Egzorcyzm św. Antoniego przeciw burzom 

Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Św.

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju.
† Bóg stał się człowiekiem
† i Słowo stało się ciałem.
† Chrystus narodził się z Dziewicy.
† Chrystus cierpiał.
† Chrystus został ukrzyżowany.
† Chrystus umarł.
† Chrystus powstał z martwych.
† Chrystus wstąpił do Nieba.
† Chrystus zwycięża.
† Chrystus króluje.
† Chrystus rządzi.
† Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami.
† Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju,
† i Słowo stało się Ciałem.
† Chrystus jest z nami razem z Maryją.
† Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył.
† Święty Boże!
† Święty mocny!
† Święty i Nieśmiertelny!
† Zmiłuj się nad nami. Amen!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Egzorcyzm św. Antoniego przeciw burzom 

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Ann pisze:

  Egzorcyzm dziala i sw Antoni tez. Odmowilam w nocy bo szalala burza i ustalo zaraz po modlitwie!!! Chwala Panu

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, dzięki Twemu komentarzowi podniosłam wpis na główną, sama odmówiłam i przespałam całą noc (nie było słychać piorunów czy grzmotów)

   • Mateusz PWWM pisze:

    Potwierdzam, zawsze odmawiam gdy zbliża się burza, czy to w domu czy w pracy. Ostatnio były dwie pod rząd, ale po modlitwach obyło się bez strat, tylko na strachu. Pracuje na sprzęcie ciężkim (35ton koparka) w szczerych polach jako odkrywka, często koło lini wysokiego napięcia, więc czasami można się wystraszyć 😉

   • Ann pisze:

    a ja dzięki Tobie i tej stronie zwiedziłam;
    -Radecznice 🙂
    -Wąwolnice 😉
    – i Chełm nawet 😉

    i cdn mam cała listę a4
    wspaniały przewodnik duchowo/historyczny tu mam na tej stronie i nigdzie nie musze szukać, pyknę sobie WOWIT i wszystko mam na dłoni-gotową ściągawkę, ucztę duchową 😉

 3. Anna WH pisze:

  Mam ogromną prośbę . Proszę mi powiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja z o. Witko? Mam niedaleko możliwość uczestniczenia dziś w mszy z o. Witko ale się waham. Bardzo pomogła by mi opinia z Wowit

  • Ann pisze:

   Z tego co mi wiadomo to wszystko ok, jest posluszny swoim kierownikom i nie jest karany jak O Daniel, normalnie sprawuje Msze Sw ale kazdy robi wg swojego sumienia, ja bylam na Mszy sw w Dursztynie gdzie akurat ojciec Witko prowadzil Msze Sw i spowiadal mnie i bylo bardzo spokojnie i bez wyskokow i cyrkow 😉
   Ale to moje zdanie.
   Bardziej martwi mnie fakt, ze Franciszkanie Sanok zaprosili Zielinskiego i na dniach bedzie sie dzialo..mnostwo mlodych..rekolekcje i wiele plakatow..i co mam teraz odejsc od Franciszkow bo zaprosili Zielinskiego?
   Ja akurat nie szukam z nim kontaktow i zamierzam chodzic na Msze Sw do Franciszkanow dla samych Mszy Sw i spowiedzi.
   Jesli czujesz, ze chcesz isc do o Witko to idz. To moje zdanie inni moga miec inne 🙂 Musisz sama rozeznac w Duszy.
   Ojcu Witko to najbardziej tlumy wielbicielek zaszkodzily i Zielinski..

  • Bogna P. pisze:

   Byłam mniej więcej 2 lata temu na rekolekcjach, które prowadził o. Witko. Jechałam spory kawał drogi z nadzieją na pomoc w rozwiązaniu problemu natury raczej duchowej- nie udało się. Do o. Witko faktycznie dopchać się było trudno przez oblegające tłumy, sam Ojciec- nastawienie raczej celebryty i gwiazdora niż duchownego.
   A modlitwa o uzdrowienie, która kończyła rekolekcje, pełna tzw. „spoczynków w duchu”, pojawiających się chichotów i dziwnych głośnych śmiechów dosłownie mnie zmroziła. Duchowość jakaś powiedziałabym w stylu Marcina Zielińskiego: głośna i nastawiona na sukces. Potem -nawet chyba na WOWiT znalazłam świadectwo p. Grzegorza Bacika, który długo współpracował z o. Witko i tę współpracę zerwał, bo również miał wątpliwości. Nie wiem, jak sprawa tej współpracy wygląda w tej chwili. Pobieżne „przelecenie” internetów pokazuje przyjazny -co najmniej- stosunek Ojca do wspomnianego M. Zielińskiego (nazywa go „bożym człowiekiem” i „dobrze wybranym przewodnikiem duchowym”, prowadził z nim wspólne rekolekcje dla Polonii itp.- pełno tego jest w internecie) całkiem mnie od o. Witko odrzuciło.
   Ale to moje zdanie i moje rozeznanie – przemyśl i rozważ dobrze, komu oddasz -nawet na trochę- wpływ na swoje duchowe życie.

 4. Elizeusz pisze:

  Również św. S. Faustyna w „Dzienniczku” opisuje sposoby na uciszenie burzy:
  1. Nagłe uciszenie burzy. Dziś w nocy była straszna burza. Pochyliłam się twarzą do ziemi i zaczęłam odmawiać litanię do Wszystkich Świętych. Pod koniec tej litanii, opanowała mnie tak wielka senność, że nie mogłam w żaden sposób skończyć tej modlitwy. Wtem się podniosłam i rzekłam do Pana: Jezu ucisz burzę, bo dziecię Twoje jest niezdolne dłużej się modlić i senność mnie morzy. Po tych słowach otworzyłam okno całe, nawet nie zapinając je na haki. Siostra N. mówi mi: co Siostra robi, przecież wicher wyrwie okno. Odpowiedziałam jej, niech śpi spokojnie i zaraz uciszyła się zupełnie burza. Na drugi dzień Siostry mówiły o tym nagłym uciszeniu burzy, nie wiedząc co to znaczyło. Nic na to nie odpowiedziałam, tylko pomyślałam sobie: Jezus i Faustynka wie co to znaczy… (Dz 1197)
  i
  2. Dziś zbudziła mnie wielka burza; wicher szalał i deszcz, jakoby chmura była oberwana, co chwila uderzały pioruny. Zaczęłam się modlić, aby burza nie wyrządziła żadnej szkody; wtem usłyszałam te słowa: „- Odmów tę koronkę, której cię nauczyłem, a burza ustanie”. Zaraz zaczęłam odmawiać tę koroneczkę i nawet jej nie skończyłam, a burza nagle ustała i usłyszałam słowa: – przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą Moją. (Dz 1731)
  i
  3. Gdy się zbliżała wielka burza, zaczęłam odmawiać tę koroneczkę. Wtem usłyszałam głos Anioła: – Nie mogę się zbliżać w burzy, gdyż jasność wychodząca z ust jej odtrąca mnie i burzę, – żalił się Anioł Bogu. Wtem poznałam, jak wielkiego spustoszenia miał dokonać przez tę burzę, lecz również poznałam, że miła była Bogu modlitwa ta i jak wielka jest moc tej koroneczki. (Dz 1191)

 5. Estera pisze:

  Na wieczory uwielbienia w Tychach również jest zapraszany Marcin Zieliński, dlatego już w nich nie uczestniczę. Zresztą po pierwszych zachwytach coś mi nie pasowało na tych wieczorach. Nie dla mnie chyba. Wolę tradycyjną, zwykłą (czyli niezwykłą) Mszę Świętą, bez protestanckich naleciałości.

 6. Elizeusz pisze:

  Na to chyba nie ma egzorcyzmu:
  https://nczas.com/2022/06/21/zaczyna-sie-pierwsze-osiedle-w-polsce-bez-cieplej-wody-nie-stac-ich-na-wegiel/
  Polityka energetyczna rządu zbiera swoje żniwo. Pierwsze osiedle w Polsce straciło dostęp do ciepłej wody. Nie z powodu awarii, lecz drakońskich cen węgla.
  Mieszkańcy bloków we wsi Turna na Mazowszu od poniedziałku nie mają ciepłej wody. Lokalna ciepłownia poinformowała, że skończyły się zapasy węgla, a na nowy – którego brakuje, w związku z czym ceny szaleją – nie ma pieniędzy.
  – W niedzielę wieczorem ostatni raz podgrzaliśmy wodę. Palacze poinformowali mnie, że zapasy się wyczerpały. Pilnie poszukujemy okazji zakupu węgla w umiarkowanej cenie, ale prawdopodobnie i tak będą musiały wzrosnąć opłaty, czyli miesięczne zaliczki za ciepłą wodę i ciepło – powiedziała WP Magdalena Zdunek, prezes spółdzielni mieszkaniowej TUR w Turnej.
  „Z żalem informujemy, że zapasy węgla na podgrzanie wody się wyczerpały. Dotychczasowy dostawca stanowczo odmówił dalszego dostarczania opału z uwagi na wysokie zadłużenie Spółdzielni. Brak wpłat za lokale i zbyt niska stawka za metr grzewczy, która pomimo ostrzeżeń i faktów zmieniających się cen nie została podniesiona – zmusza zarząd do wyłączenia piecy. Dalsze losy Spółdzielni w Waszych rękach” – taki komunikat mogą przeczytać na wywieszonych kartkach mieszkańcy bloków w Turnej.
  Spółdzielnia zorganizuje zebranie z mieszkańcami i liczy, że ci zgodzą się na znaczną podwyżkę czynszu, by wróciła ciepła woda. Skoro takie problemy piętrzą się latem, to strach pomyśleć, co będzie działo się w sezonie jesienno-zimowym, gdy zapotrzebowanie na energię jest o wiele większe. Z szacunków Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie wynika, że podwyżki cen sprzedaży w ciepłowniach mogą sięgnąć 60-80 proc. To pokłosie embarga na rosyjski węgiel. Polskiego brakuje, bo kolejne rządy od lat wygaszały jego wydobycie. Mimo, że Polska przecież „leży” na węglu.

  • Kamilbolt pisze:

   Egzorcyzmem byłby bunt ludzi przeciwko władzy, której nie można już dłużej być posłusznym. Ale wtedy na destabilizacji społeczno-politycznej skorzystają nasi śmiertelni wrogowie zarówno ze wschodu, jak i z zachodu – ostrzegam przed Niemcami, których ignoranci uważają za sojuszników, a nimi nie są. Więc jesteśmy w czarnej dziurce, jeśli nie będzie nawrócenia w narodzie.

  • cav pisze:

   bedzie ciezka zima. to jest chyba ten moment zeby robic jakies tam zapasy i wcale nie chodzi i jakies kataklizmy tylko o inflacje i ceny energii.

 7. Euzebia pisze:

  Modlitwa przeciw burzom św.Antoniego z Padwy
  https://www.youtube.com…..

 8. MałgorzataM pisze:

  Ja też od dawna używam tego egzorcyzmu. Modlę się jak zbliża się burza i działa. A o Ojcu Witko – to Kapłan pokorny i rozmodlony. Byłam wiele razy, ale dawno temu, na mszach świętych odprawianych przez Ojca Witko i odnosiłam bardzo pozytywne wrażenie. I to O. Witko miał udział w moim nawróceniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s