Spotkanie z kard.Gerhardem Müllerem: Szukając prawdy i jedności

26 marca 2022 w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z Kardynałem Gerhardem Müllerem – wybitnym teologiem i byłym prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Hierarcha odnosząc się do swojej książki „Jedność wiary” przedstawia różne poglądy i stanowiska dotyczące życia Kościoła, nie stroni także od bolesnej krytyki. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Spotkanie z kard.Gerhardem Müllerem: Szukając prawdy i jedności

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  • Alutka pisze:

   Wojciech Sumlinski (@w_sumlinski) Napisał/a: Prezydent USA Joe Biden zasugerował wczoraj, że ukraińscy żołnierze są szkoleni przez Amerykanów na terenie Polski.

   Brzmi jak zaproszenie do rozciągnięcia rosyjskich działań zbrojnych w kierunku Wisły. Dziękujemy sojuszniku! https://twitter.com/w_sumlinski/status/1508738131884920840?s=20&t=yqVh_3c8Q9JoTv65No5Trg

   • xcvb pisze:

    niestety cokolwiekbysmy nie zrobili i tak mamy kose z Rosja. Oni nas uwazaja za glowne zagrozenie i glownego wroga od czasu 1612. to jest jakies PTSD bo inaczej tego wyjasnic sie nie da. a co do wizyty bidena – wybitnie rozczarowywujaca. rozczarowywujaca dla Polakow dla Ukraincow. nawet sami pisowcy przyznaja. Cale szczescie dzieki konflitowi na Ukrainie my Polacy mam kilka lat by przygotowac sie na potencjalna inwaje Rosji. W tym momencie Rosja nie ma potencjalu by najechac Polske. Oczywiscie mogloby dojsc do ataku rakietowego na np. polskie lotniska ale cale szczescie wszystko wskazuje na to ze Rosjanie ida w kierunku deeskalacji zwlaszcza ze zczyna im sie palic kaukaz.

 2. klasv pisze:

  Kapłani otwórzcie Kościoły!

  Otwórzcie na oścież chociaż za dnia!
  A i w nocy zobaczycie, że nic złego się nie wydarzy.

  Kościół nigdy nie jest pusty, zawsze jest tam obecny samotny Jezus w tabernakulum i tęskni za człowiekiem.

  Próbowałem kiedyś zabrać do kościoła dziecko, którego rodzice sami nie praktykują ale nie mieli nic przeciwko temu abym pokazał i wytłumaczył czym jest Świątynia. Odbiliśmy się od zamkniętych na głucho drzwi. Drugiej takiej szansy już nie miałem.

  To nic nie kosztuje a czy ktoś wyliczył szkody duchowe, gdy babcia pokazuje wnukom Kościół na stojąco, przez kraty i szybę z przedsionka, miast zaprowadzić dziecko przy nadarzającej się okazji tam gdzie by chciała?

  Widzę, że Ukrainki ze swoimi dziećmi chętnie weszłyby do kościoła, pomodliły przez chwilę, ale są nieśmiałe a niezręcznie czują się na nabożeństwach pełnych Polaków.

  Nawet gdyby stała się tragedia i ktoś zniszczył figurkę świętego to w ekonomii zbawienia będzie to miało skutek pozytywny. Prawdopodobnie pojawią się wierni, by chronić dom Boży a będzie to z korzyścią dla ich dusz.

  Kapłani zmyjcie swój grzech, gdyście zamykali Jezusa Eucharystycznego przed ludem Bożym.

  Czekajcie jeśli możecie w środku adorując Boga. Ale nie bójcie się, że stanie się coś złego, gdy pójdziecie do innych obowiązków a aniołów Bożych poprosicie, by czuwali nad wszystkim. Używajcie murów kościołów zgodnie z ich przeznaczeniem. Traktujcie piękne Kościoły jak sieci przy pomocy których być może uda się złowić jakąś duszę!

  Wejście do kościoła to często pierwszy krok w nawróceniu, tam zajmie się duszą Najlepszy Pasterz.

  • Antonina pisze:

   Ks. Dominik Chmielewski – Nowy Porządek Świata

  • Longin pisze:

   @klasv,
   Tak, bo jak uczy Ewangelia nawet jeśli pod drzwiami lub wewnątrz pojawią się ludzie z tzw. marginesu społecznego oceniani jako niegodni – to mogą wejść do Królestwa Niebieskiego przed tymi, którzy trzymają „klucze do świątyń”.

 3. Damian pisze:

  Właśnie czytam informacje ze świata odnośnie eksplozji amunicji w Rosji w mieście Biełgorod (zaraz przy granicy z Ukrainą). Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że scenariusz wydarzeń jest tutaj identyczny z tym co działo się w 1984 roku, kiedy Papież Jan Paweł II dokonał aktu poświęcenia.

 4. Edyta pisze:

  Szczesc Boże. Kochana Pani An,dziękuję z całego serca za poruszenie tematu Mszy Wieczystych.Dzisiaj podczas odmawiania różańca dostałam natchnienie żeby zamówić Msze Wieczyste za moich bliskich i przypomniały mi się słowa,które Pani napisała,że była taka szczęśliwa kiedy je zamówiła.Nie wiem dlaczego,ale właśnie Pani słowa dodały mi takiej odwagi żeby to zrobić,a modlitwa dała pewność, że dobrze robię.Znowu poczułam w sercu Maryję ❤ To jest coś pięknego,nie da się tego opisać słowami ❤
  PS- już zamówiłam telefonicznie u księży wierbistów 🙂
  Bóg zapłać za Was wszystkich ❤❤❤

  • An pisze:

   Edytko jestem po prostu An, dzis dostalam te obrazki ,podaruje mezowi.
   A dowiedzialam sie z tej str❤️🌹 o tych sprawach wiec sie dziele moze ktos doczyta i jak ja.

 5. Asia pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego tatę Józefa (78l)by jutro poszedł do lekarza. Jest uparty i nie chce iść. A my przez to jesteśmy nerwowi. Bóg zapłać.

 6. m-gosia pisze:

  Ks.Marek Bąk
  Zawsze musimy być przygotowani na przyjęcie Komunii Świętej i na śmierć.

  Ojciec Augustyn Pelanowski
  Wszystko oddawajmy Panu Jezusowi i odpędzajmy złe duchy w imię Jezusa.

 7. wobroniewiary pisze:

  Zaproszenie do przyjęcia cierpienia i do wynagradzania:
  „Teraz Moje cierpienia realizują się w Moich umiłowanych, wybranych dzieciach. W nich chodzę po tej ziemi, jak kiedyś po ziemi palestyńskiej.” – Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej

 8. Domi pisze:

  Jak ustosunkowujecie się do obecnej posługi ks Łukasza Praussy? Na stronie Pallotynów widnieje informacja, w której odcinają się oni od jego działalności, jak również wskazują, ze nie zamieszkuje już w klasztorze. Przekazy ,,od Jezusa”zamieszczone na stronie na fb tez wydają mi się trochę ,,wyreżyserowane”, nie chciałabym tu nikogo urazić, ale czuje jakiś mocny dystans wobec tej działalności, a jednocześnie znam bardzo wierzące osoby, które polecają kazania ks Łukasza…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s