Modlitwa za Ojczyznę za przyczyną św. Andrzeja Boboli

MODLITWA ZA OJCZYZNĘ

 Boże, za przyczyną św. Andrzeja dopełnij miłosierdzia
nad naszą Ojczyzną i odwróć grożące jej niebezpieczeństwa.
Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli,
a jej obywateli zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków.
Daj jej kapłanów, zakonników i zakonnice pełnych ducha Bożego
i żarliwych o zbawienie dusz.
Umocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów,
wytęp wszelką zazdrość, zawiść, pijaństwo, nieposzanowanie mienia
społecznego, niechęć do rzetelnej pracy oraz lekceważenie praw
jakiegokolwiek człowieka.
Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują
młodzież i przygotowują do życia w społeczeństwie. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny,
duch wzajemnej życzliwości, jedności i przebaczenia.
Amen.

Modlitwa pochodzi z książki „Św. Andrzej Bobola. Bohater Chrystusowy” ks. Józefa Niżnika, Wydawnictwo Esprit

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

43 odpowiedzi na „Modlitwa za Ojczyznę za przyczyną św. Andrzeja Boboli

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. klasv pisze:

  W Boże Narodzenie 25 grudnia 2021r. wystrzelono w kosmos teleskop Jamesa Webba, najdoskonalszy teleskop zbudowany przez człowieka. Bardzo skomplikowany proces jego umieszczenia na nietypowej orbicie, rozłożenia, schłodzenia i uruchomienia instrumentów przebiegł bez zakłóceń. Wydajność optyczna teleskopu jest lepsza niż najbardziej optymistyczne przewidywania zespołu inżynierów i niedługo będzie całkowicie gotowy do działania.
  Koszt projektu, w którym brała udział także europejska i kanadyjska agencja kosmiczna, (około 10 miliardów dolarów), w ciągu 12 lat stanowił sporą część wszystkich wydatków NASA na eksplorację kosmosu. Jednak dzięki temu zobaczymy kosmos zaraz po uformowaniu.
  Według aktualnych ustaleń kosmos ciągle rozszerza się w taki sposób, że im dalsze obszary kosmosu obserwujemy tym one szybciej oddalają się od nas. Oddalanie się obiektów zmienia emitowane przez nie promieniowanie. Każdy z nas spotkał się z tym zjawiskiem słysząc jak zmienia się dźwięk zbliżającej i oddalającej się od nas karetki na sygnale. Nazywamy to zjawisko efektem Dopplera.
  Efektem zmiany częstotliwości światła widzialnego jest przesunięcie jego widma ku podczerwieni, nie mogliśmy więc dostrzec światła bardzo odległych gwiazd przy pomocy klasycznych teleskopów.
  Teleskop Jamesa Webba, właśnie na tą okoliczność, wyposażono w 4 potężne instrumenty naukowe mogące jednocześnie rejestrować dane w bliskiej i dalekiej podczerwieni. Jego schłodzone do kilku stopni powyżej zera absolutnego detektory będą obserwowały kosmos w niedostępnym dotychczas zakresie fal. W skrócie, teleskop będzie potrafił obserwować ciepło.
  Dzięki temu zweryfikowanych zostanie wiele teorii naukowych, zobaczymy piękne zdjęcia kosmicznych obiektów, ze szczegółami w niespotykanej dotąd rozdzielczości np. atmosfery odkrytych planet, pył międzygwiezdny dotychczas niewidoczny, będzie można śledzić poruszające się obiekty i dzięki spektrometrii analizować ich skład. Astronomia już nie będzie już taka jak dawniej.
  Wielu naukowców pracujących przy projekcie zostało zachwyconych pięknem stworzenia.
  Obserwujmy badania naukowców i módlmy się dla nich o uczciwość w poszukiwaniu prawdy.
  (Krzyże wokół gwiazd wynikają z optyki teleskopu zbudowanego z 18 pojedynczych zwierciadeł.)

  https://www.jwst.nasa.gov/content/webbLaunch/deploymentExplorer.html

  • Renata Anna pisze:

   Można się zastanawiać dlaczego podjęto taką decyzję? Oczywiście mogę się mylić w swoich przypuszczeniach! Wiemy jednak o dużych ilościach zakupionych przez polski rząd szczepionek, na które nie ma popytu. Nie ma co z nimi zrobić. Szkoda jednak, by miały się zmarnować. W innej sytuacji trzeba by było ukarać winnych, za tak nierozsądną decyzję, zakupu szczepionek. Łatwiejszą i wygodniejszą formą jest przymus szczepień wydany w powyższym dokumencie. Za jakiś czas wyda się kolejna ustawę i będzie kolejny przymus. Nie zapominajmy jednak i nie lękajmy się! KTÓŻ JAK BÓG!

  • eska pisze:

   Mówiono o tym już wczesniej – że stan epidemii zostanie złagodzony na stan zagrożenia epidemicznego. Nie jest to więc dla mnie zaskoczenie.
   Natomiast wpisuje się to w schemat niejednokrotnie już stosowany przy zabieraniu ludziom wolności, że nawet jak im się z powrotem oddaje, to juz nie tyle, ile mieli wcześniej.

   • cv pisze:

    taktyka salami czy tez gotowania zaby. dwa kroki do przodu krok do tylu. to sie juz dzieje przynajmniej od 2001 jak to w imie walki z teroryzmem zaczeli nam czytac emaile i wprowadzali coraz dziwniejsze restrykcie na lotniskach.

    • Maggie pisze:

     @cv
     Raczej 🤔Krok do przodu a dwa do tyłu i odliczanka trwa: raz, raz dwa, trochę w prawo, trochę lewo i tak chochołowy taniec trwa … bez znaczenia kto na „tronie” zasiada… a dyrygent z dala, zachwala i pochwala.

   • Estera pisze:

    Tak o złagodzeniu mówiono wcześniej. Ale chodzi zapisany w tym rozporządzeniu obowiązek szczepień dla wszystkich, którzy mają cokolwiek wspólnego z medycyną lub farmacją, nawet dla personelu porządkowego. A to oznacza, że przy jesiennej fali będą następne grupy do obowiązkowych szczepień.

  • Damian pisze:

   Niedawno (około miesiąc temu) była debata w przestrzeni publicznej na temat rezygnacji ze szczepionek, a w tym rozporządzniu mamy reakcję na tą debatę. Całkiem niedawno minister zdrowia wysłał też zapytanie do organizacji pro-life „czemu nie informujecie o możliwości aborcji”. Niestety te działania pokazują mi jasno i wyraźnie komu służy obecnie minister zdrowia. Marana Tha

  • cv pisze:

   ten przymus szczepien medykow to martwe prawo(ludzie niezaszczepieni pracuja w ochornie zdrowia i wlos im z glowy nie spada) jednak nadal prawo. w uk czy czechach w ogole rzad sie wystraszyl i takiego przymusu nie wprowadzil. uwazam jednak ze i tak jako katolicy czy po prostu obywatele odnsnieslismy jakis sukces.pierwotnie mialbyc przymus szczepien nauczycieli czy mundorowych. nie jest ani zle ani dobrze. Mam nadzieje ze na zime nie puszcza jakiegos kolejnego wirusika. ostatnio glosno jest o malpiej ospie.

 3. Renata Anna pisze:

  Proszę o wycofanie z mojego wcześniejszego wpisu tej części, że Andrzej Bobola ma zostać głównym Patronem Polski. Dopiero odsłuchałam ks. Niznika i się z nim zgadzam. Dziękuję.

 4. wobroniewiary pisze:

  Będę cię przytulał tak bardzo, że umrzesz
  Czy maskotka może wpłynąć na psychikę dziecka tak, że będzie ono fantazjowało o mordowaniu? Do polskich domów, przedszkoli i szkół trafiła właśnie moda na zabijanie, a demoniczna maskotka Huggy Wuggy (czyt: hagi łagi) jest przez wielu rodziców uważana za coś kompletnie niegroźnego.

  • Asia pisze:

   Gdy koleżanka wysłała mi artykuł na ten temat myślałam, że temat mnie nie dotyczy. Moja córka ma 6lat i chodzi do przedszkola. A tu proszę po 2 tygodniach dostajemy maila z przedszkola, żeby dzieci nie przynosiły zabawek i ubrań z wizerunkiem owej postaci. Troje dzieci (2 chłopców i dziewczynka) przyniosło pluszaki. Na szczęście Pani miała z dziećmi pogadankę na ten temat i na razie sprawa ucichła. PS. Gdy na początku maja byliśmy na spacerze w miejskim parku na straganach było pełno tych zabawek (wtedy nie wiedziałam co to jest).

 5. Małgorzata pisze:

  Pomódlcie się proszę za mamę Agnieszki, wczoraj wieczorem operowana a dziś stan ciężki sepsa został metr jelita OIOM respirator. Dziękuję.

 6. wobroniewiary pisze:

  Nowenna dziewięciu wtorków przed Uroczystością św. Antoniego – dziś szósty wtorek

  Modlitwa: O Chwalebny święty Antoni, Ciebie Bóg obdarzył wielkim i zaszczytnym przywilejem wspomagania ludzi. Tysiącom zwracającym się do Ciebie z różnymi kłopotami udzielałeś pomocy: umierającym niosłeś pociechę, trędowatym uwolnienie, chorym zdrowie, studentom jasną myśl, żeglującym bezpieczny port, uwięzionym wolność, okradzionym własność, a gubiącym ich zgubę. Kto zresztą zdoła zliczyć tych wszystkich, którzy przez Ciebie otrzymali pociechę i pomoc, której ciągle obficie udzielasz. Uciekamy się więc do Ciebie i błagamy o pomoc i radę w tych sprawach, które pragniemy Ci przedstawić… (chwila cichej modlitwy).

  6 dzień nowenny:
  O Święty Antoni, Twoja niedościgniona uległość Woli Bożej, jakże gorzkim jest dla mnie wyrzutem za niecierpliwość i bunt przeciwko świętym zamiarom Bożej Opatrzności. Chorobę i cierpienie, które Bóg zsyła dla dobra mej duszy, uważam za najwyższą karę. Prześladowania, które przecież dają mi okazję do ćwiczenia się w cnocie cierpliwości, uważam za największą niesprawiedliwość. Uproś mi u Boga, święty mój Opiekunie, cierpliwe znoszenie wszystkiego, cokolwiek na mnie dobrotliwy Bóg raczy zesłać.

  Modlitwa dziękczynna:
  Chwalebny Cudotwórco, Ojcze ubogich, który poświęciłeś się ludziom biednym i nieszczęśliwym, a także i nasze prośby raczyłeś zanieść przed oblicze Boga, przyjmij jako wyraz naszej wdzięczności tę pokorną modlitwę i ofiarę dla ubogich. Niech ten nasz skromny dar będzie miły Bogu i posłuży na pomoc dla biednych. Wspieraj nas wszystkich, święty Antoni, swym potężnym wstawiennictwem w potrzebach naszych duchowych i doczesnych przez całe życie, a szczególnie w ostatnich latach naszego życia i w chwili śmierci. Amen.
  Święty Antoni Padewski dziękuję Ci za wszystkie łaski jakie mi wyprosiłeś u miłosiernego Boga

  http://www.franciszkaniejaslo.pl/artykul,nowenna_dziewieciu_wtorkow_przed_uroczystoscia_sw._antoniego,2438/

  • Anula pisze:

   Szczęść Boże!

   Ewuś, czy może masz jakieś informacje na temat Marii Joanny od Aniołów? Kto to taki?

   • Anula pisze:

    A chodzi dokładnie o to, że kolega mi podsyła jakieś dziwne teorie spiskowe z jej kanału na YT, a ja mam wrażenie, że chodzi tu bardziej o sianie fermentu w Kościele. W każdym razie chciałam dać koledze kilka argumenty przeciwko tej kobiecie, a zdaje mi się, że tutaj ten wątek był już poruszany. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
    Z Panem Bogiem!

   • wobroniewiary pisze:

    unikać jak ognia!

    • Maggie pisze:

     Jak najbardziej unikać. Jeśli się ktoś SAM się obnosi za życia, że jest: np od aniołów czy któregoś ze świętych etc … to już samo to jest OSTRZEŻENIEM o zapachu siarki. Upadłe anioły zabiegały o każdą duszę w dziejach ludzkości, a w czasach ostatecznych, w które wkroczyliśmy, tym bardziej i to bezpardonowo uwijają się jak w przysłowiowym ukropie.

 7. Bożena pisze:

  Objawienia w Olo. Pieczęć Boga
  Napisał dr Wincenty Łaszewski
  Miesięcznik „Egzorcysta” nr 47
  W 2001 roku treść objawienia z Olo otrzymała formułę nihil obstat i kościelne imprimatur, podpisane przez biskupa diecezji Ilorin.
  Stan Enugu w Nigerii położony jest nieopodal „granicy”, za którą islamscy radykaliści od 2009 r. eksterminują ludność chrześcijańską. To tam działają Boko Haram i inne bojówki islamskie. Czy objawienia, która rozpoczęły się w Nigerii kilkanaście lat wcześniej, mówią jedynie o prześladowaniu wyznawców Chrystusa na północy tego kraju? Tak jak w rwandyjskim Kibeho (1981 r.), tak też w nigeryjskim Olo zapowiedzi prześladowań, słowa o kryzysie wiary oraz konieczności oczyszczenia świata ze zła są skierowane do całej ludzkości. W Kibeho Maryja ogłosiła, że nie przynosi orędzia przeznaczonego tylko dla lokalnej parafii czy dla Rwandy. Wyjaśniła, że Jej przesłanie jest skierowane do całego świata. Kiedy w Olo niebo wzywa do szerzenia nabożeństwa do Najdroższej Krwi Chrystusa, ma ono ogarnąć cały świat. Nabożeństwo to zostało ustanowione dla całego Kościoła w 1849 roku. Dziś ruch związany z tym wyrazem pobożności obejmuje Nigerię, ale też dziesiątki innych krajów, m.in.: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Singapur, Australię, Nową Zelandię.
  Młody wizjoner
  Bóg wybrał na objawienia niewielką miejscowość Olo. Mieszka w niej Barnabas Nwoye, mistyk i wizjoner, który otrzymał z nieba polecenie, by propagować nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa jako środek ocalenia wiary. Ludzie odwiedzający Barnabasa mówią o nim: „święty człowiek”. Na miejscu objawień, które bywa nazywane chwalebnym, ma się zdarzać taniec słońca, a także spadający deszcz, który nie moczy ubrań zebranego tłumu. Do Olo przybywają tysiące ludzi. Nie są dla nich istotne niezwykłe zjawiska. Na miejscu objawień Bóg zwraca im uwagę na coś bardziej niezwykłego: wskazuje na źródło mocy zdolnej pokonać szatana. Jest nim nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa. Słyszymy o nim w modlitwach Anioła z Fatimy, znajdujemy je w „Dzienniczku” św. Faustyny, a także znamy z dzieł średniowiecznych mistyków. Kiedy ludzie odprawiają to nabożeństwo, ich serca dotyka szczególna łaska. Zaś podczas zaleconej w jego ramach modlitwy w Godzinie Getsemani (23.00-3.00) doświadczają czegoś niepowtarzalnego. Czują, jakby aniołowie zstępowali z nieba. To właśnie na zakończenie 4 godzin nocnego czuwania Jezus objawia się Barnabasowi. Świadkowie opowiadają o małym światełku, które o 3 nad ranem wyłania się z Najświętszego Sakramentu wystawionego w kaplicy i… po chwili wizjoner zaczyna rozmawiać z Jezusem.
  To właśnie na zakończenie 4 godzin nocnego czuwania Jezus objawia się Barnabasowi. Świadkowie opowiadają o małym światełku, które o 3 nad ranem wyłania się z Najświętszego Sakramentu wystawionego w kaplicy i … po chwili wizjoner zaczyna rozmawiać z Jezusem.
  Jeden z pielgrzymów opowiada:” Kiedy Barnabas skończył, rozejrzał się wokoło, ale nikt nie odezwał się nawet słowem. W chwili, gdy zwrócił ku nam swoja twarz, była ona piękna i jaśniała. Ten 33 letni mężczyzna był piękny (…) Szedł niczym anioł.”
  Koronka i pieczęć
  W 2001 roku treść objawienia z Olo otrzymała formułę nihil obstat i kościelne imprimatur, podpisane przez biskupa diecezji Ilorin. Komentatorzy tego objawienia przypominają, że chrześcijanie staja dziś przed trudnym wyzwaniem. Kościół katolicki przechodzi p[rzez kryzys wiary, cierpi z powodu wewnętrznych rozdarć, jest zdradzany przez współczesnych Judaszów, a wywrotowi sabotażyści przenikają do jego struktur i fałszują autentyczną naukę by doprowadzić do ostatecznej apostazji.(por Dn9, 27. Mt24, 15. 2Tes2,3) W świecie panuje polityczna i społeczna niesprawiedliwość, wszechobecna jest chciwość, pożądanie, zatwardziałość serc wobec Bożych spraw. Te znaki mówią o ostatecznym starciu między dobrem a złem.
  Objawienia w Olo informują o narastającym kryzysie i zbliżającym się czasie próby. Jednakże odwieczny Ojciec, wiedząc przez co będzie przechodzić wierna Mu „reszta”, osacza moce piekła przez wprowadzenie nabożeństwa do Drogocennej Krwi Chrystusa.
  Przesłanie z Olo jest wypełnione konkretami. Jezus polecił odmawiać koronkę do Drogocennej Krwi. Gdy ukazał ją wizjonerowi, paciorki „Zdrowaś Maryjo” nowego różańca były koloru czerwonego, a oddzielające je paciorki „Ojcze nasz” – białego. Jezus wyjaśnił, że koronkę te odmawia się jak zwykły różaniec, tyle że każda tajemnica ma nie 10 a 12 paciorków. Rozważa się na nim 5 tajemnic związanych z Pięcioma Ranami Chrystusa, z których podczas Męki wypływała Najświętsza Krew Zbawiciela. Poza odmawianiem koronki Jezus wzywa też do adoracji, wynagradzania, pocieszania, modlitwy wstawienniczej oraz trwania z Nim w godzinie Getsemani. Pozostawił też wielką obietnicę: zapewnił, że tych, którzy będą praktykować to nabożeństwo „opieczętuje znakiem, mocniejszym niż pieczęć 666”. Pieczęć od Boga da ludziom moc do zwycięskiej walki z każdą pokusą szatana i pozwoli im wytrwać w cierpieniu, które sprowadzi na nich Antychryst.
  Ta boska pieczęć ma obdarować nas łaską wytrwania w cierpieniach. W orędziach z Olo pobrzmiewa bowiem głośna nuta zapowiadająca okres prześladowań. 16 stycznia 1997 roku po ukazaniu przerażającej wizji, w której Antychryst torturuje ludzi wiernych Bogu, Chrystus powiedział: „Ostrzegałem ludzi, że godzina, by znaleźć ocalenie, jest krótka i że dni są już policzone. Obiecuję zbawić każdego grzesznika, który wezwie moją Drogocenną Krew. Zezwolę, by jej kropla spadła w ich serca, by nawrócili się”. Ten dzień to czas, kiedy „zły duch wywoła wojny w Kościele, w rodzinach, w szkołach i firmach, kiedy kardynałowie będą walczyć z kardynałami, biskupi z biskupami” – są to słowa św. Michała Archanioła z 14 lipca 1997 roku. Następnie wódz zastępów niebieskich dodaje: „Nasila się wojna w duchu”. 24 lipca 1998 roku Jezus wskazuje na źródło współczesnej konfrontacji dobra i zła: „Z każdą chwilą narasta nieprawość, grzech świata rośnie.”
  Ku zwycięstwu z Maryją
  7 maja 1999 roku Maryja ogłasza: „Dołączcie do Mnie w walce ze złym smokiem wszyscy, którzy zostaliście opieczętowani Drogocenną Krwią Baranka. Walczcie ze Mną przeciw herezjom, które niszczą podstawy Kościoła. Nie bójcie się wielkiej liczby nieprzyjaciół. Wkrótce przez Krew Baranka bez skazy zostanie przywrócona wiara prawdziwego Kościoła, prawdziwa doktryna i świętość.”
  Droga do zwycięstwa jest czystość i pokora na wzór Maryi. 20 czerwca 2001 roku najświętsza Dziewica mówi: „Gdy odchodzili Moi Ukochani Józef i Jezus , szatan kusił mnie, bym popadła w rozpacz. Pokonałam go nie ludzką siłą ani krzykiem, ale przez płomień czystości i moc pokory. I dodaje: Jestem Niewiastą, która zmiażdżyła głowę szatana.” W en sposób Matka Najświętsza wskazuje, w jaki sposób i my możemy go pokonać. Tymczasem czystość i pokora to cnoty, które we współczesnym świecie przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.
  Pieczęć chroniącą od potęgi złego otrzyma ten, kto wytrwa w trudnej walce o pozostanie w stanie łaski uświęcającej mimo najtrudniejszych doświadczeń i pokus. „Przed jej przyjęciem – mówi Zbawiciel- należy przez pięć miesięcy odprawić Godzinę Getsemani i odmówić podczas niej wszystkie przepisane przeze Mnie modlitwy” (jest ich 12). Jedna z nich to prośba o pokonanie szatana i oddanych mu ludzi.
  Modlitwa jak egzorcyzm
  Barnabas przywołuje słowa Jezusa: „Nie musicie się obawiać wielkiej liczby wrogów. Dzieci, po prostu ofiarujcie rany, bóle i Krew Mej lewej ręki w intencji ich upadku. Zobaczycie na własne oczy, jak znikają niczym popiół. Zapewniam was, że wiele królestw nieprzyjaciela zniknie w mgnieniu oka. Módlcie się tą modlitwą i uczcie jej wszystkich. Moja Drogocenna Krew was uratuje.”
  W modlitwie, którą zbawiciel podyktował Barnabasowi, wypowiadamy słowa: „Wy, cała wielka liczba nieprzyjaciół świętej śmierci mojego Mistrza Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu Golgoty! Ty, książę ciemności i nieprawości, ojcze wszelkiego kłamstwa! Oto staję przy śmierci mojego Mistrza Jezusa Chrystusa i ofiaruję bóle, rany i Drogocenną Krew Jego lewej ręki Ojcu Przedwiecznemu, byście upadli, zostali zniszczeni i pobici. Amen. Najdroższa Krwi mojego Mistrza, Jezusa Chrystusa, króluj we mnie i w życiu wszystkich ludzi. Amen.”
  Niektórych dziwi obecne w modlitwie odwołanie się do lewej ręki Zbawiciela. Być może tego typu sformułowania są wąską bramą do objawionego w Nigerii nabożeństwa. Nie przejdzie nią ten, kto nie ma w sobie maryjnej pokory, by uznać mądrość Boga i Jego niezawisłość w środkach danych nam ku zbawieniu.

 8. Elżbieta pisze:

  Mam pytanie. Jakie instrumenty są dozwolone podczas Mszy św. tzn. dopuszczone przez Kościół. Właśnie wróciłam z Mszy św. gdzie oprócz gitary, którą jeszcze zaakceptuję był bęben. Bardzo mnie on raził i nie pasował. Chcąc zwrócić uwagę kapłanowi w delikatny sposób muszę mieć jakąś podkładkę. Bardzo dziękuję za radę

  • Maggie pisze:

   W moim odczuciu bęben nie powinien być w KK dozwolony, zwłaszcza w liturgii. W pogańskich rytuałach jego miejsce i korzenie.

  • eska pisze:

   https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/echo201936-okultyzm
   Tutaj jest fragment zatytuowany „Bębny i trans”. Nie jest to co prawda precyzyjnie odpowiedź na pytanie o bębny podczas liturgii i nie wiem, czy może stanowić jakąś podkładkę dla księdza, ale i tak zamieszczam.

  • Kaśka pisze:

   Według zasad dotyczących gry na organach, mogą rozbrzmiewać w liturgii również inne instrumenty[86]. Jednak nie każdy instrument odpowiada godności świątyni i jest w jednakowym stopniu zdatny do wzmacniania ducha modlitwy[87]. Nie wolno używać w liturgii instrumentów przeznaczonych do wykonywania muzyki świeckiej (np. gitara elektryczna, perkusja, fortepian, syntezator). Zawsze decydujące znaczenie ma sposób wykorzystania instrumentu oraz wysoka jakość artystyczna wykonania z troską o szlachetne piękno muzyki sakralnej.

   Instrukcja o muzyce kościelnej zatwierdzona na 377 zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

 9. Monika pisze:

  Cuda św. Andrzeja | Świadectwo

  Jak działa dziś św. Andrzej w życiu zwyczajnych ludzi? Dlaczego ocalił od śmierci Magdalenę Rojkowską, konserwator dzieł sztuki? I jak pomógł warszawskim jezuitom dotrzeć do najstarszego przedstawiającego go wizerunku?
  O tym w rozmowie z red. Dorotą Niedźwiecką opowiada ks. Aleksander Jacyniak, od lat budujący osobistą relację ze św. Andrzejem kustosz sanktuarium w Świętej Lipce.
  Zapraszamy także do obejrzenia innym odcinków z cyklu:
  Obrońca na czas epidemii: https://www.youtube.com/watch?v=7Jpz3
  Św. Andrzej w świecie bez Boga:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s