Ks. Dominik Chmielewski – rekolekcje przemieniające życie! Sąd Boga i sąd człowieka

Po tej nauce już nigdy nie będziesz taki sam!
O naszym narodowym grzechu – o „osądzaniu i to w białych rękawiczkach”
czyli najlepsza nauka rekolekcyjna, jaką do tej pory w życiu słyszałam…

Jeżeli to kazanie Cię nie zmieni, to ci i sam „Święty Boże nie pomoże”!

część II – o ciągłym porównywaniu się z innymi!
Katecheza na temat osądu, obmowy i pogardy

cz. III

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski – rekolekcje przemieniające życie! Sąd Boga i sąd człowieka

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Kamilbolt pisze:

  I ja potrzebuję uzdrowienia z tego oraz innych grzechów języka, które czynię codziennie i często bezwiednie – i niezauważona wina nie jest usprawiedliwieniem. Mówienie przeważnie wyłącznie do samego siebie w ramach tzw. przetrawiania czy autorefleksji czy zagłuszania ciszy również.

  Miej Panie Jezu miłosierdzie dla mnie biednego grzesznika, wybaw mnie z rąk moich prześladowców i od zgubnego słowa, abym przestał upadać. Albowiem nie jestem w stanie ujarzmić swojego języka.

  • Kamilbolt pisze:

   Druga część odsłuchana i co tu dużo gadać – niestety ale jestem spętany duchem oskarżyciela i osądu. Nawet jeśli ograniczam się przeważnie do rozmowy sam ze sobą, to mnie jeszcze nie usprawiedliwia i tego, ilu niesprawiedliwych ocen mogłem dokonać choćby wobec tych, którzy mogli czynić więcej dobra ode mnie. Także chyba jednak dotąd tkwię w ciemności – nie ma we mnie prawdy.

 3. Darek pisze:

  Jeśli ktoś by chciał:

 4. Magdalena pisze:

  Dzień dobry, uprzejmie proszę Was o pomoc – moja Ciocia, która jest w podeszłym wieku i nie mieszka w Polsce – straciła dość nagle jedyną swoją córkę. Poprosiła mnie, abym zamówiła za Jej duszę msze gregoriańskie. Byłam w dwóch parafiach, ale mojej ‚starej’ parafii dostałam odpowiedź, że takie msze mogą się dopiero odbyć w przyszłym roku. Gdzie mogłabym zamówić takie msze online i wesprzeć takie miejsce ofiarą? Będę wdzięczna za podpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

  • Zofia pisze:

   Na stronie gregorianka.pl można zamówić.

   • Danka pisze:

    Jak kobiety brazylijskie uchronił kraj przed komunizmem :

    • Antonina pisze:

     Ks. Wojciech Stasiewicz: ludzie w Charkowie podkreślają, że Polska jest z nimi, że Polacy im pomagają – WNET.fm
     https://wnet.fm/2022/04/11/ks-wojciech-stasiewicz-ludzie-w-charkowie-podkreslaja-ze-polska-jest-z-nimi-ze-polacy-im-pomagaja/ – to dla zagubionych osób, które nadal powtarzają, że wojny nie ma i inne brednie. Tylko jedna relacja ale pracuję na Ukrainie więcej polskich księży i sióstr….

    • Antonina pisze:

     Wiele razy tutaj ostrzegalam przed budowaniem murów niechęci i nienawiści… Wiele razy też prosiłam, aby zamiast wzniecać historyczne animozje, zastanowić się co w obecnej, trudnej sytuacji jest WOLĄ BOŻĄ… Kilka osób zwracało uwagę na aborcję na Ukrainie, no to zobaczcie na „ochronę życia ” po polsku – atak w tramwaju na ciężarną kobietę i jej synka – Ci , którzy propagujecie nienawiść- jesteście dumni ? Tego chcecie na polskich ulicach ? Tego chce Pan Bóg ? WOJNA ZACZYNA SIĘ W SERCU CZŁOWIEKA Jedną kopnął, drugą uderzył w twarz. Poszukiwany mężczyzna, który napadł na Ukrainki w Warszawie – Warszawa i Mazowsze – najnowsze wiadomości w RDC
     https://www.rdc.pl/informacje/trwaja-poszukiwania-mezczyzny-ktory-napadl-na-ukrainki/

    • Damian1 pisze:

     Antonina
     i co Pani tym pojedynczym incydentem próbuje tu pokazać? Że jacy są niby Polacy wobec kobiet w ciąży? A skąd wiadomo, że to Polak? Bo krzyczał po polsku? Może i miał tak krzyczeć. Niech pani nie sieje propagandy tam gdzie nie trzeba…
     Potrzeba natomiast modlitwy bo idą bardzo ciężkie czasy.

    • Antonina pisze:

     @Damian 1 – niestety nie jest to pojedynczy incydent. Bardzo dużo podróżuje komunikacją miejską i co raz częściej dochodzi do ataków, choćby słownych, na uchodźców i robią to Polacy. Niestety. Tak się składa, że mam możliwość poznawać na bieżąco nastroje społeczne i chcę czy nie, muszę rozmawiać z wieloma osobami dziennie… Ta niechęć rośnie , właśnie na skutek propagandy… Chciałabym jednego, by moi Rodacy zrozumieli , że niechęci , nienawiści do kogokolwiek, nie da się pogodzić z wiarą katolicką ! Ta niechęć czy typowo polska zawiść czy osądzanie…zniszczy nade wszystko tych, którzy ją w sercu pielęgnują i zatruwają tym jadem innych. Oceanu modlitwy rzeczywiście potrzebujemy tylko , Szanowny Panie, nie ma modlitwy ( nawet gdy ktoś codziennie biega do kościoła) jeśli serce człowieka przepełnia nienawiść……

   • Magdalena pisze:

    Bardzo dziękuję!

  • AGA pisze:

   Polecam gregorianka.pl – tam najszybciej, krótko się czeka
   lub misjesercanow.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s