Ks. Piotr Glas o kazaniach zatrutych diabelskim jadem. Nie daj się im zwieść!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas o kazaniach zatrutych diabelskim jadem. Nie daj się im zwieść!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. Klara pisze:

  https://www.ekspedyt.org/2022/03/27/oredzie-z-trevignano-romano-o-zawierzeniu-rosji-i-ukrainy-niepokalanej/

  Trevignano Romano, 25 marca 2022 r.

  Moja córko, dziękuję ci, że przyjęłaś w swym sercu moje wezwanie. Córko, tego dnia, gdy nuciłam pieśni pochwalne dla Boga i prosiłam o pokój dla całej ziemi, przyszedł cudowny anioł i rozświetlił pokój, a jego słodki głos oznajmił mi, że będę miała syna za sprawą Ducha Świętego, mimo mojego dziewictwa, i mówił mi o wielkości Jezusa. Całe swe życie modliłam się o pokój, tak jak robię to dzisiaj, ale ludzie mnie nie słuchali i nie słuchają nawet teraz. Moja córko, wielu dziś wierzy, że to poświęcenie może być ważne, ale wojna już się rozpoczęła, mój Syn jest zagniewany, bo gdyby zostało wypowiedziane na czas, pokój zstąpiłby na tę ludzkość, ale tak nie będzie, bo nikomu nie wolno obrażać Boga. Moja córko, wszystko zostanie trochę złagodzone dzięki modlitwom odmawianym z prawdziwą wiarą. Wkrótce przeżyjecie mroczne chwile z powodów, o których właśnie wam powiedziałam, proszę, wracajcie do Boga. Błogosławię was w Imię Trójcy Przenajświętszej.

  Przekład z j. ang. w por. z włoskim oryginałem Pokutujący Łotr

 3. Grażyna pisze:

  Bardzo proszę o pomoc.Planuję wyjazd z rodziną do Ziemi Świętej,w najbliższym czasie. Proszę o podpowiedź, wskazanie sprawdzonych miejsc noclegowych,dobrych przewodników .Dziękuję

 4. Paweł pisze:

  „W czwartą niedzielę Wielkiego Postu kapłan ubiera szaty koloru różowego. (…) Charakter czwartej niedzieli Wielkiego Postu najlepiej oddaje antyfona na wejście: «Raduj się Jerozolimo (…).. Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy» (por. Iz 66, 10-11)” – https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAL/dk_liturgika26.html
  „IV niedziela Wielkiego Postu jest nazywana Niedzielą Laetare, czyli także niedzielą radości. Jest ona półmetkiem Wielkiego Postu, wszystkie śpiewy, czytania mszalne i modlitwy liturgiczne są tego dnia przepełnione radością.” – https://pikio.pl/niedziela-laetare-2019-260319
  No więc, najpierw „NA POWITANIE” [a nie będę precyzował kogo] wszyscy razem…:

  Następnie najpiękniejszy (moim zdaniem) fragment oratorium „SIEDEM ostatnich słów naszego ZBAWICIELA na KRZYŻU” Josepha Haydna – w wersji fortepianowej [a odnosi się on do słów: „NIEWIASTO, oto syn Twój…”]:

  ORAZ: Barokowy motet „BÓG ucieczką naszą” Jeana-Philippe’a Rameau (ten bowiem ‚najznaczniejszy’ – moim zdaniem – teoretyk systemu dur-moll jest też dla mnie pewnego rodzaju „wzorcem” w ogóle stylu barokowego, gdyż jego muzyka brzmi wg mnie zazwyczaj bardzo „logicznie” i nawet „przejrzyściej” niż nieraz muzyka innych, a znacznie sławniejszych, kompozytorów epoki baroku):

  Na koniec zaś: Krótkie a bardzo żywe „TE DEUM” Josepha Haydna, dedykowane austriackiej cesarzowej Marii Teresie [matce francuskiej królowej Marii Antoniny, której mąż z kolei, Ludwik XVI, był – co ciekawe – był prawnukiem polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego oraz wnukiem Augusta III Sasa…]:

  {Ciekawostka: Łaciński Brewiarz Rzymski z roku 1961 (którego pełne dane podałem np. tu: https://wobroniewiary.com/2020/10/25/zostan-iskra-rozpal-swiat-ogniem-bozej-milosci-wez-udzial-w-akcji-rozaniec-do-granic-nieba/#comment-272198 ) stwierdza na temat tegoż hymnu „TE DEUM” w poniższych punktach ‚Rubricae generales Breviarii’ (= ‚Ogólnych rubryk Brewiarza’):
  237 Hymnus TE DEUM dicitur ad Matutinum, post ultimam lectionem, loco noni vel tertii responsorii [= Hymn TE DEUM należy odmawiać w Godzinie Czytań po ostatnim czytaniu, zamiast dziewiątego lub trzeciego responsorium]: a) in dominica in albis, in dominica Pentecostes, et in Matutino dominicae Resurrectionis, quod recitatur ab iis qui Vigiliae paschali non interfuerunt [= w niedzielę ‚białą’ (obecnie: Miłosierdzia Bożego), w niedzielę Zesłania Ducha Świętego oraz w Godzinie Czytań niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, którą to Godzinę odmawiają tylko ci, którzy nie uczestniczą w liturgii Wigilii Paschalnej]; b) in dominicis II classis, exceptis dominicis in Septuagesima, in Sexagesima et in Quinquagesima [= we wszystkie niedziele II klasy (a więc – biorąc pod uwagę ówczesny ‚ranking’, traktujący także Niedziele Wielkanocne III-VII jako niedziele II klasy – we WSZYSTKIE w sumie niedziele oprócz ADWENTOWYCH i WIELKOPOSTNYCH), z wyjątkiem 3 niedziel tzw. ówczesnego ‚przedpościa’: ‚starozapustnej’, czyli „Siedemdziesiątnicy”, ‚mięsopustnej’, czyli „Sześćdziesiątnicy”, i ‚zapustnej’, czyli „Pięćdziesiątnicy”]; c) in omnibus festis [= we wszystkie święta (czyli wg obecnej nomenklatury: we wszystkie uroczystości, święta oraz wspomnienia obowiązkowe)]; d) per octavas Nativitatis Domini, Paschatis et Pentecostes [= przez całą oktawę Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Zesłania Ducha Świętego (ta ostatnia zaś po ostatnim Soborze została zlikwidowana…)]; e) in Officio feriali temporis natalicii et temporis paschalis [= we wszystkie dni, nawet powszednie = ‚ferialne’, okresu Bożego Narodzenia i okresu wielkanocnego]; f) in vigiliis Ascensionis et Pentecostes [= w wigilie Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, obecnie będące tylko ww. dniami powszednimi okresu wielkanocnego]; g) in Officio sanctae Mariae in sabbato [= w ramach ‚fakultatywnego’ oficjum maryjnego w każdą sobotę].
  238 Omittitur vero hymnus TE DEUM [= opuszcza się natomiast tenże hymn TE DEUM]: a) in Officiis de Tempore a dominica I Adventus usque ad vigiliam Nativitatis Domini inclusive; et a dominica in Septuagesima usque ad Sabbatum sanctum inclusive [= w Brewiarzu całego okresu od pierwszej niedzieli Adwentu aż do wigilii Bożego Narodzenia włącznie oraz całego okresu od ww. niedzieli „Siedemdziesiątnicy” aż do Wielkiej Soboty włącznie]; b) in vigiliis II et III classis, excepta vigilia Ascensionis Domini [= w wigilie II klasy z wyjątkiem wigilii Wniebowstąpienia Pańskiego (a były to, oprócz tejże wigilii: wigilia Wniebowzięcia NMP, czyli przeddzień 15 sierpnia, wigilia Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli przeddzień 24 czerwca, oraz wigilia uroczystości śś. Apostołów Piotra i Pawła, czyli przeddzień 29 czerwca) tudzież w wigilię III klasy (tzn.: przed świętem św. Wawrzyńca, przypadającym 10 sierpnia; wigilie zaś Bożego Narodzenia oraz Zesłania Ducha Świętego były I klasy i tej pierwszej dotyczy tutaj powyższy punkt 238a, a tej drugiej – powyższy punkt 237f); c) in omnibus feriis per annum [= we wszystkie dni powszednie = ‚ferialne’ (czyli: BEZ przypadających akurat uroczystości, świąt czy też wspomnień obowiązkowych) okresu ZWYKŁEGO ‚w ciągu roku’]; d) in Officio defunctorum [= w brewiarzowym oficjum za zmarłych].}

 5. Renata Anna pisze:

  Karmelitanki Bose z Tromso w Norwegii zapraszają osoby chętne do modlitwy. Nowenna zaczyna się dzisiaj 27 marca br. w intencji 9 letniej Zosi. Ma nieoperacyjnego glejaka. Nowenna jest przez wstawiennictwo Sługi Bożego Jerome Lejeune.
  Modlimy się przez 9 dni .Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo. Oraz krótka modlitwa Sługo Boży Jerome Lejeune módl się za nami, Zosia niech będzie zdrowa.

 6. Renata Anna pisze:

  Miało być Sługo Boży Jerome módl się za nami, uproś Zosi zdrowie.

 7. Bożena pisze:

  Kochana grupo proszę o modlitwę o uwolnienie od alkoholu męża Stanisława. Nie daję już rady modlę się za niego a jest jeszcze gorzej. Błagam pomóżcie

 8. Aga pisze:

  Proszę Was o modlitwę za moją mamę Anię. Powoli odchodzi do Pana. Przestała już jesc i prawie pić. I za mnie, żebym wytrwała przy niej do końca. Nigdy nie byłam przy kimś umierającym….boję się przegapić ten moment….

   • Witek pisze:

    Polska i Polacy pomagają kobietom i dzieciom. To dobrze.
    Ale czy umiemy wyciągać wnioski z tragedii na Ukrainie?!
    Zadam pytanie!
    Czy wojna na wschodzie sprawiła, że nasze kościoły wypełniły się ludźmi?
    Świadomie nie pisze wiernymi, ale ludźmi?!

    Pytam więc: jeżeli wojna, uchodźcy, informacje o tragedii nie potrafią zmienić ludzkich serc nie tylko Polaków to pytam się co jest następne?

    Co sprawiło, że syn marnotrawny z dzisiejszej Ewangelii zechciał powrócić do Ojca?!

    Tak! Głód!!!

    Jak to mówią jeżeli Pan Jezus nie może skruszyć rózgą żelazną naszych serc, to trafi do naszego serca przez pusty żołądek…przez żołądek do serca….

    • Kasia pisze:

     Tak, to jest dobre pytanie co jeszcze musi się stać żeby ludzie się obudzili? Moja znajoma mimo że tak jak większośćvw Polsce przyjęła wszystkie sakramenty późnie w dorosłym życiu wyśmiewała i pluła na KK, dziecko broń Boże na katechezę, nie wspominając o Pierwszej Komunii. Teraz jest chora: rak złośliwy plucie na Kościół nie ustaje… Zamówiłam za nią Msze św (może naiwnie) powiedziałam jej o tym, śmiała się… Ledwo żyje i dalej idzie w zaparte…
     Co jeszcze musi się stać..?

    • Kaśka pisze:

     Witku, głód nie musi być fizyczny. Większość osób dziś żyjących bez Boga cierpi na głód duchowy, dlatego gabinety psychiatryczne pękają w szwach…

   • Witek pisze:

    26 listopada 2007 roku ukazał się olbrzymi znak na niebie w południowej części Moskwy. Ukazała się duża biała ręka i

    przez pół godziny pisała na niebie 10 zdań. Pismo było widziane przez ponad 3 godziny. Tysiące ludzi mogło je widzieć i byli przerażeni ze strachu. Zamarł cały ruch na ulicy.
    NAPISANE NA NIEBIE SŁOWA BRZMIAŁY:
    1. Niegodziwość pokonuje dobro.
    2. Mój lud żyje nadal jak w zimie.
    3. Nie ma żadnych owoców, nawet nic nie kwitnie.
    4. To jest dzień zemsty (zapłaty) i lamentu.
    5. Nie pozostanie prosta dusza obok wykrzywionej ani żadna wykrzywiona obok prostej.
    6. Troszcie się o wasze zbawienie.
    7. Przynoście owoce pokuty.
    8. Uratuję tych, którzy boją się Pana.
    9. Postępujcie tak, jakbyście mieli złożyć rachunek. Czas jest bliski
    10. Bądźcie pewni, oto przyjdę wkrótce.
    Informację o tym wydarzeniu przekazał pewien misjonarz, który pracuje w Rosji. Władze rosyjskie chciały zatuszować całą sprawę – jak widać dosyć skutecznie, ponieważ ujrzała ona światło dzienne dopiero niedawno. Jeśli rozważymy te 10 słów z Moskwy, to można je porównać do słów Pisma Świętego – od Księgi Wyjścia, aż do ostatnich słów Apokalipsy. Aby zrozumieć ich wagę i znaczenie, należy przypomnieć słowa Pisma Świętego.

    https://wobroniewiary.com/2012/10/08/menetekel-olbrzymi-znak-na-niebie-w-moskwie-duza-biala-reka-przez-pol-godziny-pisala-na-niebie-10-zdan-m-in-badzcie-pewni-oto-przyjde-wkrotce/amp/

    26 listopada 2007 roku na niebie Moskwy wydarzył się ogromny znak: pojawiła się duża biała ręka i przez pół godziny napisała na niebie 10 zdań. Scenariusz można było czytać przez trzy godziny. Miliony ludzi mogły je zobaczyć i były przerażone. Cały ruch się zatrzymał. Przekazem tego skandalicznego wydarzenia jest kapłan-misjonarz służący w Rosji.

    Oto słowa:

    1. Zło zwycięża dobro!
    2. Moi ludzie żyją zimą!
    3. Nie ma owoców, nawet kwiatu.
    4. To jest dzień zemsty (zemsty) i lamentu.
    5. Żadna prosta dusza nie będzie mogła pozostać obok krzywego, ani krzywego obok prostej.
    6. Martw się o swoje zbawienie!
    7. Przynieś owoce pokuty!
    8. Będę mógł zbawić tych, którzy boją się Pana.
    9. Działaj w sposób odpowiedzialny; czas jest bliski!
    10. Bądź pewny (Oto), wkrótce przyjdę!

    (Źródło: Maria Today 11.2008; Parvis Verlag)

    Księga Daniela
    Paralelę do powyższego wydarzenia można znaleźć w Księdze Daniela.

    STARY TESTAMENT
    Księga Daniela

    Uczta Baltazara

    5
    1 Król Baltazar1 urządził dla swych możnowładców w liczbie tysiąca wielką ucztę i pił wino wobec tysiąca [osób]. 2 Gdy zasmakował w winie, rozkazał Baltazar przynieść srebrne i złote naczynia, które jego ojciec, Nabuchodonozor, zabrał ze świątyni w Jerozolimie, aby mogli z nich pić król oraz jego możnowładcy, jego żony i nałożnice. 3 Przyniesiono więc złote i srebrne naczynia zabrane ze świątyni w Jerozolimie; pili z nich król, jego możnowładcy, jego żony i jego nałożnice. 4 Pijąc wino wychwalali bożków złotych i srebrnych, miedzianych i żelaznych, drewnianych i kamiennych.

    Tajemnicze słowa na ścianie

    5 W tej chwili ukazały się palce ręki ludzkiej i pisały za świecznikiem na wapnie ściany królewskiego pałacu. Król zaś widział piszącą rękę. 6 Twarz króla zmieniła się, myśli jego napełniły się przerażeniem, jego stawy biodrowe uległy rozluźnieniu, a kolana jego uderzały jedno o drugie. 7 Zakrzyknął król, by wprowadzono wróżbitów, Chaldejczyków i astrologów. Zwrócił się król do mędrców babilońskich i rzekł: «Każdy, kto przeczyta to pismo i wyjaśni mi je, ma być odziany w purpurę i złoty łańcuch na szyję i ma panować w moim kraju jako trzeci2».
    8 Przystąpili więc wszyscy mędrcy królewscy, ale nie mogli odczytać pisma ani podać wyjaśnienia królowi. 9 Wtedy Baltazar przeraził się bardzo i kolor jego twarzy zmienił się, a jego możnowładców ogarnęło zmieszanie. 10 Królowa weszła, na skutek słów króla i możnowładców, do sali biesiadnej. Odezwała się królowa i rzekła: «Królu, żyj wiecznie! Nie lękaj się swoich myśli i niech kolor twej twarzy nie ulega zmianie! 11 Jest w twoim królestwie mąż posiadający ducha świętych bogów: w czasach twego ojca znaleziono w nim światło rozumu i mądrość podobną do mądrości bogów. Ojciec twój, król Nabuchodonozor, ustanowił go zwierzchnikiem wykładaczy snów, wróżbitów, Chaldejczyków i astrologów3, 12 ponieważ stwierdzono u Daniela, któremu król nadał imię Belteszassar, nadzwyczajnego ducha, wiedzę i rozwagę, umiejętność wykładania snów, wyjaśniania rzeczy zagadkowych i rozwiązywania zawiłych. Każ więc zawołać Daniela, a on ci wskaże znaczenie».

    Daniel wyjaśnia zdarzenie

    13 Wtedy przyprowadzono Daniela przed króla. Król odezwał się do Daniela: «Czy to ty jesteś Daniel, jeden z uprowadzonych z Judy, których sprowadził król, mój ojciec? 14 Słyszałem o tobie, że posiadasz boskiego ducha i że uznano w tobie światło, rozwagę i nadzwyczajną mądrość. 15 Przyprowadzono do mnie mędrców i wróżbitów, by odczytali to pismo i podali jego znaczenie. Oni jednak nie potrafili podać znaczenia sprawy. 16 Słyszałem zaś o tobie, że umiesz dawać wyjaśnienia i rozwiązywać zawiłości. Jeśli więc potrafisz odczytać pismo i wyjaśnić jego znaczenie, zostaniesz odziany w purpurę i złoty łańcuch na szyję i będziesz panował jako trzeci w królestwie».
    17 Wtedy odezwał się Daniel i rzekł wobec króla: «Dary swoje zatrzymaj, a podarunki daj innym! Jednakże odczytam królowi pismo i wyjaśnię jego znaczenie. 18 Królu, Najwyższy Bóg dał twemu ojcu, Nabuchodonozorowi, królestwo, wielkość, chwałę i majestat. 19 Z powodu wielkości mu udzielonej wszystkie ludy, narody i języki odczuwały bojaźń i drżały przed nim. Zabijał, kogo chciał, i pozostawiał przy życiu, kogo chciał; kogo chciał, wywyższał, a kogo chciał, poniżał. 20 Gdy jednak jego serce uniosło się [pychą], a jego duch utrwalił się w hardości, złożono go z królewskiego tronu i odebrano mu chwałę. 21 Wypędzono go spośród ludzi, jego serce upodobniło się do serca zwierząt, i przebywał z dzikimi osłami. Żywiono go jak woły trawą, jego ciało zaś zwilżała rosa z nieba, dopóki nie uznał, że Najwyższy Bóg panuje nad królestwem ludzi i że kogo chce, ustanawia nad nimi. 22 Ty zaś, jego syn Baltazar, nie uniżyłeś swego serca, mimo że wiedziałeś o tym wszystkim, 23 lecz uniosłeś się przeciw Panu nieba. Przyniesiono do ciebie naczynia Jego domu, ty zaś, twoi możnowładcy, twoje żony i twoje nałożnice piliście z nich wino. Wychwalałeś bogów srebrnych i złotych, miedzianych, żelaznych, drewnianych i kamiennych, którzy nie widzą, nie słyszą i nie rozumieją. Bogu zaś, w którego mocy jest twój oddech i wszystkie twoje drogi, czci nie oddałeś. 24 Dlatego posłał On tę rękę, która nakreśliła to pismo.

    Zapowiedź upadku Baltazara

    25 A oto nakreślone pismo: mene, mene, tekel ufarsin4. 26 Takie zaś jest znaczenie wyrazów: Mene – Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres. 27 Tekel – zważono cię na wadze i okazałeś się zbyt lekki. 28 Peres – twoje królestwo uległo podziałowi; oddano je Medom i Persom».

   • Katarzyna pisze:

    +++ W obu intencjach.

  • Weronika pisze:

   +++ Ago, zgłosiłam Mamę do Koronki do Miłosierdzia Bożego za konających tel. 505 060 205… Jeśli to możliwe odmawiaj przy Mamie koronkę do Miłosierdzia Bożego… Jeśli przy umierającym odmawia się koronkę to – zgodnie z obietnicą Pana Jezusa w Dzienniczku św. Faustyny – Miłosierdzie Boże ogarnia umierającego… Za Mamę będą modlić się także siostry karmelitanki bose z Łodzi…

   • Aga pisze:

    Dziękuję. Mama zmarła dziś o 1.15 w nocy. Później napiszę.
    Agnieszka

    • m-gosia pisze:

     Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

    • Weronika pisze:

     Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… Agnieszko, niech Jezus będzie Twoim Pocieszeniem, Siłą i Pokojem … ❤

    • An pisze:

     Niech odpoczywa W Pokoju. Jest juz w Domu Pana🌹

    • beatkaa11 pisze:

     Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a Światłość Wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

  • Renata Anna pisze:

   +++

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️

  • Ann pisze:

   ❤️ Sw Jozefie badz przy mamie Agnieszki i przy Agnieszce, daj pokoj serca oraz spokojna, dobra
   i piekna smierc dla umierajacej. Wez ja w swoje ramiona i zaprowadz do domu Ojca Niebieskiego.+++

 9. AnnaMaria pisze:

  +++

 10. agicam pisze:

  Witek jeśli mogę poprawić literówkę to Księga Daniela 5,25 ” mene, mene, tekel, uparsin”. Tylko z szacunku do Słowa Bożego ta poprawka. Mi się też często zdarzają takie wpadki, nie mówiąc jak telefon przekręca. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s