Nowenna do św. Antoniego – dzień trzeci

DZIEŃ TRZECI
Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny

O przeczysta lilio niewinności, drogi klejnocie ubóstwa, jasna gwiazdo świętości, chwalebny św. Antoni, który miałeś szczęście piastować na rękach Boskie Dzieciątko; oto ja pełen nędzy wszelakiej, uciekam się do Ciebie, błagając, byś mię wziął w Swoją opiekę.
Jeśli potrzebujemy cudu czy łaski Kościół św. wzywa nas, byśmy się do Ciebie uciekali. Ufny więc w Twoją opiekę błagam Cię św. Antoni, racz mi wyprosić u Boga łaskę szczerego żalu za grzechy i łaskę miłowania Boga nade wszystko. Ufam, że za Twoją przyczyną zwyciężę wszystkich nieprzyjaciół swej duszy i będę służył Bogu. Ojcu najlepszemu przez całe swe życie w świętości i sprawiedliwości, by potem z Tobą kochać i uwielbiać Go na wieki w niebie. Amen.

Rozmyślanie
Święty Antoni zrozumiał, że Bóg nie żąda od niego śmierci męczeńskiej wśród pogan. Dlatego usunął się na puszczę w Monte Paulo we Włoszech i został męczennikiem pokuty. Biczował swe ciało aż do krwi i wycieńczał je rozmaitymi umartwieniami. Jeżeli św. Antoni, mimo świątobliwego życia tak ostrej i srogiej poddawał się pokucie, to jakże ja winienem pokutować, którego życie jest jednym pasmem grzechów?

Modlitwa
O św. Antoni, mimo swej niewinności umartwiałeś okrutnie swe ciało, stałeś się męczennikiem pokuty. Ja zaś mimo tylu upadków i wykroczeń nie chcę się umartwiać i wzdrygam się przed pokutą. Zaklinam Cię, święty i miłosierny mój Opiekunie, racz mi wyjednać u Boga łaskę poprawy grzesznego życia i ducha pokuty.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Jest to nowenna ułożona przez o. Bernarda Franciszkanina wyd. “Rycerza Niepokalanej”; Niepokalanów 1939r

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Nowenna do św. Antoniego – dzień trzeci

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Elizeusz pisze:

  Witaj EWO! Mam do Ciebie, taką oto prośbę. Jakiś czas temu – na zapytanie kogoś z blogowiczów/blogowiczek – podawałaś miejsce, gdzie można by zamówić i kupić olejek Dobrego Samarytanina. A nadto może miejsce, gdzie mógłbym zakupić też olej św. Michała Archanioła. Tymczasem dziękuje i pozdrawiam w Panu + 3J2.

  • eska pisze:

   Właśnie, chodzi o taki sprawdzony olejek a nie z Allegro, bo to nie wiadomo co jest tak naprawdę.

  • gosc pisze:

   @Elizeusz
   jest na allegro, ja pierwszy raz słyszę o takich olejkach

  • Elizeusz pisze:

   Do gościa. Wiem, że jest na allegro. By dowiedzieć, się ntt. wymienionych przeze mnie olejków, to warto byś zasięgnął trochę języka na ich temat. Tymczasem pozdrawiam w Panu.

   • Iwona pisze:

    Przepis na Olej Dobrego Samarytanina:
    Składniki:
    -5 czystych olejków eterycznych i 1 olej podstawowy
    Olejki eteryczne:
    -olejek z cynamonu
    -goździk
    -olejek cytrynowy
    -olejek rozmarynowy
    -olejek z eukaliptusa
    Olej podstawowy:
    może być z oliwek lub migdałowy. Proporcja powinna być 1 jednostka olejku czystego
    na 5 jednostek oleju podstawowego.

    Przygotowanie:
    Wymieszać 5 czystych olejków eterycznych z olejem podstawowym. Mieszać za pomocą szklanej pałeczki do mieszania, albo wlać wszystkie te oleje w odpowiednich proporcjach do szklanej butelki i wstrząsnąć, aż uzyska się mieszaninę jednorodną.
    Ponieważ cynamon jest bardzo silny i może wywołać podrażnienie skóry, zaleca się użycie średniej dawki.

    Zalecenia:
    -Jeśli to możliwe, używać olejków eterycznych typu lekarskiego, by zapewnić ich
    czystość.
    -jako olej podstawowy można użyć oleju kokosowego lub z nasion winogron, który
    lepiej się wchłania w skórę
    -robić go w pomieszczeniu z dostępem świeżego powietrza, bez wystawiania olejków na
    działanie słońca
    -używać rękawiczek i pojemnika ze szkła
    -wypróbować mieszankę na skórze przedramienia; jeśli się zaczerwieni, spłukać olejem
    podstawowym i dodać więcej tego oleju podstawowego do mieszanki. Nie wystawiać oleju zbyt dużo na działanie powietrza. Najlepiej przechowywać go w zamkniętym pojemniku koloru bursztynowego, by nie wyparował. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

    Dawkowanie i sposób zastosowania:
    przed każdym użyciem delikatnie wstrząsnąć. Zaaplikować i wetrzeć kropelki bezpośrednio w skronie, na gardło [od zewnątrz], za uszami, pod pachami, na brzuch,
    stawy skokowe i/lub podeszwy stóp. By oczyścić powietrze i usunąć wirusy z otoczenia,
    domu lub biura, używać rozpylacza lub atomizera, albo zagotować trochę wody w rondlu i wlać kilka kropel. Inny sposób użycia: na kawałku materiału, chusteczce lub waciku, umieścić 3 lub 4 krople oleju i nasmarować nos i usta.

    Przeciwwskazania:
    Nie stosować bezpośrednio na skórę, zanim się go nie rozrzedzi w jakimś oleju podstawowym. Olejki same z siebie są podrażniające i wymagają ostrożności. Gdy skóra
    jest wrażliwa, zaaplikować wyłącznie na podeszwy stóp. Nie stosować u dzieci mniejszych niż 3-letnie. W przypadku kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem w sprawie szkodliwości użytych olejków eterycznych.
    Przepis, który podała nam Najświętsza Dziewica Maryja, zawiera czyste olejki eteryczne. Gdy nie da się znaleźć tych konkretnych olejków, można spróbować wyekstrahować je z odpowiednich roślin samemu, by później je wymieszać.
    Uwaga dodatkowa: Należy używać olejków eterycznych o jak największym stężeniu.
    Można je nabyć we wszystkich krajach. Poleca się, by podczas przygotowywania trwać
    na modlitwie i mieć wiarę w Boże zalecenia.

  • Iwona pisze:

   @ Elizeusz, znalazłam taką recepturę -Olej św. Michała Archanioła
   a) Używa się oleju kokosowego jako oleju podstawowego i dodaje się olejek eteryczny
   z geranium oraz olejek eteryczny z lawendy.
   b) Instrukcje:
   • Do pół litra oleju kokosowego dodaje się 5 mililitrów olejku eterycznego z
   geranium i 5 ml olejku eterycznego z lawendy.
   • Wymieszać i wlać do małych buteleczek, najlepiej o kolorze brązowym. Jeśli
   takich nie ma, można go przechowywać w butelkach przezroczystych w
   chłodnym miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu światła.
   • Stosować jedynie zewnętrznie.
   • Umieszcza się na uszkodzeniu skóry z umiarem, 1-2 krople 3-4 razy na dzień,
   zależnie od stopnia uszkodzenia skóry.
   Z Panem Bogiem!

   • Elizeusz pisze:

    Witaj Iwono! Dziękuje za te przepisy (mam je wydrukowane od jakiegoś czasu). ale mi chodziło o dobre źródło zakupu gotowych tych olejków. Tymczasem pozdrawiam w Panu + Ba 5,9 (proszę to odnieść do samej siebie, a więc: Niech Cię Bóg…).

    • Iwona pisze:

     @Elizeusza.Myślę,że gwarantem jakości olejków jest dalej Herbapol Kraków .
     Możesz kupić na ich stronie lub u sprawdzonych sprzedawców na allegro .Z Panem Bogiem!

 3. Monika pisze:

  W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Od 2018 roku – zgodnie z decyzją papieża Franciszka – jest to wspomnienie obowiązkowe obchodzone w całym Kościele katolickim w obrządku łacińskim. Dotąd było obchodzone tylko w Polsce i Argentynie.

 4. Ann pisze:

  Sw Antoni ochron moja coreczke aby wirus ja nie dopadl,ma wycieczke i ognisko
  Ochron mojego meza on musi byc teraz zdrowy i silny bo nadchodza zmiany w jego pracy

  Niestety wirus, bol straszny calego ciala,kazda kosc , staw i glowa ,oczy. Wszystko boli,czysci mnie od rana bolesnie.
  Bez wymiotow dzieki Bogu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s