Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej – dzień V

Dzień V Nowenny
OFIAROWANIE

Maryjo, Matko mojego oddania się Jezusowi, Ty która trwasz zanurzona w życiu swego Syna aż po Krzyż, aż po całkowite wydanie się wraz z Nim Ojcu. Ujmij moje życie w swoje matczyne czułe dłonie i poprowadź! Poprowadź drogą zawierzenia. Poprowadź przez ciemność wiary i przez jasność Poranka Zmartwychwstania.

Poprowadź przez monotonię prostych dni i przez głębię ludzkich serc, z którymi splata się moje serce w codziennym przyjmowaniu siebie. Cicha Towarzyszko mojego życia naucz mnie trwać w ofiarowaniu. Ty, która zawsze przy mnie byłaś, bliska i daleka. Powierzam się Tobie Kocham Cię Wołam: Bądź Panią mojego serca Maryjo, Mamusiu prowadź do Domu, do Ojca

Prowadzenie: Karmelitanki Bose – Kraków – Łobzów

Za: https://www.karmel.pl/wielka-nowenna-szkaplerzna/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej – dzień V

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Antonina pisze:

  5. dzień Nowenny Szkaplerznej – Maryja św. Elżbiety od Trójcy Świętej – Dumanie.pl – blog osobisty | o. Mariusz Wójtowicz OCD
  https://dumanie.pl/5-dzien-nowenny-szkaplerznej-maryja-sw-elzbiety-od-trojcy-swietej/

 3. Antonina pisze:

  11 lipca – Karmel.pl
  https://www.karmel.pl/11-lipca/

 4. Inka pisze:

  Dziś kolejna rocznica rzezi Wołynskiej…pamietajmy w modlitwie o zakatowanych..rowniez o tej garści zakatowanych Ukraincow, ktorzy pomagali i ostrzegali Polakom … o tym, by PRAWDA wybrzmiala…kilka lat temu usiłowałam obejrzeć bardzo dobry, rzetelny dokument.. nie byłam w stanie dokończyć ogladania i słuchania …nie byłam.. .psychicznie zniesc opisu bestialstwa banderowcow, ktorego przywodce nadal czcza ukraicy i maja go za bohatera narodowego..oczywiście tu gdzie mieszkam, ani slowa pamieci w mediach miejskich…

  • cav pisze:

   https://www.youtube.com/watch?v=YpiY0UeKbOc
   mam nadzieje ze ukraincy porzuca kult tego bandyty zwlaszcza ze kazdego dnia przybywa im nowych bohaterow meczenikow prawdziwych patriotow.
   trzeba uswiadamiac zwyklych ukraincow o bestialstwie jakiego dopuszczali sie banderowcy. szczegolnie teraz kiedy ukraincy doswiadczaja bestialstwa ze strony moskali.
   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-10/warszawa-ukrainka-brutalnie-pobita-i-okradziona-szla-odebrac-dziecko-z-przedszkola/ a tu niestety owoce niepotrzebnego i nieprzemyslanego jadu internetowego.

   • Maggie pisze:

    @cav: myślę, że przemilczanie i brak potępienia sadystycznych zbrodni, spowodowało takie niegodne zachowanie. Wstyd, że ktoś odważył się napaść na tą kobietę.
    Uciekinierzy nie są winni zbrodni, ale milczeniu o nich i braku potępienia tych rzezi – ale i u nich tj w znaczeniu siebie, to też nie zawsze bardzo bezpieczne ujawnianie Prawdy i „kalanie bohatyrów”.
    Zresztą na „skrzypcach” nienawiści do Polaków, dla podziałów i dzierżenia władzy, grali przez wieki carowie oraz sowieci, mający w partyturze imperialistyczne państwo, oparte na intrygach kłamstwa. Kłamstwo często powtarzane „staje się prawdą” i narzędziem podziałów – z motto dziel i rządź … a stado głupich baranów poleci.

  • Maggie pisze:

   Masz rację Inko.
   No … ale do tego to ambasador Ukrainy w Niemczech (chyba Melnik) już popisał się na całego – Żydzi z Izraela potępili „ten występ polityka” wspominając swoich, bo przecież i Oni tak jak i Polacy i Ormianie byli w straszliwy sposób pozbawiani życia. Z tego co słyszałam 😳 przesunęli go do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

   Nie żywimy nienawiści ale PRAWDA i POTĘPIENIE wynaturzonych morderców jest konieczna, zwłaszcza kiedy, rozumiejąc horror wojny, pomagamy z miłości Boga i bliźnich.
   To co było jest dowodem demonicznego opętania, a kreowanie sadystycznych morderców na bohaterów i budowanie im pomników jest również demoniczne.
   🙏🏻
   Spotkałam w Toronto Ukrainkę, która ukrywała Polaków przed rzezią, a o swoim mężu (z tatuażami tryzuba i z nr z obozu – bo był czas, że Niemcy ich też „brali”), na starość chwilami agresywnym i z Alzheimerem, powiedziała, że jej mąż za młodu był durny i poszedł, gdy go zawołali „wojować”. Dodała, płacząc, że jego tym Alzheimerem pokarało to się nie dziwi, ale czemu ją nim i opieką nad nim pokarało, to nie wie, bo ukrywanie Polaków też groziło śmiercią.

 5. Krzysztof F. pisze:

  Proszę o modlitwę za Agnieszkę i jej rodzinę, która choruje na nowotwór czerniak. Lekarze stwierdzili przerzuty, straciła ostatnio zdolność chodzenia i trafiła do szpitala. Stan poważny. Bóg zapłać.

 6. gosc pisze:

  Nie wiem czy to przypadek. Widzę, że osoby poszczepione 3 dawkami nagle chorzy na raka i szybko umierają, szybko rak się rozchodzi po organizmie. Ostatnio też sąsiadka szybko zmarła

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s