Ks. Dominik Chmielewski SDB: „Sąd Ostateczny – Sąd z Miłości”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski SDB: „Sąd Ostateczny – Sąd z Miłości”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. kasiaJa pisze:

  Kolejny fałszywy prorok (prorokini), to była siostra magdalenka, która została wydalona ze zgromadzenia kilka lat temu. W internecie podaje się jako „siostra Nadzieja”, pod taką też nazwą/pseudonimem wydaje swoje książki, nadal ubiera się jak zakonnica, jednak w uszyty na własne potrzeby niby habit w kolorze khaki… ale na nagraniach widać, że jest w kolorze szarym (jak u magdalenek), to co ona głosi tego się nie da opisać. Przestrzegajmy i unikajmy jak ognia!

 3. An pisze:

  Witajcie..
  Jeet mi jakos smutno.
  Codziennie walcze o nowenne do sw Jozefa i o rozaniec bo ciezko sie zmobilizowac a to zle sie czuje a to nadmiar robott..mamy system z mezem ale popadlam w jakis lęk..boje sie ze Putin nas wszystkich wysadzi. Powinnam jako wierzaca sie cieszyc bo to oznacza spotkanie z Jezusem a tymczasem czuje lek..bo boje sie smierci i boje sie czyscca juz ompiekle nie wspomne..widze jaka jestem grzeszna..niezaradna.ile jedzenia zmarnowalam przez lenistwo czy tez brak stanowczosci…lęk zajadam smieciami choc mam poscic.. dlatego ciesze sie chocby godIna postu,czystosci w jedzeniu, modle siw codziennie dolozylam do chwalebnych caly rozaniec. Chwalebna to minium i stała a reszta jak sie uda to sie ciesze z kazdego dodatkowego dziesiatka..w moim zyciu tez wojna duchowa..o to aby codziennie zyc dobrze i podobac sie Bogu…chociaz jak latrze na moj egoizm..to plakac mi sie chce..nie mam z czym isc do Boga..pozostaje modlitwa wiernosc i wiara..moc w slabosci
  Boze kocham Cie choc taka marna jestem..

  Ps nawet nie mam sily tu pisac jakas bezradnosc mnie ogarnela choc trwam z wami na modlitwach i zagladam tu codzienie..
  Ewo jak Asia? Ania mam nadzieje ze juz goraczka puscila.
  Moj rok 2021 byl bardzo trudny i tak sobie myslalam ze 2022 bedzie nadzwyczajny i jest 🙂
  Ta wojna spowodowala ze zaczelam na powaznie myslec o swoim zbawieniu..i na powaznie zaczelam patrzec na siebie i swoja dusze..widac trzeba bylo az wojny zeby zrobic sobie szczery rachunek sumienia.
  Pozdrawiam w Bogu ❤️🌹

  • wobroniewiary pisze:

   Asia dochodzi do siebie

  • Krystyna pisze:

   U mnie też ciężko, bezsilność, lęk przed przyszłością, płacz, okropny smutek i przygnębienie, wszystko przychodzi z trudem, robię na siłę, rozproszenia na modlitwie. 😥
   Jednak bądź uwielbiany Panie Boże w naszych smutkach.

  • Maggie pisze:

   @An: o to co brakuje Tobie módl się sercem, albo i umiejętność takiej modlitwy sercem, a przy tym proś o wiarę i wytrwałość, umiejętność skupienia się na modlitwie tak: aby była prawdziwą modlitwą serca (!) miłą Panu Bogu. To nie ilość ale jakość rozmowy z Panem Bogiem ma wartość i moc. Nawet święci mieli trudności tego rodzaju.
   Pamiętaj, że jeśli serdecznie prosisz swoimi słowami płynącymi z serca to jest modlitwą np: Bądź uwielbiony Boże teraz i na wieki, dziękuję Ci za wszystkie Łaski i pomóż abym ich nie zmarnowała, równocześnie przepraszam Cię Panie Boże i dziękuję Tobie i proszę o to o co powinnam.
   Proś Maryję abyś pokonała trudności z odmawianiem Różańca. Możesz powiedzieć Bogu, Matce Najświętszej jak trudno Tobie i poprosić abyś serdecznie/prawdziwie umiała i odmówiła ten Różaniec, który zamierzasz poświęcić takiej „xy” intencji.

   💕🙏🏻❣️Jezu, cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według serca Twego, bądź moją i naszą miłością, przymnóż mi i nam wiary, ratuj gdy i bo giniemy etc.

 4. Klara pisze:

  Skąd Putin ma pieniadze na wojne?

  „Płacicie Putinowi 600 mln euro dziennie, a na Polskę – sankcje”. Patryk Jaki ostro w PE

  To trzeba koniecznie ogladnąć; niech PRAWDA o wojnie i niszczeniu nas Polaków przez EU wreszcie dojdzie do uszu wszystkich!!!!

 5. DominikS pisze:

  Być może słyszeliście lub czytaliscie; bardzo złe słowa prezydenta Ukrainy- nawet jeżeli wypowiadałby się w swoim imieniu (nie wybaczę…).
  Czy więc Pan Bóg może im pobłogosławić? Martwię się.
  https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2914947,Poruszajace-oswiadczenie-prezydenta-Ukrainy-Nie-wybaczymy-setek-ofiar-i-tysiecy-cierpien

  • Maggie pisze:

   @ DominkS:
   Masz rację, że masz obawy. Na filmikach dochodzą do tego obrazy radości z trafienia w napastnika, gdzie żołnierze używają plugawych słów i przekleństw pełnych takiej nienawiści „aż do grobowej deski” … – o tym było w „kazaniu wojennym” kapłana od Piusa X, które niedawno wkleiłam.

   Wojna to nie przelewki ani wersalskie salony, ale zabijaniu nawet w obronie własnej czy narodu nie powinna towarzyszyć nienawiść lecz tylko determinacja.
   Mój dziadek miał być kapłanem ale, że wstąpił do Legionów i walczył o Polskę zabijając i potem czuł się niegodnym bycia księdzem, gdyż jak mówił … zabijał – stąd taka forma służby Bogu pozostała jego niespełnionym marzeniem z młodzieńczych lat.

  • AnnaMaria pisze:

   Aby otrzymać wybaczenie trzeba onie również poprosić o to;a kiedy ostatnio widziałęś agresora Putina proszącego o przebaczenie???? On tylk potrafi napadać, zabijac i rabowac i niszczyć!!!!

   • Kate pisze:

    Było już wielokrotnie wspominane o dwóch rodzajach wybaczania. Jeden z nich NIE wymaga skruchy osoby krzywdzącej, ale wychodzi tylko i wyłącznie od osoby pokrzywdzonej i uwalnia ją duchowo/psychicznie. Zimna, zapiekła nienawiść (nie złość, nie gniew ani inne negatywne uczucia – to naturalne że one się pojawiają) i życzenie komuś potępienia zawsze jest grzechem. ZAWSZE. Przykłady z kryminalistyki pokazują też, że ludzie którzy nie potrafią wybaczyć staczają się w końcu na poziom swoich oprawców i sami stają się jak potwory. Natomiast ci, którzy wybaczyli, potrafią wyjść na prostą i żyć w miarę normalnie. Widocznie nienawiść robi straszne spustoszenia w duszy i psychice, nawet jeśli jest uzasadniona

 6. Liza pisze:

  A dziwisz mu się ? Jak tu wybaczyć po ludzku te mordy okrutne, zniszczenia , morze łez i ludzkie tragedie? ! Winny jest Putin .To tak jakby Hitlerowi wybaczyć Holocaust… Piekło istnieje dla takich morderców dyktatorów właśnie. Skoro piekło nie jest puste to znaczy ,że pewnych grzechów wybaczyć się nie da.

  • wobroniewiary pisze:

   Jak nie wybaczysz to sama nie będziesz zbawiona~!
   ODPUŚĆ NAM NASZE WINY JAKO MY ODPUSZCZAMY
   ALBO
   NIE ODPUŚĆ NAM NASZYCH WIN, BO MY NIE ODPUSZCZAMY WINOWAJCOM

   ODPUŚĆ – to nie znaczy pogłaskaj go Boże i powiedz nic się nie stało, ale to znaczy wymierz mu sprawiedliwość, jednak nie skazuj go na piekło ale po wielkim cierpieniu i czyśćcu niech będzie zbawiony i osiągnie niebo!

  • eska pisze:

   „Piekło istnieje dla takich morderców dyktatorów właśnie. ”
   Czyli dla takich jak morderca Szaweł?

  • DominikS pisze:

   „Skoro piekło nie jest puste to znaczy ,że pewnych grzechów wybaczyć się nie da.”
   Co Ty piszesz? Bóg każdy grzech jest w stanie odpuścić-tak naucza Kościół (ale trzeba oczywiście żałować i prosić o to wybaczenie) Wyjątkiem jest bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu, ale to by już trzeba było nie chcieć przyjąć przebaczenia.
   Był tu tekst kilka dni temu o mistyczce, która zgodziła się ofiarować za nawrócenie, zbawienie Stalina. Widzisz zatem, że Bóg każdemu daje szansę.
   Enocjom się nie dziwię (choć to było oświadczenie, więc p. Zełenski miał czas na przygotowanie się). Nieraz wybaczenie jest bardzo trudne, ale trzeba prosić Boga o pomoc. Nienawiśc zatruwa, wbaczenie uzdrawia.
   Bardziej mnie zasmuciło stawianie się, wypowiadanie w imieniu Boga („Bóg też nie wybaczy”)

  • xcvb pisze:

   czysciec w pewnych swoich zakamarkach to tez pieklo. pieklo tylko ze sie kiedys skonczy. nawet jezeli wszyscy zostana zbawieni (oby) to nadal kazdy swoje bedzie musial w czyscu swoje odbebnic. o Hitlerze sa teorie ze on jednak byl mocno opetany interssowal sie okultyzmem itd.

 7. Ewa pisze:

  dokładnie TAK ! Panie daj nam miłość do naszych nieprzyjaciół!

  • eska pisze:

   Nie tylko do NASZYCH nieprzyjaciół.
   Z własnego doświadczenia wiem, że znacznie łatwiej potrafię wybaczyć krzywdy wyrządzone mnie samej, ale gorzej mi idzie, gdy krzywdzone są moje dzieci, moi najbliżsi.
   Wzorem wybaczenia krzywd zadanych własnemu dziecku jest Maryja. Jej Niepokalane Serce zdolne było nie tylko wybaczyć zamordowanie Syna, ale i wziąć pod czułą matczyną opiekę Jego katów (nas wszystkich).
   Triumf Niepokalanego Serca Maryi to wg mnie będzie triumf miłości wybaczającej prześladowcom, nie tylko naszym ale i naszych najbliższych.
   Maryjo, daj mi Twoje spojrzenie i Twoje serce, gdy patrzę na innych, a zwłaszcza na krzywdzicieli.

 8. Renata12 pisze:

  Dziękuję za to wyjaśnienie. Czasem człowiek nie może wybaczyć, a to trzeba zrozumieć.

 9. Kasia pisze:

  „Da. Da. W Bogu się da. Poza Bogiem, nie da.
  A reszta, tak jak Ewa opisała.
  .
  Ksiądz Dominik Chmielewski, podczas ostatniej Duchowej Walki w Niepokalanowie, w wygłoszonej przez siebie Homilii, wyłożył Nam wszystkim dobitnie różnicę pomiędzy: przebaczeniem a pojednaniem.
  To jest bardzo: prosta, kompletna, poruszająca, mocna i wystarczająca zarazem nauka.
  Więcej już o tym temacie, mówić nie trzeba.
  Odtwórz.
  Zrozum.
  Zapamiętaj.
  I nie wykrzywiaj wiary katolickiej. Prywatnie, publicznie czy na innej drodze.
  Świeckie przekonania, nie są dogmatami wiary dla katolika.
  A chaos informacyjny, katechizmem.
  Nas wszystkich, ale pojedynczo a nie kolektywnie, sądzić będzie Jedyny Sędzia.
  A właściwie, w Jego Odwiecznym Świetle, osądzimy się sami.
  .
  Wybaczyć, to nie znaczy dawać zielone światło złu i dla zła.
  Wybaczenie, jest uwolnieniem siebie z jego macek. To znak: stop. Znak: tu jest granica.
  NON POSSUMUS.”

 10. agicam pisze:

  PRZEBACZENIE I JEGO WARUNKI
  Dlaczego JEZUS mówiąc w Ewangelii wg Mateusza o Modlitwie Ojcze Nasz, powtarza prośbę o odpuszczeniu winowajcom i dobitnie – wyraźniej niż w samej Modlitwie Pańskiej – podkreśla WARUNEK odpuszczenia nam GRZECHÓW, jakim jest przebaczenie WIN, naszym winowajcom czy wrogom?
  Istnieją według mnie co najmniej cztery przyczyny najwyższej wagi:
  1) Żal za grzechy, będący warunkiem przebaczenia nam grzechów (prosimy o to, jednocześnie żałując za grzechy), który musi być połączony z bezwarunkowym przebaczeniem innym (bez czekania na żal czy przeprosiny winowajcy!) jest PODSTAWOWYM WARUNKIEM ZBAWIENIA.
  Jest to problem GRANICY. Wchodzisz za Drzwi Królestwa lub nie. Reszta to dodatki, kosmetyka, akty wtórne lub dopełniające.
  Spowiedź SAKRAMENTALNA dopełnia i ostatecznie unicestwia grzech, ale zaczyna się od żalu za swoje grzechy (1) plus przebaczenia innym ich grzechów wobec nas (2),
  co powinno być jednak ściśle związane, a nawet poprzedzone konkretnym i poważnym Rachunkiem Sumienia (tak sądzi A. von Spyre – „Spowiedź”).
  2) Przebaczyć wrogowi lub winowajcy to czasem rzecz najtrudniejsza na świecie. Niektórzy nawet na łożu śmierci nie chcą tego uczynić. Choć wystarczy akt woli, bo nad emocjami, zwłaszcza zranionymi, nie mamy władzy.
  Należy też osobno prosić Boga o „uzdrowienie emocjonalne”. Nieuzdrowione emocje podtrzymują grzech nieprzebaczenia, który łączy się zwykle z grzechem osądzania. Chore emocje łatwo też generują ŚMIERTELNY GRZECH NIENAWIŚCI!!!
  Nie nalezy więc racjonalizować grzechu Nienawiści jakąś prywatną etyką SPRAWIEDLIWOŚCI czy SAMOSĄDU, i to jeszcze w zastępstwie BOGA czy w Jego Imię.
  3) Nieprzebaczenie jest grzechem, którego skutkiem mogą być choroby psychosomatyczne, a także inne problemy duchowe i egzystencjalne (czasem życiowe dramaty). Sam widziałem, jak ludzie byli uzdrawiani nawet z ciężkich chorób, dopiero gdy przebaczyli.
  4) Bez Twojego przebaczenia nie jest możliwe Uwolnienie od Złego, skoro ono jest poprzedzone warunkiem, by Tobie przebaczono. To decydujący początek Uwolnienia.
  Dlatego ks. G.Amorth mówił, że Spowiedź SAKRAMENTALNA jest pierwszym egzorcyzmem.
  Z powyższych racji nie należy mylić ŚWIĘTEJ SPOWIEDZI SAKRAMETALNEJ z jakąkolwiek terapią, a zwłaszcza z pseudoterapią, gdzie są powielane uparte i niebezpieczne modele SAMOROZGRZESZANIA.
  Aleksander Posacki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s