Ks. Dominik Chmielewski SDB: „Chrystoterapia” – część IV. Wróć do Ojca i przyjmij uzdrowienie wszystkich ran!

Fragment nr 4
z książki ks. Dominika Chmielewskiego „Chrystoterapia”

Szatan nie tylko kusi do grzechu, on potem dołuje człowieka!

Szatan nie tylko kusi do grzechu, on potem całkowicie człowieka dołuje. Wmówi ci, że jesteś nikim, że jesteś beznadziejnym grzesznikiem. „Wstyd! Znowu to zrobiłeś!” Walcz z nim, ale inaczej niż zwykle. Kiedy przyjdzie pokusa, podziękuj za to, co Jezus zrobił dla ciebie na krzyżu – za to, że pokonał już ten grzech, że pokonał już tę pokusę. Uwierz w to całym sercem

_________

Szatan nie tylko kusi do grzechu, on potem całkowicie człowieka dołuje. Wmówi ci, że jesteś nikim, że jesteś beznadziejnym grzesznikiem. „Wstyd! Znowu to zrobiłeś!” Walcz z nim, ale inaczej niż zwykle. Kiedy przyjdzie pokusa, podziękuj za to, co Jezus zrobił dla ciebie na krzyżu – za to, że pokonał już ten grzech, że pokonał już tę pokusę. Uwierz w to całym sercem.

Przytul się do Jego ran otrzymanych na krzyżu. Przytul się do Jego zranionego, skatowanego ciała. Przytul się i uwielbiaj Go za to, że On już pokonał grzech, który cię teraz atakuje. Zadaj sobie dwa pytania i całym sercem na nie odpowiedz: Kim jest twój Ojciec Niebieski? Kim ty jesteś dla Niego?

Pomyśl: jeśli masz tak niewiarygodną godność, czy warto ubrudzić się, wchodząc w ten grzech? Jesteś synem Króla Wszechświata, masz niesamowitą godność i wartość! Pomyśl o tym. Ten młody człowiek w kilka miesięcy po naszym spotkaniu wysłał mi maila. „Proszę księdza, ja to robiłem dwa–trzy razy dziennie. Od miesięcy nie zrobiłem już ani razu. Wiem, że jestem wolny!”

Uwierzył w moc Chrztu Świętego, w tego syna Boga, którym stał się na Chrzcie i którym jest dla Boga. Możesz zapytać: „Ale czy to nie jest pycha tak myśleć o sobie?”. Nie, to nie jest pycha. Pamiętaj, że to, kim jesteś, a to, co robisz, to są dwie różne rzeczy. Nie możesz utożsamiać się tylko z tym, co robisz. Utożsamiaj się z tym, kim jesteś. Czy rozumiesz? Pychą nie jest myślenie o sobie, że jest się umiłowanym synem, że jest się dziedzicem Boga, dziedzicem Królestwa Bożego. Kiedy Bóg spogląda na ciebie, to patrzy przez swojego Syna, w którym jesteś, w którym żyjesz, w którym się poruszasz. „Już nie ja żyję – mówi Paweł – ale żyje we mnie Chrystus” (por. Ga 2, 20).

Bóg, patrząc na ciebie, widzi Chrystusa. Patrzy na ciebie przez twarz swojego Syna, który za ciebie umarł i zmartwychwstał. Czy rozumiesz? To nie jest pycha myśleć o sobie, że masz aż tak niewiarygodną wartość i godność Dziecka Bożego.

Pomyśl tak, synu i córko Boga: zbliża się ważny dla ciebie dzień, na przykład dzień ślubu. Rezygnujesz ze zwykłego T-shirtu i jeansów, żeby wskoczyć w najpiękniejszy, najwspanialszy, niesamowity garnitur od Armaniego albo sukienkę ślubną twoich marzeń. Wyglądasz niesamowicie. Patrzysz w lustro i mówisz: „Boże, jaki jestem przystojny, jak świetnie wyglądam w tym garniturze”, „Boże, jaka jestem piękna w tej sukni ślubnej”.

Teraz wchodzisz w tym ubraniu do pokoju, gdzie jest brudno – kurz na krześle, na stole, a ty jesteś w tej niesamowitej sukience, w tym niesamowitym garniturze. Czy będziesz uważać, żeby się nie pobrudzić? Jak bardzo będziesz uważać, żeby nawet nie zahaczyć o to krzesło, a co dopiero na nim usiąść? Już rozumiesz?

Chodzi o zmianę myślenia. Jeśli patrzę na siebie oczami Boga i widzę swoją niewiarygodną wartość i godność dziecka Bożego – syna, córki Króla – jeśli wiem, że w świecie niewidzialnym od dnia Chrztu Świętego jestem ubrany w tę niesamowitą szatę chwały, to będę uważać, żeby nie pobrudzić jej najmniejszym grzechem. Czy rozumiesz? To nie jest pycha. To zupełna zmiana myślenia. Nie chcę pobrudzić się najmniejszym grzechem, bo mam najwspanialszą szatę chwały nałożoną na mnie przy Chrzcie Świętym

CHRYSTOTERAPIA – CZĘŚĆ IV
Wróć do Ojca i przyjmij uzdrowienie wszystkich ran 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski SDB: „Chrystoterapia” – część IV. Wróć do Ojca i przyjmij uzdrowienie wszystkich ran!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Z maila:

  Kochani Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej!
  Dzisiaj rozpoczynamy 9-dniową Nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej o uproszenie łask w sprawach beznadziejnych. To zdarza się w Polsce w tej formie po raz pierwszy.

  Będziemy się modlić tą nowenną tak, jak ją napisał bł. Bartolo Longo, i zanim jeszcze przekształciła się w wersję 54-dniową z 15 tajemnicami różańca. Tym razem sięgamy po oryginał. Poznamy też nieznane pompejańskie pieśni i modlitwy!

  Pamiętamy, że MODLIMY SIĘ KAŻDY W SWOICH INTENCJACH.

  DZIEŃ 1

  Modlitwy wstępne: ok. 10 minut

  Po nich tajemnice radosne różańca.
  Zapraszamy do odsłuchania na Youtube pod adresem: https://youtu.be/M55Jfu7TQBM

  

Wszystkie informacje o tej nowennie do Matki Bożej Pompejańskiej:
 tutaj https://pompejanska.rosemaria.pl/2021/04/zaczynamy-9-dniowa-nowenne-do-matki-bozej-pompejanskiej

 3. Maggie pisze:

  W Ottawie trwa manifestacyjna kontynuacja FREEDOM. Tym razem weekendowy zjazd motocyklistów, dla uczczenia Wolności pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza tj na tzw terenie War Memorial.
  Media ukrywając sprawę zmierzających setek motocyklistów, dopiero od wczoraj ujawnili, szczekając, w krótkich informacjach o czekających jadących… restrykcjach, oraz wykrzywiając tu charakter osób! jadących oraz cel „takiej tłumnej przejażdżki”. Właśnie słyszę, że piesi i przybyli motocykliści to tysiące osób i że ktoś z nich 🤔… już „ośmielił się” (tu z oburzonym tonem info w TV = jakby medialne imputowanie, że to rodzaj profanacji) wygłosić mowę na temat heroizmu i poświęcenia dla Wolności poległych w historii i jeszcze „ośmielił się” dodać połączenie tematu z tegorocznym kierowcami traków, poświęcającym wolność osobistą i życie dla Wolności.

  Stolica Kanady cichaczem, prowokacyjnie została obstawiona policją, która nie dopuszcza do gromadzenia się większej grupie osób. Przyjeżdżających, jak „relacjonują”, eskortuje się, dopuszczalnymi ulicami, blokując dojazd do centrum/Pomnika, choć ! wg Konstytucji to prawo wolnościowe … ale są już aresztowania (w radio, „na początek” podali o 30 zatrzymanych i o setkach mandatów) .

  W Ottawie dziś słonecznie i ciepło, więc w TV na migawkowych 24h news widać ludzi, w tym dochodzących przechodniów z małymi i malutkimi dziećmi i w tle stłoczony tłum policjantów, oraz szpaler w innych miejscach.
  To jest „wolność” w pojęciu Trudeau, który chwali się, że Moderna w Kanadzie będzie produkować miliony doz mRna szczypawek (a przymus trwa). Doświadczenie z mRna … trwa i na przyszłe lata…

  Wczoraj zaś „tryumf demokracji” w Kanadzie … homoseksualiści otrzymali prawo bycia … DAWCAMI KRWI, i to bez zadawania im pytań … bo wg nauki i litery prawa to O’K.

  Tu niżej spotkanie z polskim „szwadronem” wybierającym się na manifestację umiłowania Wolności:
  https://www.goniec.net/2022/04/29/rolling-thunder-po-polsku-ottawa-2022/
  Maryjo, Matko, miej ich w Swej Pieczy🙏🏻❣️ Jezu,Ty się tym zajmij🙏🏻❣️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s