Z cyklu „warto wiedzieć: – spotkania z biskupem Athanasiusem Schneiderem w Polsce

Wydawnictwo Esprit informuje:

Zapraszamy na wyjątkowe spotkania autorskie z biskupem Athanasiusem Schneider w Krakowie (7.01) i Warszawie (8.01) wokół jego najnowszej książki „Msza katolicka. Jak przywrócić centralne miejsce Boga w liturgii.”

Czy Msza Święta zostanie zdegradowana i obdarta z tego, co boskie?

Czy czeka nas zejście do katakumb, by ocalić to, co święte?  Dziś, gdy zmagamy się z wieloma herezjami i nadużyciami liturgicznymi, ważne jest, by na nowo odkryć duchowe bogactwo, które skrywa w sobie Eucharystia, i umocnić naszą rzymskokatolicką tożsamość.

O tym opowiadać będzie biskup A. Schneider w Krakowie i Warszawie. Poniżej podajemy szczegóły spotkań:

KRAKÓW – 7 stycznia
godz. 15:00

Sala w Hotelu Golden Tulip
ul. Krakowska 28 , Kraków
WSTĘP WOLNY
Spotkanie poprowadzi pan Krystian Kratiuk (Pch24).
Oficjalne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/500391915270804/

WARSZAWA – 8 stycznia
godz. 17:00

Centrum Prasowe Foksal
ul. Foksal 3/5, Warszawa
WSTĘP WOLNY
💬 Spotkanie poprowadzi red. Paweł Lisicki (Do Rzeczy).
Oficjalne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/949814086403677/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Z cyklu „warto wiedzieć: – spotkania z biskupem Athanasiusem Schneiderem w Polsce

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Mam pytanie 31 grudnia rozpoczynam 33 rekolekcje oddania w niewolę Maryi, możecie polecić mi rozważania takie które zajmują ok. 10 minut dziennie, z góry dziękuję wam ❤️

 3. Asia pisze:

  Światowej sławy serial o życiu Jezusa „The Chosen” w TVP1 codziennie od 27 grudnia do 5 stycznia 2023 r. o godz. 8.35.

  • Alina pisze:

   Nie jest to dobry film. Ostrzeżenie przed tym filmem dostałam dziś rano od pewnego kapłana. Jest tam wiele wątków nie zgodnych z ewangelią, film ten wypacza ewangelię. Nie może być polecany.

   • wobroniewiary pisze:

    Nie mam tv więc nie wypowiem się, nie oglądam
    Jedna moja znajoma pytała kapłanów, podawała linki, że film jest zły, to ją szybko gaszono
    Dziś na pocztę dostałam taki link, ale ja sama nie wypowiem się w tej kwestii.

    Nie oglądam, poczekam jak sytuacja się rozwinie, co będą mówić inni kapłani

    • Damian pisze:

     Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze. To nie jest serial w 100% oddający fakty. Wplata on od siebie różne historyczne wątki fabularne, które nie wydarzyły się w Ewangelii (choć teoretycznie mogły). Z tego co mi wiadomo sama nazwa „The Chosen” – czyli wybrany/wybrana odnosi się raczej nie do samego Jezusa, ale do jego uczniów/uczennic, w których to historiach mamy się odnaleźć i docelowo zbliżyć do samego Boga. Uważam, że ktoś kto będzie o tym pamiętał raczej nie zawiedzie się oglądając go. Inna sprawa, że sam serial nie jest jeszcze skończony, więc nie wiadomo z czym twórcy jeszcze wyskoczą w kolejnych sezonach.

   • Maggie pisze:

    Słuchałam parę dni temu ocenę, umiarkowanie obniżającą wartość filmu, w mądrej bo dyplomatycznej recenzji z Któż jak Bóg, filmu „Johnny” nakręconym ku pamięci ks.Kaczkowskiego (z uzyskanym tu wynikiem 6 na 10 punktów). Jak tego można było się spodziewać od twórców, dorzucono
    „zakalec”.
    🤔Zasługi prowadzą do aprobaty czynów i w tym świetle są prawdą. … ALE jak to w „kinematografii manipulacyjnej”, i tu w prawdę perfidnie wkręcono symbolikę i obce treści, jakim ten kapłan nie myślę, że hołdował … bo np czołówkowy znak okultystyczny rogatej ręki, uczyniony przez grającego księdza jest dowodem manipulacji.
    Pomyślałam i stąd skojarzenie: o podstępnym uśmieszku z równoczesnym zadaniem kłutej rany, która niezagojona, z czasem będzie śmiertelną z infekcji.
    Żyjemy w takich czasach, w których słysząc pochwały, szczególnie od obcych, powinniśmy tym bardziej wzmożyć ostrożność i to nie tylko aby nie zachłysnąć się pychą ale aby nie uwierzyć w bezinteresowną szczerość z kretowiska.

 4. Maggie pisze:

  Dzisiaj Grzegorz Pierzchała (1994-2022), policjant OPP (z uprzednim stażem ochrony ontaryjskiego Parlamentu), który akurat dziś skończył 10-miesięczny okres próbny i otrzymał certyfikat oficera Ontaryjskiej Prowincjonalnej Policji … pojechał NA RATUNEK… tj wezwanie do ‼️ samochodu w rowie i …. został zastrzelony.
  Aresztowano już 25-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę (w oficjalnych komunikatach nie podają, że to Indigenous tzn dawna nazwa na Indianie).
  Nie mówią czy ci aboriginals byli na prochach, ale już dodają, że w skradzionym aucie, wykopyrtnęli się w rów … Nie zdziwiłabym się gdyby z „zapasem na handelek”. Dochodzenie trwa. Jedno wiedzą, nasz Rodak (jak nazwisko wskazuje)pojechał na ratunek i nie sięgał ,a nawet nie miał nawet szansy aby sięgnąć, do kabury.

  Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie, a światłość wiekuista przez Twoje Miłosierdzie, Krwawą Mękę, Niepokalane Serce Maryi i Jej Krwawe Łzy, niechaj mu świeci w szczęśliwości wiecznej na wieki wieków. Amen.

 5. Alina pisze:

  Wszystko wskazuje że producentem tego filmu jest sekta Murmonów https://zyjesztylkoraz.pl/przyzwyczaj-sie-do-innego-jezusa-o-serialu-the-chosen/ . To są słowa kapłana.

 6. kasia pisze:

  Dziękuję za te komentarze. Ja wprawdzie oglądałam kilka odcinków ale jakoś mi to nie pasowało, podobnie myślał mój syn…tak jakby jakaś nadinterpretacja. Maryja też nie pasowała do tej, którą my znamy.
  To moje zdanie. Na razie przerywam oglądanie. O filmie dowiedziałam się z kanału Teobańkologii.

 7. Euzebia pisze:

  28 grudnia – Rzeź niewiniatek.

  Rozważanie z książki „Najświętsza Panna wzorem pokory i cichości” autor Louis Perroy

 8. Grzegorz pisze:

  Chciałbym zapytac by ktoś sie wypowiedzial na temat Rycerzy Kolumba bo zawitali do mojej parafii. W internecie piszą że ta organizacja ma powiązana z masoneria czy to jest prawda?

 9. Betula pisze:

  Ucieczka do Egiptu, Świętej Rodziny.

  Audiobook z objawien Marii z Agredy
  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny”

 10. Ela pisze:

  Mój szwagier należał do rycerzy Kolumba,po jakimś czasie musiał złożyć przysięgę.Ślubował na flagę z trupią czaszką i to wszystko miało być w tajemnicy . Później zaczeły się dziać dziwne rzeczy w jego życiu,aż z pomocą przyszła Maryja rozwiązująca węzły i uwolniła go z tych pęt.Nie poleca nikomu tej organizacji.

  • Maggie pisze:

   To była organizacja mająca niby przeciwstawiać się zorganizowanym wolno-murarzom ale niestety się nie ustrzegła od infiltracji własnych szeregów i Kościoła. Wielu tam się zapisało … prowadzą też charytatywną działalność (chyba nie zdając sobie sprawy w co „wdepnęli”, tym bardziej, że są stopnie wtajemniczenia …) również wśród Polonii. ☹️

 11. Elizeusz pisze:

  Po co sięgać po wielce niepewne źródło. Dajcie sobie spokój z tym serialem. Czyż nie wystarczy WAM:
  1. Żywot i bolesna męka Pana naszego Chrystusa i Jego Najśw. Matki, Maryi”
  bł. A. K. Emmerich
  2. „Poemat Boga-Człowieka” M. Valtorty

  • Tymoteusz pisze:

   Obejrzałem 1,5 odcinka z nadzieją na coś spokojnego i dobrego. O jakże naiwny byłem. Serial ten bardzo mocno wypacza oblicza przyszłych apostołów i samego Jezusa Chrystusa, tak pięknie przedstawionych u służebnicy Pańskiej M. Valtorty, że mam wrażenie – podprogowo buduje fałsz w naszych sercach. A co dopiero u nieukształtowanej młodzieży?
   Wniosek? Nawet ludzie umocnieni w wierze nie powinni tego oglądać! Celowo mieszają ewangeliczną Prawdę z chorą fantazją twórców filmu, aby namieszać w sercach. Tak się buduje fałszywe królestwo, tak się zwodzi wybranych.
   Jedyną prawdą jest Ewangelia Święta i dlatego Jezus Chrystus ostrzegał nas przed tymi, którzy będą próbowali ją zmieniać.

  • Damian pisze:

   Dla mnie osobiście Maria Valtorta nie jest „pewnym” źródłem. A piszę to ze względu na wypowiedź Kardynała Ratzingera z 1985, który potępił to dzieło. Bardzo szanuję tego człowieka i jego wypowiedzi, więc wstrzymam się z lekturą tej pozycji do czasu aż urząd kościoła zmieni zdanie na jej temat.

 12. Elizeusz pisze:

  Z Wpisu Głównego:
  … Dziś, gdy zmagamy się z wieloma herezjami i nadużyciami liturgicznymi…
  Dziś … warto przeczytać i wsłuchać się w to, co Matka Boża mówiła i sygnalizowała ponad 40 lat temu, choćby w Orędziu nr 168 zat. „Pierwszy znak: zamęt” {z 28.01.1979r.} w tym temacie do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
  http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1979.htm
  b Wielkie cierpienie poprzedzi nadejście pełnego chwały Królestwa Chrystusowego. Przyczyni się ono do oczyszczenia Kościoła oraz świata i doprowadzi do ich zupełnej odnowy.
  c Jezus zapoczątkował już miłosierne dzieło odnowy, dokonywanej wraz z Kościołem, Swoją Oblubienicą.
  d Różne znaki obwieszczają wam nadejście dla Kościoła czasu oczyszczenia. Pierwszy z nich – to zamęt w nim panujący. Jest to istotnie czas największego zamętu.
  e Rozszerzył się on wewnątrz Kościoła, gdzie – w dziedzinie dogmatycznej, liturgicznej i dyscyplinarnej – wszystko zostało zakwestionowane.
  (…)
  m Zamęt – który usiłuje zapanować wewnątrz Kościoła i zniszczyć jego prawdy – jest pierwszym znakiem, wskazującym wam z całą oczywistością, że nadszedł dla niego czas oczyszczenia.
  (…).
  p Obecnie jednak do wnętrza Kościoła wniknęły wielkie ciemności, z powodu podstępnego i zwodniczego działania jego przeciwnika.
  q Dziś opary szatana zasnuwają cały Kościół.
  r Szatan zaciemnił przede wszystkim rozum i myśl wielu Moich synów, zwodząc ich pychą i zarozumiałością, a poprzez nich zaciemnił Kościół. …

 13. Maggie pisze:

  Coś o sanitarnym kolonialiźmie kanadyjskim:

  Zamiast komentarza taki 🤯icon się nadarza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s