Koronka o ocalenie i uświęcenie rodzin

Ta Koronka jest darem Nieba na te trudne czasy. Powstała ona pod natchnieniem Ducha Świętego około 10 lat temu. Znała ją bardzo wąska grupa ludzi. Okazała się skuteczną modlitwą. Kiedy we wrześniu 2022 r. podczas Wielkiego, Tygodniowego Odpustu w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Dziewicy w Zawadzie na Podkarpaciu, w jednym z tych dni kazanie głosił ojciec Tadeusz Rydzyk i przytoczył słowa siostry Łucji, widzącej z Fatimy, że ostateczna bitwa między Bogiem a królestwem szatana będzie się toczyć o małżeństwa i rodziny. Słowa te skierowała w liście do kardynała Carlo Caffarra kiedy był arcybiskupem Bolonii. Mówił on o tym, 16.02.2008 r., na falach Radia Padre Pio. Kardynał wyjaśnił też, że Ojciec Święty Jan Paweł II zlecił mu zaplanowanie i założenie Papieskiego Instytutu dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Całość tekstu można znaleźć pod linkiem – https://www.karmel.pl/siostra-lucja-ostateczna-bitwa-stoczy-sie-o-rodzine/.

Pod wpływem kazania ojca Tadeusza zrodził się pomysł, aby upublicznić tę Koronkę. W związku z tym poproszono księdza Józefa Bąka, proboszcza parafii Chrystusa Króla w Górze Motycznej, który podjął starania w tej materii u władz kościelnych, zakończone pozytywnie otrzymując Nihil obstat, Tarnów, dnia 17.10.2022 r. od ks. prof. dr hab. Janusza Królikowskiego oraz Imprimatur OW-2.2/26/22, Tarnów, dnia 18.10.2022 r. wraz z zezwoleniem na druk i publikację Koronki z pasterskim błogosławieństwem Wikariusza Generalnego ks. biskupa Stanisława Salaterskiego.

W związku z tym przekazujemy tę Koronkę Czytelnikom Echa Królowej Pokoju zachęcając drogich Czytelników do modlitwy, kserowania, drukowania i przekazywania swoim bliskim i znajomym

Koronka o ocalenie i uświęcenie rodzin

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Na dużych paciorkach:
Panie Boże, Ojcze Stworzycielu nasz, przez Krzyż i Najdroższą Krew przelaną za nas w czasie Męki i przez Śmierć Twojego Boskiego Syna, a Pana naszego, Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela i Króla, przez mieczem boleści przeszyte Niepokalane Serce Najświętszej Dziewicy Maryi, Matki Twojego Boskiego Syna, a naszej Pani i Królowej, prosimy:

Na małych paciorkach:
Panie Boże, nasz Ojcze, przez zasługi Najdroższej Krwi Chrystusa, ocal i uświęć nasze(ą), rodziny(ę), uwolnij je (ją) z niepokojów i udręk, oddal od nich (od niej) ataki szatana.

Na zakończenie:
Duchu Święty, Ciebie prosimy umacniaj i uświęcaj nasze(ą) rodziny(ę). (3 x)

Święty Józefie Opiekunie i Głowo Świętej Rodziny, opiekuj się naszymi(ą) rodzinami(ą) i módl się za nami. (3 x)

Nihil obstat
Tarnów, dnia 17.10.2022 r., ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski
Imprimatur
OW-2.2/26/22, Tarnów, dnia 18.10.2022 r.
Stanisław Salaterski
Wikariusz generalny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Koronka o ocalenie i uświęcenie rodzin

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej Krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła – naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI


  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Em pisze:

  „Anioł numer 7878 zaprasza cię do rozwoju twojego ducha, pomaga ci skupić energię w kierunku, który obudzi twoją boską esencję, wiedząc, że wszystkie inne aspekty twojego życia, również fundamentalne, zharmonizują się jako konsekwentna reakcja”

  Czy to mozliwe ze szef meza podpisal pakt poprzez numery aby jego samochod zarabial?chwalil sie ze te numwry dobiera po rozeznaniu i sa szczegolne…
  W internecie pisze o jakims kosmosie i silach wibracjach
  We wrzesniu mielismy wypadek samochodem o nr rejst 78787
  Gdy modlilismy sie za kaplanow i w ttm tygodniu auto wrocilo z naprawy gdy patrzylam na rejestracje czulam lęk i wczoraj maz mial znowu wypadek ttm samochodem.. byla policja wysoki mandat i 10pkt karnych
  Maz jest 6lat kurierem nigdy nie mial wypadkow doliero w ttm samochodzie 78787
  Ja juz glulieje nie wiem co myslec o tym.to jakis koszmar. Od momentu gdy wymodlismy Strachocine mamy same prpblemy czy to mozliwe aby samochod poswiecony mamonie opieczetowany numerami mogl tak reagowac na Andrzeja Bobole? Wszystkie wypadki sty sie po pracy w drodze do domu…w pracy bez problemu rozwiozl 170paczek i tak sie cieszyl tym grudniem ze juz wychkdzimt na prosta..
  Co mamy robic wolac egzorcyste do samochodu?to nie nasz samochod. W samochodzie wozimi relikwie swietych i szatke Dzieciatka Koletanskiego
  Przeciez to jest niemozliwe zeby tak sie dzialo,codziennie Blogoslawimi zanurzamy w Krwii Chrustusa posylamy Aniola Stroza

  • AGA pisze:

   Emma, możliwe, ale może macie kogoś kto źle Wam życzy i stąd te wypadki?

   • wobroniewiary pisze:

    Ja sama wczoraj cudem uniknęłam czy śmierci czy wypadku – nie wiem co by było, gdyby bryła lodu spadła odrobinę dalej.
    Jechałam sobie spokojnie a naprzeciwko mnie jechał tir i nagle słyszę wielkie buch i jeden huk. Zatrzymałam samochód zobaczyć co pękło czy co się stało – na szczęście nic. Masa huku, bryła lodu otarła się o metalową ramę i spadła na ziemię. Centymetry dzieliły ją od szyby, gdyby walnęła w szybę roztrzaskała by ją i poraniłaby osoby w samochodzie i kto wie jakby się to mogło skończyć. Gdy powiedziałam o tym ojcu franciszkaninowi po Mszy to powiedział „Ty dziękuj Bogu, bo nie tylko mogłaś zostać ranna ale mogło być „wieczny odpoczynek”….

  • jacek pisze:

   Na moje laickie odczucie skoro szef związał zło z pojazdem, poświęcił mu go i najprawdopodobniej i tych co będą się nim poruszać to gdyby kierowca był letni lub obojętny na sprawy duchowe,wtedy pewnie nie miałby wypadku bo w pewnym sensie ulegał by temu złu i współpracował z nim. To miałoby wpływ na jego życie wieczne.
   W moim odczuciu należy wedlug słów Jezusa unikać nawet pozoru zła. Czyli porzucić te firmę. Bo co można zrobić? Modlić się o nawrocenie szefa ? To może zająć lata..i kosztować kolejne wypadki.

   • Maggie pisze:

    Jacku, o pracę nie jest łatwo. Myślę, że auto, którym jeździ mąż Emmy, możne nawet ks.proboszcz omodlić/pobłogosławić kropiąc święconą wodą, albo nawet sama Emma egzorcyzmowaną wnętrze auta i na zewnątrz błogosławiąc mężowi i bez rozgłaszania o tym, aby nie doszło pocztą pantoflową do szefa.

    🤔🤫😉🙂Nie mam możliwości uzyskania wody egz., więc liczę, że ta którą szykuję na pierwszą sobotę miesiąca jest egzorcyzmowana na odległość, gdyż była to spora grupa uprawnionych. Dzisiaj zaś naszła mnie intensywna myśl i ogarnęła radośnie😊, że kapłani, którzy odeszli do Domu Ojca, a mogli to czynić za życia ziemskiego .. to nadal pomagają i nie zaprzestali też i stamtąd egzorcyzmować wodę, która jest tu na ziemi przygotowana na taką sobotnią ceremonię. Nie jest przesadą stwierdzenie, że ta posługa kapłańska jest bardzo potrzebna i szczególnie w naszych czasach kiedy „wytoczono wojnę” nawet kropielnicom.

    @Emma, Pan Jezus mocniejszy. Ufaj i Jemu poleć i polecaj wszystkie sprawy, bez obawy, a tu i to może się przydać: Już kiedyś wspominałam, że z ufnością (bez histerii) odmawiam 1x codziennie (nie zawsze rano, ale najczęściej rano) „zmodyfikowany potrzebami” egzorcyzm przeciw burzom św.Antoniego (parokrotnie był na blogu). Dodaję/poszerzam w nim od siebie „litanię zagrożeń” dotyczącą ochrony „przed”, a zwłaszcza „przed skutkami/zniszczeniami/czymś/kogoś” (prosząc o ochronę: ➕Niech Chrystus ochroni nas przed „xyz”…).
    Przed snem mruczę cały Psalm 91, Kto się w opiekę adda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu …

    Ochraniajcie się z mężem i swe dzieci oraz bliskich, Krwią Chrystusa – np tą modlitwą, która jest na początku każdego wpisu.

 3. barbara pisze:

  Proszę o modlitwę za moją mamę. Jest się w ciężkim stanie w szpitalu.

 4. Emma pisze:

  Wrocilam ze szpitala rtg pluc nic nie wykazalo oprocz zwyrodnienia kregoslupa i mam sie udac do neurologa.
  Robilam tez prywatnie spirometrie u pulmologa i powiedzial ,ze mam astme ktora ujawnila sie po covidzie tzn uaktywnila sie duzo mocniej bo wczesniej juz musialam miec jakies objawy ale je nie zauwazalam.
  W kazdym razie dostalam nowe leki w tym Duoresp

  Lekarz mowil ze wazne jest abym sie dobrze nauczyla podawac lek tzn wciagac ten proszek.
  Pytanie do osob z astma czy ten proszek jest wyczuwalny tz czy poczuje ze dobrze oproznilam dawke z ustnika i nie zmarnowalam leku czy gdyby cos zostalo w dozowniku to da sie ten proszek zauwazyc np na rece?

  • Małgosia pisze:

   Emmo, ja oraz moi synowie chorujemy na astmę. Podaj lek wg ulotki, to nie jest trudne. Ważne, abyś po zażyciu przepłukała usta wodą, to zapobiega grzybicy. Na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze testy skórne, będziesz wiedzieć na co jesteś uczulona. A potem ewentualnie odczulanie, nam bardzo pomogło. Teraz sterydy stosujemy tylko w zaostrzeniu astmy. Będzie dobrze, życzę zdrowia i wspieram modlitwą.

  • Małgosia pisze:

   https://www.hyvinvointini.com/o/bf-fp.php?id=be0e50a2-7096-4aa8-937f-7bb471f342a8
   Emmo tu jest instruktażowy film jak stosować inhalator. Myślę, że trochę pomoże.

  • Kaśka pisze:

   Emmo możesz proszku nie wyczuć wiec nie znaczy to ze dawki nie było ! Podawaj zgodnie z instrukcją proszek jest niewyczuwalny

   • Emma pisze:

    Dziekuje kochane za rady i filmik, ja mam w proszku nie aerozolu . Pare razy wyczulam proszek na jezyku a pare razy nic nie czulam ale wydaje mi sie ze jest poprawa juz.zobaczymy dalej.za 6tyg mam tomograf i spirometrie.

    • Małgosia pisze:

     Emmo kochana, filmik zawiera inhalator z proszkiem, ale to nie ważne, cieszę się, że czujesz się lepiej. Mamy podobne leki, zawierają Budezonid, a on działa przeciwzapalnie. Ja też od wczoraj stosuje, ale na razie bez zmian. Męczy mnie uporczywy kaszel.

 5. ewa pisze:

  Łódzkie: Komunii świętej będą udzielać także świeckie kobiety. Kościół otwiera się na nowe
  Czas docenić kobiety w Kościele – to jeden z wniosków synodu, który odbył się niedawno we wszystkich polskich diecezjach. Chodziło m.in. o to, by kobiety świeckie – podobnie jak mężczyźni – mogły udzielać komunii. Łódzka kuria właśnie ogłosiła nabór na szafarki i szafarzy.

  Papież Franciszek w sposób jednoznaczny i formalny uznał, że świeckie kobiety będą miały dostęp do pomocy przy ołtarzu w formie lektoratu i akolitatu. Choć może to brzmieć mało zrozumiale, w praktyce może zmienić wiele. Szczególnie w Polsce.

  Decyzja Franciszka to krok w stronę tego, by kobiety służyły przy ołtarzu jako ministrantki, lektorzy, jako akolici (akolita może puryfikować naczynia liturgiczne, udzielać komunii, odwiedzać chorych). W wielu miejscach świata nie wprowadza to nic nowego, jest tylko zatwierdzeniem stosowanej od lat praktyki. W warunkach polskich może to jednak trochę szokować.

  >>> Kobiety w Polsce będą mogły rozdawać komunię świętą? Co na ten temat sądzą polscy biskupi?

  Od nowego roku w archidiecezji łódzkiej rozpocznie się formacja nadzwyczajnych szafarzy, czyli osób wyznaczonych – poza biskupami, prezbiterami i diakonami – do udzielania komunii świętej. Kandydaci i kandydatki na szafarzy nadzwyczajnych muszą mieć ukończony 25. rok życia, wykazywać się wzorowym życiem moralnym, bezinteresownością, pobożnością, oddaniem Kościołowi. Powinni też posiadać wiedzę teologiczną i umiejętność pracy z innymi, a także cieszyć się dobrą opinią i być akceptowanym przez wiernych wspólnoty, do której należą i w której pełnić będą swoje obowiązki.

  – Kandydaci zgłaszają się do księży proboszczów. Nadzwyczajnym szafarzem komunii świętej może być osoba wierząca i praktykująca, taka, która sama może przystąpić do ołtarza pańskiego, czyli kiedy nie ma takich przeszkód – dodaje ks. Paweł Kłys.
  co o tym sądzicie?

  • Emma pisze:

   „co o tym sądzicie?”
   Co sadze? To straszne !
   To co diabel krzyczal ma egzorcyzmach do czego dazy wlasnie staje sie realne..bierze mnie na wymioty!
   Nigdy nie przyjme Komuni Sw od kobiety!
   —–
   Zapomnialam dodac wyzej , ze lekarz pulmolog jest przeciwny szczepieniom na covida…
   Malgosiu dziekuje za odp ja bym tylko chciala miec pewnosc ze dobrze ten proszek wchlaniam bo lekarz mowi ze wieke osob zle to robi i astma nie ustepuje,pokazywal mi jak to robic ale i tak sie lekko zestresowalam 🙂

  • babula pisze:

   To teraz od wiernych zależy co się stanie. Być może w niektórych kościołach do rozdawania Najśw. Sakramentu staną kobiety. Ale przecież wystarczy, że Nikt do nich nie podejdzie. Jak tak postoją sobie samotnie przez ileś Mszy Św. to może dotrze do chorego mózgu, że nie przy ołtarzu ich miejsce.
   Też nie przyjmę nigdy Komunii Św. od kobiety!

 6. wobroniewiary pisze:

  Bardzo, ale to bardzo bardzo proszę Was o 1 Zdrowaś Maryjo

 7. agicam pisze:

  +++ Zdrowaś Maryjo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s