40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 1.

Rekolekcje wielkopostne wygłoszone w Telewizji TRWAM przez o. Marcina Ciechanowskiego, paulina

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „40 dni ze św. Józefem – rekolekcje wielkopostne. Dzień 1.

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. MagdaWE pisze:

  Nikt mnie tak nie cenzuruje jak WOWiT choć nie piszę herezji ani obraźliwych postów.

  • wobroniewiary pisze:

   Każdy Twój post ma charakter wojny podjazdowo-zaczepnej
   Wkleję dla Czytelników Twój ostatni post z kosza i niech każdy zobaczy dlaczego takich postów nie wpuszczam
   My żyjemy w czasach, gdzie trzeba się więcej modlić a nie dywagować i zarzucać nam pychę, że tak łatwo chcemy do Nieba

   „Pan Bóg zaplanował datę tryumfu Niepokalanego Serca NMP a Wy chcecie przyśpieszać rozwój wydarzeń. (…)
   W Apokalipsie jest zapowiedziany 2,5-letni okres maksymalnego ucisku a Wy już chcielibyście do Nieba. Nie ma łatwo!”

  • Bogdan pisze:

   A takie pytanie.
   1.A jakie są Pani intencje odnośnie tej strony?
   2. Dlaczego Pani zabrania modlitwy o przyśpieszenie Tryumfu Niepokalanego Serca Maryi tak jakby Pani miała władzę nad nami?
   3.Przecież Jezus powiedział : O cokolwiek poprosicie Ojca w imię Moje da wam to- Ewangelia św.Jana. Czy w takim razie Pani próbuje sie stawiać w miejscu Jezusa?
   4. Bóg dał nam wolną wolę i mamy prawo sie modlić o wszystko inną kwestią jest to czy to otrzymamy. Więc dlaczego Pani próbuje nam odebrać prawo do wolnego wyboru tym bardziej że będzie to skutkowało niepowodzeniem z Pani strony?

   5. A może Pani szuka wrogów, lubi Pani zaczepiać innych by potem koleżankom sie skarżyć jak to Pani jest nie sprawiedliwie traktowana ?
   6. Czy Pani ma jakieś upodobanie w tym żeby czuć się pokrzywdzoną?

   Radzę Pani robić rachunek sumienia sobie a nie innym to odechce się Pani krytykowania wszystkiego i wszystkich.

   • wobroniewiary pisze:

    Amen!
    Ps. Ja znalazłam czas i przejrzałam wszystkie komentarze, które są na stronie. Pokaże tylko kilka -same podjazdówki 😦

    1) „Czepiasz się słówek a ja przestrzegam przed takimi domorosłymi mistykami, którzy naubzdurają różne rzeczy. Jaki kontekst ty potrzebujesz do bredni, że….”
    2) „Nie należy wchodzić w wyobraźni do domu Putina, gdyż niektórzy naprawdę mogą tego dokonać …”
    3) „Nowenna Pompejańska dotyczy tylko jednej intencji i dodawanie kolejnej to jest rozwalanie tej modlitwy”

   • Kamilbolt pisze:

    Odnośnie pkt 5 – kiedyś tak miałem i nieraz lubiłem wbijać kij w mrowisko szczególnie na jednym metalowym forum. Ileż razy to się potem obracało przeciwko mnie i iloma boleściami i zgryzotami się przeszywałem. Efekt był taki, że zamiast być solą ziemi byłem solą w oku i dałem raczej antyświadectwo, którego skutki Jezus musi teraz naprawiać. Tak więc niech MagdaWE się ogarnie i prostuje swe ścieżki, póki czas, bo kij zawsze ma dwa końce. Są lepsze sposoby gospodarowania czasu od generowania zła w bliźnich i w sobie samym, tylko trzeba je odkryć.

 3. Kasia pisze:

  Rekolekcje w Płocku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z ks Teodorem. Długie ale bardzo piękne, polecam: https://www.youtube.com/live/MZ8rPRC8tOQ?feature=share

 4. rita.g pisze:

  Kochani! bardzo proszę o modlitwę za moją siostrzyczkę Paulinę, która ma depresję poporodową. Jej synek ma pół roczku. Bóg zapłać!

 5. Małgorzata pisze:

  +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s