Zapowiedź rekolekcji wielkopostnych – ks. Piotr Glas: usłysz Głos Prawdy pośród mgły i zamętu

To będą rekolekcje PRZEŁOMU, rekolekcje, które zmuszą każdego z nas do stanięcia w PRAWDZIE. Każdy Piątek Wielkiego Postu o g. 19:00 na kanale Wydawnictwa Esprit

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Zapowiedź rekolekcji wielkopostnych – ks. Piotr Glas: usłysz Głos Prawdy pośród mgły i zamętu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Monika pisze:

  Popkultura składa hołd demonowi? O tym świat woli milczeć!
  – wywiad z Grzegorzem Kasjaniukiem na PCh24TV

 3. bea pisze:

  Polecam wstrzasajaca rozmowe o pop kulturze w muzyce modzie rozmowa z Panem Kasjaniukem

  • Bożena pisze:

   W „Poemacie Boga-Człowieka” jest opisana również postać Judasza i jego droga do upadku. On bardzo chciał dokonywać niezwykłych cudów i przez jakiś czas miał ten dar, tak jak wszyscy apostołowie. Jednak w pewnym momencie Jezus odebrał mu ten dar. Judasz nie zastanowił się , nie zapytał Jezusa dlaczego, ale sięgnął wtedy po magię, nekromancję i inne sposoby zdobycia cudotwórczej mocy, które pochodzą od szatana. Do czego to w końcu go doprowadziło wiemy doskonale. Takie było moje pierwsze skojarzenie, gdy przeczytałam słowa Marcina Z.

 4. Ania pisze:

  Czołowy chiński dyplomata udał się do Rosji. Zachód zaniepokojony

  CNN: Chiny i Rosja blisko jak nigdy wcześniej 
  „Kiedy stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nadal się pogarszają – ostatnio z powodu balonu szpiegowskiego – Chiny i Rosja są blisko jak nigdy dotąd” – analizuje CNN. Pogłębiające się partnerstwo Pekinu z Moskwą, niepokoi Zachód. Podczas gdy USA zapowiadają dalszą pomoc wojskową dla Ukrainy, podobne wsparcie z Chin może otrzymać Rosja

  • Krzysztof pisze:

   Zarówno chiński komunizm jak rosyjski imperializm czy zachodni liberalizm to trzy oblicza tego samego – działania szatana w świecie. Pozorne różnice i wrogość służą mu do skłócania ludzi, aby skutki były według jego planu, czyli szatańskie.
   Miejmy to na uwadze aby dobrze odczytywać różne wydarzenia. Niech nam to służy również jako filtr na podawane w mediach informacje, bo w nich zły też ma dużo władzy.

 5. kris pisze:

  Znak Ducha Św. podczas Chrztu. ( coś dla sceptyków)

  Podczas Chrztu Św. człowiek zostaje namaszczony krzyżmem świętym. Przez namaszczenie zstępuje na nas Duch Święty tak, jak zstąpił na Jezusa po chrzcie w Jordanie.

 6. Bożena pisze:

  Może ktoś skorzysta z krótkich rozważań Drogi Krzyżowej:
  DROGA KRZYŻOWA
  I. WYBÓR.
  Kogo wybieracie: Jezusa zwanego Chrystusem – Syna Ojca Przedwiecznego, czy Jezusa Barabasza – syna, który nie zna swego ojca.
  II. DROGA.
  To jest mój Syn Umiłowany w którym mam upodobanie.
  III. NA ZIEMI.
  Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jedynego dał aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął …
  IV. MATKA.
  A Twoją duszę miecz przeniknie aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.
  V. Z JEZUSEM.
  Jeżeli chcesz Mnie naśladować … . Kto nie bierze swego krzyża a chce iść / idzie/ za Mną nie jest mnie godzien.
  VI. CHUSTA WERONIKI.
  Żyję ja, już nie ja, żyje we mnie Chrystus.
  VII. Z GŁĘBOKOŚCI.
  Zmiłuj się nade mną Boże, w ogromie swej litości zgładź nieprawość moją … .
  VIII. ŻYĆ W PRAWDZIE.
  Obłudniku, czemu widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie widzisz. Usuń wpierw belkę ze swego oka … .
  IX. BEZSILNOŚĆ.
  On się obarczył naszymi grzechami, dźwigał nasze słabości.
  X. OGOŁOCONY.
  Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć. Pośmiewisko ludzi i wzgarda pospólstwa.
  XI. ŹRÓDŁO.
  W Jego ranach jest nasze zdrowie a strumienie Wody Żywej popłyną z Jego wnętrza.
  XII. ŚMIERĆ.
  Jeśli ziarno, wpadłszy w ziemię, obumrze – wyda plon obfity.
  XIII. PIELUSZKI I CAŁUN.
  Owinąwszy Go w pieluszki, położyła w żłobie. … zabrał ciało, owinął je w czyste płótna i złożył w grobie wykutym w skale.
  XIV. GRÓB I ŻYCIE.
  Gdzie jest, o śmierci, twój oścień? Gdzie jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Ja Jestem – Zmartwychwstanie i Życie – kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki!

  DROGA KRZYŻOWA

  I.JEZUS SKAZANY NA ŚMIERĆ.
  Bóg Ojciec Syna swego Jedynego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
  II.JEZUS BIERZE KRZYŻ.
  On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści.
  III.JEZUS PIERWSZY RAZ UPADA.
  A myśmy go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego.
  IV.JEZUS SPOTYKA MATKĘ.
  Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie.
  V.SZYMON POMAGA JEZUSOWI.
  Coście uczynili jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili.
  VI.WERONIKA OCIERA JEZUSOWI TWARZ.
  W swoim ciele dopełniam braki udręk Chrystusowych.
  VII.JEZUS DRUGI RAZ UPADA.
  Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich.
  VIII.JEZUS UPOMINA PŁACZĄCE NIEWIASTY.
  Kto miedzy wami boi się Pana, niech słucha głosu Jego Sługi. Kto chodzi w ciemnościach i bez przebłysku światła niech imieniu Pana zaufa.
  IX.JEZUS TRZECI RAZ UPADA.
  Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego.
  X.JEZUS ODARTY Z SZAT.
  Jak wielu osłupiało na Jego widok – tak nieludzko został oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi … .Najpiękniejszy z synów ludzkich.
  XI.JEZUS PRZYBITY DO KRZYŻA.
  Dręczono Go, lecz sam dał się gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją … .
  XII.JEZUS UMIERA NA KRZYŻU.
  Oto powiedzie się mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i wyrośnie bardzo. Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy za to, że siebie na śmierć ofiarował.
  XIII.CIAŁO JEZUSA ZDJĘTE Z KRZYŻA.
  Po udręce i sądzie został usunięty, a kto się przejmuje Jego losem. Tak, zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć.
  XIV.CIAŁO JEZUSA ZŁOŻONE W GROBIE.
  Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało. Po udrękach swej duszy ujrzy światło i nim się nasyci.

 7. Ania pisze:

  Wielkopolskie przedszkole oswajało dzieci z konsumowaniem robaków. „Chcieliśmy pokazać różnorodność jedzenia”

  https://pch24.pl/wielkopolskie-przedszkole-oswajalo-dzieci-z-konsumowaniem-robakow-chcielismy-pokazac-roznorodnosc-jedzenia/

 8. kris pisze:

  Pokarm nie przybliży nas do Boga.

  Św. Paweł w Liście do Koryntian napisał znamienne słowa dotyczące pokarmu:
  „A przecież pokarm nie przybliży nas do Boga. Ani nie będziemy ubożsi, gdy przestaniemy jeść, ani też jedząc nie wzrośniemy w znaczenie.” ( BT 1 Kor 8, 8)

  Niezrozumiałe więc jest to całe zamieszanie z jedzeniem świerszczy, ” podkręcane ” przez bogatych wierzących, będących na zachodnim, sowitym ” wikcie”.
  Przecież bogaci wierzący mają do dyspozycji drogie restauracje zarówno w Strasbourgu, Paryżu jak i Brukseli, więc mogą bez problemów zamówić świeżutki schabowy z Hiszpanii (ok. 30 mln świń ) lub Niemiec (ok. 30 mln świń), lub smaczny antrykocik z Brazylii ( 217 mln szt. bydła).
  Być może oni nie wiedzą, że nie ma już prawie świnek i krówek na wsi. W Polsce, pogłowie bydła spadło z 13 mln szt. (1975) do 6 mln szt (2020), a świnek z 22 mln (1992) zostało tylko 10 mln (2019), i z roku na rok spada. Jednak zostawiono rolnikom pieski i kotki, aby wnosiły chociaż trochę radości do smutnego obrazu dzisiejszej wsi.
  Tymczasem, wpatrując się w zielonego okazałego pasikonika, który wykonuje nie lada fikołki na moim talerzu i ciesząc się szarym świerszczem , który w tym samym czasie pięknie wygrywa swoją melodię, wspominam dawne już czasy, kiedy moje oczy radowały się widokiem zdrowych, pięknych świnek oraz wspaniałych polskich, łaciatych krówek, które stadami, dostojnie kroczyły przez kręte ,wiejskie drogi nad Wisłą.
  Dziękuję jednak za to, że każda wasza decyzja przybliża mnie do Boga,więc niepotrzebna ta mowa, która nigdy nie będzie srebrem, ale wasze milczenie będzie zawsze złotem.
  Zaczynamy przecież Wielki Post 2023.

 9. Weronika pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za Jana 88 lat stan ciężki, zagrożenie życia , o wypełnienie woli Bożej w nim, miłosierdzie Boże i łaskę szczęśliwej śmierci w stanie łaski uświęcającej dla niego… Bardzo dziękuję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s