Czy Antychryst jest wśród nas? Spotkanie z ks. Robertem Skrzypczakiem w Warszawie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Czy Antychryst jest wśród nas? Spotkanie z ks. Robertem Skrzypczakiem w Warszawie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. cav pisze:

  Rosja USa nwo. dzieci bila gejtsa 🙂

 3. babula pisze:

  Luz de Maria de Bonilla -Pan Jezus mówi prosto do duszy:

 4. kasiaJa pisze:

  Odważny wywiad z dr. Normanem Pieniążkiem, który zna CDC „od podszewki”. Szok!
  https://banbye.com/watch/v_ESkY-IoLi-BM

 5. agicam pisze:

  Z Blogu” KSIĄDZ TEŻ CZŁOWIEK”
  Gdy kasjerka podliczyła koszyk wyszło prawie 400 złotych. To wszystko, co miałem w portfelu na cały miesiąc”
  Przedwczoraj zadzwonił do mnie ks. Robert. Znamy się z oazowych, kleryckich czasów. W trakcie rozmowy opowiedział mi historię księdza z ich diecezji, która była na tyle poruszająca, że zapytałem go czy mogę opublikować ją u siebie na stronie. Zgodził się.
  Ksiądz – bohater tej opowieści – ma na imię Adam. Wtedy, gdy historia się działa był jeszcze w seminarium. Adam pochodzi z ubogiej rodziny, a ponieważ klerycy częściowo pokrywają czesne za seminarium, musiał każdego miesiąca w jakiś sposób uzbierać na comiesięczną opłatę.
  I tutaj małe dopowiedzenie ode mnie: Jak wygląda takie „zbieranie”? Mamy taki księżowski zwyczaj, że ci, którzy skończyli seminarium wspierają kleryków drobnymi kwotami. Sam wielokrotnie takie wsparcie otrzymałem, a gdy grzecznościowo odmawiałem słyszałem zazwyczaj te same słowa: <>. Czasem też pomoże proboszcz albo dumna ciocia 🙂. Oczywiście wspierają też rodzice. Ale co zrobić, gdy w domu ciężko związać koniec z końcem…
  Wracamy do opowieści o ks. Adamie. Pewnego dnia podszedł do niego ubogi człowiek i zapytał, czy „księżulek nie kupiłby mi trochę rzeczy do jedzenia?”. Wyjaśnił, że znalazł się w trudnej sytuacji. Adam wysłuchał i zgodził się. Gdy weszli do Biedronki powiedział: „Niech pan weźmie ile panu potrzeba”. Ubogi mężczyzna zaczął wkładać towary do wózka. Gdy dojechali do kasy, po podliczeniu wyszło 394 złote. Prawie wszystko, co Adam miał na opłacenie kolejnego miesiąca i na drobne wydatki. Ale pomyślał, że skoro obiecał to przecież teraz się nie wycofa…
  I tutaj ks. Robert dodaje, że gdy jego kolega dziś (po latach) o tym opowiada, zawsze dodaje trochę żartobliwie: „Łatwo jest powiedzieć, że się pomoże, ale gdy musisz oddać wszystko, co masz… to wtedy zaczynasz się zastanawiać, czy aby na pewno dobrze zrobiłeś…”.
  Słowo się rzekło. Ubogi mężczyzna podobno podziękował i obiecał modlitwę. Adamowi zostało w portfelu 6 zł. Za bieżący miesiąc już nie zapłacił. Wiedział też, że będzie „w plecy” o jeden miesiąc. Trudno, uzbiera i odda dług w wakacje.
  Gdy po miesiącu poszedł opłacić czesne usłyszał: „Nie musisz płacić. Przyjechał pewien ksiądz, który nie chce, abyś poznał jego nazwisko. Z góry opłacił twoje czesne do końca roku akademickiego”.
  Gdy kleryk Adam dopytał, kiedy to było usłyszał, że kilka tygodni temu…

  Gdy ks. Robert opowiedział mi przedwczoraj tę historię przeszły mnie ciarki. To przecież iście biblijny przykład jak Bóg nagradza szczere i hojne serce. Przypominają mi się słowa z Pisma Świętego o liliach polnych i ptakach powietrznych. I o tym, że dzień ma swoją biedę i nie można zbytnio martwić się o to, co przyjdzie.
  W Liście do Koryntian jest też chyba coś o tej historii… Oceńcie sami…
  <>.
  (2 Kor 9, 6-9).
  Z Bogiem! https://www.facebook.com/search/top?q=ksi%C4%85dz%20te%C5%BC%20cz%C5%82owiek
  Ksiądz. Też człowiek.

  • Sławek pisze:

   Jeśli Kościoła nie stać na opłacenie internatu dla biednych kleryków, to naprawdę dotykamy dna.

   • Bogdan pisze:

    Pisze to w oparciu o życiorys w formie książki o św. Ludwiku de Montfort , który dostałem od jednego z Gabrielistów
    Za czasów św. Ludwika Grignona Kościół też nie opłacał biednych kleryków dlatego zakładano seminaria dla ubogich kleryków i do takiego seminarium we Francji trafił św. Ludwik, było to seminarium o duchowości suplicjańskiej, ale i w tym seminarium klerycy musieli coś uzbierać aby utrzymać seminarium, dlatego często chodzili na kwesty. W regułach wspólnoty klerycy odnajdywali wytyczne wychowania: ” Studenci przebywają we wspólnocie w pobliżu Saint-Sulpice w Paryżu, aby uszanować 30 lat ubogiego i trudnego życia Jezusa, przygotować się do wypełniania obowiązku Bożego kapłaństwa pod opieką Najświętszej Dziewicy, św. Józefa, św. Apostołów oraz Ojców apostolskich”

    Książka nazywa się ” ŻYCIE ŚWIĘTEGO LUDWIKA MARII DE MONTFORT”
    o. Miljenko Sušac SMM

    • Bogdan pisze:

     Zwerifikowałem to co napisałem i chyba coś pokręciłem.Dlatego napisze małe sprostowanie.
     Przed nastanien kryzu ekonomicznego we Francji za nauke św.Ludwika w seminarium płaciła pani de Montigny gdy kryzys na stał przestała płacić a głód był w tym okresie bardzo dotkliwy. Seminarium też było w niekorzystnej sytuacji a wielu seminarzystów pozostało bez wsparcia materialnego ze strony rodzin i dobroczyńców . Rektor seminarium, de la Barmondière miał do wyboru albo odprawić najuboższych kleryków w tym św.Ludwika albo robić wszystko by im pomóc. Postawił na to drugie i dlatego postarał sie znaleść drobne zajęcia dla nich. ” Najważnieszym z nich, było nocne czuwanie przy zmarłych w parafii Saint-Sulpice. A ponieważ ta praca nie wystarczała na utrzymanie, seminarzyści musieli iść zbierać jałmużne w mieście. Grinion sam wyszedł z propozycją, że będzie kwestował za siebie i innych.”

     Nie wiem czy wiesz, ale to proboszcz utrzymuje kleryka którego rodzina nie ma pieniędzy na pobyt w seminarium diecezjalnym swojego dziecka.
     To wiem od mojego spowiednika, ale kto wie może jego wiedza jest nie aktualna i coś sie zmieniło w tym temacie.

     A jeśli pisząc Kościół masz na myśli biskupów, kardynałów i papieża. To raczej nie słyszałem aby Watykan utrzymywał finansowo jakieś seminarium i seminarzystów , ani nie słyszałem żeby to robił biskup albo kardynał.

 6. agicam pisze:

  Drugi list do Koryntian 9, 6-9
  6 Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. 7 Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg*. 8 A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki 9 według tego, co jest napisane: Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki*. 10 Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości*. 11 Wzbogaceni we wszystko, będziecie pełni wszelkiej prostoty, która składa przez nas dziękczynienie Bogu. 12 Posługiwanie bowiem tej sprawie społecznej nie tylko uzupełnia to, na co nie stać świętych, lecz obfituje w liczne dziękczynienia składane Bogu. 13 Ci, którzy oddają się tej posłudze, wielbią Boga za to, żeście posłuszni w wyznawaniu Ewangelii Chrystusa, a w prostocie stanowicie jedno z nimi i ze wszystkimi. 14 A w swych modlitwach za was okazują wam miłość z powodu przebogatej w was łaski Boga. 15 Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany.

 7. agicam pisze:

  Odpowiedź dla Ann i wszystkich zainteresowanych. Agata Weronika jest mi znana za pośrednictwem Facebooka księdza Sławomira Kostrzewy. Mam polubiony jego blog i wyświetla mi się automatycznie to co on publikuje. Mam pełne zaufanie do tego księdza. Zwłaszcza rodzice powinny się nim zainteresować bo specjalizuje się w tym temacie. Strony Agaty Weroniki ja i jeszcze ktoś czasem tu wrzucam,
  bo trafiają w serce. I tylko tyle mogę powiedzieć.

  Polecam też blog „Ksiądz. Też człowiek” na facebooku. Nie znam imienia i nazwiska. Zasłynął z celnej riposty na hejt na księży w dniu swojego wyświęcenia. Tytuł „Jestem księdzem. Nic ci nie zrobiłem” Teks na wspomnianym blogu na Facebooku.
  Chciałam tez potwierdzić Ewo, że wszystko co wrzucasz z Facebooka jest „zniknięte”. Ani razu nie przeczytałam treści. Trzeba coś z tym zrobić bo szkoda, wszyscy się denerwują. To jakaś dziwna blokada i tym informatyk powinien się zająć. Może któryś z czytelników pomoże. Ja humanistka nie mam pojęcia. Błogosławionego dnia dla nas wszystkich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s