Zaproszenie do nocnej Walki o Błogosławieństwo dla Polski 23-24/04/2022

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

50 odpowiedzi na „Zaproszenie do nocnej Walki o Błogosławieństwo dla Polski 23-24/04/2022

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Witek pisze:

  Dodajcie sobie link

  https://blogoslawienstwodlapolski.pl/noc-walki-22-kwietnia-2022/
  Ks. Dominik Chmielewski
  – Jakub walczył z Bogiem całą noc o uzyskanie błogosławieństwa, które otrzymał nad ranem od Boga. To jest ten symbol, figura naszej walki o błogosławieństwo dla Polski. Widząc, jak bardzo niesamowicie ludzie odpowiedzieli na pierwszą Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski, to w szczególny sposób chcemy to kontynuować (co drugi miesiąc), aby organizować w tych wszystkich miejscach, w których była zorganizowana Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski i w innych miejscach, które będą dołączać do inicjatywy. Zależy nam, abyśmy jako Polacy zjednoczyli się w szturmie do nieba. Taka modlitwa ma potężną moc. Takie wydarzenie jest tylko w Polsce – kraju Matki Bożej.

  Pragnę konstytuować tę inicjatywę, ponieważ jest to wyraźne natchnienie Ducha Świętego i potwierdzone przez sensus fidei, czyli zmysł wiary ludu Bożego. Pamiętam sytuację, jak bracia „Wojownicy Maryi” szli do poszczególnych biskupów z prośbą o błogosławieństwo na zorganizowanie pierwszej Nocy Walki o Błogosławieństwo dla Polski i spotykali się z komentarzami, że kto w nocy będzie się modlił. Okazało się, że w Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski włączyły się ponad 32 kraje, które zadeklarowały, że będą modlić się razem z nami. Kilkaset tysięcy osób w internecie, online modliło się z nami w nocy. Ponad 650 parafii w Polsce tej nocy modliło się razem z nami. To był szok liczbowy, ile ludzi zrozumiało sens i było świadomych tego, jak bardzo potrzebne jest walka w nocy.

  • Bogusia pisze:

   Tak,to prawda,za kazdym razem uczestniczymy w tych cudownych wspolnych modlitwach…to wlasnie w nocy,najbardziej czuje Dotyk Boga.
   Dziekuje ,za to piekne …wspolne uczestnictwo!

  • Maggie pisze:

   Przed chwilą przypadkowo trafiłam na nowe nagranie, powołujące się na Proroctwo ks.Markiewicza:

   Warto tu pamiętać, że chyba z każdym proroctwem związana jest warunkowość wypełnienia się takiego, stąd:
   Kiedy w jakiejkolwiek sytuacji słyszymy ziemskie pochwały, NIE popadajmy z ich powodu w zadufanie, czy pychę …, bo w dziejach są dowody */, że tylko bratersko połączeni serdeczną modlitwą, mamy w ręku oręże, którym WŁADA, HETMANIĄC nam, nasza MATKA/KRÓLOWA POKOJU I POLSKI z Jej Niebiańską Armią.

   */ – m.in. zwycięskie bitwy poprzedzały Msze Święte, zbiorowa modlitwa, czy pradawny śpiew rycerski np Bogurodzica, albo zbiorowe Suplikacje

 3. Longin pisze:

  Jest 12 maj 2012r. – papież Franciszek w Fatimie w jednej z modlitw mówi: „(…) W tym miejscu, gdzie przed stu laty
  wszystkim ukazałaś zamysły Bożego miłosierdzia,
  patrzę na Twoją suknię ze światła
  i, jako biskup ubrany na biało …”
  https://sekretariatfatimski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=861:papiez-franciszek-w-fatimie-2017-teksty-przemowien&catid=3&Itemid=353

  Jest 25 marzec 2022r.- ten sam papież dokonuje wypełnienia jednego z dwóch życzeń Maryi, tj. poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, przy czym dokonuje się to w łączności z biskupami, gdzie równolegle w Fatimie poświęcenia dokonuje kard. Konrad Krajewski, a w Watykanie papież Benedykt XVI
  https://www.liturgia.pl/benedykt-xvi-przylaczy-sie-do-aktu-poswiecenia-rosji-i-ukrainy-niepokalanemu-sercu-maryi/

  Można zadać kilka pytań, czy nie za późno zostało dokonane poświęcenie, skoro Rosja rozpoczęła wojnę, która coraz bardziej eskaluje ?
  Co z drugim życzeniem Maryi, tj. wynagrodzeniem w postaci nabożeństw pierwszych sobót miesiąca?
  Czy tajemnica fatimska została właściwie odczytana i zinterpretowana ?
  Kto jest owym biskupem w bieli ?
  Ilu kapłanów i wspólnot na świecie wynagradza ?
  Ile parafii w Polsce przystąpiło do ich praktykowania…10-15% ?

  Może właśnie w tym kontekście prób odpowiedzi na powyższe pytania lepiej widać jak ważna jest ostatnia inicjatywa nocnej Walki o Błogosławieństwo…jako złagodzenie Bożej Sprawiedliwości.

 4. Marta3 pisze:

  Patrząc jak Rosja bezczelnie wypiera się zbrodni wojennych na Ukraińcach.. wzbiera we mnie gniew, chęć odwetu… A potem przychodzi ta refleksja.. Na ziemi raczej nie doczekamy się sprawiedliwości. Gniew i chęć zemsty niszczy bajbardziej osobę, która je żywi. Tutaj możemy jedynie próbować naśladować naszego Zbawiciela i wybaczać.. Jakie to trudne..

  • Marian pisze:

   Nie wierz we wszsytko co mówią media. Tak jak była zablokowana debata na temat szczepionek tak jest zablokowana debata na temat przyczyn tej wojny i kto do niej dążył. zełenski jest skorupowanym politykiem tak jak kremlowscy. Wiele różnych interesów jest na tej wojnie załatwianych np. że pewna nacja od lat domagała się uzbrojenia jej w broń. Niektóre wydarzenia takie jak słynny upadek dwóch wierzowców i śmierć 3,5 tys ludzi było robotą tajnych służb a człowieka z jaskini. Na koniec dodam kolejny fakt. W wyniku natowskiej inwazji na Irak śmierć poniosło 600 tys. ludzi.

   • wobroniewiary pisze:

    Niezależnie od niczego – GINĄ NIEWINNI LUDZIE!
    To zdanie niech otrzeźwia każdego: „W Borodziance dopiero otwierają wrota do piekieł. „Zrzucili taką bombę, że z nieba spadały urwane ręce i nogi”
    https://wiadomosci.wp.pl/w-borodziance-dopiero-otwieraja-wrota-do-piekiel-zrzucili-taka-bombe-ze-z-nieba-spadaly-urwane-rece-i-nogi-6755644927289952a

   • Marta3 pisze:

    Kto winny, ten winny. Ja się w politykę nie zagłębiam, widzę tylko te biedne dzieci… Tak jak mówiłam, sprawiedliwości na tym świecie nie ma. Są źli i dobrzy po każdej stronie. Ale jakoś trudno mi uwierzyć, że Ukraińcy gwałcą i mordują swoje kobiety i przejeżdzają czolgami po swoich dzieciach.

    • Marian pisze:

     Drugą stroną tego konfliktu nie jest Ukraina tylko nato (w białych rekawiczkach) i będzie ono walczyło do ostatniego ukraińca czy jak się rozszerzy wojna do ostaniego …… Co nato zrobiło dla Polski po Smoleńsku? Co zrobiło? I nic nie widziało o przygotowaniach, nato nic nie wiedziało o planach zbrodni Smoleńskiej? Tacy „wielcy, doświadczeni, wolni i sprawiedliwi.” Według moich obserwacji w tej organizacji/państwach zrzeszonych są ludzie zdolni do wszystkiego, do preparowania dowodów, zdjęć, ataków, do wszystkiego, do wielkich manipulacji które ludziom wydają się niewyobrażalne.

   • cvbx pisze:

    oczywiscie a te zdewastowane i zbombardowane miasta to jakies screeny z gier komputerowych. Mamy kolo naszej granicy wojne ktora brutalnoscia przypomina 2 wojne swiatowa a niektorym nadal zbiera sie na smieszkowanie.

    • Kate pisze:

     Nie chodzi o negowanie win żołnierzy i ich dowódców. Ale kontekst polityczny warto znać i wiedzieć, jak bardzo obydwie strony konfliktu mają gdzieś życie ludzkie, konkretnie ludzi z Europy wschodniej i środkowo-wschodniej. Skąd wiesz czy politycy na odpowiednio wysokim szczeblu nie są ze sobą dogadani? Że nie próbowano zrobić drugiej Jałty w zamian za neutralność Rosji w walce z Chinami? I dobrze że teraz rwiemy włosy z głowy na widok ludzkiego cierpienia, ale ilu osobom do tej pory przeszkadzało wykorzystywanie seksualne (w tym dzieci), handel ludźmi czy rozprzestrzenianie się ruchów faszystowskich? To się już od lat działo, w różnych miejscach na świecie i mało kogo to obchodziło. A bez żalu i wynagrodzenia za pleniące się WSZĘDZIE zło kiepska przyszłość nas czeka. Tymczasem masowych nawróceń i żalu za grzechy nie ma! Europa Zachodnia i USA już się znudziły Ukrainą. Spora część Polaków, szczególnie”młodych zdolnych z dużych miast” też ma już dość tego tematu

    • cvbx pisze:

     kate oni nie sa dogadani. oni sie dopiera dogaduja. a ta wojna to negocjacje. europa zachodnia i usa nie maja wspolnych interesow.F rancja i Niemcy wraz z Rosja chcieli budowac nowy porzadek na kontynencie na gruzach krajow takich jak Polska czy Ukraina. Na nasze szczescie anglosasa nie jest to na reke i dlatego wspieraja ukraine. niestety w kazdej chwili moga sie amerykanie zawinac na pacyfik i kraje takie jak Polska czy Ukaina zostana same. druga jalte probowano robic kilka razy np. raz za obamy jak wycofal sie z budowy tarczy antyrakietowej. w kazdym razie w rusnecie przewij sie propaganda ze Ukraincy sami gwalca i morduja swoje kobiety i wysadzaja swoje budynki czy cale miasta. No chyba w to nie wierzysz?

    • Kate pisze:

     Nigdzie nie sugeruję że wierzę w takie bzdury. Po prostu ogólnie jestem sceptyczna wobec słów polityków i mediów, czy to rosyjskich, czy amerykańskich, ukraińskich, niemieckich, polskich (a przynajmniej dokładnie ich sprawdzam, zanim w cokolwiek uwierzę). Czasem lepiej odczekać żeby wypowiedzieć się na temat pewnych wydarzeń, bo a nuż po czasie wypłyną jakieś nowe informacje… Mało to już razy teorie spiskowe okazywały się mieć w sobie część prawdy? Szkoda mi za to zwykłych ludzi bo to oni giną, głodują i zmieniają się w bestie w imię cudzej korzyści. I mam w sobie od lat jakieś głębokie przekonanie, że za tych ostatnich powinnam się szczególnie modlić (plus strasznie irytuje mnie hipokryzja zachodnich społeczeństw, więc faktycznie mogę czasem brzmieć jak rosyjski agent). Może dlatego, że mnie samą Boża interwencja uratowała kiedyś przed zostaniem naprawdę podłym człowiekiem i wiem, jak łatwo można ten stan osiągnąć w sprzyjających warunkach

  • rybka pisze:

   Współczuję Ci tego nieustannego huku. Mój mąż też 10 lat temu przeniósł się do salonu, gdzie jest telewizor. Na początku było to spowodowane bardzo dużymi problemami z biodrami a w salonie kanapa jest twarda i tam mniej go bolało. A potem już się przyzwyczaił i tam śpi a telewizor dudni pół nocy. Wiadomo, jak jest dzień to jest większy gwar i telewizor jest głośniej nastawiony ale w nocy, jak jest cicho to on „wyje” na cały dom. I mój małżonek śpi a ja wstaję i ten telewizor wyłączam albo wyciszam. Oczywiście w środku nocy i nie muszę chyba pisać jakie to „cudowne” programy wtedy lecą i co mnie budzi. Od czasu wybuchu wojny mąż ogląda więcej informacji i strasznie bluźni na tego pana na P. Sama złapałam się na tym, że za ostro nie protestowałam przeciwko takim słowom i musiałam to zanieść do konfesjonału. Teraz interesuje mnie tylko los tych ludzi, którzy cierpią z powodu wojny. W politykę się nie mieszam, szczególnie po tym jak pani z Ukrainy, która u nas mieszka trochę mi otworzyła oczy. Ona zna sytuację z ich perspektywy ale na tej stronie nie nie zamierzam tego pisać bo tu na to nie ma miejsca. Tylko Pan Bóg zna prawdę a ja chyba nie do końca bym ją chciała znać.

   • Oko pisze:

    @rybka, ja mogę tylko powiedzieć że w rodzinie jedna osoba pracuje wiele już lat z Ukraińcami co do Polski za pracą od dawna przyjeżdżają. Jak się wojna zaczęła to tylko jeden z nich wrócił, pytają się ich Polacy czamu nie jadą za kraj walczyć, na co oni że za co? Za kraj w którym tak mają że od lat do Polski za chlebem jeżdżą? Ściągnęli do Polski swoje rodziny i czekają na koniec tego piekła…. Wojna to polityka ,a cierpienie spada na zwykłych ludzi…..

  • Lucija pisze:

   An,współczuję Ci za całego serca ! telewizor pojawił się w moim życiu,gdy miałam 13 lat i może dlatego mnie nie uzależnił.Zwłaszcza,że miał tylko I program i był czarno-biały.Mam kupiła używany od kogoś,bo żyliśmy dość biednie i nie było nas stać na luksus nowego.I dzięki Bogu 🙂 później w swojej rodzinie miałam kilka lat ten obraz bestii,ale w końcu się pozbyłam na dobre ok. 10 lat temu.Mąż nie protestował,córka za mała,żeby protestować.Oczywiście komputer i internet to też pułapka,jeśli się nie uważa i za dużo czasu poświęca.Na razie nie widzę realnego zagrożenia dla mojej rodziny z tej strony. Przynajmniej różnych konferencji,rekolekcji i kazań różnych pobożnych się nasłuchają.
   Z tym przeklinaniem znienawidzonych osób widzianych na ekranie telewizora to prawda.Moja mama tak ma,ale coraz rzadziej,bo do telewizora nie ma dostępu ze względu na trudne relacje z moją siostrą,u której w pokoju „to” stoi.Jak bardzo nie znoszę telewizora i tego co on emituje,przekonuję się,gdy jeździmy czasem do teścia.Nie mogę mu przecież o to robić awantury,gdy coś ogląda,ale moje dzieci dostają małpiego rozumu.Pocieszam się wtedy,że wyjeżdżamy niedługo i znowu normalność.

  • Wojciech pisze:

   Powiem tylko tyle, dziwię się bardzo, że administrator tej strony wrzuca taki „elaborat” publicznie wywlekanych nieustannych pretensji córki do własnego ojca. To mega niesmaczne i jest totalnym grzechem obmowy. Czym jest obmowa proszę sobie odszukać! Zwłaszcza dlaczego to jest grzech nawet jak mówimy prawdę!

 5. Aga pisze:

  Trafiłam na taki tekst: https://www.vicona.pl/post/kto-wytrwa-do-konca-wyznania-potepionego-kaplana . Warty uwagi i tak sobie myślę, że dużo trzeba się teraz modlić za tych naszych księży, biskupów.

 6. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski na nocnej modlitwie w Niepokalanowie bardzo odważnie mówi o satanistycznym nowym porządku świata. Wskazuje prawdziwą przyczynę bezlitośnie przetaczającego się zła przez świat i woła o konieczność wsłuchania się w to co Duch Święty mówi dziś do nas i czego konkretnie oczekuje od nas Polaków Bóg.
  Zachęcam do odsłuchania, bo jak sami widzicie czasu już nie ma…
  „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” 26.02.2022

  Link: https://www.facebook.com/krzysiek.wojciak.1/posts/3362320963995502

  • Oko pisze:

   https://opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/milujciesie201504_dzienniki.html
   O nowym porządku świata jest też u Alicji Lenczewskiej właśnie. Dawno temu te teksty wydawały mi się takie ‚kosmiczne’ i nierealne…. A dziś to rzeczywistość.

   • rybka pisze:

    Tu Ci odpowiem na posta, który jest wyżej. Taka postawa jak piszesz, jest nie tylko u nich. Ja z racji prowadzenia małego sklepiku dużo rozmawiam z obcymi ludźmi i niestety, Polacy też w dużym stopniu tak myślą. Często słyszę, że w razie wojny oni nie będą się bić za kraj, który ich okrada i oszukuje. No witki mi opadają. Zawsze im mówię, że nasz kraj kosztował naszych dziadków tyle krwi i wysiłku, że tak mówić się nie powinno. Ale ludzie są różni.
    Co do tych co nie wyjechali – jest ich dużo, ale w mojej okolicy są firmy, które załatwiały transport do granicy swoim pracownikom, którzy pojechali walczyć. Tak jak mówiłam, ludzie są różni i nie wiemy co się w ich sercach dzieje.

    • Kamilbolt pisze:

     @rybka: nie dziw się tym ludziom – nikt bowiem przy zdrowych zmysłach nie będzie wykonywał rozkazu polityków, którzy przez ostatnie lata jedyne, co próbowali robić, to krzywdzić własne społeczeństwo i to niestety za aprobatą wielu z nas.
     I proszę nie używać naszej historii do manipulacji uczuciami i emocjami, bo to nieładnie.

     A że są jeszcze przykazania, zwłaszcza – Nie zabijaj – to dla wielu z nas będzie sposobność do dania świadectwa wierności Bożemu Prawu, nawet za cenę wylądowania w więzieniu.
     Ja już postanowiłem, że nie przyłożę ręki do jakiejkolwiek walki ani niczemu, co jest wymierzone w nasz naród.

    • cvbx pisze:

     kamilbolt rozumiem ze ta pacyfistyczna postawe zachowasz do samego konca? nawet jak bandyci beda mordowac i gwalcic twoich bliskich?

     rybka przyklad ukrainy pokazuje ze jest znacznie wiecej chetnych fo obrony kraju niz broni w ktora mozna ich wyposazyc. jezeli dojdzie do wojny Rosja – Nato lepiej bedzie jak roznej masci malkontenci i degeneraci uciekna do Niemiec. Swoja droga zycie w niemieckim osrodku dla uchodzcow z nabuzowanymi testosteronem 20latkami z sudanu bedzie z pewnoscia ciekawym uczacym pokory doswiadczeniem.

    • Antonina pisze:

     Jan Kapistran: Młot na „chrześcijański” pacyfizm – PCH24.pl
     https://m.pch24.pl/jan-kapistran-mlot-na-chrzescijanski-pacyfizm/

    • Antonina pisze:

     Abp Depo: bierność wobec agresji tylko rozzuchwala tego, który jest ludobójcą – PCH24.pl
     https://m.pch24.pl/abp-depo-biernosc-wobec-agresji-tylko-rozzuchwala-tego-ktory-jest-ludobojca/

    • Kamilbolt pisze:

     @cvbx i @Antonina:
     Tu najpierw potrzebny jest ludzki autorytet, za którym można by pójść w ogień nawet kosztem Bożych przykazań – takich obecnie brak.

     Poza tym nie raz w swoim życiu spotykałem się co najmniej ze zdziwieniem i niezrozumieniem, gdy wykazywałem się poglądami i postawami innymi, niż chciałaby tego większość (choćby wręcz wrogość wobec obowiązku wyborczego). Więc wasze komentarze nie dziwią mnie ani trochę, ale obstaję przy swoim, do czego zresztą jeszcze póki co mam prawo.

     Poza tym w nawiązaniu do mojego św. patrona na ten rok, Johna Henry’ego Newmana:
     – nie daję się wbijać w oficjalny ton.

    • Urszula pisze:

     Kamilbolt to samo uważam, nikt że zdrowo myślących ludzi i obserwujących sytuację o co chodzi w tym wszystkim, gdzie tak naprawdę agresor a gdzie pokrzywdzeni, kto z kim i jaki scenariusz tego wszystkiego, nikt nie będzie ginąć za chore układy globalistów i polityków, w wielu orędziach Maryjnych a dokładnie w T. Romano Maryja mówi że patrzmy inaczej na to co nam się przedstawia,

    • B pisze:

     Niechęć do walki nie równa się pacyfizmowi. Tutaj trzeba rozwagi. Czy Polska odzyskała niepodległość w wyniku jakiegoś powstania, czy może dlatego, że było wielu Polaków, zupełnie naturalne były rodziny wielodzietne i ktoś te dzieci przecież musiał wychowywać… Może nawet te walki przyczyniając się do rozbicia rodzin, cierpienia psychicznego i strat materialnych, utrudniały odzyskanie niepodległości? Gdyby było ich więcej, to by została garstka Polaków. Mam szacunek do wszystkich walczących, przecież chyba w każdej rodzinie ktoś walczył; tylko nie uważam, że każdy powinien tym się zajmować.

    • cvbx pisze:

     b ale mlodzi mezczyzi szli na powstania z mocnoj nieromaantycznych pobudek. mieli wybor zginac za ojczyzne albo byc wcielonym do carskiej armii sluzyv jako mieso armatnie do podbijania kolejnych ludow azji i rowniez zginac. Jezeli w ogole dojdzie do wojny z Rosja to nikt nie bedzie wciskal karabinu komus zdemoralizowanemu bo to marnotrastwo. jednak jezeli rosjanie zajma jakis fragemnt Polski to juz sie tak cackac nie beda. beda masowe przymusowe wcielenia do armii tak jak sa teraz robione w Donbasie. Nowi poborowi beda potem wykorzystani do kolejnej wojny np. ataku na Gruzje czy Turcje.

    • Antonina pisze:

     @ Kamilbolt – dla mnie ważniejsza od ” ludzkich autorytetów ” jest WOLA BOŻA… Objawienie, Tradycja, wielowiekowa nauka Kościoła… Życzę Ci Blogoslawienstwa Bożego i owocnego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia

    • Kamilbolt pisze:

     @Antonina: dla mnie również, choć póki co pozostaję we mgle co do Jego zamysłu względem mnie. A że srowid pokazał wszystko jeśli chodzi o ludzkie autorytety i instytucje kreujące rzeczywistość – ci nas zdradzili – to postanowiłem trzymać się Boga, Pana Jezusa i przykazań.

     „Nie pokładajcie nadziei i ufności w książętach, ani w ludziach. Bo w żadnym człowieku nie ma wybawienia” (Psalm 146)

  • Antonina pisze:

   Wojenny Wielki Post, wojenne rekolekcje… Poznaj świadectwa ukraińskich katolików – PCH24.pl
   https://m.pch24.pl/wojenny-wielki-post-wojenne-rekolekcje-poznaj-swiadectwa-ukrainskich-katolikow/

 7. AnnaMaria pisze:

  Rekolekcje wielkopostne z Księdzem Markiem Bąkiem (6) Sadzawka pychy względów ludzkich

  • Danka pisze:

   nie wiem czy udało mi się skopiować odpowiedni link / miał być Ks. Bliźniaka / – o obrazie Miłosierdzia

   • Aga pisze:

    Moje starsze córki jadą jutro do Chełma z harcerzami. Mają gdzieś pomagać. Szczegółów nie znam. Bardzo sie obie cieszą. Niech im i reszcie harcerzy Matka Boza błogosławi.
    Błogosławionej nocy i weekendu dla Pani Ewy i wszystkich czytających ta stronę.

 8. Ewelina U pisze:

  Szczęść Boże. Bardzo proszę o odpowiedź Pani Beaty. Tydzień temu szczęśliwie urodziłam a teraz mam straszny ból kolan. Przypominam sobie że kiedyś pisała Pani jakie witaminy brać po ciąży bo też Pani miała podobne dolegliwości. Pozdrawiam i z Panem Bogiem

 9. Mzz pisze:

  Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, odwiódł od aborcji jedna Ukrainkę, 4 pozostały nieugięte. Proszę o modlitwę za nie. A tu przytoczę małe świadectwo, które znalazłam na stronie fb u księdza.Kiedyś znalazłam takie świadectwo.
  „Nie mogę też nie przytoczyć świadectwa Irlandczyka, pracownika jednej z klinik aborcyjnych. Przyjmując kobiety, udzielał im szczegółowych wyjaśnień dotyczących ciężkich skutków fizycznych, psychologicznych i duchowych aborcji. Rozmowy, mimo jego przekonujących argumentów, pozostawały bez efektów. Jednej z kobiet poświęcił nawet kilka godzin. Nie udało się zmienić jej postanowienia. Postawił na dusze czyśćcowe. Zamówił u kapłana Mszę św. o uwolnienie dusz. Msza święta niezwłocznie została odprawiona. Kilka godzin później ponownie skontaktował się z tą kobietą, aby dowiedzieć się, czy nie zaplanowała aborcji w innym centrum przyjęć. Ku jego wielkiej radości, dowiedział się, że zmieniła zdanie i że zachowa swe dziecko. Umocniony tym szczęśliwym doświadczeniem, ponawiał swoje prośby do z dusz w czyśćcowych, gdy natrafiał na ciężki przypadek kobiet, które nie chciały zrezygnować z aborcji. Ta forma niesienia pomocy duszom sprawiła, że uratował wielu niewinnym życie.”

 10. wobroniewiary pisze:

  Absolutny skandal! Dziennikarka CNN pyta, czy przyjmując uchodźców Polacy chcą naprawić krzywdy wyrządzone ofiarom ,,obozów koncentracyjnych’’

  Dana Bash stwierdziła, że „w Polsce wcześniej zdarzały się pogromy przeciwko Żydom, istniały tu obozy koncentracyjne”. Zapytała polskiego prezydenta, czy obecna postawa Polaków wobec uchodźców z Ukrainy jest „próbą naprawienia tych krzywd”. Prezydent wytłumaczył reprezentantce amerykańskich mediów, że Żydów w Polsce mordowali Niemcy, a Polacy ratowali ich często oddając własne życie

  https://www.fronda.pl/a/absolutny-skandal-dziennikarka-cnn-pyta-czy-przyjmujac-uchodzcow-polacy-chca-naprawic-krzywdy-wyrzadzono-ofiarom-obozow-koncentracyjnych,176120.html

 11. Lila pisze:

  Witam. A kiedy dokładnie jest noc walki o błogosławieństwo z 22-23 czy z 23-24.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s