Ks. Dominik Chmielewski – rekolekcje w Kolbuszowej. Dzień 2: Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, to zginie!

Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci grzechów, to zginie!

Rekolekcje w Parafii pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej – dzień 2   
Nauki rekolekcyjne w dniach 29-31.05.2022 głosi ks. Dominik Chmielewski SDB

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski – rekolekcje w Kolbuszowej. Dzień 2: Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, to zginie!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Monika pisze:

  Można się uśmiać.

 3. Monika pisze:

  Kto modli się śpiewem, ten dwa razy się modli.

 4. Oko pisze:

  Które książki o ojcu Dolindo/autorstwa ojca Dolindo wydane w Polsce polecacie? Za mną lektura ‚Jezu Ty się tym zajmij’ oraz ‚Moja misja trwa’.

 5. Renata75 pisze:

  Szczęść Boże.Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest „system parafialnych komorek ewangelizacyjnych” i czy to dobre dzieło. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

 6. nkembo pisze:

  Ksiądz Chmielewski STRASZY ludzi swoimi kazaniami.

  • wobroniewiary pisze:

   Co Ty nie powiesz???

  • gosc pisze:

   @nkembo
   masz rację , STRASZY tych którzy są daleko od Boga

  • Longin pisze:

   @nkembo
   Tak STRASZNE to lekceważyć dzieła Ducha Świętego oraz kpić z tych, którzy mówią w Jego Mocy, bo na takich może wylać się gniew Boży.

  • Kate pisze:

   Wiesz co jest straszniejsze od kary? Jej brak i utrzymanie statusu quo. Być może TOBIE jest wygodnie i sympatycznie, ale pomyśl o milionach ludzi, którzy na padają ofiarą szalejącego zła (zniewalanie, ogłupianie, wykorzystywanie na wszelkie możliwe sposoby, mordowanie fizyczne i duchowe). Pomyśl o milionach dusz, które wpadają do piekła i są tracone NA WIEKI. Taki jest status quo dla świata. To Cię nie przeraża?! Chyba dobrze, że Pan Bóg chce coś z tym zrobić i uratować jak najwięcej Swoich dzieci, prawda? Tym bardziej, że zorganizował nam i wciąż organizuje misje ratunkowe, nic tylko korzystać dla siebie i swoich braci

  • Beata pisze:

   Bo łatwiej powiedzieć straszy niż coś w sobie zmienić?

  • Sylwek pisze:

   Dzieki posmialem sie bylo mi trzeba.

  • Katarzyna pisze:

   Straszy? A może ostrzega

 7. AGA pisze:

  A z Wydawnictwa M ” Dolindo i Oficjum Listy z Rzymu”, „Owoce i charyzmaty Ducha Św.”, „Ojcze nasz”, „Kto umrze, zobaczy czyściec i raj”, „Tak, widziałem Niepokalaną”, „Przybądź Duchu Św.”, „7 darów Ducha Św.”. Wszystkie te książki są autorstwa o. Dolindo https://wydawnictwom.pl/szukaj?controller=search&s=dolindo
  A co do polecenia to tylko czytałam: ” Jezu Ty się tym zajmij”.

 8. Longin pisze:

  Czy to ostatnie „połowy ryb” ks. Dominika, jak ten w Kolbuszowej, gdzie ludzi rzeczywiście było mnóstwo (byłem też)…nie wiemy choć znaki i wydarzenia jakby podpowiadają, że tak.

  Może zatem warto już teraz kupić bilet na pociąg, aby potem niepotrzebnie nie stać w kolejkach – akurat wczoraj „przypadkiem” wpadło mi takie nagranie o.Augustyna

 9. Longin pisze:

  To również w kontekście ostatniego wpisu na paruzji, który być może zweryfikujemy w najbliższym czasie.

  • Aga pisze:

   Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus. Chcialabym Bogu i Wam podziekowac z serca za pomoc i modlitwe i prosic o dalsza modlitwe. Swiadectwo – Chodzi o Tatę. prosilam tutaj o modlitwe. Mial wypadek z powodu zawalu serca i udaru. Przezyl wypadek choc okolo godziny nie mial pomocy medycznej (lezal przy drodze). Przezyl smierc kliniczna oraz 3 razy zatrzymanie akcji serca, wyszedl z niedotleniania mozgu (choc mogl byc warzywkiem) z zapalenia pluc, z zaplania drog moczowych . Ma nadal serce slabe oraz tetniak do operacji oraz trzeba sprowadzac leki niedostepne w Polsce w ramach zapotrzebowania przez Min. Zdrowia, sa to leki ratujace mu serce. jest wychudzony i slaby.musi przejsc operacje tetniaka (a nie ma jak sie zapisac) leki sa ciezko dostepne a musi brac 3 razy dziennie i bez tego nie przezyje jego serce. Prosze o modlitwe aby byly zgody min Zdrowia w ramach zapotrzebowan, ulozenie sprawne sciagniecia na biezaco lekow z zagranicy jak dlugo beda potrzebne, szybkie realizacje recept, i zeby nas bylo stac na lek bo 1 opakowaie to okolo 1000 zl , zalatwienie operacji tetniaka w trybie pilnym (z jej dobrym wynikiem i Swiatlem Ducha Sw dla lekarzy) . ochrone od zla widzialnego i niewidzialnego dla niego i rodziny oraz sily i moc Ducha Sw dla nas w domu. Bardzo prosze o pomoc. Bardzo dziekuje bo ufam Waszej pomocy. . Prosze tez o laski do jego nawrocenia , zalu skruchy i pojednania z Bogiem i ludzmi. Agnieszka

 10. Ola pisze:

  Szczęść Boże. Chciałam podzielić się z Wami moją sytuacją, otóż 1 czerwca – w dniu moich urodzin, po 9 latach bycia wyłącznie „panią domu ” ( czyt. „kurą domową”😉) ,poszłam do pracy ,trudnej ,zostałam wychowawcą w Domu Dziecka,właśnie niebawem kończę nocny dyżur. Przede mną sztormy ,wichury i być może tsunami ,ale Jezus daje mi wewnętrzny pokój i proszę Go o to ,by On sam za mnie pracował ,bo ja za słaba jestem i sobie kompletnie nie ufam . Od 5 lat zamawiam Msze Święte wieczyste za różnych ludzi i mam w sercu zamiar zacząć zamawiać Msze Święte wieczyste też za dzieci z tego Domu Dziecka i współpracowników . Może się dziać …wiadomo … Ogólnie to mam przeogromny problem ze skupieniem na modlitwie różańcowej ,pompejanka idzie mi bardzo ciężko ,tak samo jak moje róże różańcowe, totalny brak skupienia . Ale miłosierdzie Boże jest nieskończenie większe od moich trudności ,także chwała Panu ❤️
  Kto może ,niech w mojej intencji westchnie do naszej Mamusi Przenajświętszej .☺️
  Błogosławionego pierwszego piątku miesiąca dla Was wszystkich, życzę Wam ,abyście dziś szczególnie przylgnęli do Najświętszego Serca Jezusa 😘

 11. duszyczka pisze:

  Bardzo Was proszę o modlitwę za mojego konającego tatę-Jerzego.

 12. Edyta pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

  • Małgosia pisze:

   We wszystkich intencjach, Panie Jezu dopomóż,my jesteśmy tacy słabi.
   Za konających modlitwa do św.Jozefa oraz o dobrą śmierć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s