Rafał Piech: Jodek potasu – znowu jesteśmy oszukiwani!

Posłuchaj – te 6 min otworzy Ci oczy!

To same suche fakty. W aptece jest inny jodek potasu (tylko na receptę) niż ten, który samorządy dostają do rozprowadzania – bez badań, zgód na dopuszczenie do obrotu i bez odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na „Rafał Piech: Jodek potasu – znowu jesteśmy oszukiwani!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Kasia pisze:

  Patrząc po ludzku idzie się załamać. Codziennie proszę Maryję, by ratowała nasze polskie dzieci, nasze przyszłe pokolenia…jak patrze na te małe dzieciaczki, na moją córeczkę na jej klasę…te dzieci są pełne życia, ufają nam, one same siebie nie obronią. Dlaczego tak się dzieje? Nie potrafię sobie z tym poradzić😪

 3. Kasia pisze:

  Mój syn za kilka miesięcy będzie pełnoletni, on już sobie poradzi, on nie weźmie żadnej tabletki, nie da się zaszczepić. Mój syn ostatnio to prawie codziennie uczestniczy we Mszy Świętej i Różańcu w kosciele. Mój syn codziennie jadąc komunikacją do szkoły czy na trening (jest sportowcem) bierze swój różaniec i odmawia koronkę w drodze. Nie mam już od dawna żadnego na to wpływu. Oddałam moje dzieci Maryi. W niedziele mąż z synem i córką poszli na Różaniec ulicami miasta. Córeczka cały czas modliła się ze wszystkimi. W poniedziałek szłysmy spacerkiem do domu a ona mowi do mnie, mamo w kieszeni mam różaniec, to zmówię koronkę do Bożego Miłosierdzia i wyjęła i szła chodnikiem i mówiła. Serce rośnie i łzy mam w oczach. Tylko to nie ja! Ja ostatnio znów przechodzę gorszy okres…dużo pisania. A moje dzieci…moje dzieci wychowuje Matka Najświętsza…jestem o tym przekonana. Bo ja to tylko potrafię zle decyzje podejmować i ostatnio kłócić sié o głupoty z mężem…i dawać tym dzieciom straszny przykład. Mimo tego, że jestem tak słabym grzesznikiem….postawiłam na Maryję i widzę te cuda. Wszystko postawiłam na Maryję, bo ja już nie mam siły.

  • Kamilbolt pisze:

   Ja z kolei mam ostatnio takie przemyślenia i nastroje, że krótko mówiąc i moje lata mi się nie podobają, i świat mi się nie podoba, a dorosłość jest przereklamowana. Wzmaga się we mnie tęsknota za Niebem.

   • Kasia pisze:

    Ale ja mam podobnie właśnie. Obserwuję wszystko dookoła i chodzę przygnębiona i też jest we mnie tęsknota za tym, by Pan Jezus przyszedł i „zrobił porządki”.
    Czy to pokusa? Nie potrafię juz nic planować, nie umiem już marzyć o tym życiu tutaj…2 tyg już nie byłam u spowiedzi a powinnam pójść…bo strasznie znerwicowana jestem i odbija się to na moich najbliższych,których tak bardzo kocham. Płaczę codziennie, jak nikt nie widzi nad tym wszystkim,nad swoją grzesznością…czuję się nieporadna jak małe dziecko….wciąż przepraszam Jezusa i Maryję za ten stan, za duchowe lenistwo ( bo czuję że mnie dopadło), za to że tak mało we mnie tej ufności, że przecież On jest nad tym wszystkim i kiedyś to się skończy. I coraz bardziej martwię się, czy wytrwam do końca😪

    • Kamilbolt pisze:

     Miejmy nadzieję, że nasza wytrwałość w doświadczanych uciskach i próbach przyniesie plon, który wyjedna nam łaskę u Stwórcy.

     No i trzeba koniecznie kontynuować modlitwę o zwycięstwo Bożej Prawdy, która chyba już zaczyna przynosić owoce – bo zaczynają się ujawniać publicznie pewne rzeczy o koronawirusie. Może słyszeliście o śledztwie w sprawie umów z koncernami czy o tym, że szczepionki nie były testowane pod kątem ochrony przed transmisją wirusa.

    • Bozena Zajac pisze:

  • cav pisze:

   mi na negatywne emocje i drazliwosc pomaga silownia (inny wysilek fizyczny np bieganie juz takich efektow nie daje) moze warto bys sprobowala takiego rozwiazania.

  • ania pisze:

   Kasiu Ty i twoja rodzina to prawdziwie Anioły żyjące na tej ziemi. Oddając dzieci Matce Bożej okazalaś im największą miłość dlatego odnioslaś tak wielki sukces wychowawczy. Możesz być wzorem do naśladowania dla wielu kobiet. Dziękuję za piękne świadectwo bardzo mi pomogło.

 4. ania pisze:

  Endokrynolog zabroniła mi przyjmować jodek potasu. Od początku było to dla mnie podejrzane. W razie zagrożenia zaleciła zwykły jod w tabletkach. Również żyję już tylko Eucharystią, modlitwą i to mnie jeszcze trzyma. Mam również obawy jakie szaleństwo nam tym razem zgotują…

  • Kasia pisze:

   Moja córeczka ma tylko pół tarczycy…od urodzenia i też nigdy nie zgodzę się, by ktoś podał jej jodek potasu. Planuję napisać takie oświadczenie i wysłac do szkoły i do jej wychowawcy, choć myślę, że rodzic musi wyrazić zgodę na podanie czegokolwiek dziecku….ale niewiadomo czego można się spodziewać…

 5. Danka pisze:

  A propos tych tabletek to jeżeli nie są ujęte w polskim lekospisie to przecież nie wiadomo co zawierają, jaki mają skład, a poza tym po co ta ” akcja „, taki preparat podaje się tuż po wybuchu promieniowania i tylko wówczas / jak miało to miejsce po Czarnobylu /.
  Ciągle nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ” za mało!? sic! Ludzi Polaków wg nich umarło przez te 2 ostatnie lata po tzw. szczypawkach, że chcą więcej dobić jakimiś tabletkami o wątpliwym składzie A ponadto jeżeli będzie jakiś atak jądrowy na naszą Ojczyznę to cóż z nas zostanie.
  Czy ma to być etap kolejnego straszenia nas ?

  • eska pisze:

   Danko
   Nie tak dawno temu chyba @im zalinkował(a) bardzo ciekawy materiał nt. jodku potasu. Te tabletki, które się chce aplikować mimo braku dopuszczenia, zawierają m.in. jakiś nośnik mRNA. Kojarzy mi się to jako kontynuacja tego czegoś, co chcieli i chcą osiągnąć aplikując ludzkości eksperymentalne preparaty niby na covid.
   Tutaj ten wspomniany materiał:
   https://banbye.com/watch/v_o91HvPvnNx4H

   • Danka pisze:

    Esko właśnie obawiam się jakiś niespodzianek w/w tabletkach, bo wg zbrodniarzy za mało ludzi przyjęło szprycę to „trzeba ” w innej postaci podać to dziadostwo lub podobne.

    A swoją drogą dziwię się ludziom, którzy ustawiają się w kolejce po 4 dawkę szprycy, bo skoro pierwsza nie zabiła to może kolejnej się to uda??? Piszę o tym po wizycie w aptece, do której chodzę i ostatnio sporo ludzi stało na dworze więc grzecznie spytałam się kto ostatni A dowiedziałam się, że większość na ” szczepienie ” ,swoją drogą ewenement, żeby szczepić na cokolwiek w aptece , modliłam się, aby tylko nikomu nic się nie stało po… bo jak nie od razu przecież mogą być powikłania później.

    • ZanRos pisze:

     Na instagra krążą badania tych tabletek jodu potasu, nie wiem na ile wiarygodne, że zawierają metale ciężkie ołów, rtęć i promieniotwórczy azotan strontu.

 6. Danka pisze:

  I religijnie:

  Tajemnicza obietnica Maryi :

 7. cav pisze:

  moze mi ktos konkretnie podac nazwe i producenta tego rzadowego jodu i ewentualnie jaki jod polecacie?

  • wobroniewiary pisze:

   Trzeba słuchać Rafała Piecha, mówił przecież, że niedługo dotrą do dokumentów i przedstawią nowe fakty

   • cav pisze:

    nie korzystam z fb i mi sie ten filmik nie chcial odpalic
    to wszystko i tak jest jakies irracjonalne bo jak dojdzie do skazenia to ja nie bede z domu wychodzil i latal po jakis mopsach czy innych urzedach zeby dostac tableteczke za free.
    https://witaminyswanson.pl/pl/p/NOW-Foods-Kelp-Jod-325mcg-250-kap/811 znalazlem cos takiego. now foods to taka dosyc renomowana i rozsadna firma nie jakis krzak z allegro.

    • eska pisze:

     Tu masz ten materiał z p. Piechem na youtube:

    • ania pisze:

     Lekarz również zalecił mi kelp 🙂

    • Maggie pisze:

     @cav:
     Hmmmm …. Swanson … znalazłam u (nich jakieś 2-3 lata temu, calcium „made in China” i napisałam im o tym, no i od tego czasu „wzrosło me zaufanie”. Teraz takich informacji już nie podają i w ogóle ich katalog się zmienił – dawniejszy był lepszy w opisach.

    • cav pisze:

     ania ale on ci zalecil profilaktycznie? bo z jodem serio trzeba uwazac. w malych dawkach jod wystepuje w preparatach multiwitaminowych rowniez.
     meggie w usa sa specjalne fundacje zajmujace sie badaniem suplementow i ich jakosci niestety wiekszosc surowcow jest sprowadzana z chin podobnie jest z komponentami do lekow( stad te braki lekow w aptekach teraz)
     swanson ma chyba najwiekszy asortyment i jest najtanszy ogolnie ( pytanie jak z jakoscia?) now foods jest chyba najlepsze jesli chodzi o cena/jakosc.
     z drogich renomwanych marek to sa: jarrow life extension solgar.
     premium marki to kirkman megafood (surowce pochodza z usa)
     z polskich marek ciekawe jest Kenay na swojej stronie mieli kiedys mapke na ktorej bylo pokazane skad pochodza surowce do wykonania danego produktu.

    • cav pisze:

     a meggi swnason to kiedys byla rodzinna firma z pewna etyka teraz wlaciciel poszedl na emeryture a zarzadzaniem zajal sie jakis fundusz inwestycyjny. ogolnie przykra sprawa wiadomo ze beda isc na maksymalizacje zyskow.

    • ania pisze:

     cav@ masz rację jodu nie wolno przyjmować w żadnej postaci na własną rękę bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Aktualnie mam zaleconą dawkę dwa razy w tygodniu jedna tabletka kelpu i to wystarczy nawet w razie wystąpienia zagrożenia. Miałam kiedyś poważne problemy z tarczycą wiele długich lat od 15 roku życia. Zaczęłam w końcu sama szukać przyczyn robić prywatnie badania krwi bo tego żadny lekarz mi nie zaproponował. Okazało się, że mam potężny niedobór witaminy D3 cynku magnezu i kwasów omega 3. Olejem z lnu awakado i pestek dyni wyleczyłam bardzo suchą skórę i inne dolegliwości. Uzupełniając je wyleczyłam tarczycę ale to długo trwało. Od kilku lat nie choruję w ogóle, nie pamiętam kiedy miałam gorączkę chyba jako niemowlak, chodzę w swetrze praktycznie do listopada i nie mam kataru. Poza tymi witaminami nic nie suplementuje bo mam w normie.

  • Alutka pisze:

   Polfa Tarchomin, tabletki nie są zamieszczone w rejestrze , czyli nie są dopuszczone do obiegu. Pan .Piech mówil prawie na samym początku .

   • o. pisze:

    są dopuszczone, pozostaje czekać na sprostowanie

    • wobroniewiary pisze:

     Nic nie trzeba prostować – o czasowym dopuszczeniu bez podania, kto bierze na siebie odpowiedzialność, pan Piech mówi w filmie i nic nie musi prostować!

    • Maggie pisze:

     @Cav, i „o.”: To, że dostępne , nie znaczy, iż perfect.
     I jeszcze dodam, że nawet inne takie renomowane firmy (np z Webber Naturals kupiłam na Amazon i dlatego nie miałam problemu ze zwrotem, po tym gdy moja siostra farmaceutka poleciła mi przypadkowo, w telefonicznej rozmowie o B-complex, aby sprawdzić w B-compositum i postać B12) robią suplementy z użyciem różnych form, niby tego samego składnika … np tam gdzie witamina B-12 powinien być methylcobalamin, a NIE cyanocobalamin. Ten z przedrostkiem „cyano” nie występuje w naturze i może się odkładać w organiźmie etc. B12 jest szczególnie ważna dla „anemików” i „nadkwasowców”, sięgających po „nowoczesne neutralizatory’, szczególnie te nowej generacji, aby nie przyśpieszyć „podróży na drugi świat”.
     U Swansona też ☹️spotkałam ten cyanocobalamin. Ze względu na niskie ceny produktów i na jednej wysokości opłatę przesyłkową (flat rate), jeszcze czasami zamawiam w Swanson to: czego nie mogę w kraju zamieszkania dostać, no i do tego mają tam też produkty innych firm (niestety do $ USA dochodzi do ceny, jeszcze ponad 30% z przelicznika i dodatkowo podatek oraz 2,5% haraczu z Visy na całość rachunku).
     Zapytajcie, jeśli nie ma skąd, zaglądającą na bloga przyjazną farmaceutkę.

    • cav pisze:

     duzo osob w PL zamawia z usa przez iherb tylko nie wiem jak z clem jest. no ale w kanadzie raczej cla sie nie placi przeciez jak cos z usa zamawiasz.

    • Monika pisze:

     Tu ciekawy artykuł:
     https://www.wikirose.pl/2015/09/jak-kupowac-na-iherb-com-opis-pytania-produkty.html
     A co do Swansona, to chyba jednak na ilość i na maksymalny zysk firma nastawiona. Ostatnio, w tym miesiącu kupiłam od Swansona opakowanie z 25 szczepami bakterii probiotycznych – nazwa Epic Pro – w opakowaniu było 29 sztuk a miało być 30. Cena za 25 szczepów sporo droższa od tych popularnych 16 szczepów i o wiele mniej sztuk w opakowaniu.
     16 szczepów kosztuje 26 do 30 zł i mamy aż 60 kapsułek a w tym z 25 szczepami jest tylko 30 szt. (u mnie było 29 szt.) przy cenie od ok. 50 do 88 zł, zależnie od sklepu. Dla mnie to już spora cena, by nie powiedzieć kosmiczna.
     Ale to i tak nic w porównaniu z wysokimi cenami z NSP (nutraceutyki amerykańskie, mają też sklep wysyłkowy w Polsce), gdzie jakość to zupełnie na innym poziomie. Przebadane i pewne na każdym etapie, bo tak tam jest w Stanach. Doktor Martyka właśnie te akurat poleca, bo tylko nimi właśnie leczy z chorób – faktycznie leczy – czyli stosuje nutraceutyki (NSP) nawet aż do odstawienia leków, które przestają być potrzebne. Tak dobre są nutraceutyki. Bo to co w nich jest to jest pewne, nie tak jak u nas w Polsce – a to dlatego, że u nas prawo na to zezwala, że skład jakościowy i ilościowy jest zupełnie i całkowicie niepewny, dlatego są tak tanie (w porównaniu z NSP).

 8. eska pisze:

  „Zakazana bakteria” szczepu Narine jako radioprotektor

  „Zakazana bakteria” – wcześniejszy, bardziej szczegółowy materiał o tej bakterii:

  • Damian pisze:

   Jak powiedziałem żonie o tej bakteri Narine, to wyjęła od razu z apteczki opakowanie „Narum Fast Caps”, które wyprodukowano w Armenii przez Vitaway (czyli to o czym mówią w tym wideo, które podpisane jest jako „współpracareklamowa” !). Ceny w aptekach w Polsce, to około 55zł za pudełko. Nie jest to lek u nas, tylko suplement diety działający jako probiotyk. Sprawdzony lekarz go nam przepisał (na bardziej przyziemne dolegliwości niż choroba popromienna). Z tego co znalazłem w Internecie, to jest to własnie ten producent, który produkował dla rządu Japonii, ale tylko jeden wpis potwierdzający tą informację znalazłem (akurat na stronie producenta tego suplementu). Ja bym z ostrożnością do tego podchodził, w końcu to jest przede wszystkim reklama suplementu, a działanie przeciw chorobie popromiennej jest niepotwierdzone. Moim skromnym zdaniem, to jest skok na kasę – zaszkodzić nie zaszkodzi (bo to porządny probiotyk), ale mam wątpliwości czy pomoże w przypadku skażenia radioaktywnego.
   Są jednak badania, które potwierdzają że tego typu bakterie mogą pomóc na białaczkę, która to często występuje jako efekt choroby popromiennej (linki po angielsku):
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4069315/
   https://sfamjournals.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1472-765X.2006.01913.x
   https://www.mdpi.com/2076-2607/10/9/1692/pdf?version=1661262854

   • cav pisze:

    do wszystkiego trzeba z dystansem szczegolnie jezeli cos jest reklamowane jako „cudowne remedium na wszystko” w PL malo jest probiotykow zarejestrowanych jako lek. z prbiotykami jest tez tak ze niektor e szczepy sa dobre na niektore zaburzenia a na inne moga pogorsyc sytuacje.

 9. Bogna pisze:

  Dopuszczono zakazany lek jodek potasu

 10. Tymoteusz pisze:

  No już myślałem, że nikt nie poruszy tego tematu.
  Zatem: producentów mamy dwóch – Polfa Tarchomin i GL Pharma z Austrii (https://gl-pharma.com/pl/products/jodek-potasu-g-l-pharma/).
  Co robi jodek potasu? W bardzo dużej dawce „zatyka” tarczycę i wtedy tarczyca nie wchłania radioaktywnej postaci jodu 131. Skąd się bierze jod 131?
  Jeśli wybucha elektrownia atomowa chłodzona grafitem (taka jak w Czarnobylu), to do atmosfery uwalnia się duża ilość jodku cezu, a ten rozszczepia się na cez i jod131.
  Ale takich elektrowni na Ukrainie już nie ma. Wszystkie pozostałe są chłodzone wodą. W razie awarii do atmosfery dostaje się znikoma ilość jodu 131, który praktycznie nie ma szans zaszkodzić komukolwiek w Polsce.
  Jeśli natomiast wybuchnie bomba jądrowa, to uwolni spore ilości jodu 131. Po miesiącu jego szkodliwość bardzo zmaleje, a po ok 80 dniach praktycznie nie będzie po nim śladu. Bomba taka uwalnia całą masę innych pierwiastków, które na lata skażą okolicę bliższą i dalszą.
  Problem jest jednak taki, że nikomu nie zależy na trwałym skażeniu terenu, zatem jeśli już, to użyją bomby neutronowej, która nie uwalnia jodu131 i innego śmiecia (tzw. czysta bomba), a jedynie przenikliwym promieniowaniem zabija wszystko co żywe w promieniu kilku kilometrów, nie niszcząc przy tym infrastruktury.
  WNIOSEK: tabletki jodku potasu nie chronią przed promieniowaniem !!! chronią tarczycę przez wchłanianiem szkodliwej odmiany jodu 131, przynosząc przy okazji sporo innych powikłań. Tarczyca po 40rz nie potrzebuje takiej profilaktyki. Tabletki jodku potasu nie przydadzą się do niczego. Jeśli wybuchnie elektrownia, można „spać spokojnie”, trzymać dzieci w domu i nie wietrzyć mieszkania. Jeśli wybuchnie bomba (jakakolwiek) atomowa, to jod 131 będzie naszym najmniejszym zmartwieniem, bo oznacza to ostateczną batalię szatana przed objawieniem się antychrysta.
  MOJA OPINIA: wszystko co obserwujemy (rzekoma pandemia, rzekome szczepienia, działania wojenne, rzekome promieniowanie, tabletki jodku potasu, rzekoma inflacja), to przedstawienie mające odwrócić naszą uwagę od czegoś, co się wydarzyć może niedługo, a o czym wiedzieć wszyscy nie mogą. O moich przypuszczeniach ośmielę się napisać, jeśli będzie taka wola.

  • eska pisze:

   A ponadto po awarii w Fukushimie rząd Japonii nie zamawiał jodku potasu lecz miliony dawek preparatów zawierających Narine (linkowałam wyżej). Jod „tylko” zatyka tarczycę, przynosząc tak jak mówisz powikłania. Narine działa dobroczynnie na wiele aspektów zdrowia; naprawdę warto się zapoznać.

  • Kamilbolt pisze:

   To może ja się ośmielę parafrazować Objawienie Apokalipsy św. Jana, że zbierają się potęgi tego świata na ostateczną wojnę. To trend, który osobiście obserwuję już od czasu przejęcia władzy przez talibów w Afganistanie. Warto o tym pamiętać.

  • cav pisze:

   no to w radio wnet praktycznie to samo mowil dr. basiukwiecz. osoby po 35 roku zycia w ogole nie potrzebuja „zatykac” tarczycy.

   a co do jodku to jak na mnie rzad chcial sie wykazac ze cos robi ze dba i troszczy sie o obywateli wiec zrobili akcje z jodkiem. wiadomo latwiej jodek kupic niz wybudowac schrony dla ludnosci cywilnej.

   • Kamilbolt pisze:

    Tylko gdzie budować schrony dla ludności cywilnej, skoro patodeweloperka gospodaruje wszystko, co się tylko da pod budowę zbędnych bloków mieszkalnych? To chyba celowa robota, aby ludzie w razie wojny czy kataklizmu nie mieli gdzie się ukryć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s