Ks. Dominik Chmielewski SDB: rekolekcje wielkopostne wygłoszone w Kartuzach 27-30 marca – dzień II

Dzień II – Wiara przekracza rozum
Wierzyć w Boga a wierzyć Bogu to dwie różne sprawy!

Za ks. Dominikiem: przychodzą czasy takie, że twój paciorek nie pomoże Ci: będziesz kłębkiem nerwów, i lęku, i strachu, i przerażenia – uwierz mi, Twój paciorek nie pomoże! Albo codziennie już teraz rozpoczniesz dyscyplinowanie swojego dnia, żeby mieć głęboki czas z Bogiem, albo nie dasz rady na te czasy, które nadchodzą. Już w tej chwili przez 2 latka tego wirusa, którego pożegnaliśmy przed północą – już go nie ma.

Przez te 2 latka już wielu ludzi żyło w potwornym lęku i strachu przed wirusem. A to tylko wirus. Ludzie, którzy chodzili do kościoła, ludzie z różnych wspólnot, liderzy różnych wspólnot, ludzie, którzy uwielbiali Boga tak, że czasami trzeba było ich ściągać, bo odfruwali z machaniem rękami i mieli taką twarz, jakby byli pociągnięci do trzeciego nieba, pierwsi uciekli jak wirus przyszedł. Patrzyłem: gdzie są ci – przepraszam za kolokwializm – uzdrowiciele, którzy jeździli po kościołach i uzdrawiali? Wszyscy się pochowali! Wtedy dopiero wychodzi w co my wierzymy, jak my wierzymy, na czym my budowaliśmy naszą wiarę – na emocjach czy na duchu całkowicie zakorzenionym w Bogu, który jest Wszechmogący a nie „trochę mogący” 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski SDB: rekolekcje wielkopostne wygłoszone w Kartuzach 27-30 marca – dzień II

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Krystyna pisze:

  Dziś I piątek miesiąca, może ktoś skorzysta:

 3. An pisze:

  Byłam dzis w moim sklepie i kasza gryczana 8,50 😱🙈

  A byla po 3,60
  Piersi z kurczaka 28 zl,filet indyk 30 zl

  A bilety mks poszly o 50% w gore …

  • Lucija pisze:

   A rząd mówi, że inflacja jest jednocyfrowa!Choć coś chyba widziałam,że ponoć już do 10,9 % się przyznają. Ale każdy te kłamstwa widzi jak na dłoni, bo robi zakupy i może śledzić wzrost cen. Mąż wrócił rano z zakupów w piekarni tyrolskiej i mówi, że kajzerki po 70 gr a pączki po 4 zł. Mąka,którą kupowałam zwykle po 2,19 teraz po 4,49

   • xcvb pisze:

    no ale to przeciez nie jest rzadu wina ze 2 najwiekszych swiatowych producentow zywnosci jest w stanie wojny. rosjanie celowo niszcza i minuja pola na ukrainie. chca wywolac swiatowy kryzys i glod.

 4. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:


  Muszę podzielić się z wami że bardzo się cieszę że tak wiele parafii dołącza do nabożeństwa 1 sobót, dlatego jutro moi drodzy idźmy na nabożeństwo, wynagradzajmy i przyspieszajmy tryumf Niepokalanego Serca Maryi 🙏

  • wobroniewiary pisze:

   Tereso, Ty też nie czytasz tego co ja prowadząc stronę, na niej piszę. Publikując 1-szy dzień rekolekcji wyraźnie napisałam:
   „Nie chciejmy wklejać w komentarze wszystkich części na raz, aby jak najszybciej „zaliczyć” wysłuchanie tego, co głosi ks. Dominik. Niech jego nauka pracuje powoli w naszym sercu – każdego dnia będę publikować jeden odcinek na jeden dzień”

   Tak więc po południu zrobię wpis z 3 częścią

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s