Pielgrzymka do Medjugorie na święto Podwyższenia Krzyża 9-17 września

Jak wspominałam wcześniej w komentarzach, chcę dziś poinformować Was drodzy Czytelnicy o pielgrzymkach, organizowanych przez znane nam osobiście, godne polecenia i zaufania biuro „Piotr Travel” – to samo, które zorganizowało nam nasze pielgrzymki do Włoch i do Medjugorie. Ważne jest, że biuro posiada zezwolenie Organizatora Turystyki oraz stosowne ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na prowadzenie działalności turystycznej – wpis nr  087 u Marszałka Województwa Lubelskiego

Naszą stronę czyta codziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób, z różnych części Polski i świata, więc każdy będzie mógł się tu dowiedzieć, przeczytać i podjąć decyzję, czy pojechać do Włoch, czy do Medjugorie a może i do Fatimy czy do Lourdes albo do Libanu czy  na turnus leczniczy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej do ośrodka św. O. Pio w Radawie. Biuro jest sprawdzone, posiada wszelkie zezwolenia i certyfikaty, odpowiednie doświadczenie i nie jest to „firma krzak”. Ponadto dane mi było poznać osobiście pana Piotra – wielkiego Patriotę, jego syn zaś wstąpił do kapucynów, więc wiem, że zapraszając na pielgrzymki z jego biura promuję wartości patriotyczno-chrześcijańskie.
A oto zaproszenie na najbliższy wyjazd:

Pielgrzymka na święto Podwyższenia Krzyża 9 – 17.09.2022

“Przez Niepokalane serce Maryi prosimy o
otwartość umysłów całego narodu Polskiego na Działanie Ducha Św.
i pozostanie wiernym tradycji chrześcijańskiej”

Termin: 9 – 17.09.2022 /9 dni/
Koszt: 700 zł + 230 euro

1 DZIEŃ: Przejazd na nocleg do Chorwacji
2 DZIEŃ: Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa w LUDBREGU – Msza Św. Przyjazd do Medjugorie w godzinach popołudniowych . Zakwaterowanie w pensjonacie blisko kościoła. Obiadokolacja. Uczestnictwo we wspólnej Mszy Św. i modlitwach w kościele św. Jakuba. Nocleg.
Od 3 do 7 dnia –  wspólny udział w Międzynarodowej Mszy Św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; Dogra Krzyżowa na GÓRZE KRIŻEVAC; wejście na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO i wspólny różaniec; spotkanie w CENACOLO – WIECZERNIKU. Spotkanie w zamku z Patrickiem i Nancy byłymi kanadyjskimi multimilionerami, którzy pod wpływem Matki Boskiej Medjugorskiej doznali nawrócenia. Spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą, zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju – spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób,

UROCZYSTA ODPUSTOWA MSZA ŚW. NA GÓRZE KRIŻEWAC – PRZY RELIKWIACH KRZYŻA NASZEGO ZBAWICIELA.

Wyjazd nad WODOSPADY  KRAVICE znajdujące się w pobliżu Medjugorie Msza Św. w TIHALINIE gdzie znajduje się figurka Matki Bożej, która według widzących najbardziej przypomina prawdziwą Maryję. Przejazd do zabytkowego MOSTARU – miasta znajdującego się na liście UNESCO, gdzie główną atrakcją a jest Stary Most – kamienny most przewieszony nad rzeką Neretwą wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zakup regionalnych  pamiątek.
Przejazd MAKARSKĄ RIVIERĄ nad Adriatyk – plażowanie. Msza Św. w VEPRIĆ – słynnym CHORWACKIM LOURDES
8 dzień
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Dalszy przejazd do Polski
9 dzień
Powrót do Polski. Msza Św. na terenie Polski
Więcej: piotrtravel.pl/2022

lub pobierz program: Medj Podw. Krzyża 2022 z noclegiem

Ps. Ewentualne zgłoszenia można słać na adres jutrzenka2012@gmail.com lub bezpośrednio do biurabiuro@piotrtravel.pl

Ps.2 Myślę o wyjeździe do Medjugorie koniec września – początek października z programem: pół na pół czyli kilka dni Medjugorie i kilka dni wypoczynek na Riwierze Makarskiej  nad Adriatykiem np. w Drveniku –  co o tym sądzicie?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Pielgrzymka do Medjugorie na święto Podwyższenia Krzyża 9-17 września

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. E pisze:

  Szczesc Boze, DO ADMINISTRATORA strony – jest blad w tytule. X to pazdziernik, IX to wrzesien. Oby ludzie nie byli wprowadzeni w blad. Lepiej poprawic. Serdecznie pozdrawiam 🙂 Z PB I MB.

 3. wobroniewiary pisze:

  👉PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE👈
  Wiele kontrowersji wywołał 15 minutowy filmik zatytułowany: „ Większość ludzi idzie do piekła”, w którym ks. Dominik zadaje pytanie jak to jest możliwe, że grzesznik, który stanie przed Bogiem Miłości i Miłosierdzia na swoim sądzie wybierze piekło.
  Pokazuje, że jest to możliwe, ponieważ Bóg jest też Bogiem Sprawiedliwym, jest Prawdą, w którym nie ma żadnego kłamstwa. Grzesznik, który nie będzie chciał przyjąć prawdy o sobie w świetle Bożej Prawdy, która oświeci całe jego życie, wybierze ciemność ostateczną czyli piekło.
  Powyższy filmik nieautoryzowany przez ks. Dominika, nie był przesłuchany ze zrozumieniem przez większość komentujących, którzy skupili się tylko na tytule wyciągniętym bezkrytycznie z kontekstu nauczania księdza. Wyjaśniamy po raz kolejny, że on jest krótkim fragmentem prawie godzinnej konferencji kerygmatycznej na temat grzechu i realnej możliwości potępienia wiecznego, która wchodziła w skład czterodniowych kerygmatycznych rekolekcji, w trakcie których każdy dzień i konferencja ma swój temat. Gdyby jednak komentujący w Internecie, chcieli zapoznać się z całością nauczania tej konferencji ks. Dominika, usłyszeliby, że fundamentem jego nauczania były słowa Jezusa: „ Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! ( Mt 7,13 ) Podał również słowa św. S. Faustyny: „ W pewnym dniu ujrzałam dwie drogi: jedna szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki i różnych przyjemności. Ludzie idąc tą drogą tańcząc i bawiąc się – dochodzili do końca, nie spostrzegają się, że już koniec. A na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść, jak szły, tak i wpadały. A była ich wielka liczba, że nie można było ich zliczyć. I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli ze łzami w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A w końcu drogi był wspaniały ogród przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach. (Dz 153).
  W tym kontekście właśnie ks. Dominik ukazywał w swojej konferencji, że większość ludzi idzie w swoim życiu drogą do piekła i że o tym mówi również Matka Boża w swoich objawieniach. Nigdy nie powiedział, że większość ludzi skończy w piekle. To złośliwa nadinterpretacja pokazująca, że autorom ataku na ks. Dominika nie chodzi o szukanie prawdy o nauczania księdza, nota bene wielu z tych złośliwie komentujących bazuje w swojej ocenie medialnej na takich właśnie wyrwanych z kontekstu filmikach z różnych kanałów chcących sobie podbić oglądalność) tylko o pochwycenie księdza za wszelką cenę na słowie wyrwanym z kontekstu, oskarżenia księdza, osądu publicznego i publicznego skazania.
  Metoda znana w Ewangelii i szeroko stosowana przez faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Taką manipulacją jest też oskarżanie ks. Dominika o straszenie piekłem czy neurotyczną duchowość, kiedy nieustannie głosi w swoich rekolekcjach przede wszystkim o Bożej Miłości, Miłosierdziu, Dobroci i Wszechmocy Bożej.
  Dlatego właśnie tylu ludzi nawraca się na jego rekolekcjach, doświadczając wielkiego objawienia Miłości Bożej, a nie nawracając się z lęku przed piekłem. Dzisiaj Jezus i Apostołowie niewątpliwie tak samo jak ks. Dominik oskarżani byliby o straszenie ludzi piekłem, chorą, lękową, neurotyczną duchowość czy zafałszowany obraz Boga. A przecież nie bali się głosić z mocą prawdę wiary o piekle i realnej możliwości potępienia wiecznego. To tylko niektóre ich słowa Ewangelii w powyższym temacie:
  „ Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie: przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! […] I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.” (Mt 25, 41 i 46)
  „Poniosą oni karę, zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego” (2 Tes. 1,9).
  „Ogniem i siarką dręczony będzie na oczach świętych aniołów i Baranka. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków” (Obj. 14,10.11).
  „Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy. Rola zaś to świat, a dobre nasienie to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie złego. A nieprzyjaciel, który go posiał, to szatan, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. Tak więc jak zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle swoich aniołów, i zbiorą z Królestwa Jego wszystkie zgorszenia i tych, którzy popełniają nieprawość, i wrzucą ich do pieca ognistego” (por. Mat. 13,37-42).
  „Umie Pan wyrwać pobożnych z pokuszenia, bezbożnych zaś zachować na dzień sądu celem ukarania” (2 Piotra 2,9).
  „Ale teraźniejsze niebiosa i ziemia… są zachowane dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi” (2 Piotra 3,7).
  „Miasta Sodomę i Gomorę spalił do cna i na zagładę skazał jako przykład dla tych, którzy by mieli wieść życie bezbożne” (2 Piotra 2,6): W wierszu 7 Listu apostoła Judy czytamy: „Tak też Sodoma i Gomora… stanowią przykład kary ognia wiecznego za to”.
  „Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego(2 Tes 1, 6-9)
  „On tak przemówił do wszystkich: Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym.”(Łk 3, 16-17)
  A przy okazji, czy cytując Katechizm Kościoła Katolickiego też będą owi autorzy fałszywego miłosierdzia oskarżać Katechizm o straszenie piekłem i karającym Bogiem? A przecież KKK jasno mówi:
  Piekło
  KKK 1056 Idąc za przykładem Chrystusa, Kościół uprzedza wiernych o „smutnej i bolesnej rzeczywistości śmierci wiecznej” (Kongregacja do Spraw Duchowieństwa, Ogólne dyrektorium katechetyczne, 69 , nazywanej także „piekłem”.
  KKK 1057 Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga; wyłącznie w Bogu człowiek może osiągnąć życie i szczęście, dla których został stworzony i których pragnie.
  KKK 1033 Nie możemy być zjednoczeni z Bogiem, jeśli nie wybieramy w sposób dobrowolny Jego miłości. Nie możemy jednak kochać Boga, jeśli grzeszymy ciężko przeciw Niemu, przeciw naszemu bliźniemu lub przeciw nam samym: „Kto… nie miłuje, trwa w śmierci. Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego” (1 J 3, 14 c-15). Nasz Pan ostrzega nas, że zostaniemy od Niego oddzieleni, jeśli nie wyjdziemy naprzeciw ważnym potrzebom ubogich i maluczkich, którzy są Jego braćmi (Por. Mt 25, 31-46). Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem „piekło”.
  KKK 1034 Jezus często mówi o „gehennie ognia nieugaszonego” (Por. Mt 5, 22. 29; 13, 42. 50; Mk 9, 43-48). przeznaczonej dla tych, którzy do końca swego życia odrzucają wiarę i nawrócenie; mogą oni zatracić w niej zarazem ciało i duszę (Por. Mt 10, 28). Jezus zapowiada z surowością, że „pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego Królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony” (Mt 13 41-42). On sam wypowie słowa potępienia: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny!” (Mt 25, 41).
  KKK 1035 Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i jego wieczność. Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki, „ogień wieczny” (Por. Symbol Quicumque: DS 76; Synod Konstantynopolitański: DS 409. 411; Sobór Laterański IV: DS 801; Sobór Lyoński II: DS 858; Benedykt XII, konst. Benedictus Deus: DS 1002; Sobór Florencki (1442): DS 1351; Sobór Trydencki: DS 1575; Paweł VI, Wyznanie wiary Ludu Bożego, 12). Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga; wyłącznie w Bogu człowiek może mieć życie i szczęście, dla których został stworzony i których pragnie.
  KKK 1036 Stwierdzenia Pisma świętego i nauczanie Kościoła na temat piekła są wezwaniem do odpowiedzialności, z jaką człowiek powinien wykorzystywać swoją wolność ze względu na swoje wieczne przeznaczenie. Stanowią one równocześnie naglące wezwanie do nawrócenia: „Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!” (Mt 7,13-14):
  „Ponieważ nie znamy dnia ani godziny, musimy w myśl upomnienia Pańskiego czuwać ustawicznie, abyśmy zakończywszy jeden jedyny bieg naszego ziemskiego żywota, zasłużyli wejść razem z Panem na gody weselne i być zaliczeni do błogosławionych i aby nie kazano nam, jak sługom złym i leniwym, pójść w ogień wieczny, w ciemności zewnętrzne, gdzie „będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48).
  KKK 1037 Bóg nie przeznacza nikogo do piekła (Por. Synod w Orange II: DS 397; Sobór Trydencki: DS 1567); dokonuje się to przez dobrowolne odwrócenie się od Boga (grzech śmiertelny) i trwanie w nim aż do końca życia. W liturgii eucharystycznej i w codziennych modlitwach swoich wiernych Kościół błaga o miłosierdzie Boga, który nie chce „niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia” (2 P 3, 9): Boże, przyjmij łaskawie tę ofiarę od nas, sług Twoich, i całego ludu Twego. Napełnij nasze życie swoim pokojem, zachowaj nas od wiecznego potępienia i dołącz do grona swoich wybranych (Mszał Rzymski, Kanon Rzymski).
  KKK 1058 Kościół modli się, by nikt nie ściągnął na siebie potępienia: „Panie, nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie”. Jeżeli jest prawdą, że nikt nie może zbawić sam siebie, to jest również prawdą, że Bóg „pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni” (1 Tm 2, 4), i że „u Boga wszystko jest możliwe” (Mt 19, 26).
  🙏 Apelujemy jako Administratorzy mediów ks. Dominika zwracamy się jeszcze raz o uczciwość w komentowaniu nauczania ks. Dominika po całościowym zapoznaniu się z Jego nauczaniami zamieszczanych na jedynym oficjalnym kanale księdza „KECHARITOMENE” ( Youtube: https://www.youtube.com/c/Kecharitomene/videos ), który powstał właśnie po to, żeby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień.
  Kiedy ks. Dominik podejmuje nauczanie o realnej rzeczywistości potępienia, grzechu, jego skutków i konsekwencji, zawsze osadza to nauczanie w perspektywie Bożej Miłosierdzi i Miłosierdzia, Dzieła Krzyża i Zbawienia z łaski, która prowadzi do dobrych uczynków, do których zostaliśmy stworzeni.
  Prosimy jeszcze raz o nietworzenie podziałów i rozłamów w Kościele w imię pozornej troski wierność nauczaniu KK, a tak naprawdę dawanie upustu zawiści, zazdrości i rywalizacji, którą aż nadto widać w publikowanych treściach atakujących księdza autorów i tzw: „ autorytetów internetowych”.
  Warto też zaznaczyć, że ks. Dominik nigdy nie nakręcił żadnych materiałów medialnych, by kogokolwiek zdyskredytować, osądzić czy zniszczyć publicznie. Natomiast Ci, którzy jak widzimy odmieniają słowa: Miłość Boża i Miłosierdzie we wszystkich przypadkach, dają publiczny popis swoich ewangelicznych postaw. Tym nie mniej błogosławimy tym osobom i modlimy się za nie każdego dnia ofiarując cierpienie, które zadają przez fałszywe oskarżenia za ich opamiętanie i nawrócenie.
  Z błogosławieństwem +
  Administratorzy stron medialnych ks. Dominika

 4. wobroniewiary pisze:

  Rafał Piech zawierzył miasto i ruch PJJ Miłosierdziu Bożemu. Głos mu się łamał (17.08.2022)

  • Witek pisze:

   Ja na Pana Prezydenta Rafała będę głosował. Bardzo mądry odważny człowiek. Aż boje się myśleć co ten parszywiec z dołu będzie chciał mu zrobić.

   • Bogdan pisze:

    To niech Pan Witek nie myśli o nim bo nie jest tego wart.
    Jezus przestrzegał Alicje Lenczewską żeby się szatanem nie zajmowała i że nawet myślenie o nim daje mu dostęp do duszy. tylko nie pamiętam czy to było „Słowo Pouczenia” czy „Świadectwo”. Jakby ktoś podał źródło to byłoby super.

   • Damian pisze:

    No nie wiem, mam mieszane uczucia co do Pana Piecha. Oczywiście bardzo podoba mi się jego wiara, ale jego niedawne wypowiedzi na temat dziury budżetowej albo (nieudolne) próby dyskredytowania szczepionek przypominają mi „Łączenie się w bulu” Bronisława Komorowskiego. Bardzo łatwo wyśmiać tego typu logikę. Moim skromnym zdaniem jeśli Pan Piech rzeczywiście stanie się choć trochę realnym konkurentem do polityki, to te wypowiedzi bardzo łatwo zdyskredytują go w oczach większości społeczeństwa. Efekt może być taki, że większość społeczeństa utwierdzi się w stereotypie, że katolicy to tak zwany ciemnogród.

    • Kasia pisze:

     Też mam podobne zdanie. Co wypowiedź to wściekłość na szczepionki i nieudolne próby ich deskrydetowania.
     Narazie nie brzmi jak poważny kandydat na urząd prezydenta RP.

    • Kaśka pisze:

     Wiara i pobożność nie wystarczą żeby rządzić krajem mądrze, dbając o dobrobyt obywateli. Owszem, są potrzebne i warto mieć rządzących z zasadami ale muszą mieć oni jeszcze inne kompetencje. Nieraz Pan Bóg posługiwał się niewierzącymi ale posiadającymi inne talenty w sposób opatrznościowy. Nadchodzą trudne czasy gospodarczo dla nas wszystkich i niedługo śmieszne wydadzą nam się spory na temat LGBT czy Komunii Św na rękę. Wiele parafii już teraz jest łączonych i może być jak w krajach Europy Zach ze do Komunii będzie można przystąpić tylko raz, dwa razy w tygodniu a nie jak w Polsce codziennie bo nie będzie komu Mszy Św odprawić…

    • Antonina pisze:

     https://youtu.be/xFq4t4V3C5o ks. Dominik – Nie ma rzeczy niemożliwych

    • wobroniewiary pisze:

     A to nie ten kanał, co przysporzył ks Dominikowi kłopotów?

    • Antonina pisze:

     Sądziłam, że jest to kanał ks. Dominika…. Jeśli się myliłam przepraszam. Kazanie wysłuchałam w całości i serdecznie polecam

    • wobroniewiary pisze:

     Antonino, to nie jest kanał ks Dominika, ale tez nie wiem czy to ten, co narobił kłopotów czy jeszcze inny
     Po prostu spytałam innych Czytelników a do Ciebie nikt nie ma pretensji 🙂

    • Antonina pisze:

     @Kasia – proszę przytocz wypowiedzi p. Piecha gdzie demonstruje On, jak piszesz ” wściekłość na szczepionki”… Pan Rafał Piech nie jest antyszczepionkowcem . Należy odróżnić tradycyjne szczepionki od wiadomego preparatu… Pan Piech nie walczy przeciwko , a za WOLNOŚCIĄ WYBORU. Dla każdego. Dla Ciebie również. Za wolnością więc jeśli masz życzenie szczep się do woli, ale daj możliwość wyboru innym

    • Kasia pisze:

     Do: Antonina. Takie jest moje zdanie i wrażenie po obejrzeniu jego wypowiedzi. Mądrość Boża z nich nie bije…
     Tyle w tym temacie.

    • Monika pisze:

     Tak, to jest ten kanał. Weszłam i sprawdziłam. A ten film, po którym nastąpiła wielka burza, oburzenie i podział w Kościele, masę nerwów i pretensje do ks. Dominika, jakby szambo wybiło i przy okazji zobaczyliśmy co kto ma w sercu, i jednocześnie przy tej samej okazji ks. Piotrowi się dostało, to przez film z tego właśnie kanału pod tytułem:
     ks. Dominik Chmielewski – Większość ludzi idzie do piekła.
     A przecież to nie ksiądz nadał tytuł i nie ma on nic wspólnego z faktycznym przekazem, bo nie o to tu przecież chodzi.

 5. Estera pisze:

  Ewo proponowany wyjazd może być bardzo wartościowy, serdecznie go wam wszystkim polecam. Jeśli o mnie chodzi, to chętnie wzięłabym udział w jakichś wowitowych rekolekcjach czy też spotkaniu, ale w Polsce i w krótszym czasie. Na Medjugorje nie mam środków, nie mogłabym też na tyle dni zostawić rodziny.

 6. Emma pisze:

  Proszę o modlitwę za Andrzeja, admina AA .
  W Boże Ciało dostał udaru i zapadł w śpiączkę.
  Umarł i jutro pogrzeb.
  +++
  Wspaniały człowiek .Pomógł wielu alkoholikom, w domu troje dzieci niepełnoletnich..

 7. Malgosia pisze:

  Prosze o modlitwe za mojego syna Tomasza. Po dwoch latach abstynencji powrocil do nalogu. A najgorsze jest to,ze nie wiem i nikt z bliskich nie wie gdzie jest.

 8. Wojtek pisze:

  Ks. dr Grzegorz Bliźniak w wystąpieniu zamieszczonym na Yutubie kilka dni temu pod tytułem: „Kto tak naprawdę objawił się w Medjugorie? Maryja czy demon?” stwierdza że prawdopodobnie pierwsze 7 objawień Matki Boskiej w Medjugorje czyli do 3 lipca 1981 r. było prawdziwe (zgodnie z tezami Komisji Papieskich) natomiast późniejsze objawienia (które mają mieć miejsce do dzisiaj) są bardzo wątpliwe i mogą mieć nawet charakter demoniczny.

 9. Bogna P. pisze:

  A co z objawieniami z Trevignano Romano? Były nawet swego czasu na tej stronie wpisy dot. tych objawień i p. Giseli Cardia, której objawia się Matka Boża (zresztą tak nawiasem wielkim propagatorem tych objawień jest wspomniany wyżej x. Bliźniak). Natknęłam się niedawno na wypowiedź x. Kostrzewy, który te objawienia określił jako z pewnością fałszywe i zawierające ewidentne błędy teologiczne.
  Należy odrzucić w całości, czy raczej zdystansować się i czekać?…
  I jeszcze jedno: jeżeli jest choćby domniemanie, że objawienia medjugorskie są fałszywe, jeżeli są pewne poszlaki, że może rzeczywiście coś do końca nie jest tak- jak choćby brak akceptacji biskupa miejsca i trwanie w sporze i nieposłuszeństwie wobec lokalnej władzy biskupiej- to może lepiej nie namawiać do pielgrzymek dopóki Kościół się nie wypowie?
  Sama byłam wiele lat temu w Medjugorie: wspaniały czas, wielkie duchowe owoce, ale w tej chwili, wobec naprawdę licznych (i uzasadnionych wg mnie) wątpliwości- nie pojechałabym i wstrzymałabym się od rekomendacji.

  • wobroniewiary pisze:

   Ad. pytania o Medjugorie
   Jeśli Kościół odrzuci objawienia w Medjugorie, a wiem, że 7 pierwszych już jest uznanych (podobnie jak w Fatimie: Kościół uznał te od maja do października z 1917 roku) a wiemy, że s. Łucja otrzymywała je wiele wiele lat do końca życia), to i tak zostanie tam:
   – Podbrdo i wzgórze Brdo ze stacjami różańcowymi
   – Kriżevac i Droga Krzyżowa
   – Kościół św. Jakuba i codzienne Eucharystie
   – spowiedź i konfesjonały świata
   – Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu
   Mało? – Wystarczająco 🙂

   Jestem wierna Kościołowi i z Medjugorie czerpię 5 kamieni:
   1) EUCHARYSTIA
   2) SPOWIEDŹ ŚW. (przynajmniej raz w miesiącu)
   3) RÓŻANIEC (modlitwa sercem)
   4) POST (o chlebie i wodzie)
   5) BIBLIA (każdego dnia przeczytać fragment i rozważyć w sercu)

   • Grażyna pisze:

    ❤️🤗🥰

   • Damian1 pisze:

    @Bogna P.

    1/ „12 maja 2019 Papież Franciszek postanowił zezwolić na pielgrzymki do Medjugorja, które od tej pory będą mogły być organizowane oficjalnie przez diecezje i parafie, a nie tak jak dotychczas obywać się tylko w formie prywatnej.”

    2/ ostatni wywiad ze śp. abp Hoserem:

    „…Pytanie:
    Medjugorie wydaje się światową stolicą synów marnotrawnych. Ale mam na myśli też młodych ludzi, np. Anglików z trójką, czwórką dzieci, którzy tu przyjeżdżają…

    Abp Hoser:
    I tu odkrywają duchowość, której nie mają u siebie, w Kościołach lokalnych. Przystępują do spowiedzi, której u nich nie ma, bo na Zachodzie księża przestali już spowiadać. I mówię to z całą odpowiedzialnością, skoro pracowałem siedem lat w Paryżu i trzy lata w Brukseli. Księża nie spowiadają już wiernych, gdyż uważają, że spowiedź to „kulpabilizacja”, tzn. ludziom wmawia się, że są winni. A to źle wpływa na ich samopoczucie, powinni przecież iść do psychiatry, później się leczyć żeby nie czuli się winni. A tu w Medjugoriu ludzie uznają, że nie wszystko w ich życiu było dobre, proszą o przebaczenie i odkrywają duchowość. Ona jest bardzo prosta, a jednocześnie dzięki niej dokonują się wielkie rzeczy, zdarzają się spektakularne nawrócenia. Kiedyś szedłem przez dziedziniec przed kościołem, podchodzi do mnie ksiądz, mający czterdzieści, może czterdzieści pięć lat. Z Australii. I mówi, że on się tu nawrócił. „Ja byłem alkoholikiem i narkomanem. Przyjechałem tu i tu zostałem uzdrowiony. I teraz jestem szczęśliwym księdzem i pracuję u siebie”. I takich przypadków mamy dużo, co oznacza, że jest tu jakieś niesłychane działanie łaski. Bo to nie jest ludzkie – żeby tak ludzi przemieniać…”

    https://stacja7.pl/rozmowy/abp-hoser-medjugorie-apokalipsa-toczy-sie-teraz/

    Więc idąc za słowami śp. abp Hosera:

    „…przyjedźcie i zobaczcie, a będziecie mogli dać świadectwo…”

 10. Emma pisze:

  Witajcie ❤
  Dzisiaj
  25 sierpnia wspomnienie
  Świętej Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
  (Mała Arabka), ktora mii za wariatke i opetana 🙂
  Diabel jej nienawidzil i czesto o niej mowil na egzorcyzmach u ks Mariana R.
  A kogo nienawidzi diabeł ten naszym przyjacielem.

  *


  Ja tez licze na palcach bo wszystkie rozance pourywane i pogubione a mialam ich sporo okolo40 albo i wiecej. Ale za kazdym razem gdy jestem nawet na mini pielgrzymce staram sie przywozic nowe rozance poniewaz sa piekne. Najpiekniekszy klejnot jaki mozna miec na sobie i….diabel nienawidzi tych klejnotow. Gdyby mogl to by osobe opetana udusil rozancem..ba probował nawet w swej desperacji dusic stułą egzorcysty (opetanego i egzorcyste) i kto sie pojawial?JP2,Faustyna, Mala Arabka i diabel kwiczal jak szczur zlapany w pulapke lub lep.

  *
  Kiedys widzialam w sercu taki obraz..Matka Boza w wieku 30lat ma ma sobie rozaniec..wola mnie i mowi zobacz co mam. Rozaniec z najpiekniejszych "kamieni" ja patrze a kazdy kamien to dziecko z aborcji, meczennicy Maryii na jej szyii ramionach i piersi. Maryja ucalowala ten rozaniec a dzieci modlily sie za swoich katow:
  Zdrowas Maryjo..

  *

  Co do Nowenny Pompejanskiej to Ewus nie płacz bo ludzie przyjda,musimy zachecac i modlic sie Zdrowaska do Maryii o nowych chetnych do konca sierpnia. Trzeba ich zdobyc modlitwa do Maryii 🙂
  Ja sama mialam sie nie wpisywac poniewaz wiem ze nie dam rady calej tajemnicy bo z mezem mamy jeszcze inne nasze tajne 🙂 misje ale jak zobaczylam ze mozna [b]dziesiatek rozanca[/b]to przybieglam.
  Ludzie sie boja uderzen zlego ducha,jeszcze liżą rany po dwoch ostatnich nowennach a inni zrezygnowali bo wrzesien i pewnie nastawili sie na pazdziernikowo/ listopadową akcje 🙂

  Wiem,ze na pewno sie nas uzbiera niezla garstka i trzeba sie cieszyc.

  Ja w 2016 otrzymalam taka łaske od Boga i cieszylam sie nia i tak sie do niej przyzwyczailam , ze jak mi Bog ja zabral to sie unioslam..jak to..to moje..na zawsze a nawet mialam mysl , ze sama sobie wypracowalam i przestalam.doceniac ze to prezent…i Bog zabral..i co?

  I pokora…nie zawsze bedzie tak jak wczesniej bylo..aby docenic ile bylo 🙂


  Dzis pogrzeb Andrzeja prosze was o modlitwe , Msze Sw, Komunie Sw za niego..
  On ratowal alkoholikow wspolpracowal z Ocalonymi.


  Malgosiu pros Go.o wstawiennictwo moze odnajdzie Tomasza i pomoze mu wrocic w trzezwosc. On pomagal osoba z nawrotami.

 11. Emma pisze:

  Jeszcze mialam.o
  Medjugorie..
  5KAMIENI SAMA STOSUJE
  a czy objawienia sa.prawdziwe to sie okaze. 🙂
  Na pewno jadac tam mozna sie przyblizyc do Maryii i Jezusa. Jest wiele nawrocen w tym miejscu.
  Na pewno jest cos przy Niebieskim Krzyzu.

  Bo kiedy rozaniec z Medjugorie przylozono do plecow osoby zniewolonej to ta wlasnie zobaczyla Niebieski Krzyz i stos kamieni a nigdy nie bylam w Medjugorie ani nie wiedziala o objawieniach i tym miejscu..

  Dlatego warto jechac i pielgrzymowac jak JP2 az do smierci.

  Ja sama.wiem, ze kiedys bede w Medjugorie bo wspolnie z mezem nawiedzamy miejsca Maryjne.
  Kednak bardziej zalezy mi na Polsce i morzu polskim…i Wowit na zywo 🙂
  Dlatego Matenko z Medjugorie Ty wiesz , ze niektorzy z nas ze wzgl na choroby, finanse i sprawy rodzinne nie mozemy byc na ten czas w Medjugorie..zalatw nam cos blizej 🙂
  Amen<3

  • monika797 pisze:

   Emmo, czy możesz coś napisać o Monice, za którą się w tym miesiącu modlimy, co u niej, jeśli możesz oczywiście

   • Emma pisze:

    Witaj @Moniko797 🙂

    Nie chce za wiele pisac bo to swieza sprawa ale płomyczek malutki tli sie…
    Sprawa byla beznadziejna bo nastapila utrata nadzieji i wiarg ze jeszcze wyjdzie z tego.to byl nawrot po paru latach nie picia. Kazdy alkoholik jeet tym zavrozony do konca zycia. Ale wrocila nadzieja.
    Kobieta podpisala krucjate i po kilku upadkach trwa w trzezwosci. To delikatna sprawa, nawroty sa niebezpieczne i nikt ich nie chce ale Bog po cos dopuszcza do upadku..wiec Malgosiu i Twoj Tomasz jesli przylgnie do Jezusa wyjdzie z tego
    +++

    • Malgosia pisze:

     Emma, wczoraj wieczorem dowiedzialam sie od mojej siostry,ze sie u Niej pojawil.No i oczywiscie siostra mi dolozyla,bo Ona jest katolik i nie mogla inaczej postapic ,przyjac Go i uzalac sie nad Nim. Chociaz wie,ze alkoholik powinien dostac dobra szkole zycia,bo nic z tego nie bedzie. Co do przylgniecia do Jezusa;moj syn zlozyl przysiege przed Najswietszym Sakramentem i Matka Boska i wlasnie to mnie najbardziej boli,ze znowu Ich zawiodl

    • Emma pisze:

     Zle zrobila Twoja siostra ,narobila szkod jak moja mama przez swoja niewiedze..
     Gosiu Boga i Maryii nie zawiodl 🙂 Niebo widzi to inaczej ,jesli juz to Ciebie rozczarowal bo inaczej sobie to wyobrazilas..to jest walka do smierci .
     Widocznie to jeszcze nie ten czas dla Tomasza a przysiegac nie powinno sie a siostra daje mu komfort picia.

  • Kasia pisze:

   Ja byłam w Medjugorie 4 lata temu, gdy córeczka miała 2 latka dopiero. Droga wyglądała tak: samolotem do Warszawy, z Warszawy do Dubrownika a potem autem do Medjugorie( przyjechał po nas człowiek u którego wynajmowaliśmy pokój). Droga była trochę męcząca z takim dzieckiem, które na dodatek zwymiotowało w aucie…niestety. Pojechalismy wtedy tam za oszczędnosci…ale dziekowałam Panu Bogu za te oszczędnosci że mamy pieniądze, żeby tam pojechać. Byliśmy 10 dni. Byliśmy na objawieniu Mirjany i słyszeliśmy wyraźnie krzyki ludzi opętanych podczas objawienia…takie jak na egzorcyzmach słychać…mój mąż się przeraził. …Z tego, co czytałam to ks. Dominik w 1995 roku (?) pojechał do Medjugorie i wtedy wszystko zmieniło się w jego życiu, słuchałam jego świadectwa, co wydarzyło się po objawieniu….patrząc na to, co robi ks Dominik, patrząc na Wojowników Maryi…to wierzę, że naprawdę po objawieniu była przy nim Matka Boża. To taka moja myśl.

 12. Dorota pisze:

  Szczęść Boże.
  Chciałabym, że jeszcze nie byłam w Miedziugorie.
  Wyjazd jest moim marzeniem ale ze względów finansowych nie mogę.
  Natomiast co do prawdziwości objawień postawa KS. Bliźniaka jest za zastanawiająca, sam jest propagatorem objawień w Trewigano, które nie są uznane przez kościół, a poddaje krytyce objawienia, które w części zostały uznane.
  Szczęść Boże!

  • cav pisze:

   wokol trevigano romano jest o wiele wiecej kontrowersji niz wokol medjugorie. mam nadzieje ze w tej krytyce nie chodzi o kase. wiadomo ze jak ktos organizuje pielgrzymki to trevigano to pielgrzymki do medjugorie to dla niego konkurencja.

  • Adam pisze:

   Proszę o kontakt 🙂
   Jeśli chodzi tylko o kwestie finansowe to pomogę.

   Pozdrawiam

  • Bogdan pisze:

   Choć jestem mega sceptyczny co do objawień w Trevignano i przynajmniej raz przyłapałem ks.Bliźniaka na mówieniu nie prawdy możliwe że w sposób nie zamierzony przez niego jak to mówił że Maryja w Trevignano nie mówiła nic o robieniu zapasu, ale jeśli ktoś zaszedł na orginalną stronę z tymi objawieniami to mógł znaleźć wypowiedź Maryi by zrobić zapasy żywnościowe na bodajże 3 miesiące.

   Lecz nie zgodzę się z tym że ks.Bliźniak skrytykował objawienia w Medjugorie jako takie on się odniósł do wypowiedzi na temat tych objawień wygłoszonych w filmie na stronie Pch24 przez Pana Chmielewskiego, który odrzucił w całości te objawienia uznając je za fałszywe. Zaś ks.Bliźniak wyraźnie powiedział że komisja która te objawienia badała pierwsze siedem uznało z dużą dozą prawdobieństwa za prawdziwe i przytoczył bardzo ważny wniosek tej komisji że pierwsze objawienia nie mają charakteru demonicznego ale nie ma takiej pewności co do późniejszych objawień.

   Uważam że w ks.Bliźniak postąpił uczciwie pytanie czy tak samo postąpi w kwestii objawień w Trevignano

   Chciałbym też zwrócić uwagę że są tu osoby które do nie dawna wierzyły w objawienia w Trevignano i teraz pytanie czy tylko dlatego że ks. Bliźniak postanowił wyrazić swoje zdanie nt.Medjugorie które było wyważone w przeciwieństwie do pana Chmieleswskiego, który pluł na Medjugorie na prawo i lewo. to przestaniecie wierzyć w objawienia w Trevignano bo ks.Bliźniak śmiał cokolwiek powiedzieć krytycznego odnośnie objawień Medjugorie?

 13. Dorota pisze:

  Szczęść Boże!
  Tak ja należę do takich osób, przestałam śledzić te objawienia ponieważ jest dla mnie autorytetem Ks S.Kostrzewa. Mówił o tym w konferencji. Ja od tamtego momentu nie słucham objawień z Trewigano.
  Natomiast o objawieniach z Miedziugorie Ks. Kostrzewa wypowiadał się bardzo pozytywnie i mnie jego argumenty przekonują.
  I oczywiście stanowisko bp. Hosera.
  Natomiast każdy ma prawo sam decydować tym bardziej, że w objawienia prywatnie nie musimy wierzyć tylko w treści zawarte w Piśmie świętym.
  Z Panem Bogiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s