Jak św. o. Pio obronił klasztor i całe San Giovanni Rotondo przed zbombardowaniem podczas wojny

W regionie San Giovanni Rotondo nigdy nie spadła żadna bomba.  Żołnierze regularnie opowiadali o zakonniku ukazującym się na niebie…

Podczas procesu kanonizacyjnego sławnego kapucyna ojciec Damaso da Sant’Elia, przełożony klasztoru w Pianisi (Włochy), opowiedział o tym niezwykłym wydarzeniu.

„Wielu pilotów lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i wielu innych narodowości oraz różnych wyznań otrzymywało przydział w regionie Bari. Mieli skutecznie przeprowadzać naloty na terenie Włoch w czasie II wojny światowej. Byli oni świadkami niezwykłego wydarzenia. W czasie pełnienia misji wielu z nich przelatywało nad strefą Gargano, niedaleko San Giovanni Rotondo i zgodnie utrzymywali, że widzieli na niebie zakonnika zakazującego im zrzucać bomby na te miejsca”.

Foggia i prawie cały region Apulii były bombardowane przy wielu okazjach. Ale dziwnym trafem żadna bomba nie spadła na strefę San Giovanni Rotondo, gdzie żył ojciec Pio. Bezpośrednim świadkiem tych wydarzeń był Bernardo Rosini, generał lotnictwa włoskiego, który służył w siłach aliantów.

Generał Rosini wyjaśnił, że wojskowi regularnie opowiadali o zakonniku ukazującym się na niebie i nakazującym samolotom odlecieć. Wiele z osób słuchających tych historii śmiało się i nie wierzyło w nie. Zauważając jednak, że te wydarzenia się powtarzają, generał postanowił przekonać się osobiście. Objął komendę nad eskadrą bombowców, które miały za zadanie zniszczyć niemiecki skład broni, znajdujący się właśnie w San Giovanni Rotondo.

„Wszystkich nas czekających na wynik tej operacji zżerała ciekawość. Zaraz po powrocie eskadry stawiliśmy się u generała. Był oszołomiony, zdumiony i opowiedział nam szczegółowo o tym, co się stało. Zaledwie on i jego piloci dotarli w tamto miejsce, zobaczyli na niebie postać zakonnika wznoszącego dłonie w powietrze. Bomby same się odłączyły i spadły na las. Samoloty wróciły na właściwy kurs bez żadnej interwencji pilotów”.

Spotkanie z ojcem Pio

Wszyscy zastanawiali się, kim był ten duch, któremu samoloty okazywały posłuszeństwo. Ktoś wyjaśnił generałowi, że w San Giovanni Rotondo żyje zakonnik-stygmatyk, i że lokalna ludność uważa go za świętego. To z pewnością on był przyczyną tych wydarzeń.

Generał oświadczył, że pojedzie tam, jak tylko okaże się to możliwe. I była to pierwsza rzecz, którą zrobił po zakończeniu wojny. W towarzystwie wielu pilotów udał się do klasztoru kapucynów. Po przekroczeniu progu zakrystii stanął twarzą w twarz z zakonnikami i od razu rozpoznał tego, który zatrzymał jego samoloty.

„Ojciec Pio podszedł do niego, położył mu dłoń na ramieniu i zapytał: – To ty chciałeś nas wszystkich pozabijać? Generał ukląkł przed ojcem Pio i później zostali przyjaciółmi”.

Źródła: akta procesowe Positio III / 1, pp. 689-690

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Jak św. o. Pio obronił klasztor i całe San Giovanni Rotondo przed zbombardowaniem podczas wojny

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dominik przypomniał, że każde duchowe dziecko św. O. Pio ma obowiązek rozważania Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa

  Oto I-sza godzina (we wpisie) i cała lista 24 Godzin Męki na yt

  24 Godziny Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa według Luizy Piccarrety – Pierwsza Godzina

 3. cvb pisze:

  https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36016161-rpo-ukrainy-ciala-dzieci-w-irpieniu-slady-gwaltu-i-tortur Tak wlasnie wyglada ruski mir „ostoja tradycji konserwatyzmu i chrzescijanskich wartosci”. Gwalty i tortury na dzieciach. Jeszcze niech ktos powie ze globalisci ich do tego zmusili. Oczywiscie do katynia tez ich globalisci zmusili.

  • Mateusz PWWM pisze:

   Raczej ostoja bolszewizmu,komunizmu i ateizmu a Bł. Katarzyna Emmerich sama mówiła już nie pamiętam w których zapiskach że „widziałam szatana stojącego na czatach na złotych kopułach…” Mimo sarkazmu myślę że nie powinieneś pisać że ruski mir to ostoja konserwatyzmu i chrześcijańskich wartości, bo różne osoby tutaj zaglądają i nie konieczne mocne duchowo i taki text może być dla nich zgorszeniem i zachwianiem w wierze.
   Pozdrawiam brata

   • xcvb pisze:

    no tak sluszna uwaga, wlasciwie to zapomnialem o cudzyslowie: „ostoja tradycji koserwatyzmu i chrzescijanskich wartosci” ( bo tak wlasnie zwodzi zachodnich katolikow i prawicowcow rosyjska propaganda)
    teraz to tylko do Ducha sw pozostaje sie modlic by czytajacy zinterpetowali to w wlasciwy sposb. peace!

 4. cvb pisze:

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1649163151EgIVUpogUTCzi39Q5CoC8O.jpg a tyle UE zaplacila od poczatku wojny Rosji za surowce. I tutaj UE jakos nie walczy o praworzadnosc tolerancje czy inne wartosci, ktore tak zawziecie wprowadzaja w PL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s