40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 3

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 3

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Victor pisze:

   DROGA KRZYŻOWA ZBAWICIELA PANA, CZYLI STACJE JEROZOLIMSKIE

   https://salveregina.pl/droga-krzyzowa-zbawiciela-pana-czyli-stacje-jerozolimskie/

   POBUDKI DO ODPRAWIANIA DROGI KRZYŻOWEJ
   Św. Bernard. „Nic tak skutecznego nie jest do leczenia ran duszy, jako Ran Jezusowych rozmyślanie.”

   Albertus Magnus. „Pobożne rozmyślanie Męki Jezusowej daleko więcej korzyści przynieść może człowiekowi, aniżeli gdyby rok cały pościł o chlebie i wodzie i codziennie się biczował.”

   Świętej Gertrudzie objawionym było, że kto nabożnie Mękę Pańską czy to myślą, czy czytaniem, czy też modląc się rozważa, nieskończenie większą wyrządza Panu Bogu Chwałę, aniżeli przez inne pobożne uczynki. „Kto by oziąbł w Służbie Bożej, uczuje gorącość ducha, jeśli się uda do rozmyślania Męki Chrystusowej. Jak bowiem jest niepodobna nosić w ręku mąkę, aby żaden nie został na niej proszek, tak też być nie może, aby kto choć krótkim rozmyślaniem o męce Pańskiej, nie miał z niej odnieść pożytku” (Słowa Pana Jezusa do Św. Gertrudy).

   Św. Gertruda napomina nas, abyśmy zawsze choćby krótko rozmyślali Mękę Pańską, albo odmawiali modlitwy odnoszące się do cierpień Jego.

 2. eska pisze:

  Otrzymałam na WhattsApp’ie:

  24 lutego na ekrany kin wchodzi polski film o wstawiennictwie Św. Józefa. Warto rozesłać tę informację bo ważne, żeby od 24 lutego do 26 lutego (pierwszy weekend seansów) była dobra frekwencja Inaczej kina szybko zdejmą film a w to miejsce wstawią już coś innego. W załączeniu trailer https://www.youtube.com/watch?v=Nf9HFYvLVY8POKÓJ Z WAMI!

  Drodzy Bracia, zapraszam Was gorąco na mój najnowszy film OPIEKUN. W kinach w całej Polsce od weekendu 24-25-26.02.2023 w ponad 100 kinach. Film zrealizowany na bardzo wysokim poziomie. Jestem reżyserem, autorem scenariusza razem z moim kolegą Bartoszem Geislerem i Aleksandrą Polewską ze wspólnoty w Koninie. Skomponowałem też do OPIEKUNA muzykę, którą nagrałem z wybitnymi muzykami Filharmonii Kaliskiej – zdobywcy GRAMMY, najwyższe trofeum muzyczne na świecie.

  Jestem pewien, że OPIEKUN to dobra propozycja dla współczesnego człowieka żyjącego w lęku, strachu i kryzysie rodziny. To też swoiste antidotum na wszechobecną pornografię i nihilistyczne propozycje w kinach. Film od 13 lat. Dla młodszych za trudny.
  OPIEKUN to nie moralizowanie, ani egzaltacja religijna, tylko życie konkretnych ludzi z trudną historią, w którą wchodzi Bóg. Świetna obsada, wartka akcja i nieoczekiwane zwroty akcji. Wszystkie historie pokazane w filmie są na kanwie wydarzeń prawdziwych

  Kilka słów o fabule – znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna romansować z bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy Robert dostaje od szefa rozgłośni zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. W kulminacyjnym momencie, będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny.

  Uprzejmie proszę i zachęcam, żebyście poszli na film, który jest sumą moich doświadczeń drogowych. Uprzejmie proszę, prześlijcie to info do innych braci i wspólnot w całej Polsce, rodziny, znajomych. Uprzejmie proszę (o ile to możliwe) pójść do kin w weekend otwarcia 24-25-26.02.2023 . Jak będzie dobra frekwencja to kiniarze zostawią film, jeśli będzie słaba zostanie szybko wycofany.

  Pod tym linkiem, macie wszystkie informacje: zwiastun, lista kin w całej Polsce, plakat, informacje o fabule, informacje jak zorganizować pokaz grupowy, fotosy itd itp.
  https://rafaelfilm.pl/opiekun/

  Na premierze Kaliskiej, OPIEKUN został nagrodzony ogromnym aplauzem, bardzo się podobał dziennikarzom i widzom którzy dziękowali mi przez dwie godziny nie kryjąc łez wzruszenia. Film oglądał ks. Michał Jaworski, który napisał i przesłał mi kilka słów o OPIEKUNIE. Pozwalam sobie je zamieścić (za Jego zgodą) jako głos świadomego widza. Ta recenzja i zaproszenie bardzo mnie wzruszyło.

  Z Bogiem, Darek Regucki – reżyser

  Film „Opiekun” w reżyserii Dariusza Reguckiego, który miałem okazję obejrzeć, bardzo mnie poruszył. Oparta na faktach historia współczesna ukazuje działanie Boga „dzisiaj”, które dokonuje się poprzez świętego Józefa. Miłość mocniejsza niż nienawiść, przebaczenie silniejsze niż grzech, światło rozpraszające ciemność, życie triumfujące nad śmiercią – oto przesłanie Dobrej Nowiny płynące z tego wspaniałego dzieła. Gorąco zachęcam do zobaczenia go.

  ks. Michał Jaworski
  Rektor Archidiecezjalnego Seminarium
  Redemptoris Mater w Łodzi

  • Anna-Asia pisze:

   Dziś wybieram się na film Opiekun. Świętego Józefa znam, jako Patrona Babci i Dziadka, że strony Mamy. Potem powitał mnie na śniadaniu, ku mojemu zdziwieniu, obrazkiem, który leżał na każdym talerzyku gdy trafiłam w odwiedziny do ss Pallotynek w dniu Jego święta. Dziś pragnę tą znajomość odnowić i utrzymać, wszak jest Patronem dobrej śmierci a ja mam wiek stosowny….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s