Figura Matki Bożej z Fatimy wyrusza na Ukrainę

Figura Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej wkrótce nawiedzi Ukrainę, aby nieść przesłanie pokoju i pojednania. Z prośbą o peregrynację wystąpił greckokatolicki arcybiskup Lwowa Ihor Woźniak. „U Matki znajdujemy schronienie w chwilach trudności. Dlatego do niej chcemy zwrócić się z błaganiem o pokój” – powiedział rektor fatimskiego sanktuarium podczas Mszy w intencji pogrążonej w wojnie Ukrainy

Ks. Carlos Cabecinhas podkreślił, że modlitwa o pokój jest misją Fatimy, dlatego codziennie w sanktuarium zanoszone są prośby o zakończenie wojny i nawrócenie Rosji. Zaznaczył, że peregrynacja figury ma być dla Ukraińców pomocą w odnalezieniu nadziei i oparcia w Bogu.

Wizerunek Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej wyruszy z Lizbony do Krakowa, gdzie zostanie powitany i przewieziony na teren Ukrainy przez wspólnotę lwowskich grekokatolików.

Oprócz codziennej modlitwy fatimskie sanktuarium przekazało także, za pośrednictwem portugalskiej Caritas, pomoc finansową dla Ukrainy oraz przyjęło 35 uchodźców, głównie kobiety i dzieci. We współpracy z lokalnymi władzami zobowiązało się do pomocy w integracji uchodźców oraz zaoferowało wsparcie w znalezieniu pracy, szkół dla dzieci i wyrobieniu dokumentów.

Statua, która nawiedzi Ukrainę, jest 13. repliką fatimskiej figury stworzonej według wskazówek s. Łucji. Pierwsza figura pielgrzymująca Matki Boskiej Fatimskiej została poświęcona w 1947 r. Od tego czasu figura wielokrotnie przemierzyła cały świat, niosąc ze sobą orędzie pokoju i miłości. Pomysł peregrynacji wizerunku Maryi narodził się tuż po zakończeniu II wojny światowej. Pewien proboszcz z Berlina zaproponował wówczas, aby figura Matki Boskiej z Fatimy nawiedziła wszystkie europejskie stolice i miasta będące siedzibami biskupstw.

Po ponad pięćdziesięciu latach pielgrzymowania, podczas których figura odwiedziła 64 kraje na wszystkich kontynentach (niektóre z nich po kilka razy), władze sanktuarium uznały, że nie powinna ona opuszczać Fatimy tak często, a tylko w wyjątkowych wypadkach. W odpowiedzi na liczne, nadchodzące z całego świata, prośby o nawiedzenie przez wizerunek fatimski, wykonano kopie pierwszej figury pielgrzymującej; obecnie sanktuarium dysponuje 13 figurami pielgrzymującymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Figura Matki Bożej z Fatimy wyrusza na Ukrainę

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

  • Renata Anna pisze:

   Koronka do Miłosierdzia Bożego po Ukraińsku. Słyszałam od kapłana aby rozpowszechniać tę koronkę wśród uchodźców z Ukrainy, nawet jeżeli nie są Katolikami. Papież Jan Paweł ll został wybrany na Papieża ok. godz. 15,15, czyli w Godzinie Miłosierdzia. Informacja z Archidiecezji Krakowskiej.
   КОРОНКА ДО МИЛОСЕРДЯ БОЖОГО

   можна відмовляти на вервиці

   На початку:

   Отче наш…, Богородице Діво…, Вірую…

   На великих зернятах (1 раз):

   Отче Предвічний, жертвую Тобі Тіло і Кров, Душу і Божество улюбленого Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа на ублагання за гріхи наші і цілого світу.

   На малих зернятах (10 разів):

   Заради Його болісної Муки будь милосердним для нас і цілого світу.

   На закінчення (3 рази):

   Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, змилуйся над нами і над цілим світом.

 2. wobroniewiary pisze:

  Kochani, wczoraj jeździłam na nabożeństwo uzdrowienia z ks. egzorcystą Marianem Bartnikiem i dwa małe ważne spostrzeżenia:

  1) wczoraj ksiądz mówił o przekleństwa i złorzeczeniach rzucanych przez… teściowe. Opowiadał jak w jednej wiosce było małżeństwo, dochowali się 2-ki dzieci, 6 i 10 lat, ale teściowa tak im zatruwała życie, tak złorzeczyła, przeklinała, nienawidziła, aż ta kobieta zachorowała, wykryto nowotwór, zmarła. Mąż został z 2-ką dzieci, ksiądz im święcił mieszkanie i opowiadał, jak to 6-letnie dziecko pięknie prowadziło modlitwy i Koronkę i Różaniec, w modlitwę wplatało słowa „wieczny odpoczynek racz mamie dać Panie” – słuchałam i łzy napływały, bo ileż trzeba cierpienia, aby do innych dotarło, co czynią przekleństwa i złorzeczenia. Dzieci nie mają matki a ojciec samotnie wychowuje dzieci w innej wsi, bo jeszcze za życia żony musieli uciekać gdzie indziej.
  Refleksja – patrzmy, abyśmy my jako teściowe nie były przyczyną bólu, cierpienia i złorzeczeń dla synowych czy zięciów!

  2) Nie byłam sama – jechało nas 8 osób na dwa samochody i WSZYSCY WIDZIELIŚMY CUD SŁOŃCA. Nie jeździmy dla cudów, podczas nabożeństwa jest wystawiony Najświętszy Sakrament, jest Koronka, Różaniec, długie modlitwy prowadzone przez egzorcystę, potem indywidualne błogosławieństwo, Msza święta, na koniec święcenie soli, wody, oleju, świec, lekarstw. Jadąc pod słońce widzieliśmy je a ono nas nie oślepiało tylko wirowało niczym biała hostia nałożona na tarczę słoneczną, ale potem, tuż przed samym zachodem …słońce nagle „zeszło bardzo” nisko i tańczyło ale powiększone nie raz czy dwa ale było ze 20 razy większe. Wielkie ogromne tańczące słońce. Nie wiem co ten znak oznacza, ale chcę tylko napisać czego byliśmy świadkiem

  3) Proszę o modlitwę – przewiało mnie albo to z kręgosłupa i dny moczanowej, nie ubiorę się sama, nie nałożę palta, nie wezmę nic w lewą rękę, mam uczucie drętwienia twarzy ramienia i ręki aż do łokcia. Już mam leki, ale ból i niemożność wykonywania prostych obowiązków jak obranie kartofla czy kierowanie nie wchodzi w rachubę, ten komentarz piszę prawie…godzinę

 3. Witek pisze:

  W kaplicy prawosławnej w Woroneżu zarejestrowano zjawisko wychodzącego ognia z Kielicha używanego w Liturgii Eucharystycznej. W trakcie nagrania słychać rozmowę w języku rosyjskim. Osoby mówią m.in. o powtarzającym się zjawisku w ciągu dnia przy osobach będących w kaplicy.

  Woroneż (Voronezh) to miasto w Rosji leżące 250 km od ukraińskiej granicy, gdzie obecnie stacjonuje wojsko rosyjskie.

  Co Pan Jezus chce nam powiedzieć, czyniąc ten cud w tym czasie i na tym obszarze geograficznym?

  Film umieszczono dn. 16.02.2022 na facebooku greckiej strony internetowej “Ogrody Św. Łazarza”.

  https://gloria.tv/post/hb2CBMQRHhyA4oTwXLwwdq87V
  https://fb.watch/bL6_NCtThE/

  PRZEMAWIAJĄCY ZNAK – IKONA MATKI BOŻEJ PŁACZE KRWAWYMI ŁZAMI – MOSKWA, 6.03.2022

  https://gloria.tv/share/mGwASWaxSEWK2DLQevPfNXRcc

 4. wobroniewiary pisze:

  Znajomi Rosjanie dokonali takiej oto „rozszyfrowki”
  C ovid
  O mikron
  W ojna
  I nflacja
  D efault (ja tu piszę: wszelkie inne diabelstwo)

 5. agicam pisze:

  Wklejam co udostępnił Kś. Sławomir Kostrzewa za Agatą Weroniką z Facebooka.
  „Wojna na Ukrainie jest niczym sito, które przesiewa wszystkie wartości, jakie współczesny człowiek czasu pokoju uznał za priorytetowe. Walka na śmierć i życie stwarza nową perspektywę patrzenia na wszystko to, o co człowiek czasu pokoju walczył na co dzień, w co wierzył, co uznał za główny problem człowieczeństwa i zaangażował się całkowicie w walkę na rzecz jego rozwiązania.
  Jednym z tych problemów był powszechny dostęp do aborcji, bez żadnych ograniczeń, mówiło się o piekle kobiet, kobiety angażowały się w walkę o swoje prawa. Czy w obliczu wojny ukraińskie kobiety domagają się priorytetowo prawa do aborcji? Nie. Domagają się prawa do życia i poszanowania każdego życia. Priorytetowa stała się troska o tych najsłabszych, którzy sami obronić się nie mogą.
  Kolejny problem, który współczesny świat uznał za priorytetowy to walka o prawa dla osób LGBTQ. Czy w ogarniętej wojną Ukrainie widzimy biegających po gruzach ludzi z tęczowymi flagami, przekonujących, że tak naprawdę istotą naszego człowieczeństwa jest troska o ich prawa, solidarność z nimi, inkluzywność? Nie. Co więcej, nikt nie kwestionuje tam podziału na płeć męską i żeńską i nie uważa go za dyskryminującego. Jest oczywiste, że to głównie mężczyźni siedzą w okopach, walczą z wrogiem przy użyciu ciężkiego sprzętu. Kobiety natomiast są przez mężczyzn chronione, jako osoby delikatniejsze, wrażliwsze i wymagające ochrony, a same zajmują się opieką nad dziećmi, przygotowaniem jedzenia, opatrywaniem rannych.
  Kolejny dylemat, który przychodzi mi do głowy to problemy z jakimi boryka się Kościół Katolicki i sugerowane sposoby ich rozwiązania. Czy w ukraińskich salkach parafialnych przy kościołach gromadzą się ludzie żywo dyskutujący na temat tego co im się w ich parafiach podoba, a co nie podoba? Jestem pewna, że nie. Ludzie gromadzą się na modlitwie w swoich parafiach i są wdzięczni za każdą okazję do przyjęcia Sakramentów. Ludzie lgną do Boga, zdając sobie sprawę z tego, że to może być ich ostatnia modlitwa, ostatnia Komunia Święta, dlatego warto Jego zapytać o to co Mu się w nich podoba, a co nie, co podoba Mu się w ich wspólnotach, w narodzie, a co nie.
  Kolejny palący problem współczesności to kwestia zmian klimatu, która ze zwykłej i potrzebnej troski o planetę przerodziła się w coś na kształt religii. Jednak znowu, wojna na Ukrainie obnażyła pustkę także tej religii.
  Jakie wartości zatem okazują się ważne w czasie wojny?
  Życie i śmierć, a szczególnie życie po śmierci.
  Świadomość tego, że każdy dzień może być ostatnim dniem życia, a najważniejszą kwestią naszego życia na ziemi jest kwestia naszego zbawienia.
  Świadomość tego, że bez wiary w Boga, w to, że Bóg jest dobry, w Jego nieskończoną miłość, w Jego miłosierdzie, nie jesteśmy w stanie stawić czoła okrucieństwom szatana.
  Całkowite przylgnięcie do Boga, Boga Wszechmogącego, jedynego dawcy Życia, dawcy wszelkiego Dobra.”

  • Aga pisze:

   A ja wracam ze szkoly u najstarszego dziecka. W klasie 16 latek zmienia płeć, powstają konflikty, grupki. I jeszcze usłyszałam od swojego dziecka, że nigdy tyłu przekleństw nie słyszała co teraz w klasie pomiędzy uczniami… I serce boli, że dziecko to wszystko słyszy, widzi, a nauczyciel staje się jak urzędnik….nie mam pomysłu gdzie ja przenieść, a domowe nauczanie to nie jest nasza bajka…

   • Kamilbolt pisze:

    Tak sobie nie raz myślałem, że szkoda mi tych małych dzieci. Albowiem nie wiedzą one, w co dorośli je pchają i nie mówię tu tylko o systemowym niewolnictwie, które żeście sobie dobrowolnie wybrali czy całej masie niewidzialnych łańcuchów zależności, ale także toksycznych relacjach międzyludzkich, jakie wielu stworzyło i sobie i przyszłym pokoleniom.

    Raczej powinniście zrobić wszystko, co w waszej mocy, aby wasze pociechy były jak najdalej od systemu, który nie różni się od matrixa, a w którym prawie wszyscy jesteśmy niczym więcej, jak bateryjkami. Tym bardziej, jeśli znacie plany światowych elit i możnowładców, którzy chcą i dążą do tego, aby nas włączać i wyłączać tak samo, jak światło czy telewizor, jakbyśmy byli maszynami. Nie róbcie swoim pociechom tego samego, co wam uczyniono i na co sami zgodziliście się lata temu. Kogo stać, to niech ucieka wraz z rodziną jak najdalej ku wolnemu i samowystarczalnemu życiu, nawet jeśli oznacza to izolację od miasta i jego dóbr.

 6. Alutka pisze:

  W zwiastunie Naszego Dziennika na antenie Radia Maryja usłyszałam, że ludzie w Mariupolu zaczynają już z głodu umierać z braku żywności i wody, bo są otoczeni przez wojska rosyjskie. Okropne !
  Najgorsze jest to, że jesteśmy bezsilni w kwestii pomocy dla Nich , jedynie modlitwa za głodujących nam została.
  .

 7. Alutka pisze:

  Jestem pełna obaw odnośnie wyjazdu naszych premierów: mazowieckiego i Kaczyńskiego na Ukrainę, w oko cyklonu. Czyż nie po to Unia Europejska ich wysłała, żeby Putin ich odstrzelił i tym samym pozbyliby się problemu prawicowego rządu w Polsce ? Rosja by na tym skorzystała i Unia Europejska no i oczywiście nasza kochana totalna opozycja.. Po co oni tam pojechali, Nie wyciągnęli nauki z niedalekiej przeszłości? Czemu nie wysłano, jakichs podrzędnych delegatów mniej ważnych, tylko akurat najważniejsze osoby w państwie które są solą w oku tak zwanej demokracji.?

  • beatkaa11 pisze:

   Ja również to zauważyłam, zastanawia mnie jeszcze jedno, czy te obrazki w TVP z Kijowa są prawdziwe np.: z jednej strony dziennikarz w kasku, w kamizelce kuloodpornej daje relacje z Kijowa i w tle spokojna ulica, ktoś spokojnie spaceruje, budynek w całości i nic się nie pali i nie dymi. Obok drugi obraz też z Kijowa w okolicach, jest noc pali się ogromny budynek, jest gaszony, wszędzie dym itp.

   • wobroniewiary pisze:

    No nie!
    Już nie mówcie że tam nie ma wojny!!!
    Ja informacje czerpię z kanału Pana Gadowskiego i wiem ile kamizelek „wojennych” pakujemy codziennie na Ukrainę, aby walczący chłopaki mieli

 8. wobroniewiary pisze:

  Dla wątpiących, czy jest wojna na Ukrainie, czy to tylko wymysł – dedykuję!

 9. MB pisze:

  Nie wiem czy o tym wiecie ale na terenach już zdobytych przez rosyjskie okupacyjne wojsko. Rosyjscy „żołnierze” niszczą sprzęt Ukraińskim rolnikom, kombajny, traktory, wszystko co służy pracy w polu.
  Pamiętacie chyba z historii sztuczny głód na Ukrainie 1932-1933r wywołany przez ówczesne stalinowskie władze ZSSR, dziś powoli szykowane jest to samo przez reżim putinowski. Wtedy wedłóg niektórych źródeł śmierć głodową poniosło nawet 10 milionów ludzi. Kto obserwuje przez lata działalność Putina doskonale wie o tym, że Stalin jest jego wielkim wzorem. Są też plany wycinki i sprzedaży Ukraińskich lasów, jakoś ekolodzy z zachodu o tym milczą.

 10. Regnum Galliae, Regnum Mariae pisze:

  Kochani, bardzo wazne w dniu 25 marca:

  https://pl.aleteia.org/2022/03/15/franciszek-poswieci-rosje-i-ukraine-niepokalanemu-sercu-maryi-kiedy-to-nastapi/

  Obi ten Akt Poświęcenie zatrzymuje tej okrutnej wojnie !!

 11. Michal K. pisze:

  Czy ktoś wie kiedy figurka Matki Boskiej Fatimskiej dotrze do Krakowa z Fatimy? (ta która będzie dalej przekazana do Lwowa)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s