    Patrząc na żywoty świętych, to nie wystarczyła żadnemu z nich jakaś krótka modlitwa z rana. Raczej całokształt modlitw, umartwień korzystania z Sakramentów Świętych. Ostatnio zauważam wszędzie dookoła różne ataki, podważanie, wyśmiewanie modlitw za wstawiennictwem Maryi czy ten innych świętych, ale to mnie utwierdza w tym co robię i to co robią Admini strony wowitowej.

    • kris pisze:

     @ Mateusz
     Niestety, nie zgadzam się z Tobą. Krótka, gorliwa modlitwa tzw. modlitwa serca, osoby, która jest miła Bogu może przynieść większe owoce niż dewocyjne, mechaniczne odmawianie całokształtu modlitw (cokolwiek to znaczy) przez osoby, które w swoimi codziennym życiem są od Boga daleko.
     Pisze o tym święta Teresa od Jezusa, którą na tym blogu wielokrotnie cytowałem.
     Nie zauważyłem, na tym blogu, aby ktokolwiek podważał lub wyśmiewał modlitwy za wstawiennictwem Maryi.
     Może podaj przykłady bo piszesz, że wszędzie to zauważasz, wszędzie – znaczy, także na tym blogu.
     Przykład: Różaniec do granic 2020 ” Celem wydarzenia było odmawianie codziennie przez pierwsze osiem dni listopada modlitwy różańcowej oraz pozostałych modlitw (modlitwy do Boga Ojca, dzieci nienarodzonych oraz Psalmu 51) . Różaniec do Granic Nieba w 2020 roku objął swoim zasięgiem nie tylko Polskę, ale także inne kraje na świecie m.in. Wielką Brytanię, Niemcy, Stany Zjednoczone. Wydarzenie odbywało się w ponad 15 tys. miejsc (w tym kościołach, hospicjach, szpitalach, zakładach karnych, przy przydrożnych kapliczkach” (Wikipedia)
     Czy” Różaniec do granic” odmawiany przez tysiące osób uchronił Polskę przed epidemią Covid-19 ?
     Pozwól zatem Bogu zadecydować, która modlitwa jest Mu miła i przez kogo odmawiana, a także w jaki sposób, pamiętając słowa Św. Mateusza : „Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. ( BT Mt 20, 15-16)
     Każdy kroczy swoją własną drogą do Chrystusa, wyznaczoną przez Jego Miłosierdzie. A człowiekowi nic do tego.

    • Mateusz PWWM pisze:

     @kris o
     Czy ja napisałem że na tym blogu? Aczkolwiek i tutaj trafiały się kwiatki pokroju bodajże Kazimierz Michał…
     Ja spotykam się z tym na co dzień l, czy to na tik toku czy na Facebooku. Modlitwa serca i modlitwy długie nie wykluczają się wzajemnie prawda? Piszesz w takim tonie jakbyś był rzecznikiem nieba bo póki co Ty prawisz morały co się Bogu podoba a co nie. Każdy kroczy swoją drogą do Chrystusa, fakt ale wielu mówi że nią kroczy bo uważają się za biblijnych chrześcijan…

 3. Kamilbolt pisze:

  No właśnie – gdyby tylko można było tak łatwo zrezygnować z tego wszystkiego, co jest funta kłaków nie warte (zwłaszcza pieniądz i jego zarabianie), to nie byłoby tyle zamętu, zagubienia i pokus, które co chwila nas atakują. Jak tu patrzeć ze spokojem w przyszłość i iść prostą drogą? Aż chce się czasami zapytać – co myśmy takiego zrobili Ewie i Adamowi?

  • wobroniewiary pisze:

   ??? co myśmy takiego zrobili Ewie i Adamowi? ???
   Ty pytaj cośmy Bogu uczynili!

   • Kamilbolt pisze:

    Wierzaj mi, jeśli powiem, że nie brakuje w mojej codzienności momentów, w których z drżeniem obawiam się tego, co kiedyś światło Bożej prawdy o mnie powie i jak trudna do zniesienia będzie dla mnie ta mowa. Bo co do tego, że raczej zasługuję na chłostę aniżeli nagrodę to mam tego świadomość. Mogę tylko mieć nadzieję, że mimo wszystko znajdzie się ktoś, kto stanie w mej obronie.

 4. Monika pisze:

  „Moc w słabości” odnosi się do tego co mówi biblista ks. Wojciech Węgrzyniak o filmie The Chosen.

  https://blog.gosc.pl/ksWojciechWegrzyniak/2023/02/25/W-sprawie-krytyki-The-Chosen

 5. Mateusz PWWM pisze:

  Pani Ewo, jeśli jeszcze jest możliwość to chciałbym siebie i moja żonę zapisać do nowenny. Po jednej części różańca, dowolnej 😇

  A dla każdego, krótki filmik.
  Uwierz Miłości 🔥♥️

  Z Bogiem i Maryją 🙏

 6. Ja pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w Bogu wiadomej sprawie

 7. duszyczka pisze:

  Dziś usłyszałam od kapłana takie słowa na temat adoracji i Mszy św. Adoracja, to serce Boga, gdy jesteśmy na adoracji Bóg jest bezbronny, nic nie może światu zrobić, rozpuszczamy Boży gniew. Gdyby tak Polacy chodzili każdego dnia na min. 15 minutową adorację, to zapewne naszej Ojczyźnie nic się niestanie. Adoracja jest drugim nieskończonym źródłem łaski na ziemi, bo pierwszym jest Ofiara Mszy św. To co daje adoracja, nie da ci Msza św., to co ma Msza św, tego ci nie da adoracja. Adoracja jest to uczczenie Ofiary Syna Bożego, bo przybywanie Jezusa w Tabernakulum jest ogromną Ofiarą. Jest to najmniejsze więzienie świata i najbardziej zapomniany więzień świata. Będzie nam głupio na Sądzie Bożym, że nasze pokolenie nie ustrzegło wiary, bo na nasze ramiona Pan Bóg to dał. Czy po nas ktoś pójdzie z wiarą, to są resztki. Gdyby teraz była wiara, byłyby powołania, kwitłyby zakony. Codzienna adoracja i Ofiara Mszy św. jest najlepszą obroną wiary, Ojczyzny.
  Ku przypomnieniu :

  Działo się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co czynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska; spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939r. – 23 mln W 1945r.). Ludzie ginęli na frontach wojny, podczas bombardowań miast i wsi, ginęli w obozach koncentracyjnych, więzieniach, byli rozstrzeliwani, wieszani na ulicach, ginęli od mrozu, głodu w obozach śmierci. Pojawienie się żołnierzy niemieckich w jakiejś miejscowości oznaczało śmierć nawet wielu mieszkańców. Bardzo często żołnierze niemieccy, którzy przyjechali do jakiejś miejscowości strzelali do napotkanych na ulicy ludzi tak jak do zwierząt w lesie. Są w Polsce miejscowości, parafie, które straciły nawet do 60 – 80% mieszkańców.

  JEST TYLKO JEDNA PARAFIA W POLSCE, KTÓREJ MIESZKAŃCY NIE ZAZNALI W/W NIESZCZĘŚĆ, TRAGEDII !

  – Nikt z tej parafii nie zginął w czasie wojny!

  – Wszyscy żołnierze powrócili z wojny do swoich rodzin!

  – Przez cały czas wojny, żaden Niemiec nie przekroczył granicy tej parafii!

  TO JEST CUD! Jak to się stało, że ta parafia doznała tego cudu ?

  Parafia ta nazywa się Garnek, leży w centrum Polski, około 70 km od Warszawy. W 1939r. liczyła 7 tys. mieszkańców. Dnia 1.IX. 1939r. gdy Niemcy zaatakowały Polskę w parafii w/w proboszczem był bardzo mądry i pobożny kapłan. W tym tragicznym dniu w tamtejszym kościele zgromadziło się trochę ludzi na Mszy świętej – był to pierwszy piątek miesiąca. Proboszcz do zgromadzonych w kościele ludzi powiedział wtedy takie słowa: „Dziś Niemcy pod wodzą Hitlera zaatakowały Polskę. Hitler to człowiek opętany przez szatana. Hitler wyrządzi straszliwe zło Polsce i całej Europie. Zginą miliony ludzi, Europa ulegnie wielkiemu zniszczeniu. Czy jest jakiś ratunek? Czy możemy uniknąć śmierci, uratować nasze domy, gospodarstwa, zakłady pracy ? Tak, jest ratunek ! Tym ratunkiem jest różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem ! Od dzisiaj, aż do końca wojny, (nie wiemy ile będzie trwać ta wojna), każdego dnia w naszym kościele będzie odmawiany Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszam wszystkich każdego dnia na to nabożeństwo”.

  Wojna trwała 6 lat, Różaniec w kościele także trwał 6 lat (1939-1945). Proboszcz podał ludziom godziny nabożeństwa. Na to nabożeństwo ludzie zaczęli przychodzić. Odmawiali cząstkę Różańca (5 tajemnic). Po Różańcu proboszcz udzielał błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

  Początkowo ludzi było niewiele, ale w miarę upływu wojny przychodziło coraz więcej. Kościół codziennie był zapełniony ludźmi. Gdy spostrzeżono, jaka jest potęga tego nabożeństwa, tzn. że nikt z tej parafii nie zginął (w innych zginęło już wielu), na Różaniec codziennie gromadziło się tyle ludzi, że kościół nie mógł wszystkich pomieścić !

  Nie było w Polsce miejscowości, do której by nie dotarli żołnierze niemieccy w czasie wojny. Nawet do najdalej położonych wiosek, 300 –400 km od Warszawy. Docierali nawet do tych wiosek, które nie miały szosy (dojeżdżali końmi), a ta parafia jest w centrum Polski, tak blisko Warszawy. A więc: JAK WIELKA JEST POTĘGA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W KOŚCIELE PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM !

  Z tej parafii przed IX 1939r. wielu młodych mężczyzn zostało zmobilizowanych do wojska. Jedni walczyli (we wrześniu 1939r). z Niemcami, inni z Rosjanami. Nikt z nich nie zginął na froncie ! Część z nich wróciła do domów po ustaniu walk, część dostała się do niewoli. Jedni byli w obozach niemieckich, inni w rosyjskich, również na dalekiej Syberii. Wszyscy powrócili do swoich rodzin ! A więc cudowną opieką w/w modlitwy zostali otoczeni żołnierze z tej parafii, którzy byli nawet kilkanaście tys. km od niej (Syberia).

  Jak to wszystko zrozumieć ? Jak to wszystko wytłumaczyć ? Można stwierdzić z całą pewnością, że Różaniec w kościele przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem jest wielką potęgą. Okazał się silniejszy, niż wszystkie bomby, czołgi, armaty, karabiny maszynowe itp. Silniejszy niż cała potęga hitlerowskich Niemiec.

  Czy tylko w czasie wojny ? A czy dziś nie ma już tej samej mocy, potęgi, skuteczności w innych dziedzinach ludzkiej egzystencji?

  • Kasia pisze:

   Nasza ojczyzna jest w Niebie…

   • duszyczka pisze:

    @Kasiu, człowiek jest istotą psycho-fizyczną, bo posiada duszę i ciało. Tu dla człowieka ziemia jest Ojczyzną, dla duszy Ojczyzną Niebo. To czym sobie zapracujemy w tej ziemskiej pielgrzymce będzie adekwatne do nagrody po naszej śmierci. Na ziemi dzieje się dużo złego i przez to wszechobecne zło ludzie zatracają swoje dusze, a więc i szansę jej powrotu do swojej Ojczyzny-Nieba. Dlatego przez Ofiarę Mszy św. i adorację możemy wyprosić tu i teraz najwięcej.

    • Estera pisze:

     Duszyczko, gdzie można jeszcze spotkać takich Kapłanów ? Z trwogą obserwuję to, co dzieje się na terenie mojej diecezji. Ks. Dominik ma tu zakaz nauczania, Wojownicy Maryi nie mogą zakładać struktur, Komunia Święta na rękę, do ust na stojąco, nie ma balasek (polikwidowano i nie wracają), kazania takie powierzchniowe, świeckie, bym powiedziała. Kapłani porzucają swój stan, część umiera a seminarium pustoszeje. W czasie spowiedzi też raczej większość ludzi nie otrzyma „czegoś więcej” mobilizującego do pracy nad sobą. Na spotkaniu charyzmatycznym, gromadzącym tłumy w parafii w Tychach promowany i zapraszany jest Marcin Zieliński. I tak by jeszcze dłuuugo można wymieniać. Otrzymałam od życia wiarę jeszcze w „starej, konserwatywnej” wersji (czyli tej najlepszej), ale nie umiem jej dalej przekazać, bo mam przeciw temu nawet sam lokalny Kościół.
     Boże miej miłosierdzie nad moją diecezją i całą ojczyzną!

    • Kasia pisze:

     Nie przeczę wielkiej wartości Mszy św i adoracji i wierzę, że wiele można wyprosić.
     Trochę też odniosłam się do wpisów wyżej sugerujących rychły rozbiór Polski.
     Ważne jest też w tym wszystkim co Bóg chce dla nas. Ojczyzna jest wspaniałą wartością ale jest w hierarchii wartości wartością po Bogu. Bóg jest na pierwszym m-cu.
     I nie zrozum mnie źle bo sama mimo, że od wielu lat mieszkam poza granicami to bardzo kocham Polskę, pracuję na rzecz Polski i Polaków. Jednakże lata na emigracji nauczyły mnie jakby odseparować te dwie rzeczy. Chociaż rozumiem przewiązanie do Ojczyzny ziemskiej to jednak Wola Boża przede wszystkim…
     Takie ostatnio mam przemyślenia w związku trudnymi z czasami które przeżywamy. Może ktoś ma coś mądrzejszego do powiedzenia.

  • Lucija pisze:

   Droga „duszyczko”,święte słowa tego kapłana 🙂

 8. Victor pisze:

  @Duszyczka, dziękuję za ten wpis. Znam tą opowieść/świadectwo. Kilka razy była ona wklejana na stronie na przestrzeni lat. To jest tzw. wrażliwość i zrozumienie i wiara przede wszystkim Kapłana, ale i wiernych.
  O dziwo ci ludzie nie uskarżali się na brak czasu, tylko podjęli działanie.
  Ale słuchając wypowiedzi Ks. Glasa ludzie w tych czasach (nie użyje wyrazu, którego użył ks. Glas) tracą rozum.

  Nie ma co się oglądać na innych, trzeba samemu robić dużo więcej, tak jak mówił Ks. Dominik: -„Paciorek dzisiaj nie wystarczy…”

 9. Ania pisze:

  Festiwal dezinformacji trwa w najlepsze, a ludzie wszystkiemu wierzą

  Bezpardonowy atak na ministra Czarnka, że niby „„Było »Sto lat«, kolejka z prezentami dla Bartosza, a pan Sławomir z Bayer Full zaśpiewał »Majteczki w kropeczki« na scenie opery. Ci z nas, którzy to słyszeli i widzieli, byli zdruzgotani” – przekazał informator „Faktu”. Jak poinformowano, utwór został wykonany po chińsku”
  „Wśród gości mieli być kardynał Gerhard Muller i jego sekretarz, zastępca Komendanta Głównego PSP, rektorzy uczelni wyższych (m.in. Politechniki Wrocławskiej, Akademii Muzycznej, Collegium Humanum), politycy Prawa i Sprawiedliwości, a także szef agencji modelek Piotr Czaykowski – wyliczał Fakt

  Tymczasem
  Do publikacji odniósł się na Twitterze minister. „Co za bzdury. Szanowni Państwo, informuję: We Wrocławiu byłem 17, a nie 24 lutego”. Wskazał, że był na Politechnice Wrocławskiej i Dolnośląskim Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, zaś wieczorem był między innymi z rektorami na operze „Cyganeria”. „Nie było żadnego występu Bayer Full i nie słyszałem tam ich piosenki, choć, jak wielu, lubię też taką muzykę” – napisał Czarnek

  https://www.tvp.info/66886904/szef-mein-prof-przemyslaw-czarnek-reaguje-na-publikacje-faktu-co-za-bzdury

 10. wobroniewiary pisze:

  Niektóre matki zapominają o tym, że ich dzieci mają swoich aniołów stróżów i że mogą (i powinny) wzywać anielskiej potężnej obrony. Dlatego też, gdy matki nie mogą fizycznie ochraniać swych dzieci, winny jedynie uciec się do aniołów stróżów.

  Oto krótka modlitwa znana pod nazwą „Modlitwa matek do aniołów stróżów ich dzieci”. To sposób na uspokojenie naszych serc i na pozostawanie w pokoju ze świadomością, kto tak naprawdę ochrania nasze dzieci.

  Modlitwa matek do aniołów stróżów ich dzieci

  Pokornie Cię pozdrawiam,
  wierny przyjacielu niebiański mojego dziecka!

  Szczerze Ci dziękuję za okazaną Twoją miłość i dobroć.
  Pewnego dnia, w przyszłości, w sposób bardziej godny,
  niż to jestem w stanie uczynić obecnie,
  odwdzięczę się za troskę,
  jaką otaczasz moje dziecko
  i przed całym zastępem niebieskim
  uznam mój dług wobec Ciebie,
  który je prowadzisz i ochraniasz.

  Zaspokajaj wszystkie potrzeby jego ciała i duszy.
  Módl się także za mnie, za mojego męża,
  za całą moją rodzinę.
  Abyśmy wszyscy pewnego dnia
  mogli się spotkać radośni
  w Twojej błogosławionej społeczności.
  Amen

 11. Ania pisze:

  „Twoim wyrokiem jest piekło!”. Historia księdza Stevena Scheiera.

 12. Anna-Asia pisze:

  Kto zabił Jezusa odc.1

 13. Regnum Galliae, Regnum Mariae pisze:

  Kochani, tylko wydziałem tytuł tego artykułu na Opoka.pl.. I od razu mi się zapaliła czerwona lampka z syreny !! właściwie goooogle to wspiera, wielki filantrop ten goooogle..
  Całego artykul nie przeczytałem bo … nie chcę żeby mi cisznienie podskoczyło..
  no cóż.. po Mszy św wirtualne, teraz kontemplacja wirtualna.. czyli już taki sobie Kościół wirtualne i prywatny, bez Wspólnoty wiernych ano i bez kapłanów 😳😳
  Chyba nie tędy droga..

  https://opoka.org.pl/News/Polska/2023/kontemplacja-poprzez-okulary-vr-to-mozliwe

  • wobroniewiary pisze:

   O co tu chodzi, bo nic a nic nie rozumiem
   możesz napisać tak, aby laik zrozumiał o co chodzi z wirtualną kontemplacją?

   • REGNUM GALLIAE, REGNUM MARIAE pisze:

    ba to proste.. tak jak jest napisane w artykule Opoka.pl..
    chodzi o okulary VR ( VIRTUAL REALITY ) z marki google.. okulary ktory prowadzają w kontemplacji.. no i już .. może jeszcze wirtualna msza w okulary VR googla ??

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s