Ojciec Święty poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież zrobi to w czasie nabożeństwa pokutnego sprawowanego w Rzymie o godz. 17:00. W tym samym czasie w Fatimie uczyni to papieski wysłannik kard. Konrad Krajewski

W objawieniu z 13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. Dobrzy – dodała – zostaną zamęczeni, Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia, różne narody zostaną zniszczone”.

Po objawieniach w Fatimie miały miejsce różne akty poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi: Pius XII 31 października 1942 r. poświęcił cały świat, a 7 lipca 1952 r. w liście apostolskim Sacro vergente anno poświęcił narody Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi:
„Tak jak kilka lat temu poświęciliśmy cały świat Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, tak teraz, w sposób szczególny, poświęcamy wszystkie narody Rosji temu samemu Niepokalanemu Sercu”.

21 listopada 1964 r. Paweł VI w obecności ojców Soboru Watykańskiego II ponowił poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu. Papież Jan Paweł II ułożył modlitwę w formie aktu zawierzenia, który miał być odprawiony w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Większej 7 czerwca 1981 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tekst brzmiał następująco:

„O Matko ludzi i narodów, Ty znasz wszystkie ich cierpienia i nadzieje, masz matczyne wyczucie dla wszystkich zmagań między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, które wstrząsają światem, przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Świętym wprost do Twego Serca i ogarnij miłością Matki i Służebnicy Pańskiej tych, którzy najbardziej oczekują tego uścisku, a także tych, których zawierzenia oczekujesz w sposób szczególny. Weź pod swoją macierzyńską opiekę całą rodzinę ludzką, którą z czułą miłością powierzamy Tobie, o Matko. Niech dla wszystkich zbliży się czas pokoju i wolności, czas prawdy, sprawiedliwości i nadziei”.

Następnie, aby pełniej odpowiedzieć na prośby Matki Bożej, chciał w Świętym Roku Odkupienia uwydatnić akt zawierzenia z 7 czerwca 1981 roku, powtórzony w Fatimie 13 maja 1982 roku. Na pamiątkę „Fiat” wypowiedzianego przez Maryję w chwili Zwiastowania, 25 marca 1984 r. na placu św. Piotra, w duchowej jedności ze wszystkimi biskupami świata, zwołanymi wcześniej, Jan Paweł II zawierzył wszystkie narody Niepokalanemu Sercu Maryi:

„I dlatego, o Matko ludzi i narodów, Ty, która znasz wszystkie ich cierpienia i nadzieje, która po macierzyńsku odczuwasz wszystkie zmagania między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, które wstrząsają współczesnym światem, przyjmij nasze wołanie, które poruszeni Duchem Świętym kierujemy wprost do Twego Serca: ogarnij miłością Matki i Służebnicy Pańskiej ten nasz ludzki świat, który Ci powierzamy i poświęcamy, pełni troski o ziemski i wieczny los ludzi i narodów. W sposób szczególny powierzamy i poświęcamy Ci tych ludzi i narody, którzy tego powierzenia i poświęcenia najbardziej potrzebują”.

W czerwcu 2000 r. Stolica Apostolska ujawniła trzecią część tajemnicy fatimskiej, a ówczesny arcybiskup Tarcisio Bertone, sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, podkreślił, że siostra Łucja w liście z 1989 r. osobiście potwierdziła, że ten uroczysty i powszechny akt poświęcenia odpowiadał temu, czego pragnęła Matka Boża: „Tak, to się stało – powiedziała wizjonerka – tak jak prosiła Matka Boża, 25 marca 1984 r.”

Za: https://www.vaticannews.va/pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

64 odpowiedzi na „Ojciec Święty poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  • An pisze:

   Chwala Panu..ten pocalunek Nieba mocno zaboli Putina..pewnie sie wscieknie..niech siw dzieje wola Nieba.

   Matenko kochana opiekuj sie panem Kaczynskim i panem Morawieckim

   Po covidzie mam zaniki pamieci..zapominam nazw miejsc i nazwisk..wiec z gory przepraszam jesli cos poprzestawiam w nazwach..ale pamietam na 100 procent ze Moim Jedynym Krolem jest Jezus Chrystus a Krolowa Matka Jego Maria Niepokalana!!!🌹❤️🌹❤️🌹❤️🌹
   Tylko matemattke najlepiej pamietam..:-/

   Chce sie zawierzyc Matce Boze Saletynskiej mam tu niedaleko Sanktuarium.

  • Lucyna pisze:

   A czy to będzie w łączności z biskupami całego świata?

 3. wobroniewiary pisze:

  Figura Fatimska w drodze na Ukrainę. 🙏🏼🇺🇦 🙏🏼

 4. Mariusz pisze:

  byłbym ostrożny z otwieraniem szampanow , różnie może być, Franciszek może coś wymyśleć ,albo wypowiedzieć tak zawierzenie żeby nikt nie zrozumiał .KS Chmielewski wspominał że papież zawierzy rosjie ale będzie za późno , zobaczymy ..

  • wobroniewiary pisze:

   A ja bym wzięła różaniec w rękę i modliła się, modliła i modliła – za papieża i za to, by plany NMP się ziściły 😉

   Bo poważnie, diabeł to teraz będzie na rzęsach stawał aby temu przeszkodzić.
   dziś Ukrainki przyszły na Mszę św. do „katolickiej cerkwi” bo w „ich cerkwi” są proputinowskie batiuszki.
   Sama wczoraj widziałam w necie nagranie jak jeden z nich, gdzieś tam w Rosji krzyczał, że ich ewangelią jest broń i broń trzeba kłaść na ołtarz, bo trzeba wybić i wystrzelać tych, co się przyczynili do rozpadu ZSRR

  • An pisze:

   „KS Chmielewski wspominał że papież zawierzy rosje ale będzie za późno ”

   To Ks Chmielewski ma dar prorokowania?
   Myslalam, ze to dzieci z Fatimy otrzymaly taki przekaz od Matki Bozej.

   Nie oceniajcie papieza! To dobry czlowiek, kochajacy Jezusa i Maryje (nawet jesli popelnil bledy i glupoty, zaktore moze juz zaluje ale ktorych nie moze juz odwrocic bo „poszly w swiat”)i na pewno Jego zawierzenie spodoba sie Niebu i nie spodoba sie wiadomo komu..

   Putinowi, KGB i calej reszcie czortow.

   Arko Nasza Niebieska, Matko Boza nie patrz na ulomnosci papieza patrz w Jego ❤️ przyjmij i modl sie Razem z Nami. Chron nas Mateczko w Tobie nasza nadzieja.🌹

   • wobroniewiary pisze:

    „To Ks Chmielewski ma dar prorokowania?”
    MA! I NIE STAWIAJCIE MURU MIĘDZY KS. DOMINIKIEM A PAPIEŻEM!

    Za późno jest w tym sensie, że już jest wojna i dużo ofiar, ale nigdy po Bożemu nie jest za późno!!!

    • Renata Anna pisze:

     Amen!

    • An pisze:

     „Za późno jest w tym sensie, że już jest wojna i dużo ofiar, ale nigdy po Bożemu nie jest za późno!!! ” – dokładnie zgadzam sie z tym zdaniem i właśnie o to mi chodziło! Wojna juz jest ale Bóg i wojne pokona 🙂

     Co do tych murów to ja nie stawiam ale jestem murem i za Ojcem Franciszkiem jak i za ks Chmielewskim

    • wobroniewiary pisze:

     Dzięki Bogu 🙂 ❤

   • Piotr pisze:

    To mówił ksiądz Dominik- nie mówił tego od siebie a w oparciu o źrodło. W liście z 29 maja 1930 r. Łucja relacjonuje swojemu spowiednikowi, ks. Jose Bernardo Gonçalvesowi, że Bóg, dając jej odczuć w głębi serca swoją Boską obecność, skłonił ją do poproszenia Ojca Świętego o zaaprobowanie nabożeństwa wynagradzającego pierwszych sobót. Oto słowa Siostry Łucji: „O ile się nie mylę, dobry Bóg obiecuje zakończyć prześladowanie w Rosji, jeżeli tylko Ojciec Święty raczy sam, i poleci wszystkim biskupom świata katolickiego, dokonać publicznego i uroczystego aktu zadośćuczynienia i poświęcenia Rosji Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi, przyrzekając zatwierdzenie i polecenie praktykowania wspomnianego nabożeństwa wynagradzającego w zamian za zakończenie tego prześladowania”. Później, w jednym z następnych duchowych przesłań, Pan Jezus skarżył się Siostrze Łucji, że poświęcenie Rosji nie zostało dobrze zrobione: „Nie chcieli spełnić mojej prośby. Tak jak król Francji będą tego żałować i dokonają poświęcenia, ale będzie za późno. Wtenczas Rosja już rozszerzy swoje błędy w świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć.” [Życzenie, które Pan Jezus w ten sposób sformułował, nie było jeszcze spełnione, gdy w roku 1792 Ludwik XVI, już jako więzień w Temple, obiecał dokonać uroczystego poświęcenia Sercu Jezusa swojej osoby, swojej rodziny i swojego królestwa – jeżeli odzyska wolność, koronę i władzę królewską. Było już za późno, król wyszedł z więzienia już tylko na szafot].

 5. Lucyna Barbara pisze:

  Całe szczęście. Choć Maryja powiedziała w Fatimie na koniec Ojciec Święty poświęci mi Rosję ale już będzie za późno

 6. EwaT. pisze:

  Bardzo sie ciesze z tej informacji🥰 I to jeszcze w moje urodziny bedzie taki prezent.

  • margreth pisze:

   Nasz kościół katolicki tak nisko upadł tylko dlatego, że są w Nim takie bezmyślne dewotki @EwyT .
   No skoro w twoje urodziny, to Bóg nie ma wyjścia i napewno to „zawierzenie” przyjmnie.

   Tak samo jak Intronizację Chrystusa na króla Polski dokonaną, nie przez Polski episkopat, nie przez prezydenta i cały rząd, tylko przez pana Grzesia z bratem kamerzystą.
   Nie mówiąc o tym, że nie w Częstochowie, tylko chyba w Siedlcach..
   😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   • wobroniewiary pisze:

    Wpuszczam ten komentarz tylko po to, aby inni czytelnicy widzieli, z czym mi isę idzie meirzyć każdego dnia i dlaczego czasami brak mi opanowania i „wybucham” na stronie
    Mi już cierpliwości i sił brak do takich „kfiatkuff”

    Do autorki komentarza
    Kobieto, opamiętaj się, bo do takich jak ty, Pan Jezus powiedział – z Ewangelii wg św. Mateusza:
    Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego»

 7. wobroniewiary pisze:

  Jedni chcą „niebiańskiej Jerozolimy” a my mamy Niebiańską Bazylikę św. Michała Archanioła we Włoszech – tu dzisiejsza Adoracja Najświętszego Sakramentu na Górze Gargano.🙌❤️

 8. Mich pisze:

  Niech się będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Ostatni akapit wpisu mówi że w czerwcu 2000 roku Stolica Apostolska ujawniła III część Tajemnicy Fatimskiej. Ktoś wie gdzie można znaleźć jej właściwą treść? Bo w internecie pełno różnych stron i wersji i pewnie dużo przekręconych….

  • Janek pisze:

   „Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: „coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim” Biskupa odzianego w Biel „mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty”. Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nie-ociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skraplali dusze zbliżające się do Boga.”
   Tuy-3-1-1944 ».

   https://sekretariatfatimski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=685:iii-tajemnica-fatimska-komentarz-kosciola&catid=25&Itemid=346

 9. Rita pisze:

  Ci, którzy teraz piszą,ze będzie za późno, lub wątpią czy papież Franciszek prawidłowo zawierzy Rosję, niech się uderzą w piersi. Kim jesteście,że wątpicie w siłę modlitwy i moc Bożą?. Matka Boża nie objawia się, żeby straszyć, ale żeby nas ostrzegać .Wszystko jest warunkowe. Wiec, tak jak napisała p.Ewa, weźcie do rąk różańce, poście w intencji zawierzenia Rosji.Każdy ma wpływ. Modlitwa może zatrzymać wojnę. I odwrotnie, słaba wiara idąca w parze z takimi wątpiącymi wpisami, jest postawą tchórzy. Mamy walczyć, a nie chować głowę w piasek i czekać, jak nas będą zabijać, jak Ukraińców.Do pracy moi drodzy, działajmy.

 10. Kamilbolt pisze:

  Od siebie dodam, że nie tylko Rosji powinniśmy się obawiać, ale także…

  …Niemiec – bo to od zawsze byli nasi wrogowie i niech ostatnie lata nikogo nie łudzą, że zmieniło się cokolwiek. Zaznajomieni z proroctwami wielu katolickich mistyków dobrze wiedzą, że oni spróbują nas zaatakować raz jeszcze.

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/niemcy-kupia-od-usa-mysliwce-f-35-wyjasniamy-co-to-za-maszyny-i-jakie-sa-ich/zf117w7
  Czy to przypadek? Nikomu z rządzących naszym krajem nie przyjdzie do głowy zabezpieczenie naszej zachodniej granicy przez wzgląd na wielkie zwiedzenie. Choć rządzący i wojskowi szczególnie powinni wierzyć i brać pod uwagę proroctwa i teorie spiskowe.

  • xcvb pisze:

   prawda jest taka ze gdyby nie Niemcy to by do tej wojny nie doszlo. Wymyslili sobie ekofaszysci jakies zielone lady fit for 55 i inne absurdalne rozwiazania. zamykaja kopalnie w calej Europie i elektrownie a jedynym slusznym zrodlem energii ma byc putinowski gaz. Niemcy to druga Rosja. przed kolejnym pakitem Ribentrop molotow chronia nas tylko Ci zli anglosasi.

 11. Katarzyna pisze:

  Wspaniała wiadomość ale dopóki to nie nastąpiło, trzeba się mocno modlić za papieża, aby rzeczywiście tego dokonał, aby nic nie stanęło na przeszkodzie i żeby to uczynił według wskazań Matki Bożej z Fatimy, nie cieszy się za wcześnie, tylko módlmy

 12. wobroniewiary pisze:

  Dla tych, co się tak bardzo martwili, że Zelenski zastawił pułapkę na nasz rząd i że będzie drugi Smoleńsk:
  „Morawiecki i Kaczyński z powrotem w Polsce. „Delegacje wróciły bezpiecznie”
  Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju – przekazał w środę przed południem rzecznik rządu, Piotr Müller”

  Ps. Jakby tak podchodzić do wszystkich teorii spiskowych, to już dziś radzę wam przestać wchodzić na ten portal, bo co można dobrego i Bożego wyczytać od adminki, która studiowała w Moskwie, na pewno zbiera dane dla Putina i was tu w pułapkę wciąga, żeby wasze dane kgb przekazać”

  • Antonina pisze:

   Jakby tak podchodzić do wszystkich teorii spiskowych, to już dziś radzę wam przestać wchodzić na ten portal, bo co można dobrego i Bożego wyczytać od adminki, która studiowała w Moskwie, na pewno zbiera dane dla Putina i was tu w pułapkę wciąga, żeby wasze dane kgb przekazać”

   – :))) dzięki… Trzeba się czasem uśmiechnąć w tym wszystkim…. ” A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją” Ne8,10b Błogosławionego dnia dla Wszystkich 🙂

  • Aga pisze:

   Może spróbuj wykorzystać znajomość języka. Może korepetycje? Sama kiedyś uczyłam się rosyjskiego w szkole. Musiałam, ale tak bardzo odrzucało mnie od wszystkiego co rosyjskie. No nic nie pamiętam poza alfabetem. Teraz zupełnie mi się zmieniło. Kiedy myślę o tym kraju czuję bardziej smutek, litość, współczucie. Straszne władze mają, ale i tam przecież są i mieszkają ludzie o wrażliwych sercach. Teraz chętnie bym się nauczyła tego języka. Pewnie i z Ukraińcami było by się łatwiej dogadać.

   • wobroniewiary pisze:

    Ago kochana, teraz ukraiński w modzie nie rosyjski, zwłaszcza jak mieszkam przy granicy z UA, o pracy z rosyjskim nie ma mowy!!!
    A z moją znajomością ukraińskiego („duże dobre rozumieju, no rozmawliaty i pisaty – to tylko volontariat przy uchodźcach z Ukrainy”)

    • Aga pisze:

     Sama się dziwię, że tak zaczepnie zapytam. Masz ochotę spróbować? Np.: przez Skypa?

    • An pisze:

     Jako,ze mam duzo do czynienia z uczniami(matematyka) wiem z czego uczniowie biora korki i wlasnie coraz wiecej osob decyduje sie na j.rosyjski 😊
     Ja sama marzylam o tym aby zwiedzic Rosje ale sie nie udalo. Za to bylam we Lwowie 🙂

    • Malwa pisze:

     O, dowiedziałam się czegoś nowego, bo zawsze myślałam, że j. ukraiński nie różni się (albo niewiele się różni) od j. rosyjskiego 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Napiszę dla porównania w transkrypcji jedno proste zdanie „to on mnie zatrzymał”
     ros. – „eto on mienia zadzierżał”
     ukr. – „ce vyn mene zupynyv”

    • Malwa pisze:

     Niesamowite.. Z ciekawości sprawdziłam jeszcze białoruski. I faktycznie wszystkie te 3 j. różnią się między sobą.

  • Katarzyna pisze:

   Niezły żart Pani Ewo,a tak serio,Moskwa sama w sobie nie jest zła, nie widziałam i raczej się nie wybiorę, ale to pewnie piękne miejsce,problem jest osoba Putina i jego rządzą władzy

   • wobroniewiary pisze:

    Dokładnie!
    Mieszkałam tam 5 lat, mam znajomych, małżeństwo z Odessy, On Rosjanin, Ona Ukrainka – 30 lat po ślubie, dzieci, wnuki – i co? dziś mają się rozjeść, a ich dzieci czy ojcowie strzelać do siebie?
    Moi znajomi Rosjanie korzystają z messengera przez bramki VPN, ale z domu nie wezmą telefonu, bo mają na ulicach sprawdzane i za posiadanie telegramu, messengera czy WhatsApp grozi im do 15 lat!!!

   • MB pisze:

    No niezupełnie Pani Katarzyno, olbrzymia większość rosjan popiera imperialistyczną politykę putina.
    Czy rosyjscy zołnierze zachowują się w Ukrainie jak cywilizowani ludzie gwałcąc, mordując i kradnąc? Owszem są wyjatki, nawet protestują przeciw wojnie w Ukrainie ale to są niestety nieliczne wyjątki. Wiekszość ma dogłębnie wyprane mózgi przez lata komunistycznej propagandy, nie potrafi myśleć samodzielnie a putin jest dla nich prawie bogiem.

  • Antonina pisze:

   ” Tęsknię do Ciebie, drogi Zbawicielu.
   Z tej łez doliny, z tego nędz padołu,
   Ty ostateczny życia mego Celu,
   Kresie mojego ziemskiego mozołu,
   Żywy anielski, przecudowny Chlebie !
   Tęsknię do Ciebie!
   Tęsknię do Ciebie! wprawdzie na Ołtarzu
   widzę Cię w Hostii, lecz pod zasłonami,
   ja Ciebie pragnę oglądać w twarz twarzą,
   razem z Świętymi, razem z Aniołami,
   na Tronie chwały wiekuistej w Niebie.
   Tęsknię do Ciebie!
   Tęsknię do Ciebie! świat w złem pogrążony,
   ludzkość się hańbi zbrodniami Kaina,
   „Nie chcemy Boga!” słychać na wsze strony,
   Antychryst swoje królestwo zaczyna.
   Pali kościoły, wiarę świętą grzebie.
   Tęsknię do Ciebie!
   Tęsknię do Ciebie, do ziemi żyjących.
   Do łona Boga, do Najświętszej Matki,
   Chórów Anielskich Cię uwielbiających.
   Tęsknię wygnaniec do rodzinnej chatki.
   Kiedyż Cię ujrzę? Kiedy zbawię siebie?
   Tęsknię do Ciebie ! ”
   ks. Mateusz Jeż

 13. agicam pisze:

  Święte słowa na dzisiejsze zmartwienia.
  „Przede wszystkim unikaj smutku i zmartwień, bo nie ma racji do smutku. Czyż Opatrzność Boża nie kieruje światem? Czy może się wydarzyć cokolwiek, o czym by Pan Bóg nie wiedział i nie dopuścił? Jeżeli zaś On to dopuszcza, to bez wątpienia dla dobra naszego. Stąd i Twoje cierpienia, które opisujesz i które rzeczywiście są przykre, nie powinny Ci odbierać pokoju, ani trapić. Zło mieszka jedynie w woli. Jeżeli wola chce dobrze, to chociażby nie wiem co wbrew tej woli się działo, to ona za to nie odpowiada. Trapienie się w tych wypadkach drażni jeszcze bardziej nerwy i przyczynia się do tym większych zaburzeń. – Więc pokoju, dużo, bardzo dużo pokoju w oddaniu się całkowitym na Wolę Bożą, Wolę Niepokalanej we wszystkim. Nie pragnijmy ani mieć więcej czasu ni mniej, ani innego zajęcia niż mamy, ani też innego miejsca niż to, gdzie nas Opatrzność Boża umieściła.”
  Św. Maksymilian Kolbe

 14. Aga pisze:

  Nie pamiętam czy to nie księdza Glasa ostatnio słyszałam. Mówił o sporze czy konsekracja dokonana przez JPII została przyjęta czy nie. Ja to rozumiem tak. Niebo przyjmuje i daje łaski proporcjonalne do tego jak wypełniamy polecenia. Jeżeli nie ten czas, czy nie ma woli Wszystkich biskupów, czy też nie ma wymienienia z nazwy Rosji, to nie jest to dokładnie to co o co prosiła Matka Boża. Jednak jest to już gest z naszej ludzkiej strony w dobrą stronę. Nawet jeżeli za późno to się odbywa, to musimy walczyć o złagodzenie skutków zła, które się rozprzestrzeniło. Przyjmujemy do naszego kraju ludzi uciekających przed wojną. Na pewno się to odbije na nas, ale mam przeczucie, że głód i drożyzna nas i tak by nie ominęły, gdybyśmy postąpili inaczej. Nie ważne jakie są teorie spiskowe i jak bardzo w ten sposób ktoś chce nas Polaków „zagłodzić”. Bóg ma wszystko pod swoją kontrolą. Przyjmujemy dzieci, uciekające przed wojną, a one mają najkrótszą drogę do Jego serca. Mam nadzieję, że ze względu na dzieci Bóg zlituje się nad naszym krajem. Z Dzienniczka: „Jezu, nie patrz na grzechy nasze, ale spójrz się na łzy dzieci małych, na głód i zimno jakie cierpią. Jezu, dla tych niewiniątek, udziel mi łaski, o którą Cię proszę dla Ojczyzny mojej. W tej chwili ujrzałam Pana Jezusa, Który miał oczy zaszłe łzami i rzekł do mnie: widzisz córko Moja, jak bardzo Mi ich żal, wiedz o tym, że one utrzymują świat (nr 286).”

  • Lucija pisze:

   Masz dużo racji w tym,co piszesz.Podobnie,jak sądzę,jest z intronizacją Jezusa na Króla Polski.Nie było wspólnego aktu ogłoszonego przez władze świeckie i duchowne,ale Bóg z pewnością przyjął i ten niedoskonały akt,który miał miejsce i łaski spłynęły z nieba na pewno,chociaż nie tyle,ile Bóg chciał dać.Bóg chce wszystkiego od nas,ale przyjmuje to,co mu dajemy.

  • Beata pisze:

   Witam
   Polecam komentarz do dzisiejszej ewangelii
   https://m.facebook.com/piotr.spyra/posts/10226665929291403?d=m
   Z Panem Bogiem
   🙏🙏🙏

 15. Mikael pisze:


  CO nam dziś mówią Objawienia Fatimskie? | ks. KRZYSZTOF CZAPLA

 16. xcvb pisze:

  moim zdaniem Papiez Franciszek powinien prewencyjnie co roku takie poswiecienie Rosji i Niemiec robic. A co 5 lat USa i Chin

 17. Damian1 pisze:

  Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20, 29b)

  To co chce uczynić Papież Franciszek 25 marca 2022, nie jest nowym poświęceniem Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Rosji lecz może być Odnowieniem aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

  https://opoka.org.pl/News/Swiat/2022/poswiecenie-rosji-niepokalanemu-sercu-maryi-w-listach-i

  I dziwię się, że i pani Ewa dała się ponieść emocjom chwili -tym bardziej, że sama Pani jeszcze niedawno pisała tutaj o słowach S. Łucji po dokonaniu poświęcenia w dniu 25.03.1984 r.- ale pewnie to tylko taka była chwila. Wielka była bowiem mądrość Boża Papieża Jana Pawła II, który w mocy Ducha Świętego dokonał tego aktu w 1984- i zaprowadził na ponad 30 lat pokój nuklearny w świecie. Ten akt był jednak aktem spóźnionym, albowiem Rosja już od 1917 r. rozlała swe błędy po całym świecie. i to o tym spóźnieniu mówiła Matka Boża. Nie dotykamy sprawy I Sobót, bo to oczywista sprawa, która nie została wypełniona do dnia dzisiejszego przez świat.
  Obecne otoczenie Papieża – Kuria etc -,wielokrotnie, jak zdążyliśmy w ciągu 9 lat pontyfikatu się przekonać prowadziło inną „politykę” niż Tradycja Kościoła Pismo Święte i sam Papież.
  Dlatego w okresie trwania wojny – Rosja Ukraina- trzeba być szczególnie wrażliwym na słowa, które mogą zostać użyte 25 marca 2022. Bo może się okazać, że ktoś (jakiś kraj) wykorzysta je do odczytania jako aktu agresji i mieszania się w wewnętrzne sprawy tego kraju. A to może grozić eskalacją innego groźniejszego konfliktu- bo globalnego.A wtedy wielu mieszkańców tego świata może chcieć oskarżyć chrześcijan, katolików o jego wywołanie i dokonywać masowych prześladowań. Oby nie. Obym się mylił.

  • wobroniewiary pisze:

   pani Ewa dała się ponieść emocjom chwili – nie!
   Ja uważam, że poświęcenie było ale jak trzeba to niech jeszcze raz a nawet i co rok będzie
   Ja zdania nie zmieniłam, ale cieszę się jak małe dziecko – modlitwy i zawierzenia nigdy dość!

   • Rita pisze:

    Akt zawierzenia z 25.03.1984 roku można przeczytać, jest dostępny w internecie. Papież Jan Paweł II poświęcił cały świat. Nie wymienił konkretnie Rosji, choć chciała tego Maryja. Dlatego Abp. Mokrzycki, jak pamiętamy sekretarz Jana Pawła II, a obecnie przewodniczący Episkopatu rzymskokatolickiego Ukrainy, zwrócił się do Papieża Franciszka o poświęcenie Rosji i Ukrainy. Siostra Łucja potwierdziła, że Niebo przyjęło poprzednie akty, ale były to akty niepełne. O czym może świadczyć brak nawrócenia Rosji do tej pory, a wręcz jej powrót do barbarzyńskiej polityki sprzed 100 lat.

    • Alutka pisze:

     Od 21 minuty , a nawet od 23:
     ” Nie możesz nazwać Rosji po imieniu” odzywały się w otoczeniu Papieża Jana Pawła II, czego świadkiem był watykański egzorcysta i organizator oraz autor tego Aktu, O. Gabriel Amorth. Papież ich posłuchał i stało się to, co się stało: dokonała się konsekracja nie Rosji, tylko świata.

    • Alutka pisze:

     Jest jeszcze drugi warunek : poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi ma się dokonać wraz z biskupami świata. Czy tak się stanie ?

    • Autka pisze:

     Jest jeszcze drugi warunek : poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi ma się dokonać wraz z biskupami całego świata. Czy tak się stanie ?

    • wobroniewiary pisze:

     Jeszcze jest inny warunek: WYNAGRODZENIE!

    • Alutka pisze:

     Pierwsze soboty miesiąca oczywiście też, ale to dotyczy wszystkich wiernych.

   • Damian1 pisze:

    Pani Ewo słowa nie napisałem, że jestem przeciw. Każda modlitwa jest potrzebna. Zwróciłem uwagę tylko na inny aspekt… i na tym zakończmy…
    pozdrawiam

    • Lucija pisze:

     Twoje obawy wydają się słuszne.Szatan może się posłużyć ludźmi sobie oddanymi i spróbować to zawierzenie obrócić przeciwko Kościołowi.Ale czy to znaczy, że nie trzeba się modlić,nie trzeba pojąć próby poświęcenia Rosji,to może szatan nie zauważy nas i zajmie się czymś innym?Alleluja i do przodu jak mawia klasyk 🙂

  • Kamilbolt pisze:

   Miałem kiedyś krótki acz proroczy sen odnośnie prześladowań.
   Niewolnica o twarzy jednej z bohaterek głośnego serialu „Spartakus” była zabijana na arenie ku uciesze tłumów przez starożytnego rzymskiego żołnierza. Lecz chwilę później ta scenę przykryły bardzo szybko rozrastające się czerwone gałęzie i kwiaty jakby w myśl słów „ziarno najpierw musi obumrzeć, aby przyniosło plon obfity”. Wrył mi się ten sen w pamięć.
   Ale pamiętajmy też o innych słowach: „Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście próbie zostali poddani, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni*. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia”. Także nie lękajmy się tego, co będziemy cierpieć, jeśli będzie to dla wielu z nas ostateczną próbą wiary.

 18. Elizeusz pisze:

  Co do poświęcenia Rosji Niepokalanemu sercu NMP przez pap. Jana Pawła II 25 marca 1984r., nie od rzeczy będzie jeszcze raz przypomnieć, co ntt. mówiła sama Matka Boża w Orędziu nr 287 z 25.03.1984r. do swych/Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
  http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1984.htm
  …b Dziś znowu proszę wszystkich o poświęcenie się Mojemu Niepokalanemu Sercu.
  c Przede wszystkim prosiłam o to Papieża Jana Pawła II, Mojego pierwszego umiłowanego syna. Dokonuje on tego w sposób uroczysty z okazji dzisiejszego święta, po napisaniu do Biskupów świata, aby uczynili to samo w łączności z nim.
  d Niestety, nie wszyscy Biskupi przyjęli to zaproszenie. Szczególne okoliczności nie pozwoliły jeszcze Ojcu Świętemu poświęcić Mi wyraźnie Rosji, o co wiele razy prosiłam. Jak wam już powiedziałam, to poświęcenie Mi zostanie dokonane, gdy krwawe wydarzenia będą się już wypełniać.
  e Błogosławię odważny akt Mego Papieża. Zechciał powierzyć Memu Niepokalanemu Sercu świat i wszystkie narody. Przyjmuję to z miłością i wdzięcznością. Ze względu na ten akt obiecuję przyczynić się do znacznego skrócenia godzin oczyszczenia, a próbę uczynić lżejszą.
  f Proszę jednak o to poświęcenie także wszystkich Biskupów, wszystkich Kapłanów, wszystkie osoby zakonne i wszystkich wiernych. Jest to godzina, w której Kościół powinien się zgromadzić w bezpiecznym schronieniu Mojego Niepokalanego Serca. …
  a później (http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1990.htm):
  … c – Rosja nie została Mi poświęcona przez Papieża i wszystkich Biskupów. Nie otrzymała więc łaski nawrócenia i rozszerzyła swe błędy na wszystkie części świata, wywołując wojny, przemoc, krwawe rewolucje, prześladowania Kościoła i Papieża. … (13.05.1990)

  • Elizeusz pisze:

   „to poświęcenie Mi zostanie dokonane, gdy krwawe wydarzenia będą się już wypełniać….”
   Osobiście sądzę, że to może mieć jakiś wpływ na sytuację międzynarodową/wojenną, ze szczególnym uwzględnieniem Rosji, która jednak w zbawczych planach Bożych ma być biczem Bożym dla świata Zachodu, tudzież Kościoła, jak ongiś w historii była dla Izraela Asyria (Iz 10,5nn).
   A co do pokoju w świecie, by ów pokój prawdziwe nastał (a zapewne będzie to miało miejsce po apokaliptycznych oczyszczeniu tego świata, o którego dramatycznym stanie tak mówi Matka Boża w swym Orędziu nr 507e: „Zobaczycie w tych latach wielką karę, przez którą Boża Sprawiedliwość oczyści ten świat. Stał się on tysiąc razy gorszy niż w czasie potopu. Tak bardzo opanowały go duchy zła!” (8.12.1993), tudzież Kościoła, muszą być bezwzględnie spełnione te warunki:
   … b Niezdolność ludzi do zbudowania dziś pokoju wynika z ich uporczywej negacji Boga. Dopóki ludzkość będzie stale odrzucać Boga i buntować się przeciwko Jego prawu, dopóty nie będzie pokoju. Zamiast niego zwiększy się tylko egoizm i przemoc, a wojny będą następować po sobie, coraz bardziej krwawe i okrutne.
   c Jeśli ludzie nie postanowią poważnie powrócić do Boga, może też dojść do wybuchu trzeciej wojny światowej, tyle razy już przewidywanej, zdolnej zniszczyć swą straszliwą mocą dużą część ludzkości. … (219bc, 1.01.1981)
   i
   … c Nie pozwólcie się zwodzić. Pokój nie nastanie na świecie dzięki spotkaniom tych, których nazywacie wielkimi tej ziemi, ani dzięki ich negocjacjom. Pokój przyjdzie do was jedynie poprzez powrót ludzkości do Boga, poprzez nawrócenie, do którego w dniu Mego święta znowu was wzywam, oraz dzięki modlitwie, postowi i pokucie.
   d Jeśli nie będziecie tego czynić, wtedy – kiedy wszyscy będą wołać «pokój i bezpieczeństwo» – niespodzianie nadejdzie nieszczęście. … (368cd, 8.12.1987)

 19. Janek pisze:

  Rozmowa ks. abp Tarcisio Bertone SDB z Siostrą Łucją
  (Klasztor w Coimbrze, 17 listopada 2001 r.)

  – Co Siostra powie na temat stwierdzeń ojca Grunera, który zbiera podpisy, aby Papież w końcu poświęcił Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi i twierdzi, że to się jeszcze nigdy nie dokonało? Siostra Łucja odpowiedziała: „Wspólnota z Karmelu wyrzuciła arkusze do zbierania podpisów. Ja już powiedziałam, że konsekracja, której pragnęła Nasza Pani, już się dokonała w 1984 r. i została przyjęta przez Niebo”.

  całość tu:
  https://sekretariatfatimski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=306:rozmowa-z-siostra-lucja&catid=5&Itemid=356

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s