Prezydent Rafał Piech: Ratujmy nasze dusze i dusze naszych dzieci!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Prezydent Rafał Piech: Ratujmy nasze dusze i dusze naszych dzieci!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. babula pisze:

  Proszę o modlitwę za moją wnuczkę (3 miesiąc życia). Dokucza jej brzuszek. Wykorzystujemy wszystkie domowe sposoby +porada lekarska. Serce mi się kraje jak słyszę jej żałosny płacz.
  Może to kolka, może alergia na mleko, może coś innego…

  • Lucyna pisze:

   +++
   Panie Jezu Ty się tym zajmij,ulecz to dzieciątko.

  • Grażyna1 pisze:

   🙏+++,Panie Jezu ty się tym zajmij

  • Domi pisze:

   Może na początek warto spróbować, by mama karmiąca odstawiła produkty mleczne z laktozą, te bez laktozy można dostać w każdym markecie, trzeba tylko patrzeć na firmy, bo niektóre są tylko odrobinę droższe od normalnej ceny, a innych cena potrafi być dwukrotnie wyższa. U mojego malucha zmiana na plus była bardzo duża, a płakać przeraźliwie potrafił całymi godzinami, chusta do noszenia tez bardzo była pomocna

  • Małgosia pisze:

   Jakże cię rozumiem babulo. Moja wnusia skończyła miesiąc i również ten brzuszek. Córka odstawiła produkty mleczne ale nie widać efektów. Do tego jeszcze wysypka na buzi i też jeden lekarz mówi że to potówki, drugi że trądzik a trzeci nietolerancja laktozy. Bardzo proszę o modlitwę.

   • babula pisze:

    Łączę się w modlitwie Małgosiu i w umęczeniu. Niech cierpienie naszych maluchów będzie błaganiem o pokój na świecie ❤

   • Helena i Henryk pisze:

    +++

   • ZankaRos pisze:

    Moi wszyscy trzej synkowie w wieku 5 tygodni też całą buzię, a najmłodszy nawet szyję, uszka i klatkę piersiową wysypaną i u nas przy każdym bardzo pomógł krem emolient Omega 3-6-9 od Eloderm od 1. dnia życia. Jest tani, kosztuje nie całe 20 zl. Lekarze też nie wiedzieli co to, jedni mówili że od hormonów, inni że zmiany grzybiczne. Po tym kremie 2 dni i poprawa była niesamowita. Nie jest to reklama, dziele się doświadczeniami, pewnie inne emolienty do twarzy też działają, ale ten wypróbowałam i byłam bardzo zadowolona.

    • ZankaRos pisze:

     I najmłodszy miał też silne kolki, już 2 noc po porodzie całą przekraczał, było słychać jak mu jeździ w brzuszku. Gdy miał 5 tyg lekarz kazał odstawić wszystkie krople z symetikonem (np. espunisan, my dawaliśmy lefax) i tylko masować brzuszek. I gdyby to nie pomogło to dostaliśmy też skierowanie do osteopaty, na sprawdzenie kręgosłupa. Podobno przy porodzie może dojść do blokady szyjnej i też to powoduje silne kolki. U nas pomogło podstawienie Lefaxu, dwa dni jeszcze bardzo płakał A potem było lepiej. Kolki się zdarzały ale trwały nie 3 godziny tylko np pół. Przeszły całkiem jak miał 4 miesiące. Teraz ma 8 miesięcy I ani śladu kółek.

  • eska pisze:

   @babula
   Gdy mój synek był niemowlakiem i miałam problem z rozpoznaniem, co z nim jest „nie tak” – zawsze zwracałam się z tym zapytaniem do jego Anioła Stróża – i nie było razu, żeby on mi nie podpowiedział. Zawsze podsuwał powód. Aż żałuję, że zapominam się do niego modlić, gdy już mogę dogadywać się z dzieckiem bezpośrednio. Wszak nadal mogą występować ukryte przyczyny takich czy innych stanów.

  • Damian pisze:

   U moich dzieci sprawdziło się mleko Capricare (oparte na kozim mleku). W przypadku jednego dziecka nawet podejrzewaliśmy nietolerancję mleka matki, bo cokolwiek żona nie odstawiała, to i tak była reakcja alergiczna, a Capricare zadziałało. Na kolki polecam natomiast Wiaterek

  • Antonina pisze:

   +++

  • Anna pisze:

   Bardzo to rozumie droga „babulu”gdyż mój wnuczek miał okropne kolki przez cały dzień. Nigdy nie widziałam tak cierpiącego dziecka. Jednego dnia myślałam że umrze z bólu. Trwało to 4 miesiące do dnia w którym został ochrzczony. Już w kościele od pierwszych chwil był dziwnie spokojny i tak pozostało. Lekarz stwierdził że ma złośliwe kolki. Napisałam to aby się podzielić naszą sytuacją. Będę się modlić aby dzieciątko zostało uwolnione od bólu brzuszka. Zostańcie z Bogiem.

   • babula pisze:

    Nasza wnusia jest ochrzczona Anno. A w czasie Mszy Św i podczas polewania główki wodą nawet nie pisnęła. Aż ksiądz się zdziwił i my zresztą też 🙂

  • Venite pisze:

   Kropelki Bobotic powinny pomóc
   To lek na uporczywe kołki i bóle brzucha.

  • Oko pisze:

   Babula – nasza młodsza córka nie mogła przyjmować żadnych Wit D, żadnych probiotyków – nic! Bo ja od tego bolał brzuch… Już od wielu rodziców słyszeliśmy że u nich było tak samo – zobaczcie, trzeba wszystko na raz odstawić (nie podmieniac na inne, odstawiać po kolei – NIE, odstawić na raz WSZYSTKO – tylko samo mleko dziecko ma jeść wtedy) na 5 dni (nie stanie się krzywda że przez 5 dni nie będzie Wit D czy innych) i wtedy będzie widać – jak nie ma różnicy po 5 dniach to nie to, a jak jest to już wiecie. Koniecznie spróbujcie.

  • Anna pisze:

   O Dziecię Jezus, uciekam się do Ciebie i błagam Cię przez wstawiennictwo Twej Świętej Matki, wspieraj mnie w tej potrzebie, którą Ci dziś przedstawiam (…), gdyż wierzę mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić. Oczekuję z ufnością otrzymania Twej świętej łaski, kocham Cię z całego mego serca i ze wszystkich sił mojej duszy. Żałuję szczerze, żem Cię obraził grzechami i proszę o łaskę, abym już ich więcej nie popełniał. Postanawiam przeto nigdy już Ciebie nie obrażać i raczej wszystko wycierpieć, aniżeli w czymkolwiek Tobie się nie podobać! Pragnę odtąd wiernie Ci służyć. Dla miłości Twej, o Boże Dziecię, będę kochał bliźniego swego jak siebie samego. O, Dziecię Wszechmocne, o Jezu, błagam cię jeszcze raz, wesprzyj mnie w tej potrzebie. Daj mi łaskę posiadania Ciebie w wieczności z Maryją i Józefem świętym, abym mógł Ciebie chwalić wraz z Aniołami całego niebieskiego dworu. Amen.

  • Beata pisze:

   🙏🙏🙏

 3. Witek pisze:

  Zaproszenie do całodziennej adoracji…25.03.2022

  https://adoracjabezgranic.pl/

  APEL
  PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
  W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

  W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

  Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

  Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

  + Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  https://m.niedziela.pl/artykul/78527/Przewodniczacy-Episkopatu-apeluje-o

 4. wobroniewiary pisze:

  14 kwietnia (w Wielki Czwartek) odbędzie się premiera na YouTube filmu POWOŁANY z udziałemm m.in. ks Piotra Glasa i ks. Dominika Chmielewskiego. Film otrzymał honorowy patronat Konferencji Episkopatu Polski. Według twórców, to obraz, który odmieni spojrzenie na kapłaństwo

 5. Oko pisze:

  Dziś tj 20.03 jest wspomnienie SW Józefa Bilczewskiego – święty z czasów wojny polsko-ukraińskiej. Mało znana postać, kanonizowany przez BXVI. Warto mu się przyjrzeć .

 6. wobroniewiary pisze:

  ❤ W dniu 21 marca decyzją Sanktuarium w Fatimie obchodzimy wspomnienie objawień Anioła Stróża Portugalii pastuszkom fatimskim: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie ❤

  Modlitwa Anioła z Fatimy:
  O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię. O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.

  Ponieważ dokładne daty trzech objawień w 1916 roku nie są znane, Sanktuarium w Fatimie zdecydowało ustanowić ich wspomnienie w dniu zbliżonym do daty pierwszego objawienia. Siostra Łucja pisze w swoich Wspomnieniach: „Wydaje mi się jednak, że musiało to być wiosną 1916 roku, kiedy Anioł pokazał się nam po raz pierwszy w Loca do Cabeço. (…) Następne zjawienie miało miejsce latem. W dniach największego upału (…) Trzecie zjawienie, wydaje mi się, miało miejsce w październiku albo w końcu września, w tym czasie przerwy obiadowej nie spędzaliśmy już w domu”

  • Paweł pisze:

   Oto zatwierdzona przez Kościół modlitwa, wspominająca – aczkolwiek tylko w ogólnym sformułowaniu (bez imiennego wymienienia) – m. in. Anioła Stróża Portugalii [a mianowicie wśród wymienionych tutaj: „Anioła Stróża Polski, Rosji i INNYCH NARODÓW”]:
   „MODLITWA O BRATERSTWO LUDÓW:
   Święty Aniele Stróżu Polski, pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję Bogu Najwyższemu za chwałę, jaką Cię otoczył, i za to, że wybrał Cię na Obrońcę i Opiekuna naszego Narodu. Dziękuję również za wszelkie dobro, jakie dla Jego chwały dokonujesz, i proszę gorąco, abyś w porozumieniu i jedności z Aniołem Stróżem Rosji i INNYCH NARODÓW sprawił, by ustały wszystkie spory między Polską a Rosją lub innymi narodami, aby zostały zażegnane wszelkie waśnie i oddalone jakiekolwiek pretensje czy oskarżenia. Dopomagaj nam, Przewodniku naszej Ojczyzny, by w oparciu o sprawiedliwość, wzajemne zrozumienie się, w duchu miłości i pokoju, zapanowała trwała przyjaźń i braterstwo Polski, Rosji oraz wszystkich ludów i narodów tak, aby stanowiły jedną Rodzinę Bożą. Amen.”
   [Za: Ks. Marian Polak CSMA, Zofia Sobieraj „Nabożeństwo do Anioła Stróża Polski (Nowenna, litania, modlitwy)” – Michalineum 2003, „Za zgodą Kurii Diecezjalnej Warszawsko-Praskiej z dnia 19.IX.1994 r. nr 2149/K/94 – Notariusz Ks. Marcin Wójtowicz, Wikariusz Generalny Bp Stanisław Kędziora”; str. 63-64]
   – – – – – – – – – – A tu wklejam jeszcze inne modlitwy z tej samej książeczki (ze str. 59-62 oraz 65), jakie już tu na stronie kiedyś przytaczałem:
   WOŁANIE O ŚWIATŁO ANIOŁA STRÓŻA POLSKI
   Aniele Stróżu Polski, przedziwny Przewodniku i Opiekunie narodu polskiego! Razem z moim Aniołem Stróżem zwracam się do Ciebie, który w świetle Bożym widzisz zamiary, jakie ma Bóg względem naszego polskiego narodu. Oświecaj mojego Anioła Stróża, abym otwierając się na jego natchnienia, nie tylko myślał o własnym zbawieniu, ale troszczył się o zbawienie wszystkich rodaków, a przez to przyczyniał się do zbawienia wszystkich ludzi.
   Ukochany nasz Obrońco, wstawiaj się za wszystkimi Polakami, abyśmy w życiu rodzinnym, gospodarczym, politycznym i kulturalnym otwierali drzwi Chrystusowi Panu, naszemu Bogu i Zbawcy. Proś, aby Krew Jezusa Chrystusa broniła nas i całą naszą Ojczyznę od ataków szatana. Wstaw się do swej Niebieskiej Królowej, Matki Jezusa i naszej duchowej Matki, aby Polska na zawsze pozostała świętym królestwem Jezusa i Maryi. Amen.
   (modli się ks. Marian Polak)
   DZIĘKCZYNIENIE I PROŚBY
   Boże w Trójcy Świętej Jedyny, racz przyjąć nasze dziękczynienie za duchową posługę Twego Boskiego Posłańca a naszego Orędownika – Świętego Anioła, Stróża Polski. W Miłosierdziu Swoim zechciej spojrzeć na Ojczyznę naszą przez otwarte Rany Ukrzyżowanej Miłości i okaż nam łaskę przebaczenia za wszystkie uchybienia wobec Twojego Bożego Prawa.
   Jezu Chryste, Królu Chwały i Panie Zastępów, przez Krzyż Twój i Mękę Twoją prosimy Cię, niech światło Ewangelii świętej spłynie ku polskiej ziemi na skrzydłach Twego Anioła.
   Królowo Polski i Aniołów Królowo, Któraś zwyciężyła ojca pychy i kłamstwa, wyjednaj nam przed tronem Boga Najwyższego zbawienną łaskę Ducha Świętego: nieugiętą wiarę świętą, błogosławioną nadzieję i wszechogarniającą miłość.
   Święty Aniele, Stróżu Polski, wspieraj nas w walce z mocami ciemności i bądź nam Zwiastunem Bożego błogosławieństwa. Nieś Twemu ludowi niegasnący płomień miłosierdzia z gorejącego miłością Najświętszego Serca Jezusowego. Amen.
   AKTY STRZELISTE
   Aniele Stróżu Polski, nasz święty Opiekunie, rozpłomieniaj serca wszystkich Polaków miłością Bożą, wypływającą z Najśw. Serca Jezusa!
   Aniele Stróżu Polski, nasz święty Przewodniku, wstawiaj się za nami u Pana, aby wszystkie pokolenia naszej Ojczyzny osiągnęły szczęście w niebieskiej Ojczyźnie!
   Aniele Stróżu Polski, integrujący wielką rodzinę anielską, wstawiaj się za naszymi rodzinami, aby dawały miejsce Jezusowi, Maryi i św. Józefowi!
   Aniele Stróżu Polski, razem z Tobą uwielbiamy Ojca, Syna i Ducha Świętego na wieki wieków. Amen.

   • Longin pisze:

    Anioł Stróż to opiekun, a zatem czytając literalnie zdanie z księgi Daniela „(…) W owych czasach wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu „(Dn 12,1) – możemy powiedzieć, że szczególnym stróżem naszych domów (dusz) w tych czasach, które wielu uznaje za ostateczne pozostaje Święty Michał Archanioł. Warunkiem oddania się Jego opiece jest codzienne odmówienie egzorcyzmu, co oczywiście nie wyklucza modlitw czy aktów strzelistych do innych Aniołów Stróżów : )

    • Paweł pisze:

     A – co akurat tutaj okazuje się (wobec powyższego) ciekawe – według orędzi danych Vassuli Ryden (z 2014 roku), Aniołem Stróżem KOŚCIOŁA/Cerkwi w ROSJI jest właśnie św. Michał Archanioł – por. poniższy przypis 4 i 5: https://ww3.tlig.org/en/messages/1143/ [„the Eastern House” = ‚Dom Wschodni/Dom na Wschodzie’ ma tu bowiem w owym przypisie 4 takie oto uściślenie: „Russian Church” = ‚Kościół/Cerkiew rosyjski/a’, a bezpośrednio potem mamy zdanie: „today I have provided that House with a Guardian Archangel” = ‚obdarzyłem dziś ten Dom Archaniołem Stróżem’, którego ostatnie sformułowanie jest uściślone z kolei w przypisie 5: „St. Michael the Archangel”…].
     Polską wersję tego orędzia można znaleźć na str. 54-55 numeru 4 (143) 2015 pisma „Vox Domini” oraz na str. 112-115 ostatniego (dotychczas), czyli XV tomu orędzi „Prawdziwego Życia w Bogu” [‚Orędzia z lat 2003-2020’, Wyd. „Vox Domini”, Katowice 2020; przypisy: 245 i 246].

 7. eska pisze:

  @duszyczko
  Dziś rano przeczytałam Twóją wypowiedź o chorobie Parkinsona pod wcześniejszym wpisem i chcę się czymś podzielić – może to coś podpowie albo da nowe możliwości zadziałania.
  Otóż posiadam książkę „Harmonijny rozwój dziecka”, gdzie rozdział 8 nazywa się „Pożywienie, wzrost a mózg”. Jest w nim opisana m.in. rola manganu. Przepiszę tutaj całość o manganie (może ktoś inny znajdzie tu coś dla siebie, bo to mało popularna wiedza), przy czym Tobie chcę zwrócić uwagę szczególnie na drugą połowę tekstu, od miejsca, które oznaczę „***”. Zastosuję myślniki, aby zrobić wcięcia w tekście. A więc przepisuję ze stron 151-153:
  .
  – „Organizm człowieka potrzebuje niewielkiej ilości manganu, chcę jednak wspomnieć o tym pierwiastku, gdyż wpływa on na funkcjonowanie mechanizmu równowagi.
  – Mangan jest potrzebny do funkcjonowania wielu enzymów. Jest zaangażowany w proces wytwarzania energii, tworzenia kości i chrząstek, a także w metabolizm białek.
  – Deficyt manganu może przejawiać się w upośledzeniach płodu, opóźnieniach rozwoju, słabej tolerancji na glukozę, problemach związanych z uchem wewnętrznym, napadach drgawkowych, zaburzeniach rytmu serca, utracie wagi ciała, jak również zaburzeniach zachowania, ze schizofrenią włącznie.
  – Nieodpowiedni poziom manganu u matki lub płodu prowadzi w efekcie do zaburzeń zachowania, zmian w tworzeniu się uzębienia (nadmierne zagęszczenie), zaburzeń mechanizmu równowagi, co z kolei wpływa na kontrolę ruchów.
  – Młode szczury, których matki miały niedobór manganu, po przyjściu na świat przejawiają objawy ataksji. Wrodzona ataksja jest wynikiem uszkodzenia kamyków słuchowych (otolitów), co powoduje napady drgawek.
  – Riopelle i Hubbard stwierdzili, iż ciąża u samic rezusów, których pożywienie we wcześniejszym okresie było ubogie w mangan, trwa dłużej. Mimo, że ciąża wydłużała się, młode rezusy rodziły się z zaburzoną funkcją równowagi, zginania i prostowania ciała.
  ***– Deficyt manganu obniża także próg, w którym mogą pojawić się drgawki. Niski poziom manganu wpływa ponadto na poziom dopaminy (neurotransmiter, który przekazuje impulsy z nerwów do komórek; dopamina umożliwia procesy funkcjonowania włókien nerwowych). Dopamina działa hamująco na przewodzenie w niektórych szlakach ruchowych. Kiedy poziom dopaminy spada, jak to się dzieje w chorobie Parkinsona, maleje zdolność kontroli przypadkowych ruchów. W rezultacie pojawia się niekontrolowane drżenie mięśni w pozycji spoczynku. Nienormalnie wysoki poziom dopaminy stwierdzono u osób cierpiących na schizofrenię. Jeżeli pewne leki używane w leczeniu schizofrenii (jak reserpine) obniżą nadmiernie poziom dopaminy w mózgu, mogą wystąpić objawy choroby Parkinsona (niekontrolowane drżenie ciała – przyp.tłum.). Z drugiej stronie środek o nazwie ritalin, który jest stosowany w leczeniu zespołu nadpobudliwości ruchowej (ADHD), zwiększa dopływ dopaminy, nasila hamowanie i reguluje impulsywne zachowanie. Jeżeli dawki ritalinu są zbyt wysokie, mogą rozwinąć się objawy schizofrenopodobne.
  – Niedobór manganu występuje zarówno w schizofrenii, jak też w napadach drgawkowych, co wskazuje na fakt, iż jest on istotnym prekursorem regulacji poziomu dopaminy. Deficyt manganu, z teoretycznego punktu widzenia, może wiązać się z takimi zaburzeniami, jak padaczka, zespół nadpobudliwości ruchowej, a także schizofrenia.
  – Wspólnie z cynkiem i chromem mangan pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu glukozy. Jeżeli poziom manganu spada, może to wpływać na komórki trzustki, gdzie wytwarzana jest insulina. Jedna z teorii medycznych mówi, że niedobór manganu przyczynia się do rozwoju cukrzycy.
  .
  Niektóre ze źródeł manganu: soczewica, fasola, migdały i orzechy brazylijskie, ryż, pełne ziarno pszenicy, żyta, czerwona kapusta, ciemna czekolada, herbata, goździki, tymianek, imbir.” …… koniec cytatu z ksiązki.
  .
  Ze swojej strony dodam, że można wykonać prywatnie badania poziomu manganu, są także dostępne suplementy, np. z firmy Swanson. Nie wiem, czy lekarz podjąłby taki wątek w leczeniu, czy też jedyną drogą byłoby na własną rękę zaryzykować próbę uregulowania poziomu manganu w celu ustabilizowania poziomu dopaminy. To już pozostawiam do własnego rozważenia i życzę powodzenia. 🙂

 8. eska pisze:

  Kopiuję z e-maila:
  .
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

  Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Chrystusie,

  piszemy do Was, jako organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski Pod Krzyżem, z kolejnym bardzo ważnym zaproszeniem. Jakim? O tym przeczytacie poniżej:

  Już za kilka dni, w piątek 25.03 – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a w tym roku będzie to dzień szczególny.

  Tego dnia papież poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, a tym samym, może zostać wypełniona prośba Matki Bożej wyrażona w Fatimie – ponad 100 lat temu. Jej wypełnienie jest bardzo ważne dla pokoju między narodami.

  Powinniśmy tego dnia z całych sił, modlić się, by ta konsekracja została przyjęta przez Boga.

  Ponad dwa tysiące lat temu począł się Syn Boży, Mesjasz, Pan, Jezus Chrystus. Dzisiaj, dwa tysiące lat później wołajmy do Boga Ojca, by ponownie potężna kropla Ducha Świętego spadła na ziemię, by na wszystkie strony rozeszły się fale zbawczej Mocy. Teraz prosimy, we wspólnej modlitwie, by dobry Bóg Ojciec uczynił nowy początek, w tym zniszczonym, grzesznym i cierpiącym świecie.

  To bardzo ważny moment!

  Wojnę, która toczy się za wschodnią granicą odczytujemy, jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Po raz pierwszy od wielu lat, tak poważnie zagrożony jest pokój w Europie. Pragniemy, w tej dramatycznej chwili zwrócić się do Chrystusa, Pana i Zbawiciela, wołając o zmiłowanie. Możemy „obudzić się”, otrząsnąć z letargu i razem z Matką Najświętszą, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, powiedzieć Bogu nasze: „TAK”. Możemy, wzorem mieszkańców Niniwy, podjąć dobrą decyzję o zwróceniu się do Boga, możemy, jako wspólnota Kościoła, podjąć pokutę i zacząć wołać o zmiłowanie.

  Kochani!
  Jeśli padniemy tego dnia na kolana, będziemy pokutować i adorować Jezusa, Bóg obdarzy nas wielkimi łaskami.
  Nie możemy, po prostu nie wolno nam tego dnia przegapić.

  Wydarzenie „Adoracja bez Granic” zaczyna się w piątek, 25 marca, o godzinie 17:00 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polega na 24 godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Zapraszamy parafie, by włączały się w tę inicjatywę, wystawiając Najświętszy Sakrament do adoracji i organizując dyżury wiernych.

  Bardzo prosimy o pomoc w organizacji wydarzenia, zachęcajcie swoich proboszczów do udziału. Niech, jak najwięcej osób adoruje Najświętszy Sakrament, czyli samego Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela. To jest najlepsze, co możemy zrobić razem z naszą Królową – Maryją.

  Proponujemy następujący przebieg ADORACJI bez GRANIC w parafii:

  I. Etap pierwszy

  Parafie zgłaszają się przez odpowiedni formularz dostępny na stronie http://www.adoracjabezgranic.pl. Zgłoszono parafie umieszczane są na stronie internetowej – pozwoli to chętnym odnaleźć najbliższe miejsce adoracji.
  Zgłoszenie parafii jest całkowicie dobrowolna i nie jest warunkiem udziału w wydarzeniu.

  II. Przebieg wydarzenia – modlitwa
  Wydarzenie trwa 24h. Rozpoczyna się w piątek 25.03.2022, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 17:00.
  Parafia może organizować dyżury. Dobrze gdyby zajęła się tym wyznaczona osoba odpowiedzialna. Najlepiej gdyby zapisy na dyżury były możliwe nie tylko przez kontakt osobisty z odpowiedzialnym, ale też kontakt mailowy, telefoniczny, przez komunikator. Zdajemy sobie sprawę, że zostało mało czasu, prosimy, by zrobić po prostu, to co jest możliwe, by jak najwięcej osób dowiedziało się o wydarzeniu.
  Nieustająca Adoracja trwa nieprzerwanie, aż do uroczystego błogosławieństwa przed mszą świętą wieczorną w sobotę. Msza święta sobotnia jest integralną częścią wydarzenia.
  Nie chcemy narzucać programu adoracji, o jej przebiegu decydują proboszczowie.

  Adoracja ma charakter przebłagalny. W centrum naszego życia, naszej Ojczyzny i całego świata stawiamy Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela. Modlimy się w następujących intencjach:
  – przebłaganie za nasze grzechy,
  – nasze własne nawrócenie,
  – szacunek dla życia,
  – o pokój Boży na całym świecie, szczególnie na Ukrainie.

  Warto przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, jeśli będziemy w stanie łaski uświęcającej Duch Święty może nas przeprowadzić przez ten trudny czas.

  Zachęcamy Was również do trwania w łasce uświęcającej, do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach, do podejmowania aktów pokutnych, do wzięcia udziału w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca oraz do jak najczęstszej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Przeżyjmy ten czas w duch wiary, nadziei i miłości!

  Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: http://www.adoracjabezgranic.pl

  Niech dobry Bóg Ojciec nas prowadzi,
  Ekipa Adoracji bez Granic

 9. kasiaJa pisze:

  „Lewica chce „pomagać” Ukrainkom w zabijaniu ich nienarodzonych dzieci. Informacje oraz instrukcje dotyczące tego skandalicznego procederu pojawiły się w języku ukraińskim w mediach społecznościowych. Jestem poruszony, że takie treści padają. Wiele dzieci narodzonych na Ukrainie zginęło, a feministki wychodzą z ofertą: „Zabijemy więcej ukraińskich dzieci, tylko nienarodzonych” – skomentował Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

  Aborcyjny Dream Team zamieścił te treści na swoich mediach społecznościowych, próbując tłumaczyć, że „już sam konflikt zbrojny może być powodem, dla którego osoby mogą chcieć przerwać ciążę”.

  Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina podkreślił, że na Ukrainie giną narodzone dzieci, a lewicowe środowiska feministyczne oferują zabójstwo ukraińskich dzieci nienarodzonych. To dwie strony tej samej monety – ocenił.

  – Jestem poruszony, że takie treści padają. Wiele dzieci narodzonych na Ukrainie zginęło, a feministki wychodzą z ofertą: „Zabijemy więcej ukraińskich dzieci, tylko nienarodzonych”. Powinno się penalizować działalność takich organizacji, bo to jest skandal, że w XXI wieku istnieją organizacje, które wprost wzywają do mordowania określonej grupy obywateli. Gdyby chodziło o Żydów, Cyganów, Murzynów, to natychmiast byłaby reakcja organów ścigania. Kiedy to dotyczy dzieci nienarodzonych, widzimy bierność – mówił Krzysztof Kasprzak.

  Gość Radia Maryja zwrócił też uwagę, że Ukraińcy bronią się dlatego, że wartości takie jak rodzina, patriotyzm i naród nie zostały u nich zniszczone, a są one czymś, z czym lewica walczy od dekad.

  – Te środowiska w ogóle powinny zamilknąć w obecnej sytuacji i zniknąć, bo to jest hipokryzja. One od dekad niszczą to, co dobre w społecznościach, niszczą przywiązanie do rodziny, przywiązanie do narodu, przywiązanie do patriotyzmu, a teraz nagle zabierają głos – zaznaczył członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina”.

  radiomaryja.pl/RIRM
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/srodowiska-aborcyjne-oferuja-kobietom-uciekajacym-przed-wojna-na-ukrainie-wsparcie-w-zabijaniu-ich-nienarodzonych-dzieci/?fbclid=IwAR19Y71C7n2BQgDJ01-X5MfIrl-x68uDb_zVvgsC37kxfw1Ywnv7LaHLR0I

 10. Bożena pisze:

  TERAZ KOCHAJ I UFAJ JEZUSOWI DO KOŃCA!!!👈🔥ks. Dominik Chmielewski SDB

 11. adam pisze:


  ‼PILNA AKCJA‼ ADORACJA BEZ GRANIC ‼ W łączności z aktem poświęcenia Rosji i Ukrainy; 25-26.03.2022

 12. Alina pisze:

  Adoracja 24 godzinna od piątku 25 marzec od godz.17 do soboty do godz.17. https://youtu.be/BywBxxVtjqs

 13. Longin pisze:

  Adoracja, nieustanna modlitwa, modlitwa bez końca – każdy z nas, od kapłanów po świeckich może zostać namaszczony Duchem na czas sprawiedliwości, który nadchodzi. Może dlatego ta akcja jest tak pilna.

 14. neta pisze:

  „Stąd też – jak powiedział zmarły Prymas Kardynał Stefan Wyszyński – ludzi mówiących w prawdzie nie trzeba wielu. Chrystus wybrał niewielu do głoszenia prawdy, tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na półkach. Musi być ciągle nowe, musi mieć wiele sług, którzy wedle programu nauczą się go na dziś, na jutro, na miesiąc. Potem znowu będzie szkolenie na gwałt w innym kłamstwie. Ludzie znajdą, ludzie przyjdą z daleka, by słów prawdy szukać, bo w ludziach jest naturalna tęsknota za prawdą. Musimy nauczyć się odróżniać kłamstwo od prawdy. Nie jest to łatwe w czasach, o których współczesny poeta powiedział, że «nigdy jeszcze tak okrutnie nie chłostano grzbietów naszych batem kłamstwa i obłudy». (…) Obowiązek chrześcijanina to stać przy prawdzie, choćby miała ona wiele kosztować. Módlmy się, aby nasze życie codzienne było przepełnione prawdą”.

  https://m.niedziela.pl/artykul/91977/nd/Nieustraszony-obronca-prawdy

 15. Malgosia pisze:

  Prosze o modlitwe za corke mojej siostry.Kilka lat temu zaczela chodzic do psychologa,ktory zrobil Jej „wode z mozgu”.Nagle sie okazalo,ze rodzice sa niedobrzy,toksyczni.Rozwiodla sie z mezem,syna wychowuje wedlug jakis dziwnych zasad.Codziennie rozmawiam z siostra przez telefon i nie moge juz sluchac ,jak Ona cierpi,placze.Maria jest ich jedyna corka,sa juz starzy ,schorowani i wlasciwie to nie maja na kogo liczyc.

  • beatkaa11 pisze:

   Święta Maryjo Pocieszycielko strapionych Módl się za nami+++

  • Bożena pisze:

   +++ we wszystkich naszych intencjach

  • Ela pisze:

   Będę ją polecać na modlitwie. Może zamówić Jej Mszę Św.wieczystą ?
   Ofiara Mszy Świętej to najcenniejsze co możemy komuś ofiarować.
   Zasmucilam się tym co piszesz. Ja już od dawna wiem i boleje bardzo nad tym, że w medycynie źle się dzieje. Niektórzy lekarze psycholodzy są tak „świeccy”, że nie znajdą wspólnego jezyka z osobą wierzącą która pragnie żyć wg dekalogu w zgodzie z sumieniem . Dramat mojej znajomej, która odkryła, że mąż jest uzależniony od pornografii i ją to przerazilo na tyle, że potrzebowała pomocy. Dr do której ją skierowano była samotna z wyboru, zainteresowana jak się okazało okultyzmem, horoskopy itd . Jej problem z mężem jak odkryła powód wizyty, wbił ją najpierw w konsternacje, po czym zaczęła zwyczajnie cynicznie się uśmiechać, że to nie problem. Nie będę opisywać dalej. Bogu dziękować, że szybko wycofała się z tej poradni, bo zapewne też mózg byłby wyprany.
   Dlatego modlitwa jest tak istotna, aby Bóg nas pokierował we właściwym kierunku. Niezbędna modlitwa do Anioła stróża i świętych opiekunów danego dnia, kiedy mamy coś ważnego załatwić. Zanurzyć we Krwi Jezusa.
   Pozdrawiam

  • An pisze:

   Archanioł Rafał jest patronem terapeutów.

   Moja corka wyjechala do Warszawy tam wplatala sie w rozne dziwne zwiazki i odeszla od kosciola. Nastepnie zachorowala, depresja . Przywiozlam ja z mezem do domu zalatwilam psychiatre i terapie..wszystko zaczelo sie ukladac…w trakcie terapi corka powiedziala mi ze jestem toksyczna matka i ze psycholog(niewierzacy caly w tatuazach) powiedzial jej ze ma sie trzymac ode mnie z daleka. Bo jestem fanatyczka. Psycholog popieral joge, masturbacje w celu wyladowania negatywnych emocji..i zrobil mojej corce wode z mozgu..nie spodziewalismy sie ze nasza pomoc obroci sie przeciwko nam..corka rzucila studia i przeniosla sie na psychologie😭🙈

   Kosciola unika,cwiczy joge,wytatuowala sobie budde na ramieniu i znaki szatanistyczne ..jest pelna nienawisci do mnie. Wprowadza mnie w poczucie winy. Ostatnio przyjechala na pare dni z ksiazka ktora zostawila przypadkiem na stole w kuchni pt ” Dorosle corki narcystycznych matek”.

   Liczylam na to ze terapia pomoze corce..a teraz jest jeszcze gorzej.

   Tylko terapeuci wierzacy ale tak prawdziwie wierzacy moga pomoc i nie sa zagrozeniem. Znam wielu co cwiczy joge sztuki walki a na wielkanoc wiesza na drzwiach stroik z pisankami a na halowen…kosciotrupy i dynie…
   Bardzo cierpialam przez ostatni czas przez corke..ale widocznie zasluzylam na to choc zawsze mowilam jej o Bogu nawet gdy ja zwatpilam. Maz mowi ze na jakis czas corke trzeba zostawic samej sobie i modlic sie za nia. Bo zadne rozmowy nie dzialaja jeet jeszcze wieksza agresja i nienawisc… Moja corka jest b.poraniona emocjonalnie jest DDA jeet bardzo niedojrzala i bylaby bardzo szkodliwym psychologiem na ten czas i pewnie trafila do podobnego.. studiuje psychologie a jednoczesnie nagrywa filmiki jak sie rani krzyzem egzorcyzmowanym.

   Dzisiejszy swiat jest niestety owladniety szatanem.. corka popiera. Zw jednej plci aborcje in vitro..i to wszystko co ja zwalczam ona popiera 😭😭😭 jestem bezsilna pozostala modlitwa+++

  • babula pisze:

   Pod Twoją obronę..+++

 16. Malgosia pisze:

  An ,to bardzo przykre co opisujesz.Moja siostra w ubieglym roku znalazla w jednej z katolickich gazet ,artykul na temat psychologow dzialajacych przy parafiach.Pokazala corce,mozesz sie domyslac jaka byla reakcja.Modlimy sie wszyscy,zeby sie opamietala.Jak juz wspomnialam wczesniej,jest jedynaczka,wychuchana,wydmuchana,zabezpieczona finansowo do konca zycia.To moja chrzesnica,wiec poczulam sie w obowiazku zwrocenia Jej uwagi,to mnie sie tez oberwalo.Dziekuje za modlitwe i obiecuje tez sie modlic.

  • babula pisze:

   @Małgosiu, An nie jest tak źle jak się wydaje. Przeczytajcie obietnice Matki Bożej zamieszczone przez Ewę w modlitwach do częstego i szczerego odmawiania. Maryja mówi: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy.” Jest więc ratunek, nie bójcie się tylko ufajcie i się módlcie. Zauważcie też, że chociaż tu na stronie wzajemnie się modlimy w swoich intencjach to nic nie zastąpi modlitwy krewnego/ krewnej. ..”żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła”.
   Łączę się w modlitwie ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s