Abp Fulton Sheen: „Komunizm i sumienie Zachodu” – czy wypełniają się wstrząsające słowa abp Sheena?

Czy wypełniają się wstrząsające słowa abp Sheena?

Co nas czeka, kiedy całkowicie wyrzucimy Boga z naszego świata? Kto zajmie Jego miejsce? Czy w świecie, który powstanie zgodnie z obietnicami współczesnych dyktatorów i ideologów będzie miejsce dla prawdziwej wolności? Książka „Komunizm i sumienie Zachodu” abp. Fultona Sheena w czasie trwającej wojny jest wstrząsem dla naszych sumień

Arcybiskup Fulton Sheen, wybitny duchowny katolicki, filozof i apologeta, w przenikliwy sposób na przykładzie komunizmu pokazuje czytelnikom, jak współczesne „postępowe” ideologie zagrażają fundamentom naszego świata. Ta książka jest szokującą i proroczą wizją panowania systemów, które odcinają ludzi od Chrystusa i źródeł współczesnej cywilizacji.

„Burżuazyjna cywilizacja zachodnia może jeszcze doświadczyć zgubnych skutków swojego achrześcijańskiego charakteru, a komunizm może doświadczyć zgubnych skutków swojego antychrześcijańskiego nastawienia. Podobnie jak wielu rodziców posyłających dzieci do skrajnie postępowych szkół, w których wolność utożsamia się z robieniem tego, na co ma się ochotę, po latach bardzo chce się dowiedzieć, jak postępować z krnąbrnym, nadużywającym alkoholu, znerwicowanym synem, tak też świat zachodni, który przekazał Rosji złe idee, wkrótce będzie szukał drogi ratunku przed działaniami swojego aż nazbyt pilnego ucznia. Freudowska psychoanaliza nie jest w stanie pomóc synowi liberalnych rodziców, a polityka i ekonomia nie pomogą Zachodowi, ponieważ przyczyna jego problem w tkwi znacznie głębiej. Nasz świat jest poddawany sądowi Bożemu i potrzeba mu skruchy.”– komentuje abp Sheen w książce.

Amerykański hierarcha wyjaśnia w jaki sposób negowanie chrześcijańskiego fundamentu naszego świata wpłynęło na rozkwit komunizmu w jego pełnych przemocy i przymusu formach. Autor przypomina nam o brutalnych konsekwencjach walki z wiarą i Kościołem, która toczy się również dziś.

„Książka „Komunizm i sumienie Zachodu” należy do najważniejszych w dorobku pisarskim arcybiskupa Fultona Sheena. Zawiera profetyczna analizę świata dewastowanego przez komunizm, spisana zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej. Komunizm według Sheena obciąża sumienie Zachodu, bo stamtąd wyszedł i zainfekował cały świat, w tym Rosje. Do dziś wielu ludzi cierpi z tego powodu. Żadna inna idea nie okazała się równie niszcząca. Jest jak religia – twierdził arcybiskup – czyli poddanie się absolutowi. Dlatego pociąga ludzi – ale potem ich dewastuje. To bez wątpienia jedno z najbardziej proroczych przesłań pozostawionych naszemu pokoleniu. Te książkę po prostu należy przeczytać” – pisze ks. prof. Robert Skrzypczak we wstępie do polskiego wydania książki, które ukaże się nakładem Wydawnictwa Esprit. 

Słowa abpa Sheena są mocnym wezwaniem do podjęcia heroicznej próby powrotu do Boga i ocalenia świata przed zalewem niszczących ideologii i brutalnej bezwzględnej siły.

Przedsprzedaż książki już 7 marca 2022!
Zobacz więcej:kliknij tutaj

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Abp Fulton Sheen: „Komunizm i sumienie Zachodu” – czy wypełniają się wstrząsające słowa abp Sheena?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencję miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!


  Akt oddania Jezusowi, podyktowany mistyczce siostrze
  Marii Natalii Magdolnej z obietnicą 5-ciu łask


  Owe pięć obietnic: „Wbrew pozorom żaden z ich krewnych nie pójdzie do piekła, ponieważ w chwili, gdy ich dusza odłączy się od ciała, otrzymają łaskę doskonałej skruchy. Jeszcze w dniu ofiary wszyscy zmarli członkowie ich rodzin zostaną uwolnieni z czyśćca. W chwili śmierci będę u ich boku i omijając czyściec, zaprowadzę ich dusze przed oblicze Trójcy Przenajświętszej. Ich imiona wyryją się w Sercu Jezusa i w moim Niepokalanym Sercu. Poprzez swoją ofiarę, połączoną z zasługami Chrystusa, uchronią wiele dusz przed wiecznym potępieniem, a wielu innym będą świadczyć dobro aż do końca świata”.

  „Mój słodki Jezu, w obecności trzech Osób Trójcy Przenajświętszej, Twojej Świętej Matki oraz całego dworu niebieskiego, w łączności z intencjami Twojego Przenajświętszego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, ofiarowuję Ci całe moje życie, wszystkie moje Msze Święte, wszystkie Komunie, dobre uczynki, ofiary i cierpienia. Łączę je z zasługami Twojej drogocennej krwi oraz śmierci na krzyżu – dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej, dla zadośćuczynienia za zniewagi, jakich doznał od nas Bóg, dla jedności Kościoła, naszej świętej Matki, dla księży, dla dobrych powołań kapłańskich, dla wszystkich dusz aż do końca świata. Przyjmij, o Jezu, ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, abym wytrwał w tym w pełni wiary aż do śmierci. Amen”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Ludzkie oblicze wojny – oglądam i ryczę na całego

  Ukrainki karmią i poją pojmanego rosyjskiego żołnierza, dają mu zadzwonić do mamy, Ukraińcy zapewniają, że darują mu życie – tylko proszą, by Rosjanie blokowali drogi i nie wypuszczali synów na wojnę, która niczemu dobremu nie służy!!!
  Ukrainki dały Rosjaninowi jeść i pić. Wzruszająca reakcja jeńca
  Internet obiegło nagranie, na którym widać, jak zatrzymany przez Ukraińców rosyjski żołnierz dostaje od nich herbatę i jedzenie. Miejscowi dzwonią także do jego matki. Jeniec nie wytrzymuje i zalewa się łzami.

  • wobroniewiary pisze:

   Nagranie ukazuje inną, ludzką twarz wojny. Wcześniej w opublikowanym materiale pokazano, jak rosyjski żołnierz, który poddał się ukraińskiej armii, jest pocieszany przez miejscową ludność. Jeniec zalał się łzami po tym, jak miejscowe ukraińskie kobiety dały mu telefon, by mógł zadzwonić do swojej matki.

   Wideo pojawiło się w mediach społecznościowych w środę i szybko zyskało olbrzymią popularność. Równocześnie ukraińskie ministerstwo obrony ogłosiło, że każdy rosyjski jeniec zostanie wypuszczony, jeśli zostanie odebrany przez swoją matkę

   https://wiadomosci.wp.pl/rosyjski-jeniec-nie-wytrzymal-i-zalal-sie-lzami-6743188444047968a

   • Alutka pisze:

    Putin pisłal swoich żołnierzy na głodową śmierć nie zapewniając im żadnego prowiantu . Większość z nich to prawie dzieci , które poszły na wojnę ze łzami w oczach wbrew swojej woli . Podchodzę do tego że zrozumieniem , bo sama nam synów w wieku poborowym , jeden już może być wkrótce odesłany pod ukraińska granicę , a ma małego synka, który za nim wprost przepada , drugi w drodze. Nie wiem co to będzie .

 3. Maria pisze:

  Błogosławiona Elena Aiello – Rosja pomaszeruje na Europę

  Przez dość długi czas po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 r. można było sądzić, że wszystkie takie przepowiednie z okresu zimnej wojny (np. przepowiednia Mari Loli Mazón z Garabandal o rosyjskim ataku, ale także inne rzeczy takie jak szczegółowa mapa inwazji na Francję autorstwa francuskiego mistyka ks. Pela, a nawet wcześniejsze różne przepowiednie Marie-Julie Jahenny) zostały odparte i nie zostały już zastosowane. Pogląd ten wymaga teraz pewnej rewizji, zwłaszcza w świetle coraz silniejszego konsensusu proroczych słów mówiących wprost, że konsekracja świata (w tym Rosji) w 1984 r. była ograniczona w swojej skuteczności (Patrz Czy wydarzyło się poświęcenie Rosji?).
  Jako przykład tego, jak mogą się rozgrywać tego rodzaju proroctwa, (bardzo prześladowana) francuska mistyczka Catherine Filljung miała wizje pod koniec XIX wieku o niemieckiej inwazji na Francję, która nastąpiła po inwazji z lat 19-1870. Ostatecznie doszło do tego w 1871 roku; powiedziała, że ​​wizja w zasadzie pozostała taka sama przez cały czas, ale z innym personelem…

  Błogosławiona Elena Aiello (1895-1961) była mistyczką, stygmatyczką, ofiarą i założycielką Małych Tercjarzy Męki Pańskiej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jej niezwykłe życie naznaczone było także proroctwami, które prawdopodobnie rozwijają się w tej chwili, zwłaszcza w momencie wybuchu wojny z Rosją. Tutaj są niektóre z nich…

  Matka Boża do Błogosławionej Eleny w Wielki Piątek 1960:

  Świat stał się jak zalana dolina, pełna brudu i błota. Niektóre z najtrudniejszych prób Boskiej Sprawiedliwości mają dopiero nadejść przed potopem ognia. Przez długi czas doradzałem mężczyznom na wiele sposobów, ale oni nie słuchają moich matczynych apeli i nadal kroczą drogami zatracenia. Ale wkrótce pojawią się przerażające manifestacje, które zadrżą nawet najbardziej zatwardziałych grzeszników! Wielkie nieszczęścia przyjdą na świat, co przyniesie zamęt, łzy, walkę i ból. Wielkie trzęsienia ziemi pochłoną całe miasta i kraje i przyniosą epidemie, głód i straszliwe zniszczenie, zwłaszcza tam, gdzie są synowie ciemności (narody pogańskie lub przeciwne Bogu).

  W tych tragicznych godzinach świat potrzebuje modlitwy i pokuty, ponieważ Papież, księża i Kościół są w niebezpieczeństwie. Jeśli nie będziemy się modlić, Rosja ruszy na całą Europę, a szczególnie na Włochy, przynosząc znacznie więcej ruin i spustoszeń! Dlatego kapłani muszą być na pierwszej linii obrony Kościoła przez przykład i świętość w życiu, gdyż materializm wybucha we wszystkich narodach, a zło dominuje nad dobrem. Władcy ludu tego nie rozumieją, ponieważ nie mają ducha chrześcijańskiego; w ich zaślepieniu nie widzą prawdy.

  We Włoszech niektórzy przywódcy, jak drapieżne wilki w owczej skórze, nazywając siebie chrześcijanami — otwierają drzwi materializmowi i, sprzyjając nieuczciwym działaniom, doprowadzą Włochy do ruiny; ale wielu z nich również popadnie w zakłopotanie. Szerzcie nabożeństwo do mojego Niepokalanego Serca, Matki Miłosierdzia, Pośredniczki ludzi wierzących w miłosierdzie Boga i Królowej Wszechświata.

  Zamanifestuję moją słabość do Włoch, które ocalone zostaną od ognia, ale niebo pokryje się gęstą ciemnością, a ziemia zatrzęsie się straszliwymi trzęsieniami ziemi, które otworzą głębokie otchłanie. Prowincje i miasta zostaną zniszczone i wszyscy będą wołać, że nadszedł koniec świata! Nawet Rzym zostanie ukarany według sprawiedliwości za liczne i poważne grzechy, ponieważ tutaj grzech osiągnął swój szczyt. Módl się i nie trać czasu, aby nie było za późno; ponieważ gęsta ciemność otacza ziemię, a wróg jest u drzwi!

  Matka Boża w święto Niepokalanego Serca 22 sierpnia 1960 r.:
  Godzina Bożej sprawiedliwości jest bliska i będzie straszna! Ogromne plagi zbliżają się do świata, a różne narody nawiedzają epidemie, głód, wielkie trzęsienia ziemi, przerażające huragany, z wezbranymi rzekami i morzami, które przynoszą ruinę i śmierć. Jeśli ludzie nie rozpoznają w tych plagach (natury) ostrzeżeń Boskich Miłosierdzie i nie wracaj do Boga z prawdziwie chrześcijańskim życiem, kolejna straszna wojna nadejdzie ze Wschodu na Zachód. Rosja ze swoimi tajnymi armiami będzie walczyć z Ameryką; pokona Europę. Ren będzie pełen trupów i krwi. Także Włochy będą nękane przez wielką rewolucję, a Papież będzie strasznie cierpieć.

  Szerzcie nabożeństwo do mojego Niepokalanego Serca, aby wiele dusz zostało podbitych przez moją miłość i aby wielu grzeszników mogło powrócić do mojego Matczynego Serca. Nie lękajcie się, bo będę towarzyszyć moją matczyną opieką moim wiernym i wszystkim, którzy przyjmą moje naglące ostrzeżenia, a oni — zwłaszcza przez odmawianie mojego różańca — zostaną zbawieni.

  Szatan wściekle przechodzi przez ten nieuporządkowany świat i wkrótce pokaże całą swoją moc. Ale dzięki mojemu Niepokalanemu Sercu triumf Światła nie opóźni triumfu nad mocą ciemności, a świat wreszcie będzie miał spokój i pokój.

  Matka Boża na Burzy

  Ludzie za bardzo obrażają Boga. Gdybym ci pokazał wszystkie grzechy popełnione jednego dnia, z pewnością umarłbyś z żalu. To są ciężkie czasy. Świat jest bardzo wstrząśnięty, ponieważ jest w gorszym stanie niż w czasie potopu. Materializm maszeruje nieustannie rozpalając krwawe spory i bratobójcze walki. Wyraźne znaki zapowiadają, że pokój jest zagrożony. Ta plaga, jak cień ciemnej chmury, przesuwa się teraz po ludzkości: tylko moja moc Matki Bożej powstrzymuje wybuch Burzy. Wszystko wisi na cienkiej nitce. [1] Kiedy ta nić pęknie, Boska Sprawiedliwość rzuci się na świat i realizować jego straszne, oczyszczające projekty. Wszystkie narody zostaną ukarane, ponieważ: grzechy, jak błotnista rzeka, okrywają teraz całą ziemię.

  Moce zła przygotowują się do wściekłego uderzenia w każdą część globu. Tragiczne wydarzenia czekają na przyszłość. Od dłuższego czasu i pod wieloma względami ostrzegam świat. Władcy narodu rzeczywiście rozumieją wagę tych niebezpieczeństw, ale nie chcą przyznać, że aby przeciwdziałać tej pladze, wszyscy ludzie muszą prowadzić prawdziwie chrześcijańskie życie. Och, jaką torturę odczuwam w sercu, widząc ludzkość tak pochłoniętą wszelkimi sprawami i całkowicie ignorującą najważniejszy obowiązek pojednania z Bogiem. Już niedługo czas, kiedy cały świat będzie bardzo zaniepokojony. Zostanie przelana wielka krew ludzi sprawiedliwych i niewinnych oraz świętych kapłanów. Kościół będzie bardzo cierpieć, a nienawiść osiągnie szczyt. Włochy zostaną upokorzone i oczyszczone w jej krwi. Ona będzie naprawdę bardzo cierpieć z powodu mnóstwa grzechów popełnionych w tym uprzywilejowanym narodzie, siedzibie Namiestnika Chrystusa.

  Nie możesz sobie wyobrazić, co się wydarzy. Wybuchnie wielka rewolucja, a ulice splamią krwią. Cierpienia Papieża przy tej okazji można porównać do agonii, która skróci jego pielgrzymkę po ziemi. Jego następca będzie pilotował łódź podczas sztormu. ale kara bezbożnych nie będzie powolna. To będzie wyjątkowo straszny dzień. Ziemia zatrzęsie się tak gwałtownie, że przestraszy całą ludzkość. I tak bezbożni zginą zgodnie z nieubłaganą surowością Boskiej Sprawiedliwości. Jeśli to możliwe, opublikuj to przesłanie na całym świecie i upomnij wszystkich ludzi, aby czynili pokutę i natychmiast wracali do Boga

  -Źródło: Niesamowita historia życia siostry Eleny Aiello, świętej zakonnicy z Kalabrii (1895-1961), przez prałata Francesco Spadaforę; przetłumaczony na język angielski przez prałata Angelo R. Cioffiego (1964, Theo Gaus Sons); skopiowane z mysticsofthechurch.com

  zamieszczone na stronie ;https://www.countdowntothekingdom.com/pl/b%C5%82ogos%C5%82awiona-elena-aiello-rosja-pomaszeruje-na-europ%C4%99/

 4. Regnum Galliae, Regnum Mariae pisze:

  Kochani, bardzo ważne w tej sobotę
  🇺🇦🙏🇺🇦🙏🇺🇦🙏🇺🇦

 5. Alutka pisze:

  [3.03, 19:34] Alicja: Ok 3 minuty o pomocy Ukraińcom , o katach i ofiarach, o miłosierdziu i sprawiedliwości i o analogi do grubej kreski mazowieckiego. O 250 000 tysiącach uchodźców nieukraińskiego pochodzenia . Ostrzega przed destabilizacją Polski, na czym zależy putinowi i zachodowi.
  [3.03, 19:36] Alicja: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/troska-o-dobro-calego-narodu-uwazajmy-na-manipulacje-informacjami-o-inwazji-rosji-na-ukraine/

  • częstoOdwiedzający pisze:

   https://twitter.com/wPolscepl/status/1499361585739059203?t=x3TI2_B75SJLXW_yfxi-wg&s=19 nie siejmy dezinformacji, nie łykajmy ruskiej propagandy, nie pomagajmy temu bandycie. Zresztą, nawet jakby byli tam ludzie z bliskiego wschodu i Afryki, to nasz social to dla nich rzecz nieatrakcyjna

   • Alutka pisze:

    To ojciec Tadeusz Rydzyk się wypowiada, a on ma dobrze wyostrzone intuicję i potrafi patrzeć dalekowzrocznie. Oni nie przyjechali po socjal tylko na dżihad są w stanie najwyższej gotowości . Obudzimy się w końcu..

    • częstoOdwiedzający pisze:

     Do przeprowadzenia masowych ataków w całej europie, jest ich już i tak więcej niż potrzeba obecnie. Zresztą przy ich dzietności za 30 lat wygrają każde wybory na tym kontynencie. Delikatnie mówiąc ok. 250 tys. ludzi przedzierający się przez front by dostać się do Polski. Brzmi to co najmniej niewiarygodnie. Samoloty od tygodnia na Ukrainę nie latają. Wspomniani hindusi, zdecydowanie zagrożenia nie stanowią. Ci wykształceni, z którymi mam do czynienia, a o studentach jest mowa, to zdecydowanie bardzo mili i pracowici ludzie i chciałbym, by wielu z moich sąsiadów noszących patriotyczne motywy wzięło się za pracę jak oni, a nie siedzieli z piwem w ręku i czekali co im da państwo. Tą grupę zdecydowanie raczej trzeba ewangelizować, a nie demonizować. Powiem jeszcze raz, nie pomagajmy temu bandycie w sianiu propagandy. Jak się obserwuje media społecznościowe, to masa nowych kont rozpowszechnia takie informacje(nie twierdzę, że nie, bo paru agresywnych się wśród tych imigrantów zawsze znajdzie). Dopisałbym, co głosiły też wcześniej pro-putinowskie obecnie konta w internecie istniejące już wcześniej, ale po co. Nie siejmy paniki, pomagajmy, módlmy się.

    • Maggie pisze:

     Oczywiście, że to podbój świata.
     Pan Często odwiedzający akurat w tej materii się myli … bo nie zna ich mentalności. Dla nich akcja Putina to frajda … bo teraz bez oporu przez Polską Granicę jeden krok i nawet bez dokumentów „w szeroki świat hajda”etc.

     Żyję w multi-kulti i sporo widziałam i słyszałam … a do tego są uprzywilejowani jako, że do Kanady przybyła ich bardziej cywilizowana elita i obsiada urzędy – nawet minister emigracji u Trudeau to z brodatej nacji. Nie jestem rasistką ale realistką. Nie ma we mnie nienawiści … Nie chcę podawać przykładów. Kiedyś, przed laty, ostrzegałam przed tęczowymi roszczeniami … i w Polsce choć już dokuczliwe … ale to jeszcze w powijakach. Wspominam to na dowód, że nie przesadzam.

    • Maggie pisze:

     Dodam, że na kursie językowym dla kobiet, było omawianie artykułu z gazety o hijab. Zdziwilibyście się słysząc, co „zabandażawane” (jak nazywała je moja znajoma) myślą o europejkach i z jaką pasją i „miłością” wyrażają swe opinie.

    • częstoOdwiedzający pisze:

     Do Maggie. Myślę, że ja i moja rodzina mają więcej wspólnego ze znajomością tych kultur i to w ich naturalnym środowisku niż osoba, która przebywa we względnie obecnie cywilizowanym kraju. Owszem, szopka dla turystów to jedno, praca i życie z tymi ludźmi to drugie. Podbój cywilizacyjny, owszem. Tylko nasza cywilizacja chrześcijańska już dawno zapomniała, że jesteśmy religią misyjną, co prawda pokojowe metody, ale religia misyjna. Zasiedzieliśmy się, najczęściej nie znamy nawet własnej wiary. Przepraszam, że to powiem, ale chyba dużo księży też woli zamykać się w kręgach już wewnętrznych. Nie można mieć pretensji do wschodnich kultur i religii, ze chcą by panowało to w co wierzą. No właśnie a na ile my w to wszystko wierzymy i tą wiarę przekazujemy dalej, szczególnie patrząc na laicyzację kolejnych pokoleń i wnioski jakie na ten temat wyciąga przynajmniej nasza hierarchia. O tej na zachodzie nie wspomnę, bo z Kościoła chce się robić kluby/poradnie dobrego samopoczucia, liberalizując wiarę w wiadomym kierunku. Ten obszar nie znosi pustki, coś musi ją wypełnić, a że ktoś chce ją wypełnić, to raczej my się w pierś musimy uderzyć, a nie oni.

     Niestety, ale nadal stwierdzam, że 250 tyś przybyszów to i tak za dużo, 50 tys. ok, tyle to spokojnie może studiować na całej Ukrainie, bo studia tanie. Nawet nasi, którzy w Polsce się na medycynę nie dostali, często idą tam studiować, bo jest tanio. Nagły przypływ takiej masy ludzi(wiele miast wojewódzkich nie ma tyle ludności) ze wschodu nie zostałby niezauważony, choćby w internecie by dawno huczało, że nagle ich gdzieś pełno się zrobiło.

    • Maggie pisze:

     Osoby studiujące … to ich elita … ale i wśród nich zdarzają się jawni przyjaciele … jak ten, który w Toronto, w czasie na lunch, „przejechał się” wypożyczonym (a nie skradzionym, lecz z wypożyczalni, bez zastrzeżeń do jego prawa jazdy, które nie tak łatwo tu się dostaje stopniowo, bo w ciągu paru lat aby mieć pełne prawa na określoną dokładnie grupę aut) po chodniku głównej ulicy Yonge. Policja zatrzymała go w końcu i nie zabiła, choć tego chciał. Byli zabici, ranni i kaleki – jedna kaleka po paroletnich cierpieniach umarła niedawno, krótko po zakończeniu procesu tego kształconego tu drania. Rodzina i obrona wymyśliła, że w dzieciństwie miał on autyzm i stąd teraz … sąd jednak tej bzdury nie przyjął. Dodam, że był naprawdę studentem i że ani razu nie użyto w procesie jego wyznania.
     Natomiast niedoszły .. lekarz (‼️) bo jeszcze bez dyplomu … upatrzył sobie słynny maraton w Boston. Jako, że bomby rozpryskowe (tj takie aby więcej zranić/zabić) były przygotowane i podłożone przez tego studenta i jego brata … medycyny, który pozabijał i poranił uczestników i widzów, kibicujących biegaczom.
     To tylko dwa przykłady, bo były głośne … a jest wiele innych sprawek. Była uciszona sprawa, kiedy w Toronto nastolatka, zgłosiła na policję, że ktoś rzucił się na nią z nożyczkami i pociął jej hijab (opisała dokładnie nożyczki – akurat mam taki komplet, z niebieskimi rączkami) … i nie było ani przeprosin ani kary, kiedy wykryto, że była to fabrykacja z wielu innych śpiewów: pt „oj! Biedni My”….

     Hinduiści a islamiści to nie to samo (ale to inny temat rzeka).
     Dziwne, że kiedy szukają gwałciciela, media nie podają tu koloru, ale mimo milczenia w „liście gończym” nie ma wątpliwości co do osoby, kiedy czasem odnaleziona gdzieś przypadkowa kamera uchwyci takiego.

     Czy myślisz, ?, że gdyby to student (lub grupa uniwersytecka) pojawił się z dokumentami i powiedział, że wyjeżdża/wraca do domu, to Ukraińcy nie dali by mu poczekać na pociąg, aby co jakiś czas co któregoś załadować? … a tu na filmiku masz nawet „przepychanki” z nożem i osaczenie pociągu …

    • Maggie pisze:

     @częstoOdwiedzający:
     Nie myśl, że jestem wroga „innym” ludziom, bo pracowałam ciężko z różnymi ludźmi m.in. w fabrykach i widzę bliźnich etc i były sytuacje, kiedy byli zaskoczeni moją pomocą, ale i takie, że to oni mnie bronili np nawet w czasie „fluktuacji” etatów. Trzeba widzieć bliźniego ale rozróżniać „krętaczy”, aby wielokrotnie nie wystawiać się na „rozczarowanie”… W każdym człowieku jest choćby tylko micron dobra, więc nawet takiej iskierki nie można gasić zwłaszcza nienawiścią czy zazdrością lub pychą. Rozumiem ból i strach, nawet tych, którym nie powiódł się plan i cel podróży do Europy. Wojna bez rzucania bomb też istnieje i trwa.
     Nie chcę tu na forum więcej mówić, o tym co robiłam i staram się czynić tam gdzie to w Imię Miłości Boga i bliźniego … więc nie będzie przykładów obronnych: … JEŚLI padną niesłuszne oskarżenia pod moim adresem (choć pycha chce w takich momentach je wydobyć z pamięci i serca na światło dzienne).
     Nie przebywałam i nie przebywam wśród elit, ale ważne, to iż nie kłaniam się w pas perfidnemu kłamstwu pod egidą „politycznej poprawności” … zniewolonego nią kraju.
     💕

    • częstoOdwiedzający pisze:

     Ok, dla zakończenia tej dyskusji, nie ma co za bardzo uogólniać stereotypów. Prawda jest taka, że każdy wierzy w co wierzy, zazwyczaj mniej niż więcej i po prostu chce świętego spokoju niezależnie od religii i wykształcenia. Co do tego drugiego, to zazwyczaj niewiele zmienia, bo wszędzie łowią ludzi w kryzysie. Parę lat temu często spotykałem przed szpitalami pewną religię chcąca jak to zwykle bywa porozmawiać o Bogu, łatwy cel, tam jest kupa ludzi zdenerwowanych i rozżalonych na świat i Boga, tracąca czasem wiarę. Więc ludzi w kryzysie łatwiej namówić do różnych rzeczy i zmanipulować. Do tego oczywiście dochodzą przywileje jakie mają teraz lub w przyszłości, ale to długi temat, bardziej socjologiczny, działania w społeczeństwie wśród swoich i obcych, co się z tego ma na danym etapie. No, a lewica i ich zdolność do tworzenia problemów, które chcą potem po swojemu naprawiać i tak w kółko.

     Nie ma co tego ciągnąć, bo sensem wszystkiego jest niepomaganie temu moralnemu karłowi ze wschodu. Nie szerzmy dezinformacji, dziś straż graniczna podała nowe statystyki i około 10% dotychczas to osoby nie legitymujące się paszportem Ukrainy, z grubo ponad 600 tys. które chyba do wczoraj uciekły, czy do dnia dzisiejszego. Spodziewałem się więcej, choćby z powodu ludzi robiących tam interesy i mieszanych małżeństw.

  • Maggie pisze:

   🤕‼️🤔🤕‼️😭‼️: CZY TO RZECZYWIŚCIE PRAWDA CZY WYKONANA PERFEKCYJNIE FABRYKACJA⁉️NIE CHCE SIĘ WIERZYĆ‼️

   A JEŚLI TO PRAWDA TO:
   Czy ci głosujący nie czytali tego nad czym „obradowali”⁉️🤔a może inną wersję do rąk dostali⁉️ Czy może to poszczepienna reakcja szarych komórek dotkniętych toksycznym kolcem … wymierzonym w serce Polaka … bo tylko 6 głosów przeciw, czyli wygląda jak aklamacja 😳😫🤕🔨. Bezmózgowie? czy judaszostwo?: PRZECIEŻ TO SPRZECZNE NAWET Z KONSTYTUCJĄ RP‼️ GDY POLAK W … POLSCE … DYSKRYMINOWANY …⁉️
   ORDO IURIS TU CO NAJMNIEJ POTRZEBNE‼️ .. . ZASKARŻYĆ DO TRYBUNAŁU I GDZIE TYLKO SIĘ DA ‼️

   A propos: To, że ten pan nie brał udziału w elekcji … a to dowodzi, że nie nauczył się na lekcji, że trzeba iść a nie oddawać walkowerem …. ALE też, że najpierw trzeba wiedzieć kto na liście wyborczej i mieć wpływ na to kto nań … rządzić się stara … bo Polska ma być Polska i Polską ❣️🙏🏻❣️

   Jakby nie było potwierdza się moja rymowanka:
   Rewolucji tor utarty,
   Przetasują ciut swe karty,
   A że talia tylko jedna,
   Zawsze jakaś (karta) wyjdzie wredna.

   Maryjo, Matko, Królowo Polski RATUJ ❣️, módl sie za nami i prowadź ❣️🙏🏻❣️

 6. slawek pisze:

  Ewa jak Ci sie ten tekst nie podoba to mozesz go nie wlejac. Ja to musialem napisac, bo lezalo mi to na sercu.

  Wiem, ze to co napisze bedzie moze uwazane za szokujace, albo bede posadzony o byciem rosyjskim agentem itp.Niemniej jednak czuje, ze musze to napisac. Mieszkam w Stanach ponad 20 lat . ale kocham Polske, moja ojczyzne i widze, teraz jak bardzo Polacy podchodza emocjonalnie do tego konfliktu Rosji z Ukraina.Wiem, ze jak bym mieszkal w Polsce to prawdopodobnie tak samo bym sie zapatrywal. Rosja zawsze byla wrogiem, Putin to tyran i nie ma dyskusji.Takie jest podejscie wiekszosci Polakow.

  Kilka dni temu rozmawialem z moim bratem, ktory mieszka w Polsce i on mi powiedzial: „Wiesz, tak na prawde to teraz zrobilo sie fajnie, bo Putin zjednoczyl caly Zachod. Teraz zrobilo sie tak, ze jeden za wszystkich, a wszyscy za jednego.W ludzkich sercach powstala solidarnosc by pomoc Ukraincom ” Na tym etapie nasza dyskusja sie urwala, a mnie chcialo sie wyc i plakac, bo cos mi z ta wojna nie pasuje……Nie chodzi mi o to by nie pomagac Ukrainie, bo na tym polega milosc blizniego, szczegolnie kiedy niewinni ludzie cierpia.

  To co media kreuja to obraz Putina jako psychicznie chorego despote, ktory pragnie odbudowac dawny ZSSR. Taka jest glowna naracja, a jezeli ktos inny ma cos innego do powiedzenia to nagle zostaje ocenzurowany….Dlaczego wzystkie media ktore nadawaly o tej samej plandemii jednakowo nadaja w tym samym tonie o tym konflikcie.?Czy to Wam sie nie wydaje troszke podejzane?Czy myslicie, ze Putin jest tak glupi, ze nie wie o konsekwencjach jakie nastapia?

  Problem Ukrainy nie zrozumie sie bez USA. Trzeba samemu zaczac szukac prawdy i stawiac pytania. Nie wiem czy wiecie ale to wlasnie USA za prezydenta Obamy obalilo rzad w Ukrainie w 2014 roku.

  Przedstawione zostaną tutaj niepodważalne dowody nie tylko na to, że był to pucz, ale że ten pucz został zorganizowany przez rząd Stanów Zjednoczonych — że to rząd zainicjował „nową zimną wojnę”
  https://moderndiplomacy.eu/2018/06/04/how-and-why-the-u-s-government-perpetrated-the-2014-coup-in-ukraine/

  Nie wiem czy wiecie ale to wlasnie Ukraina stala sie miejscem prania brudnych pieniedzy amerykanskich demokratow. Nie wiem czy wiecie , ale to wlasnie amerykanscy synowie Bidena, Pelosi, Kerrego okradali Ukrainczykow pod firmami energetycznymi, Nie wiem czy wiecie ale to wlasnie Ukraina dala najwiecej pieniedzy na kampanie Hillary Clinton, Ukraina za przewodnictwem amerykanskich biznesmenow stala sie tez panstwem gdzie handlowano dziecmi dla wysokich ranga politykow ,gejow i innych zboczencow.Tam tez mozna bylo sobie zamowic rozne narzady ludzkie. Nie obwiniam tu zwyklych ludzi, bo oni nie sa winni, ale tych prawdziwych zbrodniarzy.

  Teraz wlasnie cos takiego przeczytalem:

  KORONAWIRUS
  Nowe badanie naukowe ukazuje że DNA COVID-19 jest powiązane z patentem Moderny złożonym w 2016 r.,
  Zespół międzynarodowych autorów, w tym z Indii, że wirus COVID-19 zawiera maleńki, który pasuje do praktyki DNA Moderny 3 lata przed wybuchem pandemii.
  Odkrycia opublikowane w Frontiers in Virology wzbudziły nowe podejrzenia, że ​​wirus COVID-19 mógł zostać majstrowany w laboratorium, donosi Daily Mail.

  albo teraz taki wyciek:

  Adwokat Thomas Renz – „Najpierw chcę wiedzieć, kto pójdzie do więzienia za morderstwo”. Dane, które firma Pfizer została zmuszona do ujawnienia, wykazały 3% śmiertelność w przypadku zastrzyków, co stanowi 12-krotność śmiertelności wiekszej niz smiertelnosci związanej z COVID.
  https://www.redvoicemedia.com/video/2022/03/attorney-thomas-renz-responds-to-pfizer- admitting -the- covid -vaccine- kills-people-video

  Zadam wam zatem pytanie: Kto wypuscil covida Amerykanie(globalisci) czy Rosjanie?Kto zakazal Wam wczesniejszego leczenia, np ivermaktyna globalisci czy Rosjanie? Kto usmiercil miliony ludzi nie zapewniajac im odpowiedniego leczenia.W Stanach np starszych ludzi z covidem odsylano do domow starcow by wiecej ludzi umieralo. Kto zaczal Was przymuszac do smiercionosnych szczepionek?Kto zaoferowal dodatki covidowe szpitalom i tak by zaprzestali innego leczenia?Kto zamknal Wam koscioly, nalozyl na was przymus masek, paszportow covidowych? Kto zrujnowal wam gospodarke i male przedsiebiorstwa i wyrzucil na bruk?Czy to zrobili Rosjanie?

  Moze bysmy sobie przeczytac o tym jak Ameryka wykorzystuje swoje militarne bio-laboratoria do prowadzenia wojen;
  https://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/
  Broń biologiczna Pentagonu
  Przez Dilyana Gajtandżijewa-29 kwietnia 201844296897

  Armia amerykańska regularnie produkuje śmiercionośne wirusy, bakterie i toksyny, bezpośrednio naruszając Konwencję ONZ o zakazie broni biologicznej. Setki tysięcy nieświadomych ludzi jest systematycznie narażonych na niebezpieczne patogeny i inne nieuleczalne choroby. Naukowcy zajmujący się wojną biologiczną za pomocą dyplomatycznych przykrywek testują wirusy stworzone przez człowieka w laboratoriach biologicznych Pentagonu w 25 krajach na całym świecie. Te amerykańskie laboratoria biologiczne są finansowane przez Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA) w ramach programu wojskowego o wartości 2,1 miliarda dolarów – Cooperative Biological Engagement Program (CBEP) i znajdują się w krajach byłego Związku Radzieckiego, takich jak Gruzja i Ukraina, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia i Afryka.

  Ukraina miala 26 takich amerykanskich wojskowych bio-laboratoriow.
  Rząd USA współpracował z 26 obiektami na Ukrainie. Przed inwazją program zapewniał bezpośrednie wsparcie materialne sześciu ukraińskim laboratoriom. Program zapewnia również szkolenia z zakresu bezpieczeństwa biologicznego i mentoringu naukowego dla personelu Ministerstwa Zdrowia na terenie całego kraju.
  https://thebulletin.org/2022/02/us-official-russian-invasion-of-ukraine-risks-release-of-dangerous-pathogens/

  Czy Wy myslicie , ze ten wirus tak sie szybko przemiescil z Chin na caly swiat?A pozniej nowe fale pandemii nadchodzily. Czy to wlasnie nie z tych laboratoriow zostalismi zaatakowani? Ten program wspolpracy biologicznych laboratoriow byl pod jednym patronem: Antoni Fauci. A teraz kiedy Bill Gates mowi o nastepnej jeszcze bardziej smiercionosnej pandemii to myslicie to co on ma na mysli. przeciez to morderca ktory finasuje te wszystkie poszukiwania naukowe w celu redukcji ludnosci.

  Kiedys czytalem, ze amerykanscy naukowcy pracuja nad programem ktory za pomoca odpowiedniego wirusa moglby wyeliminowac dana etniczna populacje ludnosci. Czy to nie przypadkiem ludnosc ukrainska byla uzyta do takich testow., tak by w koncu pozbyc sie rasy slowianskiej?.Bo to dziwne zaraz po upadku ZSSR Amerykanie zaczeli zakladac laboratoria w bylych republikach. np Kazachastanie i Georgii.

  Mysle, ze covid obnazyl prawde co kryje sie za tymi naukowymi badaniami prowadzonymi pod okiem Fauciego. To jest jane jest to program Gain-on-Funcktion. Czyli jak sama nazwa mowi pozyskanie wladzy. Czyz ta pandemia nie ukazala nam ze o to wlasnie chodzi, by ludzi zredukowac i zniewolic?

  Zobaczcie na Kanade teraz np taki Trudeau jest obronca wolnosci by wysyla swoja armie by wspomagac NATO, ale w glownych wiadomosciach nie podawano jak bil i zamykal niewinnych ludzi i to swoich obywateli. Jak zamrozil im konta bankowe i zaczal przesladowanie.Za co? Co zlego zrobili?To wlasnie tacy przywodcy sie zjednoczyli teraz by walczyc o twoja wolnosc. a juz zapomniales jak palowano cie za brak maski, wprowadzano godziny policyjne zamykano szkoly i koscioly. Tak to bylo dla twego dobra. bezpieczenstwa.Teraz znalezli sie obroncy wolnosci Ukrainy? Czy Ty w to wierzysz? Ci sami ludzie ktorzy morduja nienarodzone dzieci, podwazaja wszystkie prawa boze teraz stoja w szeregu by bronic prawa narodu?

  Moze tez juz masz krotka pamiec bo zapomniales kto organizowal bezbone ataki malowal teczowymi barwami obraz Maryi ,organizowal marsze gejow, lesbijek Czy to sponsorowal Putin czy Soros?

  Na koniec przypomnijmy sobie te slowa o. Pelanowskiego, bardzo prorocze:

  Po co mnie ogłosiliście Królem? Skoro nie u Mnie, nie u Króla szukacie pomocy, lecz u mocarstw tego świata!
  Po co modliliście u granic Polski na różańcu – skoro zastanawiacie się nad wpuszczeniem do kraju inwazji Antychrysta!
  Czy wasz prezydent nie nazwał Mnie Królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go! A nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu! Nie musi nikomu się podobać – tylko Mnie! A wzmocnię wasz kraj i wywyższę!
  Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie – wasza krew się poleje?

  Jak myslicie o jakiej inwazji Antychrysta jest tutaj mowa? tej rosyjskiej?
  Watpie.

  Dlatego ja wolam do Was: POLSKO OBUDZ SIE

  • eska pisze:

   Sławek – wielkie dzięki za cenne uzupełnienie.
   A tu trochę o wątku niemieckim. Nie ze wszystkimi wnioskami prelegentki się zgadzam i uważam niektóre wnioski za karkołomne ale i tak uważam to za ważne uzupełnienie tematu: https://youtu.be/Oknlp5nTCmU

  • Kasia pisze:

   Calą prawdę zna tylko Bóg. Kiedyś się dowiemy i my, dlatego teraz nieustannie musimy się do niego uciekać i chować pod płaszczem Maryi. Takie dociekania niczemu nie służą…bo wiele może być scenariuszy i ,wersji’ wydarzeń. Bóg jest Panem życia i śmierci, Panem historii i wszelkich wydarzeń. Do niego należy ostatnie zdanie… Co więcej niczym z tych rzeczy bym się za bardzo nie przejmowała, a żyła w pokoju i całkowitej ufności Panu, że wszystko jest dokładnie tak jak powinno być. Ja niczego nie widzę, nie rozumiem, nie mam wpływu ale Mój Obrońca wszystko wie…

  • Anula pisze:

   Sylwek,

   Ukraińcy są potomkami Kozaków, nie mają nic wspólnego z rasą słowiańską.

   • Anula pisze:

    Przepraszam, miało być Sławek.

   • slawek pisze:

    @Anula,
    Ja nie pisalem, ze Ukraincy to rasa slowianska,tylko, ze te laboratoria moga byc uzyte do depopulacji Slowian.Tu podaje link do artykulu:

    https://guardian.ng/features/health/bioweapons-designed-to-kill-only-people-of-particular-race/

    • Maggie pisze:

     Anula, nikt nie słyszał o Ukraińcach jako narodzie, tak m.in. mówiła moja mama. Byli tam Rusini i ich język był rusiński NIE rosyjski. Ukraina to była geograficzna nazwa i dlatego każdego zamieszkującego ten rejon można było nazwać Ukraińcem – ludzie byli niejedolici i wymieszani. Jak czytamy nawet w Trylogii Sienkiewicza, żyła tam mieszanina ludzi, w tym wszelkiego rodzaju banitów, kochających swobodę, czy nawet samowolę, wrogich podporządkowaniu się prawom i komukolwiek i „wielkopaństwu szlacheckiemu”.

     W późniejszych czasach: Wszyscy przed IIWŚ, tj PO odzyskaniu niepodległości POLSKI i miejsca na mapie świata, żyli w zgodzie i jak mówiła mama, nawet katolicy i prawosławni chodzili odwiedzać kościół/cerkiew w czasie różnych uroczystości czy odpustów w Stanisławowie. Sielanka, pokój i przyjaźń. W szkole było w jej klasie więcej Żydówek niż Rusinek (znacznie później „przechrzczonych” Ukrainek) – z przekrojem „ilościowo-pochodzeniowym” mieszkańców inaczej było inaczej na wsiach, zwłaszcza, że tam na wschodzie bieda gościła w domostwach. W szkołach uczono się i polskiego i „ukraińskiego”.

     Moja babcia urodzona za caratu, w dalekiej Zarwanicy, mówiła biegle dwoma językami – a kiedy 17 września 1939 r wkroczyli sowieci używała tych połączonych języków (moja mama śmiała się, wspominając, że babcia myślała, że dobrze mówi po rosyjsku. Mama jako młoda dziewczynka, szybko opanowała rosyjski, a później tj kiedy sowieci zwiali, niemiecki).

     Dodajmy, że Rosjanie za carycy, a potem sowieci dzielili ludzi szczując jednych na drugich, tak że choć ziemie te, które NIE były wynikiem polskiej agresji, bo przez Unię włączone oraz czyjąś tożsamość wynikającą identyfikowaniem się i z własności ziemskiej, Jednak złość kierowano na Polaków by: trzymać wszystkich w ryzach, co nie pomagało naszym powstańcom, walczącym z zaborcami o wolność. Dopiero w 1918 roku odzyskaliśmy państwowość ale sowietom to się nie podobało … więc doszło do ich agresji … ale wtedy uratował nas Cud nad Wisłą. W szkole, za komuny nie uczono nas o tych czasach … była jakby pusta międzywojenna karta z psioczeniem na to co polskie, choć w powstałej RP wielu mądrych ludzi żyło, a nasza złotówka przed IIWŚ, choć z tak młodego/odrodzonego państwa liczyła się na świecie i była wymienna.

     U części mieszkańców Ukrainy obudziła się podsycana idea suwerennego państwa, ale w bardzo złym momencie historycznym, bo i sowietom, którzy morzyli głodem część Ukraińców w obrębie przydzielonych im granicach, a potem hitlerowskim Niemcom zależało na niepokojach i zniszczeniu wszystkich, zwłaszcza Polski i Polaków. To … co się działo w czasie IIWŚ np na Wołyniu, przeszło najśmielsze wyobrażenia samych Niemców, którzy w pewnym momencie uwięzili nawet Banderę. Banderowcy, którzy przed wojną zamordowali polskiego ministra (chyba nazywał się on Pierzyński) trafili do więzień i tak spełznął sen ich sen o suwerenności. Kiedy wybuchła IIWŚ, Polacy zwolnili wszystkich więźniów .. a ci zwolnieni przyłączyli się do … Niemców zwiedzeni bajką o wolności i zaczęła się ekspansja diabelstwa i nienawiści (stąd Wołyń etc). Sowieci zaś zamordowali po wojnie ukrywającego się w Niemczech wodza … Banderę, więc nie dowiemy się o jego związkach z CCCP i manipulowaniu nim przeciw RP sprzed IIWŚ.

     W Kanadzie żyje jeszcze sporo tych, którym udało się uciec spod noża czy spisy, ale i tych, którzy kiedyś mordowali oraz tych, którzy ukrywali Polaków i sami wystawiali się na skrócenie o głowę oraz ocalałych Ormian przed „rżniętką”. Jako katolicy i ludzie rozsądni NIE możemy w sercach żywić nienawiści za przeszłość, jedynie może odzywać się żal, że nikt uczciwie tego horroru oficjalnie nie potępił czy wyjaśnił, a ci najważniejsi zbrodniarze wojenni stanęli juź chyba wszyscy przed Bożym Trybunałem. Przyznam, że kiedyś przyszło mi dawać pielęgniarską opiekę mężczyźnie z tatuażami ukraińskimi ale i też z nr z obozu niemieckiego, i wtedy zrobiło mi się dziwnie … ale westchnąwszy do Nieba, zobaczyłam w nim chorego starca … do tego z Alzheimer’em, potrzebującego pomocy. Jego żona męczyła się z nim i kiedyś powiedziała, że to iż jego pokarało „durnotą”, bo za młodu był durny i „poszedł” z innymi, więc Alzheimer jako kara ją nie dziwi, ale, że ją „takim nim” pokarało, to ją męczy, bo u rodziców ukrywała sąsiadów: Polaków.

     Młodym ludziom, co innego wpojono i wpajano w głów, łącznie z dziedzictwem zakłamanej historii … by dzielić i rządzić. Teraz więc aby nie powstał problem przez putino-ruską propagandę, aby nie wznieciła ona nienawiści do uchodzących przed wojną (prawie dosłownie w tzw jednej koszuli), Ukraińców i aby nie udawała wyzwoliciela i kreując siebie na „głosiciela i obrońcę” prawdy … aby znów podzielić, manipulować i rządzić i łgać nadal etc.

     Polacy, szczególnie katolicy, zawsze udzielali pomocy ludziom w potrzebie i prześladowanym i tak zawsze było i oby było nadal. Już np wieki temu w Polsce Żydzi znaleźli azyl, a byli strasznie prześladowani w Europie i jeśli … kiedyś były między nami jakieś nieporozumienia … to mimo tego … w czasie horroru IIWŚ pomagaliśmy im przetrwać. Dobrze, że są tacy, którzy nie cierpią na amnezję.

     Ukraińcy to Słowianie, nawet z domieszkami genetycznymi, bo wojny i przemieszanie ludności, NAWET i u NAS „weszły poniekąd i nam ciut w geny” , ale nadal umieszcza się nas w tym zaszeregowaniu, bo słusznie: też jesteśmy (!) i czujemy(!) się Słowianami, tak jak i Rosjanie, czy liczni Słowianie południowej Europy.

     Ocean modlitwy. Najważniejszym przykazaniem jest PRZYKAZANIE MIŁOŚCI: BOGA I BLIŹNIEGO 💕

   • xcvb pisze:

    co to niby jest rasa slowianska? i kim niby byli kozacy? jezeli ukraincy to nie slowianie to w takim razie moskale to juz w ogole czysta mongolia. jak juz sie bawic w takie rasizmy to porownaj rysy twarzy pana szojgu czy gerasimowa do rysow twarzy ukrainskich dowodcow.

  • Czytelniczka pisze:

   Dziękuję za ten wpis. Uważam, że bardzo mądry i trafny. Polacy są zmanipulowani

  • Edyta pisze:

   Panie Sławku bardzo mądre słowa.

  • Marian pisze:

   Jest dokładnie tak jak Sławek napisałeś. Polacy nie zdają sobie sprawy jak zdeprawowany jest Zachód czy USA. Ludzie mówią czy pokazują jak wielka jest propaganda Rosjan. Naprawdę propaganda mediów głownego nurtu na zachodzie im nie ustępuje tylko że ludzie łykaja to co mówi np BBC jako prawdę. Zobaczcie jaka jest teraz narracja mediów zachodu Europy że Putin to tak naprawdę walczy z demokracją zachodu/proworządnością. Ręce opadają jak ludzie to chłoną. Oni rozmywają drugą stronę konfliktu. Zaprzeczają jakoby po drugiej stronie stało Nato czy Usa. Ukraina została kompletnie zdeprawowana przez USA, najwieksza liczba aborcji w Europie, surogatkowy przemysł, hander organami, miejsca kultu szatana oficjalnie otwierane, liczne laboratoria broni bilogicznej – 3 blisko polskiej granicy ! Na Ukrainie mogłby zapanować pokój jeżeli wyrzuciliby: zełenskiego, ludzi za nim stojących, wszystkich amerykanów i ich sojuszników oraz …, służby specjalne obcych państw, tak zwane fundacje sorosa i wszystkie jemu podobne. Zobaczcie jak pisza o tym że Chińczycy negocjowali z Rosjanami żeby ta inwazja zaczęła się po olimpiadzie. To znaczy że o inwazji było wiadomo od jakiegoś czasu. Co robił wtedy Zełenski? Dlaczego on wtedy nie negocjował pokoju dla Ukrainy? Gdzie był wtedy ? Teraz media zachodu robią z niego bohatera z karabinem. Czy ludziom stojącym za Zełenskim naprawdę chodzi o pokój? Czy już złożyli ofiarę szatanowi z ludzkiego ukraińskiego życia?

   • wobroniewiary pisze:

    A co jeśli jest jeszcze inaczej?
    Np. po to „zwalcza się Ukrainę i bazy laboratoriów” aby ukazać Antychrysta „jaki on dobry i ratuje świat od Ukrainy, która jest nosicielem zarazy”???
    W końcu musi być jakiś powód do ukazania wyzwoliciela, który nam „miłościwie wprowadzi pokój”…

    • Slawek pisze:

     W ten sposob mozna by sie zapytac, ktory kraj jest blizej Boga Rosja z prawoslawnym Putinem,czy Ameryka z katolickim Bidenem?. Byc moze dwa naleza do armii Antychrysta….
     Nie wiem dlaczego,ale mam takie przeczucie,ze ten konflikt jest poczatkiem trzeciej wojny swiatowej.Musimy sie duzo modlic . Siostra Lucja powiedziala te prorocze slowa,ze Pan Bog uzyje Rosji jak mlota,by oczyscic narody swiata,Wydaje mi sie, ze teraz jestesmi swiadkami wypelniania sie tych slow.

    • Maggie pisze:

     @
     Sławek:
     Biden, tak jak i Trudeau jest ochrzczony … ale TO wszystko … bo we wielu posunięciach pokazują oni, że im do katolicyzmu jest bardzo daleko, a napewno nie blisko. Możliwe ? iź do budynku kościelnego nie mają daleko … a to nie to samo. Łączy ich obu np stosunek do aborcji. Biden nawet z miejsca (!)przywrócił to co Trump obciął Planned Parenthood. No cóż 🤔szprycowy business i „kuracje” adrenochronom’em są wpływowe i potrzebują „surowca”. To jest opinia na temat czynów a nie osób, bo tylko Bóg sądzi jest przy tym Milosierny.

    • Mari pisze:

     Z pewnocią putin nie jest wyzwolicielem, każdy widzi że zabija, ani tym którego będą lansowac jako „mesjasza” antychrysta. W 2015 roku J Rothchild oskarżył putina o zdrade NWO czyli tego rządu światowego. To globalne środowiska maso… będa go lansować czyli kraje sojuszu. Już na szczycie klimatycznym w Glasgow mówiono jakim budżetem „on” będzie dysponował. Trylionowym prawdopodobnie dostanie go pod hasłem walki ze zminami klimatu. Wszystko na to wskazuje. Media już zgadują/nazywają kto to jest. ( obecnie „pomaga” na Ukrainie). Być może to ten ale niekoniecznie, nie ma co sie wzruszać synem ciemności. To jest nikt w stosunku do Pana Boga. Chociaż widać że prasa w nazwie chrześcijańska jakoś dziwnie pozytywnie zaczyna o nim pisać.
     Do tego konfliktu Rosja – Sojusz to idealnie pasuje ten cytat z Biblii.
     ”Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. […] ” Rosja jest tym który zabija ciało ale duszy nie zabija a druga strona przyczynia się do tego że ludzie i ciało i duszę zatracają w piekle.

   • xcvb pisze:

    przeciez surogatkowy przemysl i aborcje kwitly na Ukrainie jeszcze w czasach kiedy byla w strefie wplywow moskiewskich. Zobacz sobie ile jest aborcji dokonynwach rocznie w Nowym jorku a ile w w Moskwie. caly przemysl aborcyjny zaczal sie w Rosji i rozlal na caly swiat. Rosja miala mozliwosc po 90roku sie nawrocic i teog nie zrobila. bledne nauki rozlaly sie na caly swiat ale korzenie sa w Rosji. Co do labolatoriow na Ukrainie to to sa labolatoria z czasow radzieckich wiekszosc broni biologicznej i innej pamieta jeszcze czasy ZSRR. Nie bez powodu Maryja w Fatimie kazala poswiecic wlasnie Rosje a nie USA czy Niemcy czy Chiny. W Rosji wszystko sie zaczelo i w Rosji musi sie zakonczyc. Mam nadzieje ze jak Rosja sie nawroci to potem nawroci sie reszta swiata gdzie bledne nauki sie rozlaly.

  • Maggie pisze:

   @Sławek: Tak… to prawda.
   Wolnością i Prawdą jest więc i był i będzie tylko Chrystus … codziennie odmawiam od jakiegoś czasu Psalm 91 … Kto się w Opiekę odda Panu Swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu ……

  • Kate pisze:

   Sławek, usprawiedliwiasz przemoc i zbrodnie tym, że inne państwo też ich dokonuje? Argument „a w Ameryce biją Murzynów” to żaden argument. Myślisz że Rosja stoi moralnie wyżej niż USA? No to mało wiesz o tych krajach. Rosja to masowe aborcje (66 aborcji na 100 ciąż, biją na głowę wszystkie kraje zachodu), przemoc, totalny brak poszanowania dla życia, orgromna rozwiązłość i pleniący się islam. A że Putin udawał moralnego mając kochanki na boku i trując po kryjomu swoich wrogów… Niektórzy nasi politycy z różnych partii też tak robią – Bóg i ojczyzna na ustach, a prywatnie bagno. USA z kolei jest mniej zepsute i duuużo bardziej konserwatywne niż Europa zachodnia, choć ma swoje (ogromne problemy). Mieszkańcy tego kraju sami są ofiarami korporacji i próbują jakoś z nimi teraz walczyć. I serio, nie każdy żyje tam jak gwiazdy Hollywood. I nie jestem wielką fanką USA ani tym bardziej korporacji, ale robisz z tych ludzi niemal potwory. Co do informacji które cytujesz – info o laboratoriach amerykańskich na Ukrainie zostało zdementowane. Poza tym, po co Amerykanie mieliby pozbywać się Słowian, swoich najwierniejszych sojuszników i chłopców na posyłki? Rozumiem Chińczyków czy Niemców, ale po co Słowian? Przecież to wygląda jak element wojny informacyinej. Dalej, broń biologiczną produkuje armia KAŻDEGO państwa, które ma imperialne zapędy. Amerykańska, rosyjską, chińska, koreańska, niemiecka, izraelska, irańska… Jeśli krytykować, to wszystkich. Rosjanie mogą mieć mniej laboratoriów bo mają mniejsze fundusze, a nie z powodu moralnej wyższości. Wreszcie, konkretne doświadczenia w etnicznym eliminowaniu Ukraińców mają na razie władze radzieckie, które dwa razy o mało nie zagłodziły Ukraińców. I Putin, którego tak wychwalasz w swoim poście, wielokrotnie wypowiadał się o tych ludziach (głównie Stalinie) jako o swoich autorytetach! A ty sugerujesz, że człowiek ten stoi moralnie wyżej niż szefowie korporacji! Nie stoi. Są dokładnie na tym samym poziomie, to dwa łby jednej hydry

   • Slawek pisze:

    @Kate
    Kate powiedz mi gdzie wychwalam w moim poscie Putina.albo robie potwory z ludzi? To Ty wmawiasz mi cos co czego nie napisalem. Nie obwiniam w zadnej mieze zwykluch ludzi, czy to Ukraincow, Rosjan czy Amerykanow. Tylko zwracam uwage, ze dyktatorem tez jest Deep State. Jezeli uwazasz ze wymordowanie ludzie w ciagu ostatniech dwoch lat za pomoca covida i szczepionek nie jest tzw bronia biologiczna to nie mamy o czym mowic.Ci mordercy sa dalej u wladzy i teraz sie jednocza i mowia , ze Putin jest potworem to mi cos tu nie pasuje.Powiedz mi ile ludzi zostalo zabitych przez tego stucznego wirusa? Ile ludzi zostalo zabitych za brak leczenia? Ile ludzi padlo ofiara szczepionek.?Widzisz covid obnazyl dla mnie ta prawde: bron biologiczna zostala uzyta na masowa skale, na populacje calej ludnosci.. Ilu niewinnych ludzi padlo ofiara tego laboratoyjnego eksperymentu.? I to jest fakt.Nie mozesz temu zaprzeczyc

    Putin ma krew na swoich rekach i nie robie z niego swietego i byc moze i on tez nalezy do planow masonkich, ale byc moze on po prostu stara sie obronic Rosje przed najazdem globalistow. Ja tego nie wiem Pan Bog zna cala prawde.On tez wie co sie w sercu Putina kryje.Widzisz patrzac na Fatime Rosja jest kluczowym panstwem, gdzie Maryja prosi o konsekrowanie. Bo to z Rosji wyszla cala nieprawosc ostatniego stulecia, ale tez jest mowa o nawroceniu o oczyszczeniu swiata i o tryumfie Niepokalanego Serca Maryi.Na jakim etapie teraz jestesmy?

    Mi chodzilo w tym poscie jedynie o to , by nie pasc ofiara glownej naracji, bo w tym temacie Ukraina kryje sie glebsza prawda. Po prostu nie zrozumialas mojego wpisu.

  • Małgorzata pisze:

   Nareszcie ktoś wygarnął całą prawdę… Jak się zastanowić to czy USA dały pieniądze na majdan bo co ? Bo kochają Ukrainę ? Nie chce mi się w to wierzyć ….
   Z przyczyn dodałabym jeszcze ogromną aborcję , bardzo powszechna na Ukrainie.
   Dzięki Sławek ,że wygarnąłeś to wszystko . Tylko Cię ostrzegam ,… zaraz zostaniesz obwołany ruską onucą.
   Oczywiście, że Ukrainie pomagać trzeba. Cierpią niewinni ludzie, giną młodzi i Ukraińcy i Rosjanie. Trzeba modlitwy, postu i jałmużny.
   POLSKO OBUDŹ SIĘ.

   • Maggie pisze:

    @Małgorzata: tutaj dochodzi głównie pierwiastek dzielenia i oczywiście rządzenia we wszechmierze. Na dodatek, na skalę światową, usunięty został temat wszechwładnego covidusa i jego rozliczenia z „benefitów” m.in. szprycy wraz z lockdown’ami” czy poszanowania osoby ludzkiej wystawionej na eksperyment genowy. Tymczasem „cichaczo-aktywiści” w tym z WHO, będącej agendą pewnej grupy, w tej chwili organizują nowe podporządkowanie świata, poprzez zobowiązujące na zawsze … przystąpienie do „traktatu pandemicznego” obowiązkowego na cały świat, tj drańskich przepisów, będących legalnym przymusem Antychrysta. W wyniku tego to nawet tradycyjne leki, w tym i zioła, nakazowo NIE będą mogły być stosowane i mogą zniknąć z rynku jako prawnie niedopuszczalne i niezgodne z listą zaleceń.

    ‼️Podaję, więc jeszcze raz link do petycji, bo jeśli nie zaoponujemy to rządzący bez mrugnięcia okiem, przystąpią do tego draństwa, oddając na pastwę nieludzkiej „legislacji sterowanej”:
    ‼️Petycja znajduje się pod linkiem: https://twojepetycje.pl/petycja/nie-dla-traktatu-pandemicznego-who/

 7. An pisze:

  Dzisiaj sw Kazimierza
  Patrona Wilna, Litwy i Polski

  To wielki Swiety. Wszystkim Kazimierom i Kazimierzom a takze Kazimierzowi, ktory pomagał/pomaga? Ewie tworzyc ta strone zycze Bozego Blogoslawienstwa❤️🌹❤️

  Osobiscie zostalam uwolniona z przeklenstwa wlasnie w kosciele sw Kazimierza w Nowym Saczu. Gdy bylam dzieckiem wysmiewano moj glos i mimo , ze pieknie spiewalam moje usta zamknely sie na kilkanascie lat. I wlasnie w roku 2015 gdy bylam na Nabozenstwie onuzdrowienie i uwolnienie u sw Kazimierza w NS moje gardlo stalo sie gorace a ja zaczelam spiewac na glos. Bylam zdziwona ze to moj glos, nawet mnie nagrano i luszczono mi ze to ja spiewam bo nie wierzylam. Chwala Panu..odtad sw Kazimierz ma szczegolne miejsce w moim ❤️ razem ze sw Kinga

  ——
  Co do Ukrainy czy Rosji to nie wierze ani jednym ani drugim i wiem co Ukraina robila Polakom…w moich corkach tez plynie ukrainska krew bo ojciec biologiczny jest z Ukrainy, ale modle sie za nas wszystkich za wstawiennictwem rodziny Ulmow do ktorych mam bardzo blisko 🥰

 8. Polak, Katolik, Patriota pisze:

  Widzę że powoli robicie tu z Putina wyzwoliciela europy od zgnilizny zachodu.
  Oto jak jego żołdacy wyzwalają Ukrainę

  „Pojawiają się apele, by młode kobiety nie wychodziły z domów. Tylko w Chersoniu jest już 11 potwierdzonych przypadków gwałtu. Według miejscowych lekarzy, przeżyło pięć ofiar takiej napaści.”

  Tego chcecie? Nie wiecie nic o tym kim jest Putin, nie wiecie nic o tym co chce osiągnąć wojnami z kolejnymi sąsiadami, nie wiecie nic o tym że Plska jest na jego celowniku od wielu lat, nie wiecie nic o próbach odbudowy byłego sowieckiego imperium przez podpułkownika radzieckiego KGB Putina.
  Powtarzacie bezmyslnie tylko jego propagandę, w Polsce jest kilka tysięcy kont internetowych które temu służą a wiele z fake newsów tworzonych przez te konta jest również na tym blogu. Np to kłamstwo o Ukraińskich ośrodkach tworzacych wirusy, czysta putinowska propaganda.
  Oto wybawiciel rozkazujacy strzelania do dzieci, kobiet, szpitali, wybawia świat niszcząc laboratoria.
  Wstydźdcie się swojej bezmyślniści.
  W tej chwili sowiecka armia strzela do osób w konwojach humanitarnych, do uciekajacych ludzi, wysadzili nawet tory po których miał jechać pociąg z uchodźcami z Kijowa.
  (Ktoś kto tu kiedyś bywał często.)

  • wobroniewiary pisze:

   I bywaj nadal 🙂
   Ks. Glas mówi o bitwie wielkich mocarstw – każdy kraj ma coś za pazuchą, ale ks. Glas mówi o Chinach (kraju smoka) o Rosji i…warto posłuchać dokładnie

  • xcvb pisze:

   dzieki za ten komentarz powoli wiare tracilem. agentura putinowska mocno infiltruje srodowiska zarowno skrajnej lewicy jak i niestety prawicy. znam w realu ludzi z srodowisk patrotycznych czy katolickich ktorzy z putina robia wrecz jakiegos kwazi mesjasza. Wystarczy odpalic sobie jeden czy drugi wywiad z Duginem zeby zrozumiec ze na Kremlu rzadza okultysci i satanisci a prawoslawie to dla nich tylko przykrywka ( prawdopodbnie tak jak dla bidena katolicyzm ale to inna historia)

   Warto tez zwrocic uwage ze najstraszniejsza ideologia wszeszczasow czyli transhumanizm swoje korzenie ma wlasnie w Rosji.

   Zreszta wydaje sie ze TRANSHUMANIZM bedzie ostateczna bronia jaka szatan uzyje przeciwko Bogu I obawiam sie ze Rosja bedzie tu mialas jakis udzial.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s