Litania do Matki Bożej Królowej Pokoju

❤ Litania do Matki Bożej Królowej Pokoju ❤

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas

Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami
Synu Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami
Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami

Święta Maryjo, Bogarodzico Dziewico – módl się za nami
Maryjo, Pierwsze Tabernakulum Najświętszego Ciała Jezusa Chrystusa,
Maryjo, słuchająca i zachowująca w sercu Słowa Boga,
Maryjo, Matko Bożego Miłosierdzia,
Matko dzieci, którym nie dane było się narodzić,
Matko prześladowanych za wiarę,
Matko narodów podzielonych,
Matko narodów ogarniętych wojną,
Matko tych, którzy boją się o swoje życie,
Matko uchodźców bez dachu nad głową,
Matko tych, którym brakuje wody i chleba,
Matko pozbawionych pracy,
Matko owładniętych chciwością,
Matko zagubionych w sieci internetu,
Matko cierpiących i chorych,
Matko samotnych i opuszczonych,
Matko pogardzanych i dyskryminowanych,
Matko zagubionych i rozczarowanych,
Matko zbuntowanych i rozgoryczonych,
Matko wykorzystywanych i zastraszanych,
Matko tych, którzy stracili wszelką nadzieję,
Matko tych, którzy płaczą po cichu,
Królowo Pokoju, otoczona koroną z gwiazd dwunastu,
Obleczona płaszczem gwiazd jaśniejących,
Wyjednująca nam łaski u Boga,
Niosąca nadzieję,
Ucząca wytrwałej modlitwy,
Pomagająca przebaczyć,
Kojąca rany niezabliźnione,
Jednająca rodziny,
Wygaszająca spory,
Rozwiązująca węzły,
Podpowiadająca słowa dobre i kojące,
Pocieszająca zrozpaczonych,
Zsyłająca dobre natchnienia,
Dająca przykład cierpliwości i łagodności,
Wskazująca drogę do domu,
Szukająca dzieci zagubionych,
Biorąca na siebie cierpienie swoich dzieci,
Uśmiechająca się do swoich dzieci
Pocieszenie dusz czyśćcowych,
O oczach mądrych i rozumiejących,
O sercu łagodnym,
O dłoniach otwartych,
Miłująca bezwarunkowo

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść na Panie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, obdarz nas pokojem

Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko
Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

Módlmy się:
Prosimy Cię Panie Boże, dozwól nam sługom swoim za przyczyną Maryi, Niepokalanej Matki Boga i Królowej Pokoju, abyśmy każdego dnia byli apostołami pokoju Twojego Syna w naszych sercach, rodzinach i na całym świecie. Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen

Imprimatur: Radom, 17 grudnia 2020 roku L.dz. 1460/20 bp Henryk Tomasik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

92 odpowiedzi na „Litania do Matki Bożej Królowej Pokoju

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. babula pisze:

  Nasze maleństwo ryczy od wielu dni w godz od 2,00do 4,00 Niby nic jej nie jest. Ale ryczy. Wczoraj stanęłam z nią przed obrazkiem Matki Bożej Licheńskiej i poprosiłam o pomoc. Natychmiast się uciszyła. Ale to było raczej jednorazowe podejście. Nawet jak Matka Boża pomoże to tylko na chwilę. Nie mam odwagi zapisać się do NP. Ale Ewo gdybym się zapisywała to jakie tajemnice byś mi przydzieliła? (Będę je rozważać w dzień i w nocy bez odmawiania Zdrowaś Maryjo. Jestem tak zmęczona, że nie potrafię poprawnie odmówić Zdrowaś Maryjo.)
  Niech przyjazna noc otuli wszystkie skołatane głowy, uciszy niepokoje, niech spłynie pokój na udręczonych. Boży Pokój.
  Przytulam Was Rodzino WOWIT-owa do mojego śpiącego serducha 🙂 i łączę się w modlitwie we wszystkich naszych intencjach ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Nie wiem jakie bym przydzieliła, bo to zależy od tego, jaka jest akurat wolna

   • JadwigaM pisze:

    Proszę mnie zapisać do NP, dowolny dziesiątek.

    Z Bogiem i Maryją

   • babula pisze:

    HA! chciałam napisać Ewie, ze ktoś ją poprosi o dowolną tajemnicę wolną a ona może by zechciała mi podać jaką tajemnicę przydzieliła. I wciąż mi się nasuwało, że to ma być tajemnica a nie część różańca. I Jadzia poprosiła, Ewa przydzieliła a ja już nic więcej nie chcę. Będę się modlić z Jadzią i wspierać ją rozważaniem Przemienienia na Górze Tabor. Mogłam się modlić sama ale mam świadomość, że modlitwa we Wspólnocie ma większą wartość. Jestem wdzięczna -całym sercem ❤

  • AGA pisze:

   Babulo, a pokropiłaś pokój / łóżeczko maleństwa wodą egzorcyzmowaną lub święconą?

   • AGA pisze:

    PS. A może maleństwo ostatnio dostało jakaś zabawkę typu Hello Kitty, jednorożec? Albo jakiś łapacz snów? (Zagrożenia duchowe).
    Ludzie często pisali jak powyrzucali takie rzeczy to dzieci lepiej spały.
    Dziecko moglo też dostać n p.prezent od osoby zawistnej, źle życzącej. Ja miałam lalkę, której bardzo nie lubiłam, ciągnęłam ją za włosy, wręcz rzucałam i byłam agresywna do niej. Jedna jedyna rzecz. Po 25 latach dowiaduję się, że ta rzecz była prezentem od mojej toksycznej ciotki.

    • babula pisze:

     Aga -kropiłam ale dość dawno temu. Pokropię jeszcze raz. Zabawki mamy zwyczajne, wydają mi się niewinne. Wnuczka wszystkie bierze sprawiedliwie do buzi i ogryza im wystające części 🙂

    • Maggie pisze:

     @Babula:
     Może maleństwo ma gazy, albo chce pić, albo wcześniej będzie ząbkować ? (Mama mówiła, że odstawiła mnie w 😳3-cim miesiącu kiedy ją pierwszymi zębami gryzłam). Czasami „pampersy” wydające się suchymi lub nawet suche mogą „przygrzewać” lub ziębić albo powodować swędzenie, choć tego nie widać.
     Przytul do serca i ciut kołysząc, cichutko pośpiewaj na swoją lub znaną melodię modlitwę (lub przyciszenie odmawaj ) np Zdrowaś Mario, (Aniele Boży Stróżu – Twój babulu może 😉porozumieć się z Aniołem Stróżem dziecka), oddając dzieciątko pod opiekę Matki Bożej. Kiedy ono już na powrót w łóżeczku takie „szeptanki” i śpiewy modlitewne, z czułym uśmiechem w pobliżu, dobrze wpływają na skarbeczka. Byłam tu baby-sitter i wiem, że modlitwy tak jak i ciepłe lub radosne śpiewanie modlitw/pieśni/piosenek czyni maleństwo pogodnym, spokojnym (rodzice tego dziecka dotąd nie wiedzą o tym, że otaczałam je też opieką z nieba). W ogóle hałas, ton głosu/mowy np nawet z głośnych RTV czy rozmów lub krzyków z zewnątrz dochodzących, też niepokoi kruszynkę, a także może źle wpływać na większe dziecko budząc nerwowość.
     Jezu, Maryjo, Józefie obejmijcie Opieką to dziecię i jej bliskich. Niech rośnie bezpieczne: w zdrowiu na mądre sercem i umysłem wśród miłości, radości i pokoju 😘🙏🏻❣️

  • Anna-Asia pisze:

   Święta Rodzino z Nazaretu, zaopiekujcie się Wnusią Babuli, ukołyszcie do snu, przytulcie do Waszych serc i pobłogosławcie na każdy dzień i każdą noc. Niech zdrowo rośnie i dobrze rozwija się na pociechę rodziny i na chwałę Bożą.
   Jezu, Maryjo, Józefie Święty oświecajcie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas.Amen.

  • Alutka pisze:

   Może:
   1. buda podniesioną dziecko nie ma czym oddychać , bo nie ma cyrkulacji góra dół i jest duszno po jakimś czasie.
   2. Jeśli jest karmione piersią , to może mama ser zjadła ale i coś wzdymajacego lub owoców za dużo albo bawarka za mocna .3 . Na noc nie podaje się żadnych soczków czy owoców , bo w nocy mogą wybudzać.
   4. Nie podawać rumianku jeśli nue ma przeziębienia , bo dziecko może mieć podwyższona temperaturę . Tak byli ze mną i z moim Wnuczkiem .
   Nie słuchać uwag dzisiejszego personelu na położniczy., tam wręcz zachęcają do takich szkodliwych diet wzdymajacych i mamom podają, a noworodki drą się non stop . Kiedyś to było nie do pomyślenia.
   Nie ma skutków bez przyczyny: szukamy, szukamy, szukamy.

   • babula pisze:

    Alutko DZIĘKI ! dużo z tego co napisałaś robimy: córka je ser i dużo owoców i wnuczka też, sok (rozcieńczony wodą) podawany jest w nocy, rumianek był podawany bardzo rozcieńczony ale dziecko nie chciało go pić (już miałam zamiar wrócić do rumianku). Wietrzenie domu wydaje mi się bez zarzutu ale pozostałe rzeczy, które wymieniłaś wymagają obserwacji i sprawdzenia. Nigdy nie słyszałam, że ser na noc jest niewskazany (sama go jem często na kolację), sok też a rumianek powoduje podwyższenie temperatury.
    Będziemy szukać 🙂

    • Paulina pisze:

     Moje dzieci są uczulone na laktozę. Kiedy karmiłam je piersią i zjadłam jakiś ser albo kawałek ciasta to cała noc była z głowy 😦
     Ja myśle że dzidziusia bolą jelitka.

  • eska pisze:

   @babulo
   Swego czasu gdzieś w internecie czytałam, że regularne budzenie się o konkretnej porze w nocy może mieć z wiązek z konkretnymi problemami zdrowotnymi, bo akurat o danej porze cykl dobowy organizmu wpływa na cośtam. Nie wiem, czy u tak małego dziecka to się sprawdzi ale może warto się tym zainteresować i pogooglować

   • babula pisze:

    W wolniejszej chwili będę googlować 🙂 Esko – czytam co piszesz. Cieszę się, że się dzielisz tym co myślisz, co przeżywasz. A teraz idę bo odezwały się „ryczące czterdziestki” 😉

    • Venite pisze:

     Babulo kochana
     Mam już podrośnie te dzieci ale z moją córką miałam podobnie
     Wrzeszczala od godziny 17 do 21 niczym nie można było jej uciszyć ani utulić
     Problemem okazały się kolki których teoretycznie nie powinna mieć w tym wieku.
     Po długich poszukiwaniach rozwiązania niezawodne okazały się kropelki Bobotic. Już kilka razy je tu komuś polecałam. Jeśli je zastosujesz a dzieciątko nadal będzie płakać to na pewno możesz wykluczyć problem pokarmowy. Sprawdziłam na sobie, działają błyskawicznie i skutecznie.
     Wtedy można szukać innej przyczyny bo pokarmowy problem to duży i szeroki problem.
     Może Aniol Stróż coś podpowie…

  • Estera pisze:

   Babulu moje dzieci często tak płakały jak były małe. Jest między nimi 3 lata przerwy, a nieraz bywało tak, że obydwoje dawali taki nocny koncert. Nie umieliśmy tego zrozumieć dlaczego tak się działo, byliśmy wykończeni. Po latach spotkałam się z taką tezą, że jest to wpływ szczepionek (na mózg, one zawierają m.in. rtęć).Nie wiem, czy to prawda, ale fakt jest taki, że żadne pokolenie od początku świata nie było tak wyszczepiane jak obecne dzieci. Nasze szczepionki to był pikuś przy tym co obecnie się dzieciom podaje.

  • kasiaJa pisze:

   Babulo, miałam podobny problem z moim dzieckiem (to już ładne kilkanaście lat temu), w podobnych godzinach dziecko płakało ze spazmami, aż się prężyło, i bardzo, bardzo cierpiało ono i my wszyscy. Ktoś może was odwiedził te kilka dni temu? Albo na spacerze ? U mnie herbatki żadne nie pomagały, dopiero moja modlitwa nad dzieckiem z użyciem wody święconej (nie miałam wtedy egzorcyzmowanej) spowodowała, że zły przestał dokuczać maleństwu – od razu zasnęło mi na rękach i odtąd ani razu nigdy sytuacja się nie powtarzała. Warto, by nad dzieckiem pomodlili się jego rodzice (mają specjalny autorytet) a jeśli potrzeba to i kapłan.

   • babula pisze:

    Kochani! dziękuję za wszystkie rady. Wiele nowych rzeczy się dowiedziałam, wiele z tego co radzicie od dawna stosuję. Dziś rozpoczęłyśmy z córką nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa w intencji wnuczki. Jesteśmy prawie pewne, że przyczyną płaczów teraz już nie tylko w nocy ale też w dzień są wyrzynające się ząbki.
    Najpiękniejsza w tym wszystkim jest Wasza życzliwość, to, że człowiek nie zostaje sam ze swoimi problemami, ze są ludzie ogarniający moje zmartwienie serdeczną modlitwą. Dziękuję za Was Bogu ❤

 3. Elżbieta pisze:

  https://www.ekspedyt.org/2022/08/26/kornel-makuszynski-wspomnienia-z-rewolucji-bolszewickiej-w-kijowie-1917-18/ Pani Ewo, jak Pani uważa to proszę tego nie puścic. Ale na mnie, gdy to czytałam bardzo wszcząsnęło. To zresztą nasza historia. Pozdrawiam . Gdy byłam w ten weekend w Bieszczadach, odwiedziłam też św. Andzeja Bobolię w Strachocinie, i był przewodnik i mówił na też różne rzeczy, powiedział też że nie będzie mówił poprawnie polityczni sle tak jak było. Jeszcze raz pozdrawiam.

 4. wobroniewiary pisze:

  Dzień 1. nowenny do MB Gietrzwałdzkiej
  Przez 9 kolejnych dni dzięki nowennie do MB Gietrzwałdzkiej będziesz mógł nie tylko prosić w swoich intencjach, ale też dobrze przygotować się do święta narodzenia Najświętszej Maryi Panny

  https://stacja7.pl/gietrzwald/nowenna-matki-boskiej-gietrzwaldzkiej-dzien-1/

 5. Małgorzata K. pisze:

  Tu w minucie od 5:02 ks.Piotr Glass mówi o tym jak wielki jest teraz głód Prawdy, bo wszędzie jest dużo kłamstwa. I to nawiązuje do nowej nowenny pompejańskiej. Znów Ewę natchnął Duch Święty do intencji 🙂, oby jak najwięcej osób się zapisało.

 6. Krystyna pisze:

  Dziękuję za piękną litanię. 🙏

 7. Alutka pisze:

  https://gloria.tv/post/1FqBrpNMLUtt4sf921e3RnVpy#60
  Ksiądz Marek Bąk: NIE WOLNO BYĆ PODDANYM ZŁEJ WŁADZY, ABY NIE STAĆ SIĘ WSPÓLNIKIEM JEJ GRZECHU.

  Jak dać odpór systemowi i przymusowi szczepień .?
  Bardzo ważne wskazówki

 8. wobroniewiary pisze:

  Poproszę o 1 Zdrowaś za moją Anię, która dziś ma urodziny

 9. Beata H. pisze:

  Zdrowaś Maryjo…

 10. wobroniewiary pisze:

  Słuchajcie audycji w Radio Maryja z Maogosiq Nawrockq o okultyzmie i zabobonach

 11. Kamilbolt pisze:

  Jeśli możliwe, proszę o modlitwę lub westchnienie za mojego tatę, który zmarł w niedzielę po trzech miesiącach nieudanego leczenia w szpitalu. Pogrzeb dziś.

 12. agicam pisze:

  Za Anię, Tatę Kamilabolt i wnuczkę Babuli modlitwa +++

 13. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich intencjach ❤

 14. Tymoteusz pisze:

  Kochani, bardzo proszę o modlitwę za Księdza proboszcza Jerzego Przychodzenia z parafii Miętne k/Garwolina diecezja siedlecka (na tej parafii od 1 lipca br.). Dzisiaj znaleziono go pobitego z ranami w stanie bardzo ciężkim przed plebanią. Znam go osobiście, w poprzedniej (naszej parafii) był 11 lat. Pobożny, pomocny ksiądz, tzw starej daty. Nie wiemy co się mogło stać, nikomu nie szkodził. Teraz leży na OIT w stanie bardzo ciężkim.
  Jeszcze raz błagam o modlitwę.

 15. Damian1 pisze:

  Wiem, komu zawdzięczam życie
  Ks. Leszek Hryciuk, który ocalał z autokarowego wypadku do Medjugorie nie ma wątpliwości, komu zawdzięcza uratowanie życia…

  … pierwszą niedzielę po powrocie ze szpitala ks. Leszek podczas Mszy św. dziękował parafianom za modlitwę w jego intencji. – Choć nie było mi łatwo wystać przy ambonie tych kilkanaście minut, czułem, że jestem im to winien. Jak opowiadają księża, w dniu wypadku do kościoła przyszło mnóstwo osób, przy konfesjonałach, niczym w rekolekcje, ustawiły się kolejki. To był ocean modlitwy, szturm nieba, za co jestem bardzo wdzięczny – mówi ze wzruszeniem proboszcz. – Chciałem też przekazać im, co sam sobie uświadomiłem. Słuchając relacji o tym, co dzieje się w parafii, myślę, że to właśnie jest ta łaska, która została dana innym i mnie. Czyż nie z taką intencją wyruszałem do Medjugorie? W kazaniu żartobliwie dodałem, że przez dwa i pół roku, od kiedy jestem w Niemojkach, mógłbym stanąć na głowie i nieustannie powtarzać, że trzeba się modlić, odmawiać Różaniec, a i tak nie osiągnąłbym takiego skutku, jaki zadział się po wiadomości o wypadku. Bóg nie jest ograniczony naszymi wyobrażeniami o łaskach. On daje nam to, co uważa dla nas za najlepsze. Czasem są to po ludzku trudne i bolesne rzeczy. Ktoś powie: „I to ma być łaska?!”. Tak, bo cierpienie pomaga nam lepiej zrozumieć ofiarę krzyża. Jest potrzebne, by jaśniej i ostrzej widzieć, dostrzec sprawy, które są naprawdę ważne – nie ma wątpliwości ks. Hryciuk, a tym, którzy zwracają uwagę, iż do tragedii doszło w pierwszą sobotę miesiąca, odpowiada: – Nieustannie jesteśmy wzywani do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Współcierpienie to jedna z możliwości – tłumaczy.

  Od pierwszego oddechu

  Ks. Leszek jest pewien, że ocalał dzięki opiece Maryi. – Nigdy nie miałem wątpliwości, kto zawalczył o moje życie zarówno teraz, jak i podczas narodzin – twierdzi. – Przyszedłem na świat 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, choć to, czy będę żył, nie było takie oczywiste. Również życie mojej mamy było zagrożone. Rodzice mieli konflikt serologiczny. Dzisiaj medycyna sobie z tym radzi, ale 57 lat temu był to problem. Lekarze powiedzieli, iż to cud, że zostaliśmy uratowani. Po wielu latach mama wyznała, że będąc ze mną w ciąży i mając świadomość tego, co może się stać, powierzyła mnie Matce Bożej. Modląc się, powiedziała: „Maryjo, jeśli moje dziecko przeżyje, jest Twój, ofiaruję go na służbę kapłańską” – opowiada łamiącym się ze wzruszenia głosem ks. Leszek. Usłyszał tę historię dopiero, kiedy był w seminarium duchownym. – Wcześniej mama o tym nie wspominała. Myślę, iż nie chciała na mnie wywierać presji – uważa kapłan, podkreślając, że Maryja towarzyszy mu od pierwszego oddechu i ma nadzieję, iż będzie z nim do końca.

  Dziękować w ciemno

  „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”…

  Całość :

  https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZF/ZFS/echo202234-hryciuk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s