Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej – dzień IX

Dzień VII Nowenny
JUTRZENKA

Maryjo – Jutrzenko Zmartwychwstałego. Twoja nadzieja nie umarła wraz ze śmiercią Jezusa. I choć ciemność zaległa ziemię, a śmierć zebrała swoje żniwo w Twym Sercu płonęła lampka ufności. To ona pozwoliła Ci zobaczyć Żyjącego. Bądź Patronką wszystkich moich samotnych chwil, pytań bez odpowiedzi, upadków i zwątpień, niewinnego cierpienia…

Zapalaj na rozdrożach moich dróg światła nadziei i wiary, że Bóg już zwyciężył. Otwórz moje oczy, by widziały jak Ty. Zapraszam Cię do izdebki mojego serca. Niech stanie się Wieczernikiem. Wołaj wraz ze mną, by Duch uczynił mnie Świadkiem Nieba

Prowadzenie: Karmelitanki Bose – Kraków – Łobzów

Za: https://www.karmel.pl/wielka-nowenna-szkaplerzna/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej – dzień IX

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Anna-Asia pisze:

  Maryjo, Kwiecie Karmelu, dziękuję Ci że towarzyszyłaś mi w sposób wyjątkowy w drodze do Jezusa przez kolejnych 9 dni mojego życia, bo przecież trwasz ze mną zawsze a ja staram się o Tobie pamiętać nosząc na szyi Twój wizerunek, odmawiając każdego dnia Pod Twoją obronę. Dziękuję, że wstawiałaś się w moich potrzebach i intencjach które wypełniały moje serce. Maryjo jesteś ze mną zawsze i we wszystkim. Dziękuję Matko Boża Szkaplerzna..

 3. AGA pisze:

  Kochani, opiszę trochę moją dzisiejszą sytuację. Idę do sklepu. Przed sklepem siedzi młody chłopak na oko koło 18-20 lat, może trochę więcej,na wózku inwalidzkim, na kartce jest napisane, że zbiera na operację. Nie lubię takich sytuacji, nie wiem jak się zawsze zachować,a nie chcę przejść obojętnie. Weszłam do sklepu i cały czas w głowie brzmiało mi: ” Daj mu obrazek z relikwią o. Wenantego Katarzyńca, przecież ostatnio chciałaś dać komuś potrzebującemu”. Po zrobieniu zakupów wrzuciłam mu trochę grosza i dałam ten obrazek (Byłam nawet przygotowana, że na mnie nakrzyczy.) Zaczęłam nieudolnie tłumaczyć co i jak (nie umiem ewangelizować wśród obcych, tym bardziej, że ciężko mi złapać kontakt). On podziękował z akcentem ukraińskim, uśmiechnął się i życzył mi miłego dnia. I teraz się gryzę, że przecież oni to głównie prawosławni, wyrzuci ten obrazek i po co mu go dałam.

  • cav pisze:

   skad masz wiedziec czy rzeczywiscie potrzebujacy czy moze alkholizm. skad masz wiedziec czy religijny czy nie? ja zawsze cos do jedzenia kupuje. jedzenie zawsze sie przyda. a sw wenanty chyba sie prawoslawnym niczym nie narazil.

  • Lucija pisze:

   Nie martw się, że dałaś obrazek. Pamiętam, jak Jim Caviezel, odtwórca roli Jezusa w Pasji, mówił o początkach swego aktorstwa i pojechał na rozmowę z reżyserem, w ostatniej chwili wziął z samochodu różaniec, który wcześniej odmawiał w aucie bijąc się z myślami,. Drzwi otworzyła mu żona reżysera, którą Jim uznał za pokojówkę, zaczęli rozmawiać o różańcu, który zobaczyła w jego dłoni. Właśnie zgubiła podarowany jej pamiątkowy różaniec (kobieta nie była wcale katoliczką) a Jim wiedziony natchnieniem Ducha Świętego podarował jej swój. Za chwilę wchodzi wzięty reżyser i mówi do „pokojówki” coś w stylu :co się stało kochanie a pokojówka to nie pokojówka tylko żona reżysera. Dostał rolę Dantesa w filmie Hrabia Monte Christo.

  • Maria Teresa pisze:

   Też tak myślałam o swojej koleżance Ukraince, a okazało się,że jest grekokatoliczką i czczą obraz Jezusa miłosiernego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s