Nowenna do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi: 24 stycznia – 1 lutego

W dniach od 24 stycznia do 1 lutego pragniemy podjąć nowennę do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi przed świętem Ofiarowania Pańskiego, zwanym świętem Matki Bożej Gromnicznej, które przypada 2 lutego.
Dlaczego właśnie wtedy? Maryja wyraziła życzenie, aby dzień 2 lutego był również świętem Płomienia Miłości Jej Niepokalanego Serca, mówiąc do węgierskiej mistyczki, Elżbiety Kindelmann: Proszę Ojca Świętego, by wyznaczył obchody święta Płomienia Miłości mojego Niepokalanego Serca w dniu 2 lutego – w święto Matki Bożej Gromnicznej. Nie pragnę, by ustanawiano dodatkową uroczystość
. (Dziennik duchowy PM – 1.08.1962)

Wprowadzenie

Najświętsza Maryja Panna pragnie nam o wiele bardziej pomóc, niż my sami tej pomocy pragniemy. Składając naszą ufność w Jej Niepokalanym Sercu, odpowiadamy na Jej miłość, dając Jej wielką matczyną radość. Podjęcie modlitwy nowennowej to stanięcie do duchowej walki.

Maryja: Stańcie do walki ‒ zwyciężymy! Szatan oślepnie na tyle, na ile zaangażujecie się w szerzenie Płomienia mojej miłości. Pragnę, by Płomień Miłości mojego Niepokalanego Serca, który dokonuje cudów w głębi ludzkich serc, stał się znany wszędzie, tak jak na całym świecie znane jest moje Imię. (Dziennik duchowy PM – 19.10.1962)

Ja, piękny Promień jutrzenki, oślepię szatana. Uwolnię ludzkość od grzesznej lawy nienawiści. Żaden umierający nie może zostać potępiony. PŁOMIEŃ MOJEJ MIŁOŚCI wkrótce zapłonie. Córeczko, wiedz, że wybrane dusze będą musiały stoczyć walkę z księciem ciemności. Rozpęta się straszliwa burza. Nie, nie burza, lecz orkan, który wszystko spustoszy. Zniszczy wiarę i ufność nawet w wybranych. Wraz z nadciagającym szkwałem rozbłyśnie dla was jednak światło PŁOMIENIA MOJEJ MIŁOŚCI. Rozświetlę ciemną noc waszych dusz wylaniem jego łask (Dziennik duchowy PM – 19.05.1963).

Jak myślicie, kto będzie odpowiadał za stawiane mi przeszkody? Gdyby tacy znaleźli się między wami, ze wszystkich sił brońcie przed nimi Płomienia mojej miłości! Starajcie się o oślepienie szatana, bo inaczej kiedyś zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności z powodu wielu, wielu zgubionych dusz. Nie chcę, by choć jedna dusza została potępiona. Szatan oślepnie na tyle, na ile zaangażujecie się w to dzieło. (Dziennik duchowy PM – 27.11.1962)

Zaleca się odmawianie tej nowenny szczególnie, aby otrzymać łaski do przezwyciężenia wszystkich trudnych doświadczeń w naszej rodzinie lub środowisku – prób, nieszczęść i okoliczności – na które nie mamy wpływu. Podczas tych dziewięciu dni nowenny ofiarujmy Najświętszej Dziewicy każdą duchową próbę, która może nastąpić, lub ofiarę – co pomnoży moc naszych modlitw.

Oto kilka przykładów: ofiarowanie naszego dnia Bogu, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, uczestnictwo we Mszy Świętej, składanie ofiar – dużych lub małych, post, cierpliwe zniesienie krzywdy, trudności rodzinne lub zawodowe, itp. Bądźmy pomysłowi, aby zachwycić Maryję! Bóg odpowiada na ufne modlitwy swoich dzieci obfitym błogosławieństwem.

Jeśli któraś z naszych próśb nie zostanie natychmiast wysłuchana, nie traćmy pokoju, ufając Bogu, ponieważ oznacza to, że Bóg ma coś lepszego i większego dla nas niż to, o co prosimy. Niech ta prawda pomnoży naszą nadzieję i ufność.

Modlitwy na każdy dzień nowenny

Każdego dnia, przed odmówieniem Nowenny, zapalamy świecę i rozpoczynamy od pięciokrotnego uczynienia znaku krzyża, jednocześnie całując pięć Ran Pana Jezusa na krzyżu.

1. Całuję ranę Twojej Świętej Lewej Ręki, Jezu, z głębokim i prawdziwym żalem. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

2. Całuję ranę Twojej Świętej Prawej Ręki, Jezu, z głębokim i prawdziwym żalem. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

3. Całuję ranę Twojej Świętej Lewej Stopy, Jezu, z głębokim i prawdziwym żalem. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

4. Całuję ranę Twojej Świętej Prawej Stopy, Jezu, z głębokim i prawdziwym żalem. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

5. Całuję ranę Twego Świętego Boku, Jezu, z głębokim i prawdziwym żalem. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Modlimy się w intencjach Niepokalanego Serca Maryi, a także prosimy Cię Matko przez Płomień Twojej Miłości o łaskę/w intencji…. (wymień prośbę). Z wiarą, ufnością i kochającym sercem oddajemy Ci Maryjo ten czas trwania nowenny: oświecaj nas, przemieniaj i prowadź.

Dzień 1 – Dzieło Maryi dla zbawienia dusz

Zapalamy świecę i rozpoczynamy od uczynienia pięciokrotnego znaku krzyża, jednocześnie całując pięć Ran Pana Jezusa na krzyżu. (patrz góra strony) 

Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa (Łk 1,38). Maryja mówi Bogu FIAT na Jego plan zbawienia. Zgodnie z Wolą Bożą, Maryja ma plan dla każdego z nas, a my musimy zjednoczyć się z Płomieniem Miłości Jej Niepokalanego Serca i wiernie naśladować Ją w Jej misji Matki Kościoła. Ona prosi nas, abyśmy przez nasze modlitwy i ofiary uratowali jak najwięcej dusz.

Maryja: Moja karmelitanko chcę z tobą porozmawiać w nocnej ciszy. Słuchaj mnie, leżąc wygodnie! Prawda, że znasz wielki ból, który wypełnia mi Serce? Szatan z zatrważającą łatwością porywa dusze. Dlaczego nie staracie się ze wszystkich sił temu zapobiegać? Potrzebuje was! Serce pęka mi z bólu, gdy muszę się przyglądać, jak tyle dusz idzie na potępienie. Wiele z nich wpada w sieć diabła wbrew swoim dobrym intencjom. Zły z szyderczym śmiechem wyciąga ręce i ze złowrogą uciechą zagarnia dusze, za które mój Syn wycierpiał tak straszliwe męki. Pomóżcie mi! Pomóżcie! (Dziennik duchowy PM – 14.05.1962)

Chwila na refleksję

 1. Czy pragnę żyć jak prawdziwy chrześcijanin, któremu zależy na zbawieniu dusz?

 2. W jaki sposób mogę najlepiej współpracować z Płomieniem Miłości Niepokalanego Serca Maryi, aby przyczynić się do zbawienia dusz?

 3. Każdy z nas może zmienić los dusz, które idą na zatracenie. Mogę modlić się w zjednoczeniu z Trójcą Przenajświętszą za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, wszystkich Świętych i dusz uwolnionych z czyśćca przez moje modlitwy.

 4. Czy ofiarowuję nocne czuwania modlitewne naszej Świętej Matce?

Intencja

Modlimy się o zbawienie dusz, o uświęcenie nasze i tych wszystkich, których nosimy w sercu.

Odmawiamy cząstkę różańca przypadającą na dany dzień, na końcu dodając:
Matko Boża, rozlewaj na całą ludzkość działanie łaski Twojego Płomienia Miłości, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Święty Józefie, Ty w Betlejem szukałeś dla Matki Bożej miejsca na nocleg. Prosimy Cię, pomóż nam znajdować w ludzkich sercach miejsce dla jej Płomienia Miłości! Amen.

Pozostałe dni: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Nowenna do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi: 24 stycznia – 1 lutego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Lucija pisze:

   Dołączam do nowenny.

  • Inka pisze:

   Dołączyłam do nowenny, jestem rowniez w nowennie pompejańskiej. Podczas nowenny do Płomienia Miłości ofiarujemy Maryi m.in. trudy, doznane przykrości. .to co zaczęło się w pracy to lawina. Bardzo muszę sie pilnować z pamiętaniem, ze przecież trwa walka a ja ofiarowałam sie. Czuje sie jak na froncie.Doslownie…

   • wobroniewiary pisze:

    Jakbym wymieniła, co dzieje się u mnie czy mojej siostry – mało kto by uwierzył
    Niech wystarczy Wam przykład, że siostra krojąc nożem coś innego – ukroiła i odkroiła sobie kawałek …palca, morze krwi, szpital, (a to tylko 1/100 tego co się u nas dzieje)

 2. Victor pisze:

  Jeżeli jest to możliwe to BARDZO proszę nie o nie umieszczanie pod tym wpisem innych komentarzy niż związane z PROŚBĄ MARYI.
  Z całym szacunkiem do wszystkich, nasze prośby intencje ją jakże niedoskonałe w stosunku do PRÓŚB MARYI.
  @Monika – masz rację to jest straszne, ale…takich rzeczy można na wymieniać do nocy a i to nie wymienilibyśmy wszystkiego.

  Ja wejdę z całą świadomością, ochotnym serce wypełniając PROŚBĘ MARYI związaną z JEJ PŁOMIENIEM MIŁOŚCI.

  Dzisiaj każdy z nas przechodzi trudne chwile. Matka Boża mówi o utracie wielu dusz, o JEJ Cierpieniu z powodu utraty wielu dusz…

  Dalej mówi:
  -„Córeczko, wiedz, że wybrane dusze będą musiały stoczyć walkę z księciem ciemności. Rozpęta się straszliwa burza. Nie, nie burza, lecz orkan, który wszystko spustoszy. Zniszczy wiarę i ufność nawet w wybranych. Wraz z nadciagającym szkwałem rozbłyśnie dla was jednak światło PŁOMIENIA MOJEJ MIŁOŚCI”.

  Jeżeli teraz ledwo funkcjonujemy to co będzie jak ten orkan wskazany wspomniany przez MARYJĘ się rozpęta?

  Wtedy ci którzy odpowiedzieli na WEZWANIE MARYI będą posiadali JEJ ŚWIATŁO MŁOMIENIA MIŁOŚCI!.\

  A kto zmiażdżył głowę węża? MARYJA!
  Jak myślisz kto ci pomoże jak już teraz jest tak ciężko? MARYJA!
  To dzięki komu wytrwasz i zbawisz swoją i wiele innych dusz? Dzięki MARYI!

  Jeżeli mogę WAS prosić to piszcie pod tym wpisem, jedynie słowa:

  Tak dołączam, super dziękuję podejmuję walkę, spróbuję wytrwać, to dla CIEBIE mamusiu, JEST MI CIĘŻKO ALE POSTARAM SIĘ……, mam tyle modlitw i obowiązków ale zrobię to dla mojej MAMUSI….

  Dziękuje….

  • wobroniewiary pisze:

   Dzięki za ten komentarz

  • AnnaB pisze:

   Szczęść Boże 🙂
   Ja się dołączam, najchętniej i najpiękniej jak to możliwe w moim wykonaniu 🙂 wczoraj przyszła książka do mnie mistyczki Elzbiety Kindelmann….aż mnie nosi w środku kiedy będę mogła czytać… Muszę poczekać do wieczora. Ale jakoś tak Maryjka prowadzi, jestem w trakcie zawierzenia pod płaszcz, ale sama, więc chętnie dołączę jak tu będzie, nie wiążąc niczego z niczym kupiłam teraz książkę E. Kindelman, a dzisiaj wchodzę i widzę nowennę 🙂
   Przecudnie.
   Dzięki.

   • wobroniewiary pisze:

    Czy mogę poprawić „Maryjka” na Maryja?

    • AnnaB pisze:

     Miałam kiedyś w pracy koleżanki z Litwy i Łotwy, i one właśnie tak pięknie o Maryi mówiły, bardzo mi się to podobało…
     Jak dla mnie to pieszczotliwe określenie, ale jak Ci przeszkadza, to zmień 🙂

    • Maggie pisze:

     Zawsze Święta/Najświętsza przed którymś określeniem Panienka/Matula/Matuchna etc … ALE BEZ zdrobnienia Imienia i wtedy to jest O’K.
     Pamiętać musimy przecież, że Matka Najświętsza jest nie tylko Kochającą i Dobrą , Skromną, Jezusa i naszą Matką i Niepokalaną ale i Królową – a do tego Jedną i tylko Jedyną i drugiej jak Ona nie ma i nie będzie (choćby „tylko” dlatego, że Chrystus narodzony z Najświętszej Dziewicy odkupił już raz i to na zawsze ludzkość na Golgocie). Do mojej ziemskiej mamy nie odważyłabym się zwrócić po imieniu, a tym bardziej … używając zdrobnienia Zosieńko.

     Mnie też razi zdrabnianie Imienia Maryi … bo w moim odczuciu brzmi to, choć wiem, że to nie jest zamiarem tych osób, które użyły tu zdrobnienia …. właśnie … tu powtórzę brzmi i nadal dźwięczy: fałszywie, niestosownie jakby z braku szacunku czy dystansu i jak kpiny lub inne lekceważenie .. ze ściąganiem z tronu i odrzucaniem Jej Świętości etc … bo przecież to nie jakaś smarkata, ani koleżanka z podwórka itp. Sorry, tu taki rodzaj „baby talk” nie pasuje do Imienia Matki Najświętszej i powinno/ma być krótko: Najświętsza Maryja/Maria.

     Przypomnę tu, że irlandzką samozwańczą mbm, aby nie łączyć z Maryją często nazywało się dobitnie m.in. „marysieńką”.

     W innych językach przypuszczam, że może ? dla nich brzmi to inaczej, albo, że tłumaczenie nie oddaje pełni brzmienia językowej finezji … ale np w angielskim nie słyszałam aby Mary w znaczeniu Matka Najświętsza, występowała tylko samotnie tzn bez wyróżnienia/odróżnienia/podkreślenia, że np Virgin Mary … Otwieranie serc, przytulanie się, chronienie pod płaszczem TAK , bo to co innego niż spoufalanie umniejszające „Rangę ” jakąś „Maryjką”…

     Mam nadzieję, że to wyjaśnienie, nie urazi którejś dyskutantki, ale pewne sprawy lepiej tu sygnalizować, przedyskutować w Rodzinie, bo całe życie się uczymy i wspieramy, wymieniając zdania itd/itd.

   • Bożena pisze:

    Węgierska mistyczka i stygmatyczka Erzsebet Galgóczy mówiła o Matce Bożej Marysieńka.
    Wielkie dzięki za tę nowennę, to odpowiedź Boga na pytanie co mogę zrobić w związku z pewnymi problemami które się narastają ,a które ewidentnie są generowane przez złego ducha wpływającego na konkretne osoby. Robi on wszystko aby skłócić, dzielić, oczerniać.

   • AnnaB pisze:

    Szczęść Boże
    Dzięki Maggie za Twój komentarz, ale jeśli razi Cię zrobienie imienia Maryja, to już Twój problem.

    • Maggie pisze:

     AnnoB, nigdy nie odważyłam się na zdrobnienie IMIENIA Matki ! Najświętszej! i nie zamierzam tego czynić, ani nie polecam – co innego przy użyciu zdrobnień dla Matka czy Panna (Natomiast dla Pani nie używam zamiennika na „paniusia” i chyba tu jest wyraźnie dosadne … dlaczego).

     Myślę, że Ty nie masz problemu aby zdrobnienia, z miłości (której NIE neguję przecież), używać i spoufalać się w ten sposób … ja zaś nie mam problemu aby NIE używać zdrobnień szczególnie Jej Imienia z miłości i szacunku do mej Królowej.

     Mam i miałam w rodzinie i wśród znajomych zwykłe z imienia, choć nie obojętne Marie i różne nań zawołania – inne dla każdej, tak jak lubiły, więc były w użyciu np Maria, Marysia, Marysieńka, Marylka, Mary a nawet Nana (? – to zdrobnienie nie wiem skąd, ale zaakceptowane) i Muszka.
     💕

  • Emma pisze:

   Ja jestem z Wami w tej nowennie. Leze w szpitalu i wchodze na internet bardzo rzadko raz na tydzien ale jestem +++ codziennie rano miedzy 7a8 odmawiam i lacze sie.

  • AgaM pisze:

   Również dołączyłam i modlę się jak mogę najlepiej, „podejmuję walkę, spróbuję wytrwać, to dla CIEBIE mamusiu, JEST MI CIĘŻKO ALE POSTARAM SIĘ……, mam tyle modlitw i obowiązków ale zrobię to dla mojej MAMUSI….”dziękuję Victor, pani Ewo i wszystkim którzy dzielą się swoją wiarą i świadectwem walki ze złym, który i u mnie okropnie się wścieka i żyć nie daje, boję się, że ta moja walka nic nie warta, że więcej zła niż dobra z tego wynika, ale oddaję te moje nędzne starania Maryji i Panu Jezusowi. JEZU UFAM TOBIE! JEZU RATUJ! Wspomóż nas Panie Swoją łaską abyśmy wytrwali przy Tobie do końca schronieni w Niepokalanym Sercu Maryji! Błogosławionej niedzieli dla wszystkich.

 3. Anna-Asia pisze:

  Matko Boża, rozlewaj na całą ludzkość działanie łaski Twojego Płomienia Miłości, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
  Święty Józefie, Ty w Betlejem szukałeś dla Matki Bożej miejsca na nocleg. Prosimy Cię, pomóż nam znajdować w ludzkich sercach miejsce dla Jej Płomienia Miłości! Amen.

 4. Edyta pisze:

  Maryjo całą jestem Twoja.Bóg zapłać za tę Nowennę ❤

 5. E.Koschinski pisze:

  Tak NMP chce za Twoim pośrednictwem żebyś mnie prowadziła do Twojego Syna Jedynego a Pana naszego Jezusa Chrystusa, Amen

 6. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 1 – 24 stycznia

 7. Małgorzata pisze:

  Matko Niebieska, Zwycięska Królowo Świata ukaż Swą moc !

 8. GrażynaK1 pisze:

  Szczęść Boże, Dziękuję za tą Nowennę, dołączyłam w ostatniej chwili 🙏🙂

 9. Kasia pisze:

  Ewo, czy Dziennik duchowy E. Kindelmann ma Imprimatur? Szukam w internecie i nie mogę nic znaleźć… Drugi dzień nowenny i czytam, że mamy zmieniać modlitwę ,Zdrowaś Maryjo…’ Czy napewno to jest bezpieczne…?

  • wobroniewiary pisze:

   Kardynał Péter Erdő z Esztergom-Budapeszt, prymas Węgier, powołał komisję do studiowania Dziennik duchowy oraz różne uznania, które lokalni biskupi na całym świecie nadali ruchowi Płomień Miłości, jako prywatnemu stowarzyszeniu wiernych. W 2009 roku kardynał nie tylko przekazał Imprimatur Dziennik duchowy, ale uznał mistyczne miejsca i pisma Elżbiety za autentyczne, „dar dla Kościoła”. Ponadto wyraził zgodę biskupią na ruch Flame of Love, który formalnie działał w Kościele od ponad dwudziestu lat. Obecnie ruch dąży do dalszej aprobaty jako publicznego stowarzyszenia wiernych. 19 czerwca 2013 r. Papież Franciszek udzielił mu apostolskiego błogosławieństwa

   http://www.plomien-milosci.pl/

 10. Damian pisze:

  Nasz premier ogłosił właśnie że wszystkie dzieci będące w 4 klasie podstawówki dostaną laptopy.
  https://www.prawo.pl/oswiata/laptopy-dla-czwartoklasistow,519459.html
  To moim skromnym zdaniem kolejny temat do omodlenia.

 11. Klara pisze:

  Matko Boża, rozlewaj na całą ludzkość działanie łaski Twojego Płomienia Miłości, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

 12. GrażynaK1 pisze:

  Mam pytanie do modlitwy różańcowej. Jak należy rozumieć. Czy po zakończeniu danego dnia nowenny cyt.”Odmawiamy cząstkę różańca przypadającą na dany dzień, na końcu dodając:” Ja to rozumiem jedną tajemnicę
  Czy jednak
  Cyt.”Odmawiamy jedną część Różańca (5 tajemnic) przypadającą na dany dzień, na końcu dodając:”
  Ja rozumiem cząstkę to jedną tajemnicę, ale jak już przeczytałam na 2 dzień to wynika, że jedną część

 13. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 2 – 25 stycznia

 14. wobroniewiary pisze:

  Prośba od Anny Teresy:
  „Ewa napisz ode mnie prosbe na stronie o modlitwe za moja mame o laske zdrowia, jest teraz w szpitalu na sali obserwacyjnej, zabralo ja dzisiaj pogotowie. Bog zaplac
  ps: jeszcze nie znam szczegolow”

 15. Ela pisze:

  Dołączyłam do nowenny i po każdym Zdrowaś Maryjo odmawiam „Matko Boża, rozlej na całą ludzkość działanie łaski Twojego Płomienia Miłości teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen”.

 16. wobroniewiary pisze:

  Dla tych, którzy odmawiają „Nowennę Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi”, której też ważnym elementem jest składanie drobnych ofiar pomnażających siłę modlitwy. Oto niektóre z „małych” wyrzeczeń, o które prosił Jezus Elżbietę Kindelman, Jego małą karmelitankę, jak ją nazywał. Były i te większe, jak post o chlebie i wodzie w niektóre dni, wielogodzinne czuwania modlitewne w ciągu dnia, a także w nocy, liczne upokorzenia i niezrozumienia, które musiała znosić. W tych mniejszych wyrzeczeniach, Jezus prosił ją głównie o nie poświęcanie czasu na zbędne rozrywki, jak czytanie gazet, słuchanie muzyki, czy nawet sycenie oczu jakimś pięknym widokiem. Chciał też, żeby nie przyprawiała potraw, by nawet z jedzenia nie miała żadnej przyjemności.
  _______
  Córko, kochaj Mnie coraz bardziej! Służ Mi z jeszcze większym poświęceniem! Niech nie panuje nad Tobą siła przyzwyczajenia! Niech całe twoje życie będzie ofiarą, modlitwą i pragnieniem udziału w moim dziele odkupienia! Niech twoje ofiary będą zawsze świeże i pełne żaru. Córko, pragnę pomnażać w tobie moje łaski, ale potrzebuję do tego twojej wytężonej ofiarności. Proszę cię, żyj skromnie, wyrzeknij się rozrywek i takich radości, poprzez które Mi nie służysz. Zrezygnuj z książek, z ulubionej muzyki, z szukania towarzystwa, podczas spacerów kontempluj moją Mękę. Jeżeli się na to zgodzisz, chciałbym również, byś zaczęła jeszcze surowiej pościć. Nie oddawaj się rozrywkom! Niech twoje śniadanie i kolacja składają się tylko z chleba oraz wody. Inne potrawy spożywaj wyłącznie podczas głównego posiłku, ale i wtedy nie nadawaj im smaku. Masz jeść nie ze względu na smak, ale po to, żeby nakarmić ciało, bo i ono domaga się swoich praw. Musisz też jeszcze bardziej ograniczyć sen w nocy. Proszę cię, abyś czuwała wtedy na modlitwie przez dwie godziny, abyś wstawała dwa razy, za każdym razem na godzinę. Córko, czy mogę na ciebie liczyć? Proszę cię o to Ja, Bóg-Człowiek.

  Była niedziela. Wychodząc z kościoła po Mszy Świętej, zauważyłam sukienkę o ładnym wzorze. Zapragnęłam przyjrzeć mu się z bliska. Pan Jezus napomniał mnie cicho:
  – Panuj nad swoimi oczami! Myślisz, że nie mam ci tego czym zastąpić? Niech nasze oczy wpatrują się w siebie, niech nasze spojrzenia stapiają się w jedno!

  Podczas obiadu wpadło mi w ręce czasopismo „Vigilia”. Zaczęłam czytać jeden z artykułów, ale wtedy odezwał się Pan Jezus:
  – Odłóż to! Zapomniałaś, o co cię poprosiłem: miałaś unikać lektury, która daje ci rozrywkę! Niech twoje życie upływa w odosobnieniu, na modlitwie i ofierze! A może nie chcesz być prawdziwą karmelitanką? Sprawiłoby Mi to prawdziwy ból! Czy takie wyrzeczenie jest dla ciebie trudne? Nie bój się, wynagrodzę ci to!
  Odczułam wielką skruchę z powodu tego, co zrobiłam, i szybko zabrałam się do pracy. Wykonując ją, adorowałam Pana.

  Byłam u siostry, którą dostałam do pomocy, a ona właśnie słuchała koncertu w radiu. Musiała odejść do innych zajęć, a mnie podała słuchawkę, bym mogła sobie w tym czasie posłuchać. Natychmiast zanurzyłam się w pięknie muzyki. Po kilku minutach przez urzekające dźwięki przebił się delikatny głos Pana Jezusa:
  – Nie myślisz, że w takich chwilach jestem zazdrosny? Pamiętasz, co ci powiedziałem? Niech nas nie oddziela nawet włos!
  Jego słowa, choć pełne wymówki, zabrzmiały w moich uszach piękniej niż najpiękniejsza muzyka. Pan zaś prosił dalej:
  – Moje słowa powinnaś słyszeć lepiej niż język sztuki i muzyki. Wyrzeknij się rozrywek! Córeczko, pomyśl o tym, czym dla ciebie jestem, i nie pozwól, by miejsce w twoim sercu zajmowały przemijające przyjemności! Nie pozwól, by dzieła małych ziemskich artystów wyrywały cię z wewnętrznego skupienia! Potrzebujesz tylko jednego: ciągłego uczestnictwa w moim dziele odkupienia. Niech ono będzie twoją „rozrywką”! Nie mów, że jestem dla ciebie zbyt surowy. Czy nie prosiłem cię już wiele razy, byś zaparła się siebie? Musisz być na to gotowa w każdej chwili. Nie wolno ci się rozproszyć, nawet na chwilę. Ja jestem twoją drogą i twoim życiem. Wszystko zginie – pozostanie tylko gorliwość o dusze.

  Jedna ze szwagierek poprosiła mnie, bym odebrała lek dla chorego wnuka. Musiałam na niego czekać ponad godzinę. […] Podczas oczekiwania moją uwagę zwrócił jakiś artykuł w gazecie, ledwie przeczytałam jednak kilka linijek. Pan Jezus zwrócił się do mnie z łagodną prośbą:
  – Mój mały słoneczniku, lepiej pomóż Mi uwalniać dusze z czyśćca! Stale dzielę się z tobą moimi myślami. Zobacz, jak pożytecznie możesz wykorzystać ten krótki czas! Odkładając gazetę, możesz pomóc duszom czyśćcowym w dojściu do oglądania mojego oblicza. Takie uczestnictwo w moim dziele odkupienia w cudowny sposób pomnaża twoje zasługi. […] Spójrz, sprawiam, że wszystko, czego od was żądam, staje się takie proste! Jakże ułatwiam wam spełnianie moich odwiecznych zamysłów! Zapisz te słowa! Moje spisane słowa, które obwieszczę za twoim pośrednictwem, weźmie sobie do serca wielu ludzi.

  W niedzielne popołudnie wpadła mi w ręce jakaś gazeta. Pisano w niej o zwyczajach panujących w Hiszpanii. Zaczęłam ją czytać, ale już po kilku słowach Pan Jezus powiedział:
  – Wziąłem cię całkowicie w posiadanie, a ty potwierdziłaś to poprzez ponowne ofiarowanie się Mnie. A teraz ważniejsza jest dla ciebie lektura, która daje ci rozrywkę! Ach, moja Elżbieto, czyż nie dostajesz ode Mnie wszystkiego, czego potrzebujesz? Dlaczego chcesz wiedzieć więcej, niż potrzebujesz do zbawienia duszy? Od innych nie oczekuję, że będą się zachowywali w tak nadzwyczajny sposób, ale ty, ty jesteś Mi szczególnie miła. Nie ty uczyniłaś siebie tego godną – to Ja, Bóg, wynoszę Cię do tej godności. […] Już jedna chwila, w której zajmujesz się czymś innym, to dla Mnie za wiele. […] Moja miłość nie zna przerw. Niech nasze myśli stapiają się w jedno!…
  _______
  Źródło: „Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi”, Elżbieta Kindelmann, wyd. Esprit., Nihil obstat: Kuria Metropolitalna w Krakowie, 21 czerwca 2022 r.

  • Magdalena L pisze:

   Wczoraj dołączyłam do nowenny.Czekam właśnie na Dziennik Duchowy, myślę, że jutro otrzymam przesyłkę. Dobrze, że jesteście 🥰

 17. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 3 – 26 stycznia

 18. wobroniewiary pisze:

  A 2 lutego po skończonej nowennie do Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi… wszyscy zapłoniemy tym świętym Płomieniem. 😇💙🔥❤️
  Zaproszenie do kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim.
  Transmisja na kanale YT parafii ▶️ https://www.youtube.com/live/twHW8uwkcLc?feature=share

 19. wobroniewiary pisze:

  Niedoceniany i mało znany w Polsce ks. Malachi Martin,(osobiście znał trzech papieży i był wtajemniczony w najważniejsze problemy współczesnego kościoła) był jedną z niewielu osób, które poznały Trzecią Tajemnicą Fatimską. Ksiądz Malachi Martin niechcąc powiedzieć zbyt dużo(2) ponieważ był związany tajemnicą nie ujawniania treści Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, powiedział między wierszami, mniej więcej, że: „Kijów, Ukraina i Moskwa mają związek z wypełnieniem się tajemnicy fatimskiej oraz że wybawienie przyjdzie ze Wschodu”(2).. Jakie „wybawienie ze Wschodu”? Tryumf Niepokalanego Serca.. Jak będzie on wyglądał? „Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. ”

  W najnowszej książce wyd. Esprit pt. „Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi” Elżbieta Kindelmann(3), znajduje się zapis z dzienniczka duchowego mistyczki:
  „Świat, który stopniowo spowija mrok niewiary, będzie musiał doznać potężnych wstrząsów, które wzbudzą w ludziach wiarę. Wzbudzona przez te wstrząsy siła wiary sprawi, że powstanie nowy świat. Moc Płomienia Miłości obudzi w duszach ufność umocnioną przez wiarę. Dzięki temu odnowi się oblicze ziemi. Takie wylanie łask jeszcze nie nastąpiło, odkąd Słowo stało się ciałem. Ta odnowa zalanej cierpieniem ziemi dokona się dzięki władzy i potędze orędownictwa Najświętszej Dziewicy” 24 marca 1963 (fragment)

  „Od czasu Fatimy wiemy, że zwycięstwo nad szatanem da Płomień Miłości Maryi. Musi nastąpić wydarzenie, które wstrząśnie światem i sprawi, że ludzie się opamiętają, a które stanie się zarazem początkiem nowego rozdziału w dziejach świata. Tego okresu po wygnaniu szatana nie potrafimy sobie wyobrazić, jednak ten, komu łaska Boża pozwoli go ujrzeć, będzie patrzył wstecz na czasy obecne tak samo jak my, żyjąc w epoce „łaski i prawdy” (J 1, 14), patrzymy na Stary Testament. To wielkie wylanie łask możemy oddać tylko słowami apostoła Pawła: „Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie poprzez sprawiedliwość, wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego” (Rz 5, 20–21).” [strona 34-35]

 20. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 4 – 27 stycznia

 21. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 5 – 28 stycznia

 22. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 6 – 29 stycznia

 23. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 7 – 30 stycznia

 24. Betula pisze:

  Nowenna przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.

  Dzień 8 – 31 stycznia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s