Zaproszenie na 18.03 na Męską Drogę Krzyżową z ks. Dominikiem Chmielewskim w Warszawie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Zaproszenie na 18.03 na Męską Drogę Krzyżową z ks. Dominikiem Chmielewskim w Warszawie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Święci Aniołowie i Archaniołowie – BROŃCIE NAS I STRZEŻCIE NAS. AMEN!

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!
  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  Modlitwa do św. Józefa pochodząca z 1700 roku

  „Chwalebny Patriarcho, Święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka, jak Twoja moc. Amen”

  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Nie dziwmy się, że Putinowi stawiają takie nagrobki z życzeniem pójścia tam, gdzie posłali „jego korabli” 🙈 🙈 🙈 (zdjęcie otrzymane dziś z Ukrainy)
  Wiecie, że jeden z przywódców prawosławnych grzmiał: „My na ołtarz powinniśmy kłaść naszą ewangelię czyli broń i zabijać wszystkich, którzy przyczynili się do rozpadu ZSRR. Sam Cyryl powiedział: „Nasi wojskowi nie mogą mieć żadnych wątpliwości co do tego, że dokonali oni jedynie słusznego i prawidłowego wyboru”.

  Nasz Prezydent napisał w liście do papieża m.in.:
  „Z niepokojem odnotowuję przy tym poparcie dla wojny ze strony przywódców Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, z ust których padają słowa niegodne sług Chrystusa. Cały chrześcijański świat powinien im się stanowczo sprzeciwiać.”

  Link:https://www.facebook.com/ewa.rzs/posts/3200990176853176?__cft__%5B0%5D=AZUJqXPsUV78A9_fqYgptQNI_v9QaaQmV88KGCx_ao4CCS823u6y3wLPDm_MwY8d0LgNwhqbMtMK3suakzqaq0KsMdw1QqZVtPTEaFwquA07UDtVfNL6hOBz2OJ5yO9UCL0&__tn__=%2CO%2CP-R

 3. xcvb pisze:

  Dla wszystkich ktorzy probuja jakos wybielac Putina jakoby walczyl z NWO krotki filmik w ktorym Klaus szwab ( ten od wielkiego resetu) chwali sie ze putin merkel czy trudeao to jego ludzie.

  • wobroniewiary pisze:

   Mnie wystarczy tego, co ten pop „soli” – nie chcę używać wulgaryzmów, ale wiecie, że jest sól i pieprz 😀

   • Bogdan pisze:

    Sam jestem zdenerwowany na to co Patriarcha Moskiewski powiedział, ale nazywanie go popem jest równoznaczne z nazywaniem księdza katolickiego klechą. Pop to jest określenie obraźliwe, wiem to od swojego spowiednika, który pracował na Ukrainie.

    Za wikipedia:
    Pop (z gr. papas (Παππάς)) – dawne określenie kapłana w Cerkwi prawosławnej i katolickich Kościołach wschodnich, w średniowieczu używane także wobec księży rzymskokatolickich.

    Od XIX w. czynniki kulturowe i historyczno-polityczne przyczyniały się do ujemnego nacechowania wyrazu pop. Dodatkowo w zaborze rosyjskim zaznaczał się związek popa (jak każdego urzędnika carskiego) z rusyfikacją[3]. Propaganda bolszewicka wzmocniła jeszcze pejoratywne znaczenie tego słowa i współcześnie bywa ono odbierane jako obraźliwe[4], choć ani Słownik Języka Polskiego PWN, ani Wielki Słownik Języka Polskiego nie kwalifikują go jako nacechowanego ujemnie[5][6].

    • wobroniewiary pisze:

     Ja napisałam pop z szacunkiem jako ksiądz prawosławny – przepraszam 😦

    • Bogdan pisze:

     Ja sam przez długi okres czasu nie wiedziałem że pop jest określeniem obraźliwym więc cie rozumiem, ale teraz wiem i wiem od swojego spowiednika że lepiej prawosławnego księdza nazywać batiuszka.
     Za wikipedia:
     Wierni prawosławni w krajach słowiańskich używają określenia batiuszka (biał. батюшка) lub otiec (ros. отец) z imieniem. Jego żona to matuszka.

    • Lucija pisze:

     Pop to angielski wyraz „pope” oznaczający papieża.Może to dla nich obraźliwe,że ktoś ich duchownych wyzywa od „katolickich papieży”. Pamiętajmy,że w Rosji od cara Iwana zalęgli się Anglicy w postaci Kompanii Moskiewskiej.Zauważcie,że np.nazwy miesięcy wcale nie przypominają słowiańskich,jak w języku polskim,ale właśnie angielskie.

   • Bogdan pisze:

    Droga Pani Lucijo gdyby pani czytała mój wpis wiedziała że dawniej popem był nazywany także ksiądz katolicki i przed XIX wiekiem to słowo nie miało negatywnego znaczenia

    ale od XIX wieku czynniki kulturowe i historyczno-polityczne przyczyniały się do ujemnego nacechowania wyrazu pop. Dodatkowo w zaborze rosyjskim zaznaczał się związek popa (jak każdego urzędnika carskiego) z rusyfikacją[3]. Propaganda bolszewicka wzmocniła jeszcze pejoratywne znaczenie tego słowa i współcześnie bywa ono odbierane jako obraźliwe.

    Pop to nie angielski wyraz „pope” słowo Pop wywodzi się od greckiego papas (Παππάς)
    i powtórze ze za wikiepdią od XIX wieku to słowo nabrało negatywnego znaczenia.
    Wiem że biskup pewnej Rzymsko Katolickiej Diecezji na Ukrainie powiedział mojemu spowiednikowi że nazywanie księdza prawosławnego popem jest obraźliwe i że lepiej stosować określenie batiuszka.
    I proszę mi tu bzdur nie pisać jakoby Pop wywodziło się od angielskiego „pope”.

 4. xcvb pisze:

  wlasciwe to ja sie troche dziwe ze Maryja kazala poswiecic Rosje a nie Niemcy. Lenin do Rosji z Niemiec przyjechal. Markx czy Luter tez na terenie Niemiec operowali. Mam wrazenie, ze wiekszosc tych „blednych nauk” o ktorych mowa w Fatimie ma jednak swoje korzenie w germanii. Wojny na Ukrainie tez by nie bylo gdyby nie ekonazizm niemiecki i koncepty by zamykac kopalnie w EU i surowce brac z Rosji.

 5. Kasia pisze:

  W Gdańsku też będzie Droga Krzyżowa!
  🙏🙏🙏

 6. Darek pisze:

  Śpiący prorok z Leszna: Te polskie miasta ucierpią najbardziej

  Marian Węcławek z Leszna nazywany jest „śpiącym prorokiem”. Mężczyzna zasłynął m.in. dzięki trafnej przepowiedni dotyczącej wyboru papieża Polaka w 1978 r. Prorok zobaczył w swoich snach również wybuch III wojny światowej i podał polskie miasta, które ucierpią najbardziej.

  https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-spiacy-prorok-z-leszna-te-polskie-miasta-ucierpia-najbardzie,nId,5886126

  • xcvb pisze:

   z dzieniczka s. Faustyny: Bog wiara, sen mara. lepiej sobie odpuscic sny prorocze.

  • Małgorzata K. pisze:

   Te proroctwa mogą być prawdziwe. Mówił o tym kiedyś ksiądz na kazaniu.
   A,że mają rosnąć cytrusy to też przepowiadał O.Klimuszko.

  • Maggie pisze:

   @Darek
   Pierwszy raz słyszę o tym śpiącym panu, który głosi jak Nostradamus. Proroctwo o papieżu Polaku, to już po wyborze św.JP, czytałam w dziele sprzed wieków, tj wiersz Juliusza Słowackiego (niesfabrykowany gdyż, był w ocalałym z wojny zbiorze dzieł z biblioteczki mych dziadków, a był on wydany w 1933 roku – moja mama jako mienie przesiedleńcze, zabrała ze Stanisławowa to co najcenniejsze, a więc książki trzech wieszczów w zbiorach).

   Co będzie to będzie … bez przesądzania/wyprzedzania zakończenia. W uznanych Fatimskich Objawieniach wszystko jest warunkowe: tj podkreślone jest JEŚLI … TO …. więc bez straszenia się i szczególnie w bezsilności, z ufnością dziecka trzeba oceanem modlitwy zalewać „wykrzywiony gniewem świat” 🙏🏻❣️(pamiętając o uwielbieniu w połączeniu z dziękuję, przepraszam, proszę). 💕

   Przyszło mi na myśl kojarzenie nazw działających jak „na wabia” i tu zastanawia mnie, czy to „przypadek”, że Grzesiu z Leszna, gromadzi „wyznawców” … możliwe, iż samym 🤔dodaniem do swego imienia … nazwy miasta Leszno, stąd korzysta rodzaju „z mechanizmu poczty pantoflowej” … na zasadzie gdzieś dzwoni lecz nie wiadomo w którym kościele (ten śpiący, tak i jaki Grzesiu są z … Leszna ..)

 7. agnieszkalut pisze:

  https://youtu.be/ESO2Qn6B–c Ks. Marek Bąk – zniszczyć polskość

 8. Aga G. pisze:

  Szczęść Boże!
  Chciałabym się dopytać odnośnie sakramentaliów: soli, wody i oleju egzorcyzmowanego.

  Gdzie można takie zakupić? Lub też czy można tego dokonać uczestnicząc online we mszy świętej, na której ksiądz dokonuje egzorcyzmowania. Mieszkam za granicą i niestety, nie mam możliwości osobistego uczestnictwa w takiej Mszy Świętej.

  Czy mogłabym prosić o wskazówkę w jakiej parafii i jakim terminie można uczestniczyć w takiej Mszy Świętej online.

  Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeśli gdzieś na stronie była już odpowiedź na podobne pytania.

  • Maggie pisze:

   @Aga G. święconego/poświęconego się nie kupuje, ani takim „produktem” nie handluje.
   Pozostaje, jeśli nie masz innej możliwość , to znaleźć kogoś kto poświęci czas i moźesz skorzystać z czyjejś uczynnej uprzejmości: wysłać na zakup w sklepie (koszt przesyłki w jedną stronę „ tj do” odpadnie w ten sposób) oraz na dojazd (tj benzynę czy bilety) oraz sól i po egzorcyzmowaniu na przesłanie pocztą/kurierem (spore opłaty, bo ciężkie) już egzorcyzmowanych, a więc już tych sakramentaliów.
   Pomocne i prawie zbawienne było egzorcyzmowanie tylko wody na odległość w pierwsze soboty .. ale nie wiem co teraz, bo jestem skołowana i nie jestem pewna, czy jeszcze, któryś z kapłanów, posiadających takie pozwolenie kiedykolwiek to czyni … może w co którąś sobotę? albo … w inny dzień?
   U mnie w parafii przez sekretarkę ks.proboszcz odmówił, twierdząc, że tylko ks.egzorcysta może to czynić …. a przecież, nie chodziło mi o egzorcyzm … tylko egzorcyzmowanie wody, soli, oleju. To co mam to resztki z czasów kiedy o.Witko egzorcyzmował. Może zapytaj księdza rekolekcjonisty, bo wielu misjonarzy je głosi – wśród nich bywają też egzorcyści, lub tacy, którzy mają prawo egzorcyzmować.
   💕

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s