Proroczy Szlak Objawień Maryi – podpis Maryi

Fatima, Lourdes, rue du Bac w Paryżu, La Salette, Medjugorie, Pontmain, Pellevoisin, Syrakuzy. W miejscach tych przez ostatnie dwieście lat ukazywała się Matka Boża. W Medjugorie ukazuje się do dziś

Gdy połączymy te miejsca linią, otrzymamy literę M, swoisty podpis Maryi na mapie Europy

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Proroczy Szlak Objawień Maryi – podpis Maryi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. babula pisze:

  Jaka miła niespodzianka 🙂 W NP w grupie dziesiątkowej jestem wpisana razem z s. Ludmiłą. A tak miała na imię moja nieżyjąca już ciocia -bardzo Kochana, anioł nie człowiek. I też była siostrą zakonną.
  Siostro Ludmiło -ściskam Siostrę serdecznie ❤ To tak jak by moja ciocia siostrę mi przysłała do wspólnej modlitwy. I oj trzeba tego wsparcia, trzeba bo ostatnio ciężko mi się modlić. Ale to nic, z Maryją damy radę 🙂

  • Anula pisze:

   Tak samo miłą dla mnie niespodzianką była informacja, że „Pozdrowienie Anielskie” zawiera dokładnie 33 słowa… 😍
   Szczęść Boże!

 3. HalinaAnna pisze:

  Ave Maria. Zbliża się Wielki Post. Może warto rozważyć utworzenie 14 grup (w jednej może być kilka osób), która w jedności będzie codziennie odmawiała Drogę Krzyżową, na wzór modlitwy pompejańskiej. Dzisiaj każdy z nas ma bardzo wiele intencji, a w pojedynkę codziennie odmówić całą Drogę Krzyżową może być niewykonalne.

  • babula pisze:

   Pomysł jest dobry ale dla osób zupełnie wyciśniętych czasowo proponowałabym rozważanie każdego dnia jednej stacji Drogi Krzyżowej przez cały dzień w trakcie robót nie wymagających skupienia.
   Chociaż ja się przyznam, że bywają dni kiedy jestem tak zmęczona, ze nawet umycie naczynia wymaga skupienia. Wtedy można to zmęczenie oddać Panu Bogu w połączeniu ze stacją Drogi Krzyżowej, która miała być rozważana.
   W ten sposób cały dzień będziemy z Jezusem.

 4. Sylwia pisze:

  Kochani ostrzegam przed tą osobą, być może ktoś się natknął na tego Pana jest nim Cezary Mordarski pseudonim- brat Filip. Wydał książkę pt. „Skuteczna Modlitwa” jako przewodnik jak się modlić itd. Tyle że ten czlowiek promuje się jako jedyny znawca w tym temacie, prowadzi kurs jasnowidzenia za który trzeba sobie zapłacić. W dodatkowo podejrzewam że stosuje metody psychomanipulacji i hipnozy opierając się na duchowości religijnej (oczywiście jest to przykrywka) bo z naszą wiarą nie ma to nic wspólnego. Twierdzi że jego książka została zaaprobowana przez Ojca Witko czy przez jakiegoś biskupa niestety teraz nie pamiętam nazwiska. Na tym robi interes, zwabiając ludzi co za to płacą nie tylko pieniędzmi ale przede wszystkim płacą tym że ich duchowości zostaje naruszona. Przestrzegam jeżeli ktoś się spotkał z tym osobnikiem to radzę uważać. Jest on niezwykle inteligentny, modli się językami, ale też i zwykłą modlitwą, przewiduje ponoć przyszłość widzi osoby chore i umierające.
  Niestety ktoś w mojej rodzinie natknął się na tego człowieka. I sama próbuje uświadomić że nie jest to człowiek od Pana Boga. Jestem przekonana że tak jest, ktoś kto ma dar poznania nie obnosi się z tym w internecie czerpiąc korzyści.
  Wiem że działa on w Rudniku nad Sanem. Ale kursy może prowadzić w różnych innych miejscach.
  Proszę uważajcie, bo to sprytny człowiek który pod przykrywką modlitwy robi wodę z mózgu niestety np. Siedzi się u niego niby 25 mininut a wychodzi po dwóch godzinach.. to jego działanie manipulacyjne, każe zrzucać ciężar dłońmi to też już daje do myślenia.

 5. Sylwia pisze:

  Dodam jeszcze do poprzedniego mojego wpisu, że ten Cezary Mordarski ( brat Filip) to również prowadzi zbiórki na tłumaczenie swojej ksiązki. Czy też na powstanie audiobooka. Sam też twierdzi że uzdrowił swoją mamę która była chora za pomocą modlitwy i że pomaga wielu ludziom.

 6. wobroniewiary pisze:

  Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Hiacynty i św. Franciszka, rodzeństwa portugalskich dzieci, którym w Fatimie w 1917 roku – od maja do października – ukazywała się Maryja.
  Dzieci zostały beatyfikowane w Fatimie 13.05.2000 a kanonizowane – 13.05.2017 w 100-lecie objawień fatimskich

 7. Mateusz PWWM pisze:

  Szczęść Boże,

  Czy jest gdzieś np. grafika mapy z zaznaczonymi miastami które tworzą tą literę M? Odrazu mi się skojarzyły Sanktuaria św Michała Archanioła w linii prostej 😇

  Dodatkowo chciałem się podzielić krótkim filmikiem jako zapowiedzią na Wielki Post ✝️

 8. księżniczka mademoiselle pisze:

  TA STRONA JEST NAWIEDZONA

  a ja jestem świetlistą ksieżniczką

  przede mną należy padać na kolana

  taaaaak!!!!!!!!!!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Jak widać na załączonym komentarzu, „nasza” księżniczka-konwalia ma się dobrze i nie zapomina o nas, od czasu do czasu wyskakując z krzaków ze swoim bluźnierczym „a kuku”

   • Mateusz PWWM pisze:

    Niestety cudaków nie brakuje 🤦
    Niezła z niej księżniczka, tragedia…

   • księżniczka mademoiselle pisze:

    Jak ja lubię, kiedy jest w necie o mnie głośno.
    Jako 13-latka pisałam w necie, że mnie porwało ufo.
    Potem tak czy tak zwracałam na siebie uwagę.

    Wiecie, mnie to całe New Age nie interesuje, ale po prostu mam jakieś akcje, coś się dzieje.

    A zwykła religijność jest nudna.

    AAAA buu ale Wam powiem kupiłam sobie dziennik duchowy siostry Leonii
    i przeczytam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • wobroniewiary pisze:

     Głośności szukaj gdzie indziej bo tu to tylko cię zapewniamy, że omadlamy i tyle!
     Adieu!

    • Maggie pisze:

     Jezu, Ty się zajmij tą nieszczęsną … ufo-nawiedzoną i do tego mega-narcystyczną pychą przesączoną.

     Biedneś Ty stworzenie, stąd inspiracją z wywartego dziś wrażenia jest takie błogosławienie:
     NIECH Pan Bóg obdarzy Ciebie ŁASKAMI Przejrzenia, Przebaczenia i takiej Przemiany , abyś się stała godna Obietnic Pana Chrystusowych.

     JEZUS JEST PANEM❣️Panie Jezu Ty się zajmij tą nieszczęsną przez: Krew i Bolesną Mękę Twoją oraz przez Niepokalane Serce Maryi przebite Mieczem Boleści i Jej Krwawe Łzy. Amen.

 9. Maggie pisze:

  W USA w sobotę został zastrzelony/zamordowany ks.bp. pomocniczy:
  Auxiliary Bishop David O’Connell w 45 roku posługi kapłańskiej (był irlandzkim emigrantem). Został znaleziony martwy w swoim domu w sąsiedztwie Hacienda Heights w the Los Angeles County.
  Policja znalazła go martwego, odpowiadając na telefoniczne wezwanie, krótko przed godziną 1-szą po południu.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ DAĆ MU PANIE …. 🙏🏻❣️

  • Emma pisze:

   Dzisiaj maz byl na rozmowie o prace. W styczniu zlozyl dokumenty i w tamtym tygodnii pani zadzwonila i zaprosila meza. To praca w urzedzie tzw konkurs 4etapowy
   Pojechalismy na ta rozmowe do Rzeszowa 100 km w jedna strone..maz wszedl ja wzielam rozaniec w reke i modlilam sie. Po 10minutach wyszedl załamany. Na rozmowie uslyszal ze jest za stary( 49lat ma). Zostal upokorzony..ja wczoraj przes ksiedza on dzis przez komisje.
   Skoro jest za stary po co go zaprpsili na rozmowe.widzieli rok urodzenia wyksztalcenie itd..
   Nie rozumiem tefo. Zmarnowalismy 100zl na paliwo i 50 na ksero jego dokumentow i stracili pare godzin zeby uslyszec ze za stary.
   Plakac mi sie chce. Za chwile marzec. Masz szuka pracy od grudnia.
   Boje sie. Za chwile dojedzie bezrobotna corka..ktora rzucila bdb prace w Arlamowie..miala umowe na czas nieokreslony..
   Modle sie codziennie blagam sw Josemarie i nie widze zeby cos ku lepszemu szlo..za chwile bede musiala zebrac w mops o pomoc. Juz kiedys mialam.pomoc z mops oplacali corce obiad w szkole i jakies dodatki ale modlilam sie o uwolnienie od mopsu i zeby stanac na nogi i tak sie stalo ,tak sie cieszylam ze dajemy rade bez pomocy urzedow. Oboje mamy wyksztalcenie wyzsze i co z tego..
   Boje sie.zwyczajnie sie boje co dalej.

   • wobroniewiary pisze:

    Nie ty jedna jesteś w takiej sytuacji – uwierz mi, a jest i będzie coraz gorzej
    Napisałabym kilka przykładów z podwórka „jak to sie mówi” ale przez ludzi złej woli tylko pomilczę…

   • Monika pisze:

    A czemu 50 zł za ksero? Zepsuło się i musieliście odkupywać?
    Coś nie chce się mi się wierzyć, że ksero aż tak podrożało.
    Roboty na wsi zatrzęsienie. Normalna stawka teraz to 20 zł za godz. To jest takie minimum za jakieś drobne prace porządkowe, jak choćby cięcie żywopłotu. Akurat mężowi taka praca się trafiła a innym razem, półki robił do piwnicy, w sumie całe dwa regały zrobił, kiedy indziej koszenie trawy różnymi kosiarkami czy podkaszarką. Tu nie potrzeba studiów a z głodu się nie umiera. Byleby jako takie zdrowie było. A z bólem kręgosłupa to norma, że się pracuje.
    A za ocieplanie budynku to 30 zł za godzinę, razem z żoną na dokładkę jako pomocnikiem. Trzeba brać co jest, byleby po Bożemu, bez naciągania.
    Idzie wiosna to będzie coraz więcej ofert pracy.
    W małżeństwie obydwie osoby powinny się wspierać nawzajem, myślałam, że to wiesz. Nie ma tak, że Ty masz wspierać męża a on Ciebie nie.
    Ale co do opieki duchowej, to wybierz sobie jednego kapłana.
    Trzeba rozumieć, że to nie na tym polega, by mieć jak najwięcej kierowników duchowych. To znaczy wiadomo, że słucha się homilii różnych kapłanów ale do Spowiedzi chodzi się do jednego.

    • Maggie pisze:

     Zjadło słowo „tylko” na zakończenie (ostatniego zdania). …. powinno być:

     „ … aby znaleźli pracę zapewniającą godne utrzymanie nie tylko siebie ale i rodzin”

     Maryjo, Pocieszycielko Strapionych módl się za wszystkimi strapionymi, smutnymi, przeżywającymi bolesne doświadczenia wszelakiej natury i potrzebującymi pomocy tak duchowej jak i materialnej. Amen❣️

   • Estera pisze:

    Emmo, nie myślałaś może o pracy nauczycielki ? nie wiem, czy w Twoim mieście są takie oferty pracy, u mnie większość szkół chce zatrudnić nauczycieli ( języki obce, matematyka, fizyka, chemia i inne) ale chętnych nie ma zbyt wielu.

   • Zofia pisze:

    Bl.Ojciec Wenanty bardzo szybko pomaaga w znaleniu pracy..

   • Małgorzata pisze:

    Emmo, twój mąż nie jest za stary. Takie konkursy są organizowane tylko po to bo wymagają tego procedury. Przed jego ogłoszeniem wiadomo, kto otrzyma pracę. Przestrzegam przed robieniem sobie nadziei … sama kiedyś tego doświadczyłam . Przykre to, ale tak się robi szczególnie w instytucjach państwowych, urzędach … Jest to praktyka nagminna. Zatrudniają znajomych, ale muszą zachować pozory .

 10. wobroniewiary pisze:

  Zapowiedź rekolekcji wielkopostnych – ks. Piotr Glas: usłysz Głos Prawdy pośród mgły i zamętu

 11. Ania pisze:

  Kolejne silne trzęsienie ziemi w Turcji
  Agencja AFP informuje o silnym trzęsieniu ziemi w Turcji. Wstrząsy miały mieć siłę 6,4 stopnia w skali Richtera

 12. Monika pisze:

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=10219580871451710&set=a.1443468326040
  Luiza Piccarreta, „Godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”

  Pan wyraźnie używa „Godzin Męki”, aby przyciągnąć uwagę i wrażliwość dusz, ale przede wszystkim z bardzo konkretnych powodów: po pierwsze, ponieważ przeżywamy godzinę Męki Kościoła i dlatego prosi nas o wewnętrzny w niej udział. Wielu bierze udział w Męce Pańskiej, niektórzy jako dusze ofiarne, inni nawet jako męczennicy, każdy dźwiga szczególny krzyż (niektóre robią ogromne wrażenie), ale Pan chce, aby uczestnictwo było przede wszystkim poprzez czynienie z Nim wewnętrznie tego, co On sam czynił. Jest to pierwszy powód.

  Drugi powód: tak jak Odkupienie poprzedza Królestwo i ma na celu Królestwo, tak też „odkrycie” tej książki Luizy ma na celu odkrycie ogromnej zapowiedzi Królestwa, którym jest przyjęcie Daru nad darami, przyjęcie Woli Bożej, tak aby się stała naszym życiem. Męka Pańska jest największym przejawem Bożego miłosierdzia. Dlatego trzeba nauczyć się patrzeć poza same Godziny Męki, tam gdzie patrzy nasz Pan: Starajcie się naprzód o królestwo Boże i Jego sprawiedliwość (czyli świętość), a wszystko inne będzie wam dodane.

  O. Pablo Martín
  http://www.mocmodlitwy.info.pl/…/LUISA-PICCARRETA-24…

 13. jarek pisze:

  Drodzy, chciałbym prosić o wsparcie modlitewne w intencji mojej Mamy oraz siostry z rodziną u których Mama mieszka. Mama przez ostatnie m-ce bardzo podupadła na zdrowiu psychicznym, objawy demencyjne/otępienie plus jeszcze natręctwa związane ogólnie z lekami, objawiali różnych chorób, etc. (leczy się na wiele różnych schorzeń w tym parkinson). Jesteśmy w trakcie kolejnych badań, ale boimy o przyszłość…Bóg zapłać i niech Matka Boża czuwa nad prowadzącymi blog i wszystkimi czytelnikami.

 14. Magdalena pisze:

  Szczęść Boże,mam takie pytanie. Zakupiłam książkę 24 godziny Męki Pańskiej Luizy Piccarety. Bardzo cieszyłam się, że będzie mi się lepiej czytać, gdyż do tej pory korzystałam z ksero co troszeczkę mi utrudniało rozważanie.
  Tak więc piękne wydanie Wydawnictwa AA, okładka jak wszystkie książki w internecie,lecz gdy zagłębiam się w treść,wyrazy takie jak
  Twoją, Twojej,Boską,,Boski,Boskiego Serca i wiele wiele innych, gdzie wg mnie powinno oddać się cześć Panu Jezusowi i Matce Najświętszej pisanych jest z małej litery.
  Powiem szczerze, że dziwnie mi się czyta, odczuwam dziwny. niepokój. Może to moje odczucie ale tak jest. Gdy czytałam ksero inaczej przeżywałam Mękę naszego Pana.
  Chciałam się zapytać,czy w innych wydaniach książki też dane wyrazy pisane są z małych liter? Wydaje mi się, że jednak nie.

  • Małgorzata pisze:

   Mam „33 dni ad Iesum per Mariam 24 godziny męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Praktyki i refleksje.” Luiza Piccarreta
   Wszystko jest jak należy.
   Wydawnictwo: Apostolicum 2020
   Z dopiskiem: Podręcznik formacyjny Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM
   niewolnicyzmilości.pl
   pomarańczki.com
   oddani.Maryi@gmail.com
   Polecam
   Telefon do drukarni (księży pallotynów w Ząbkach) 22.771.52.30, 14,
   Księgarnia internetowa: http://www.apostolicum.pl

   We wszystkich intencjach: +++

  • cav pisze:

   ja jako nastolatek czytalem dzieniczek siostry faustyny i wydaje mi sie ze niedokonca bylo to dla mnie dobre.

   dziela mistykow nie sa dla kazdego. trzeba miec nie tylko pewna sile ducha wiare intelekt wiedze religijna i teologiczna ale rowniez i moze to najwazniejsze pewna sile psychiczna i stabilonosc emocjonalna.

   • Monika pisze:

    Zastanawiam się „cav” dlaczego Ty takie rzeczy tu opowiadasz? Mam zupełnie odwrotne odczucia. Naprawdę nie mogę się z Tobą zgodzić w tym co tutaj napisałeś.
    To dzieło, to nie dzieło Św. Faustyny, to dzieło Boże a Ona pokornie tylko spisywała co Pan Jezus do Niej mówił a kierował słowa do nas wszystkich, by właśnie WSZYSCY mogli skorzystać z tych niezwykle ważnych słów, odmieniających serce a nawet odmieniających życie, dających nadzieję, zbliżających do Boga.
    To Pan Jezus przychodzi do nas z tak ważnymi słowami – Św. Faustyna ich nie wymyśliła ale jedynie nam je przekazała. Wybrał Ją Bóg, bo była pokorna i miała świadomość swej nędzy. My też jesteśmy samą nędzą, tylko różnica jest taka, że nie mamy tej świadomości, nie zdajemy sobie sprawy i dopiero łaska Boża może to odmienić i dać nam zrozumienie.
    Tym co napisałeś skłoniłeś mnie bym ponownie sięgnęła po Dzienniczek, książkę, która po Piśmie Św. zdaje się jest tłumaczona w największej liczbie egzemplarzy i największej liczbie języków. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi ale tak czytałam i nieraz słyszałam podczas Mszy Św. na kazaniach i chyba tak właśnie jest.
    Książki, która bardziej jest dla każdego próżno szukać. Na pewno jest nią tylko Pismo Św. ale poza tym chyba żadna inna nie jest bardziej dla każdego i tak myślę od młodości. Wróćmy wiec w tym Wielkim Poście do czytania Słowa Bożego, jak i Dzienniczka. A ile osób w Polsce w ogóle jej nie przeczytało? Podejrzewam, że całkiem sporo.
    Czytając Dzienniczek w młodości, w liceum, wiedziałam już wtedy, że każdy powinien ją przeczytać, zwłaszcza młodzi i miałam takie wielkie pragnienie, by wszyscy ją przeczytali, poznali. W czasie kiedy ją czytałam bardzo mnie umocniła i dawała przeogromną nadzieję, wielkie umocnienie i zbliżała do Boga, i pamiętam jak zaszłam w tym czasie do Archikatedry w Lublinie, bo miałam niedaleko liceum a wcześniej też moja babcia mieszkała tuż przy Archikatedrze i byłam tam chrzczona, to przy wejściu spotkałam zakonnicę, dosłownie chwilę porozmawiałyśmy, podzieliłam się z nią spontanicznie swoimi przemyśleniami, że każdy powinien przeczytać Dzienniczek, że to powinno być w szkole obowiązkowe, bo tyle osób jeszcze nie wie o tej książce, i że to naprawdę jest z ogromną stratą dla ich duszy jeśli jej nie znają i myślałam wtedy, że trzeba zrobić wszystko by była bardziej znana i czytana, by wszystkim o tym mówić. Wielkie wrażenie na mnie wywarła i była pomocą. Pamiętam to jak dziś a siostra zakonna przyznała rację, że każdy powinien ją przeczytać i ucieszyła się, że jest ktoś kto tak myśli, bo ona też tak myślała a byłam wtedy osobą młodą i z mojego punktu widzenia byłam jednak osobą niedoświadczoną, zagubioną, nie radzącą sobie z wszystkim, nie mającą ani stabilności emocjonalnej ani duchowej.

    • CAV pisze:

     no jak to po co?
     dziele sie swoim doswiadczeniem osobie ktora prosi o pomoc a ty zamiast odpisac jej odpisujesz mi. cos tu nie gra.
     najpierw KATECHIZM potem PIsmo Sw a potem ewentualnie mozna porywac sie na dziela mistykow czy pustelnikow. we wszystkim trzema miec umiar i pewna pokore. zreszta to nie sa jakies moje wymysly tylko tak mi doradzil madry spowiednik ktory probowal okielznac moj mlodzienczy dosyc naiwny i infantylny entuzjazm i zapal.

 15. Krzysztof pisze:

  Spośród wielu miejsc objawień Matki Bożej autorzy wybrali te które układają się w kształt podobny do litery M. Wybierając inne miejsca pewnie otrzymalibyśmy inne litery. Myślę, że o ile objawieniami trzeba się interesować o tyle doszukiwanie się w samej literze, jaką rzeczywiście autorzy spostrzegli, jakiegoś znaku jest trochę naciągane.
  Lepiej przyjmować słowa Maryi które tak licznie przekazuje z Nieba niż szukać niepewnych znaków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s