Cuda dzisiaj: Pocisk utkwił w Ewangelii i uratował życie Jurija Bovt z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie

Egzemplarz „Ewangelii 2022. Słowo na każdy dzień” znajdował się w plecaku na tylnym siedzeniu wojskowego samochodu, kiedy ukraiński żołnierz Jurij Bovt trafił pod rosyjski obstrzał. Jedna z kul, która mogła być śmiertelna, zatrzymała się jednak w środku książki. Żołnierz choć ranny, przeżył obstrzał i wdzięcznością opowiada o tym niezwykłym zdarzeniu

Jurij Bovt wkrótce zakończy rehabilitację w rodzinnym Lwowie i powróci na front. Na ile pozwalają mu siły wraz z żoną Oleną organizuje pomoc dla walczących na froncie żołnierzy. Aktywnie uczestniczy także w życiu rzymskokatolickiej parafii św. Michała Archanioła we lwowskiej dzielnicy Sichów. Kieszonkowe wydanie Ewangelii 2022 otrzymał w parafii, gdy wyruszał na front

Świadectwo Jurija Bovta

Idąc na wojnę chciałem wziąć ze sobą tę Ewangelię na każdy dzień. Coś co byłoby niewielkie, kieszonkowe. Tak, abym mógł coś poczytać. Poprosiłem zatem w kościele, u siebie w parafii. Ks. Andrzej przywiózł mi ją wieczorem. Jeszcze jej nie miał. Dopiero wziął ją gdzieś od kogoś. Mam ją zawsze ze sobą. Od samego początku wojny. To już siedem miesięcy. Tyle czasu już minęło… To już osiem miesięcy.

„Ewangelia 2022. Słowo na każdy dzień” wydawana jest co roku przez paulistów we Lwowie. Gdy oddawano do druku tę na bieżący rok, były akurat trudności z papierem. Trzeba było wyjątkowo wydrukować ją na grubszym niż zazwyczaj. Pracownicy wydawnictwa byli wówczas z tego faktu niezbyt zadowoleni. Teraz patrzą już na to z innej perspektywy.

Posłuchaj, co mówi o.Mariusz Krawiec SSP, Ukraina 

Za: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Cuda dzisiaj: Pocisk utkwił w Ewangelii i uratował życie Jurija Bovt z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. AGA pisze:

  Czy ktoś zna jakieś dobre domowe sposoby na pozbycie się pasożytów z organizmu?
  Kot ostatnio jest zarobaczony (prawdopodobnie glista), bardzo trudno dać mu tabletkę od weterynarza, bo nie chce zjeść – ciągle robi jakieś uniki, a obawiam się, że poprzez kontakt z kotem mogłam zakazić się od niego. (albo ktoś z moich bliskich)

  • czytam pisze:

   @AGA
   Dla Was balsam kapucyński. Za niedługo powinni kapucyni miec dzień bez k.przesyłek, pilnuj ich sklep internetowy Kraków
   A kotek powinien byc odrobaczony

  • Monika pisze:

   Pestki dyni świeżeodrobaczają, zaznaczam świeże, nie suszone. Akurat miałam reklamówkę świeżych i rozdałam, został mi tylko 1 litr i takie są najlepsze i najzdrowsze. U mnie w rodzinie męża pod Hrubieszowem hektary dyń się uprawia, tej bezłuskowej. Praktyczne to jest, bo nie trzeba łuskać, gotowa do zjedzenia. A kotu tabletkę to każdy weterynarz powinien umieć dać. To nie jest trudne nauczyć się podawać leki doustnie czy środki odrobaczające. Podobnie jak psu: wystarczy głęboko włożyć, szybko zamknąć pyszczek i masującym ruchem w dół szyi pogładzić – to odruch i kot przełknie.

   • AGA pisze:

    Dzięki, wypróbuję. Co do zwierząt to miałam psa wcześniej 16 lat i nigdy nie było problemu z podaniem tabletek odrobaczających. Po prostu wkładało się tabletkę w kawałek kiełbasy, pies zjadał i ok, po problemie.
    Zrobiłam to samo teraz u kota i nie chce jeść, nawet rozdrobnionej w karmie (i tak wyczuwa), nawet go przegłodziłam, powąchał i sobie poszedł. Myślałam by przez siłę to zrobić, ale na razie ciężko mi się zebrać i powalczyć z kotem. Jak się nie da, no to trzeba jednak będzie ciągle z nim jeździć (z tak błahego powodu) do weterynarza. :/

    • Emma pisze:

     Przeciez sa zastrzyki dla kota 3w 1
     Sama odrobaczalam 12 letniego kocura u weta
     Ewentualnie tabletke do surowej watrobki i zje!

  • księżniczka pisze:

   Hej jak przyjąć islam prosze o wskazówki z góry dzięki

   Kotowi sie nie daje żarcia od ludzi bo może zdechnąć albo sie rozchorować. zwierzęta to stworzenia od Boga i trzeba dbać o nie a nie prosić o porady na bida portalu!!!!!

   • wobroniewiary pisze:

    Boże bądź uwielbiony za ten „bida portal” 🙂

    • księżniczka pisze:

     hihhi bo ja tu zaglądam czasami i pisze pod wieloma nickami, byłam już Albina, Konwalia i jeszcze wysłałam takie opowiadanie o promieniotwórczej biżuterii… zmieniam sobie email, adres IP, nicki, a nawet styl pisania i ADMINISTRACJA daje sie nabrac… hihihi:)

    • wobroniewiary pisze:

     Administracja nie daje się nabrać
     Administracja pokazuje konwalio twój faryzeizm, głupotę, błędy, upadki u szukanie mimo tego prawdy
     Potem znów będzie kajanie na „bida portalu” a potem skomlenie o modlitwę, potem znów upadek itd.
     Ale to twoje życie, twoje wybory i ….twoja wieczność

   • babula pisze:

    Ewo -wyrazy współczucia 😦
    Księżniczko -to tylko kwestia czasu gdy zobaczysz swoją monstrualną głupotę i będziesz wprost chora ze wstydu. Nie rób sobie tego.

 3. wobroniewiary pisze:

  W kwestii Kościoła, antykościoła i tego wszystkiego, o czym wczoraj pisał Sławek – krótko i na temat:

  „Dziś lekarz zdecydował, że mam nie chodzić na Mszę świętą, tylko do Komunii świętej; gorąco pragnęłam być na Mszy świętej, jednak spowiednik zgodnie z lekarzem powiedział, aby być posłuszną. – Wolą Bożą jest, aby siostra była zdrowa, i nie wolno siostrze się w niczym umartwiać, niech siostra będzie posłuszna, a Bóg siostrze to wynagrodzi. Czułam, że te słowa spowiednika, to są słowa Pana Jezusa, i chociaż mi żal było opuszczać Mszy świętej, gdyż mi Bóg udzielał łaski, że mogłam widzieć małe Dziecię Jezus, ale jednak posłuszeństwo przekładam ponad wszystko.

  Pogrążyłam się w modlitwie i odprawiłam pokutę. – Wtem nagle ujrzałam Pana, który mi rzekł: Córko Moja, wiedz, że większą chwałę oddajesz Mi przez jeden akt posłuszeństwa, niżeli przez długie modlitwy i umartwienia. O, jak dobrze jest żyć pod posłuszeństwem, żyć w świadomości, że wszystko, co czynię, jest miłe Bogu.”

  (Dzienniczek, 894)

  • Slawek pisze:

   Wcale nie chce polemizowac z tymi slowami siostry Faustyny , ale niestety dla wielu te slowa staja sie takim rzuconym kamieniem dla tych ksiezy, czy ojcow , ktorzy woleli stanac w pierwszym rzedzie w posluszenstwie wobec Boga i w obronie prawdy. W takim wypadku Pan Jezus byl tez tym , „buntownikiem”, ktory caly czas lamal Prawo i wedlug faryzeuszow byl on nieposlusznym.

   Znam takich kaplanow, ktorzy sie zbuntowali nakazowi swego biskupa by zamknac koscioly wczasie pandemii i caly czas udzielali sakramentow wiernym Teraz biskup ich wydalil za brak posluszenstwa. Latwo wiec rzucic w nich kamieniem i powiedziec no i dobrze, ze biskup tak zrobil bo byli niepoluszni. Jeden z nich powiedzial tak: jak moglem zamknac moj kosciol , to tak jakby ojciec zamknal dzwi domu dla swych dzieci i powiedzial idz sobie najedz sie przez internet bo jest pandemia teraz i moge sie zarazic od ciebie.Czy wyrzucisz na brok swoje dziecko, dlatego, ze jest chore?Czyz wlasnie wtedy twe dziecko najbardziej bedzie cie potrzebowalo?

   Córko Moja, wiedz, że większą chwałę oddajesz Mi przez jeden akt posłuszeństwa, niżeli przez długie modlitwy i umartwienia.

   Ktory kaplan okazal sie posluszy: ten kto zamknal kosciol i wypelnil posluszenstwo wobec swego biskupa czy ten co mial dzwi otwarte dla wiernych?

   Latwo powiedziec po tych slowach Pana Jezusa do Faustyny: tak ten co zamknal kosciol bo byl posluszny wobec swego biskupa.

   To teraz przeczytaj te slowa z dzisiejszej Ewangelii i czy dalej tak myslisz?

   Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

   Jezus nauczał w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować.

   Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». Położył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga.

   Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus uzdrowił w szabat, rzekł do ludu: «Jest sześć dni, w które należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!»

   Pan mu odpowiedział: «Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A owej córki Abrahama, którą Szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, czy nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?»

   Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

   Czy Jezus stal sie nieczysty w czasie pandemii, ze trzeba bylo pod posluszenstwem odizolowac sie od niego, zdezynfikowac swoje rece by czasem nie zarac sie od niego?Tak jak udzielanie komunii sw w gumowych rekawiczkach? Bo jezeli tak to czy to jeszcze jest chrzescijanstwo?

   • wobroniewiary pisze:

    Ja w czasie pandemii byłam codziennie na Mszy św i Komunię sw. przyjmowałam i przyjmuję na klęcząco i do ust.

    • wladyslaw pisze:

     Ja niestety nie mogłem – wtedy gdy rząd ograniczył ilość do 5 osób w kościele, biskup tutejszy kazał zamknąć kościoły dla wszystkich wiernych – mimo iż miałem zamówione w tym czasie Msze Św. (31.03 – w rocznicę śmierci mojej mamy, w Wielkanoc – w rocznicę urodzin wnuczka i 17.04 – w rocznicę śmierci brata

 4. agicam pisze:

  Niezwykła modlitwa Jana Pawła II, wypowiedziana w formie egzorcyzmu – w sam raz na dzisiejsze czasy.
  „Wzajemna nienawiść stała się często jedynym językiem w relacjach międzyludzkich. Warto może zatem wrócić dzisiaj do tekstu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi i żarliwej modlitwy Jana Pawła II, który wypowiedział ją w formie potężnego egzorcyzmu. Oto tekst tej modlitwy:

  Modlitwa Jana Pawła II
  O Serce Niepokalane! Pomóż przezwyciężyć grozę zła, która tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości!

  Od głodu i wojny, wybaw nas!

  Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!

  Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!

  Od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych, wybaw nas!

  Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym, wybaw nas!

  Od deptania Bożych przykazań, wybaw nas!

  Od usiłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich, wybaw nas!

  Od przytępienia wrażliwości sumienia na dobro i zło, wybaw nas!

  Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas! Wybaw nas!

  Przyjmij, o Matko Chrystusa, to wołanie nabrzmiałe cierpieniem wszystkich ludzi! Nabrzmiałe cierpieniem całych społeczeństw!

  Pomóż nam mocą Ducha Świętego przezwyciężać wszelki grzech: grzech człowieka i „grzech świata”, grzech w każdej jego postaci.

  Niech jeszcze raz objawi się w dziejach świata nieskończona zbawcza potęga Odkupienia: potęga Miłości miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia! Niech w Sercu Twym Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło Nadziei!”
  https://pl.aleteia.org/2018/11/14/niezwykla-modlitwa-jana-pawla-ii-wypowiedziana-w-formie-egzorcyzmu/

  • ania pisze:

   Świat bardzo potrzebuje już oczyszczenia. Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej deprawacja młodzieży i dzieci idzie pełną parą. Znajoma ma w klasie uczennicę która zażyczyła sobie żeby zwracać się do niej Kacper mówiła, że ona czuje się chłopcem. Nie zgodziła się bo w dzienniku była zapisana jako dziewczyna. Kilka dni temu byłam na dworcu w Katowicach niecała godzinę i to wystarczyło by znaleźć potwierdzenie słów ks. Kneblewskiego. Dziewczyny w męskich fryzurach i czarnych płaszczach a chłopcy w koralach i damskich obuwiach z szminką na ustach. Boże ten świat już zwariował…

   • cav pisze:

    owszem zyjemy w ciezki apokaliptycznych czasach ale akurat mody bym do tego nie wciagal. w takim 18wieku faceci nosili perulki i sie malowali. czytelniczki wowit pewnie tez czesto nosz spodnie a jeszcze kilkadzisiat lat temu ktos by mogl sie takim ubiorem zgorszyc. mnie osobiscie bardziej niepokoji moda na tatuaze i kolczyki – w tym rzeczywiscie jest cos wrecz okultystycznego.

  • Kamilbolt pisze:

   Tylko kto jeszcze chce dziś słuchać jakichkolwiek napomnień, kiedy liczą się wyłącznie chucie własnego ciała i wyłącznie szczęście na ludzki, lecz zgubny sposób rozumiane?
   Osobom o lewackich poglądach pewnych rzeczy wytłumaczyć się nie da.

  • Anna-Asia pisze:

   Wiara zagrożona jest w całym świecie…

 5. Betula pisze:

  Nowenna za dusze w czyśćcu cierpiące wg. św. Afonsa Marii Liguoriego – dzień 1

 6. Danka pisze:

  Krótko i treściwie przedstawione co dzieje się na świecie – korporatokracja / napisy po polsku / patrz sytuacja w naszym kraju :

 7. Emma pisze:

  Konwalia wspołczuje…radziłabym sie do egzorcysty udac

  Ewo prosze Cie czy mozesz zapytac naszej lekarki
  Ze str czy mozna ventolin(to na astme do wdychania na szczekajacy kaszel) z flegamina na zmiane? Bo zalepiona krtan i uszy..

  Nie dostane sie do lekarza.brak terminow..juz mnie serce i zebra od kaszlu bola

  • wobroniewiary pisze:

   To farmaceutka (spytam ją), ja mam tak samo od kilku dni) to bardzo zjadliwy wirus, wczoraj 1 raz od x czasu nawet na samą Komunię św. nie dałam rady podjechać do kościoła

   Ps. Ja biorę flavamed (flegaminę) i 1 x dziennie budiair

  • wobroniewiary pisze:

   Odpowiedź:
   Ventolin przerywa skurcze oskrzeli, ale na stan zapalny nie będzie działał.
   MOŻNA ZASTOSOWAĆ TYLKO NA ZLECENIE LEKARZA, JAK POTRZEBA PRZERWAĆ atak astmy lub inne stany skurczu oskrzeli. Lepiej właśnie coś ze sterydem np. BUDIAIR LUB NEBBUD.

   I dopisek:
   Z flegaminą można zastosować przemiennie. Inhalacje z soli hipertonicznej na zalepione gardło np nebu pulmo rano i wieczorem

 8. Emma pisze:

  Dzieki wstawiennictwu swietych udalo mi sie wejsc do lekarza . Terminy sa zaklepane do przodu na 1.5 tyg.
  Mam zapalnie oskrzeli dostalam antybiotyk i nebud.
  Ledwo chodze. Nie pamietam abym byla taka chora. Chyba ostatnio w Anglii w 2005 gdzie leczono mnie paracetamolem. Dopiero jak przylecialam do Polski na 5DNI DOSTALAM CALY WOR LEKOW I STANELAM NA NOGI.PRZEZ 3MIESIACE MIALAM KASZEL JAK GRUZLIK . Bylam umeczona

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s