Ks. Piotr Glas na Święta: W trudnych czasach, trwajmy przy świetle Chrystusa!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas na Święta: W trudnych czasach, trwajmy przy świetle Chrystusa!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Monika pisze:

  https://niezalezna.pl/469034-myslozbrodnia-w-wielkiej-brytanii-kobieta-zostala-aresztowana-bo-modlila-sie-w-myslach

  Zrodzony, a nie stworzony
  W Wielkiej Brytanii w mieście Birmingham doszło do kuriozalnej sytuacji. Jak podaje portal adf.uk, do stojącej w pobliżu kliniki aborcyjnej BPAS Robert w Kings Norton Isabel Vaughan-Spruce podszedł policjant, który otrzymał zgłoszenie, że kobieta zachowuje się w sposób, który nie przystoi do miejsca, w którym się znalazła. Otóż zaniepokojony obserwator powiadomił policję, że Isabel prawdopodobnie modli się w myślach. Policja wylegitymowała kobietę i gdy potwierdzono przypuszczenie zaniepokojonego obserwatora, została aresztowana.
  „To odrażające, że zostałam przeszukana, aresztowana i przesłuchana przez policję oraz oskarżona o to, że po prostu modliłam się w zaciszu własnego umysłu. Korzystałam z wolności wyznania w zaciszu własnego umysłu. Nikt nie powinien być karany za myślenie i modlitwę w przestrzeni publicznej w Wielkiej Brytanii” – powiedziała Isabel Vaughan-Spruce portalowi adf.uk.
  Okazuje się jednak, że może, bowiem w Birmingham nie można okazywać dezaprobaty w stosunku do aborcji „poprzez środki ustne lub pisemne, modlitwę i doradztwo” – podaje portal adf.uk.
  Jak czytamy w relacji z aresztowania, na komisariacie Vaughan-Spruce pokazano zdjęcia, gdy stoi w pobliżu kliniki aborcyjnej (przy czym jak zaznacza sama zainteresowana, nie miała na sobie żadnego znaku, nie manifestowała swoich poglądów, stała jedynie w ciszy) i zapytano, czy w chwili gdy zostały wykonane, kobieta modliła się w myślach. Odparła, że akurat nie pamięta, czy w tych konkretnych chwilach się modliła, czy też zdjęcia wykonano w momencie, gdy jej myśli były rozproszone. „Moje myśli były jednakowo spokojne i niedostrzegalne i żadna z nich nie powinna być kryminalizowana” – zauważa Isabel.
  „Doświadczenia Isabel powinny być głęboko niepokojące dla wszystkich, którzy wierzą, że nasze z trudem wywalczone prawa podstawowe są warte ochrony – powiedział Jeremiah Igunnubole, radca prawny ADF UK, organizacji prawniczej wspierającej Vaughan-Spruce. – To naprawdę zdumiewające, że prawo przyznało władzom lokalnym tak szeroką i nieodpowiedzialną swobodę, że teraz nawet myśli uznane za złe mogą prowadzić do upokarzającego aresztowania i postawienia zarzutów karnych”- dodał. – „Dojrzała demokracja powinna być w stanie odróżnić zachowanie przestępcze od pokojowego korzystania z konstytucyjnie chronionych praw. Isabel, kobieta o dobrym charakterze, która niestrudzenie służyła swojej społeczności, udzielając pomocy charytatywnej bezbronnym kobietom i dzieciom, została potraktowana jak brutalna przestępczyni. Musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy autentycznie demokratycznym krajem zaangażowanym w ochronę pokojowego korzystania z prawa do wolności słowa” – mówił cytowany przez adf.uk Igunnubole.
  Ostatecznie Vaughan-Spruce została zwolniona za kaucją. Poinformowano ją jednak, że nie powinna się kontaktować z miejscowym księdzem katolickim, który był zaangażowany w działalność pro-life. Warunek ten później odrzucono, jednak próbowano nałożyć takie ograniczenie.
  Isabel Vaughan-Spruce jest dyrektorką brytyjskiego Marszu dla Życia oraz wolontariuszką wspierającą kobiety w ciążach kryzysowych, działającą na rzecz świadomego macierzyństwa. Wspiera także kobiety, które dokonały aborcji i zmagają się z konsekwencjami swoich decyzji.
  „Moja wiara jest centralną częścią tego, kim jestem, więc czasami stoję lub przechodzę w pobliżu ośrodka aborcyjnego i modlę się w tej sprawie. To jest coś, co robiłem prawie co tydzień przez ostatnie 20 lat mojego życia. Modlę się za moje przyjaciółki, które doświadczyły aborcji, i za kobiety, które myślą o tym, by same przez to przejść” – wyjaśnia Vaughan-Spruce.
  Wspiera ją Alliance Defending Freedom – amerykańska, chrześcijańska grupa prawna, działająca na rzecz rozszerzania praktyk chrześcijańskich w przestrzeni publicznej. To właśnie prawnicy tej organizacji nagłośnili sprawę Isabel, podobnie jak rok temu wsparli „babcię z Liverpoolu”, także ukaraną za cichą modlitwę w pobliżu kliniki aborcyjnej.
  Jutro zasiądziemy przy rodzinnym stole, by uczcić przyjście na świat Dzieciątka Jezus. To jedyny powód, który jednoczy nas w pobliżu choinki, stołu, 12 dań, prezentów, opłatka, kolęd i wielu innych towarzyszącym temu wydarzeniu elementów.
  To nie są żadne święta zimowe, to nie jest „niełatwy czas”, jak co roku z uporem maniaka nazywa Boże Narodzenie lubelski senator.
  I nawet gdy ktoś przyozdobi swoją choinkę bombkami z czerwonym piorunem i ośmioma gwiazdkami (widziałem takie w sprzedaży) to nie wypaczy istoty tych świąt. To triumf życia. Na świat przychodzi Miłość, Dobro i Prawda, wcielone w postać dziecka. Zrodzonego, a nie stworzonego. I zrozumienia tej prawdy życzę wszystkim czytelnikom Kuriera Lubelskiego.
  Felieton ukazał się 23.12.2022 w Kurier Lubelski
  Na zdjęciach: Isabel Vaughan-Spruce w chwili popełniania przestępstwa modlitwy w myśli (fot. Adf.uk) i proaborcyjne bombki choinkowe.
  https://www.facebook.com/photo?fbid=1788402944874507&set=pcb.1788402991541169

 3. Lucyna pisze:

  Dowiedziałam się dziś ,że pewien młody Ukrainiec Daniel, który pracuje z moim synem otrzymał powołanie do wojska,musi wracać na Ukrainę.To bardzo porządny,pracowity chłopak.Zostawia tu żonę z dzieckiem. Kiedy usłyszałam,ze musi wracać chciało mi się płakać. Proszę ,pomódlmy się, by wrócił szczęśliwie,cały i zdrowy. Dziękuję za każde Zdrowaś Mario,niech Pan Bóg błogosławi każdego kto się pomodli w Jego intencji.

  • Lucyna pisze:

   Przepraszam, ze ten mój komentarz taki chaotyczny,Tak mi żal tego chłopaka,ze musi jechać na wojnę.Proszę otoczmy modlitwą Daniela i jego rodzinę.Bóg zapłać.

   • cav pisze:

    moze warto zebyscie sie zlozyli i mu buty porzadne kupili i jakas odziez termoaktywna. podkoszulke kalesony i skarpetki.

   • Maggie pisze:

    Wczoraj na dzienniku pokazali parę młodych Ukraińców w Albercie. Oboje artyści ona pianistka i chyba śpiewa, on tancerz. On uciekł aby nie iść do armii – nie ukrywa tego, że nie kocha zabijania. Przyjęło ich małżeństwo, które zajmuje się sprzedażą domów i jest szczęśliwe, że to uczynili. Z Kanady jego nie wyciągną.
    Dziwne, że długie łapska Zełeńskiego wyciągają się przez granicę aby wyrwać ojca i męża. Ciekawe, że rekrutacja może być imiennie przeprowadzona na terenie obcego państwa.
    Serdecznie współczuję, bo ta wojna mogła wcale nie wybuchnąć, a kiedy mogła być zakończona to zamiast tego eskalacja … (i mnóstwo ofiar)która niczego dobrego nie wróży.
    Jezu Ty się tym zajmij❣️

    To zaś polecenie na WIGILIJNY wieczór, do Dzieciątka Jezus

  • Elizeusz pisze:

   Lucyno! Niebawem to się będzie działo za sprawą „naszych” polityków, rządzących, Prezydenta/pałacu prezydenckiego w naszym kraju.

 4. cav pisze:

  Objawienia Gruszewa katolickie na Ukrainie!
  Z orędzia z kwietnia 1988 roku:
  „ To przez was i przez krew męczenników nastąpi nawrócenie Rosji. Pokutujcie i kochajcie się dobrze. Nadchodzą czasy, które zostały przepowiedziane jako czasy ostateczne. Oglądanie na spustoszenie obserwuje świat: grzechy, lenistwo, ludobójstwo… Jeśli Rosji nie będzie powrotu do chrześcijaństwa, będzie trzecia wojna światowa i całemu światu zagraża ruina ”.

 5. Maggie pisze:

  O.Pio a Garabandal: Oby nie było za późno

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s