Benedykt XVI jest bardzo chory. Franciszek prosi o modlitwę w intencji papieża-seniora

Na zakończenie dzisiejszej audiencji generalnej papież Franciszek skierował apel o szczególne wsparcie modlitewne jego poprzednika, Benedykta XVI, który jest poważnie chory

„Chciałbym poprosić was wszystkich o szczególną modlitwę w intencji papieża-seniora Benedykta, który w milczeniu wspiera Kościół. Pamiętajcie o nim, jest bardzo chory, prosząc Pana, aby go pocieszył i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca” – zaapelował Franciszek

*****

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, polski Episkopat oraz liczni wierni trwają na modlitwie w intencji papieża seniora Benedykta XVI. Podczas dzisiejszego Apelu Jasnogórskiego, w którym uczestniczył Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, modlono się o „umocnienie w cierpieniu i chorobie papieża Benedykta”.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Benedykt XVI jest bardzo chory. Franciszek prosi o modlitwę w intencji papieża-seniora

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Maggie pisze:

  💕🙏🏻❣️
  🤔 niebawem 10 lat od kiedy „został Emerytusem” 🤔

 3. Elizeusz pisze:

  Ja codziennie odmawiam w intencji pap. Benedykta XVI 3x modlitwie Anioł Pański. Nie tylko dla mnie, pap. Benedykt jest tym, który powstrzymuje ukazanie się publicznie Niegodziwca… (2Tes 2,6-8), wtedy też sytuacja Kościoła znacznie się
  pogorszy, dojdzie do już schizmy (do czego przyczyni się tzw. synodalność), o czym wcześniej mówiła Matka Boża po odejściu do wieczność śp. Jana Pawla II w Orędziu nr 449 zat. „Papież mojej Tajemnicy”{z 15.o5.1991)do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
  http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1991.htm
  d W tych czasach wielkiej ciemności Papież daje wszystkim światłość Chrystusa. Ze stanowczością utwierdza Kościół w prawdziwej wierze w tych czasach wielkiego odstępstwa. Zaprasza do kroczenia drogą miłości i pokoju w tych czasach przemocy, nienawiści, niezgody i wojny.
  f Kiedy Papież wypełni zadanie powierzone mu przez Jezusa i kiedy Ja zstąpię z Nieba, aby przyjąć jego ofiarę, wszystkich was ogarnie gęsta ciemność odstępstwa, które stanie się wtedy powszechne.

  • Elizeusz pisze:

   dopełnienie:
   z Orędzia nr 539 zat. „Moja tajemnica” {Fatima, 11.03.1995}:
   b Moja tajemnica dotyczy Kościoła.
   W Kościele osiągnie szczyt wielkie odstępstwo, które szerzy się na całym świecie. Rozłam dokona się poprzez całkowite odejście od Ewangelii i prawdziwej wiary. Do Kościoła wejdzie człowiek nieprawy, który sprzeciwia się Chrystusowi i nosi w swoim łonie ohydę spustoszenia, popełniając w ten sposób straszliwe bluźnierstwo, o którym mówił prorok Daniel (Mt 24,15).

 4. Maggie pisze:

  Zagrożenie duchowe i mentalne na ekranach:
  Na blogach, niezależnych angielsko-języcznych, pokazały się ostrzegawcze recenzje filmu ze Steven Seagal „A Good Man”, zalecające aby nie oglądać tej (dosłownie) okropności.

  Recenzje głoszą, że nie tylko techniczna jakość filmu, treść , rola i aktor jest to dosłownie najgorsza rzecz aby kiedykolwiek istniała. Wymazane są tam humanizm i całe dobro, a dosłownie jak podkreślają … pozostaje zaś TYLKO ból, zło i Seagal. Jeśli ktoś lubił aktora, mówią: aby tym bardziej nie oglądał tego filmu.

  🤔Czyżby w jego życiu było zbyt wiele „tybetańskich ćwiczeń i zwyczajów” ? i stąd „takie arcydzieło”… i nędza w jego życiorysie?
  Ktoś umieścił nawet próbkę migawkową ciemność, mrok, zapuchnięta, postarzała i nienawistnie-gniewna twarz aktora, wyrzucającego z siebie przekleństwo-wulgaryzmy.

 5. Venite pisze:

  Dobry Boże! Daj Papieżowi Benedytkowi moc i siłę w cierpieniu obdarz go pokojem. Amen
  Wszystkie dzisiejsze bóle ofiaruje w Jego intencji..

 6. wobroniewiary pisze:

  W modlitwie łączymy się dziś szczególnie z papieżem seniorem Benedyktem XVI.
  „Wkrótce stanę przed ostatecznym sędzią mojego życia. Choć, patrząc wstecz na moje długie życie, mogę mieć wiele powodów do obaw i lęku, to jednak w duchu jestem radosny, ponieważ mocno wierzę, że Pan jest nie tylko sprawiedliwym sędzią, lecz także przyjacielem i bratem, który już sam cierpiał z powodu moich niedostatków i dlatego jako sędzia jest także moim obrońcą (Parakletem).
  W obliczu godziny sądu, łaska bycia chrześcijaninem staje się dla mnie tak oczywista. Bycie chrześcijaninem daje mi poznanie, a nawet więcej, przyjaźń z Sędzią mojego życia i pozwala mi przejść z ufnością przez mroczną bramę śmierci. W tym kontekście ciągle przypomina mi się to, co Jan mówi na początku Apokalipsy: widzi Syna Człowieczego w całej Jego wielkości i pada u Jego stóp jak martwy. Lecz On kładzie na nim swoją prawą rękę i mówi: „Przestań się lękać! To ja…” (por. Ap 1,12-17).” (Benedykt XVI, 6.02.2022).

 7. hanna.ha pisze:

  Proszę o modlitwę za syna Zbyszka, przechodzi właśnie grypę i wysoko gorączkuje. Bardzo się o niego martwię. Bóg zapłać za każdą modlitwę.

 8. Victor pisze:

  CUD EUCHARYSTYCZNY KTÓRY DOKONAŁ BÓG W JULII KIM

  Julia Kim otrzymała od Boga łaskę nawrócenia z protestantyzmu na katolicyzm, od tego czasu Pan Jezus dawał Jej liczne niezaprzeczalne dowody swej obecności w Hostii Św.

  Ostatni taki cud wydarzył się w 2010 r. w Watykanie w obecności kapłanów i duchowieństwa.
  Była tam obecna kamera która filmowała na żywo to wielkie wydarzenie :

  To tak jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości KOGO przyjmuje w Najświętszej Hostii.

 9. Victor pisze:

  Ja pozostawię ten artykuł bez komentarza….

  – „Armia czarownic wyszła z ukrycia i pomogła Messiemu”….
  – „Martinez to samozwańcza argentyńska czarownica”….
  – Myślałam, że będzie co najwyżej 10 osób – powiedziała założycielka grupy, 23-letnia Antonella Spadafora, czarownica, która prowadzi sklep spożywczy w mieście w północno-zachodniej Argentynie. W ciągu kilku dni do grupy dołączyło ponad 300 osób. Popularność była tak wielka, że założyły konto na Twitterze. W tydzień zyskały 25 tys. obserwujących. – Zmęczyło nas bycie ukrytymi czarownicami — powiedziała Andrea Maciel, 28-letnia czarownica i graficzka z Buenos Aires”.
  _Wiele czarownic chroni swoich piłkarzy, ale oczywiście istnieje też ramię ofensywne tej organizacji. Rzucają klątwy na rywali.”

  https://www.sport.pl/pilka/7,64946,29290142,armia-czarownic-wyszla-z-ukrycia-i-pomogla-messiemu-francja.html

 10. Victor pisze:

  Moja wypowiedź może okazać się kontrowersyjna, ale to moje zdanie…

  Obecnie jest bardzo ciężko i wszyscy czytający bloga mogą powiedzieć tak to prawda, a jednocześnie zadają pytanie kiedy to się skończy?
  Odpowiem mało popularnie – na ziemi NIGDY, cierpienie będzie aż do śmierci fizycznej. Możecie mnie za to krytykować, wyśmiewać, ale będziecie krytykować tylko swoje życie. Dlaczego? i dlaczego tak bezpośrednio?
  Zobaczcie Papież Benedykt XVI cierpi. Najprawdopodobniej umiera. Oczywiście datę jego śmierci zna tylko Bóg. A my mamy się modlić o jego zdrowie?
  Słucham?!!! Jakie zdrowie? To jest PRAWOWITA GŁOWA KOŚCIOŁA jeżeli już mamy się modlić za PB XVI to o wypełnienie WOLI BOŻEJ W JEGO ŻYCIU!!!
  Bo jak wypełni się w Jego życiu to i w Kościele (czytaj: w katolikach uznających JEGO zwierzchność).
  Kiedyś się wypowiadałem, że skrócenie czasu ucisku wcale nie musi nastąpić na końcu czasów, ale może ten ucisk skrócić opóźniając jego (ucisku nadejście) wprowadzenie.

  Po co są proroctwa? Czy po to aby zaspokoić ludzką ciekawość?
  Ktoś może zadać pytanie: ale po co mam się modlić skoro te proroctwa te proroctwa się wypełnią?
  Nie nie po to się modlimy, aby się nie wypełniły. One tylko mówią, że powszechne nawrócenie nie nastąpi. To jest przygotowanie tych którzy się modlą do; UWAGA zniesienia jeszcze większego cierpienia.

  Ilu z was się modli latami, latami o prostą można powiedzieć rzecz: np o pracę, nie jakąś chiper, super, ale taką zwyczajną w miarę normalną. Nowenny Pompejański, Msze, etc. etc i… nic. Nic tzn nic. A i nie mówcie, że źle się modlisz, albo odmów jeszcze to lub tamto. I masz np dzieci do wykarmienia i idziesz do Kościoła a Ksiądz Ci mówi NIEUŚMIECHNIĘTY KATOLIK TO ŻADEN KATOLIK. No nieźle. Powodzenia. Pocieszcie mój lud.

  Bóg w Piśmie Świętym mówi, że Pan Jezus leczył wszystkie choroby. Wszystkie. Że otrze z naszych oczu wszelką łzę. Ja od dzisiaj będę się modlił aby Pan Jezus przyszedł jak najszybciej. Bo może się okazać że polegną i ci którzy trwają.
  Dlatego nie będę się modlił o zdrowie dla Papieża Benedykta XVI, tylko o jak najszybszą Paruzję Jezusa. Jeżeli życie lub śmierć BXVI może przyśpieszyć przyjście Pana Jezusa to niech Pan Jezus wybierze….,.,

  • Victor pisze:

   Nadzieja jest katalizatorem dalszego działania.
   Ile razy w życiu byłeś na dnie duchowym, fizycznym, innym? Ile razy w życiu miałeś dość?
   Ile razy w życi, ba w ciągu dnia mówiłeś mam dość?
   Właśnie. Znalazłeś lekarstwo?
   Na bloga wchodzą, czytają katolicy… ręka w górę kto powie że ma życie beztroskie.
   Bloga czytają też Kapłani…. Ktoś z was się wychyli i powie jest mi dobrze.
   No dobrze to tylko mają ci, co określamy przysłowiem: temu to diabeł dzieci kołysze.

   A więc spróbuje Was pocieszyć, choć sam nie wiem jak się nazywam. Łzy już nie płyną, a i ocean wysechł.

   UWAGA
   MY nie jesteśmy z tego świata i nie mamy ducha z tego świata. My należymy do świata Jezusa Chrystusa. Tu na ziemi nigdy nie będzie nam dobrze. Czasami będzie lżej: tak jak moja żona mówi, tylko na krótką chwilę, aby podpłynąć na powierzchnię i zaczerpnąć jeden dwa oddechy, a potem to samo….
   Pocieszające jest też to że jak umrę jako katolik z sakramentami to będę zbawiony.
   Pocieszające jest też to, że mogę chodzić na Mszę Świętą i przyjmować Komunię Świętą.
   Pociesza mnie myśl że Bóg mówi: kto was rani rani Moją źrenicę. Tzn. że Bóg jest we mnie w Ciebie wpatrzony i nie jest mu obojętne Twoje cierpienia.

   Ktoś się poczuł autentycznie pocieszony?
   Wiara, że Bóg leczy wszystkie choroby jest moją Nadzieją.

 11. Slawek pisze:

  Polecam bardzo dzisiejsze kazanie ks Radka. Tylko trzeba sie cofnac na tym linku do tego kazania.

 12. Klara pisze:

  Czasy Noego – Apokalipsa. Historia odkrycia Arki Noego.

 13. wobroniewiary pisze:

  Włoska agencja ANSA dowiedziała się, że były papież Benedykt XVI mimo poważnego stanu zdrowia koncelebrował w piątek rano mszę świętą. Z ustaleń agencji wynika, że nabożeństwo zostało odprawione w pokoju Josepha Ratzingera w jego siedzibie w Ogrodach Watykańskich z udziałem jego osobistego sekretarza, a stan jego zdrowia „pozostaje stabilny”.

  • Victor pisze:

   To jest bardzo istotna informacja. Wręcz wskazówka. Sposób postępowania. Droga życia. A wręcz ważniejsze niż cokolwiek innego.
   Informacja, że Papież Benedykt XVI odprawił Mszę Świętą to wręcz „DROGA KTÓRĄ MAMY KROCZYĆ”.
   Niektórzy nazywają Papieża Benedykta XVI jako byłego Papieża. Inni określają Go jako Papieża Seniora ja ja mówię Papież Benedykt.

   Dlaczego ta informacja jest istotna? I dlaczego nie tylko co robi, ale kiedy robi i w jakim stanie zdrowia robi jest BARDZO BARDZO WAŻNE.
   1. Papież wskazuje na na wartość Mszy Świętej. Musicie ją Kapłani sprawować nawet takimi wyrzeczeniami, zawsze i do końca. Nie możecie zwracać uwagi na stan zdrowia. Masz Święta jest ważniejsza niż zdrowie.
   2. Papież Benedykt odprawił Msze Świętą w Ogrodach Watykańskich, czyli wewnątrz Stolicy Apostolskiej. Dlaczego nie odprawił jej w Bazylice? To oczywiste. Ale tego nie mogę napisać. Wszyscy to rozumieją.
   3. Papież Benedykt odprawił Mszę Świętą kiedy wspominamy Świętą Rodzinę. Czyli wskazuje jak rodzina jest ważna. Jak rodzina jest dzisiaj w „ trudnym” położeniu. Jak rodzina dzisiaj cierpi.
   4. Odniosę się do swojej powyższej wypowiedzi. Nie modle się o zdrowie dla Papieża Benedykta, ale o Wypełnienie Woli Bożej.
   5. Rosyjskie okręty wojenne w pobliżu Malty. Czyżby chcieli zaatakować Rzym? Kiedyś było takie proroctwo, że komuniści zdobędą Rzym

   https://pbs.twimg.com/media/FlKDcfYXkAAG0ci?format=jpg&name=large

 14. Ewelina pisze:

  Szczęść Boże. Ja dzisiaj z mężem i dziećmi byliśmy na Mszy Św. w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Na Mszy Św. o 12.00 było odnowienie przysięgi małżeńskiej. Było pięknie…w święto Świętej Rodziny wpatrując się w obraz Świętego Józefa trzymać za rękę mojego męża i prosić o błogosławieństwo i ochronę dla naszej rodziny i we wszystkich intencjach w naszym sercu. Dziękuję Ci Święty Józefie🥰

 15. Ufajaca Bogu pisze:

  Witam.
  Od jakiegoś czasu mnie tu nie było , ze względu na brak dostępu do internetu, jednak wszystkich mam w swojej modlitwie i w chwili krótkiego dostępu czytam publikowane treści bez wdawania się w komentowanie.
  Od jakiegoś czasu poszukuję modlitwy, która była tu udostępniona. Modlitwy ochronnej po przyjęciu szczepionki. Chciałam odmawiać z osobą, która ją przyjęła..

 16. Maria pisze:

  Modlitwa antypandemiczna;

 17. Ania G. pisze:

  sobota, 31 grudnia 2022, godz. 09.34

  + Józef Alojzy Ratzinger (1927 – 2022)
  + Benedykt XVI – papież (2005 – 2013)

  „W dobrych zawodach wystąpiłem,
  bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2 Tm 4,7).

  Requiescat in pace tua, Domine.

 18. czytam pisze:

  straszne !co sie z Kapłanami robi

 19. czytam pisze:

  to już nic nie będę wklejać, nie wyżywaj się

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s