5 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej

Według tradycji, w 352 r. Maryja ukazała się papieżowi Liberiuszowi i rzymskiemu patrycjuszowi Janowi, nakazując im budowę kościoła w miejscu, które im wskaże. W dniu 5 sierpnia, w okresie upałów, Wzgórze Eskwilińskie pokryło się śniegiem – tam też zbudowano świątynię

Przypadające dzisiaj wspomnienie dotyczy rocznicy poświęcenia bazyliki Najświętszej Maryi Panny „Większej” (wł. Basilica Papale di Santa Maria Maggiore) w Rzymie. Przymiotnik ten wynika z faktu, że jest to pierwszy i największy kościół rzymski poświęcony Maryi. Jest to także jedna z pierwszych na świecie świątyń poświęconych Matce Bożej. Kościół tak dalece ją wyróżnia, że należy ona do czterech tzw. bazylik większych Rzymu, które każdy pielgrzym nawiedzał w roku świętym, jeśli pragnął uzyskać odpust zupełny. Należą do nich: bazylika laterańska św. Jana (będąca katedrą biskupa Rzymu), bazylika św. Piotra na Watykanie, bazylika św. Pawła za Murami i właśnie bazylika Matki Bożej Większej

W Bazylice tej czci się Matkę Bożą Śnieżną.
Według tradycji, w 352 r. Maryja ukazała się papieżowi Liberiuszowi i rzymskiemu patrycjuszowi Janowi, nakazując im budowę kościoła w miejscu, które im wskaże. 5 sierpnia, w okresie upałów, Wzgórze Eskwilińskie pokryło się śniegiem – tam zbudowano świątynię. Musiała być ona niewielka i być może uległa zniszczeniu. Sykstus III (432-440), pragnąc uczcić zakończenie soboru w Efezie, na którym ogłoszono dogmat o Bożym Macierzyństwie Maryi (Theotokos), postanowił przebudować gruntownie tę bazylikę. Wspomnienie tego wydarzenia obchodzono pierwotnie jedynie w samej bazylice, z czasem jednak kolejni papieże rozszerzali je najpierw na teren Rzymu, a potem już całego Kościoła.

W ciągu wieków wielu papieży tę bazylikę upiększało i powiększało: Eugeniusz III (1145-1153) powiększył przedsionek i dał dzisiejszą przepiękną posadzkę; Mikołaj IV (1288-1293) dał nową bogatą absydę; za czasów Grzegorza XI (1370-1378) wzniesiono wieżę-dzwonnicę romańską; dziełem Klemensa X (1670-1676) jest tylny front bazyliki; Benedykt XIV (1740-1758) dokonał gruntownej przebudowy wnętrza, które podziwiamy po dzień obecny, oraz dał nowy, okazały, do dziś zachowany front główny bazyliki; Pius XI dla uczczenia 1500. rocznicy ogłoszenia na soborze efeskim dogmatu o Boskim Macierzyństwie Maryi (431-1931) odnowił wspaniałe pierwotne mozaiki, które znajdują się na łuku triumfalnym. Sykstus V (1585-1590) wystawił „Kaplicę Sykstyńską” w głębi prawej nawy, gdzie jest przechowywany Najświętszy Sakrament. Tam też spoczęły relikwie papieży św. Piusa V i Sykstusa V. Dziełem Pawła V (1605-1621) jest usytuowana naprzeciw Kaplicy Sykstyńskiej wspaniała Kaplica Matki Bożej Większej z Jej cudownym wizerunkiem (w kaplicy po lewej stronie bazyliki). Tu spoczęły śmiertelne szczątki papieży: Pawła V i Klemensa VIII.

Starożytne mozaiki rzymskiej świątyni, dotyczące Bożego macierzyństwa Maryi, świadczą o tym, że Kościół już w wieku V przejął do celów religijnych znajomość najlepszej sztuki pogańskiego cesarstwa rzymskiego. W bazylice znajdują się relikwie żłóbka betlejemskiego i starożytny obraz Matki Bożej. Jest on największym skarbem bazyliki. Paweł V wystawił ku jego czci przebogatą kaplicę, od jego rodu zwaną także Borghese. Ołtarz, w którym mieści się obraz, jest wykładany agatami, ametystami i lazurytem. Całość kaplicy jest wyłożona najkosztowniejszymi marmurami.

Sam obraz Matki Bożej pochodzi z XII w. Ma wyraźne cechy bizantyjskie, o czym świadczą litery greckie. Dziecię Jezus trzyma księgę Ewangelii. Maryja trzyma Dziecię na lewym ręku i obejmuje je prawą. Ma pierścień na ręku, bogaty naszyjnik na szyi z dużym, kosztownym krzyżem. Jest piękny zwyczaj, że co roku w uroczystość Matki Bożej Śnieżnej (5 sierpnia) właśnie w kaplicy Matki Bożej z kopuły zrzuca się płatki białych róż, przypominające płatki śniegu. Są one również symbolem niezliczonych łask, jakie wyprasza sobie tu lud rzymski. Obraz jest uważany za cudowny. Jest też koronowany koronami papieskimi. Lud rzymski nazywa go Salus Populi Romani – Ocaleniem Ludu Rzymskiego, gdyż w Rzymie panuje powszechne przekonanie, że ten obraz wiele razy ratował Wieczne Miasto. Był bowiem dawny zwyczaj, że – na wzór Arki Przymierza – w czasach klęsk i niebezpieczeństw obnoszono ten obraz po ulicach Rzymu. Obraz Matki Bożej Większej stał się prototypem dla wielu innych obrazów Matki Bożej tak dalece, że mamy dzisiaj setki (w Polsce kilkadziesiąt) sanktuariów, w których znajdują się kopie tego obrazu. Wiele z nich (w Polsce kilkanaście) doczekało się koronacji koronami papieskimi. Można powiedzieć, że jest to najczęściej spotykany w świecie wizerunek Maryi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

59 odpowiedzi na „5 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Dostałam na maila taki link:
  https://opiekamaryi.pl/

  I powiem wam, że mnie to wkurza…
  Wpłać albo 35, 60, 90 albo więcej….

  W każdym sklepie z dewocjonaliami (ja w Czernej u karmelitów kupiłam za ok. 10-15 zł) są takie drewniane obrazki błogosławieństwa domu. Nienawidzę takiego żerowania na wierzących.
  Nie mam pracy bo co to jest te marne pół etatu na najniższej krajowej i to na czas określony – ale NIGDY nie odważyłabym się na „taką powyższą działalność” – albo kup obrazek za horrendalną cenę, albo za tyle i tyle zapalimy za ciebie świecę, albo damy ci obejrzeć film.

  Możecie się ze mną nie zgadzać, ale ja po kolejnym takim mailu i wycieraniu sobie gęby świętościami postanowiłam napisać na swojej stronie co o tym myślę

 3. Emma pisze:

  Ja tez nie lubie takich rzeczy..dostawalam meile od nich od Stow. Piotra Skargi i zablokowalam .
  Niech kazdy wspiera tak jak moze i tam gdzie moze i w kwocie jakij moze.

  A co mnie denerwuje? Kult psa w dzisiejszych czasach. To co ludzie wyprawiaja z psami i psom.
  Sama mam psa ale nie stawiam.go.ponad czlowiekiem!
  Ostatnio ide sobie z corka i widze kobiete okolo 60lat jak pcha wozek niemowlecy,pomyslalam sobie ze babcia spaceruje z wnukiem..wymijamy babcie patrze w wozek a tam pies!!!!moja Toska w szoku..wybuchla smiechem..
  Pod kazdym sklepem miska dla psa…ok..ale dbajmy przede wszystkim o czlowieka. Mlody chlopak lezal na ziemi nikt nie podszedl bo pijany albo cpun okazalo sie ze zemdlal..
  A teraz cos o pracy kuriera..ludzie oszaleli..mowicie ze wojna ze bieda…nie macie pojecia ile ludzie zamawiaja i na jakie kwoty. Kurier wie o rodzinach wiecej niz lekarz rodzinny i ksiadz haha bo w spowiedzi nie powiedza tego bo nie uznaja tego za grzech.prostw.ale paczka wiele o czlowieku powie.
  Ostatnio prosilismy Andrzeja Bobole o nowy rejon i wioski,maz mial 70 blokow i 3wioski… odkad jest covid i wojna ze 120pa czek zrobilo sie 180-260 i
  70 blokow..i mnostwo karmy dla psa kota,zwirki po 25kg…70 blokow
  I karma dla piesia4 piwtro
  I karma dla kocia 3pietroi zwirek dla piesia/kota wstaw co chcesz nawet i dla konia!to norma..ludzie zamawiaja tez meble..niby w dpd mozna do 30kg ale jak wezmiesz szafe w czesciach to wyjdzie 3 paczki po 25 kg..na 4 pietro i nikt nie pomoze bo albo wiekowy albo zaciazony albo ma covida 😉
  A kurier moze,moze wszystko bo to robokop i za to mu placa!
  Tak.aca mu 1,60 od stopa wiec za trzy paczki ponad 50 kg wiec trzy razy schodzi i wchodzi bo na garba nie zalozy przeciez..za trzy paczki jeden stop bo jeden adres i 1,60 🙂

  Kurier nie musi pic wody ani oddychac ani odpoczywac. Nie ma szklanki wody dla.kuriera ani Bog zaplac..ale dla.psa pod sklepem.miska jest bo piesio sie przewroci i zemdleje w upaly..kurier nie zemdleje przecie…a moze kurier powinien skorzystac z miski dla psa?
  To tak połzartem pisze..

  W kazdym razie Bobola nas wysluchal,maz dostal 7wiosek i zabrano mu 70blokow..nie ma juz pieter ma domki ludzie na wsi sa inni. W Strachocinie to mu nawet pierogi podali i wode i ciasto….ale maz cieszy sie gdy ktos powie Bog zaplac i jak 1zl zostawi a takich ludzi jest malo. Strasze babusie zostawia ale pany co telefon za 6 tys kupuja to nigdy nawet grosza a jeszcze pretensje maja ze wolno ze za pozno albo za szybko..a teraz sobie policzcie jesli maz ma 180paczek i srednio 5 minut na osobe..a dojazd?a wyjscie na 4pietro a zejscie..ile razy z jelitowka musial paczki nosic bo nie bylo skoczka za niego i dwa razy z covidem..ile razy ludzie na kwarantannie zamawiali paczki i zamiast zamowic i oplacic to zamawiali za pobraniem na ..bo musza spr czy paczka cala..niewazne ze maja covida..przeciez kurier zniesie wszystko..musze napisac do gazet ..moze.do.ludzi nie dociera?ilez razy maz slyszal ze jest leniwy ze mu sie nie chce ze do warszawy beda skarzyc 🙂
  Takie to slodkie zycie kuriera , oj mamy co ofiarowywac..moj maz jest najstarszym kurierem ma podkarpaciu ma 50lat.
  Ktos powie zmien prace..
  Moj maz kocha ta prace to niech ludzie zmienia myslenie i zaczna szanowac czlowieka..a nie karma za pobraniem 4pietro i jeszcze warcza..niech do.psa powarcza 🙂
  Czlowiek czlowiekowi wilkiem.
  Sie spisalam o kurierach 🙂

  I co mnie jeszcze rozwala..ze ludzie nazywaja psy imiona.i sqietych ostatnio wlasniw babka szla.z.pieskiwm Faustynka i Antosiem
  .Borysem i Maksem…o moj Boze co to dalej bedzie???
  Przepraszam za bledy .
  Ewa jesli przegielam.to nie dawaj na strone.

  • wobroniewiary pisze:

   Przegięłaś? Podpisuję się pod tym rękami i nogami!
   Niedługo jak u Kargulów za oceanem będą cmentarze i nagrobki dla piesków („takie ładneee. hamerykańskie”)

   Pies ma służyć człowiekowi a nie człowiek psu!!!

   • wobroniewiary pisze:

    A co się tyczy nadawania psom i innym zwierzętom imion ludzkim – to napiszę, że mnie i wkurza, ale i boli.
    Wkurza – kolega ma psa, już 12 lat i pies wabi się Aga. Tak go rodzina nazwała i tak ma. Ostatnio spotkał się pies z drugim psem „Elą” i tak biegały po podwórka Aga i Ela. Dla mnie tragiczne 😦
    Nie tylko wkurza,ale i boli – dlaczego?
    Trudno mi o tym pisać, ale moja śp. mama miała na imię Zuzanna i pewna złośliwa osoba nazwała swoją imieniem mojej mamy i złośliwie przy mnie klepała ją po zadzie wołając „Zuzia”
    Ludzie są chorzy, złośliwi i nie wiedzą, co ich potem czeka, myślą, że to śmieszne, a to żałosne!

   • Małgorzata pisze:

    Kochani, już są… pod pod Warszawą. Miejscowość Nowy Konik . Cały „cmentarz” pełny kwiatów …może i zmiczy . Z daleka nie widać. Moja znajomma widziała starsze panie wiozące kwiaty w autobusie na te ” groby”.

    • Emma pisze:

     Dramat!
     No to z gorki.
     A moja kuzynka trzyma prochy psa w pieknej urnie na komodzie pod obrazem Marki Bozej..

  • AGA pisze:

   Co do psów to pełna zgoda, mnie też to denerwuje. U mnie sąsiedzi 20+ (bez ślubu) mają 2 psy, a traktują je jak dzieci. Rok temu lub 2, patrzę ona buja kogoś na krzesełku brazylijskim i gada do niego. Myślę, może faktycznie mają dziecko choć nie widać wózka, zabawek itd. Odwraca się, a tam pies. A ja szok.
   Moja znajoma, Angielka, po ślubie. Z mężem mają 2 psy i zwracają się do nich moje dzieci.

  • Sylwek pisze:

   o święte słowa ostatni żona upomniała za psa do dzieci się pchał jakiś a facetka gadała z nim jak n bardziej jak z człekiem ba całowała go – szkoda ze ,nie nie było (żona się cieszyłą) bo ja już tak spokojny nie jestem jak widze takie durnoty i gadanie ze to dziecko ma się psu podporządkować. i te miski z wodą dla psa wszędzie też mówię dla człowieka nie ma zapłąć a jak nie to się szybko oddalaj, aleboz kałuży pij bo psu to za brudne itd – chory świat chorzy ludzie

  • czytam pisze:

   U nas jest tak, że kurier dzwoni i p….. prosze zejść na dół, będę za 5 min, inny jest covi i nie wolno nam wchodzić , prosze zejść po paczuszkę

   • Emma pisze:

    @czytam
    Moj maż tez zostawia
    To skarza do Warszawy a ostatnio ktos rower uprowadzil za 2200 i musielismy zaplacic i sprawa zgloszona na Policje
    Ktos przyobserwowal ze kurier zostawił paczke i zagarnał.

  • Mzz pisze:

   Oj rozumiem, też mi jest głupio zamawiać tyle rzeczy z internetu, ale wyjścia nie mam. Jak skończą się pieniądze a do wypłaty jeszcze 3tyg, ratuje mnie zamawianie potężnych paczek z jedzeniem , pieluchami itd,, na kredyt”. Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień dla pani męża.

   • Emma pisze:

    @Mzz ja tez zamawiam czasami za pobraniem i to jest ok bo sa takie opcje tylko ludzie nie potrafia poszanowac czasu kuriera,mysla ze kurier jest tylko dla nich i pod nich a tu czeka jeszcze150 innych osob..

    150 osob x 5 minut daje 750 minut podzielimy to na 60 minut i otrzymujemy
    12,5 h
    A dolozmy korki o 15/17 deszcz , grzmoty czy pare minut na zjedzenie bułki lub odwiedzenie wc 😉 lub czekanie na spoznionego klienta lub zatarcie silnika,ostatnio zdychajacy akumlator,złapana guma albo poszukiwanie paczki ktora byla i zapadla sie pod ziemie jak 5 l Ewy wody egzorcyzmowanej i wiele wiele innych zasadzek zlego ducha i robi sie z tego 15 h. Doba ma 24

    A klienci twierdza ze kurierzy leniwi i ciagle sie spiesza..ja jako kurier to bym 3 h wytrzymala i rozdarlabym ludzi na pół
    :-p
    To ja juz wole swoją
    matematyke ze zbuntowanymi nastolatkami

    • wobroniewiary pisze:

     Emmo a przez net udzielasz korków? Szukam dla Ani (ona uczy się na 5 i 6, ma czerwony pasek) ale chodzi do klasy prawniczej a chce rozszerzoną z matmy pisać

    • Emma pisze:

     Ewo masz bardzo zdolna corke. Gratuluje kochana ❤

     Reszta na priv jak wroce z Krosna w niedziele. Bo na komorce nie mam fcb.

  • AnEm pisze:

   Kurier może się sam w wodę zaopatrzyć, w jedzenie też i nie musi oczekiwać tego od ludzi, poza tym nie powinien interesować się tym co ludzie zamawiają i za ile. Podejmując taką pracę wiedział, na co się decyduje, jest to praca raczej dla młodych i silnych mężczyzn, jak ktoś nie daje rady może zostać np. listonoszem i będzie miał lżejsze przesyłki. A nie jeszcze wydziwiać, mam nieprzyjemne doświadczenia z pewnym kurierem i to młodym, zostawił mi paczkę na dole chociaż ważyła mniej niż 30 kg a takie powinien wnieść na drugie piętro.

   • wobroniewiary pisze:

    Przez Twoje zranienie do jednego kuriera widzę brak empatii dla innych

   • Emma pisze:

    @AnEm pisze:
    6 sierpnia 2022 o 10:01
    Kurier może się sam w wodę zaopatrzyć, w jedzenie też i nie musi oczekiwać tego od ludzi

    Kurier ma wode i jedzenie (zawsze jest zaopatrzony)ale jesli targa 30 kg na 4 pietro to chyba w takie upaly moze poczuc sie slabo tymbardziej ze jak targa paczke to nie targa wody dla siebie.
    Moj maz nie oczekuje aby go czestowano ale oczekuje szacunku,dobrego slowa tym bardziej w te upaly.

    AnEm wspolczuje Ci! Bez komentarza,popracuj jeden dzien i pogadamy:-)

 4. wobroniewiary pisze:

  Dzień 1. nowenny do św. Maksymiliana Marii Kolbe

  Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości. Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości, wiarą i czynem mogli świadczyć o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do posiadania Boga w chwale wiecznej. Amen.

  Św. Maksymilian uczy nas: „Aby w duszy naszej rozkwitły kwiaty cnót, muszą być ogrzane ciepłem Matki Niepokalanej”

  Święty Maksymilianie, weź nasze rodziny, naszych bliskich, krewnych i znajomych w swoją opiekę i wstawiaj się za nimi, aby rozwijały się w nich cnoty miłości Boga i bliźnich.

  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu…

  O, Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

  K. Módl się za nami, św. Maksymilianie.
  W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się. Boże, Ty napełniłeś gorliwością o zbawienie dusz i miłością ku bliźnim św. Maksymiliana Marię, kapłana i męczennika, żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, spraw, za jego wstawiennictwem, abyśmy dla Twojej chwały wytrwale pracując w służbie braci, w życiu i w śmierci stawali się podobni do Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

 5. Emma pisze:

  A ja kiedys rozwazalam zrzutke na swoja dzialalnosc.
  Bo bylam w Pup i chcialam wlasna dzialalnosc zalozyc to powiedzieli ze aby dostac dofinansowanie do dzialanosci trzeba miec 35 tys na koncie bo oni musza miec zabezpieczenie. To chore jest!
  Chcialam tez krus to nie ma szans bo weszla nowa ustawa ze trzeba studia rolnicze. Kredytu tez nie dostane bo w swietle prawa jestem bezrobotna i zaden bank nie da mi kredytu. I czytalam o tych zrzutkachudIe zbieraja na rozne cele , na studia itd
  Ale jak patrze na chore dzieci czy znajomego w spiaczce ze wlasnie oni potrzebuja pieniedzy to mialabym wyrzuty sumienia.

  Pozostaje praca na „czarno”. Bo do szkoly ze swoja nerwica to ja sie juz nie nadaje.

 6. Elizeusz pisze:

  Może trochę nie na temat, ale dot. naszej najbliższej egzystencji. I dla kontrastu Matki Bożej śnieżnej (a śnieg jest jak wiadomo biały i nim pięknie jest napisane w Księdze Mądrości Syracha: 43,18) z czarnym węglem.
  Otóż w linku https://www.youtube.com/watch?v=DFULx4_4HsQ (3 sierpnia 2022) można poczytać o tym, że polski węgiel na Ukrainie można kupić już za 500 zł.
  Może takie niezręczne porównanie, ale coś w tym jest z dawnych minionych czasów. Otóż ongiś prawie wszystko wywożono z Polski po niskich cenach do ZSRR, a dzisiaj do … Tylko „powód zdaje się być „inny”.

  • wobroniewiary pisze:

   A polski cukier w Rumunii po 3 zeta i Polacy wiozą cukier z Rumunii do Polski bo taniej
   To wszystko jest chore!!!

   • Aga pisze:

    Dwa tygodnie temu odbierałam gości z lotniska Chopin w Warszawie i kg cukru był po 3,90 .:)

   • Emma pisze:

    Kiedy mieszkalam w Londynie to tam byly sklepy funciaki i w nich byly polskie produkty za funta lub dwa za funta.
    Np kawa polska tchibo lub ptasie mleczko czy inne produkty
    Dwa za funta czyli wtedy za 4/5 zł a w pl po 8/10 zł

 7. wobroniewiary pisze:

  Jestem w szoku, oto jakiego maila dostałam na jutrzenkę od czytelnika z Niemiec (?)
  Zaprawdę czy Pan Jezus znajdzie jeszcze wiarę, jak przyjdzie na ziemię, jak takie rzeczy na portalu i mailu katolickim??? Przecież moja strona to nie portal randkowy i to nie jest śmieszne tylko żałosne!

  „Witaj, byloby mi bardzo milo Cie poznac. Mam na imie Marcin. Moj wolny czas przeznaczam przewaznie na plywanie, kino, dobre dvd na kanapie. Albo relaks w wannie, niekoniecznie trzeba zawsze wychodzic. Lubie podroze, moze, plaza.
  A ostatnio lubie gotowac. A jak sie nic niechce, to wtedy Pizzeria albo dobra Restauracja:-)))) Napisz cos o sobie wiecej dobrze. …:)

  • Ola pisze:

   Pani Ewo,ale ja się uśmiałam 🙈🙈🙈 Ten facet jest niemożliwy ,szok !!!

   • Maggie pisze:

    Odpowiedź dla takiego faceta …
    możecie ją użyć, jeśli chceta
    Autorze, tak jak w zamieszłych czasach u pisarzy się zdarzało: złam pióro,
    bo tu gdzie zaadresowałeś, to nie dom schadzek, ani matrymonialne biuro.

 8. Euzebia pisze:

  5 sierpnia – 8-my Dzień Nowenny do Boga Ojca

 9. Karolina pisze:

  Prosiłam o modlitwę bojąc się porodu.Dziękuję wszystkim za modlitwę. Dziś urodziłam córeczkę. Bóg zapłać wszystkim za każde westchnienie w mojej intencji

  • Antonina pisze:

   Niech Pan Bóg będzie uwielbiony! Bardzo się cieszę… Błogosławieństwa Bożego dla Ciebie i córeczki 🙂 🙏

  • Emma pisze:

   Karolina czulam ze Matenka dopomoze i prosze bardzo w 1 pt misiaca we wspomnienie Matki Bozej Snieznej!


   Ewa ale masz adoratorow 🙂

   Ja dostawalam na fcb podobne ale od kobiety xd

  • Magdalena pisze:

   Życzę wszystkiego dobrego, dużo sił i radości związanych z macierzyństwem! Ucieszyła mnie ta wiadomość.

  • Maggie pisze:

   @Karolina
   Gratulacje❣️💕🙏🏻❣️
   🤔 Matka Boża Śnieżna pobłogosławiła 🙂.
   P.S.
   Nie chcę się wtrącać, więc tylko wspomnę, że kiedyś dzieci przynosiły sobie imiona z dnia narodzin. Stąd jeśli nie jako pierwsze to jako drugie albo trzecie etc dodawano do już przez rodziców wybranego/nych imion. Moja babcia np urodziła się na Zwiastowanie i miała 2 chrzcielne imiona (a więc święte 2 Patronki – a na bierzmowaniu doszła 3-cia).
   Życzę: Zdrowia (duszy i ciała), Szczęścia, Błogosławieństwa i bezmiaru Bożych Łask❣️

  • Karolcia pisze:

   Niech Bog Was blogoslawi i strzeze 😊

 10. wobroniewiary pisze:

  Spłonęła naczepa tira. Ocalał jedynie wizerunek Matki Bożej
  Do pożaru doszło w czwartek 28 lipca na autostradzie federalnej nr 267 w okolicach miasta Bataguassu na południu Brazylii. Według informacji podanych przez straż pożarną, do ugaszenia ognia potrzebnych było aż 600 tys. litrów wody. Kierowca tira na szczęście nie ucierpiał w całym zdarzeniu

 11. Elizeusz pisze:

  Podczas ceremonii otwarcia Brytyjskich Igrzysk Wspólnoty Narodów w tym tygodniu (z udziałem 72 narodów) rogaty byk reprezentujący Baala został wprowadzony na arenę piekielnego krajobrazu, wraz z obrazami płonących dołów z lawą, podczas gdy dziesiątki satanistycznych wyznawców kłaniało się demonicznemu stworzeniu w ramach publicznego rytuału.
  SATANIC Baal Worship In Plain Sight At The Birmingham England 2022 Commonwealth Opening Ceremony 3 sierpnia 2022
  https://www.youtube.com/watch?v=_GRi4zHLKig&t=14s (13,14 min.)

  • Kamilbolt pisze:

   Pytanie się pojawia oczywiste – czy my wierzący możemy się jeszcze z czystym sumieniem interesować sportem zawodowym i jakimikolwiek rozgrywkami czy herosami, np Michael Jordan czy Usain Bolt itp., skoro ujawnia się tak znacząca wbrew pozorom informacja o tym, dla jakiego bożka i jakich sił zawodowy sport gra 😢 No i czy można uprawiać jakąkolwiek formę treningu cielesnego nawet w formie rekreacyjnej także z czystym sumieniem 😥

   • Kamilbolt pisze:

    No i czy można jeszcze oglądać jakiekolwiek transmisje z czystym sumieniem 😥

   • Monika pisze:

    „No i czy można uprawiać jakąkolwiek formę treningu cielesnego nawet w formie rekreacyjnej także z czystym sumieniem”
    To co wg Ciebie Kamil, rekreacyjnie to nawet popływać nie można albo na rowerze pojeździć? W badmintona pograć itd.? Chłopcy w piłkę już nie mogą pokopać a dziewczynki w gumę poskakać? Czy nie mamy już ćwiczyć własnego ciała, by właściwie się rozwijało? I utrzymywać go w dobrej formie, skoro jest świątynią Boga? Mamy się zastać w bezruchu, czekając na zanik mięśni, powodujący choćby choroby kręgosłupa osłabionego brakiem mięśni a potem czekać na rehabilitację po ich zaniku lub na sanatorium, może już w młodości?
    Czy mamy tylko trenować umysł i dbać o duszę, by była czysta a ciała już trenować nam nie wolno? O tym mamy zapomnieć? I może czekać na śmierć, bo ciało bez treningu będzie zanikało, potem leżenie, odleżyny i śmierć? A kto będzie przy tych chorych pracował, przewracał w łóżkach przy tylu odleżynach, skoro nikt mięśni już nie będzie miał, bo skąd mięśnie, skoro zero sportu, tylko siedzenie w domu bez ruchu? Żadnego sportu? Czy taką drogę widzisz jako słuszną? Bo na tym się skończy, jeśli zapomnimy o tym, że mamy ciała i trzeba nie tylko umysł ale i ciało trenować, utrzymywać w zdrowiu w miarę możliwości i na ile zdrowie pozwala – inaczej to co najmniej grzech zaniedbania wskutek niechęci do własnego ciała i zdrowia.
    Świadomie czy nie, to tylko do przedwczesnej choroby prowadzić może a nie do zdrowia.
    Nauka już wie (nie pseudonauka), że ruch, zażywanie wszelkiego sportu, wszelkiej formy ruchu, ważniejsze jest od najlepszego odżywiania w odniesieniu do nabywania odporności organizmu – rzeczywiście nauka potwierdza, że ruch ma tu kluczowe i decydujące znaczenie wraz z prawidłowym i odpowiednio długim snem (prawidłowo 7 do 9 godz. na dobę wg badań).

    • Kamilbolt pisze:

     Dobrze wiedzieć, że przy cielesnych ćwiczeniach warto pozostać, ale co z pozostałymi pytaniami, które zadałem? Czy mogę dalej ze spokojem śledzić rozgrywki NBA i mieć swoich bohaterów sportu? Czy mogę dalej ze spokojem oglądać transmisje telewizyjne choćby z piłkarskiej Ligi Mistrzów czy zawodów lekkoatletycznych?

     Zło ujawnia się coraz mocniej i coraz mocniej prowokuje do kary, tylko ilu z nas się ostoi? Wydarzenia zapowiedziane w Biblii przyspieszają w zawrotnym tempie.

  • Beata pisze:

   Elizeusz
   Dobrze, że to uświadamiasz. Niestety wkoło tylko takie obrazy budzą zainteresowanie.
   Demoniczne tatuaże to najmodniejsze trendy.
   Wiele osób nie ma żadnej wiedzy na tematy okultyzmu i masonerii, która jest bardzo mocno z tym powiązana.
   Śmiech wywołują takie upomnienia, czy zwykle wzmianki, że to jest złe i chrześcijanie nie powinni w to wchodzić.
   Temat rzeka, więc tylko wypunktowuje, że trzeba na to zwracać uwagę, mimo, że uznają nas za ciemnogród i zabobony.
   Za to wszystkie te grupy uznają siebie za wielce oświeconych i na czasie.
   Myślę, że też to bedzie do.pewnego czasu
   Pozdrawiam i niech nas Cudowny , Przemieniony Pan błogosławi

   • Maggie pisze:

    Justin Trudeau ma tatuaż … drapieżne ptaszydło – chyba jastrząb … kiedyś go pokazali tj fotkę a’la „Adonisa” … a to co wyprawia i zarządza, to nie od Boga pochodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s